Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2012! Νο5! ΓΕΝΝΑΜΕ!!!!!!


Recommended Posts

κοριτσακια μου εδω και εγω τωρα που κοιμαται το κινεζακι μου αα ειμαι η Ευη εχω 2 παιδια 1 5 ετων και 1 σχεδον 7 μηνων κλεινουμε τους 6 σε λιγο καιρο...rose μου σε αυτο το γκρουπακι στο φεις εμεις πλεον πηγαινουμε για να γελαμε κοριτσι μου ενα εχω να σου πω...θηλαζω αποκλειστικα 7 μηνες σχεδον δινω πιπιλα απο την πρωτη κιολας στιγμη και ουτε 1 στο 1.000.000. δεν μου κοπηκε το γαλα και επειδη στο αλλο γκρουπακι του παπαβε εγινε θεμα συζητης και τσακωμου μεγαλο και στανταρ ακουγα το κλασικο οτι ειμαι η μοναδικη που ετυχε ααα και ουτε συνχιση θηλων παθαμε...δεν ειμαι ο μονη στο αλλο ποστ με τις χειμωνιατικες μανουλες ειμαστε πολλες..ελεος πια αντι να βοηθανε κρινουν και το παιζουν ανωτερες αυτες ειναι μανες..εμεις οχι...πφφφφ νευριασα παλι...καισαρικη δεν εχω κανει φυσιολογικα εχω γεννησει αλλα δεν σας κριβω οτι τη φοβαμαιιι....το καλο ειναι οτι πας γεννας και τελος και με επισκληριδιο τελειωνεις γρηγορα...αχχ ποσο θελω αλλο ενα μωρακιιιι..με το καλο οσες γεννατεε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 345
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κισκα μου εμενα ακομα δεν πηρε πιπιλα..τις αδελφης μου κ τα δυο θηλαζαν μεχρι σχεδον 2 ετων αλλα πιπιλα πηραν στην αρχη (την κοψανε ομως πολυ νωρις)...εγω οσες μαμαδες ξερω που θηλαζουν περνουν κ πιπιλα τα μωρα τους...μονο τα δικα μου δεν πηραν....κ εγω ειμαι το δικο σας ποστ..ειμαι πολυ παλιο μελος κ ξερω τα κοριτσια εκει

κοντεψα να παθω κ εγω μαστιτιδα....την κ.δευτερα πονουσε το στηθος μου το αριστερο πολυ...ενω η μπουκιτσα μου τρωει ανα δυωρο ειχα πολυ γαλα κ χτυπησα 38αρι....ευτυχως πηρα παιδιατρο κ γυναικολογο κ εκανα ζεστες κομπρεσες στο στηθος κ μου περασε αμεσως....επαθα συμφορηση καποιος αδενας ειχε πολυ γαλα κ δεν εβγαινε...ευτυχως τα καταφερα γιατι δεν υπηρχε περιπτωση να σταματησω να θηλαζω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου να μαι κι εγω δεν πολυ μπαινω ακομα διοτι ειμαι τριτη μερα στο σπιτι και εχουμε παρτυ απο το ξενυχτι δεν βλεπω την τυφλα μου !!

Να ζησουν τα μπεμπακια σε οσες γεννησαν οσο ελειπα γερα και καλοτυχα να ναι !! Ευακι να σου ζησουν η κουκλες με το καλο σπιτακι σας !!να προσεχεις τη νυφουλα μου ο σαμιαμιδας εχει αγριες διαθεσεις στο μαιυτηριο μυριζοταν τα κοριτσακια απο μακρια χιχιχχι

Απο θυλαστρο μου παν το καλυτερο ειναι της μεντελα το μινι ελεκτρικ εμενα μου το δωσε μια φιλη μου και ειναι οντος πολυ καλο !! δεν ξερω πια ρωτησε δεν προλαβα να διαβασω λεπτομεριες αυτα προς το παρον σας αφηνω να θηλασω ελπιζω να μπαινω συχνοτερα σε λιγο καιρο που θα κοιμαμαι και θα χω κουραγιο φιλακια σε ολες μου λειψατε!!!!

Φροσυνακι μου με το καλο αγαπη μου να πανε ολα καλα και ευκολα και εδω πια θα μηλαμε για αποριες νεες εμπηριες !!!Η μικρη σου γιογκι θα σε ξετρελανει!!

Καπια στιγμη θα σας πω για την εμπηρια μου η οποια ηταν λιγο περιεργη αλλα τελος καλο ολα καλα!!

μουατς!!!στα μουτρακια σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κισκα χαρά στο κουράγιο σου που με 2 παιδιά θέλεις άμεσα κ άλλο....εγώ τα εχω παίξει κ ενώ πάντα έλεγα ότι θέλω να κάνω πολλά παιδάκια, τώρα αναρωτιέμαι αν θα θελησω πότε να κάνω δεύτερο...πολύ κούραση, πολύ ξενύχτι, πολύ ευθύνη κ παρά πολύ άγχος έχει ένα μωρό..δεν είναι εύκολη υπόθεση τελικά....

Χρυσάνθη τι ακριβώς έκανες για τη μαστιτιδα? Είναι δεύτερη μέρα που ειμαι χάλια..

Σοφακι γλυκό που χαθηκες??? Κ εμείς γίναμε μανες αλλα δεν χαθηκαμε έτσι από τον κόσμο....αστειευομαι φυσικά....αφοσιωσου στον σάμιαμιδα σου κ κοιμησου οπότε κοιμάται...έστω κ για μίση ώρα...είναι η μοναδική λύση επιβίωσης στα ξενύχτια...θέλουμε φωτό όμως του μπόμπιρα κ εμπειρία τοκετού...

Η μπουμπου έχει μια γκρίνια..κ δείχνει ότι παλι πεινάει ρε γαμώτο..μετά από 150 μλ...είναι δυνατον??αύριο θα την παμε στον παιδίατρο γιατί γέμισε άλτρια στο πρόσωπο κ στο λαιμό...οι γιαγιάδες μου λένε ότι ήρθε κάποια γυναίκα με περίοδο γιαυτό κ τα έβγαλε..ξέρετε κάτι για αυτό???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Joannita μια βδομαδα μετα που γυρισαμε σπιτι ηρθε η νονα μας με περιοδο και το παιδι δεν εβγαλε τιποτα,και η μαμα μου την ειδε τη μπουμπου με περιοδο και τα ιδια..προκαταληψεις ειναι αυτα.Κισκα,το χω καταλαβει,ειναι πολυ φανατισμενες..η πλακα ειναι οτι μπηκα και ρωτησα κατι και δεν μου απαντησαν καν,να μου την πουν για την πιπιλα ηξεραν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ιωαννιτα εβαζα θερμα επιθεματα ή πολυ ζεστγο νερο στο στηθος κ μασαζ.την ταιζα περισσοτερο απο το στηθος με το προβλημα κ εβγαζα κ με το θηλαστρο αν το αισθανομουν φορτομενο.την μπεμπα μου την ξυπνουσα κ την νυχτα για να φαει για να μην ποναει.

χτες ειχα γυναικολογο...ολα καλα.ειδε κ το στηθος κ μου ειπε οτι ειναι οκ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ μενα εβγαλε σπυρακια στο προσωπο κ στολαιμο.την ειδε ο παιδιατρος.ακμη ηταν το δικομας.εφυγε της εκανα μια θεραπεια με χαμομηλι κ μια κρεμα.

εμενα δεν ηρθε κανεις επισκεψη γιατι δεν θελω μεχρι να παει 2 μηηνων,με τον ασχημο καιρο ειναι ολοι αρρωστοι....

οι νοσοκομες στα νοσοκομεια οταν αδιαθετουν περνουν αδεια για να μην βγαλουν σπυρακια τα μωρα?οποτε δεν νομιζω να φταει αυτο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχχαχ αυτο με την περιοδο και τα σπυρακια πολυ γελασα ελεος !!κι εγω βλεπω εχει κατι σπυρακια στο λαιμο αλλα αυριο περιμενουμε την παιδιατρο να μας πει.

Τζοανιτα μου με ολικη αναισθησια ημουν πολυ χαλια για πολλες μερες και ακομα και τωρα εχω ζαλαδες και ανακατωσουρες !! τι να κανω η δολια η μανα ουτε να φαω δεν μπορουσα ποσο μαλον να μπω εδω. αλλα τωρα ελπιζω να προλαβαινω!!

Κι εγω κοριτσια δινω πιπιλα στον δικο μου αλλα τρωει κανονικα προς το παρον απο το στηθος μου !! λετε να χω προβλημα? ειδομεν.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φροσυνακι μου μια χαρα θα τα πας με το θηλασμο ,απο την πρωτη μερα ασχετα απο το πως θα εισαι και πως θα νιωθεις να δινεις το πρωτογαλα να πιπιλαει και ας μη χορταινει εγω ετσι εκανα και σε δυο μερουλες κατεβασα γαλα και ο σαμιαμιδας αρχισε να τρωει!!μην εχεις αγχος ειναι πανευκολο....απλα θελει υπομονη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλες!!

Σοφακι γλυκο ολα καλα με τον σαμιαμιδα μπραβο! Ταλαιπωρηθηκες λιγακι η δολια μανα τι να κανουμε... Αντε να βαλετε προγραμμα σιγα σιγα να επανελθεις, να προλαβαινεις τις δουλειες σου και να γραφεις κι εδω! Χρυσανθη ολα καλα ετσι? Ιωαννιτα θα περασει κι αυτο που θα παει.. ακολουθησε τις συμβουλες των κοριτσιων που ειναι δοκιμασμενες! Η νταρντανα μας πειναει πολυ ε? Κισκα να σου ζησουν τα παιδακια και μην μασας.. εσυ ξερεις τι ειναι καλυτερο για αυτα!

Καλα αυτο με τα σπυρακια και την περιοδο... :shock: τι αλλο θα ακουσουμε?

Εχθες στον υπνο μου εβλεπα οτι ειμασταν σε κατι απιθανα μερη.. βουνα, θαλασσα, δαση , καταρραχτες... :roll: Σημερα τελευταια μερα με τη φουσκοκοιλιτσα μου. θα βγαλω μερικες φωτος! Περιεργο ειναι.. ερχεται η μεγαλη στιγμη!

Φιλια σε ολες, μιλαμε αργοτερα...πως ξυπνησαν σημερα τα μικρουλια σας? :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κ από μένα κούκλες μου...έχετε δίκιο που γελάτε για τα Σπυρακια κ την περίοδο αλλά όποιος ερχεται κ την βλέπει αυτό μου λέει..θα παμε σε καμία ώρα στιν παιδίατρο να την δει..

Η μαστιτιδα άρχισε να υποχωρεί νομίζω..αν κ ο πόνος στα κόκαλα καλά κρατεί..αλλά μειώθηκε ο πόνος στο στήθος..

Η νταρντανουλα μου είναι μια χαρά..άρχισε να συνιθιζει να τρώει 150 μλ κ να μην ζητάει παραπανω..την ξεγελαω κ λίγο με την πιπίλα την οποία δεν πολυθελει..δεν μπορεί να βρει ακόμα τον τρόπο να την πιπιλισει καλά..όλο της φεύγει..έχει πολύ πλάκα..

Φροσυνα θελουμε φωτό της κοιλουμπας σου..όσο κ αν σε ζοριζει τώρα θα σου λείψει πααααρα πολύ....

Αυτα προς το παρόν..κοιμήθηκε η μπουμπου κ θα βάλω σίδερο γιατί εχω μια στοίβα..θα μπω αργότερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου!

Τι κανετε?Πως πατε με τα μωρακια σας?Εγω ενα εχω να πω με τις "φανατισμενες" αντιληψεις καποιων,οτι καθε μανουλα κανει το καλυτερο για το δικο της παιδακι που εχει τη δικη του ξεχωριστη προσωπικοτητα και "ειναι"!Εμενα απο χθες το απογευμα η μπεμπα ηταν παρα πολυ ανησυχη και εκλαιγε σχεδον συνεχεια,την εβαζα στο στηθος να θηλασει πανω απο 30-40 λεπτα προσπαθουσα και μολις την ακουμπουσα στην καλαθουνα κλαμα απαρηγορητο,ολο το βραδυ μεχρι και πριν απο λιγο να ειχε κοιμηθει το πολυ 5 ωρες,τι να την βαζω στο στηθος συνεχεια,τιποτα μετα απο λιγο παλι τα ιδια...ειχαμε γινει σκουλαρικι απο χθες και λυση δεν υπηρχε...πηρα λοιπον τη παιδιατρο και μου ειπε να της δωσω 60 ml ξενο να δουμε τι θα κανει,με το που της το εδωσα ηρεμησε απέυθειας και τωρα κοιμαται το μωρο μου,με τοσο κλαμα μεχρι και το ενα του ματακι πριστηκε λιγο και κοκκινησε!Τι να κανουμε βρε κοριτσια αν δεν επαρκει το δικο μου,δε μπορει να κλαιει απο πεινα ολη μερα και ολη νυχτα,θα τρελλαθει και αυτο και εγω!Οποτε οι αμετακινητες αντιληψεις μερικων για αποκληστικο θηλασμο και πιπιλες ας τις κρατανε για τους εαυτους τους!Εγω δε θα σταματησω βεβαια να της δινω απο το στηθος μου,αλλα οταν την βλεπω και τυραννιεται θα της δινω και λιγο ξενο,θα μου πει και η παιδιατρος το βραδυ που θα της το πω πως θα συνεχισουμε, μπορει ακομα να μην εχει ξεκινησει και σε μενα η κανονικη παραγωγη γαλακτος,τι να πω...

Φιλακιαααα πολλα σε ολες!Να οπλιστουμε με υπομονη και επιμονη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φυσικά κ δεν έγινε τίποτα ελινακι που της έδωσες ξένο..αν είναι δυνατόν....φυσικά κ σαν το μητρικό γάλα δεν υπάρχει αλλά κανε αυτό που κάνει εσένα κ το μωρό σου να είστε καλά....δοκίμασε όμως να αντλείς με το θηλαστρο κ να της το δίνεις να δεις μήπως σταματάει το κλάμα κ έτσι..σε μένα λειτούργησε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιωαννα μου το δοκιμασα και αυτο...αλλα απο χθες οσες φορες το εκανα δεν εβγαλα πανω απο 10-15 ml,οποτε μαλλον δεν επαρκει!Πριν 2-3 μερες εβγαζα περιπου 40-50ml και το μωρο ηταν και αυτο πιο ηρεμο,κατι εχει γινει απο χθες...δε ξερω!Φαντασου εχω αγορασει της medela το swing (150E) και νοικιασα και στο μαιευτηριο ενα της Ameda πιο επαγγελματικο για σιγουρια αλλα 90Ε για ενα μηνα!Ασε...Αν ειναι θα αγορασω το δικο σου γαλα για συμπληρωμα μιας που ειπες οτι εχεις υπεπαραγωγη γαλακτος :lol: Ποσο το πουλας? :lol::)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελινουλινι μη στεναχωριεσαι !! κανε αυτο που πιστευεις σωστο για τη μικρη σου. Αλλωστε προσπαθεις πολυ να εισαι ενταξει, δεν χαθηκε και ο κοσμος να "παρεκκλίνεις " ειπαμε!! Καλη δυναμη σε ολα τα κοριτσια που παλευουν με τον θηλασμο...

Εγω ετοιμαζομαι για τη γιατρο και αυριο μπαινουμε χειρουργειο στις 11.30 :roll: Θα σας γραψω νεα οταν μπορεσω.. Αντε να μπω κι εγω στο κλαμπ με τις μανουλες :):)

πολλα φιλια σε ολες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χα χα χα χα ....ελίνα πέθανα στο γέλιο......ασε μάλλον με ματιαξατε...πριν που αρμεχτηκα πάλι έβγαλα 200 μλ..ξέρω είναι πολλά, αλλά έβγαζα 300..οπότε μειώθηκε αρκετά..δεν είναι λίγα 100 γραμμάρια..δεν ξέρω τι φταιει..

Δυστυχώς δεν με παίρνει να το πουλήσω γιατί η νταρντανα θα φάει εμένα μετά..αρχικά πίστευα ότι θα μπορώ να αποθηκευω κιόλας στην κατάψυξη αλλά δεν προλαβαίνω τελικά..το τρώει όλο........

Μόλις γυρίσαμε από παιδίατρο..μας έβαλε τις φωνές γιατί την ταιζουμε τόσο πολύ αλλά τι να κάνω βρε κορίτσια...αφού πεινάει το μωρό..να το αφήσω να σπαραζει??

Αν κ τώρα άρχισε να μαθαίνει κ την πιπίλα οπότε μια χαρά...μου ειπε ανά βδομάδα να μειωνω 10 γραμ για να συνηθίσει σε λιγότερο...τι να πω....είναι κ κορίτσι η μπεμπα, θα τρελαθει στη δίαιτα όταν μεγαλώσει.....

Αλλά σκέφτηκα κ το άλλο..αν έτρωγε από στήθος δεν θα ηξερα πόσο τρώει...μπορεί να έτρωγε κ παραπάνω..έτσι δεν είναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χα χα χα χα ....ελίνα πέθανα στο γέλιο......ασε μάλλον με ματιαξατε...πριν που αρμεχτηκα πάλι έβγαλα 200 μλ..ξέρω είναι πολλά, αλλά έβγαζα 300..οπότε μειώθηκε αρκετά..δεν είναι λίγα 100 γραμμάρια..δεν ξέρω τι φταιει..

Δυστυχώς δεν με παίρνει να το πουλήσω γιατί η νταρντανα θα φάει εμένα μετά..αρχικά πίστευα ότι θα μπορώ να αποθηκευω κιόλας στην κατάψυξη αλλά δεν προλαβαίνω τελικά..το τρώει όλο........

Μόλις γυρίσαμε από παιδίατρο..μας έβαλε τις φωνές γιατί την ταιζουμε τόσο πολύ αλλά τι να κάνω βρε κορίτσια...αφού πεινάει το μωρό..να το αφήσω να σπαραζει??

Αν κ τώρα άρχισε να μαθαίνει κ την πιπίλα οπότε μια χαρά...μου ειπε ανά βδομάδα να μειωνω 10 γραμ για να συνηθίσει σε λιγότερο...τι να πω....είναι κ κορίτσι η μπεμπα, θα τρελαθει στη δίαιτα όταν μεγαλώσει.....

Αλλά σκέφτηκα κ το άλλο..αν έτρωγε από στήθος δεν θα ηξερα πόσο τρώει...μπορεί να έτρωγε κ παραπάνω..έτσι δεν είναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!!!

Κικη μου να σου ζήσουν τα ζουζουνια σου. Πάντα γερα και ευτυχισμένα και σε σένα καλη λοχεια και καλο κουράγιο!!!

Φροσινα μου, με το καλο αύριο κοριτσι μου. Να κρατήσεις την κοράκλα σου αγκαλια και μην αγχωνεσαι για την καισαρικη, έχουν προχωρήσει τα πράγματα πια, φαντασου τ´ι κάνανε παλιά που τα πράγματα ήταν πολυ πιο επώδυνα!!! Να μας γράψεις νεα εεε!!!

Καλε κοριτσια μην αγχωνεστε με τον θηλασμο, είπαμε θα το προσπαθήσουμε όσο δεν περνει αλλα δεν θα τρελαθούμε κι ολας... Τα μωράκια μας να είναι καλα. Εγω πάντως έστω και με το θηλαστρο είμαι πολυ χαρούμενη που η μικρη μου καταφέρνει να πιει απο το δικό μου γάλα, ενώ με τον γιο μου δεν είχα καταφέρει και Πολλά πράγματα.

Όσο για το ύπνο κοριτσια μου, μην νομίζετε κι εμένα η σουρτουκο θα γίνει πολυ γυριστρω μου φαίνεται... Κοιμαται λίγο μέσα στη μέρα, βέβαια ακόμα το βράδυ ξυπνάει μέχρι 2 φορές για να φάει και μετα την αφήνω στο κρεβάτι της και την παίρνει ο ύπνος χωρίς κλάμα, αλλα όλη τη μέρα είναι ξυπνια :shock: αλλα τα έχω ξαναδεί αυτα με τον γιο μου, τελικα κανένα παιδι μου δεν θα είναι του ύπνου!!! Μέχρι και τώρα ο γιος μου κοιμάται σχετικά πιο λίγο απ´οτι Αλλα παιδια της ηλικίας του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου τι κάνετε;;;

Κική και Ευάκι να σας ζήσουν τα μωρουλίνια σας!!! Να είναι γερά και τυχερά!!!

Φροσύνα είχα μέρες να μπω και βλέπω έφτασες κι εσύ κοριτσάκι να γίνεις αύριο μανούλα!!! Με το καλό και μην φοβάσαι καθόλου!!! Όλα θα είναι πολύ καλά!!!

Ελινάκι εννοείται να μην αγχώνεσαι και θα κάνεις αυτό που είναι καλύτερο για το μωρο σου!!!

Εμείς είμαστε καλά απλά δεν έχω καθόλου χρόνο... Με δύο μωρά οι ισορροπίες είναι λεπτές... Ο μεγάλος μου είναι κολλημένος επάνω μου, χαίρεται για τον αδελφό του, του μιλάει τον αγκαλιάζει αλλά θέλει κι εμένα πάαααρα πολύ. Βεβαια έτσι ήταν και πριν αλλά και με τον μπαμπά του. Τώρα θέλει όλα να του τα κάνω εγω... Εντάξει φυσιολογικό και αναμενόμενο, θα συνηθίσουμε... ;););)

Το μωρό κι εμένα κλαίει αν τον αφήσω στο κουνάκι ακόμη και ταισμένο αλλά όχι πάντα... Θηλάζουμε προς το παρόν αποκλειστικά αλλά όποτε θέλει.

Σοφακι ο σαμιαμίδας τι κάνει;;;

Κοριτσάκια πολλά φιλάκια σε όλες, θα προσπαθώ να μπαίνω όσο περισσότερο μπορώ.

Καλό βράδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιωαννα μου το δοκιμασα και αυτο...αλλα απο χθες οσες φορες το εκανα δεν εβγαλα πανω απο 10-15 ml,οποτε μαλλον δεν επαρκει!Πριν 2-3 μερες εβγαζα περιπου 40-50ml και το μωρο ηταν και αυτο πιο ηρεμο,κατι εχει γινει απο χθες...δε ξερω!Φαντασου εχω αγορασει της medela το swing (150E) και νοικιασα και στο μαιευτηριο ενα της Ameda πιο επαγγελματικο για σιγουρια αλλα 90Ε για ενα μηνα!Ασε...Αν ειναι θα αγορασω το δικο σου γαλα για συμπληρωμα μιας που ειπες οτι εχεις υπεπαραγωγη γαλακτος :lol: Ποσο το πουλας? :lol::)

δεν ξερω αν θα σε βοηθησει..κανε ζεστες κομπρεσες πριν χρησιμοποιησεις το θηλαστρο...εμενα με βοηθησαν πολυ στην αρχη..τωρα δεν τις χρειαζομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μπηκα μια γρηγορα να γραψω..εγω με την μαστιτιδα εκανα πυρετο και πηρα αντιβιωση δεν κοβεις καλε το θηλασμο αμα το παθεις η αντιβιοση που πηρα ηταν οκ και μπορουσα να θηλαζω..μετα επαθα ιλλιγγο και μου λεει ο γιατρος τελος ο θηλασμος χαπια να γινεις κακλα..λεω ναι αμε..εβγαζα το γαλα και το πεταγα μεχρι να τελειωσω τη θεραπεια η μικρη ομως δεν επινε με τπτ ξενο και σταματησα και ξαναθηλασα ξαναπαθαινω ιλλιγγο και δεν πηρα χαπια εφυγε μονο του...αμα πια αμεσως να το κοψω...καλα στο φεις δεν τολμαςς να ρωτησεις παλι χαμος εγινε εφυγα αυτη τη φορα αι σιχτιρ με τις κομπλεξικες...ναι θελω και τριτο κοριτσια το πρωτο ειναι βουνο ανχος κλπ το δευτερο ειναι παιχνιδακι....ολα γινονται πιο ευκολα..λευτα να εχουμε παιδια να κανουμε ποσες εγγυουλες μεινανε χρυσανθη ναι θυμαμαι που ησουνα στο αλλο ποστακι απο τη φωτο σε θυμηθικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου ταλαιπωρημενα,

Ωραια μερα εχει σημερα αχ ωραια θα ταν να πηγαινα καμια βολτουλα θα παρηγορηθο με μια γυρα στην αυλη 8-):lol::lol::lol::lol: ,

Νινακι μου καλα ειναι ο σαμιαμιδας ειναι πολυ πολυ ζωηρος οπως ηταν στην κοιλιτσα και ναι μας αρεσει ο μπομπ μαρλει ακριβως οπως στην κοιλιτσα χθες νανουριστικε μια χαρα με τα τραγουδακια του χιχιιχιχ,δεν παιρνουμε κιλακια και εχουμε μεινει λιγο πισω ειπε η παιδιατρος αλλα ακομα δεν μου πε να συμπληρωνω με ξενο γαλα θα δουμε ειπε βλεποντας και κανοντας!!ξενυχταμε αβερτα αλλα γουσταρουμε ,μαυρος κυκλος μεχρι το πατωμα. Εσυ με δυο μωρακια πολυ ζορι αλλα μια χαρα τα καταφερνεις βλεπω προλαβαινεις και γραφεις φτου φτου ο νικολακης κρεμετε απο τη φουστιτσα σου ε δεν πειραζει !!!

Εμενα μου πε η παιδιατρος δεν πειραζει για την πιπιλα απλα να μην του τη δινουμε πολυ μονο σε δυσκολες καταστασεις και οντως λιγο μπερδευετε ο μικρος απο τοτε που πηρε πιπιλα δεν πιανει τη θηλη οπως πρεπει...τεσπα....

Ελινακι μια χαρα καλε σιγα και τι εγινε ουτε και το δικο μου γαλατακι επαρκει οπως φαινεται και πολυ πιθανο καποια στιγμη να θελει συμπληρωμα με ξενο.δες και τη θετικη πλευρα αν συνηθισει να πινει και τα δυο δικο σου και ξενο θα σου ειναι πολυ ευκολο να την αφηνεις!!

Τζοανιτα χαχααχαα θελει κι ολας διαιτα η μικρη σου ??φτου φτου σκορδα μια χαρα σας βρισκο το αντιθετο να φοβασαι αυτο ειναι υγεια!!

Σημερα ερχεται και η μικρη μας γιογκη το τελευταιο μωρακι του ποστ με το καλο να πανε ολα καλα για το Φροσυνακι μας !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια περιμενα να παει για γεννητουρια και η Φροσυνα και να αναρτησω την εμπειρια μου μιας και ηταν λιγο ταλαιπωρια,

http://www.mammyland.com/forum/30/19714

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα...μόλις φάγαμε γαλατακι της μαμάς από το ζιζι της μαμας..είπα να την δοκιμάσω ξανά κ φυσικά έπιασεκατευθειαν θήλη...δεν ξέχασε καθόλου..πονάω βέβαια λιγάκι ακόμα αλλά θα το παλεψω κ άλλο..με το θηλαδτρο καλά τα πηγαίναμε αλλά χθες ξεμειναμε κ δεν είχα τι να της δώσω τα ξημερώματα γιαυτό κ την ξαναεβαλα στο στήθος...θα δούμε πως θα πάει...τι να πω..

Σοφακι τελεία η φωτό....τρελαμενος φαίνεται ο μπαμπάς ε???

Φροσυνακι λογικα θα σε ετοιμάζουν για τη μεγάλη στιγμή......με το καλοοο...

Τελεία μέρα σήμερα....μας βάζει σε πειρασμό..μπορεί να παω καμία βολτίτσα στο μαγαζί του άντρα μου να με δει λίγο ο ηλιος....

Τα λέμε αργότερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...