Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΙ ΠΡΩΤΕΣ ΑΦΙΞΕΙΣ ΠΕΛΑΡΓΩΝ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ'12 ν7


Recommended Posts

καλημερα κοριτσια!!! σημερα η μπεμπουλα δεν κουνιεται πολυ..μαλλον παραμεγαλωσε κ στριμωχτηκε..

νανσυ να πας να αναψεις κερι..ειναι επειδη δεν ειχες παει στην κηδεια..στο ονειρο ειναι οτι δεν σε αφηνε να το αναψεις για να μη νομισεις οτι ξεμπερδεψες απο αυτο που νιωθεις γι'αυτον..πρεπει να πας δλδ στην εκκλησια η στο μνημα του να του αναψεις ενα κερακι η το καντηλακι του..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερουδια σας και απο μενα!!!! δεν καταφερα να δω ολο το τελικο χθες και διαβαζω τωρα τη λιστα.... της ελλαδας καλα εκανε και πηγε απατα αλλα η κυπρος δεν εφταγε σε τιποτα ειχε ωραιο τραγουδακι!

νανσυ μια χαρα περναει εκει που ειναι απλως να εσενα ζηταει που δεν ειχς παει στη κηδεια του... πηγαινε να του αναψεις ενα κερακι και να δεις που θα ηρεμησει...

ναι θα ανοιψω και το πριβε ροομ να τα λεμε! φιλακια.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia, pos eiste simera? ego oute kalutera oute xeirotera eimai... bixo akoma polu.. grrrrrrrrr

nansy mou ti sou ekane pali i mana sou!!! eprepe na steilei tin gynaika na sou katharisei i na katebei na katharisei tis bromies tis!!! eleos pia... tin epomeni fora pou tha sou kanei kati na tis apantiseis me asximo tropo mpas kai katalabei!!! nomizo oti o pappous thelei na pas na anapseis keri giauto eides to oneiro...

bikaki upomoni koritsi mou tha teleioseis kai esu ti douleia kai min niotheis asxima pou ekane emeto kai lerose paidaki einai...

delphine mou kuriaki einai simera kai mallon thelei na koimithei i mpempa sou ;) faei ligi sokolata kai tha deis pos tha ksipnisei ;)

koritsia meli kanei na trome???

tha paro se ligo to giatro mou, mallon den glitono tin antibiosi!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia mou... oute egw eida olo to teliko me pire o upnos...

xthes oli tin wra idrwna an den eixe zesti k twra ksupnisa me mpoukwma elpizw na einai to alergiko pou me pianei k na min tin arpaksa k egw... ;):(

nansy ontos den se eide stin kideia gia auto se zhtaei twra...

egw pali eida sto oneiro mou oti kunigousa ton antra mou na ton viasw k eixame 3 paidia mesa sto spiti kathe fora pou ton epiana empaine k kanena sto dwmatio pali etsi emeina :lol::lol::lol:

kala na perasete simera edw o kairos apli gia vroxi to kobo na pigainei opote den me vlepw oute simera na vgainw...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koiloumpes!!!

Egw xtes eida oli ti giourovision, eixa kanei kai kati mezedakia kai eipiame kai kati mpuronia...mia xara itan!

Aleka, sto pipi tous bgazeis tous mukites...panta me antibiwsi h gunaika prepei na perneis auta h alliws na trws 3-4 giaourtia tin imera gia na mi bgaleis mukites.

Delphinaki mou megalwnei h mpempa sou kai den exei polu xwro...mou exoun pei oti einai kai ena simadi oti suntoma tha genniseis ama stamataei na kounaei polu...twra den kserw kata poso isxuei auto.

Mpempoula egw trww meli apo tin arxi tis egkumosunis mexri twra kathe mera...me to prwino mou bazw mia koutalia meli alla kamia fora kai me giaourti to bradaki. Kanei diladi na trws. Sta mwra den kanei na dineis ap'oti kserw mexri kapoia ilikia.

Simera to programma exei paraliaaaa! Kai mallon tha boutiksw giati kai extes pou piga ithela toso na boutiksw, eixe zesti, alla telika den mpika...alla simera tha exei pio polu zesti kai tha to epidiwksw!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!και καλορίζικο το νέο θεματάκι!!

Καρολίνα να χαίρεσαι το μωράκι σου!Εύχομαι πάνω απ' όλα υγεία και να καμαρώσεις τον γιόκα σου όπως επιθυμείς!!!Καλή ανάρρωση και να χαίρεσαι την οικογένειά σου!!

Περαστικά Λία και Μπεμπούλα που κρυώσατε, ελπίζω να γίνεται γρήγορα καλά!

Έλενα τουλάχιστον τώρα θα ξεκουραστείς από την δουλειά! μου άνοιξες την όρεξη για παγωτό...εδώ και μέρες μου έχει μπει στο μυαλό να κάνω κορμό και τώρα με το παγωτό...Λέω το απόγευμα να κάνω κορμό και από αύριο να πάρω υλικά και για παγωτό!Μιάμ - μιάμ!!!!

Βικάκι μου σε καταλαβαίνω στο θέμα δουλειάς και εγώ έχω αρχίσει να βαριέμαι πολύ...υποτίθεται ότι σε 2 εβδομάδες σταματάω...λέω υποτίθεται γιατί ακόμα δεν έχουν φέρει κάποιο άτομο...και το κακό είναι ότι έχω αρκετές αρμοδιότητες στη δουλειά και θα χρειάζεται κάποιες μέρες να πηγαίνω πάλι... :(:(:( Τουλάχιστον δε θα χρειάζεται να τηρώ ωράριο όταν θα πηγαίνω. Τέλος πάντων...

Τουλάχιστον να ανοίξει ο καιρός γιατί δεν αντέχω άλλο...όλο το χειμώνα χιόνι και τώρα συνέχεια βρέχει...ζήτημα καμιά εβδομάδα να είχαμε ήλιο και εκείνη αρχές Μαΐου, θέλω να βάψω το δωμάτιο και δεν μπορώ... :x

Άχ βρε Νάνσυ δύσκολες καταστάσεις περνάς στο σπίτι!!!Υπομονή κοριτσάρα μου!!!

Τα λέμε μετά κορίτσια!Πάω να κάνω καμιά δουλεια στο σπίτι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοιλουμπάκια. Το Καρολινάκι μας σήμερα 2η μέρα με τον ποντικούλι της. Θα περνάει σουπερ. :x

Εγώ είδα λίγο στην αρχή τα αποτελέσματα αλλά μετά που πατώναμε το έκλεισα και κοιμήθηκα. Νάνσυ σε ζητάει ο παππούς να πας για κερί δεν είναι τίποτα απλά τα όνειρα μας είναι λίγο υπερβολικά λόγω της κατάστασής μας. Εγώ πάλι έβλεπα ότι τα έχωνα στην μάνα μου να μην τολμήσει να ξαναπει τίποτα για τον άντρα μου και εκείνη συνέχιζε κι εγώ της πετούσα πράγματα :lol::lol:

Ναταλία εδώ είχε καλό καιρό και ζέστη κατά τις 8-10 το πρωί τώρα συννέφιασε και κάνει λίγο ψύχρα μάλλον κάτι θα ρίξει κι εδώ.

Χτες το βράδυ έβαλα το 1ο υπόθετο και ξύπνησα από έντονο τσούξιμο. Τελικά πρέπει να είχα βαρβάτους μύκητες. Άντε να καθαρίσω να ησυχάσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εγω σημερα το τελευταιο υποθετο..το τριτο ειναι ανα 5 μερες μου ειχε πει..

ελενα κ η αδερφη μου το ιδιο ειπε..γεννησε πριν 1,5 χρονο κοριτσακι κ μου ειπε οτι ειχε συσπασεις 3ις μερες κ δεν ενιωθε την μπεμπα κ ειχε ψιλοτρομαξει..απο προχτες το απογευμα εχω συσπασεις,αλλα σημερα σταματησε να κουνιεται..καμια σχεση με της αλλες φορες..

εδω μια εχει συννεφια κ μια βγαινει ο ηλιος..παντως μαυρα συννεφα ερχονται κατα εδω! :(

επιτελους εβγαλα το παρκοκρεβατο..τωρα θα κατσω να το στρωσω με τα σεντονακια,τα αρκουδακια,την κουνουπιερα την εβαλα,κτλ....ξυπνησα το πρωι κ οταν το ειδα διπλα μου,μου μυρισε μωρουδιλα!!!αχ λεω ποτε θα ερθει!!!ανυπομονω!! :) εβαλα κ την καλαθουνα μεσα για τους πρωτους 4 μηνες..την ειχα απο τον γιο μου..

περασαν 11 χρονια κ ουτε θυμαμαι πως ημουν στον γιο μου τον τελευταιο μηνα..το μονο που θυμαμαι καλα που με επιασαν οι ελαφροι πονοι δευτερα κ γεννησα την τεταρτη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Venus ela edw exoume zesti!!! Wraio akougetai kormos me pagwto!!!! Ypomoni kai opou nanai teleiwneis!

Este egw ekana therapeia me dactarin alla se krema...alla pio eukolo mou akougetai to ipotheto...tin krema eprepe na tin bazw se mia suriga apo to solinario kai meta auto mpainei ston kolpo kai adiazeis tin krema...olokliri diadikasia. Kane upomoni ma se liges meres tha exeis katharisei!

Delphinaki nai na eisai proetoimasmeni...egw to exw akousei kai apo allous alla mou to eipe kai h mama mou!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες μου!Εδω εχει ζεστη σημερα,πηγαμε για εναν καφε στην θαλασσα κ τωρα εχω αραξει!

Αντε μαρακι μου μαλλον εφτασε η ωρα,αντε να ξεκινησουν τα στοιχηματα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κοριτσάκια μου;;;

Χάθηκα λίγο αλλά τις τελευταίες μέρες έμπαινα πολύυ αργά και το μόνο που κατάφερνα να κάνω είναι να σας διαβάσω και αυτό όχι πάντα :oops::oops::oops: Μετά ήμουν ερείπιο και δεν μπορούσα να γράψω τίποτα..Γεμίζετε πολλές σελίδες κάθε μέρα πολυλογούδες εγκυούλες μου!

Ήρθε λοιπόν το πρώτο μας μωράκι!!! Καρολινάκι μου γλυκό, εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να σας ζήσει ο ποντικούλης σας! Είναι ένα πανέμορφο αγοράκι!! Η ζωούλα του να είναι γεμάτη από υγεία, ευτυχία και αγάπη!!!!!!! Σας αγαπώ και σας σκέφτομαι πολύ! Τι γαμπρό θα πάρει η φραουλίτσα μου!!!!

Εγώ κορίτσια δουλέυω ακόμα αλλά ξεκουράζομαι πολύ περισσότερο γιατί πλέον το πρόγραμμα είναι χαλαρό. Ρίχνω κάθε μέρα και το μισάωρο περπατηματάκι μου. Βαρετό είναι αλλά ακολουθώ τις συμβουλές του ντόκτορ! Τη φραουλίτσα την ακούω πλέον πολύ πιο συχνά και χαίρομαι! Έχει φτάσει αισίως το 1 κιλό και 50 γρ. και είναι ακόμα με το κεφαλάκι ψηλά!

Κι εγώ πιστεύω ότι η επόμενη στη λίστα με τα γεννητούρια θα είναι το Μαράκι μας! Εμείς οι Αυγουστιάτικες θα λιώσουμε :?:?:? Ανυπομονώ τόοοοοσο πολύ να δω τη φραουλίτσα μου και να τα ξαναζήσω όοοολα αυτά!

Αυτά προς το παρόν! Πολλά φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω άρρωστη!!

Πως ειστε φουσκωτες ομορφιές??

Μπεμπούλα εχεις παρεα στο βήχα...Απο το πολυ γκουχου γκουχου θα βγει το μισο παιδι και δεν θα το καταλαβω.Καλυτερα να ξεκινησεις αντιβιωση πάντως,αν δεις οτι ανεβάζεις πυρετους,αλλιως δες μηπως περασει μόνο του.

Τα ουλτρα λεβουρ παντως τα παιρνω 3 φορες τη μέρα,ελπιζω να ειναι πραγματι αποτελεσματικά,γιατι παντα με την αντιβιωση κάνω μυκητες.

Ναταλί κι εγω την έχω αυτή την απορία με τις εξτρα εξετάσεις που λενε.Εχω ακουσει οτι τις κανει και ο παιδιατρος ουτως η αλλως.

Μαρακι δελφινακι!!!!Εγω το ήξερα πως θα είσαι η επομενη!!!Τι ωραια!Αρχιζει να μυριζει μωρουδίλα το ποστ! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναταλία ως πρωτομανούλα δεν γνωρίζω καθόλου αυτό που ρωτάς.

Ανθή μια χαρά το βάρος της φραουλίτσας σου. Που είδατε τον ποντικούλη? Σας έστειλε φωτογραφία? :roll::D Τώρα μιλάμε πιο πολύ ακόμα γιατί ξεκίνησαν τα γεννητούρια και άλλα πλησιάζουν. Οπότε υπάρχει ενθουσιασμός και άγχος που έχει ως αποτέλεσμα την παραπάνω φλυαρία. Όχι ότι πριν είχαμε πρόβλημα αλλά τώρα (εγώ προσωπικά) έχω πιο πολύ ανάγκη να γράφω συνέχεια στο φόρουμ όσο πλησιάζει ο καιρός.

Εγώ είμαι ανάμεσα στο Μαράκι και στην veta. Η Veta μας είπε για την Τέταρτη η δεν θυμαμαι καλα? :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lia mou perastika mas! pira to giatro mou kai mou eipe oxi suropi, oxi farmaka! mono futiko suropi alla leei oti den kanei tipota! me fusika mesa na prospathiso na mou perasei! mono an aurio den eimai kalutera na pao leei se pneumonologo mipos kai xreiastei na paro kati! loipon brika meta mia suntagi sto net gia to bixa: brazoume 1 lemoni gia 5 peripou lepta kai meta anakateuoume to xumo me 3 koutalies meli kai pinoume to miso kai to allo miso argotera! tora niotho kalutera alla den ksero an kratisei!!! makari...

anthi mia xara einai i fraoulitsa sou ;) giati perpatas kathe mera??? gia na gurisei?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κ απο μενα κοριτσια μου,τι κανετε;

εγω σημερα εκανα πολλες δουλειες κ εγινε κ κατι με τον αντωνη μου κ τρομαξα κ ταραχτηκα πολυ κ απο εκεινη την ωρα η κοιλια μου πετρωσε κ εμεινε ετσι πολυ ωρα.κ εχω τρομαξει.τωρα εχω ξαπλωσει κ δε νιωθω αυτο το τραβηγμα αλλα φοβηθιηκα πολυ που με επιασε κ ταχυπαλμια απο το αγχος.βασικα τραβηγμα ενιωθα,οχι ακριβως πετρωμα,αλλα πολυ εντονο τραβηγμα μεχρι κ στο στομαχι ψηλα το ενιωθα.ηπια γιουτοπαρ για καλο κ για κακο.

ναταλακι μου εμεις τις καναμε αυτες τις εξετασεις,νομιζω εξεταζουν αν ακουν κ αν βλεπουν κ παιρνουν πολλα λεφτα,εμεις ειπαμε οτι μαλλον δεν θα τις κανουμε αυτη τη φορα,αλλα δε ξερω κιολας γιατι αυτο στο ρωτανε πριν τη γεννα κ ισως εκεινη την ωρα πουμε ναι.αν κ νομιζω τις κανει ο παιδιατρος οπου ερχεται σπιτι λιγες μερες αφου γενησεις.

νανσυ ωραια τα σαντουιτς των κοτοπουλαδων,καιρο εχω να φαω κ μου τα θυμισες,ειναι κ κοντα μας.

μαρακι λογικα κοντευεις κ εσυ,αχ τι ωραια βρε κοριτσια,εμεις οι αυγουστιατικες θα λιωσουμε,καλα εγω ειδικα ειμαι πολυ τελος.

αφροδιτη μου κ εσυ υπομονη με τη δουλεια,τουλαχιστον εγω ξερω οτι σε δυο εβδομαδες τελειωνω κ μετα παλι του χρονου.εχεις δικιο με τον βρωμοκαιρο κ εμενα μου την εχει δωσει,ολα στην ελλαδα πανε απο το κακο στο χειροτερο,ακομα κ ο καιρος.

γιουροβιζιον ουτε εγω ειδα αποτελεσματα,αλλα μου αρεσε πολυ η σουδια που εν τελει βγηκε κ εμεις ειχαμε χαλια τραγουδι,μας αξιζε η 17η θεση.

αλεκακι ανυπομονουμε για τη κλειστη ομαδα.καλα εχει να πεσει πολυ θαψιμο!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΙΚΑΚΙ τι ήταν αυτό που έπαθες και σε τάραξε τόσο?

Εγώ λέω να τις κάνω τις εξετάσεις και ας τις κάνει και ο παιδίατρος μετά. Καλύτερα θα έχω και 2η γνώμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια.Σήμερα που υποτίθεται ότι θα στρωνόμουν στο διάβασμα, όλο το πρωί ήμουν βόλτες, μετα φαγητό στα πεθερικά και τώρα πριν λίγο ξύπνησα :oops: Δεν πειράζει, θα διαβάσω τώρα ό,τι μπορώ. Σταμάτησε και ο άντρας μου τα πολλά μαθήματα και έχει περισσότερο χρόνο και με παρασύρει! Άντε μια βδομάδα έμεινε και μετά ξεμπερδεύω.

Και γω θα τις κάνω τις εξετάσεις σίγουρα στην κλινική, άλλωστε η τιμή που μου είπαν συμπεριλαμβάνει τον παιδίατρο, τώρα αν αυτές οι εξετάσεις που λέτε είναι έξτρα, τί να γίνει, ό,τι μου πουν, δεν θέλω να αφήμω εκκρεμότητες και να έχω άγχος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εγω με βλεπω να τις κανω.γιατι μετα θα εχω αγχος κ δε μπορω.θελω να χαρω τη μπεμπα στο μαευτηριο κ να μην εχω το αγχος της παιδιατρου στο σπιτι.αλλωστε τα πολλα μας λειπουν,καλα βασικα δε το κανω για τα λεφτα,απλα ωρες ωρες λεω εκμεταλευονται κ λιγο τη χαρα κ την αγωνια μας αλλα σε βαζουν στο τρυπακι τελικα κ αυτο ειναι που μου τη δινει σε ορισμενα ιατρικα θεματα.

σταυρουλα ημουν στη πεθερα μου για φαι κ λιγο πριν φυγουμε να ερθουμε σπιτι αναψε ολα τα ματια της κουζινας κ ενω μιλουσα με την κουνιαδα γυρναει ξαφνικα εκεινη να δει τι κανει το παιδι κ γυρναω κ εγω ασυναισθητα κ τον βλεπουμε.τα ειχε αναψει σιγουρα ενα 2λεπτο.εγω παντα μα παντα ειμαι υποψιασμενη,ενω συνηθως ποτε δε κανει επικινδυνα πραγματα,παρολα αυτα ποτε εννοειται δεν ειμαι σιγουρη κ παντα εχω το νου μου.κ ισως γι αυτο ταραχτηκα τοσο.πρωτη φορα εκανε κατι τοσο επικινδυνο κ απορω πως γιατι γενικα παει σπιτι τους κ πραγματικα δε πειραζζει ποτε π.χ κουζινα,πριζες κ αλλα επικινδυνα,του τα εχουμε μαθει καλα αυτα τα πραγματα,οσο μπορουμε βεβαια.

κ ποτε ας πουμε δεν εχει κανει ζημια.τελοσπαντων γενικα ειχε μια λυσσα μεσημεριατικα κ μου μαζευτηκαν κ ταραχτηκα πολυ σημερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas xontrouleeeees!

Simera ebgala tin koilia eksw kai ekana kai mpanaki!!! Hmoun mia falainitsa stin paralia! Den kserw an metraei gia prwto mpanio giati mpika ws ti mesi kai ebreksa olo to upoloipo swma me ta xeria mou, den kolumpisa omws....isws tin epomeni fora! Pantws h paralies itan gemates kai oloi kolumpousan!

Gia autes tis eksetaseis pou lete den kserw tipota oute kai egw...oute mou exoun pei tipota stin kliniki.

Nai kai egw pisteuw oti einai to Delphinaki h epomeni!!! Este egw nomizw eimai meta apo esena.

Bikaki einai ontws epikundino auto alla prospathise na min tarazesai...alla tha mou peis kai pws na min taraxteis me kati tetoio.

Olo peinaw kai ektos auto twra teleutaia thelw kai gluka sunexeia.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενάκι καλό το μπανάκι αλλά πόσο θα προλάβεις να κάνεις ακόμα. Σε 2 εβδομάδες πρέπει να προσέχεις κιόλας μην κολλήσεις μύκητες. Ναι λογικά μετά από μένα είσαι κι εγώ μετά την Ναταλία. Αλλά αυτό εξαρτάται και από τα νινιά μας πότε θα αποφασίσουν εκείνα να βγούνε :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...