Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΚΑΝΕ ΜΥΤΗ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΜΩΡΑ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ '12 Νο6


Recommended Posts

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΔΗΜΗΤΡΑ ΟΤΙ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ!

ΜΗ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΕΣΤΕ ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ 3000 ΤΟ ΜΟΝΟΚΛΙΝΟ ΤΟ ΔΙΚΛΙΝΟ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ ΕΙΝΑΙ 2000+13% Κ ΤΟ ΜΟΝΟΚΛΙΝΟ ΚΑΠΟΥ ΣΤΑ 6000 ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΔΕ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ.

ΜΕ ΓΑΝΤΙ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΒΑΖΟΥΝ ΧΕΡΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ...ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ.

ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΘΕΜΑΤΑΚΙ Ε;Κ ΜΩΡΟ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ!ΠΩΣ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ Κ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΟΛΕΣ!!ΜΕΤΑ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΓΕΛΙΟ ΘΑ ΑΝΕΒΑΖΟΥΜΕ ΦΩΤΟ ΤΑ ΞΕΜΑΛΙΑΣΜΕΝΑ ΜΑΛΛΙΑ ΜΑΣ! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

geia sas koritsia, kruosa re pou..i mou!!! ponaei o laimos mou kai ta pneumonia mou grrrrrrrr. apo to proi pino zesta mpas kai mou perasei! bixo kai fobamai min kano suspaseis!!! o giatros mou mou eipe mono me fusika mesa! oute siropaki oute tipota! o antroulis mou ftaei pou me kollise :evil::twisted:

nansy mou oi mamades kai oi petheres mas theloun ksulo!!!! o giatros sou kathe fora se blepei apo ''kato''?? emena mono sti b epipedou me eide, mipos prepei kai emena na me dei??

karolinaki mia fora nani akoma :):)

veta kai esena 5 meroules meinane, me to kalo...

este me geia to mallaki ;)

stedim xronia sou polla, na ta ekatostiseis kai me to kalo to moraki sou...

elena epitelous teleioses me ti douleia! tora ksekourasiiiii

alekaki euxaristo polu alla to sidero to evala, to ufasma den mporo na balo i ksanthia...

auta den thimamai kati allo...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κ απο μενα!

σας γραφω απο τη δουλεια..κ εγω υπομονη δυο εβδομαδες εμειναν κ τις μετραω σαν τους φανταρους.διαβαζα που κοιμαστε μεσημερι κ λεω αχ τι ωραια,ζηλεψα.

πασχαλιτσακι μου κ σε εσας χρονια πολλα για την επετειο σας κ να ειστε ευτυχισμενοι κ μετο καλο η νεραιδουλα σας κοπελα μου!

νανσυ συμφωνω για το μητερα,εμεινα κ εγω πολυ ικανοποιημενη απο ολες τις αποψεις,οσο για το δωματιο θα επελγα αν μπορουσα δικλινο γιατι στο μονοκλινο θα σκεφτομουν αυτο με τους επισκεπτες αν κ τοτε που εγω ειδικα θα γενησω θα λειπουν ολοι σιγουρΑ! :D

δημητρουλα χρονια πολλα κ απο μενα κ με το καλο το μωρακι σας!

ελενα κ εσυ καλες διακοπες απο εδω κ περα κ καλη ξεκουραση.

εχω λιγη δουλεια,τα λεμε αλλη στιγμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα μπορεί να είχανε δώσει σήμα στις μαίες όταν έρχεται κόσμος να το παίρνουν το μωρό.

Όσο για το παγωτό σήμερα με έπιασε λύσσα. Ήθελα οπωσδήποτε παγωτό σοκολάτα. Αλλά πριν λίγο που βγήκα έξω κοίταξα σε κανα 2 περίπτερα και είχαν 0% μόνο βανίλια και ήθελα σοκολάτα οπότε δεν πήρα τίποτα και ήρθα σπίτι και την έπεσα στις φράουλες :lol: .

Λία πήγα και είδα το παιχνιδόκουτο με την καμιλοπάρδαλη. Τελικά δεν το πήρα ήταν πολύ ψεύτικο και μικρό. Δεν θα χωρούσε πολλά παιχνίδια. Και η καμιλοπάρδαλη ήταν πάνινη ενώ εγώ νόμιζα ότι ήταν ξύλινη ζωγραφισμένη. Η διάστασή του ήταν 60 μήκος αλλά 35 ύψος, πολύ κοντό. Ενώ το άλλο που είχα δει στο Oneira.gr είχε 80 μήκος και 60 ύψος. Θα ρωτήσω τον κουμπάρο αν μπορεί να μου το φτιάξει με το ίδιο ξύλο και πόσα θέλει γι'αυτό γιατί στο oneira είχε 119 αν μου ζητήσει πολλά παραπάνω δεν θα το κάνω και θα πάρω αυτό από το oneira. Απλά εκείνος θα μπορούσε να βάλει το ίδιο ξύλο που έβαλα και στην ντουλάπα οπότε να ταιριάζουν.

ΒΙΚΑΚΙ έχεις δίκιο για το επισκεπτήριο. Εγώ ήδη ενημέρωσα τον καλό μου να μην ειδοποιήσει κανέναν την πρώτη μέρα. Θα ενημερώσω και τους γονείς μου και τα πεθερικά μου. Και όταν έρθει η ώρα θα ενημερώνω την μαία της βάρδιας να μπαίνει όταν τελειώνει το επισκεπτήριο και να τους το ανακοινώνει :lol: .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bikaki upomoni! Ligo emeine kai gia sena, 2 ebdomades!!! Kai meta tha koimasai kai esu ta mesimeria!

Este kai emena lussa me exei piasei simera...prin pou to elega telika efaga kai pagwto (auto pou eftiaksa to teleiwsa olo telika, ase den einai gia na ftiaxnw tetoia pragmata) kai ksanaefaga kai fagito. Ma ti lemargia einai auti pia.

Este auto pou les me to na enimerwseis ton kosmo oti gennises mia mera argotera to elega egw....to exoume idi sumfwnisei me ton antra mou kai tha to poume kai se goneis. Mono autoi tha einai ekei tin prwti mera. Episis exw skeftei na kanw kapoio sima ston antra mou otan niwthw polu kourasmeni apo kapoion h mou kanoun armeniki bizita kai na stelnei ti maia na tous diwxnei me opoiadipote dikaiologia, eite giati einai wra na taisw to mwro eite giati prepei na peripoiithoun emena.

Auto me to mwro sto dwmatio den eimai sigouri Este, tha rwtisw, alla exw tin entupwsi oti den to afinoun sto dwmatio akoma kai an den einai kosmos.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elena ante mia xara eisai twra ksekourasi...

nai me gantaki aposteirwmeno vazoun xeraki...

stedim kala na perasete..

den tin eixa skeftei katholou tin biokliniki alla den nomizw na mporei na erthei i giatros mou ekei opote to aapokluw an k tha kanw mia erwtisi...

na rwtisw kati tin episkliridio tin plirwneis extra den einai stin timi pou leei gia ton anaisthisiologo?

este megia to malli... ama mporei na sto kanei o koumparos sou tha einai kalutera k tha tairiazei pio polu sto dwmatio...

bikaki upomoni ligo akoma emeine k teleiwneis k esu...

emena edw k meres me exei piasei lussa gia sokolata pira oti eixe sto super simera...

beboula perastika prosexe twra na pineis zesta na suneltheis...

elena den mas eipes pws to ekanes to pagwto omws...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tσουπράκια?Κι άλλη με πονόλαιμο?Αντε,περαστικά μας,κι εγω χειροτερεψα,καταπινω το σαλιο μου και ποναει πολυ.Θα φαω σουπιτσα μπας και..Το ντεπονάκι μου το πήρα πάντως.

Σταυρουλα τόσο διαφορετικό απ'ότι φαινόταν ε?Ευτυχως που δεν το παραγγειλες.Σιγουρα θα υπάρχουν καλυτερα σε αυτο το στυλ,και αν μπορεις να το φτιαξεις κιολας κατα παραγγελια,τέλεια!

Παω για σουπίτσα. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναταλακι στο γενεσις χωρια ειναι η τιμη για την επισκληριδιο για τον αναισθησιολογο για τον παιδιατρο κ τα φαρμακα...ολα αυτα εξτρα χρεωση...

Ελενα καλο το παγωτακι σου...καλη ξεκουραση απο δω κ περα κοιτα να ξεκουραστεις..

Μπεμπουλα να προσεχεις περαστικα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περαστικουλια αρρωστουλες μου φουσκιτσες.

Ειχα ευτυχως παρεουλα ολο το απογευμα και περασε η μερα της μοναξιας...... μολις εφυγε και ηρθε η ωρα να κοιμησω τον πριγκιπακο μου.

Καλο βραδυ σε ολες και καλο ξημερωμα να εχουμε. Καρολινακι εισαι στις σκεψεις μας γλυκια μου. ΠΕριμενουμε τα ευχαριστα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lia pine kai mia koutalia melaki tha deis pws boithaei na malakwsei o laimos!

Maximaki exeis dikio...tha sas grapsw, einai mia polu eukoli suntagi.

Ulika:

2 galata ebapore (egw ebala prasino gia na einai pio light)

1 zaxarouxo gala

1 krema galaktos (mporeis na baleis kai me 0 lipara)

1 garni (exei mesa 2 fakelakia, ta xrisimopoieis kai ta 2)

Ektelesi:

1. Bazeis ta 2 ebapore katapsuksi gia 1 wra. Meta ta bazeis se ena mpol megalo kai ta xtupas me mplenter 10 lepta.

2. Prostheteis to zaxarouxo gala kai sunexizeis na xtupas alla 5 lepta.

3. Prostheteis krema galaktos kai xtupas alla 5 lepta.

4. Prostheteis ta 2 fakelakia garni kai xtupas 10 lepta

An thes sto telos bazeis 2 koutalies zaxari se ena tigani kai molis liwsei rixneis amugdala kai ta karamelwneis...meta ta bazeis sto mplenter na ginoun pio mikra kommatia kai ta rixneis mesa h panw sto pagwto. H mporeis na prostheseis sokolatakia se stagwnes h meli h oti s'aresei.

Bazeis pagwto stin katapsuksi na pagwsei.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω πω Ελενα μιαμ μιαμ......μας κολαζεις.....ευκολη ακουγεται η συνταγη.....θα την δοκιμασω..ευχαριστουμε...

Καρολινακι ευχομαι ολα να πανε καλα αυριο κ με το καλο να μας πεις τα ευχαριστα...επιτελους ερχεται το πρωτο μωρακι αντε καλη αρχη να εχουμε..κ καλη συνεχεια...

Περαστικα στα κοριτσια με τον πονολαιμο...ευχομαι γρηγορα να γινετε καλα....

καλο βραδυ τα λεμε αυριο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεκακι σημειωσε σε παρακαλω οτι θα γεννησουμε στο ΡΕΑ τελικα.

Σημερα κ χτες κοριτσακια μου ηταν πολυ κουραστικες ημερες.χτες καναμε δουλειες στο σιτι με την μανα μου σημερα ειχα τραπεζι τους γονεις μου και 3 θειους .οπως καταλαβαινετε τα εφτιασα.μετα βοηθησε η μαμα μου να μαζεψουμε το σπιτι κ οταν εφυγαν ολοι σκουπισα.αυριο θα σφουγγαρσω γιατι δεν αντεχα αλλο σημερα!παω για νανι...!!!φιλουμπες!!!καληνυχτα κοιλουμπιτσες μου!!!

post-15592-13873939357236_thumb.jpg

post-15592-13873939416971_thumb.jpg

post-15592-13873939428094_thumb.jpg

post-15592-13873939428909_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια απο τις 6 το απογευμα εχω πολλες συσπασεις..( πετρωματα) αραγε σημαινει κατι ?η προετοιμαζει?!!!! η καημενη ολο σπρωχνει κ κλωτσαει τωρα!!

καρολινα λιγες ωρες εμειναν πια!!!αντε με το καλοοοοοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!θα περιμενουμε νεα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναταλια αυτο ειπα κ εγω μια δοση,οτι προσπαθει να κατεβει κ αλλο προς τα κατω...νιωθω οτι μου τα εχεθ μελανιασει τα σωθικα μου μεσα!!

βετα λιγες μερουλες κ για σενα!!!!!απιστευτο μου φαινεται που ξερετε ποτε θα ερθουν τα μωρακια σας!!!

καληνυχτα κ απο μενα!!!!!!!!!!φιλια πολλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα τελειωσες με τα μαθηματα οποτε καλη ξεκουραση απο δω και περα μεχρι να ερθει η μπεμπουλα σας.

beboula περαστικα ελπιζω αυριο να εισαι πολύ καλυτερα.

Αμαλια να χαιρεσαι την μαμα σου, και εσυ κρυωμενη περαστικα.

Μαρακι για παρακολουθησε τις συσπασεις αν εχεις και πονους προετοιμασου γιατι ερχεται η μικρή, αν οχι τοτε σπρωχνει για να κατεβει οπως σου ειπε και η Ναταλια.

Καλο βραδυ κοριτσακια, ελπιζω αυριο που θα μπω να εχω νεα απο την Καρολινα μας.

Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσάκια!

καρολινακι τωρα θα ετοιμαζεσαι να γεννησεις!με το καλοοοοοοοο!

έλενα εμας εδω τα μαθηματα ανωδινου ειναι συνολο έξι στον αριθμο!εγω έχω κάνει τα 5 και το τελευταιο ειναι 5/06!δεν πιστευω να το προλάβω!πολυ ενδιαφέροντα όμως, η μαια που μας τα κανει ειναι φοβερη!

εχω μάθημα πάλι 10-1 και βαριέμαι αλλα ας κινουμαι καλό κάνει!δεν μπορω να καθομαι σπίτι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας γλωσσοκοπανες μου!!!! αν και η μικρη λειπει εγω στην ωρα μου σηκωθηκα, εβαλα ενα πλυντηριο και θα περιμενω μεχρι να σηκωθει ο συζυξ ειτε να παω για καφεδακι ειτε να πα να πλυν το αυτοκινητο (αλλοι θα το πλυνουν εγω θα λυνω σονττοκου)...

χθες βγηκαμε εξω με τον αντρουλη μου και ηπια και 2μπυριτσες αλλα οχι κανονικες αλλα σαιντερ(απο μηλο) ελαφρια και δροσιστικια λες και επινα αναψυκτικο.... οχι τιποτα αλλο μετα θα πρεπει να ξεκινησω παλι τις χωρις αλκοολ και τσαντιζομαι!!!!!

παω να σας διαβασω και θα ανοιξω το καινουργιο μας θεματακι με την ολοκαινουργια λιστουλα! ελπιζω να προλαβω να την φτιαξω!

μπεμπουλιτσα μου περαστικουλια σου! 2-3μερες και μετα θα περασει..... αααα για το υφασμα πρεπει να μου βαλεις φωτο για να δω πως ειναι για να σου πω γιατι ολα μπαινουν διαφορετικα

σταυρουλα ο κουμπαρος σου σιγουρα θα μπορει να στο κανει, την καμηλοπαρδαλη ομς πως θα στην φτιαξει???

βικακι κρατα γερα 2βδομαδες μεινανε αγαπη μου γλυκια!

ελενα εγω δεν μπορω να κανω παγωτακι ή οποιοδηποτε αλλο γλυκο, αλλα θα δωσω τη συνταγη στη μαμα μου να την κανει!

αννουλα μου τι τα ηθελες τα τραπεζωματα ετσι που εισαι???? εγω ολα αυτα τα αποφευγω οσο μπορω... αφου σκεφτομαι και αυριο να μην παω στο χωριο να κατεβασω τη μικρη γιατι εχω συνεχεια ποναλακια!

πιγκουινουλα μου κατσε στα αυγουλακια σου.... υπομονη θα περασουν.... οσο για την προκληση που λες πρεπει ο ιδιος ο γιατρος να κρινει για προκληση οχι να του το πεις εσυ γιαυτο υπομονη σε λιγες μερες θα κρατας και εσυ την μπεμπουλα σου αγκαλιτσα!

ροπι μου καλημερα σου δωσε τα στοιχεια σου να σε περασω στη γουρλιδικη λιστουλα μας!!!! μ το καλο ναρθει το μωρακι σου! και οσο για τα ψυχολογικα μην αγχωνεσαι διαβασε μας και δεις που θα φτιαξει αμεσως η διαθεση σου (ειμαστε χαζοχαρουμενες)!!!!

κικιτσα μου και εγω το ιδιο λεω ας κινουμαι να πηγαινω για καφε καλο κανει!!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα εγκυουλες!!!!!!!!!!!! με το καλο καρολινα να παρεις τον ποντικουλη σου σημερα αγκαλιτσα!!!!!!!!!!!φιλια πολλα σου στελνουμε κ η σκεψη μας μαζι σου!!

ροπι καλως ηρθες...απο που εισαι?

κατερινα τελικα οντως προσπαθει ν παρει καλη θεση για εξοδο..ξεπατωθηκε στο κλοτσιδη..ολη την νυχτα πετρωνε πολυ συχνα η κοιλια αλλα τωρα ηρεμησε απο πετρωμα κ κουνιεται η μπεμπα..

αλεκα καλες δουλιτσες!!εδω βρεχει παλι.. :(:( λεω να στησω το παρκοκρεβατο κ να το στρωσω επιτελους..το σπιτι δεν φαινεται οτι περιμενουμε μωρο..στο ισογειο δλ..στον τριτο οροφο το δωματιο ετοιμο ειναι,αλλα επειδη θα ειμαστε κατω πρεπει σιγα σιγα να το ετοιμασω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοιλουμπάκια. Άντε το πρώτο μωρό έρχεταιιι. Ξεκίνησε η αντίστροφη μέτρηση για όλες μας.

Αλέκα ο κουμπάρος δεν θα μου φτιάξει το έπιπλο με την καμιλοπάρδαλη αλλά κάτι τέτοιο με το ξύλο της ντουλάπας μου http://www.oneira.gr/images/detailed/be ... 63e9ac.jpg.

Κι εγώ σκέφτομαι να πάω μία βόλτα με τα πόδια θα δούμε. Έκοψα τα μαγνήσια και το yutopar και άρχισαν οι κράμπες. Σηκώθηκα και κούτσαινα πάλι. :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...