Μετάβαση σε περιεχόμενο

ερχοντε τα φθινοπωρινοχειμωνιατικα μωρακια 2012!!!!!!


Recommended Posts

Κοριτσάκια sorry που μπαίνω σφήνα στο ποστάκι σας.....αλλά σας διαβάζω (τις αγωνίες σας, τα άγχη σας, την γλυκιά αναμονή) και πολύ συγκινούμαι, πέρυσι τέτοιον καιρό ήμουν στην ίδια φάση με σας περιμένοντας το δεύτερο κοριτσάκι μου (τελικά γέννησα την μπουμπού στις 24 Οκτώβρη)!!!!!!! Σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου όμορφες και τελειόμηνες εγκυμοσύνες και πάνω απ'όλα ΓΕΡΑ ΜΩΡΑΚΙΑ!!!!!!!!!!!!

Να χαρείτε αυτό το υπέροχο ταξίδι!!!!!!

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 877
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπεραααααααααααααααααααα μανουλιτσε και κοιλιτσες τι κανετε?φοβερη μερα και σημεραααααααα

εχετε παει βολτουλα η κανετε δουλιτσες ????

εγω ανηκω στην δευτερη κατηγορια χι χι χι χι χι ο αντρας μου ειναι απο το πρωι στην δουλεια τα παιδια απο χτες στην πεθερα μου γιατι εχει ερθει η κουνιαδα μου και ηθελε να τα δει και γω σπιτακι βαζω το ενα πληντυριακι μετα το αλλο για να στεγνωσουν σε αυτον τον υπεροχο καιρουληηηηηηηηηηηηηηηη

αχχχχχχχχ happy μου πολυ ντροπαλο δεν λες τιποτα ειμαι σχεδον στην 19 βδομαδαααααα και δεν εχω δει τι ειναι και σεις το ειδατε νωρις νωρις ............τωρα θα πρεπει να περιμενωωωωωωω για να το δουμε τον απριλη αχ πως θα περασει ο καιρουλης ..........................................2 παιδακια ειναι μια χαρα θα εχει παρεα το ενα το αλλο και τα κανεις και κοντα κοντα τωρα που ηδη εχεις ακομα δυναμεις και δεν τα εχεις και πολυ ξεχασμενααααααααα ξερεις τα ξενυχτια τις αποστειρωσεις κτλ κτλχι χι χι χι χι χι χι χι χι

marie μου σε καταλαβαινω απολυτα δεν με φοβηζει το γεγονος οτι θα χω 3 αλλα θαυμαζω και σενα που σε λιγους μηνες θα εχεις 4 και ειναι οντως πολυ καλο που ο μεγαλος εχει ξεφυγει και κανει πολλα πραγματα μονος του ευχομαι και το νεο μελος σας να ειναι τοσο ησυχο οσο ο μικρος σου και ολα να περσαουν πολυ ξενιασταααααααααααααααααααααααααααααα :D:D:D αντε και σε μιαμιση βδομαδουλα θα ακουσετε και την καρδουλααααααααααααααααααααααααα

iro μου σου ευχομαι τα καλυτερα να μην αγχωνεσαιιιιιιιι ολα καλα θα πανε και οι εξετασεις και ολαααααα

angi μου οπως τα λες αν θελει να κατσει θα κατσει και να που εκατσεεεεεεεεεεεεεεεεεε εσυ να προσεχεις και να μην κουραζεσαι και ολα καλα θα πανεεεεεε

το υακινθακι μας που ειναι??????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα λοιπόν κι από εδώ,

κορίτσια να φροντίσετε να μαζευτεί κι άλλος κόσμος εδώ, διαφορετικά

με βλέπω να μένω μόνη στο γκρουπ,όλες θα γεννήσετε κι εγώ θα γράφω σαν τον μαγκούφη :lol:

Λοιπόν εμένα η κόρη μου έγινε σήμερα 17 μηνών και περίπου στα τέλη Νοεμβρίου περιμένουμε με το καλό

το δεύτερο παιδάκι μας.

Στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα, όλα ήταν μια χαρά,είχα μόνο τα κλασσικά συμπτώματα πρήξιμο στήθους κτλ.

Η αλήθεια είναι πως τώρα δεν πρήστηκε καθόλου το στήθος μου και γενικότερα έχω κάτι κράμπες στην κοιλιακή περιοχή και μάλλον αυτό δεν είναι καλό. Δεν είμαι καθόλου αρνητική, απλώς λέω τα πράγματα

με το όνομά τους. Θα δείξει όμως. Την πέμπτη θα πάμε για υπέρηχο οπότε θα ξέρουμε και κάτι παραπάνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα βρε CrazyMummy κ εγω ειχα τετοιες κραμπες κ πονουσα κιολας κ ειμαι μια χαρα κ το στηθος μου τωρα φουσκωσε!!!καλε μεγαλυτερα κ απο της παμελας εγιναν!!!σε λιγο θα γινω ντολυ :lol::lol::lol::lol:

ποσο εβδομαδως εισαι????

εχω κ εγω μια κορουλα 11 μηνων κ αλλη μια κορουλα μεσα στην κοιλια :lol::lol::lol:

χρονια πολλα ευαγγελιες!!!!!!!!!!!!!!!!

καλε που χαθηκατε ολες???

ραπανακι(γιαμ γιαμ)ασε ουτε να τις θυμαμαι θελω τις αποστειρωσεις πολυ κουραστικη διαδικασια κ σπαστικη!!!!αν ολα πανε καλα θελω αυτην την φορα να καταφερω να θυλασω το νινι μου!!!

νασια μου σε ευχαριστουμε να χαιρεσε τις κουκλιτσες σου!!!!!!

Anji ετσι πολυ σωστο αυτο που γραφεις οι πρασσινες σαλατες θελουν ξεπλυμα με μπολικο ξυδακι!!!!!

ιρο δυστιχως το μελατο αυγο πρεπει να το ξεχασεις!!! :( καθως κ ορισμενα ειδη ψαριου κ το συκωτι...

μπραβο βρε μαρακι με το καλο να ακουσετε κ καρδουλα τωρα!!!!!!

εμεις αυτην την εβδομαδα θα παμε παλι!!!αχ τελειωνουν σιγα σιγα οι υπερυχοι που φαινετε ολο το μωρο κ θα αρχισουν τα τμηματα παλι γκρρρρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια καλημέρα!!!!!!!

Σούπερ μέρα και σήμερα!!! Αν και με πονάνε λίγο τα λαιμά μου και φοράω κασκολάκι...

Αύριο πάμε για υπέρηχο και ο γιατρός μας είπε πως θα δούμε θεαματικές αλλαγές(τώρα 10η εβδομάδα)

θα δω κανονικό νινί τώρα;;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημερα και καλη εβδομαδα να εχουμε...

Anji με το καλο αυριο ο υπερηχος...για να σου λεει ο γιατρος σου ετσι, φανταζομαι θα εχει μεγαλη αλλαγη (αναπτυξη) το νινακι σου από τον τελευταιο σας υπερηχο... διαβασα ότι την 10η εβδομαδα στο μωρο : Το πεπτικό, το νευρικό, το κυκλοφοριακό και το αναπαραγωγικό σύστημα έχουν σχηματιστεί, θα βελτιωθούν και θα τελειοποιηθούν μέχρι το τέλος της εγκυμοσύνης.

Επίσης το μωρό γίνεται πιο δραστήριο, κουνάει τα ακρα του, χέρια και πόδια, αλλά ακόμη εσείς δε μπορείτε να το αντιληφθείτε. Τις κινήσεις του βέβαια θα μπορέσετε να τις διακρίνετε στον υπέρηχο.

Τα άκρα του είναι τόσο τελειοποιημένα, και οι αρθρώσεις του λειτουργούν τόσο καλά που αν τώρα του δινόταν η ευκαιρία θα μπορούσε να κρατήσει ένα αντικείμενο εάν το βάζατε στο μικροσκοπικό χεράκι του. Αυτή την εβδομάδα αρχίζει την ούρηση αφού ξεκινάει να καταπίνει-αναπνέει το αμνιακό υγρό.

Αχ κορίτσια εγω το βραδυ δεν κοιμηθηκα καθολου...εβηχα σαν το γαϊδουρι και ο λαιμός μου με τις αμυγδαλες με εχει πεθανει...ουτε να καταπιω το σαλιο μου δεν μπορω...την εβγαλα σχεδον καθιστη στο κρεββατι και ο αντρας μου διπλα να με χαϊδευει (για να με ηρεμησει και καλα)..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλομεσημεριζω λοιπον και εγωωωωωω :YMHUG:

Χθες ειχαμε παει στην μαμα μου μιας και ειχε την γιορτη της και ΦΑΓΑΜΕΕΕ [smilie=wav.gif]

μιαμ μιαμ! ηταν ολα καταπληκτικα!

η αληθεια ειναι οτι μου εχει ανοιξει μια ακαταλογιστη ορεξη προς.. ΤΑ ΠΑΝΤΑΑ [smilie=angel9.gif] αχαχα

Ο μικρος γενικα τρωει φρουτοκρεμα και τρελενεται, αχαχαχα! το κατερινακι ολο ζαβολιες και αταξιες!

και ο μεγαλος τωρα διαβαζει σαν καλο παιδι τα μαθηματα του σχολειου, ενω τα μπομπιρακια κοιμουνται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσαρεεεεεες...!! :D

καναμε τον δευτερο υπερηχο την παρασκευη και μεγαλωσαμε πολυ σε μεγεθος αλλα μικρυναμε σε μερες..!!! ημασταν 11,72 χιλιοστα και 7 εβδομαδες και 2 ημερων... :P

η πητ εγινε 07/11/2012...γιατι ετσι?σε καθε υπερηχο θα αλλαζει? :shock:

εκανα τις εξετασουλες για τον προγεννετικο ελεγχο και περιμενω τα αποτελεσματα τωρα..(μακαρι να ειναι μια χαρα και αυτα) και 25/04 κλεισαμε ραντεβου για την αυχενικη διαφανεια....τοτε θα ειμαι 12 εβδομαδες ακριβως...αν μικρυνει κι αλλο το μωρο σε μερες μεχρι τοτε τι γινεται?μπορει στην αυχενικη να δειξει κατι λαθος? :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κ απο εμενα!!!

σημερα ειδαμε ξανα το μωρακι μας, μετα απο 1 μηνα...μας ειχε λειψει... :D:x

μεγαλωσε το γλυκο μου. ειναι 4 εκατοστα. ειδαμε χερακια, ποδαρακια...

ΠΗΤ μας εδωσε 14/10/2012

την αλλη βδομαδα ραντεβου για αυχενικη....ας πανε κ εκει ολα καλα Παναγιτσα μου :ympray::ympray:

ιωαννα κ εμενα αλλαξε η ΠΗΤ γιατι ο κυκλος μου δεν ηταν σταθερος, οποτε ο γιατρος υπολογισε οτι προφανως σε εμενα η συλληψη εγινε πιο αργα απο οτι σε μια γυναικα που εχει σταθερο κυκλο 28 ημερων.

φανταζομαι οτι στην αυχενικη προσδιοριζουν ακριβως την ηλικια του εμβρυου κ πλεον ξερεις με σιγουρια την ΠΗΤ. οταν παω σε μια βδομαδα θα ρωτησω κ θα σου πω..

φιλια σε ολες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΙΩΑΝΝΑ από ότι έχω καταλάβει είναι συνηθισμένο αυτό. Εννοείται πως δεν θα έχει μικρύνει άλλο σε μέρες έως την αυχενική διαφάνεια. τα μηχανήματα κάποιες φορές λειτουργούν και με αποκλείσεις....ενώ υπάρχει πιθανότητα να έχει γίνει αργά η σύλληψη και τώρα να ξεκαθαρίζει το..τοπίο. Τον γιατρό σου δεν τον ρώτησες;;;;

Στην αυχενική διαφάνεια που θα καταγραφούν όλα λεπτομερέστατα θα δεις πως όλα είναι οκ!!!!!!

και εμείς εχθές είχαμε υπέρηχο και έπαθα σοκ!!!!!!!! Είδα χεράκια , ποδαράκια....και δαχτυλάκια........

Τα δάκρυα δεν μπορούσα να τα συγκρατήσω....νομίζω πως ήταν ποιο δυνατό το σοκ μου από την ημέρα που άκουσα την καρδούλα......

Αυχενική διαφάνεια έχω στις 10 Απριλίου(Μ.Τρίτη)

Marie από όρεξη δεν το συζητάμε καθόλου......άλλο τίποτα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ιωαννα μου ασε καθε φορα θα σου αλλαζει κ μερες ο υπερηχος κ εγω τα ιδια!!!η πητ σου ομως θα παραμεινει ιδια γιατι παει συμφωνα με την τελευταια σου περιοδο κ αν ξερεις κ ποτε ακριβως ειχες ωορηξια ειναι πολυ πιο ακριβεις οι μερες!!!

Anji που να δεις τι εχεις να παθεις κ στην αυχενικη!!!!κανονικοτατο παιδακι θα ειναι πια!!!!!μωρο σε μικρογραφια :lol: η δικια μου τεντωνε κ τα ποδαρακια της πιαστηκε το κοριτσι εκει μεσα στην ελενα παλι θυμαμαι 15 εβδομαδων την βλεπαμε που μασουλαγε ειχα παθει πλακα!!!!!

μετα την 10 εβδομαδα παντως κ οσο προχωρα ειναι ενα ανθρωπακι!!!

δημητρουλα μου εφτασε κιολας η αυχενικη σουπερ!!!!!παντως στην αυχενικη δεν βλεπει την ακριβεις ηλικια του εμβρυου ολα εχουν αποκλεισεις,εσεις θα μετρατε απο την τελευταια περιοδο

με το καλο!!!!!πες τον γιατρο να στο βγαλει κ τρισδιαστατο με χρωμα!!!

μαρια αν κ καθυστερυμενα να χαιρεσε την μαμα σου!!!!!!εμενα γιορταζε ο αντρας μου αλλα δεν καναμε τιποτα εκεινη την μερα,τι καλο φαγατε καλε????

εγω κοριτσια για βραδυ τρωω σαλατες γιατι ηδη εχω πολλα κιλα απο την προηγουμενη εγκυμοσηνη κ ειμαι που ειμαι γομαρι μην γινω ακομη περισσοτερο...κ δεν χωραω ουτε απο την πορτα :lol::lol::lol:

ιρο παρε αιθερια ελαια ευκαλυπτου βρασε μια κατσαρολα νερο κ ριξε μεσα λιγες σταγονες να ανοιξει λιγο ο λαιμος σου...μην το πιεις για να το μυριζεις ειναι μονο..περαστικα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

happy τι σαλάτες τρως;;;;;;;;

Εγώ λίγο φοβάμαι ρε γμτ για τοξόπλασμα..........αν και η σαλάτες ήταν πριν την εγκυμοσύνη η βασικότερη διατροφή μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια και κοιλιτσες τι κανετε?γεια σου crazy mummy να χαιρεσαι την κορουλα σου και με το καλο να ερθειστον κοσμο και το δευτερο μωρακι σας αυριο πας για υπερηχο ποσο εισαι?

ευχομαι ολα να πανε καλα και να σκεφτεσαι θετικααααααα

αχ happy μου αυτες ου αποστειρωσεις και γω ευχομαι αυτη την φορα να καταφερω να θυλασω πιο πολυ ασε και γω τρωω τρελες ποσοτητες σε σαλατες γιατι αυτες θελω μονο εχω χασει περιπου 5,5 κιλακια αυτη την φορα και αν υπολογισεις υγρακια κτλ θα ναι λιγο παραπανω με τους εμμετους κτλ δεν εχω ιδιαιτερη ορεξη αλλα σαλατουλες θελωωωωωωωωωωωωωωωωω ασε προσεχω και λιγο μηπως αυτη την φορα κατι καταφερωωωωωωωωωω χι χι χι χι χι χι χι χι

Iro μου περαστικα πως εισαι τωρα?καλυτερα μια χαρα ο αντρουλης σου δεν κοιμασαι εσυ αλλα ουτε και αυτος.................................

ιωαννα μου κοιτα στην αυχενικη οτι σου πουν αυτο θα ισχυει γιατι οι μετρισεις ειναι πιο ακριβεις εξαλλου οταν ο γιατρος σου σε ρωταει ποτε ηταν η πρωτη μερα της τελευταιας περιοδου υπολογιζει στο περιπου το ποτε εγινε η συλλληψη αλλα στην αυχενικη θα ναι ολα ξεκαθαρααααααααααααα

δημητρουλα ειδατε και σεις το μωρακι σας πολυ ωραια με το καλο τωρα να πας και για την αυχενικη και εκει θα τα δεις ολα καθαραααααααααααααααααααααααααα θα εχει μεγαλωσει και πιο πολυ

angi μου τι φοβασαι?αμα τα πλενεις καλλα δεν υπαρχει λογος να φοβασαι εγω εχω κολλησει με την σαλατα με μαρουλι ροκα παρμεζανα σταφιδες η ντοματα σκετη κατακοκκινη με τυρακι φετα η κιτρινο αυτο εφαγα και πριν λιγο χα χα χα χα χα χα χα χα χα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anji απο ολες τις σαλατες τρωω!!!

απλα τις πρασσινες σαλατες θα τις πλενεις καλα με μπολικο νερο κ ξυδι!!!εγω συνηθως τρωω μαρουλι με τονο πλενω πρωτα με νερο τα φυλλα του μαρουλιου κ μετα βαζω νερο κ μπολικο ξυδι σε ενα λεκανακι κ αφηνω για λιγο τα φυλλα εκει μεσα μετα τα ξεπλενω γιαμ γιαμ!!!!!αυτα που φτιαχνεις εσυ μην τα φοβασε απο εξω ομως να αποφευγεις τις σαλατες γιατι δεν ξερεις πως τα εχουν καθαρισει...

εγω αυτο το διαστημα κολλησα με την σαλατα μαρουλι τονο αγγουρι ραπανακι αυγο κ σοσ βινεγκρετ!!!

ραπανακι μου εχασες κιολας ε??μπραβο!!!!!!!εγω ειμαι πολυ χοντρη ρε γαμωτο...εβαλα κοντα στα 30 κιλα στην ελενα εχασα καποια κ μετα τα ξανα εβαλα μολις ξεκινησα διατροφολογο ξανα εμεινα εγκυος φορτωμενη με τα κιλα τις προηγουμενης εγκυμοσυνης οποτε τωρα τα βραδυνα μου ειναι σαλατικο γιατι δεν θελω να ξανα παρω κ αλλα μου φτανουν αυτα το κανω ειναι οτι το θυμηθηκα τωρα..δεν πειραζει καλιο αργα παρα ποτε...

ευτυχως ερχετε καλοκαιρι κ θα βγουν κ τα καρπουζια κ τα πεπονια κ απο την ζεστη θα κοπει κ η ορεξη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

IOYOYOYOYOYNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN!

GKRITS!!!!!! :?:?:?

Προσγειώθηκα καλα????? Η σε λάθος πίστα αεροδρομείου????? :lol::lol::lol:

ΚΟΡΙΤΣΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!

Τελικά το μωρό πήγε αισίως στο Β επιπέδου, και χαρακτηρίστηκε ως ένα ΠΟΛΥ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΜΟ ΠΑΙΔΑΚΙ!

Του είχα πιάσει μερικές μέρες πριν τη συζήτηση σχετικά με το υπερηχογράφημα που πρέπει να γίνει, και τι πρέπει να κάνει. Στις συζητήσεις μας του έλεγα ήρεμα και γλυκά, τι πρέπει να κάνει για να μην ταλαιπωρήσει το γιατρό και ταλαιπωρηθεί και εκείνο!

Και ως δια μαγείας.... με το που πήγαμε στο γιατρό και ακουσε ότι είμαστε στο ιατρείο, ΞΥΠΝΗΣΕ!!!

Ξάπλωσα στο κρεββατι, μπήκε πάνω του ο υπέρηχος... και από κουλουριασμένο.... με το που κατέβηκε στα ποδαράκια του, ΤΑ ΤΕΝΤΩΣΕ ΚΑΙ ΤΑ ΚΡΑΤΟΥΣΕ ΤΕΝΤΩΜΕΝΑ!!!! Κάθησε να δούμε κάθε σημείο του σώματος του, χωρίς να κοιμάται και διευκολύνοντας το γιατρό!!! Ο γιατρός εμεινε έκπληκτος! Του είπα τι είχα κάνει μερικές μέρες πριν αλλά και λίγες ώρες πριν την εξέταση!!!!!

ΚΑΙ..... το ΦΥΛΟ ΑΥΤΟΥ???????????????????????????????????????????????????????????????????

Βάζω το σχετικό τραγουδάκι..... *-:)

Να μαντέψετε μήπως τι παιδάκι έχω???? Η να το πάρει το ποτάμι???? :PL-)

ΙΤ'S A GIRLLLLLLLLLLLLLLLL!!!!!!! #:-s:ymparty::ymapplause::ymapplause: :YMAPPLAUSE:

Κορίτσια, έχει πάρει την ευλιγισία του μπαμπα της! Σαν 8 κάθησε στο τέλος.... έβαλε τα χεράκια στο πρόσωπο, και το πόδι το ένα τέρμα πάνω!!! πως δεν έβαλε την πατούσα της στο στόμα!!! =))

Επίσης έχει μεγάλη μύτη σαν το μπαμπα της και πολύ μακρυές ΠΑΤΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΜΑΚΡΥΑ ΔΑΧΤΥΛΑ ΧΕΡΙΟΥ σαν το μπαμπα της! :-w

Τίποτα που να μοιάζει σε μένα δεν είδαμε για την ώρα! X(

Καλά ντε!!! Εχει και ένα σημείο σαν και μένα.... :-p:ymblushing::)):)):))

Αυτό που εντοπίστηκε σε αυτόν τον υπέρηχο και συστήθηκε προσοχή είναι!

1. Εμβρυικός Υπέρηχος Καρδιάς λόγω του σακχάρου που έχω εγω... για προληπτικούς λόγους.

2. Καθημερινός έλεγχος πίεσης δικός μου, γιατί έχω αυξημένη αντίσταση αίματος σε ενα από τα μητριαία αγγεία

Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι ένας δείκτης, ο Va/H που σχετίζεται με τον εγκέφαλο, είναι λίγο κάτω από το κατωτερο όριο.... Τα υπόλοιπα, είναι εκατέρωθεν του μέσου όρου!

Αυτα?!!!!!!

Τα δικά σας νέα?????????????????????????????????

Και τώρα πρέπει να απογειωθώ επειγόντως μετα της συγκυβερνήτου μου Στρουμφίτας, για να πάμε να αλλάξουμε ένα φορμάκι που το είχα πάρει αγορίστικο!!!! ;):lol::lol::lol:

ΥΓ: Φοβάμαι μήπως ο Βασιλάκης ήθελε αγόρι,... Παρά του ότι λέει ότι κατά βάθος ήθελε κοριτσι... Ολο σχέδια για ψάρεμα έκανε και για σουβλάκια που θα τρώνε μαζί και για γκόμενες που θα πηγαίνει μαζί με το γιο... Πήγαινε και έβλεπε τα Playmobil και κοίταζε τι θα παρει.... ΤΩΡΑ???? :shock:

Που να τα βγάλει πέρα με μια ροζ πανδαισια????? :roll:

Φοβαμαι ότι δεν θα το αγαπήσει και δεν θα ενθουσιαστεί όπως αν ήταν αγόρι...

Εσείς που έχετε κοριτσάκια,... προσκολλώνται στο μπαμπα τους??? Η μάλλον, οι μπαμπαδες προσκολώνται στις κόρες τους από μωρά???

SBINNNN!!!! SBINNNN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! INNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN! Προσδεθείτεεεεεεεεεεεε! :-ss

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια κι από μένα! Μπορώ κι εγώ επίσημα να μπω στο ποστάκι σας αφού την περασμένη εβδομάδα ακούσαμε καρδούλα και είδαμε το μωράκι μας! Τι τέλειο που είναι που μεγαλώνει!! Μου λείπει ήδη κι ανυπομονώ να το ξαναδώ! Για την ώρα αρκούμαι σε χαδάκια στην κοιλίτσα!

Είμαι 8 εβδομάδων και 1 ημέρας με ΠΗΤ 07.11.2012! Με μερικές κοπέλες έχουμε ξαναμιλήσει στην προσπάθειά μας για απόκτηση μωρού.

Καλή εγκυμοσύνη να έχουμε όλες και να γεννηθούν με το καλό υγιή τα μωράκια μας!

Φιλιά πολλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια? τι κανετε σημερα? εγω ειλικρινα δεν αντεχω αλλο...τωρα εχω ενα βηχα (γαϊδουροβηχα τελειως)...να καταλαβετε η κοιλια μου, τα πλευρα μου, η καρδια μου και τα πνευμονια μου πονανε τοσο απο τον βηχα λες και ειναι μελανιασμενα τα νιωθω...καλα δε το συζηταμε για τον βραδινο μου υπνο που εχει χαθει...που να κοιμηθω με τετοιο βηχα...και απορω...τωρα βρηκε να με πιασει?τι εφταιξα?τοσα χρονια καπνιζα σαν το φουγαρο κτλ και δεν με ειχε πιασει τετοιο πραγμα και τωρα βρηκε?που πρεπει να ειμαι ηρεμη και να δεσει το σπορακι εγω τρανταζομαι σαν κομπρεσερ... :?:?:?

αυριο που θα παω στη γιατρο μου θα της πω τον υπερηχο να μου τον κανει στο λαιμο!!!!εκει θα εχει φτασει ο σακος με τοσο βηχα....

Miss_Yakinthos συγχαρητηρια για την κορακλα σου!!!!!!ο αντρουλης σου σιγουρα θα αφησει τα σχεδια για σουβλακια και γκομενοτσαρκες και θα αρχησει να κανει σχεδια για ψωνια σε εμπορικα και hondo center με την κορη!!!!!!

Diaz τι κανεις?συγχαρητηρια κι ολας!!!!!!δεν στα εχω πει...δεν ηξερα τιποτα...τι καλα, που θα τα λεμε τωρα απο εδω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα ρε υακινθακι μπραβοοοοο πολυ χαρηκα!!!!!!!!!!εγω σαν μαμα με κορη εχω να σου πω οτι ο αντρας σου θα χεστη στα βρακια του με την κορη του!!!!!!!!ασε εχουμε ερωτα τρελο μπαμπας με κορη!!!αφου παρατηρω τον αντρα μου μερικες φορες που κοιταζει την κορουλα μας που παιζει κ ειναι ετοιμος να βουρκωσει απο την συγκηνηση κ την ευτυχεια του!!!

diaz καλως ηρθες κοριτσακι μου!!!!να εχεις μια καλη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!!!σε ενα μηνα εχεις κ την αυχενικη σου!!!

ιρο τοσο χαλια ε???στην πρωτη μου εγκυμοσυνη κ εγω πολυ βηχα εναν ολοκληρο μηνα εβηχα τα ειχα δει ολα οποτε σε καταλαβαινω δοκιμασε παντως αυτο με τον ευκαλυπτο που σου ειπα επισης υπαρχει κ φυτικο σιροπι για τον βηχα...περαστηκουλιααααα

εγω αυριο εχω γιατρο αλλα ο αντρας μου εχει υπηρεσια κ δεν ξερω τι να κανω να παω να μην παω....αλλα εχω πολλες μερες να το δω.....

θα δουμε αυριο αναλογα με τα κεφια κ τα δικα κ της ελενας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια κι απο μενα!εχουμε ενα κοριτσακι 1 ετους κ 1 μερας κ περιμενουμε το δευτερο!!!! πητ 3 νοεμβριου αλλα λογω καισαρικης μεσα στον οκτωμβρη!ευχομαι σε ολες καλη εγκυμοσυνη κ θετικη σκεψη! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηρώ μου κι εγώ χάρηκα που σε βρήκα εδώ και θα τα λέμε από εδώ πλέον! Τι καλά! Πολύ κρίμα βρε κοριτσάκι μου να σε έχει πιάσει τέτοιος βήχας, υπομονή, χαμομηλάκι και μελάκι να μαλακώσει λίγο! Περαστικούλια! Εγώ τι να πω που έπαθα ουρολοίμωξη και αναγκάστηκα και πήρα αντιβίωση! Απίστευτες τύψεις και στεναχώρια για το μωράκι μου... άσε!

happy σε ευχαριστώ για το καλωσόρισμα! Να χαίρεσαι την όμορφη κόρη σου και με το καλό να έρθει το αδερφάκι! Φτου φτου να μην την ματιάσω! Για μένα το πρόγραμμα ακριβώς όπως το είπες είναι, μετά τις 25 Απρίλη έχω την αυχενική μου! Πως θα περάσει ο καιρός ως τότε χωρίς να δω το μωράκι μου! Από την 7η εμβδομάδα θα το ξαναδώ τη 12η!!!

βασουλα καλώς ήρθες! Να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου και με το καλό να ερθει και το δεύτερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!! τι κανετε?? ραπανακι μιλαμε θα με σκασεις μεχρι να μαθετε το φυλοοοο!!! :D:D ουτε εγω πια τετοια αγωνια!! εμεις ξανακαναμε εναν υπερηχο στις 14 εβδομαδες και μας ειπε οτι περιμενουμε δευτερο τσουτσουνακι, δεν θυμαμαι αν σας το ειχα ξαναπει. η αληθεια ειναι οτι θελαμε να τα ζευγαρωσουμε (νομιζω ειναι λογικο για ολους οσους πανε για το δευτερο) ομως ειμαστε εξισου χαρουμενοι αφου ειναι ενα γερο μωρο!! ;) επισης μας βολευει και απο πρακτικους λογους, ρουχαλακια, παιχνιδακια, δωματια, κτλ, happy εσυ σιγουρα με καταλαβαινεις! :D;)

υακινθε με το καλο η μπουμπου σας!!! οτι μωρο και να κανατε ο αντρας σου θα ενθουσιαστει. ο δικος μου εχει παθει πλακα με το μικρο και δεν το περιμενε.και ο μικρος ομως ειναι κολλημενος πανω του. με το που γυρισει απο τη δουλεια, αρχιζει το παρτυ... κυλιουνται στα χαλια, τον πηγαινει βολτα στους ωμους του, τον πεταει ψηλα και ο μικρος ξεκαρδιζεται... φυσικα ολα αυτα εγω δε μπορω να τα κανω... :?:?

θα ηθελα ομως, καποιες φορες τους βλεπω ετσι που παιζουν μαζι και πως κοιτιουνται και αισθανομαι τοοοση συγκινηση και τοση ευτυχια... :? καποιες φορες για να τον παρω απο την αγκαλια του, ριχνει το κλαμα της ζωης του...

το καινουριο που κανουν τωρα τα βραδια και τρελαινομαι...

πινει ο αντρας μου καμια μπυρα στην τηλεοραση, παιρνει κ ο μικρος το μπιμπερο, του λεει ο αντρας μου γεια μας και τσουγκριζουν!!! :x:x:YMHUG::YMHUG:

οοολα τα παιδακια να ναι γερα κι εμεις γεροι να τα καμαρωνουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλως ηρθες βασουλα να χαιρεσε την κορουλα σου κ χρονια της πολλα!!!!!!

ελα ρε σοφουκι μπραβο!!!δεν το ηξερα με το καλο λοιπον ο αγοραρος!!!!!!!εννοειτε σε καταλαβανω!!!δεν χρειαζετε να ψωνισουμε τιποτα!!!εγω πηρα μονο σκουφακι κ γαντακια για το νοσοκομειο κ θα της αγορασω κ τα πρωτα της ρουχαλακια!!!

ομορφες στιγμες μπαμπα κ γιου!!!πολυ χαιρομε που οι σημερινοι μπαμπαδες ειναι τοσο κοντα στα παιδια τους..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

iro περαστικά πολλά και γρήγορα!!!!!

Υάκυνθε σε ακούω τελείως τρελαμένη με την κόρη!!!!!Είμαι σίγουρη πως και ο άντρας σου θα πάθει την πλάκα του μόλις γεννηθεί...έχει αποδειχθεί σε κάθε περίπτωση....!!!! Πότε έχεις ΠΗΤ;;;

Βασούλα με το καλό το δεύτερο νινάκι!!!

Σοφούκι, απαρτία από άντρες , έτσι;;;; Ποιος την χάρη σου.....

Diazaki με το καλό!!!!!!Θα δεις θα περάσει ο καιρός και την 12η εβδομάδα θα πάθεις μεγάλη πλάκα με αυτά που θα δεις.......ένα κανονικό ανθρωπάκι.....μοναδικό!!!!!!!

Εγώ κορίτσια φοβόμουν τις σαλάτες λόγω τοξοπλάσματος, αλλά αφού μου λέτε ότι με πολύ καλό πλύσιμο με νερό και ξύδι δεν υπάρχει πρόβλημα...θα ανασυνταχθώ.......!!!!! Σας ευχαριστώ πολύ!

Φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα σας κοριτσαρες και μωρακια μου......

συγχαρητηρια diaz και καλως ηρθες...

μολις πηρα στα χερια μου τις πρωτες μου εξετασεις και εχω χαμηλο αιματοκριτη.φτ ειναι 37,5-47,5 και εγω εχω 36..!! :shock: τι ειναι αυτο ρε κοριτσια τι επιπτωσεις μπορει να εχει σε μια εγκυμοσυνη?

περιμενω οδηγιες απο τη γιατρο μου τωρα και θα σκασω μεχρι να μου πει..η γραμματεας της γιατρου μου με ρωτησε ποτε εχω ξανα ραντεβου και οταν της ειπα 25/04 για την αυχενικη διαφανεια μου ειπε οτι ειναι πολυ αργα..να αγχωθω η τσαμπα με τυρραναει? :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τις γνωστές μου φίλες τις ευχαριστώ πολύ! Τις άγνωστες τις καλοσωρίζω και τις φιλώ! Εύχομαι τα καλύτερα στην εγκυμοσύνη τους!!! Η κοπέλα που έχει βήχα εύχομαι να της περάσει γρήγορα και να μην υποφέρει! ;)

Για το θέμα του αιματοκρίτη, να ρωτήσεις καλύτερα το γιατρό σου. Αυτό που θα σου πω εγώ είναι να τρως καλά και να τρως κρέας και πολλά λαχανικά πράσινα και φρούτα, καλοπλημμένα ε??? ;)

Λοιποννννννννννννννν, σήμερα πήγα και άλλαξα και γω ένα φουστανάκι από το ΖΑΡΑ... και με τρέλανε στις κλωτσιες... της εξήγησα ότι θα πάμε να πάρουμε και ένα δικό της... Ε...μέχρι που να της πω ότι διαλέγω έκατσε σούζα, κουνόντας ελαφρα μόνο χεράκια.... Οταν της είπα ότι διάλεξα ησύχασε... και όταν είπα στο μπαμπα της ότι πήρα φουστάνι με ξανατρέλανε στην κλωτσια! ΕΕΕΕ της λέω, θα πάμε το Σαββατο και θα πάρουμε και για σένα πολλά ρουχαλάκια και παπουτσάκια και αξεσουάρ... Της περιέγραψα πως θα καταλάβει ότι θα περάσει ο χρόνος για το σάββατο, και απλά τώρα παιζει με τα χεράκια της!

Πλάκα έχουν τα μωρά... Οσο περισσότερο τους μιλάς, τόσο καλύτερα είναι... Πάντως το μυαλουδάκι τους, είναι σφουγγάρι! :lol:

Είμαι η μαμα ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑ (~~)

αχααααααααχαχαχαχααα!!!!

ΙΟΤΥΤΤΥΝΥΟΝΥΟΝΥΟΝΥΟΝΥΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝ!!!!!!!!!!!! ΑΠογείωσειςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς προσδέσου ΣΥΓΚΥΒΕΡνητααααααααααα!!!!!!!!

Πάντως ο Βασίλης ήδη μου μίλησε για 2ο παιδί που θα είναι αγόρι...

Για όσον αφορά το κοριτσάκι, όταν του είπα ότι θα μπει εντατική λόγω της ινσουλίνης που παίρνω, και κατάλαβε ότι θα το τρυπάνε συνέχεια για το σάκχαρο,... απείλησε ότι θα το πάρει για να μην το τσιμπάνε...

Πάντως έχω καιρό, θα τα συζητήσω μαζί της, και θα ξέρει τι θα γίνει. Είμαι σίγουρη... και δεν θα φοβάται....! :D

ΦΙΛΙΑΑΑΑΑ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...