Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2012! Νο5! ΓΕΝΝΑΜΕ!!!!!!


Recommended Posts

Μαρια σε μας αρχισε να χαμογελαει τωρα τελευταια,εχει καμια βδομαδα περιπου,οπως κ τα γελακια το ιδιο..αγαθη κακα στην αρχη καναμε οοολη μερα,σε καθε αλλαγη ηταν καταχ@σμενη κ σαν να μην εφταναν αυτα,εκανε κ αλλα στη διαδρομη παιδικο-μπανιο.πλεον εχει παλι σχεδον καθε φορα,αλλα απο λιγα,τα κανει με δοσεις.. :lol: αυτο με το δημοσιο θηλασμο το σκεφτομαι κι εγω,κυριως γιατι δεν ειμαι ατομο που μιλαει,αν μου κανουν παρατηρηση δεν ξερω τι θα κανω,αλλα και παλι δεν βρισκω κατι κακο,τρωνε τα καημενα,τι κανουν πια?Το να πηγαινουν στην παραλια και να βλεπουν την αλλη τελειως τοπλες,εκει τους αρεσει κιολας,παιρνουν και ματι,το παιδι που μπαινει και μπροστα και δεν φαινεται σχεδον τπτ τους πειραξε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 345
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπέρα και απο εμένα.

Εμεις κανουμε κακακια συνέχεια και πολλά αλλά το εχω συνηθισει.

παντως ειτε μια φορά την ημερα κανουν ειτε 10 δεν πειρζει φυσιολογικό είναι.

Εμεις κοριτσια παιρναμε γοργοθα. Αρρωστησα πολύ με υψηλό πυρετό. Σημερα πηγα σε παθολόγο φαρυγγας λαιμός γεμάτα πιον νερό πινω και κλαίω απο τον πόνο συν το αγχός μου για το μωρό. Μου εδωσε αντιβίωση και μου ειπε να θηλάζω και στο καπάκι η αντιβίωση ετσι ωστε με τον επομενο θηλασμό να εχει εξασθενισει στον οργανισμό. Τι να κάνουμε δεν γινόταν αλλιως τουλάχιστον να γινω καλά να μπορω να φροντιζω τον μπεμπη γιατι περιττο να σας πω τα εχω παιξει. Μεχρι και το μωρό μυριστηκε τι παιζει και εχει απο εχθες δεν με ταλαιπωρει παλί καλά.

εμας με τους κολικους επιασε και η κινηση να του φερνουμε τα ποδαρακια στο στομαχι. 30 φορες να του το κανουμε τις 20 θα αεριστει και ανακουφίζεται.

Αυτά τα νεα μας πιστευω την επομενη φορά που θα γραψω να ειναι καλυτερα τα πράγματα γιατί τωρα ποναωωωωω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι κάνετε? έκλεψα λίγο χρόνο να μπω και εγώ να σας πω τα νέα μου....μπήκα έγραψα και την εμπειρία μου...

Εμείς πάμε αρκετά καλά, ξυπνάμε ανά 3ωρο μπορεί και 4ωρο, της πιο πολλές φορές τα ξυπνάω εγώ για μαμ..... θηλάζουμε, κάποια γεύματα χορταίνουν μόνο με το θηλασμό, κάποια άλλα θέλουν και λίγο συμπλήρωμα. Είναι πολύ λαίμαργα, ειδικά ο μικρούλης συνέχεια μου πνίγεται με το μπουκάλι... πριν λίγες μέρες είχα θέμα και με μια θηλή μου την πλήγωσαν, και σήμερα πάλι τα ίδια, μου την μάτωσε και μετά η γουλίτσα που έβγαλε ήταν καφετί, ο γιατρός είπε αιματάκια από την θηλή ρούφηξε και την έβγαλε.

Από κακάκια έχω θέμα με τον μεγάλο, είναι λίγο δυσκοίλιος κάνει πολύ λίγα σαν κουτσουλιές, αλλά ήρθε ο γιατρός σήμερα και τα είδε και μου είπε ότι θα στρώσει. Σε γενικές γραμμές είμαστε μια χαρά, και ο γιατρός έμεινε έκπληκτος που με είδε τόσο ήρεμη με 2 μωράκια. Έχω βέβαια και την μαμά βοήθαει που είναι και αυτή πολύ ήρεμη και έτσι δεν αγχώνομαι, γιατί αν είχα μόνο τον Βασίλη θα είχα τρελαθεί με τόσο άγχος που έχει, με το πρώτο ουαουα τινάζετε από τον ύπνο και πάει πάνω από την κούνια. Α ευτυχώς έφυγε και η 3:-O αγελαδίτσα γιατί μου έσπασε τα νεύρα στο νοσοκομείο. Με ζάληζε όταν προσπαθούσα να θηλάσω και δεν έπιανε την θηλή ο μικρός, να δώσω ξένο, μηδέν υπομονή, σαν να μην ήθελε να θηλάσω, και δεν έχεις γάλα μου έλεγε και κάτι τέτοιες μακακίες, ευτυχώς είχα πολύ καλές μαίες και τις ζάληζα και της φώναζα και με βοήθαγαν πάρα πολύ, ουφ αφού έφυγε, αφού την πήραν χαμπάρι και οι άλλες 3 κοπέλες που είχα στο δωμάτιο και είχαν εκνευριστεί....με έκανε και ρεζίλι ρε κορίτσια, χτύπαγε το τηλ. και έβγαινε έξω από το δωμάτιο και όσοι ρώταγαν τι κάνω έλεγε "ΒΥΖΕΝΕΙ"...με έπιασαν μετά κάτι κορίτσια από άλλο δωμάτιο που γνώρισα στο δωμάτιο θηλασμού και με ρώταγαν η μαμά σου είναι αυτή που λέει όλο βυζαίνει? τα νεύρα μου :twisted::evil:

Πάντως δόξα το Θεό σε γενικές γραμμές πάμε καλά και κοιμάμαι ένα 3ωρο το βράδυ, ο γιατρός μου είπε να τα αφήνω και 4 ώρες άμα δεν έχουν ξυπνήσει, δεν πειράζει.

Βρε κορίτσια τι ευτυχία είναι αυτή, απίστευτο μου φαίνεται. Αν δεν με ενοχλούσε η καισαρική θα πέταγα, αλλά όταν τα κρατάω αγκαλιά πολύ ώρα και τα ταΪζω μου μουδιάζει η περιοχή της τομής. Από κιλά πως πάτε? 3 κιλά μου έμειναν να χάσω, απίστευτο, πως έφυγαν μπαμ μπαμ :shock: μόνο η κοιλιά έχει μείνει λες και είμαι στον 4ο μήνα, και το σουβενίρ που έλεγε η Φροσύνα της εγκυμοσύνης οι ραγάδες. εσάς είναι έτσι φουσκωμένη ακόμα η κοιλιά?

Εβάκι άντε με το καλό να πάρετε την μικρούλα σπίτι!!!!! και εμείς έχουμε πολύ λόξυγγα και γουργουριτά.

Ιωάννα υπομονή με τους κολικούς, τα καημένα ταλαιπωρούνται και δεν μπορείς να κάνεις τίποτα ρε γαμώτο.

ΜΙμή μεγάλωσε η μικρούλα, φαντάζομαι ναζάκια που θα κάνει!!!!!

Ευάκι νομίζω υπάρχουν κάποιες θήκες που κρατάνε την θερμοκρασία. Πάντως εμένα η ψευτοθηλές δεν με βόλεψαν ούτε τα μωρά, και γι' αυτό και άφησα το στήθος που είχε πρόβλημα για 2 μέρες να ηρεμήσει και έδινα μόνο από το ένα και μετά συμπλήρωμα και μόλις πήρα τα πάνω του τα ξαναέβαλα.

Σοφάκι ταλαιπωρία το άλλαγμα ε? εμένα ευτυχώς δεν γκρινιάζουν, λίγο με τον αφαλό. Πάντως και εμένα μου είπε ο γιατρός ότι μπορεί να κάνουν καμιά φορά και εμετό να μην αγχωθώ.

Φροσάκι τρελά ξενύχτια ε? :lol::lol: είδες εμένα μου έκανε καλό το ξενύχτι της εγκυμοσύνης συνήθησα και δεν μου κακοφαίνεται τόσο . Εγώ σχεδό όλοι μέρα τα έχω στο σαλόνι στον καναπέ τυλιγμένα με την πάνα στην κουβερτούλα τους και κοιμούνται μια χαρά. Γιατί θέλουν αλλαγή τα ραμματα? εμενα μου είπε ότι είναι οκ και θα με δει στις 40 μέρες τώρα.

Ελίνα δίνεις και μητρικό και συμπλήρωμα 150ml? γιατί τα δικά μο πίνουν το πολύ 50 ml.

Μαράκι εμένα κάνουν είδη γελάκια, και την ώρα που θηλάζουν σταματάνε και μου σκάνε χαμόγελο, και μετά όταν τα κρατάω αγκαλίτσα στα γόνατα.

agathap θαυματουργός ο απορροφητήρας ε? :lol: έτσι τα έβαζε και η νύφη μου θυμάμαι και με το πιστολάκι. εμένα με το τρώνε γλαρώνουν και κοιμούνται αμέσως, σπάνια τα έχω αγκαλίτσα και τα κουνάω λίγο και αμέσως μετά νάνι!!!μετά τα βάζω στην κούνια, έχω 1 για τα δύο και κοιμούνται μια χαρά τα αντράκια μου. Κακάκια κάνουμε λίγα ακόμα, άντε 3-4 φορές, μόνο ο μεγάλος κάνει 1-2 και πολύ λίγα σαν κουτσουλιές, αλλά μου είπε ο γιατρός ότι θα στρώσει από δω και πέρα, και να του μαζέυω λίγο τα πόδια στην κοιλίτσα να τον βοηθάω για να τα βγάζει πιο εύκολα και να μην ζορίζεται.

Αχ Νάνσυ περαστικούλια, πωπω ταλαιπωρία, και εγώ τρέμω μην μας φέρει ο Βασίλης καμιά ιωση, η αλήθεια είναι ότι φοράει μάσκα της τελευταίες μέρες γιατί δεν ένοιωθε και πολύ καλά.

Σόρρυ όσες έχω ξεχάσει, πιστευώ από δω και πέρα να βρίσκω λίγο περισσότερο χρόνο να μπαίνω να τα λέμε!!

Να μου φιλήσετε τα αγγελουδάκια στα πατουσάκια!!!! φιλάκια πολλά!!! καλό βράδυ !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ....ΑΧ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΛΥ ΠΟΝΟ ΤΡΑΒΑΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΒΡΩΜΟΚΟΛΙΚΟΥΣ....ΚΑΤΙ ΑΚΟΥΣΑ ΟΤΙ ΚΡΑΤΑΝΕ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙ ΤΟΥΣ 3 ΜΗΝΕΣ ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΤΟ???ΑΝ ΝΑΙ ΤΗΝ ΚΑΤΣΑΜΕ!!!!

ΕΜΕΙΣ ΑΡΧΙΣΑΜΕ ΝΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ, ΚΑΙ ΕΜΦΑΝΙΣΙΑΚΑ (ΠΟΥ ΠΛΕΟΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΣΑΝ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΜΩΡΑΚΙ Κ ΟΧΙ ΣΑΝ ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ) ΚΑΙ ΣΤΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ..ΤΩΡΑ ΠΛΕΟΝ ΜΕΝΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΩΡΑ ΞΥΠΝΙΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ Κ ΠΑΡΑΤΗΡΕΙ ΤΟΝ ΝΕΟ ΤΗΣ ΚΟΣΜΟ....ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΤΗΝ ΒΑΖΩ Κ ΣΤΟ ΡΙΛΑΞ ΑΠΟ ΠΡΟΧΘΕΣ Κ ΤΗΣ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΥ...ΚΑΘΕΤΑΙ Κ ΧΑΖΕΥΕΙ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΑΚΙΑ ΠΟΥ ΚΡΕΜΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ...!!!Κ ΟΛΟ ΓΕΛΑΚΙΑ Κ ΑΓΚΟΥ ΚΑΝΕΙ Κ ΒΓΑΖΕΙ ΚΡΑΥΓΟΥΛΕΣ...ΤΡΕΛΑ!!!!

TWIGGY ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΗΝ ΒΑΖΩ ΚΑΘΟΛΟΘ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΜΑΣ ΓΙΑ ΥΠΝΟ ΓΙΑΤΙ ΟΛΟΙ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΥ ΣΤΑ ΜΩΡΑ Κ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΚΟΒΕΤΑΙ...ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΗΝ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΜΑΣ....Κ Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΣΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΤΗΣ ΠΑΝΑΣ ΞΕΣΗΩΝΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΤΗΣ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΥ Κ ΚΑΘΕΤΑΙ Κ ΤΗ ΦΙΛΑΩ ΤΑ ΜΠΟΥΤΑΚΙΑ Κ ΤΙΣ ΠΑΤΟΥΣΙΤΣΕΣ Κ ΓΕΛΑΕΙ!!!ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΡΑΜΑΤΑ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ Κ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ Κ ΜΕ ΤΗ ΜΑΜΑ ΜΟΥ...ΧΑΧΑΧΑΧΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΗΝ ΑΦΗΣΩ ΣΠΙΤΙ ΜΙΑΣ Κ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΑΠΤΟ ΣΠΙΤΙ Κ ΦΟΒΗΘΗΚΑ ΜΗΝ ΠΕΙΝΑΣΕΙ Κ ΚΛΑΙΕΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟΤΕ ΘΗΛΑΖΕ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ......

ΕΒΙΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΓΑΛΑ ΠΟΥ ΕΤΟΙΜΑΖΕΙΣ, ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΜΕΝΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΜΙΑ ΩΡΑ ΤΟ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟ ΓΑΛΑ..ΤΟ ΓΡΑΦΕΙ Κ ΣΤΟ ΚΟΥΤΙ ΑΝ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ...ΟΤΑΝ ΛΕΣ ΘΕΡΜΟ ΤΗΣ CHICCO ΕΝΝΟΕΙΣ ΜΗΠΩΣ ΤΟΝ ΘΕΡΜΑΝΤΗΡΑ?ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΣΟΥ ΑΥΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ..Κ ΕΓΩ ΑΥΤΟΝ ΕΧΩ....ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΑΠΛΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΒΡΑΣΜΕΝΟ ΝΕΡΟ ΣΤΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ Κ ΝΑ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ Κ ΑΠΛΑ ΟΤΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ Κ ΤΗ ΣΚΟΝΗ....ΑΝ Κ ΕΓΩ ΚΑΝΩ ΤΟ ΑΛΛΟ: ΒΡΑΖΩ ΝΕΡΟ ΣΤΟΝ ΒΡΑΣΤΗΡΑ, ΤΟ ΒΑΖΩ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΘΕΡΜΟ (ΤΟΝ ΚΛΑΣΙΚΟ ΘΕΡΜΟ ΟΜΩΣ ΟΧΙ ΑΥΤΟ ΤΗΣ CHICCO) K META ΑΠΛΑ ΒΑΖΩ ΝΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΡΜΟ ΣΤΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ Κ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΚΟΝΗ...ΜΕ ΒΟΛΕΥΕΙ ΠΟΛΥ....ΑΑΑ Κ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ...ΤΟ ΞΕΡΑΤΕ ΟΤΙ ΤΑ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΜΕΝΑ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΑ ΒΑΖΟΥΜΕ ΣΤΟ ΨΥΓΕΙΟ Κ ΑΝΤΕΧΕΙ ΕΤΣΙ Η ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗ 1 ΜΕΡΑ...ΑΛΛΙΩΣ ΜΟΝΟ ΛΙΓΕΣ ΩΡΕΣ....ΠΟΛΥ ΒΟΛΙΚΟ !!

ΑΓΑΘΗ ΜΟΥ ΕΜΕΙΣ ΚΟΙΜΟΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΜΑΣ....ΠΑΕΙ ΤΟ ΠΟΡΤ ΜΠΕΜΠΕ ΤΟ ΠΑΡΑΤΗΣΑΜΕ ΜΙΑΣ Κ ΔΕΝ ΒΟΛΕΥΟΤΑΝ ΠΟΛΥ...ΑΛΛΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ Κ ΕΓΩ ΞΥΠΝΙΑ Κ ΚΑΝΩ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΤΗΝ ΕΧΩ ΣΤΟΝ ΚΑΝΑΠΕ...ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΙΣΙΟΣ Ο ΚΑΝΑΠΕΣ ΜΑΣ Κ ΒΟΛΕΥΕΙ..ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΟΥΣΚΩΤΟΥΣ....

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΚΑ ΜΑΣ, ΚΑΝΕΙ 3-4 ΦΟΡΕΣ..ΣΤΙΣ ΑΡΧΕΣ ΗΤΑΝ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΤΡΩΓΕ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΖΟΡΙΖΕΤΑΙ ΠΟΛΥ Κ ΚΑΝΕΙ ΜΟΝΟ 3-4...

ΝΑΝΣΥ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΑΣ.......ΕΥΧΟΜΑΙ ΗΔΗ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ...

ΚΙΚΙΤΣΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΤΑ ΜΠΟΥΧΕΣΑΚΙΑ Ε???ΦΑΓΑΝΑ ΜΑΣ ΒΓΗΚΑΝ?ΤΕΛΕΙΑ.....

ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΗΡΕΜΗ....ΤΟ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ Κ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ Κ ΕΙΝΑΙ Κ ΑΥΤΑ ΗΡΕΜΑ...ΚΑΛΑ Κ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΦΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΕΛΑΔΙΤΣΑ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΧΤΥΠΗΣΑΝ ΚΟΚΚΙΝΟ....ΜΑ ΚΑΛΑ..ΒΥΖΑΙΝΕΙ??????ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ??ΕΙΧΑ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΑΚΟΥΣΩ ΑΥΤΗ ΤΗ ΛΕΞΗ..

ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΟΜΗ ΠΟΥ ΜΟΥΔΙΑΖΕΙ, ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΣΟΥ ΜΟΥΔΙΑΣΕΙ Κ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ ΕΤΣΙ...!!!!ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΑΙΣΘΗΣΗ ΑΛΛΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ Κ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΤΗ ΣΥΝΗΘΙΖΕΙΣ...Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΠΟΥ Κ ΑΥΤΗ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΤΗΝ ΝΙΩΘΟΥΜΕ ΕΤΣΙ ΜΟΥΔΙΑΣΜΕΝΗ ΓΙΑ ΑΡΚΕΤΑ ΧΡΟΝΙΑ.....

ΤΑ ΚΙΛΑ ΣΟΥ ΦΥΣΙΚΑ Κ ΘΑ ΕΦΥΓΑΝ ΑΦΟΥ ΑΚΟΜΗ Κ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΕΡΑ ΗΣΟΥΝ ΜΟΝΤΕΛΑΚΙ....ΜΟΝΟ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΕΙΧΕΣ...ΑΛΛΑ Κ ΕΓΩ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΒΟΔΑΚΙ Κ ΣΕ ΜΕΝΑ ΕΦΥΓΑΝ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ...ΕΝΩ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ 23 ΠΕΡΙΠΟΥ, ΜΟΥ ΕΜΕΙΝΑΝ ΜΟΝΟ 6!!!!ΤΙΠΟΤΑ ΔΗΛΑΔΗ...ΒΕΒΑΙΑ Κ ΕΓΩ ΕΧΩ ΛΙΓΗ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΑΚΟΜΑ ΑΛΛΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΜΕΙΩΝΕΤΑΙ Κ ΑΥΤΗ....ΕΙΝΑΙ Η ΜΗΤΡΑ ΠΟΥ ΕΠΑΝΕΡΧΕΤΑΙ ΣΤΟ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΤΗΣ ΜΕΓΕΘΟΣ....

ΠΩΠΩΠΩ ΠΟΣΑ ΕΓΡΑΨΑ ΠΑΛΙ???ΕΙΧΑ ΚΕΦΙΑ ΣΗΜΕΡΑ!!!!ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ, ΚΑΛΟ ΣΑΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟΟΟΟΟ..........ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζα!!! Να μια κι εγω!!!! Έχω αρκετό καιρο να μπω αλλα κοριτσάκια μου τα έχω παίξει με τα δυο κουτσουβελα!!!

Φροσινακι μου,να σου ζεισει η μπεμπουλα σου!!!

Βλέπω ολες καλα τα πάμε με τα μικρούλια μας. Αν και λιγάκι κουρασμενες. Υπομονη κοριτσάκια μου θα στρωσουμε!!! Εμεις πήγαμε σήμερα στην εκκλησία και σαραντησαμε!!!

Με τους κολικους δεν μπορω να πω ότι αντιμετωπίζουμε ιδιαίτερο πρόβλημα, έχει βέβαια μικροπονακια μέσα στη μέρα αλλα όχι σπουδαία πράγματα. Σε σχέση με του γιο μου δηλαδή είναι πολυ καλύτερα η μικρούλα. Κάποια ρώτησε μέχρι ποια ηλικία συνεχίζονται οι κολικοι. Εξαρτάται το παιδι. Στον γιο μου είχαν διαρκέσει μέχρι και τον τέταρτο μήνα. Μετα άρχισαν τα δόντια του οπότε ησυχία δεν βρήκαμε μέχρι που πήγε ενός έτους!! Υπομονη κοριτσια!!!

Κικη μου κουκλιά τα μικρα σου. Είσαι θηρίο που τα θηλαζεις. Μπράβο!!!!

Εμένα η μικρη βολεύεται πολυ στο ριλαξ με τη δόνηση. Με το που την ακουμπαω επάνω ξερενεται στον ύπνο το παιδι!!!

ΑΑΑ!! Φτάσαμε αισίως τα 4 κιλά!!! Αύριο θα έρθει ο παιδιατρος να μας δει.

Το πρόβλημα βέβαια συνεχίζεται με τον μεγάλο. Δεν θέλει να κοιμάται στο κρεβάτι του με τίποτα. Φοβάται το σκοτάδι λεει. Όπου είναι σκοτεινά μέσα στο σπίτι δεν παει μονος του αν δεν είμαστε κι εμεις μαζι!!! Και να μην μιλήσω για το δωμάτιο του που δεν μπαίνει με τίποτα μέσα μονος του. Λεει ότι ακούει κάποιον απέξω να κάνει ουουου!!!! Μια λεει ότι είναι λύκος, μια κάποιος κακός ανθρωπος :shock: . Μίλησα και με την παιδοψυχολογο του σχολείου. Μου είπε ότι είναι αντίδραση για την μπεμπα. Αλλα παιδια το βγάζουν με επιθετικότητα και αλλα με φοβίες. Όλα όσα λεει τα πιστεύει. Η φαντασία των παιδιών είναι πολυ ισχυρή και νομίζουν ότι είναι πραγματικότητα!!! Μου είπε να τον βάζω στο κρεβάτι του να κοιμάται και να κάθομαι μαζι του μέχρι να τον πάρει ο ύπνος καλα. Και όταν ξυπνάει τη νύχτα να πηγαίνω μια εγω και μια ο μπαμπάς του εναλλάξ μέχρι να τον πάρει ο ύπνος ξανά. Αλλα βρε κοριτσια είμαι τόσο πρώτα το βράδυ που δεν αντέχω να πηγαίνω και στον μικρο. Τ´ι να πρωτοκανω; Να ταΐζω, να κοιμιζει;;; Τα έχω παίξει!!!! Βάλαμε ένα τα τζάκι στο δωμάτιο του και παει ο άντρας μου εκει όταν ξυπνάει και κοιμάται εκει. Μου είπε βέβαια η παιδοψυχολογος να το βγάλω απο το δωμάτιο του για να μην μάθει ότι κάποιος θα κοιμάται μαζι του. Αλλα άλλο να το λες κι άλλο να το κ´ανεις. Και αυτός ο ερήμος ο άντρας μου πρέπει να κοιμηθει κάποτε!!!

Τελος πάντων ελπίζω να στρωσουμε κάποια στιγμή.

Αυτα κοριτσάκια, πάω γιατι ξύπνησε η μικρη. Φιλακια σε ολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια!! Βλεπω ταλαιπωρειστε με τους κολικου ε? Κουραγιο μωρε.. ποτε ξεκινανε συνηθως να προετοιμαζομαι?? :o

Εμεις εχθες κοιμηθηκαμε καλα, καναμε κατι συνεχομενα 3ωρα... βεβαια ενδιαμεσα ειχαμε 2ωρους θηλασμους+ αλλαγματα, οποτε... Ενταξει ηρεμια παντως! Εχω μια αγωνια μεχρι να ερθει η γιατρος να δουμε πως τα παμε με το ταισμα... Ευτυχως στρωνουν οι θηλες και δεν υποφερω πια τοσο, ειδικα το ενα στηθος ειναι πια συπερ!

Κικη μου εισαι θεα, μπραβο τα πας περιφημα!! Καλα γελασα τοσο με την αγελαδιτσα :lol: εσυ βεβαια ειχες φριξει και με το δικιο σου!! Παντως ειναι καλο που εισαι ηρεμη κι εμενα καλα μου εχει βγει ως τωρα.. Νιωθω πως μπορω να ανταπεξελθω... κι εμενα με τραβαει ακομα η τομη, φνταζομαι μολις περασει κι αυτο θα πεταω!! Εμενα μου εχει βαλει μη απορροφουμενα ραμματα... Αφηστε!!! Ελεγα πως δεν εκανα ραγαδες και τωρα που ξεφουσκωσα να τες πανω απο τον αφαλο!! :evil::evil: Και ειναι και βαθιες οι ατιμες. απλα ακομα δεν φαινονται λογω της μαυρης γραμμης στην κοιλια η οποια ειναι απαισια, ανυπομονω να φυγει!! Κι εγω 3 κιλακια εχω να χασω.. αλλα δεν βιαζομαστε!Κι εμενα ο αντρας μου σαν χαζο κανει, εχει βαλει και καμερα και κοιταει απο το λαπτοπ οταν δεν ειναι κανεις μεσα!!! :?:?

Φλωριανα μου πολλα φιλια, κουραγιο με τον μικρο θα στρωσει, που θα παει!! Πωπω πραγματικα πιο δυσκολο να εχεις κι αλλο παιδι +τα ξενυχτια κλπ

Ιωαννιτα κι εμενα δεν μου αρεσει που κοιμαται στο κρεβατι μας αλλα τι να ακνω που με τιποτα δεν θελει το λικνο (τρελη αποτυχια απορω πως ειχε βολεψει την φιλη μου) Ειανι πολυ βαθυ με κλειστα πλαινα κι ετσι και η μικρη φαινεται νιωθει ανασφαλεια κι εμεις ακομα πιο πολυ γιατι δεν την βλεπουμε! Μαλλον θα μας δανεισουν ενα αλλο ο κουνιαδος μου, που εχει καγκελα και βλεπεις ΄΄η θα βαλουμε κατευθειαν την κουνια...

Αγαθη εμας ακομα δεν ειναι στανταρντ τα κακα.. συνηθως 3 φορες το 24ωρο.. αλλα οχι παντα! Λοξυγγα εχει πολυ τελευταια.. της αλλαζω λιγο θεση και μετα ξανα στο στηθος και περναει...

Μαρια, Ελινα και Ροζε πολλα φιλια και χαρειτε τα χαμογελακα!!

Νανσυ μου περαστικα,, τι ατυχια μην στεναχωριεσαι ομως, δεν υπαρχει θεμα με τον θηλασμο. Κι εγω επαιρνα λογω καισαρικης, ειναι συμβατες...

Σας φιλω γλυκα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsakia mou kalimera!!Epaniltha ...Vrikame k emeis rithmous siga siga!!!molis egrapsa k ti diki mou empeiria toketou....!!paw na taisw to zouzouni mou k tha ksanagapsw!!

Filakia polla se oles tis manoules!

Υγ. Mporei kapoia ma mou pei analitika me proswpiko minima pws allazw to tickeraki??euxaristwwww

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλιτσες τι κανετε , πωσ τα περνατε με τα μωρακια σας??? εμεις μια χαρουλα ... ολα καλα τις περισσοτερες ωρες κοιματε ξυπνιος ειναι απο 9 μεχρι 12 στανταρ καθε μερα αυτοο με το ρολοι με το που παει 12 παρα αρχιζει κ χασμουριετε κ 12 στο κρεβατι τ... εγω απο την αρχη τον ειχα βαλει στο κρεβατακι τ κ κανενα προβλημα... εχω βαλει κ μια πολυθρωνα κρεβατι κ κοιμαμαι μαζι τ στο δωματιο... για κανενα μηνα ακομα μετα θα παω στο δικο μ...

twiggyκι μου ολα καλα με τον θηλασμο ε?? αντε μπραβο κοριτσακι μ.... 3κιλακια μονο??? αντε μοντελο η μανουλα ;)εγω εχω μερικα 5,6 το πολυ κ αυτο λιγο στη κοιλιτσα ... ραγαδες ε?? ωχ δυσκολο θεμα εγω ξεκινησα λειζερ κ σημερα εχω παλι ...

Katerin@ μου ποσο ειναι το δικο σ???

κικι μ κουκλια τα αγορακια σου φτου φτου ....

νανσυ μ πολλα περαστικουλια φιλιαααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mpravo eva!! Kalws tis dextikes tis koukles sou spiti!!! Na sou zisoun!!!

Evitaki emeis to savvato tha kleisoume ena mina!!! Na se rwtisw, to laser mipws epireazei thilasmo? To epsakses? Thelw k egw na kanw mpikini k koilia alla fovamai mipws metaferetai aktinovolia mesw rhilasmou sto mpempi!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια γεια!! εμεις περασαμε δραματικο βραδυ, δεν εκλεισα ματι.. Η μικρη με το που τη βαζεις κατω ξυπναει και θελει παλι στηθος.. :( Ελπιζω να φτιαξουν τα πραγματα γιατι κουτουλαω και με παιρνει απο κατω.. Πειτε εσεις απο το ... μελλον!!Στρωνουν μετα τα πραγματα οχι? Εχω κι αγωνια μεχρι να ερθει η παιδιατρος μηπως δεν φτανει το γαλα μου κλπ. Η αληθεια ειναι οτι καθεται λιγοτερο πια και θελει πιο συχνα και ανησυχω... Θα δειξει. Οι θηλες μου ειναι καλυτερα τουλαχιστον και δεν ποναω τοσο. Αληθεια, εσας ρευονται τα μικρα γιατι εμενα σπανια.. καμια φορα δεν τη βαζω καθολου να ρευτει γιατι μετα ξυπναει παλι.. :oops:

φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευακι παντα ολοι μαζι και ευτυχισμενοι απο εδω και περα! τιποτα να μην σας ξαναχωρισει!!!

εβιτακι λειζερ για τις ραγαδες κανεις? ειχες πολλες? ποσο κοστιζει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου.... μολις γυρησα ειχα παει για λειζερ ...

evatsi μου αντε κουκλα μ τωρα εχεις κ τις 2 κορακλες σου... πολλα φιλιαααααααα

Katerin@ μου το ξερει ο γιατρος μ οτι θηλαζω ... κ δεν μ εχει πει τιποτα.απ΄οτι εχω διαβασει δεν επηρεαζει.

twiggyκι μ μη ανχωνεσε θα στρωσει π θα παει σιγα σιγα....

mariapapa24 μ ναι για ραγαδες γιατι στο τελος εγινα χαλια σατα ολο γυρω απο τον αφαλο ... κοιτα αναλογοσ τη περιπτωση ξεκιναει απο 50 ευρω την επισκεψη κ ανεβενει.... 1 φορα το μηνα πας. αν θες δες εδω

http://www.kontogiannis.gr κ πολυ καλος στη δουλεια αλλα κ σαν ανθρωπος , μπορω να σ πω οτι βλεπω αποτελεσματα ειδη κ σημερα ηταν 2 φορα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευακι καλως την δεχτηκες και τη αλλη σου κορη!! ειστε πληρεις τωρα.. :):)

εμεις κοιμηθηκαμε λιγο το απογευμα καθως την ειχε αγκαλια η γιαγια της. Προβλεπεται δυσκολο το βραδυ ομως αφου παλι την βαλαμε στην οριζοντια θεση και δεν καθεται.. :(

Επισης εσας οταν τα αλλαζετε ειναι ησυχα? Γιατι εμας η μικρη χαλαει τον κοσμο! με το ζορι βαζουμε πανα, κρεμα κλπ Χτυπιεται και κλωτσαει και πλανταζει στο κλαμα μωρε...

φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανούλες!!!!

Εβάκι τι χαρούμενα νέα είναι αυτά? μπράβο κορίτσι μου!!! [smilie=blob9.gif][smilie=blob6.gif]:ymparty: άντε τώρα υπομονή και δύναμη, σε ξεζουμίζουν τα δύο μαζί.... :lol::lol: εγώ αν δεν είχα την μαμά εδώ πραγματικά δεν θα τα κατάφερνα, το πρωί τάισα τον Κωνσταντίνο και μόλις τελειώσαμε ξύπνησε ο Ραφαήλ, μόλις τέλειωσε μετά από μία ώρα ξαναξύπνησε ο Κωνσταντίνος, μετά πάλι ο Ραφαήλ....άσε λες και με κορϊδευαν, τα είχα παίξει και ευτυχώς τα πήρε η μαμά τους έδωσε ξένο και τα κράτησε για 2 ωρίτσες ήρεμα στο σαλόνι και κοιμήθηκα λίγο......

Ο Κωνσταντίνος σήμερα τα ξημερώματα ενώ τέλειωσε το φαί, τον άλλαζε η μαμά και εγώ ταϊζα τον Ραφαηλάκο, κάνει ένα ωραίο συντριβανάκι ο Κ. και κατουράει τα μούτρα του, πολύ γέλιο κορίτσια, ο καημενούλης δεν ακούστηκε καθόλου τον έλουσε η μαμά και αυτός κοιμώταν του καλού καιρού, μετά ο Ρ. έκανε κακά και όταν τον έπλενε την έχεσε στο χέρι γέμισε και τον νυπτήρα.... σόου στις 03 το πρωί με την τσίμπλα στο μάτι :lol::lol::lol: Α μας έπεσε και ο αφαλός του Κ. σήμερα και τώρα που άλλαξα τον Ρ. είναι και αυτός έτοιμος......!!!!! Πάντως γενικά είναι ήσυχα κοιμούνται καλά ένα 3ωρο συνεχόμενο, πολλές φορές και 4 ώρες και τα ξυπνάω για μαμ... φτου φτου καλά πάμε ..... Αυτό που λένε ότι όταν είσαι ήρεμος είναι και το παιδί ήρεμο πραγματικά ισχύει....

Φροσύνα και εμένα δεν ρευονται με το μητρικό, μόνο με το ξένο και άμα δεν ρευτούν κάνουν αμέσως γουλίτσα όπως τα ξαπλώνω στο πλάι... εμένα ευτυχώς είναι ήσυχα και στο άλλαγμα και στο μπάνιο το ευχαριστιούνται!!!!

Εβιτάκι και εμένα τώρα άρχισαν να ΄τα κάνουν αυτά συντριβανάκι στο άλλαγμα.... :lol::lol:

Φιλάκια πολλά σε όλες τις πατουσούλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλες!! Ωραια μερα αφου κοιμηθηκαμε λιγακι χθες!! ;) Την πηρε ο μπαμπας της στην πολυθρονα και ξεραθηκα ενα 2ωρο και μετα το φαι την πηρα εγω αγκαλια στο κρεβατι και κοιμηθηκε πανω μου σχεδον 4ωρο!!! :D:D Δεν ξαναγινε... Τωρα αν την κακομαθαινω δεν ξερω, αλλα δεν γινεται να ειμαστε συνεχεια αυπνοι, με τα νευρα μας κροσσια! Ειναι ζωηρουλα η δικια μας λοιπον.. Αν κρινω απο τα μπουχεσακια και τον μικρο της Εβιτας.. Ευτυχως εμεις δεν εχουμε συντριβανια..Εννοειται Κικη πως η μαμα σου ειναι πολυτιμη με τα δτο μωρα! Εδω εμενα ερχεται οταν λειπει ο μπαμπας μας στη δουλεια. Οταν εχω κοιμηθει ειναι οκ αλλα αν ειμαι πτωμα δεν τα καταφερνω ακομα μονη. Ολο κατι χρειαζομαι που ειναι στην αλλη ακρη του δωματιου, την παιρνει αγκαλια για να ξαπλωσω λιγο ΄η να φαω κλπ

Μιλησα με εναν παιδιατρο χθες (ασχετο, γνωστο της πεθερας) και μου ειπε να δινω και απο τα 2στηθη για τωρα. Μαλλον λειτουργησε κι αυτο γιατι κοιμαται περισσοτερο.. Αμαν με το θηλασμο ομως, ο καθενας λεει τα δικα του δεν καταλαβαινω γιατι συμβαινει αυτο και μας μπερδευουν... Μεγαλη χαρα και ευκολια ομως, ειδικα οταν δνε πονας και περνανε τα πρωτα προβληματα..

Αυριο θα ερθει και η παιδιατρος μας και εχω λιγο αγωνια, μηπως δεν εχει παρει βαρος η μικρη κλπ. Θα δειξει.. Ελπιζω να μη χρειαζομαστε συμπληρωμα αλλα κι αν ναι τι να κανουμε...

Παντως οσο κουρασμενη κι αν ειμαι, οταν κοιταω αυτη τη φατσουλα νιωθω μια απεραντη ευτυχια... :)

φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

twiggy εδώ εγώ και μόνο που βλέπω το πατουσάκι της κόρης σου στη Photo σου με πιάνει μία τρελή χαρά πόσο μάλλον εσύ που την έχεις και live. Ανυπομονώ να γεννήσω κι εγώ να τον χαρώ τον κο Τσουτσουνίδη μου :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalnmera koritsoudia m

kiki m akrivws ta idia k emeis k an d eixa tn mama m 8a eixa klatarei ndn epeidn vgazw gala k pinoun apokleistika t diko m eimai aupvn ka8e meraaaaaa

ase!!!!emena n varvara m n mikrn m einai gkriniaroula arketa k an deite pws kanei zwn na'xei otan peinaei xaxaxaxax nomizw 8a faei k emena

n andrianna m einai pio nsuxn mono 8ema me ta kakakia tns exei einai ligo duskoilia kai vasanizetai

oups paw na taisw tn megaln m filakia polla polla manoules aaa k mia erwtnsn ti kanete gia tis plngwmenes 8nles???gia t aimataki???8elw na 8hlazw kiolas k fovamai

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας μανουλιτσες....

σημερα αργησαμε να ξυπνησουμε κοιμηθηκαμε αρκετα 4 τη νυχτα 7 κ 10 ξυπνησαμε κ τωρα τον εβαλα παλι για υπνο τ εδωσα κ λιγο χαμομιλακι γιατι δεν μ εχει κανει τπτα απο προχθες ο καημενουλης μ.. αλλα βρε κοριτσια δεν βλεπω να ζοριζετε κ πολυ...

este μου με το καλο κοπελα μ , με ενα πονο να ερθει τ ζουζουνι σ....

τρεχω να κανω καμια δουλεια ... πολλα φιλια σε ολες κ στα νινακια σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!!! Τ´ι κανετε γλυκες μανουλες;;;

Κολικους και αϋπνία βλέπω... Και εμεις έχουμε Πονακια κατα τη διάρκεια της μέρας αλλα πιο πολυ το μέσημερι! Το βράδυ πρός το παρόν δεν έχουμε ιδιαίτερους πόνους όμως έχει μάθει η ζουζουνα να κοιμάται στο ριλαξ με τη δόνηση και το καλάθι της δεν θέλει να το δει ούτε ζωγραφιστο :shock: . Ρώτησα τον γιατρο και μου είπε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα να κοιμάται στο ριλαξ,αλλα σκέφτομαι ότι για να το κόψουμε θα δινοπαθησουμε!!! Πάλι πόλεμο θα έχουμε νυχτιατικα!! Οπότε λέω να ξεκινήσω απο σήμερα να τη βάζω πάλι στο καλάθι της μπας και το κόψουμε πιο εύκολα!!!

Ήρθε και ο παιδιατρος και μας βρήκε μια χαρα. Μου είπε μάλιστα σιγά σιγα να της κόψη το νυχτερινό γεύμα. Να τη ταΐζω στις 12 και μετα στις 5. Το έκανα προχθές και μου ξύπνησε στις 4 την κράτησα με πιπιλα κανένα τέταρτο και έφαγε στις 4.15 μετα ξύπνησε πάλι στις 7. Ελπίζω να συνεχίσουμε ετσι.

Ωχ σας αφήνω γιατι την έπιασαν πάλι πόνοι. Φιλια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!! τι μου κάνετε?

este με το καλό κορίτσι μου να γεννήσεις και εσύ!!!!

Ευάκι, άσε και εμένα είχε πληγωθεί η μία θηλή και έβγαλε αιματάκι την ώρα που θήλαζα και βλέπω μετά στην σαλιάρα είχε γουλίτσα καφετί, έπαθα σοκ πήρα τον παιδίατρο και μου είπε πρέπει να έχει ρουφήξει αίμα δεν είναι τίποτα... άφησα 1 μέρα την θηλή να ηρεμήσει και τώρα είναι μια χαρά..... εγώ πλένω το στήθος μία φορά την ημέρα με το παιδικό σαμπουάν, ρίχνω ζεστό νερό πάνω και κάνω μαλάξεις, μετά βγάζω λίγο γάλα πάνω στην θηλή και βάζω purelan 100 κρεμούλα, αφήνω να στεγνώσει καλά, δεν φοράω ούτε σουτιέν ούτε βάζω γάζες και επιθέματα γιατί νομίζω ότι και αυτά μου έκαναν ζημιά, αερίζονται και είναι καλύτερα, βέβαια έχω κάνει όλες τις μπλούζες χάλια αλλά νοιώθω πολύ καλύτερα το στήθος μου. Μετά από κάθε γεύμα κάνω βάζω πάλι λίγο γαλατάκι και κρέμα. Όταν το νοιώθω πετρωμένο κάνω ζεστές κομπρέσες. Δίνεις μόνο δικό σου γάλα? εμένα καμιά φορά δεν χορταίνουν και θέλουν και συμπλήρωμα. Και εμένα ο μεγάλος ο Κωνσταντίνος είναι φαταούλας, σήμερα ήπιε 90ml ξένο και μετά από 30 λεπτά ήθελε πάλι φαί, τον έβαλα στήθος και έπινε τόσο λαίμαργα λες και το είχα νηστικό :lol::lol: όταν έβγαλέ την θηλή είχε πασαλίψει την μούρη του με γάλα :lol::lol: όλη την ώρα με το στόμα ανοιχτό.... ο άλλος ήπιε στις 17.30 δικό μου και κοιμάται τώρα ακόμα 3 ώρες συνεχόμενα..... την Παρασκευή έχουμε ζύγισμα είμαι περίεργη πόσο έχουν πάρει..... κάθε πότε τρώνε τα δικά σου? μας έπεσε και ο αφαλός του Ραφαήλ σήμερα!!!! μεγάλη ανακούφιση, με άγχωνε πολύ.....

Φλωριάννα εγώ την μισή μέρα τα έχω στον καναπέ, έχω βγάλει τα μαξιλάρια και κοιμούνται εκεί και μετά τα μεταφέρω στην κούνια, ούτε α ούτε ου μια χαρά.... τώρα τα ριλάξ όντως βολευουν πολύ ότα΄ν έχουν γκρίνια, αλλά μετά άντε να τα βγάλεις, έχω και εγώ αυτό με την δόνηση, αλλά λέω αργότερα να τα βάλω.

Εβίτα τι πάθατε δυσκοιλιότητα?

Ωχ ξυπνήσαμε πάω για μαμ .....φιλάκια πολλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου, μου εχετε λείψει!!! Αλλά τα ζουζούνια με τρέχουν!!!

Κική πραγματικά σε θαυμάζω με την υπομονή και την ηρεμία σου με δύο μωρά ;););) Παίρνω κουράγιο εγώ η δευτερομάνα :shock::shock::shock: Μπράβο σου!!!

Φροσύνα υπομονή, έτσι έκανε ο Νικόλας, δεν καθόταν με τίποτα στην καλαθούνα, ήθελε μόνο πάνω μου... :o:o:o Δεν θυμάμαι πότε καθόταν μετά κανονικά... Τώρα το νινιτάκι είναι περισσότερο ήσυχο, ίσως γιατί είμαι κι εγώ περισσότερο ήρεμη... Αλλιώς στο πρώτο, αλλιώς στο δεύτερο... Τώρα το χαίρομαι και περισσότερο... Κουραζομαι απίστευτα και νιώθω ότι δεν έχω καθόλου χρόνο για μένα, μπάνιο κάνω τρέχοντας... αλλά κι όμως είμαι ήρεμη...

Με τον θηλασμό καλά τα πάμε και από κιλά μια χαρά, την Πέμπτη θα έρθει και ο παιδίατρος.

Εβίτα είδες διαφορά με το λέιζερ, ε;;;

Εβάκι όλα καλά με την οικογένεια σε απαρτία...

Νυστάζω τόσο πολύ, πονάει η μέση μου, νιώθω απεριποίητη αλλά αντέχω... :roll::roll::roll:

Καληνύχτα κοριτσάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φΛΩΡΙΑΝΑ ΚΑΙ κΑΤΕΡΙΝΑ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ, ΜΑς ΛΕΙΨΑΤΕ!! πΩς ΤΑ ΠΑΤΕ ΜΕ ΤΑ ΔΥΟ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΠΙΤΙ? Ετσι δυνατα. αντεχετε εσεις!! Θα στρωσει λες Κατερινα ε? Να σου πω εχω παρατηρησει οτι κοιμαται μονο στο ανασκελα, οταν τη γυρναω πλαι αρχιζει να τρωει το χερι της και θελει παλι βυζι! Οποτε ξυπναει.. Το φοβαμαι ομως και το ανασκελα, τι να κανω?? :?:?

Εμεις εχθες παλι κοιμηθηκαμε ελαχιστα, κατα τις 7 την πηρα πανω μου δεν γινοταν αλλιως..

Ειμαι πολυ νταουν σημερα γιατι περιμενουμε τη γιατρο και μας ειπε να τη ζυγισουμε το πρωι. Εχει παρει 30 γρ μονο βρε κοριτσια απο την επομενη που ηρθαμε σπιτι, μια βδομαδα περιπου :(:( Δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται.. Δεν χορταινει? Συμφωνα με τα βιβλια θηλασμου θα επρεπε να ειναι οκ γιατι βρεχει πανες κλπ.. οκ δεν κοιμαται και πολυ, θελει γαλα καθε 2 με 3 ωρες αλλα.. Φοβαμαι δεν γλιτωνουμε το συμπληρωμα και τρομαζω λιγο μηπως μετα δεν θελει στηθος.. Νιωθω τελειως αποτυχημενη σημερα... Εσεις δινετε ολες και ξενο ΄΄η μονο η Κικη για ευνοητους λογους? Ποσα γραμαρια πηραν εσας στην αρχη?

Επισης.. αυτο το ριλαξ .. δεν ειναι πολυ ορθια σταση για τα μωρα ΄η μου φαινεται? Εχθες το εστησα και περιμενω μηπως της αρεσει και κερδισουμε λιγο υπνο!!Αλλα μηπως ειναι για μεγαλυτερα παιδια?

φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...