Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2012! Νο5! ΓΕΝΝΑΜΕ!!!!!!


Recommended Posts

kouklares m geia sas k apo meva

gevvnsame opws 3erete ka8.deutera 2 ugiestata koritsakia 2200 n ka8emia ola mia xara me t gala m ola mia xara,vgazw me t 8nlastro k t pngainw nosokomeio logika tis koukles m mes tnv evdomada tis pairnw ax

do3a t 8eo ola kala k molis er8oume k oooooln n oikogeveia spitaki mas 8a'nai olaaaaaaaaaa uperoxa!!!!!!!!!

filia se oooooles k ston gampro m xaxaxa einai 8ea n vufn pes t!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 345
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καταρχήν σε όλες τις νέες μανούλες να σας ζήσουν τα μπεμπάκια σας και να είστε όλες πάντα τόσο ευτυχισμένες όσο και τώρα...Φροσινάκι η σκέψη μου είναι μαζί σου...Με το καλό να υποδεχτείς κι εσύ το παιδάκι σου!

Elinoulini δε θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο με αυτά που έγραψες...Δε σας κρύβω ότι λίγο μαγκώθηκα με όσα γράφτηκαν όταν είπα ότι στο μαιευτήριο επέτρεψα να δώσουν στο μωρό ξένο γάλα. Ναι το έκανα και δεν αισθάνομαι τύψεις γι` αυτό κι αν ξαναγεννούσα τώρα πάλι θα το ξαναέκανα. Δε θεωρώ ότι χάλασε κι ο κόσμος αν πιει το μωρό ξένο γάλα. Προσπάθησα και προσπαθώ για το καλύτερο για το παιδί μου αλλά αν κάτι δε γίνεται δε θα πεθάνουμε κιόλας. Φυσικά και την έβαζα στο στήθος για να πάρει το πρωτόγαλα αλλά όταν σπάραζε στο κλάμα κυρίως την 3η - 4η μέρα που δεν μου είχε κατέβει το γάλα τί να έκανα; Εύχομαι καμία μανούλα να μη φτάσει σε απόγνωση βλέποντας το μωρό της να κλαίει απαρηγόρητο επειδή πεινάει...Κι εύχομαι να έχουν όλες πάντα και από την αρχή πολύ γάλα για να χοορταίνουν όλα τα μωράκια. Πάντως , για την ιστορία , από τη μέρα που γυρίσαμε στο σπίτι το μωρό μου δεν είπιε καθόλου ξένο γάλα και δόξα το Θεό ο θηλασμός πάει κάθε μέρα και καλύτερα. Βλέπετε τελικά δε συνήθισε στο ξένο και ούτε έπαθε σύγχυση θηλών καθώς ούτε το μπιμπερό δέχεται πλέον ούτε και πιπίλα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αααα και κάτι άλλο άσχετο...Έχει καμία από εσάς πρόβλημα με το θυροειδή; Εγώ έχω εδώ και χρόνια και το παρακολουθούσα στενά σε όλη την εγκυμοσύνη και όλα καλά.Βγαίνοντας από το μαιευτήριο η παιδίατρος μου έδωσε παραπεμπτικό να κάνει και η μπέμπα μου εξετάσεις θυροειδή στις 20 ημέρες. Εσάς σας έχει τύχει αυτό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

agathap τι να εχει τυψεις καλε και εμενα στην κλινικη δωσανε ξενο και μαλιστα θηλαζα και μετα συμπληρωμα οταν πια χορταινε με το δικο μου τελος το ξενο εγω πιπιλα δινω δεν την ηθελε στην αρχη αλλα την εμαθε δεν μπορω να την εχω στο στηθος ολη μερα για να νανουριστει ειπαμε εκει δεν τολμας να μιλησεις μην σας λεω τι χαμος εχει γινει και τι μηνυματα στειλανε και τι ειπανε αφηστε να πανε...εγω προσπαθω να την μαθω ξενο νακοιμαται την νυχτα αλλα μπαααα ουτε το μπιμπερο δεν πιανει με τπτ ουτε καν το δικο μου γαλα οποτε ζιζι ζιζι απλα τη νυχτα εχω κουρατσει και μαλιστα τον ιλλιγγο απο κουραση και ανχος το επαθα αυτη η κινηση την νυχτα σηκω παρε το παιδι θηλασε βαλτο παλι κατω με πεθανε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kiska μου πες που πως ο έκανες αυτό με την πιπίλα;Γιατί θέλω κι εγώ να της τη μάθω αλλά δεν τη θέλει με τίποτα. Βασικά ο λόγος είναι γιατί πιπιλάει το δάκτυλό της από την πρώτη μέρα κι επειδή το έκανα και εγώ μικρή με άσχημα αποτελέσματα για τα δόντια μου κυρίως , προτιμάω να πάρει πιπίλα. Ο παιδίατρος μου είπε απλά να περιμένω να φτάσουμε τις 20 μέρες για να της την δώσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια...να ρωτήσω κάτι...εμεις σαραντιζουμε δευτέρα 19 του μηνός..

Θα πρέπει να παμε εκκλησία το προηγούμενο σάββατο η το επόμενο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα κοριτσακια!

Τι κανετε?Τελικα χθες προς το απογευμα εβγαλα και με το θηλαστρο περιπου 70ml γαλατακι και το βραδυ που ξυπνησε κατα τις 3 την εβαλα στο στηθος και μετα της εδωσα και αυτο και το ηπιε μονορουφι!Εγω παντως αν ξαναδω το μωρο μου να το εχω στο στηθος και να κλαιει μετα σαν να μην εχει χορτασει θα τις δινω και ξενο,τι να κανουμε...θα την εχω οσο περισσοτερο μπορω στο στηθος αλλα το βραδυ που εχω πια κλαταρει απο κουραση μπορει να της συμπληρωνω και με λιγο ξενο αν την βλεπω ανησυχη!Το εχουν κανει και μερικες το θεμα με το ξενο γαλα λες και θα δωσεις στο μωρο σου κανενα δηλητηριο...ελεος πια!Πρεπει να ξεκουραζεται και η μαμα λιγο για να ειναι εκεινη καλα,οποτε να ειναι και το μωρακι της!Πιπιλα εχω δοκιμασει αλλα δεν την θελει οποτε την αφησα προς το παρων...

Το βραδυ παντως αν γκρινιαζει στον υπνο μετα το θηλασμο και κλαιει στην καλαθουνα,βαζω μπιστολακι και πιανει τις περισσοτερες φορες!Το εχετε δοκιμασει???

Ευακι να σας ζησουν οι ζουζουνιτσες,με το καλο να της παρετε σπιτακι σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μ τι κανετε πως ειστε??? αχ τι ωαραι μερα σημερα ε???? εμεις βγαλαμε τον μπεμπουκο μας σημερα μεχρι τη βεραντα που ειχε κ ηλιο κ αυτος εβαζε τα χερια μπροστα γιατι τον ενοχλουσε ο ηλιος :lol::lol::lol:

κοριτσια οσο για τη πιπιλα κ γω τ δινω κ δεν εχω κανενα προβλημα με το θυλασμο ανετα το πιανει, βεβαια εχω ψευοθυλες που δεν διαφερουν κ πολυ απο τη πιπιλα... του τη βαζω οταν κλαιει κ ηρεμει κ μολις κοιμηθει τη πεταει ....

το φροσινακι μας πρεπει να εχει γεννησει τωρα ε?

ΘΕΛΩ ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!!

Χθες πηρα θηλαστο (γι μερικες φορες οταν θελω να βγω εξω) κ ειπα να το δοκιμασω .. το εβαλα κ εβγαλα μονο 50μλ κ μετα σταματησε να βγαζει.. παρολο που οταν το πατουσα ειχε ... τι εκανα λαθος??? ας μ πει καποια γιατι με αγχωσε ο αντρας μ ,οτι πηραμε βλακεια κ τετοια ... μηπως δεν το κρατουσα σωστα??? εσεις πως το κανετε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΑ ΜΕ ΤΟ ΦΡΟΣΙΝΑΚΙ ΜΑΣ Κ ΕΧΕΙ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΤΗ ΜΙΚΡΗ ΤΗΣ ΤΗΣ ΓΙΟΓΚΙ 3460 ΜΕΛΑΧΡΙΝΗ ΟΠΩΣ Μ ΓΡΑΦΕΙ Κ ΡΟΔΑΛΗ :D .. ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΗΛΑΖΕΙ Κ ΕΙΝΑΙ ΗΣΥΧΗ...

ΕΜΕΙΣ ΝΑ ΤΗΣ ΕΥΧΗΘΟΥΜΕ ΝΑ ΤΗΣ ΖΗΣΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ

ΜΑΣ ΣΤΕΛΝΕΙ ΤΑ ΦΙΛΙΑ ΤΗΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου,

Τζοανιτα μου ναι αν εχει τρελαθει λει ο μπαμπακας ασε ερωτας μεγαλος!!

Φροσυνακι μου να σου ζησει η αφρατουλα σου γιογκι ευχομαι παντα να ναι γερη και καλοτυχη!!καλη λοχεια και καλους θηλασμους....

Εβιτα εμενα οταν αδειαζε το στηθος απο γαλα τοτε σταματαγε απλα να βγαινει το γαλα δεν φταιει το θηλαστρο.

Εγω κοριτσια δεν ξερω ακομα θα δουμε τα κιλακια του μολις κλεισουμε τον μηνα και αν δεν εχει παρει ικανοποιητικο βαρος θα αρχισω το συμπληρωμα ,προς το παρον ειπε η παιδιατρος αν δεν ξυπναει για να φαει σε λιγοτερο απο μια ωρα ειμαστε φυσιολογικα !!

Ευακι μου να σου ζησουν οι κουκλαρες σου με το καλο σπιτακι σας!! τελεια η νυφουλα μου ε?μοιαζουν μεταξυ τους??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalnspera koritsoudia m twra p vrnka ligo xrono ap't pera dw8e na sas euxaristnsw katarxas k esas euxomai oti kalutero gia ta ninakia sas

sofaki d moiazoun ka8olou meta3u tous 2 diaforetika paidia k oso exw katalavei exoun k entelws diaforetiko xaraktnra n mia oute t klama tns d akougetai k n mikrn xalaei t kosmo xaxaxa

egw galataki vgazw mer t 8nlastro k dinw agxwnomai 8elw na 3erw poso trwne mexri stigmns pame mia xara!!!!!!!

filakia se oles k euxomai k egw suntoma na sas lew ta nea k tis apories m gia tnv ka8nmerivn sumperifora tous makiaaaaaaaaa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εδω η βετερανος στο θηλασμο χαχαχα γνωμη μου παντα το βραδυ ας πιει και λιγο ξενο να χορταινει να κοιμαται ναι να κοιμαται γιατι αν δεν κοιμηθει και δεν κοιμηθουμε και εμεις ποως θα ανταπεξελθουμε και εγω ξενο ηπια επαθα τιποτα εε?? :roll::roll::roll::roll:

την πιπιλα την εδωσα αμεσως την πεταγε και εγω την ξανα εβαζα και την κραταγα λιγο μεχρι που σε 2 μερες την εμαθε και την πηρε στις 20 μερες ειναι πολυ δεν θα τη θελει..μιλαει η πειρραα οσο για το θηλαστρο το ξανα λεω δεν μπορει να βγαλει την ποσοτητα που θηλαζει το παιδι και για αυτο το λογω η συνχη χρηση προκαλει μειωση και μετα μεχρι και που κοβετε το γαλα χωρις πλακα...Elinoulini θηλαζεις και απο τα 2 στηθη καθε φορα η μονο απο το ενα??αν δεις και δεν την φτανει το ενα στηθος δωσε και απο το αλλο και ας μην χορταινει δωσε πιπιλα και ας πεινασει νωριτερα ετσι θα μαθει το στηθος οτι πρεπει να παραγει περισσοτερο και θα βγαλει ενω αν δωσεις μπουκαλι(πωπω δεν μου αρεσει η λεξη ξενο...λες και ειναι καμια σκονη)το στηθος νομιζει οτι τοσο μονο πρεπει να βγαλει αν θελετε το βραδυ να πινει μπουκαλι δωστε οσο πιο νωρις εγω πλεον δεν μπορω με τιποτα να δωσω μπουκαλι νε ρο πινει απο ποτηρι και οταν λειπω τρωει μονο κρεμα..αα και οταν επαιρνα φαρμακα και εβγαζα το γαλα και το πεταγα ξεκινησα να βγαζω 150ml και σε 5 μερες εφτασα τα 30ml για να καταλαβετε τι κανει το θηλαστρο ειναι καλο αμα εχεις να πας καπου αλλιως απο οσο ξερω για συχνη χρηση μονο το νοσοκομειακο θηλαστρο Ελινουλινι απο κωλικους τι λεει μηπως για αυτο γκρινιαζει??συνηθως το μπιστολακι η ο απορροφητηρας τοτε πιανει αα και η ηλεκτρικη σκουπα μια καλη ιδεα αα και μην ψαρωνετε με τα κιλα των μωρων τα μωρα που θηλαζουν ειναι πολυ αδυνατα τις περισσοτερες φορες πχ εμενα στους 5 μηνες κλεισμενους ηταν 5μιση κιλα παντα αδυνατουλα ενω με το γαλα σε μπουκαλι παχαινουν πολυ οποτε μην ακουτε αν θελετε τη γνωμη μου ψαξτε το κιολας στο ιντερνετ που λενε αα πηρε πχ 200γρ δωσε εξτρα δεν ισχυει μου το εχει πει και η παιδιατρος μου που ειναι υπερ του θηλασμου ψαξτε το πριν ψαρωσετε γιατι οι γιατροι οοολοι μα ολοι και οι κλινικες συνεργαζονται με τις φαρμακευτικες μην το ξεχνατε...κακο φυσικα και δεν κανει και εγω θελω να δωσω αλλα αμα θελετε να θηλασετε το γαλα σας ειναι μια χαρα δεν παχαινει το παιδι πολυυυ σας λεω εμενα Βικτωρια Μπεκαμ τη λενε τοσο μινιον που ειναι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣΣΣΣ....

ΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΦΥΓΕ Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ...ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΕΔΩ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΑΕΙ...Κ ΧΘΕΣ ΕΦΥΓΕ ΓΙΑΤΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕ Η ΑΔΕΙΑ ΤΗΣ....ΤΩΡΑ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ!!!!!ΤΩΡΑ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Κ Ο ΣΑΚΗΣ....ΒΕΒΑΙΑ Κ ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ ΕΔΩ Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΕΓΩ ΑΣΧΟΛΙΟΜΟΥΝ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ, ΑΛΛΑ Η ΜΑΜΑ ΕΚΑΝΕ ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ (ΦΑΙ,ΔΟΥΛΕΙΕΣ,ΨΩΝΙΑ,ΚΤΛ).....ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ, ΘΑ ΤΟΝ ΒΡΟΥΜΕ ΤΟ ΡΥΘΜΟ ΜΑΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ....

ΕΠΙΣΗΣ ΑΠΟ ΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ Ο ΕΝΑΣ ΜΟΥ ΜΑΣΤΟΣ ΠΡΗΣΤΗΚΕ (ΕΝΩ ΕΒΓΑΖΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΑΝΑ 3 ΩΡΕΣ ΜΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΤΡΟ) Κ ΣΕ ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΚΟΚΚΙΝΟ Κ ΠΟΝΑΕΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑΑΑ....ΠΑΩ ΓΙΑ ΜΑΣΤΙΤΙΔΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ...ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΜΕ ΟΙΔΗΜΑ...ΒΑΖΩ ΚΡΥΕΣ ΚΟΜΠΡΕΣΕΣ, ΧΑΠΑΚΩΝΟΜΑΙ ΣΤΟ ΦΟΥΛ ΜΠΑΣ Κ ΤΗ ΓΛΙΤΩΣΩ Κ ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΣΩ ΠΥΡΕΤΟ....ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΑΠΕΛΠΙΣΜΕΝΗ...ΑΦΟΥ ΧΘΕΣ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΧΑΠΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΚΟΨΩ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ....ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΦΕΡΝΟΥΝ ΖΑΛΑΔΑ ΓΙΑ 3 ΜΕΡΕΣ Κ ΟΤΙ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΥΠΟΧΩΡΗΣΕΙ Η ΦΛΕΓΜΟΝΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ Κ ΜΕΤΑ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΩ....ΟΠΟΤΕ ΕΙΠΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΠΟΥ ΘΑ ΞΑΝΑΕΡΘΕΙ Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ Κ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΩ ΤΟΤΕ...ΒΕΒΑΙΑ ΑΝ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΩΣΩ Κ ΝΙΩΘΩ Κ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΦΥΣΙΚΑ Κ ΔΕΝ ΘΑ ΤΑ ΠΑΡΩ.....ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΗΣ..ΚΟΒΕΤΑΙ ΑΜΕΣΩΣ ΤΟ ΓΑΛΑ?Η ΠΡΕΠΕΙ ΓΙΑ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΑΝΤΛΩ ΠΑΛΙ ΜΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΤΡΟ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

joannitaKAImpempa στο γιο μου ειχα παρει χαπια να διακοψω το θηλασμο νκαι ουτε ζαλαδες ειχα ουτε τιποτα πριν παρεις το χαπι αδειαζεις καλα το στηθος και τα 2 και μετα πινεις το χαπι και φορα ενα στενο σουτιεν η το τυλιγεις σφυχτα με γαζα..παντως η μαστιτιδα δεν ειναι λογως για να γινει διακοπη επαθα και εγω και πηρα αντιβιωση και ισα ισα που πρεπει να θηλαζεις απο το στηθος εκεινο για να φυγει το οιδιμα τωρα αν εχεις κουραστει και δεν αντεχεις αλλο να παρεις να ησυχασεις εγω την πρωτη φορα το εκοψα γιατι επαθα καταθληψη και δεν αντεχα αλλο εε οκ θηλασμος θηλασμος αλλα να ειμαστε και εμεις καλα ετσι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου!!!

Φροσυνάκι μου καλό να σου ζήσει η μικρή γιόγκι!!! Να είναι γερή και τυχερή!!!

Εμείς είμαστε καλά αλλά δεν έχω πολύ χρόνο...

Όσο για τον θηλασμό, κορίτσια μην σας πιάνει απελπισία, εννοείται ότι και ξένο γάλα να πάρει το μωρό δεν παθαίνει τίποτα. Το προσπαθούμε όλες και αν για οποιοδήποτε λόγο δεν μας βγαίνει πράττουμε αυτό που είναι καλό για την ψυχολογία όλων. Πρέπει και οι μανούλες να είναι καλά για να είναι και τα μωράκια μας ;););)

Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα ταλαιπωρημενες μανουλιτσες!!

Τι βροχη και σημερα,

αυριο παω να βγαλω τα ραμματα ουφ ελπιζω να μην πονεσω....σημερα ολη μερα με πονανε και τα εντερα μου εσωτερικα ελπιζω να ειναι φυσιολογικο μετα την καισαρικη :?:?:?

κισκα μια χρα τα λες !!ετσι ειναι τα πραγματα, Τζοανιτα μου μην ανησυχεις για τιποτα και οι δουλειες θα γινουν και ολα καλα με το στηθος σου λιγη υπομονη να εχουμε. Κι εγω σκεφτομαι μολις φυγει η πεθερα μου και μεινω μονη μου πως θα ξαναεπανελθω με τις δουλειες και ολα ακομα ποναω αρκετα γαμωτι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια καλημέρα και απο εμενα.

Εκει που λεω τι ήσυχο μωρό μας δινει μια οπως εχθες το βραδυ και τρελλαινόμαστε απο την αυπνια.

ηταν πολύ ανησυχο. Τι κουνημα τι στηθος τιποτα. Εχω και το άνχος αν τρωει καλα.

πειτε μου βρε κοριτσια γιατι θα τρελλαθω. Θηλάζω αποκλειστικά χωρίς να προσπαθω να βαλω ωραρια και πιστευω οτι ο θηλασμός εχει εδραιωθει γιατι το στηθος ειναι μαλακό αλλα αν το πατησεις κανει συντριβάνια. οταν γκρινιαζει το μονιμο ανχός μου ειναι μηπως δεν χορταίνει. τον βαζω στο στήθος μεχρι και γαλα του σταζω στο στόμα αλλα συνεχιζει την γκρίνια, όποτε το μονο που μενει ειναι κουνημα στο καρότσι αν πιασει και αυτό. Εχει και πολλά αερια και όλο σκέφτομαι τι τρωω και τον πειράζει. ουφ ουφ σας ζαλισα μαλλον εχει κολικους οπως και το πρωτο μου παιδί.

Σημερα περιμενω και παιδιατρο στο σπιτι να μας πει πως παει η αναπτυξη του θα σας γραψω να δω τι θα μου πει.

κατα τα αλλα όλα καλα το σαββατο πηγαμε και μια πρωτη βολτουλα με τον μπεμπακο. καλα ηταν αισθανθηκα γυναικα ξανά ντυθηκα βαφτηκα ανεβηκε η ψυχολογία μου.

Αντε να μαζευομαστε σιγα σιγα γιατι παμε να σκορπίσουμε. Στο face βλεπω και κοριτσια που δεν πολυμπαινουν εδω γιατι ειναι πιο γρηγορο.

Αυτα τα νεακια μου σας φιλω.

Α δεν σας ειπα την άλλη Τετάρτη σαραντιζουμε θα ανεβασω φοτο στο φασε. Φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι από μένα...Μπήκα να πω τον πόνο μου σε κάποιον που θα καταλάβει...Οι κολικοί μάλλον μας χτύπησαν την πόρτα...το μάτιασα το κοριτσάκι μου που έλεγα δε μας κουράζει πολύ.Απόψε δεν έχω κοιμηθεί ούτε μια ώρα!Γκρίνια όλη νύχτα το μάτι γαρίδα!Το μόνο που την ηρεμούσε ήταν να πιπιλάει το στήθος.Τώρα φυσικά με πονάνε οι θηλές από το πολύ τράβηγμα.Όλη νύχτα την είχα κρεμασμένη πάνω μου.Μόλις την έπαιρνε ο ύπνος και την έβαζα στο κρεβάτι πεταγόταν με κλάματα....Αυτή ήταν η πρώτη μας πραγματική ολονυχτία! Τί απαίσιο συναίσθημα να μην μπορείς να κάνεις κάτι για να την ανακουφίσεις...

Εσείς τί κάνετε με το θέμα κολικοί; :?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

agathap ομοιοπαθούσα οπως και πολλές αλλες εδω. ΥΠΟΜΟΝΗ τι αλλο ! σημερα που θα ερθει ο παιδιατρός θα ρωτησω για κανα φυτικό σιροπάκι μηπως δουμε ασπρη μέρα.

ΦΙΛΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου δεν ξέρω σε ποια να πρωτο ευχηθω!!!

Εχω πανω απο 10 μερές++ να μπω γιατι δεν εχω ιντερνετ, εχουμε προβλημα με το ρουτερ κ τώρα μπήκα απο στικάκι γιατι δεν αντεξα αλλο να μην ξερω τα νεα σας.

Να ευχηθω σε ολες να σας ζήσουν τα μωράκια σας, να ειναι γερα κ δυνατά!!! Και στις διδυμομανούλες μας τις καλύτερες ευχές μου κ καλή δυναμη!!! Καλη λοχεια κορίτσια μου!!! Να τα χαιρόμαστε τα μωρούλια μας!!!

Λοιπον εμεις εχουμε περάσει μεγάλο ζόρι γιατι εδω κ 20 ημέρες είμαστε συνέχεια αρρωστοι...Μια η μικρη, μια εγω, μετα ο μπαμπάς της κ παμε παλι απο την αρχη...ουφ μεγάλο αγχος κ τρελή κουραση. Ευτυχως ο μικρούλης μεχρι τώρα αντιστέκεται σε ολους εμας τους αρρωστιάρηδες κ εχει μονο λίγο μυξάκι.

Καποιες μερες ο μικρός βυζάκιας είναι κολλημένος στο βυζι κ κανουμε κ κατι μαραθώνιους θηλασμους..αλλα ετσι ειναι η αρχη ζορικη. Τουλαχιστον μεγαλώνει μια χαρα, πηρε 3 ποντους σε 15 ημερες κ απο κιλάκια σουπερ. Δεν προλαβαινω τώρα να γραψω τιποτα αλλο γιατι ξυπνησε ο σπορος

Τις καλυτερες ευχες μου για ολα τα καινούργια μωράκια μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα μανουλιτσες πως μ ειστε??? αχ αρχισαν οι κολικοι ε??? υπομονη βρε κοριτσακια μ λιγο χαχαμομηλακι??? δεν θα βοηθουσε??/ εμεις δεν εχουμε κολικους αλλα εχουμε προβλημα εδω κ 3 μερες στο να ενεργηθει μονο μια φορα κ αυτο το βραδυ αλλα τα κανει για ολη την ημερα γεματος απο πανω μεχρι κατω κ μετα κοιματε , μονο μια φορα με ξυπαναει τη νυχτα .. η παιδιατρος μ ειπε αναμεσα στα γευματα ν τ δωσω 2 φορες χαμομηλι απο 50ml οχι παρα πανω , κατα τα αλλα δοξα το θεο ησυχος μονο σφιγγετε το καημενουλι μ ... χθες σαραντισαμε κ θα παμε για ευχουλα...

αυτα απο μας πολλα φιλια σε σας κ τα αγγελουδια σας

ματς μουτς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

EVITA1988 και η δικιά μου έχει το ίδιο θεματάκι με τα κακά.Μια φορά την ημέρα (συγκεκριμένα το βράδυ) και μετά από πολύ σφίξιμο...Και αυτό ήδη από τη δεύτερη εβδομάδα. Ο παιδίατρος είπε ότι εφόσον η υφή τους είναι κρεμώδης , είναι φυσιολογικό για μωρά που θηλάζουν. Εμείς όταν πλησιάζει το βραδάκι της κάνουμε απαλό μασάζ στην κοιλίτσα και της λυγίζουμε τα πόδια στην κοιλιά και πάλι τεντώνουμε όπως είναι ανάσκελα.Αυτό τη βοηθάει αρχικά να αεριστεί και ύστερα από κάμποση ώρα να τα κάνει...Άσε , μπορεί να μην τα κάνει συχνά αλλά όταν τα κάνει ξεχειλίζουν από παντού...Κάθε μέρα πλυντήριο φορμάκι , εσώρουχο , σελτεδάκι και ενίοτε τα ρούχα της μαμάς ή του μπαμπά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια,

Υπομονη με τους κολικους μασαζακι στην κοιλιτσα και αυτο με τη γυμναστηκουλα πριν το ντουζακι ειναι καλη ιδεα,και το χαμομηλακι και το τιλιο κανει δουλεια απο οσο εχω ακουσει,

Εβιτακι κουκλος ο μικρος σαν μικρος ραπερ ειναι στη φωτο χιχιχιχιχ και υφος ο δικος σου :lol::lol::lol::lol:

Εβακι κανε προφιλ στο φασεμπουκ γιατι οι περισσοτερες κοπελες πια γραφουν εκει και εχουν χαθει απο δω...οι μπεμπουλες καλα??

Ναν μου δεν ειμαι και πολυ εμπειρη για να σου δωσω καμια συμβουλη απλα μηπως δεν χορτενει? δεν του φτανει το γαλατακι σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια γεννησαμε το Σαββατο 3-3 την κουκλιτσα μας για οσες δεν μπαινετε στο φασε και δεν εχετε μαθει τα νεα! τρεχουμε τρεχουμε προς το παρον, θα σας γραψω οταν μπορεσω! Ταλαιπωρηθηκα αρκετα με την καισαρικη, θα σας τα πω αλλα ολα καλυτερα τωρα μερα με τη μερα! Αυριο με το καλο γυρναμε σπιτακι να μπουμε σε μια σειρα .... θα τα πουμε συντομα, φιλια στα μωρουλινια σας.. Σοφακι η φωτο σου ολα τα λεφτα!!! :):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...