Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ ΦΩΤΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ'12 ν4


Recommended Posts

ΑΧ ΛΑΤΡΕΜΕΝΗ ΜΟΥ ΚΑΣΤΟΡΙΑ...

ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ Κ ΕΓΩ ΧΩΡΙΣ ΒΟΗΘΕΙΑ ΖΩ..Κ ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ..ΤΗΝ ΑΦΗΝΩ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΤΟ ΤΟΣΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΔΥΟΡΟ ΦΑΓΗΤΟ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΟΥΜΠΑΡΟΥΣ.ΑΠΟ ΚΕΙ Κ ΠΕΡΑ ΟΥΤΕ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΟΛΑ ΜΟΝΗ ΜΟΥ Κ ΜΙΑ ΚΥΡΙΑΚΗ ΚΑΝΕΙ Κ ΚΑΠΟΙΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ.ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΟΣΟ ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΣΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΤΟΝ ΑΦΗΣΕΙΣ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΜΙΑ ΩΡΑ ΚΑΠΟΥ..

ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ; ΣΤΟ ΣΑΝΤΡΟ ΣΤΗ ΛΙΜΝΗ(ΚΑΦΕΤΕΡΙΑ)ΔΙΠΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΙΤΣΑ ΡΟΜΑ ΕΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΚΟΜΑ Η ΠΙΤΣΑΡΙΑ..ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΥΠΕΡΟΧΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΚΕΙ..ΑΛΛΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΗΡΘΑ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΤΟΣΟ ΑΛΛΑΓΜΕΝΗ ΠΟΥ ΞΕΝΕΡΩΣΑ...ΑΛΛΕΣ ΚΑΦΕΤΕΡΙΕΣ ΑΛΛΑ ΜΑΓΑΖΙΑ..ΤΟ ΜΟΝΟ ΜΕΡΟΣ ΠΟΥ ΛΑΤΡΕΥΩ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 999
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα και απο μενα περιμενω το κοκο να γινει και μετα καπακι φρουτοκρεμα και μετα ντυσιμο και θα την παω στη μαμα μου να μεινει μεχρι τη κυριακη για να κανω δουλειες στο μπουρδελοσπιτο!!!!

πασχαλιτσακι οχι απαγορευεται να ειναι ο συζυγος μεσα στη καισαρικη επειδη ειναι εγχειρηση, το αλλο με τη μαια δεν το ξερω.... θα κανεις παλι επισκληριδιο? εγω αυτη τη φορα θα ζητησω ολικη γιατι με πειραξε πολυ η επισκληριδιος και πιο πολυ μετα!

ξαναρχομαι γιατι ειναι ετοιμο το κοκκο μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia mou...

pasxalitsa apoti kserw einai thema klinikis ama se afisoun na mpeis mesa egw ithela na eimai me tin mana mou mesa otan gennise k den me afisan giati ekane kaisariki... mono se fusiologiko toketo afinoun...

ax nansy mou ti exeis na travikseis me 3 mwra popo...

maraki pou ekanes mathima anodinou?

simera exei polu wraia mera epitelous hlios....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia egw den exw rwtisei gia mathimata anwdinou toketou kai oute mou exei pei tipota.

Plirwnete h dwrean ta kanoun?

Na sas rwtisw, kserw oti logw oikonomikou de tha to kanoun polles, alla exei skopo kamia sas na kratisei blastokuttara?? Emeis to skeftomaste polu kairo...leme an exoume ligi boitheia na to kanoume.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια τελειωσαμε και το φρουτο, οταν θα γυρισω απο το χωριο θα ανοιξουμε το καινουργιο μας θεματακι οχι τιποτα αλλο να προλαβω και να σας διαβασω... ετσι και αλλιως αυτες τις μερες θα ειμαι ολομοναχη στο σπιτι και εχουμε να πουμε πολλα!!! φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα μαθηματα τα κανει ο γιατρος δωρεαν...οσο για τα βλαστοκυταρα μας ειπε χτες η μαια,να παρουμε μαζι μας το κιτ κ να τους πουμε απο πριν οτι θελουμε να τα κρατησουμε.. στην ιδιωτικη τραπεζα ειναι γυρω στα 1000ε κ στο δημοσιο δωρεαν.. κοριτσια θα τα δωσω στο δημοσιο νοσοκομειο κ ημαστε γραμμενες στην λιστα οτι εχουμε δωσει..

για τις σαλονικιες το κιτ το παιρνουμε απο το νοσοκομειο παπανικολαου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα εγκυούλες, εδω ειμαστε ακομα βλέπω δεν μετακομισαμε σε καινουριο θεματάκι.

Ελενα αυτο για την μυτούλα στο φαρμακειο θα το βρεις οπως και τα ανταλακτικά του. Ενδοεπικοινωνια εμένα μου φερανε μια δωρο της fisherprice αλλά δεν την χρησιμοποιησα σχεδον καθολου γιατι τα δωμάτια μας ειναι διπλα οποτε με το παραμικρό ήχο ξυπναγα, οπως μου έλεγε και μια φιλη εμεις οι μανουλες θα κοιμομαστε με το ένα αυτί ξύπνιο για πολλά χρονια :lol::lol::lol: !!

Κατερινα για το αν θα αφησουν τον άντρα σου μεσα ειναι θεμα γιατρου κυριως και μετά θέμα νοσοκομειου τώρα η καισαρική ειναι πιο δύσκολη περιπτωση επειδη ειναι χειρουργιο σε σχεση με τον φυσιολογικό τοκετο αλλά έχω ακουσει οτι μπορει να αφησουν αν κάνεις επισκληριδιο στην ολική νάρκωση δεν αφήνουν. Για μαια δεν νομιζω οτι θα χρειαστεις αρκουνοι μαιες της βάρδιας της κλινικής.

Επισης για το θέμα της άλλης κοπέλας αφου την γνωριζεις ήδη θα σου προτεινα να της πεις να έρχεται αρκετά και πριν γεννησεις για να συνηθίζει ο μικρός στην ιδέα. Εγώ την ξεκινησα τώρα τον Απριλιο παιδικό σταθμό ετσι ώστε μέχρι να γεννησω να έχει συνηθισει την ιδεα του σχολειου για να μην αισθανθει οτι ήρθε το μωρό και εμενα με έστειλαν σχολειο. Επειδή κοντευει τα δυο σκεφτεσαι καθολου για παιδικό σταθμό?

Σταυρουλα σιγουρα κάθε παιδιατρος προωθει συγκεκριμένη μάρκα απο καλλυντικά και συγκεκριμένη μάρκα απο γάλατα κρεμες κλπ γιατι σιγουρα πέρνουν τα δωράκια τουςε. Η δικιά μου απο τα πρώτα μου προτεινει της frezyderm και απο τα δευτερα της NOYNOY απο κει και πέρα επιλέγω εγώ.

Ελενα το θεμα των βλαστοκυττάρων ειναι μεγάλο περα απο το οικονομικό μιλησε με γιατρος για το τι πραγματικά μπορει να γινουν αυτά τα κυτταρα στο μελλον. Ξέρω οτι ειναι διαφορετικό αν κρατήσεις μονο το αιμά του ομφαλιου λώρου ή και τον ομφάλιο λώρο υπάρχει διαφορά στην τιμή και συνήθως η φύλαξη ειναι 20ετής. Δεν μπορουν να χρησιμοποιηθούν για ολες τις ασθένειες και μπορει να μην μπορουν εν τελει να χρησιμοποιηθουν απο τον δοτη ή την οικογένειά του, πάντως η ιατρική και η ερευνα συνεχώς εξελισσεται και δεν μπορει να ξέρουμε πια θα ειναι η χρηση τους σε μερικά χρονια. Σε μπερδεψα μάλλον.

Πάω να κάνω καμια δουλεια και να μαγειρέψω γιατι πήγε 12 και...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΛΕΚΑ ΠΑΝΤΩΣ ΜΠΟΡΕΙΣ Κ ΤΗΝ ΑΦΗΝΕΙΣ ΣΤΗΝ ΓΙΑΓΙΑ.ΕΓΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΜΑΚΡΙΑ ΤΗΣ 2 ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΕΧΩ ΑΦΗΣΕΙ ΣΤΑ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑΜΕ ΒΕΝΕΤΙΑ ΓΙΑ ΓΑΜΗΛΙΟ Κ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑΜΕ ΛΕΥΚΑΔΑ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΓΑΜΟ ΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΠΟΛΛΕΣ ΤΥΨΕΙΣ Κ ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΗΝ ΒΕΝΕΤΙΑ ΠΟΥ ΗΤΑΝ 5 ΜΕΡΕΣ ΜΕ ΠΟΛΥ ΚΛΑΜΑ!!Κ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΜΑΙ ΜΑΚΡΙΑ ΤΗΣ ΟΤΑΝ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΒΟΥΡΚΩΝΩ..ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΘΑ ΝΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΑΡΑ ΓΙΑ ΚΕΙΝΗ..ΧΑΧΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kangaroo nai to kserw auto pou les isxuei, uparxoun diafora idi fulaksis, ta exoume rwtisei kai exoume diabasei kai to bibliaraki. Apla einai auto pou les oti den xrisimopoiountai gia ola kai den ksereis kai ti akribws isxuei giati einai kati sxetika kainourio, oute autoi oi idioi den kseroun.

Peripou 1500 eurw kostizei h 20eti fulaksi gia ola kai lorou kai aima. Den einai kai liga.

Twra gia dimosies trapezes den exw rwtisei giati ematha oti mporei na ta xrisimopoiisei opoiosdipote kai an ta xreiasteis to paidi ti ginete?? Psaxnoun stin trapeza mallon na sou broun kapoio pou na einai sumbato alla apo allon.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γι'αυτο ρωτησα συγκεκριμενα οτι αν σε περιπτωση χρειαστουμε τι γινετε?κ μου ειπε οτι εισαι γραμμενη μεσα στην λιστα κ κρατανε καποια για σενα..για μια βαρια λευχαιμια πχ ομως δεν κανουν.. εμενα δεν με πειραζει..αρκει να σωθει ενα αλλο παιδακι κ ας μην τα χρειαστω ποτε..αλλα αν...αν....λεμε ετσι οπως τα εχουν κανει με τα βλαστοκυτταρα δωρεαν ανα πασα στιγμη μπορεις να βρεις... αχριαστα να ειναι..

ναταλια στο ιατρειο του κανουμε,αλλα με την μαια..πολυ βοηθαει..ειπαμε για της αναπνοες,καποιες ασκησεις να βοηθουμε τον τραχηλο να μαλακωσει κ να βγει το μωρο,για την βαλιτσα τι να βαλουμε μεσα κ για τον θηλασμο αν θα εχουμε πολυ γαλα στην κλινικη αν θα μπορουμε να το παιρνουμε για να το θηλαζουμε.. σε αυτο ειπε κατοπιν συννενοησεως με τις μαμαδες στο δωματιο λεειγιατι μπορει να εχουν κοσμο κ δεν μπορουμε παλι να θηλασουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα, σήμερα το απόγευμα επιτέλους θα δω την μπέμπα!

Για τα βλαστοκύτταρα που λέτε, να σας πώ και γώ ότι μετά απο πολύ έρευνα στο ίντερνετ αλλά και απο έρευνα μιας φίλης μου που γέννησε πέρυσι, έχω καταλήξει να τα κάνω δωρέα στο Δημόσιο Μαιευτήριο Αθηνών, είναι τζάμπα και επίσης αν γίνει κάτι,σιγουρα βρίσκεις για το παιδί σου. Δεν υπάρχει καμία επιστημονική έρευνα που να εγγυάται ότι όντως θα χρησιμεύσουν και εννοείται ότι δεν καλύπτουν όλες τις ασθένειες. Επισης οι ιδιωτικές εταιρίες σε περίπτωση που κλείσει (γιατί όλα είναι πιθανα με τέτοια κρίση), τα στελνουν πάλι στο Δημόσιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ariadni giauto emeis skeftomaste idiwtiki etairia alla sto ekswteriko.

Auti pou leme na kanoume einai mia aggliki etairia...bebaia to exw skeftei kai auto pou les...oti ta dineis sto dimosio kai xtupa ksulo bebaia axreiasta na einai, alla an xreiasteis briskeis....

Den kserw akoma to skeftomaste polu. Eimaste mperdemenoi.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα σίγουρα στο εξωτερικό είναι πιο διασφαλισμένη η κατάσταση.

Και γω ημουν πολύ μπερδεμένη αλλά μάλλον θα καταλήξω σε αυτό που σου είπα και φυσικά παίζει ρόλο και το οικονομικο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nai sigoura, an den itan to oikonomiko sti mesi de tha to skeftomastan kan.

Emeis omws gernoume pio polu pros to na ta dwsoume s'autin tin etairia tin aggliki,

isws epeidi idi uparxei kapoio problima ugeias stin oikogeneia kai sumperilambanetai sta problimata

pou mporeis na to xrisimopoiiseis...opws eipa, einai ta mona lefta pou les, makari na min xrisimeusoun pote kai as einai petamena lefta...apla pote den ksereis.

Tha rwtisoume akoma 2 giatrous oi opioi einai filoi mas ti gnwmi tous kai meta tha paroume tin teliki apofasi.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραίο θεματάκι πιάσατε κορίτσια. Θα το βάλω ερώτηση για αύριο που έχω ραντεβού με τον γιατρό μου.

Πήγα στον διαβητολόγο και όλα καλά. Μου είπε να ελέγχω περισσότερο το ζάχαρο όταν είμαι νηστική το πρωί αν και δεν βλέπει να είναι εκτός ορίων. Γενικότερα πάμε πολύ καλά φτου μην μας ματιάσω. Νάνσυ ρώτησα για την διατροφή και μου είπε ότι από την στιγμή που θα φύγει ο πλακούντας δεν θα έχω θέμα διαβήτη άρα και δεν χρειάζεται διατροφή. Μπορώ να φάω το γλυκάκι μου απλά μου είπε ότι γενικότερα δεν πρέπει να πάρω βάρος. Εμένα όμως έτσι κι αλλιως ο στόχος μου είναι να κάνω διατροφή και για τον θηλασμό αλλά και για μένα για να αποκτήσω ξανά την κορμάρα που είχα :lol: . Μετά τον διαβητολόγο πήγαμε στα Mothercare με την μητέρα μου και έπαθα συγκοπή στο ταμείο. 295 ευρώ. Τι πήρα? 2 σετ σεντόνια, ένα κουβερλί, ένα στρώμα αλλαξιέρα, σιδερένια βάση κουνουπιέρας, κουνουπιέρα για πορτ μπεμπε και καρότσι, εσώρουχα του μπέμπη αμάνικα, 2 φορμάκια εξόδου (δυστυχώς δεν βρήκα αμάνικα να μου αρέσουν αλλά πιστεύω να έχει λίγη δροσούλα ακόμα τον Ιούνιο), μία κουβέρτα αγκαλιά φυστικί με άσπρο ριγέ, 2 σκουφάκια σετ, και 3 γαντάκια λευκά για νεογέννητο. Αυτά. Μία περιουσία ρε γαμώτο από την μία λέω να μην τσιγκουνευτώ και βολεύει κιόλας όταν είσαι σε ένα μαγαζί να τα παίρνεις όλα αφού τα βλέπεις και από κοντά και από την άλλη λέω πεταμένα λεφτά και στο ιντερνετ θα τα έβρισκα φθηνότερα. Τεσπα. Χαλάλι. Τα σεντονάκια είχαν θέμα τα ζουγκλοζωάκια μας, μου άρεσαν πολύ γιατί δεν ήταν πολύ φανταχτερά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αριαδνη ετσι ακριβως ειναι για τα βλαστοκυτταρα...κ εγω θα τα δωσω σε δημοσιο νοσοκομειο!! δεν εχω να δωσω 1500ε..

εστε μεγια τα πραγματα!!!!!!!!!!!! το πρωτο ειναι!!γι'αυτο ξοδευεις πολλα τωρα..στο δευτερο αν θα ειναι κ ιδιο φυλο μηδαμηνα θα ειναι τα εξοδα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nai Este rwta kai esu to giatro sou. Me geia ta pragmata...e ntaksei den pires kai liga opote dikaiologeitai kapws to poso pou ksodepses!!

Delphine auti tin epoxi de nomizw na exei kanenas periseuomena 1500 eurw...kai emeis an to kanoume me boitheia tha to kanoume...alliws de tha to skeftomastan.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια ευχαριστω για τις πληροφοριες!

κανγουρω εσυ το χρησιμοποιησες αυτο για την μυτουλα? ή τελικα οντως να προμυθετω με ορο απλα?

για την ενδοεποικοινωνια πηραμε μια της chicco , γυρω στα 90 ευρω αλλα μεχρι ποτε θα μου χρησιμευεσει μηπως ειναι πεταμενα λεφτα?!

Το απογευμα θα παμε απο το Ιασω γιατι αισθανομαι τελειως χαλια, μου ειπε να εξετασουμε τον τραχηλο, και να κανουμε και καποιες περετερω εξετασεις.. οι συσπασεις δεν υποφερονται, και δεν ξερω κατα ποσο ειναι φυσιολογικες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα μανουλιτσες,τι κανετε;

νανσουλι καλα το ειχα καταλαβει κ εγω νεαπολη μενω!!στειλε μου π.μ για το που ακριβως κ θα σου πω κ εγω.

εγω στη καισαρικη δεν με αφηναν να εχω μεσα τον αντρα μου κ γενικα ποτε δεν εχω ακουσει καποιοα να τον εχει σε καισαρικη,απο οτι ξερω δεν αφηνουν.πω πω η επισκληρηδιος με εκανε κ εμενα κ ετρεμα κ θυμαμαι εκεινο το βραδυ ειχα τρελαθει απο τη φαγουρα,αλλα ολικη δε κανω γιατι τη στιγμη που ειδα το μωρο μου δεν τηναλλαζω με τιποτα κ ας ξυνομαι κ ας κρυωνω μια εβδομαδα.ειναι η απολυτη εμπειρια,θα το δειτε πρωτομανουλες.κ οσο για τη μαια εμενα ο γιατρος μου εχει τη δικη του κ οποτε παω κ για εξεταση στο ιατρειο του ειναι εκει ειναι κ γραμματεας του,με ειχε βοηθησει πολυ στη γεννα με τον αντωνη της εχω πολυ θαρρος αλλα τοτε ειχε παρει κ 300 ευρω.βεβαια με βοηθησε κ δε με πειραξαν τα λεφτα.απλα τωρα δε ξερω αν με το καλο θα παρει τοσα. :roll:

ελενα μου ολα να πανε καλα με την εξεταση στο ιασω,μην ανησυχεις,οτι κ αν γινει τα μωρα ειναι βιωσιμα απο τις εβδομαδες σου κ μετα εστω κ αν χρειαζονται θερμοκοιτιδα,στο λεω για να μην φοβασαι.ετσι κ μια ξαδελφη του αντρα μου ειναι 34 εβδ.βεβαια αλλα ειχε πολλες συσπασεις κ ηταν πολυ φοβισμενη κ χθες που μιλαγαμε στο τηλ αυτο της ειπα.οτι στη χειροτερη οτι κ αν γινει το μωρακι θα ζησει.οποτε ολα καλα.κ οσο για τη μυτουλα εμενα δε με βολεψε ποτε αυτο το μηχανημα για τις μυξουλες παρα μονο το otrizalin.οντως ειναι λιγο παιδεμα το οτι φυσας προς τα μεσα για να τραβηξεις τις μυξες αλλα ειναι το μονο που κανει δουλεια.βεβαια καλη λυση ειναι κ σκετος ορος.αλλα το οτριζαλιν τα τραβαει ολα νομιζω.

σημερα θα παμε με τον γιο μου το απογευμα για κουρεμα.το σαββατο εχω κ τα γενεθλεια μου αλλα θα σβησω μια τουρτα τη κυριακη γιατι δουλευουν ολοι,ο αντρας μου,ο αδελφος μου,η πεθερα μου η κουμπαρα μου κ γενικα ατομα που θελω να ειναι μαζι μου.σκεφτομαι οτι πλησιαζει κ η β επιπεδου..πω πω ποση αγωνια,αντε να περασει κ αυτο.κ θα ειναι κ του αγ.γεωργιου τη δευτερα.

σχετικα με τα frezyderm οντως ειναι ακριβουτσικα αλλα δεν εχω ακουσει ποτε απο καμια μαμα παραπονο.κ δικες μου φιλες τα χρησιμοποιουν κ ειναι ευχαριστηεμνες.κ της avene οπως λεει κ η venus ειναι πολυ καλα για ατοπικες,εμενα ειδικα ο αντωνης που εβγαζε εκζεματα πιο παλια ολο τετοια μου συστηνε η αλεργιολογος που τον πηγαινα.κ σε κρεμα κ σε αφρολουτρο.

α ξεχασα να πω για την ενδοεπικοινωνια,δεν ειναι καθολου πεταμενα λεφτα.κ εμας τα δωματια ειναι διπλα διπλα με του παιδιου αλλα οταν το καλοκαιρι θα καθεστε στο μπαλκονι η σαλονι η οπουδηποτε αλλου να δειτε ποσο θα σας κανει να νιωθετε ασφαλεια που θα αισθανεστε κ την αναπνοη του μωρου.βεβαια παντα θελουμε να βλεπουμε τι κανει αλλα τουλαχιστον δε θα πηγαινετε τοσο συχνα να δειτε αν ολα ειναι καλα.εμενα με βολευει ακομα κ τωρα.π.χ σηκωνομαι πρωι να μαγειρεψω κ κλεινω ολες τις πορτες να μη ξυπνησει ο αντωνης γιατι κοιμαται κ ως τις 10 περιπου κ ετσι νιωθω ησυχη με την ενδοεπικοινωνια.

λοιπον πρεπει να παω να απλωσω γιατι θα πρεπει να τους ξυπνησω σε λιγο να ετοιμαστουμε για το κομμωτηριο.θελω κ εγω να παω για καφε αλλα εφοσον δε καπνιζω τωρα στην εγκυμοσυνη δε με τραβαει η καφετερεια.τι μαλακια κ αυτη κ στον αντωνη ετσι ημουν..προτιμω να παω για φαγητο. :D

φιλακια πολλα θα τα πουμε συντομα παλι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπω τι γραψατε παλι!!!! αντε να σας ανοιξω το καινουργιο μας θεματακι και θα σας σχολιασω εκει!!!

σας περιμενω.... http://www.mammyland.com/forum/29/19997

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑλημερουδια φουσκιτσες μου. ΚΑλοριζικο το ποστακι μας. Πολυ ομορφη ιδεα ειχεε Αλεκα μου για τον τιτλο, ετσι οπως τα λες ειναι....

ΑΧ ΛΑΤΡΕΜΕΝΗ ΜΟΥ ΚΑΣΤΟΡΙΑ...

ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ; ΣΤΟ ΣΑΝΤΡΟ ΣΤΗ ΛΙΜΝΗ(ΚΑΦΕΤΕΡΙΑ)ΔΙΠΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΙΤΣΑ ΡΟΜΑ ΕΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΚΟΜΑ Η ΠΙΤΣΑΡΙΑ..

Νανσουλα μου η πιτσα Ρομα υπαρχει ακομη αλλα δεν ξερω η καφετερια. Βλεπεις οι βολτες μας δεν φτανουν μεχρι εκει!!!!!! Ολη την ωρα ειμαστε στα παπακια και στις κουνιες :lol::lol::lol::lol::lol: Θα δω ομως αν ακομη υπαρχει ;);)

Επισης απ' οτι καταλαβαινω μεγαλωνεις εναν μικρο ταρζαν :lol::lol::lol::lol: Υπομονη και θα δεις πως οταν μεγαλωσει ακομη λιγο θα γινει το καλυτερο παιδακι ;);););)

πασχαλιτσακι οχι απαγορευεται να ειναι ο συζυγος μεσα στη καισαρικη επειδη ειναι εγχειρηση, το αλλο με τη μαια δεν το ξερω.... θα κανεις παλι επισκληριδιο? εγω αυτη τη φορα θα ζητησω ολικη γιατι με πειραξε πολυ η επισκληριδιος και πιο πολυ μετα!

Κριμα..... θα ηθελα πολυ θα περασουμε ολη τη διαδικασια παρεα..... επισκληριδιο θα κανω, εκτος απροοπτου. ΚΑι εγω θελω πολυ να καθαρισει ο μικρος το καλοκαιρι αλλα δεν ξερω αν θα εχω την υπομονη και αν τελικα θα τα καταφερουμε.....

Na sas rwtisw, kserw oti logw oikonomikou de tha to kanoun polles, alla exei skopo kamia sas na kratisei blastokuttara?? Emeis to skeftomaste polu kairo...leme an exoume ligi boitheia na to kanoume.

Ελενα μου εγω εκανα στον πριγκιπα και επειδη δεν θελω να κανω διακρισεις θα κανω και στην νεραιδουλα μου. Ειχα ειδοποιησει την εταιρια Biohellenika και ηρθαν αυτη την ωρα του τοκετου και πηραν το δειγμα που ηθελαν. Τοτε πληρωσαμε 1500 ευρω αλλα νομιζω οτι θα εχουν πεσει οι τιμες (ελπιζω δηλαδη!!!). Δες στο σαιτ τους να ενημερωθεις.

Επισης για το θέμα της άλλης κοπέλας αφου την γνωριζεις ήδη θα σου προτεινα να της πεις να έρχεται αρκετά και πριν γεννησεις για να συνηθίζει ο μικρός στην ιδέα. Εγώ την ξεκινησα τώρα τον Απριλιο παιδικό σταθμό ετσι ώστε μέχρι να γεννησω να έχει συνηθισει την ιδεα του σχολειου για να μην αισθανθει οτι ήρθε το μωρό και εμενα με έστειλαν σχολειο. Επειδή κοντευει τα δυο σκεφτεσαι καθολου για παιδικό σταθμό?

Ερχεται ηδη στο σπιτι μας σαν φιλη και ο μικρος την αγαπαει πολυ και καθεται μαζι της χωρις εμας και παιζουν ομορφα. Για παιδικο δεν το σκεφτομαι γιατι φοβαμαι τις ιωσεις......

Πήγα στον διαβητολόγο και όλα καλά. Μου είπε να ελέγχω περισσότερο το ζάχαρο όταν είμαι νηστική το πρωί αν και δεν βλέπει να είναι εκτός ορίων. Γενικότερα πάμε πολύ καλά φτου μην μας ματιάσω.

Πολυ χαιρομαστε που ολα πανε καλα :D:D:D:D:D:D:D:D:D

Με γεια και τα καινουργια πραγματακια, καλοφορετα ;););););)

Το απογευμα θα παμε απο το Ιασω γιατι αισθανομαι τελειως χαλια, μου ειπε να εξετασουμε τον τραχηλο, και να κανουμε και καποιες περετερω εξετασεις.. οι συσπασεις δεν υποφερονται, και δεν ξερω κατα ποσο ειναι φυσιολογικες!

Ελενακι μου με το καλο να πας στο γιατρουλη και σου ευχομαι να εχεις καλα αποτελεσματα και να μην ειναι τιποτα ανυσηχητικο. Αλλα πιστευω οτι δεν θα ειναι,απλα καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος.

τα δικα μου νεα ...........χτες το πρωι πηγα στο ρεα με την βροχη εγινα μουσκεμα αλλα το αποτελεσμα ενα γερο και πολυ δραστηριο ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ναι ναι επιτελους μετα απο 2 γιους θα ερθει και η κορη

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΛΥΚΟΥΛΑ ΜΟΥ. Γιουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυπι ηρθε και η κορουλα στην οικογενεια. Με το καλο να γεννηθει . Οσο για τα ονοματα εμενα μου αρεσουν πολυ ολα οσα εβαλες και ειδικα το Βαλερια ;););););)

Αφροδιτη και Αριαδνη μπραβο που πανε ολα καλα :):):):):):):):):)

βικακι μου χρονια πολλα γλυκουλα μου!!! νΠολυχρονη, να σε χαιρεται η οικογενεια σου και τα παιδακια σου και με το καλο το μωρακι σας!

******************************************************************************************************

Ποτε να αρχισω να βαζω στην κοιλιτσα αμυγδαλελαιο και στις θηλες κρεμουλα? Στον πριγκιπα δεν εκανα καθολου ραγαδες και δεν πολυεβαζα κρεμα και στις θηλες δεν εβαζα τιποτα και με το που ξεκινησα να θηλαζω τις ειχα κανει χαλια!!!!!!!!

Επισης εχω να σας πω και ενα ευχαριστο. Γεννησε χθες η κουμπαρουλα μου και κολλητη μου. Μια κορακλα 3.300. Μαμα και μπεμπα χαιρουν ακρας υγειας :D:D:D:D:D:D:D:D:D

Εβαλα και καινουργια φωτο ;);););););););)

ΥΓ. Ραπανακι τα τεραστια μυνηματα σου δεν υπαρχουν :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Ειδικα το τελευταιο θελεις καφε για να το αντεξεις :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...