Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΚΑΝΕ ΜΥΤΗ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΜΩΡΑ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ '12 Νο6


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kalimera koritsia!! Simera me plakwse to sentoni! xixi

Ariadni kai mena me eixe piasei alla twra pou ebgala ta kalokairina mou efuge. Den agorazw tipota apo kaloikairina...ena mono mplouzaki exw parei tirantaki pou einai pio megalo kai auto apo ta jumbo kai me exei bolepsei....egw exw boleutei me autes tis kalokairines olosomes formes h kapri formes, pou eixa idi apo prin diladi alla mou kanoun giati einai kapws rixtes. Kai mou kanoun kai kapoia kalokairina rixta mplouzakia. Meta an kanei ligo psixra apla foraw apo panw apo auta mia zaketoula.

Anthi h fraoulitsa mia xara!!! Egw akoma den exw pristei katholou kai mou fainetai kai periergo, alla h alitheia einai oti prospathw na apofeugw to alati oso mporw kai pinw paaaara ma paaara polu nero gia ta dika mou dedomena!!

Nancy egw parolo pou den to exw perasei akoma to eixa fantastei oti meta den tha exw oreksi gia sex...

Kokona wraia koiloumpitsaaaaa megalwse kai sena!!

Este emena mou arese h kokkini alla afou tairiazei kai me to karotsi auti pare!

Mpempoula emena tin egrapse tin kampuli den plirwsa tipota.

Delphinaki kwpse to simera afou mpikes sto 9, mia mera de nomizw na kanei diafora.

Kai emeis pernoume mwromantila sunexeia kai gia emas, egw ksebafomai me moromantila kai eperna ta babycare...kai twra pou pira gia allagi tis johnson mou fainontai polu sklira, sto proswpo me gratzounane...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εγω δεν πληρωσα την καμπυλη..ολες οι εξετασεις γραφονται..το μονο κακο ειναι οτι τα μικροβιολογικα δεν ξερω αν κανουν τις εξετασεις με συμβεβλημενα γιατι το κρατος δεν τους πληρωσε..το προηγουμενο μηνα πληρωσα για τις κλασσικες εξετασεις 30ε..

εστε τα σεπτονα ακουσα οτι ειναι κ για τα μωρα καλα..οπως κ τα babycare..

ωραιες κοιλιτσες εμφανιστηκαν!!!!! :):)

ελενα λογικα ναι..αλλαζει..εκτος αν σου ειπε οτι τα κιλα κ το μεγεθος του μωρου ειναι για μια βδομαδα παραπανω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΕΓΩ ΠΡΟΤΙΜΩ ΤΑ BABYLINO ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ Η ΣΑΝΤΥ ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΗ ΕΠΑΙΡΝΑ ΤΑ NEWBORN ΤΗΝ PAMPERS ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΤΑ PAMPERS ΜΟΥ ΜΥΡΙΖΟΥΝ.ΕΓΩ ΜΩΡΟΜΑΝΤΗΛΑ ΔΕΝ ΧΡΗΣΙΜ.ΣΤΑ ΓΕΝΕΤΙΚΑ ΟΡΓΑΝΑ ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ Η ΜΑΡΚΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα όχι δεν αλλάζει η ΠΗΤ σου. Αυτό που σου είπε είναι σχετικό την επόμενη φορά μπορεί να επιβραδύνει και να είναι πάλι στην ίδια εβδομάδα με σένα. Ή να είναι 2 εβδομάδες μπροστά. Εμένα από την αρχή ήταν μία εβδομάδα μπροστά και μετά 2 εβδομάδες και μετά πάλι μία εβδομάδα μπροστά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν άκυρη πάλι η τσάντα γιατί μόλις είδα ότι το λουρί είναι κοντό και δεν φοριέται και χιαστή.

Τώρα κοζάρω αυτή :Dhttp://www.taschenmann2005.de/images/pr ... wisted.jpg

Νάνσυ εμένα μου φαίνεται ότι με παχαίνει κιόλας η φωτογραφία. :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ως συνηθως που να κανω εγω δουλειες στο σπιτι παλι σουρτουκεβα!!! ετσι οπως μιλατε η καρολινα θα γεννησει στο νουμερο 7 ποστακι (εκτος αν η ελενα μαθ. γεννησε νωριτερα και δεν το ξερουμε)

ειχαμε παιδιατρο σημερα αν και εμβολιο θα κανουμε τη δευτερα αφου η γιατρος του εμβολιαστικου ελειπε... μια χαρα ειναι η σαντυ 13κιλα 92ποντους υψος (οτι τρωει το περνει σε υψος αυτο το παιδι ουτε μπουτακια ουτε μαγουλακια)... τον ρωτησα πως πλενουμε το πουλακι του γιου και εβαλε τα γελια και μου ειπε "αχ το πως κανεις για το γιο", εεε εγω φταιω που δεν ξερω... σιγουρα οι αγορομανες θα γελατε αλλα που θελετε να ξερω πως ειναι τα αγορακια!

τα νεα σας λοιπον....

μπεμπουλα μολις τελειωσουν τα λοχεια μπορεις να κανεις.... απλως αν κανεις φτ θα πρεπει μολις καθαρισεις το 40ημερο μετα να πας στο γυναικολογο σου και σε ελεγχει απο κατω ενω αν εχεις κανει καισαρικη πας παλι στις 40μερες αλλα ελεγχει αν εχει κλεισει καλα η τομη, δεν σε εξεταζει απο κατω

τα καινουργια τα μπεμπιλινα (τα sensitive δηλαδη γιατι πρωτα ηταν αλλα) ειναι παρα πολυ καλα, πηρα και τετοια να τα δοκιμασω στο πετρακη... παντως απο το παιδικο που βλεπω ειναι ανθεκτικα.... συμβουλη μου ειναι να παρεις απο ολες τις μαρκες (επωνυμες) για να δεις και τι θα βολεψει εσενα γιατι μπορει για μενα να ειναι οι καλυτερες και για σενα να εχεις διαρροες!

και φυσικα να το ξερετε ολες σας καλο ειναι μολις τελειωσετε το 40ημερο (τα λοχεια δηλαδη) να κανετε τεστ παπ.... θα σας τα πουν και οι γυναικολογοι σας

μαρακι ετσι που εγινε ο πωπος μου το στρινγκ τον μαρανε!!!!

κοψτο αυριο για σιγουρια!!! αντε με το καλο.... εεεε και μη ξανακανεις δουλεια γιατι χωρις το γιουτοπαν σε βλεπω να γεννας νωριτερα και απο την καρολινα!

βενους αυτη ειναι η καινουργια σου φωτο???? και η κοιλια που ειναι αλλου???? :lol::lol:

να σου ζησει ο παιδαρος και να καλοδεχτεις και τον επομενο. εμενα ειναι αυριο τα γενεθλια της σαντυς αλλα μονο οικογενειες θαρθουν δεν μπορω να κανω κανονικα γενεθλια.... τουρτα και κανενα καναπεδακι (ετοιμα φυσικα) και μια ραβανη της μαμας μου και αυτα ειναι... πηρα και για τα παιδακια στο παιδικο γλυφιτζουρια να τους τα δωσουν και τελος!

σταυρουλα ουτε και εσυ εχεις μεγαλη κοιλια! μια χαρα εισαι!!!! και αδυνατουλα

και ελεγα πως και δεν ξαναβαλες για αγορες???? αν και το καροτσι σου ειναι κοκκινο θα προτιμησω την γκρι!

παρε ενα πακετο για εξω για να δεις αν βολευεσαι.... στο σπιτι καλο ειναι να τον πλενεις αλλα για εξω μια στο τοσο συνιστω τα σεπτονα ανεπιφυλακτα.... μη προτιμησετε τζονσον αφηνουν πολυ υγρο στο πωπουδακι μετα

αριαδνη κοντα κολαν στυλ ψαραδικα και ταφτανια φαρδια!

ανθη μου κατακρατηση απο τωρα??? γιατι τι σου λεει ο γιατρος? εγω κατακρατηση και εντονο πρηξιμο ειχα στον 9ο....

αν δεις το καρολινακι δως της τα χαιρετισματα μας και οτι την σκεφτομαστε

κοκονα μου και εσυ μικρη κοιλιτσα!

νανσυ πλακα μου κανεις 6χ300= 900μλ την ημερα πινει γαλα??? δηλαδη κατουραει γαλα η σαντυ σου!

μπεμπουλα μεσω ΙΚΑ εννοεις (αφου το ΤΑΞΥ μας δεν υπαρχει).... πας κανονικα σε γυναικολογο του ΙΚΑ και στο γραφει και πληρωνεις 10ευρω, εγω ολες τις εξετασεις τις γραφω σε γυναικολογο του ΙΚΑ και πληρωνω ελαχιστη συμμετοχη

ελενα το μια βδομαδα μπροστα σημαινει οτι οι μετρησεις της ειναι πιο αναπτυγμενες για την βδομαδα που εισαι, δεν αλλαζει το ΠΗΤ σου

παω να παρω τη κοκοπικενα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοιλουμπιτσες....κάτι μου λεει οτι με τους ρυθμους που γραφουμε τα πρωτα μωρακια μαλλον στο νο 7 θα σκασουν μυτη :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Τι να πρωτοσχολιάσω πάλι, καταρχην βλεπω πολύ ομορφες στρουμπουλες κοιλιτσες, ζηλεψα και θα σας βαλω και εγω αργοτερα στο προφιλ μου να δειτε και την δικιά μου.

Για το "ντοιν ντοιν" συμφωνω με τις περισσοτερες, για τωρα ειναι πιο δυσκολα τα πραγματα αλλά θελω και εγώ να δοκιμάσουμε στον ενατο να δω πως ειναι γιατι στην πρωτη εγκυμοσυνη δεν...οσο για το μετά θα σας ερθει και η ορεξη ;) αμα περασουν τα λοχεια και περασει και η πολύ κουραση των πρώτων εβδομάδων...

Αφροδιτη πολύχρονος ο μικρός σου να τον χαιρεσαι, με το καλο να ερθει και το δευτερο μωρακι σας, και καλή επιτυχια στις εξετασεις!

Αριαδνη ριξε μια ματια στο H&M που εχει πιο οικονομικά ρουχα εγκυμοσυνης ή μπορεις να παρεις και κανα ριχτο τιραντακι γιατι εμεις του Ιουλιου θα χρειαστουμε ρουχα για το διμηνο που έχουμε μπροστα μας και πιασαν νωρις οι ζεστες....

Ανθή τελεια τα νεα απο την φραουλιτσα σου και οι εξετασεις σου καλες, μπραβο. Ο Πανουλης τι κάνει?

beboula ολες οι πάνες καλές ειναι θα δεις τι θα βολεψουν τα αντρακια σου απο θεμα διαρροών ή ερεθισμών, εγω προτιμώ της libero και τις pumbers παρα τις babylino, γουστα ειναι αυτά, θα δεις μετα θα εχεις και κουπονια θα κυνηγας και τις προσφορες γιατι εσυ θα χρειαστεις σιγουρα τις διπλάσιες :D

Για την καμπύλη ζαχάρου εγώ πλήρωσα 4,75 στο μικροβιολογικό

Σταυρουλα εμενα μου αρεσει η μπλε σαν πιο ουδετερη, τα septona ειναι πολύ καλά εγω απ΄οσα μωρομαντιλα εχω δοκιμασει τα δυο χρονια με την μικρη αυτα προτιμώ ειναι μαλακα και οσο πρεπει υγρα και σχεδον παντα τα βρισκω σε πολυ καλες προσφορες 2+2 δώρο ή 2+1 δώρο στα περισσοτερα supermarket.

Μαρακι μπηκες επισημως στον 9ο λοιπον, με το καλο η ζουζουνιτσα σου να ερθει.

Ελενα νομιζω οτι τωρα στο τελος δεν αλλάζει η ΠΗΤ δεν εχει και τοσο σημασια, εξαρταται απο τις μετρησεις που κανει και πως αυτες συμπιπτουν με την εβδομαδα που εισαι. Για παραδειγμα αν το ποδι βγαινει μια βδομαδα μεγαλυτερο σημαινει οτι θα ειναι ψηλο το μωρακι και γιαυτο φαινεται και στο βαρος μεγαλυτερο, ολα ειναι προσεγγιστικά.

Πάω να μαγειρεψω φακες σημερα γιατι βαριεμαι να φτιαξω οτιδηποτε αλλο πιο πολύπλοκο 8-)8-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα φουσκιτσες μου.

Πλακωθηκα με τις δουλειες και ξεχαστηκα!!!

Βενους η κοιλιτσα ισα που ξεχωριζει. Εσυ σιγουρα με το που θα γεννησεις δεν θα φαινεται τιποτα!!! Να χαιρεσαι τον γιοκα σου και με το καλο να ερθει το νεο σας μωρακι :):):):)

Οι εξετασεις και οι κοιλιτσες πανε μια χαρα και χαιρομαι πολυ γι αυτο. Αντε να παμε ετσι ολες μεχρι το τελος ;););););)

Σημερα μου περασε η βαρεμαρα ευτυχως. Το απογευμα προβλεπεται εκτος απροοπτου βολτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλέκα και σκέψου ότι έχω πάρει σύνολο 17 κιλά :o:o .

Να χαίρεσαι την κοκοπίκενα να τα εκατοστήσει.

Έλενα 45 λίρες έχει. Έχει και ειδικό λουράκι που την κρεμάς στο καρότσι κάπως έτσι http://www.babycurls.co.uk/images/produ ... 2-1304.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nai Este mou aresei para polu kai to sxedio...mi sou pw pws tha tin kratousa kai eksw gia mena!! Kai h kokkini kai h mauri mou aresei. Ligo tsimpimeni i timi alla an einai na dwseis ligo parapanw gia na pareis kati kalo pou na se boleuei xalali!!

Bre Este pws exeis parei tosa kila, de fainetai katholou...isoun polu adunati prin mallon.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολύ αδύνατη δεν θα το έλεγα. Αδύνατη ναι αλλά όχι πολύ. Φαντάσου ότι ήμουν περίπου 7 κιλά κάτω από το ύψος μου. Κι εγώ σκεφτόμουν και την μαύρη αλλά ήθελα κάτι πιο χαρούμενο σε χρώμα τσάντας. Ναι είναι τσιμπημένη αλλά οι πολύ φτηνιάρικες δεν μου άρεσαν σαν ποιότητα. Αυτές που φαινόντουσαν ευρύχωρες και ωραίες συνήθως κόστιζαν πάνω από 60 ευρώ και στο Λητώ που είδα κάποιες είχανε 90+ ευρώ.

Νάνσυ 45ύψοςχ33πλάτος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

este polu oraia i foto sou, oraia koilitsa exeis :) kai eisai kai adunati mpravo sou. ego exo fouskosei apo pantou :cry::cry: kai den ksero pos tha fugoun ta kila meta ti genna!!! grrrrrrrrr teleia einai i kokkini tsanta na ti pareis...

tha paro apo oles tis markes babylina na do poia marka tha me bolepsei ;)

telika gia ti kampuli, i kopela pou itan sto iatrio otan pige o antras mou einai kainouria kai den kserei ti tis ginete!!! tha ksana paei aurio pou tha einai oi palies ekei na mou ti grapsoun!!! oufffffff

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα τσουπάκια μου!!!

Τελικα μωρομάντηλα επιτρέπονται απο την αρχή?Εχω πάρει κάποια με χαμομήλι,και ενα πακετο της παμπερς ,τα sensitive.Αλλα δενξερω αν πρεπει γενικα να χρησιμοποιουμε τις πρωτες 2 εβδομάδες τουλαχιστον.

Και ρωτω τις δευτερομάνες!Μέχρι να πέσει ο αφαλος,που πλενατε τοπικα,κωλαράκι κεφαλάκι,το κάνατε μόνο στο νιπτήρα ή χρησιμοποιούσατε κάτι για να ξαπλώνει πάνω?Εγω πχ που έχω αυτο το πετσετέ που είναι σαν τσουλήθρα :D ,μορω να το βάζω στην αρχή,απλα να μην βρεχω τον αφαλό?Ασε που κάπου πήρε το μάτι μου πως τις πρωτες μέρες θελει πλυσιμο με βρασμενο δροσερο νερο,αποστειρωμένο δηλαδη.Ισχυει????

Αλλη απορία..Αφρολουτρο,ενυδατική,κρεμα για συγκαματα ,κάνει απο την αρχή,ή απο αργοτερα?

Σχετικά με την ΠΗΤ τωρα..

Θυμάστε που είχα πητ 14/6 αλλα μου ειχε πει ο γιατρος πως βγαινει 4 μερες μεγαλυτερος και το κάναμε 10?Στη βεβαιωση κυοφορίας που μου εδωσε μου εγραψε 10.

Εντωμεταξυ με εχει μπερδεψει γιατι αλλη φορα μου μετραει με την πρωτη πητ,αλλη φορα προσθετει''ειμαστε και λιγες μερες μεγαλυτεροι..κτλ''

Εγω τελικα να το ξαναλλάξω το τικερ να τελειωνουμε????

Θα εμπαινα σήμερα στο μήνα μου κι εγω,αλλα αν ειναι ετσι να το μετραω με την ΤΕΡ να ειμαστε σιγουροι.

Τι να πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lia εγώ είδα ένα παιδίατρο στην τηλεόραση που έδειχνε μωρό 5 ημερών και το έπλενε κανονικά με τρεχούμενο νερό. Δεν μπορείς να το κάνεις μπάνιο αλλά αν πάει νερό με το ντουζ δεν παθαίνει τίποτα αρκεί να μην μουλιάσει στο νερό ο αφαλός. Δεν χρειάζεται να είναι βρασμένο το νερό γιατί μετά έτσι κι αλλιώς το απολυμαίνεις με οινόπνευμα 95 βαθμών και φεύγουν όλα. Τώρα περισσότερα δεν ξέρω αλλά λογικά θα τα μάθουμε και επί τόπου στο μαιευτήριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τις πρώτες μερες μεχρι να πεσει ο αφαλος τα πλενουμε στον νιπτήρα με τρεχουμενο νερο, θα σας δειξουν στο μαιευτηριο πως να τα κρατατε, γαντζώνονται και αυτα στον βραχιονα σας με κάποιο τροπο. Στον αφαλο μονο οινοπνευμα, μετα αφου πεσει ο αφαλος τα κανετε κανονικά μπανιο στο μπανακι αρκει να στηριζονται, λια και εγώ αυτη την πετσετε "τσουλήθρα" εχω, και που την έχω ειναι ενα ερώτημα?

Αφρουλοτρο, ενυδατική και κρεμα για την περιοχή της πάνας απο την αρχη αφου τους τα βαζουν και στο μαιευτηριο.

Σταυρουλα μου αρεσει και η δευτερη τσαντα που έβαλες.

Σας εβαλα φωτο απο την κοιλιτσα μου στο προφιλ, πως την βλεπετε μεγαλη ή μικρή?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευτυχω εχω προπονήθει στο πως τα πλενουμε στο νιπτηρα,οταν κρατουσα τα διδυμα.

Οντως γαντζωνονται τοσο που δεν πεφτουν με τιποτα!

Καγκουράκι η κοιλια αρχίζει να φορτώνει!

Α ναι ,ειχα κι αλλη απορια που μου θυμήσατε.Οινοπνευμα δεν θέλει το κανονικό?Θελει με λιγοτερους βαθμους?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

"γαντώνονται και αυτα στον βραχιονα σας με κάποιο τροπο" Αχ το φαντάζομαι και τρελαίνομαι από χαρά :D

Κατερίνα μικρή μου φαίνεται η κοιλιά αλλά θα μεγαλώσει κι άλλο μην ανησυχείς :D . Τέλεια είναι μπράβο κι εσύ μόνο κοιλιά έχεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...