Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ ΦΩΤΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ'12 ν4


Recommended Posts

ΒΡΕ ΑΛΕΚΑ ΒΟΗΘΗΣΕ ΜΕ ΕΠΕΙΔΗ ΘΑ ΠΑΕΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΘΥΜΑΣΕ ΤΗΝ ΜΑΡΚΑ Κ ΤΟΥΣ ΚΩΔΙΚΟΥΣ;;ΓΙΑ ΠΕΣ ΜΟΥ Κ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ Κ ΓΙΑ ΑΥΤΗ ΤΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΤΗΝ ΡΙΓΑ;

http://2.bp.blogspot.com/-61pCEZfprfs/T ... cmKM/s1600

ΠΩΣ ΣΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ.ΕΙΧΑ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΣΑΝ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΑΛΛΑ Κ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΚΟ.ΤΙ ΛΕΣ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 999
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

νανσυ και να φανταστεις τη γυψοσανιδα αναμεσα στη ξυλινη βιβλιοθηκη την εκανε ο ιδιος τοτε που φτιαχναμε το δωματιο για τη σαντυ μεχρι και τη ξυλινη βιβλιοθηκη την σηκωσαμε μαζι στον 7ο μηνα μου!!!!

ειναι χρυσοχερης δε μπορω να πω αλλα θελει το χρονο του οπως καθε αντρας.... δεν στροφαρουν γρηγορα οπως εμεις!!!!

η λιστα σου κατατοπιστικοτατη σιγουρα θα τρομαξε το τουλακι μας..... κατσε βαλω το τουλακι στη λιστουλα μας για καλη τυχη!!!!! τελικα η σταυρουλα ειχε δικιο ο τιτλος μας προσελκυει και αλλες κοιλιτσες!!!

αντε να φυγω να παω στο μπανιο με περιμενει μαχη και μετα στο δωματιο να το στολισω... ρε νανσυ λες να βρω σεμεδες ροζ-μπλε στα κινεζικα? γιατι η λαικη δεν ειχε τιποτα.....

πολυ ωραια και η οριζοντια ριγα απλως η καθετη δινει υψος στο δωματιο..... το παχος μου αρεσει πολυ.... αφου πλεον δεν θα βαλεις ταπετσαρια κανε αυτη τη ριγα για πιο εφε αλλα αν θες να φαινεται ψηλοτερο κανε σαν τη δικια μου καθετη αλλα πιο παχια

τα χρωματα ειναι vitex με κωδικους 430-10RB το μπλε και 400-10RB το ροζ.... μπες στη σελιδα τους πηγαινε χρωματολογια μετα επελεξε βενταλιες μετα ARTDECO και τα πανω πανω χρωματα(το τεταρτο στη σειρα ειναι το μπλε και το εκτο το ροζ) ειναι αυτοι οι κωδικοι.... ειναι μεν παλ αλλα προς το εντονο οπως τα ηθελα και το αποτελεσμα ειναι τελειο.... θα στο βγαλω και φωτο το βραδυ να δεις πως φαινεται με τη λαμπα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΟΙΤΑΞΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ.

ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΤΑΛΟΓΟ ΤΟ CLASSIC ΤΑ ΔΥΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΘΑ ΒΓΟΥΝ ΠΟΛΥ ΑΝΟΙΧΤΟΧΡΩΜΑ;;ΔΕΝ ΤΑ ΘΕΛΩ ΠΟΛΥ ΕΝΤΟΝΑ.ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΣΟΥ ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΤΟΣΟ ΕΝΤΟΝΟ ΟΣΟ ΣΤΟΝ ΚΑΤΑΛΟΓΟ!!ΓΙΑΤΙ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα φουσκοκοιλιτσες μου,τι κανετε;χαθηκα εδω κ μια εβδομαδα λογω δουλειας .σας διαβαζα ολη την εβδομαδα αλλα δεν προλαβαινα να γραψω ..!

κατ εαρχην καλοριζικο το ποστακι μας...σουπερ ο τιτλος!

την προηγουμενη παρασκευη ειχαμε παει στον γιατρουλη.μας ειπε οτι ειμαστε μια χαρα 1.020 γρμ...χχχχχ και ειχε γυρισει με το κεφαλι κατω.μου ειπε ο γιατρος οτι μαλλον δεν θα ξαναγυρισει αλλα δεν ειναι τιποτα σιγουρο ακομα!

ολα οκ κ θα ξαναπαμε την 32 εβδομαδα (δεν εκλεισα ακομα ημερομηνια).μου ειπε γυρω στην 34 εβδομ θα κανουμε τον μεγαλο υπερηχο ο οποιος ισως μας καθορισει ποτε περιπου θα σκασει μυτη ο κυριος φασολης!

κατα τα αλλα μια χαρα,δουλευω ακομα θα σταματησω στις 12/4.απο εκει και περα θα βαλω μπρος για αγορες και φτιαξιμο δωματιου.ο αντρουλης μου πηρε το χρωμα για το δωματιακι και μετα το πασχα θα το βαψει!

απο ψωνια βλεπω εχετε μπει δυνατα....

εμενα μου εδωσε ο αδερφος μου τον μαρσιπο κ το καθισμα αυτοκινητου και μετα το βαψιμο θα μου δωσει κουνια,αλλαξιερα και συρταριερα!

να ρωτησω κατι;τους πρωτους 3 μηνες μπορω να βαλω την κουνια διπλα στο κρεββατι μου και να τον κοιμιζουμε εκει ή σε καλαθουνα;ειναι απαραιτητο να παρω λικνο;

τελεια τα χρωματα που διαλεξατε!!!!

δεν ξερω αν θα κατσω 40 ημερο μεσα.η αληθεια ειναι οτι τωρα που το σκεφτομαι νομιζω οτι δεν θα μπορω καλοκαιριατικα!θα θελω κανα καφεδακι στην παραλια μιας και την εχω και κοντα.

σημερα ειμαι μονη μου και ελεγα να κανω μακαρονια με σαλτσα αλλα ο αντρουλης μου φωναζε οτι τα μακαρονια δεν ειναι φαφητο για να μωρο και τελικα ψηνω κοτοπουλο!!!!

σκεφτομαι να κανω γλυκο....bannofi!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΝΑ ΦΥΣΙΚΑ Κ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΤΟ ΛΥΚΝΟ ΕΑΝ ΧΩΡΑΕΙ Η ΚΟΥΝΙΑ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ.Κ ΕΓΩ ΕΛΑΓΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΗΝ ΜΙΑ ΚΟΥΝΙΑ ΑΝΤΙ ΓΙΑ 2 ΛΥΚΝΟ(ΕΧΩ ΗΔΗ ΕΝΑ)ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΕΠΕΙΔΗ ΗΘΕΛΑ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΝΑ ΝΑΙ ΠΑΝΕΤΟΙΜΟ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ ΜΟΥ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΑ ΚΑΛΑΘΟΥΝΑ ΜΕ ΒΑΣΗ ΠΟΥ ΝΑΙ ΠΙΟ ΜΙΚΡΗ ΑΠΟ ΤΟ ΛΥΚΝΟ Κ ΤΗΝ ΠΗΡΑ ΑΣΟΡΤΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΙΚΑ ΤΟΥ ΜΠΕΜΠΗ.ΤΕΛΟΣ ΑΠΡΙΛΗ ΘΑ ΤΑ ΧΩ ΟΛΑ ΜΟΥ ΠΑΝ...

ΒΛΕΠΩ ΕΙΣΑΙ Η ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΝΥΠΟΜΟΝΗ ΑΠΟ ΟΛΕΣ..ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΛΥΣΣΑΞΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΣ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λογω δουλειας δεν ειναι ευκολονα τρεχω μονη μου καθε μερα,αλλωστε επειδη μεσω εξω απο το κεντρο δεν ειναι ευκολο να ειμαι συνεχεια αθηνα για ψωνια!οταν σταματησω με το καλο θελω να τα ψωνισω ολα μαζι με τον αντρουλη μου ..........να καταλαβει τι σημαινει τρεξιμο για το μωροχχχχχχχχχ

απο που παραγγειλες την καλαθουνα να παρω καμια ιδεα;

βασικα σας ζηλευω που εχετε λυσσαξει,οταν αρχισω εγω εσεις θα καθεστε...............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΙ Κ ΜΕΤΑ ΕΣΥ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΕΙ ΙΔΕΕΣ ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΠΙΟ ΩΡΑΙΟ ΔΩΜΑΤΙΟ!Κ ΜΕΙΣ ΔΕ ΘΑ ΧΟΥΜΕ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ!!

ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΩΡΟΥΔΟΚΟΣΜΟ ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟ ΣΙΤΕ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΜΠΩ ΠΡΟΧΤΕΣ.ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΤΙΜΕΣ ΕΧΕΙ Κ ΤΟ MOTHERBABY ΜΠΕΣ Κ ΔΕΣ.ΛΗΤΩ Κ ΤΑ ΛΟΙΠΑ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ!!ΟΛΕΣ ΕΧΟΥΜΕ ΒΡΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ ΑΠΟ ΑΛΛΟΥ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουφ κοριτσαρες μου κοουραστηκα αφηστε που απο τις μυρωδιες οχι τν καθαριστηκων αλλα των σκουπιδιων απο τα κωλοχαρτα μου ηρθε αναγουλα(ξερω θα γελατε τωρα.... αλλα τι να κανω εκει εχω ευαισθησια με αυτο το μωρο... και παλι εμανιστηκε)

ειπα να σας διαβασω λιγο και να χωθω μεσα στο παιδικο να το καθαρισω και να το στρωσω (μπας και βαλουμε και τα αυτοκολλητα σημερα)

μαρη νανσυ πλακα μου κανεις? τοσο ανοικτοχρωμα???? ουτε καν θα φαινονται στο τοιχο οι ριγες.... θες και ριγες.... οταν θα πας στο μαγαζι πες του να σου δωσει βενταλιες να διαλεξεις γιατι αλλιως φαινονται στο υπολογιστη.... ααα και κατι ακομα τωρα που το ξαναβλεπω τις οριζοντιες ριγες πανε πιο πολυ σε εφηβικο δωματιο.... τι λες???

αννουλα αντε και σε χασαμε και εσενα.... σε καταλαβαινω με τη δουλεια που τρεχεις οχι σα και εμενα την αρχιτεμπελα! καλε γιατι να παρεις λικνο για τσαμπα εξοδα.... εγω απο τη πρωτη μερα που γυρισα σπιτι κοιμηθηκε μεσα στη κουνια η σαντυ, αν εχεις καλαθουνα τη κοιμηζεις μεσα στη καλαθουνα που θαναι διπλα σου... το λικνο το χρησιμοποιεις αν δεν εχεις χωρο που φυσικα εσενα δε σου χριαζεται αφου θα εχεις τη κουνια στο δωματιο

μια χαρα ο παιδαρος σου μεγαλωνει.... εχεις σκεφτει τιποτα για το δωματιο?

νανσυ δικιο εχει η αννα εμεις μετα τι θα κανουμε???? φουλ πλυσιματα!!!!!!! αννουλα μου ισα ισα εμεις που θα τα εχουμε περασει θα σου λεμε πιο πολλες ιδεες για το δωματιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Maximaki den ftaiei o anthrwpos, h mpogia alliws fainetai sto xarti kai alliws ston toixo.

Twra to teleutaio pou pira einai stis apoxrwsis pou thelw alla tha to ithela ligo pio apalo. Bre Aleka to diko sou teleio bgike!! Emena to roz mou bgike ligo pio skouro apto diko sou, alla mou aresei pio polu to diko sou, mou leei o antras mou na baloume ligo aspro mes to xrwma na to perasei allo ena xeri na apalinei an thelw. Makari na to iksera na sou zitousa tous kwdikous aptin arxi, ta 2 prwta itan vitex...twra de thumamai ti pirame alla toulaxiston bgike roz kai oxi lila!!!! Den pirazei tha to ftiaksoume kai auto!!

Nancy auto pou sou eipe o papas isxuei...etsi einai apla oi palioi to ekanan kai exei minei kai twra. Yparxei kai kati stin thriskeia to opoio akolouthousan oi palioi alla den to epibalei h thriskeia. Twra h alitheia einai oti kai gw den kserw poso aneti tha eimai tote me to swma mou, alla eutuxws einai kalokairi kai tha bazoume kai kanena aerino foremataki na kaluptei tis koilies. Auto me tis episkepseis pou les...emena den me noiazei na erthei kamia fili gia pareoula na kathomaste stin beranta gia kanena kafedaki, alla de tha ithela oute egw na plakwnoun sugeneis etsi...alla epeidi emena to kseroun oti den mou aresei na emfanizontai stin porta mou aproeidopoiita den nomizw na to kanoun kai twra! To mwro den tha to dinw na to pianoun ennoeitai. Den exei anaptixthei to anosopoiitiko tous sustima kai opoio dipote baktiridio mporei na ta arrwstisei giauto einai pio polu auto to 40imera kai kala. Alla eksw den exoun problima.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν το θες απαλο βαλε λιγο ασπρο αν το θες σκουρο βαλε μαυρο! εμενα ειναι αρκετα εντονα τα χρωματα (σαν την εντονη προσωπικοτητα μου :lol::lol: ) απλως μη χαλασεις ολη τη μπογια με το ασπρο κανε πειραμα πρωτα!!!! εμενα λογω καλοκαιριου δεν θα ερχεται κανενας σπιτι γιατι ολοι καλοκαιρι δουλευουν εδω :lol::lol: καλυτερα ναχω και την ησυχια μου

παω να καθαρισω το δωματιο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδώ ειμαι πάλι καλε ποσα γράψατε σε λιγες ώρες, έχω να διαβάσω και τα χθεσινά :o

Εχετε πιασει τοσα θέματα τι να πρωτο σχολιάσω....

Δημητρά μια χαρά τα νεα σας απο τον γιατρο μεγαλώνει το αγοράκι σας, να κάνεις και την κορη μετά σου ευχομαι! Οσο για την καιραρική απο το να σου προκαλέσει η πίεση και το σφιξιμο του φυσιολογικου τοκετού κάποιο προβλημα καλυτερα που προσέχεις. Αλλωστε σημασια εχει εσυ και το μωρό να ειστε καλά.

Νάνσυ πανεμορφα τα ρουχαλάκια καλοφόρετα να ειναι και τα δικά σου και για τα διδυμάκια σου. Η μικρούλα σιγουρα θα βάλει και ρουχαλάκια της Σάντυς μην έχεις αμφιβολια. Καλά αυτο με τις παραδοσεις και ειδικά με το άπλωμα των ρουχων του μωρού το βράδυ για να μην τα δει το φεγγαρι και τα αστερια μου το έλεγε και η μαμά μου και νευριαζα, και τι να έκανα που γέννησα και εγώ Δεκέμβρη και νύχτωνε απο τις 5 !!!

Για το 40ημερο οπως ειπε και η Ελενα ειναι έθιμο που έχει μεινει απο παλια και λογω θρησκευτικών παραδοσεων αλλά και λογω των δυσκολιών εκεινων των εποχών το κρατουσαν επειδή και καλά ήταν πιο ευάλωτη η υγεια της λεχώνας και του νεογέννητου. Εχω ακουσει παιδιατρο στην τηλεοραση να λεει οτι το νεογέννητο απο την δευτερη βδομάδα της ζωής του μπορει να βγει κανονικά εξω. Να ξέρετε πως δεν υπάρχει μισή ευχή για να μπορεις να βγεις για παράδειγμα στις 20 μέρες αλλά υπάρχει η ευχή της γέννησης ή των 8 ημερών αν δεν κάνω λάθος και μετά ο σαραντισμός. Οποτε αν καποια το κανει για θρησκευτικους λογους μπορει να παρει αυτη την πρώτη ευχή και να βγαινει κανονικά. Δεν ειμαι 100% σιγουρη θελω να το ρωτήσω ή αν ξερει και καμια να μας πει ισχύει οτι στις 8 ημέρες μαζι με την ευχή μπορεις να κάνεις και ονοματοδοσια? Γιατι πάλι σύμφωνα με την εκκλησια στην βάπτιση γινεσαι χριστιανος δεν αποκτάς ονομα.

toulaki καλως ήρθες στην παρέα μας με το καλο το κοριτσάκι σου, και εσύ του Ιουλιου εισαι αντε να αυξηθούμε και εμεις :):) . Δώσε περισσοτερα στοιχεια για να σε περάσει η Αλέκα στην λιστα μας. Εδώ λεμε τοσα που οτι θες θα βρεις σιγουρα απάντηση.

Αλέκα εκανε φοβερή δουλεια ο μπομπ ο μάστορας, τέλειο εχει βγει!!!!

Αννα σε χάσαμε, μια χαρά ειναι και ο δικός σου ο μικρούλης, με το καλο να σταματήσεις τη δουλεια και να αρχισεις ετοιμασιες. Αν χωράει η κουνια στο δωμάτιο σιγουρα δεν χρειάζεσαι λικνο και καλαθούνα.

Σα να έγραψα πολλά ε ... :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σκεφτηκα να εβαζα την κουνια στο δωματιο μας για 5 -6 μηνες ή να παρω καλαθουνα που λενε οτι εξυπηρετει και σε αλλες περιπτωσεις !αλεξανδρα εχω σκεφτει κατι μαλλον με θεμα winnie κ τωρα ψαχνω αυτοκολλητα ,φως κ κουρτινα!εχω βρει βασικα με την πρωτη ευκαιρια θα τα ποσταρω να τα δειτε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kale ti tha ginei me sas ligo eleipsa pali 3 selides diavasa... :P:P

nansy megia ta rouxalakia k ta pragmatakia gia ta mwra sou...

aleka teleio vgike mpravo tou nomizw pws k shmera mporeis na tou kaneis dwraki.....

anna mou mia xara o mpempis ante me to kalo na stamatiseis k esy k na arxiseis etoimasies... katerinaki den ta kserw auta alla ama matheis pes mas k emas ....

k egw den kserw ama tha to kratisw to 40hmero kalokairiatika tha deiksei pantos den prokeitai na afhsw ton antra mou na paei thalassa k egw na kathomai spiti me tpt...

fagame skasame k twra thelei ksapla paw na tin araksw ligo k ta ksanaleme...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωχ κοριτσια στο τελος θα τα βγαλω δεν αντεχω μαλλον αλλαζω μηνα ή ο κυριος εχει ορεξη να τυρρανησει τη μαμα του....

ο μπομπ επιασε να κανει τα συρταρια σιγα σιγα.... και εγω σφουγγαρισα το δωματιο και περιμενω να στεγνωσει να βαλω τα επιπλα στη θεση τους

κατερινα σημερα δεν εχει φρεντουτσινο????

αννουλα μου ευκολο θεμα και με παρα πολλα πραγματα να επιλεξεις και σε ολα τα χρωματα.... μεχρι καναπεδακι υπαρχει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεκα να σου πω την αλήθεια θέλω αλλά να παω να τον απολαυσω κάπου έξω. Για σήμερα δεν ξερω αν θα προλάβουμε να κάνουμε καμια βολτούλα το απογευμα αλλά αυριο σιγουρα :lol::lol: .

Αννα ωραιο θεματάκι ο winnie ευκολα θα βρεις πολλά πραγματάκια.

Τωρα που ειπες για τον winnie ειχα παρει ενα ημερολογιο για τον πρώτο χρονο του μωρού απο αυτά που βάζεις φωτογραφιες και γραφεις ολα τα πρώτα κατορθώματά τους με τον winnie στην κορη μου και τώρα που μου το θυμισες θα κοιτάξω να βρω κάτι αντιστοιχο και για τον μπέμπη μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια. Τελικά δεν ήταν γραφτό μου να πάω στα mothercare. Πήγα στην κουμπάρα μου για καφέ και πριν φύγουμε πήγα τουαλέτα και είδα καφέ αίμα στο σερβιετάκι. Έπαθα σοκ. Πήρα αμέσως τον γιατρό και μου είπε ότι ίσως είχα ελαφριά αποκόλληση τραχήλου. Του λέω τραχήλου ή πλακούντα και μου λέει αν ήταν ο πλακούντας θα είχες αίμα μέχρι τα πόδια. :o Μου είπε να κάτσω το σουκου ξάπλα και να βάλω utrogestan 2 το πρωί και 2 το βράδυ. Όσο και να θέλω να ασχοληθώ με ετοιμασίες πάντα κάτι με τραβάει πίσω. Οπότε με βλέπω να συνεχίζω αγορές μετά το Πάσχα αν και μου φαίνεται πολύ αργά αλλά τι να κάνουμε. Ευτυχώς τον Στράτο τον νοιώθω να κουνιέται οπότε μου δίνει σήμα ότι είναι καλά. Αυτή την στιγμή είμαι ξάπλα και σας γράφω από το λαπτοπ. Τα δικά σας τώρα.

Αλεξάνδρα τέλειο το δωμάτιο. Πολύ ωραία η τεχνοτροπία. Άντε με το καλό να τελειώσουν όλες οι δουλειές και να χαλαρώσεις χαζεύοντάς το. Χαίρομαι που πέτυχε ο τίτλος μας :D .

Νάνσυ έχει δίκιο η Αλεξάνδρα να κάνεις κάθετες αλλά πιο φαρδιές ρίγες. Με τις αποχρώσεις των χρωμάτων έχω κι εγώ πάντα θέμα ποτέ δεν βγαίνει ακριβώς και αποφασίζω πάντα όταν ικανοποιηθώ με το χρώμα στον τοίχο πάνω. Όσο για τις 40 μέρες ειδικά αν θηλάζεις δεν νομίζω ότι χρειάζεται να το τηρήσεις. Εγώ συνήθισα πια την κλεισούρα και δεν πιστεύω ότι θα με πειράξει. Να γεννηθεί το μωράκι μου υγιές και να πάνε όλα καλά και κάθομαι και 2 μήνες μέσα. :cry: .

Αλεξάνδρα τα αυτοκόλλητα που πήρα γράφουν στο κουτί να τα κολλήσεις μετά από μια βδομάδα αφού έχεις βάψει. Πρόσεχε μην τα κολλήσεις από τώρα και μετά όταν τα βγάλεις σου αφήσουν στάμπα στον τοίχο.

ΑΝΝΑ winnie the pooh θα βρεις εύκολα. Έχει και στο http://www.cosycorner.gr winnie αυτοκόλλητα αλλά και φωτιστικά κ.α. Επίσης, αν βάλεις την κούνια στο δωμάτιο θα πρέπει να έχεις ή ένα πορτ μπεμπε ή μία καλαθούνα ή κάτι παρόμοιο για να μπορείς να το μεταφέρεις και σε άλλους χώρους του σπιτιού. Πχ. αν είσαι στο σαλόνι να είναι και το μωρό μαζί σου να μην εγκλωβιστείς στο υπνοδωμάτιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lia εδω είμαιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι....

αχ εσεις ετοιμαζετε δωματια εγω ουτε καν ακομα...

το χριστινακι παντρευτηκε????

εγώ σήμερα είχα τη β επιπέδου...ΟΛΑ ΚΑΛΑ...ΚΟΡΙΤΣΑΡΟΣ.....πηρα κ dvd αχ τελεια....το μονο που μου βρηκα σαν προβληματακι ειναι οτι οι αρτηριες μου φερνουν αντισταση κ παει λιλο λιγοτερο αιμα στο μωρο.....καθε δεκα μερες πρεπει να μετραω τη πιεση μου...αυτο μονο να προσεξω κ αν δω να ανεβαινει να το πω στο γιατρο..κατ αλλα σουπερ...!!!

καλες ετοιμασιες στα δωματιακια σας κ καλες αγορες,...εγω μετα το πασχα..θα κανω οτι ειναι να κανω σας φιλω....και καλως ηρθαν οι καινουργιες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ εστε τι ηταν κ αυτο στα καλα καθουμενα περαστικα κουκλα μου κατσε ξαπλα μην εχεις κανενα προβλημα κ ολα καλα θα πανε....

μαρακι μπραβο για την κοριτσαρα σου λιγο προσοχη τωρα με την πιεση κ ολα καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταυρούλα ξεκουράσου, μεινε ξάπλα και κάνε οτι σου ειπε ο γιατρος. Ολα καλά θα πάνε!!!!!!!!!! :YMHUG:

Μαρια ολα καλά με το κοριτσάκι σου μπράβο, να ελεγχεις την πιεσή σου τακτικά και ολα θα πάνε καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταυρουλα περαστικα κ τωρα ξαπλα κ να μην κανεις τιποτα μεχρι να ειναι ολα οκ!

μαρακι το θεμα με την αντισταση ροης αιματος στις μητριαιες αρτηριες το εχω εγω απο τον β επιπεδου που ειχα κανει.μονο στην δεξια εμενα υπαρχει θεμα,μου ειπε ο γιατρος να ελεγχω την πιεση μου τακτικα(αν και ακομα ειμαι υποτασικη) κ οτι αυτο ισως μας αναγκασει να κανουν νωριτερα τον τοκετο!δεν ειναι τιποτα ομως μην φοβασε!το θεμα ειναι οτι ο κοριτσαρος σου ειναι καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ενταξει τα εβγαλα, ηπια και ενα ντεπον και τωρα ξεκουραζομαι στο καναπε.... ο μπομπ ακομη παλευει τα συρταρια και εκει που ειχαν παρει φωτια ξεμεινε το τρυπανι απο μπαταρια μαμωτο.... θελει καμια ωρα και να φορτισει καλα για να μπορεσει να τα βαλει στη ντουλαπα!!!!

σταυρουλα μου δεν ειναι τιποτα μη αγχωνεσαι αφου ο στρατος σου βαραει μια χαρα ειναι.... ξεκουρασου και απο δευτερα ξανανελαβε δραση!!!! ετσι και αλλιως εχεις δρομο μπροστα σου για το δωματιο....

μαριαγιωργος δεν ειναι τιποτα απλως συνεχεια να προσεχεις την πιεση... παρε ενα ηλεκτρονικο πιεσομετρο να σωθεις....

αννουλα εγω εχ κρυφοπιεση χωρις να το ξερω και παντα ελεγχομαι.... επειδη δεν θελω να κανω παλι επισκληριδιο θελω ολικη αυτη τη φορα ναρκωση πρεπει να μη μου ανεβει καθολου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!

Καλη κ γρηγορη αναρρωση Σταυρουλα.Μηπως κουραστηκες πολυ αυτες τις μερες???

Μαρια κ εγω εχω ακουσει οτι δεν ειναι τπτ ανησυχητικο,ολα οκ!\

Πολυ ωραιο το δωματιο Αλεκα,αντε να γεμισει γελακια κ μωρουλιδα κ να στε ευτυχισμενοι

Εμενα μου φαινεται βουνο να κλειστω 40 μερες μεσα,ειδικα τα βραδια του καλοκαιριου θα θελα να κυκλοφορω με την μπεμπα μου.Αλλα δε μπορω να ξερω πως θα νιωθω μετα τον τοκετο.... αρα βλεποντας κ κανοντας.

Χτες κ σημερα σαρωσαμε τα μαγαζια.Πηρα της μπεμπας μου απο το orchestra(εχει μια φιλη μου καρτα μελους κ ετσι τα πηραμε 50%φθηνοτερα?) κ πηγα κ στο prenatal και πηρα εγκυμοσυνης,2 παντελονια-1 βερμουδα-2 πουκαμισες...)κ 2 σετακια για την μπεμπα.Α!ειχε και προσφορες χειμερινα κ πηρα ενα ολοσωμο μπουφαν της μπεμπας χειμωνιατικο.!Το ευχαριστηηκα σημερα αλλα κουραστηκα κ πολυ! Απο ρουχαλακια δε θα της παρω αλλα,πιστευω ειμαι πληρησ για το διμηνο.

Εχω μονο μια επιφυλαξη με τα νουμερα,ειμαι λιγο ψηλη για γυναικα(1,80) κ ειναι κ ψηλος κ ο αντρας μου(1,88) κ η μανα μου μού λεει οτι γεννηθηκα αναπτυγμενη κ περιπου 4 κιλα! :shock:

και φοβαμαι λιγο με τα νουμερακια μηπωσ ειναι μικρα!! :roll:

Παντως οταν βλεπω τα μπεμπε γουρλωνω τα ματια κ βουταω σε οτι βρω μπροστα μου,ειναι σαν κρεπες σοκολατα με μπισκοτο @-)

Kangaroo δε πηγα στα μαγαζια που μου προτυνες ακομα γιατι δεν εχει στην περιοχη μου,θα παω ομως γιατι χρειαζομαι 2-3 πραγματακια ακομα !

Οταν βαλετε μπρος για πλυσιματα των μωρουδιακων σφυριξτε για να ξεκινησω κ γω! ;)

υ.π. Σκεφτομαι να κανω ενα μικρο τατουαζ ,κατι που εχει να κανει με την μπεμπα μου...αλλα μετα την γεννα.....θα χρειαστω κ πολυ χρονο να καταληξω σε σχεδιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΒΡΕ ΕΣΤΕ Κ ΑΝΑΡΩΤΗΘΗΚΑ ΠΟΥ ΗΣΟΥΝ..ΣΕ ΕΦΑΓΑΝ ΟΙ ΔΟΥΛΕΙΕΣ Κ ΕΣΕΝΑ.ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ.Κ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ UTROGESTAN ΕΓΩ ΤΑ ΠΑΙΡΝΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ Κ ΘΑ ΤΑ ΠΑΙΡΝΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ..3 ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΕΓΩ ΤΑ ΠΑΙΡΝΩ ΣΤΟΜΑΤΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΤΕΧΑ ΟΛΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΝΑ ΤΑ ΕΒΑΖΑ ΑΠΟ ΚΑΤΩ..ΕΧΩ Κ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΥΓΡΑ.ΞΕΚΟΥΡΑΣΟΥ Κ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.ΞΑΝΑΕΒΓΑΛΕΣ ΑΙΜΑ;Κ ΕΓΩ ΣΟΚ ΠΑΘΑΙΝΑ Κ ΒΟΥΡΚΩΝΑ Κ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΕΧΑΝΑ ΤΑ ΜΩΡΑ ΑΛΛΑ ΕΔΩ ΑΛΛΕΣ ΜΑΖΕΥΟΥΝ ΤΟ ΑΙΜΑ ΜΕ ΠΕΤΣΕΤΕΣ Κ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΓΕΝΝΗΣΑΝ Κ ΑΦΟΥ ΤΟΝ ΑΚΟΥΣ ΜΗΝ ΑΝΧΩΝΕΣΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ!

ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΕΙΧΑ ΦΩΝΑΞΕΙ ΤΟΝ ΠΑΠΠΑ ΣΤΗ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕ ΠΩΣ ΘΑ ΤΗΝ ΒΓΑΛΩ.ΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΟΤΙ ΕΑΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ Κ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΕΥΧΗ ΔΕ ΘΑ ΤΗΝ ΠΙΑΣΕΙ ΠΟΤΕ ΜΑΤΙ..Κ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΚΑΘΕ ΤΡΕΙΣ Κ ΛΙΓΟ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΤΟΝ ΠΕΘΕΡΟ ΜΟΥ ΝΑ ΤΗΝ ΞΕΜΑΤΙΑΣΕΙ..ΧΑΧΑ Κ ΠΑΝΤΑ ΜΕΤΑ ΗΡΕΜΕΙ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia mou kalispera den tha sxoliasw tipota twra giati kleinoun ta matia mou...to eytixes gegonos egine exthes!!!!kai htan ola teleia!!!tha valw kai fwtosa na deite :D:D eimai polu eytixismeni!!!!!as filw prostoparon paw na kserathw giati eimai aypni kai tha ta poume an oxi meta avrio!!!smoutssssssssssss

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...