Μετάβαση σε περιεχόμενο

παιδια Μαιου-Ιουνιου-Ιουλ09+αδερφακια κ ερχονται κ αλλαΝο9


Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΦΙΛΕΝΑΔΕΣ, ΝΑ ΜΑΙ ΚΑΙ ΓΩΩΩΩΩ :D

ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΑ ΝΕΑ ΣΑΣ ΣΤΑ ΠΕΤΑΧΤΑ, ΑΠ ΟΤΙ ΕΙΔΑ ΣΕ ΓΕΝΙΚΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΤΕ :P

Α, ΤΩΡΑ ΔΙΑΒΑΣΑ ΓΙΑ ΤΗ ΜΙΚΡΗ ΣΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΜΟΥ, ΝΑΙ, ΚΑΙ ΓΩ ΘΑ ΣΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΑ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΣ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΟ ΓΙΑΤΡΟ, ΤΙ ΧΑΖΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΗΤΑΝ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΔΩΣΕ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙ, ΕΛΕΟΣ :evil:

ΕΜΕΙΣ ΚΑΛΑ, ΑΠΛΑ ΕΧΩ ΚΟΥΡΑΣΤΕΙ ΠΙΑ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΞΥΠΝΑΩ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΡΕΧΩ ΣΤΗΝ ΧΑΖΟΔΟΥΛΕΙΑ, ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΩΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΟΙ ΔΥΟΜΙΣΗ ΜΗΝΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΣΩ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΓΩ :ympray:

ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΚΑΛΑ, Η ΑΝΝΟΥΛΑ ΜΟΥ ΜΙΑ ΧΑΡΑ, ΤΟ ΜΠΕΜΠΕ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΚΑΛΑ :roll: , ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΔΙΝΕΙ ΕΛΑΦΡΑ ΕΛΑΦΡΑ ΤΟ ΠΑΡΟΝ, ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΗ Β' ΕΠΙΠΕΔΟΥ, ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ.

ΑΥΤΑ ΤΑ ΝΕΑ ΜΟΥ, ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 921
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπερα...!!!

Πρωτου σχολιασω οτιδηποε.. Εχω να πω δυο λογακια στη Στελλιτσα... :o

Κατουρηθηκες κανεις??? :lol::lol::lol::lol:

Ετσι οπως το εγραψα ψαρωσατε ε......????

Ειναι που εχω κεφια σημερα...!! :D:D

Στελλιτσα... Για την φωτο στο φ/β..

Ενα βραδυ επαιζα.. και επαιζα με ενα μανταχαλο.. και τον κερδισα σε καμια 15ρια παιχνιδια..

Αυτος μαλλον τα πηρε κρανιο, και μου εστελνε μνμτα ποσες μερες οτι θα σε "μπιιιιιιπ" παλιοπατσαβουρα κι αλλα τετοια ομορφα.. :o:shock:

Φυσικα δεν απαντησα σε τιποτα, αλλαξα την φωτο και φοβηθηκα κι ολας να πω την αμαρτια μου.. :roll:

Κυκλοφορουν ανωμαλαρες..

Δε θα ξαναβαλω φατσα μοστρα τα μουτρα μας πουθενα.. :oops:

Γι΄αυτο εχω το αιωνιο πιπινι.. Καμουφλαζ....!!! :lol::lol::lol::lol:

Στα δικα μας τωραααα!!!!!!

Στεφανια μου.. αντε λιιιιιιιγος καιρος ακομη εμεινε στη δουλεια..

Μετα φεεεετα.....!!!

Θα αρχισει και η κοιλιτσα να φουσκωνει..! Αχ! Τι καλα!!

Θα εισαι σπιτι σου με την Αννουλα..!!

Θα την χορτασεις για τα καλα, πριν ερθει και η δευτερη τσουπρα..!! :mrgreen:

Κατερινακι ασε.. Τα ειχα βαλει με τον εαυτο μου στην αρχη..

Επι ενα 20ημερο εκλαιγα τα βραδυα στην κουζινα, οτι δεν τρεφω καλα το παιδι μου..

Μετα αρχισαν οι τυψεις που της εδωσα μπουκαλι...

Μετα εσφιξε απο το ξενο γαλα ο π@πουδινος..

Εκανε εμμετο, κλαααααμα παλι εγω..

Δεν ειχα πισωγυρισμα..

Ημουν ηδη δεμενη με επιδεσμους για να κοψω το γαλα, και ειχα παρει ηδη ποσα χαπια...

Τι τα ηθελα ολα αυτα?

Ειχε θολωσει το μυαλο μου, το ματι μου γυαλιζε.. :(

Και μετα οσο περνουσαν οι μηνες η ιδια ιστορια..

Βαρος ελαχιστο..

Η παιδιατρος με καθησυχαζε..

Ειναι πολυ καλη μου ελεγε!

Και απορω μετα τους 19 μηνες πως πηρε μπρος η μηχανη.. :lol::lol:

Μιλαω για τον αποτυχημενο θηλασμο και το στομαχι μου γινεται κομπος.. :(

Δεν το εχω "φαει" ακομη... :(:(

Ποσο λαθος κινησεις εκανα.. :(

Τελος παντων.....

Στελλα και παλι θα σχολιασω το κουραδι σας...!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Πριν την βαλεις στο κρεβατι δε την ρωτας καλυτερα αν θελει να το κανει μεσα σε μια γλαστρα?

ή εξω στο μπαλκονι να το παρει η γατα?

ή καλυτερα στη λεκανη να το δει ο μπαμπας να πει μπραβο κτλ κτλ κτλ??

Μπουρδες λεω ε?? :mrgreen::mrgreen::mrgreen::lol::lol::lol::lol:

Γλωσσουδικο Αφροδιτακι καλα κανεις και ταλαιπωρεις την μανα σου..... :lol::lol::lol::lol:

Φιλια πολλα κουκλαρες μου, και επιτελους τελειωνε με τις δουλειες να σε διαβαζουμε λιιιιγο παραπανω!!! Μας γκαστρωσες πια!! :lol::lol::lol::lol:

Ζαιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιρααααααα...... Σε βλεπω ον λαιν!! Που εισαι?

Για καμ του δοθε νταρλιγκ!! :lol::lol:

Τι κανετε?

Ξεκινησες δουλιτσα?

Τα μικρα πως ειναι? Ποιος τα προσεχει?

Περιμενουμε νεα σου εμ την πρωτη ευκαιρια!

Κατι ηθελα να γραψω αλλα το ξεχασα..

Δεν εχω και το μυαλο μου εδω..

Η μικρη τσιριζει, φωναζει, γελαει ΑΚΟΜΗ :evil: μεσα στο δωματιο με τον μπαμπα της..

Καλο ξημερωμα παλι..

Χθες πιασαμε χαλαρα χαλαρα τις 2 τα ξημερωματα και 9 το πρωι φωναζε "γααααααααααλα" :twisted:

Δε θα βρουμε ησυχια σ' αυτο το σπιτι παναγιτσα μου............ :?:?:? '

Σας αφηνω στος το παρον..

Αμα μπει καμια για κουτσομπολιο... Φωναξτε!!!! Φιλιααααα!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορτίτσια ενα σας λέω...ΔΟΥΛΕΥΩ. είμαι στη χειρότερη κατάσταση από όλες σας....

ΔΕΝ ΘΕΛΩ!!!!!!!!!!!!!

ο Στρατης έχει αρχίσει να τρελαίνεται πάλι, με χτυπάει, με λέει βλάκα δε με αγαπάει και αρχίζει να προσκολλάται στο μπαμπά όταν εγώ επιστρέφω στη δουλειά,γιατί αγαπάει μόνο το θείο του (τον αδερφό μου- αδυναμί ατρελή και τα 2 μου παιδιά) και τον μπαμπά που ως τώρα δεν αγαπούσε κλαθόλου....όπως καταλαβαίνετε έχω πέσει στα πατώματα καιο από την ξενέρα που επέστρεψα και από το ότι νιώθω ότι ο Σ θα με μισήσει...ξέρει που να μ επονέσει το κωλόπαιδο και το κάνει επίτηδες....ενώ το πρωι μιλάμε στο τηλ και μου λεέι "πότε θα ρθεις." όταν επιστρέφω είναι σα να μην υπάρχω...οκ μου κανει χαρούλες στην αρχή αλλά μόνο αυτό...τις δύο πρωτες μέρες μου λεγε και ένα "μου λειψες μαμά" τώρα όταν τον ρωτάω "μ'αγαπάς>" μου λέει "όχι εγώ δε σε αγαπάω..εσύ με αγαπάς μόνο " :o:o:o:o:o:o:o:o:o

λέω μ@λ@κίες το ξέρω αλλά βλέπω το παιδί ότι αντιδράει πολύ άσχημα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζαιρακι πολλες θα ηθελαν να ηταν στη θεση σου πιστεψε με! ;)

Για το θεμα της δουλειας μιλαω...! ;)

Ειναι δισευρετη στις μερες μας κακα τα ψεματα..

Μακαρι να ειχαμε κρατος και να επιδοτουμασταν σαν μανες.. αλλα κ@λοχ@νιο.. τι περιμενεις.. :evil:

Ελα! Κουλ! Θα μπειτε σε καλυτερους ρυθμους απο δω και μπρος, ο μεγαλος θα ξεκινησει σχολειο, θα ερθει η ανοιξη, θα αλλαξει η διαθεση..! :D

Εσυ πιστευεις δλδ οτι ο Στρατης δε σ'αγαπαει.. :?::?:

Μαρηηηηη... Απ' το βρακι σου κρεμεται ο ερμος.. :lol:

Του λειπεις... :( Γι΄αυτο στα λεει ολα αυτα..

Κι εσυ οσο σε φτυνει .. τοσο κολλας.... Καψουρομανα.... Αχ!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Περα απ' την πλακα, ειναι δυσκολα.

Ξεκινησες δουλεια μετα απο τοσους μηνες, και γυρνοντας σπιτι σε περιμενουν 2 παιδια τωρα.

Ειναι ζορικα φανταζομαι απο πολλες μεριες..

Δεν θα εχεις μειωμενο ωραριο τωρα και για εναμιση χρονο μετα?

Τι να πω μωρε.. Βαστα γερα για να τα βγαλεις περα μανουλα..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια........

πηγα τον μικρο στον παιδικο κ χαλαρωνωωω οσο μπορω ακομη......

Κατερινα, οντως πολυ δυδκολο να μην τρωει το παιδι ή μαλλον να προτιμα να τρωει βλακειες δυσκολα κοβονται.....

ΖΑϊρα, θα συμφωνησω κ γω με την Φανη...ειναι αρχη ακομη θα προσαρμοστει κ ο μικρος κ συ και ολοι....οντως θα ειναι δυσκολα αλλα συγουρα δεν τα εννοει αυτα κ λογικο ειναι να του κακοφανει τωρα που μετα απο τοσο καιρο φευγεις απ το σπιτι για ωρες....μην το βαζεις κατω ομως κ γινεις χειροτερα....

Στελλιτσα,πολλα τρεχαματα εχεις ε; υπομονη ολα θα μπουν σε μια ταξη....ξεκινα την διαδικασια με το κοψιμο της πανας γιατι μεγαλωσε η ζουζουνα σου..αλλα να μην αγχνεσαι....

Στεφανια χαθηκες κ συ βρε.....αντε υπομονη κ συ μετην δουλεια λιγος καιρος εμεινε.....

ΠΑω να κανω καφεδακια φιλια κ καλημεραααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια ειπα να δωσω παρον θα πω μετα να σχολιασω κ να διαβασω παω μηπως κανω-μπορεσω καμια δουλεια σας χαιρετω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ,

ΣΗΜΕΡΑ ΣΠΙΤΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΡΩΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΣΗΚΩΘΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ, ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΑΔΕΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΑ ΠΑΝΩ ΜΟΥ :roll:

ΝΤΙΝΑ ΚΟΥΛΑΡΕ, ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Η ΦΑΝΗ, ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ Σ ΑΓΑΠΑΕΙ Ο ΣΤΡΑΤΗΣ??? :shock: ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΕΠΙΤΗΔΕΣ ΣΤΑ ΛΕΕΙ ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΣΕ ΤΣΟΥΖΕΙ, ΕΙΝΑΙ ΠΑΜΠΟΝΗΡΑ ΤΑ ΣΚΑΤΟΥΛΙΚΑ :lol:

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ, ΟΚ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΟΤΙ ΓΕΝΙΚΑ ΘΑ ΧΕΙΣ ΠΟΛΥ ΤΡΕΞΙΜΟ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΝΑ ΠΡΟΛΑΒΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ-ΕΔΩ ΕΓΩ ΜΕ ΕΝΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΚΑΙ ΤΑΛΑΙΠΩΡΟΥΜΑΙ ΝΑ ΤΑ ΠΡΟΛΑΒΩ ΟΛΑ- ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΛΕΩ ΤΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΩ-ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ- ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΚΑΙ ΞΕΛΑΜΠΙΚΑΡΩ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΞΕΦΕΥΓΩ ΑΠΟ ΤΑ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ :roll: ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΘΑ ΡΘΕΙ Η ΩΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΠΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ, ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καταρχην να πω χρονια πολλα στη δωρα μας αν κ αργοπορημενα με το καλο κοπελαρα μου...

μολυ μου ειναι φυσικο ολα αυτα ειναι αντιδρασεις της ηλικας αλλα θα ελεγα να βαζεις ορια σε καποια πραγματα πχ αν δεν δωσεις χερακι δεν πας πουθενα κ παει λεγοντας σε ολα τα θεματα που ειναι πιο σημαντικα απλα το λεω κ επιμενω οταν εχεις ενα παιδακι δεν ζοριζεται τοσο γιατι δεν εχεις τοσο εννοια κ βιασυνη για καποια...ξεκινα απο καπου για να δει οτι πρεπει να ακουε=ι αλλιως υπαρχουν συνεπειες οσο για τον μπαμπα παππου κτλ ειναι δυσκολο θεμ κ εγω με τον αντρα μου συνεχεια διαφωνουμε για τις αντιδρασεις κτι πρεπει να κανουμε σπανια συμφωνουμε...ειδικα στον μεγαλο

αχ μην μου λες για βαρος γιατι οπως λεει η κατερινα 13300 ειναι ο μεγαλος αλα τουλαχιστον τρωει δεν μενει νηστικος κατι ειναι κ αυτοαπλα δεν βαζει γραμμαριο που να μιασει κ εγω κ αο αντρας μου τσιλιβιθρονια κ υψος εχουμε 93 ποντους...

κατρεινα μου ποσο ειναι η μπεμπα σου κ εμενα στους 5 μηνες ειχε παρει μονο 300γρ αλλα οους τους υπολοιπους επαιρνε απο 800γρ εως ενα κιλο τον προηγουμενο πηρε ενα κιλο κ τωρα 400γρ αλλα ειναι πολυ καλη σε συνολικο βαρος 8800 κοιταξε η ανηψια μου εβαζε σαν μωρο το πιο πολυ 500γρ και πιο λιγο ως συνηθως γι αυτο ειναι 3,5χρ κ ειναι 13κιλα μην αγχωνεσαι απλα εχει αδυνατα παιδια δεν ειναι κακο.αν παλι αγχωνεσαι προσπαθησε να τη δινεις ενα γευμα μεσα στον υπνο της...εγω δεν θα αγχωνομουνα αν ειναι το συνολικο βαρος καλο...

φανη μου για τα δοντια κ εμενα ο κωνσταντινος του λειπουν 2 ακομα δεν βγηκαν ακομη...οσο για το θηλασμο που λετε ξανα λεω στο παιδι εγω ακομαθηλαζω τη μικρη αποκλειστικα κ το διαστημα που τη εδονα μονο γαλα ολο ενα κιλο και 800γρ επαιρνε δεν ειναι αν ετρωγε ξενο η θηλασμο ξανα λεω ειναι στο παιδι τωρα φυσικα αν δεν χορταινει αλλο θεμα οκ εκει δινεις ξενο...

στελλα το θεμα του παμπρες ειναι πονεμενη ιστορια τι να λεμε καμια βελτιωση αλλα λεω να τον ξεκινησω εντατικα θελω κ εμεις να παμε παιδικο κ να γλυτωσω απο τοσα χρηματα που δινω εισ διπλουν ενα σας λεω ενα πακετο μωρομαντηλα 2 μερες δεν μου φτανει.....αλλα καθεται κ μιση ωρα κ δεν κανει τιποτα θα ξεκινησω κ τη μικρη σιγα σιγαοπως εβαζα τον κωνατσινο μικρο μπας κι την δει κ αρχισει κ εκεινος να ξανακανει παλι οπως εκανε...

στεφανια μου κ εσυ στα μισα περναει ο καιρος κρατα γερα σε λιγο θα αραξει πως αισθανεσαι που νιωθεις το μπεμπε?

ντινα μου προτεινω να κατσεται με το γιο σου κ να συζητησεις να του πεις σαν παραμυθι οτη η μαμα δουλειυει για να βγαλει λεφτα να παιρνει στο στρατη πραγματα κτλ κα για λιγες μερς οταν σχολας καθεμερα φερνε του κατι μικρο ενα στυλο ενα μλολυβι ενα μπλοκ ενα παραμυθι μερχι να το συνηθισει ειναι φυσιολογικο να του κακοφιανεται τοσο καιρο ησασταν αυτκολλητοι κανε υπομονη φαση ειναι κ μην νιωθεις τυψεις να νιωθεις καλα που δουλειεις κ μπορεις να προσφεις στα παιδια σου περα απο τα απαραιτητα κ κατι ακομη μεγαλη υποθεση στη σημερον ημερα κ οπως λεει κ ηστεφανια ξεφευγεθς κ λιγο κ ας μην το καταλαβαινεις τωρα..αυτα τα λιγα πολλα ειπα κιολας.φιλακια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κούκλες!

Πώς πάτε?Τη τσιμπήσαμε κι εμείς τελικά τη βρωμοίωση!!!!

Έχει έναν απίστευτο βήχα και χθες τον έπιασε και ένας φοβερός πόνος στο αυτί...τσίριζε ο έρμος.....

Ευτυχώς δεν έχει πυρετό,αλλά αυτός ο παλιόβηχας κοντεύει να τον πνίξει....

Εγώ κούραση πολλή στη δουλειά.....

Ετοιμάζω κατασκευές για 25η Μαρτίου,ποιήματα και μετά για Πάσχα(λαμπάδα,κάρτα,καλάθι,κατασκευές...)Πολλή δουλειά και αυτό που με στενοχωρεί,είναι που δίνεις την κατασκευή σπίτι και μέχρι να κατέβει το παιδί τα σκαλοπάτια του παιδικού,την έχει σκίσει....Και η μάνα ατάραχη......

Άμα όμως δε δώσεις κάτι,σε λένε αδιάφορη και οτι δεν κάνεις σωστά τη δουλειά σουτ....

Δεν τις βρίσκεις με τίποτα......

Πάω να κάνω κάτι δουλίτσες και στις επτά έχουμε συγκέντρωση εργαζομένων.....

Θα μας μιλήσει ο πρόεδρος για το μέλλον μας....Μου μυρίζουν άσχημα μαντάτα.....

Προβλέπω να ψάχνω δουλειά...και με δάνειο στην πλάτη,να δω πώς θα τα βγάλουμε πέρα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια....τι γινεται; εγω πηγα τελικα τη μικρη σε αλλη γιατρο μια κυρια πολυ συνενοησημη κ πολυ σχολαστικη,την εξετασε πολυ ωρα,κ προσεξε τα παντα πανω της σε σχεση με τον προηγουμενο που μας ξεπετουσε αμεσως.... :twisted: η μικρη εχει μια ελαφρια παλινδρομηση κ της αλαξαμε γαλα κ μου ειπε να βαλω κατι στο κρεβατι για να σηκωνεται λιγο το σωματακι της στον υπνο..ενοειτε πως στο εξης θα τους παρακολουθει αυτη........να σας πω κ την αμαρτια μου ηθελα ν'αλαξω παιδιατρο αλλα να ο αντρας μου,κ γιατι? κ καλος ειναι αυτος? τελος παντων....

Ιφι η μικρη ειναι 3μηνων κ 4 ημερων,κ επρεπε να τρωει τουλαχιστον 5 γευματα των 170 γραμ κ αυτο εκανε 4 των 150 αυτες τις μερες μαλιστα το ειχε ελατωσει κιολας το γραφω κ πιο κατω ;)

Zαιρα οπως ειπαν κ τα κοριτσια ζοριζεται ο καημενος που φευγεις,κ αντιδραει ετσι.....υπομονη κοπελα μου... :|

Στεφανια σε ποιο μηνα εισαι; αν δε νιωθεις καλα ναι παρε αναρωτικη να συνερθεις...

Μαρακι...Στελλα...Δωρα...Φανη :x:x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον Κατερινακι.. Κοιτα μετρησεις αναλυτικα

Γεννηθηκε- 3040γρ

1 μηνα -3560

2 μηνων -4600

3 μηνων -5000

4 μηνων -6000

5 μηνων -6400

6 μηνων -7100

7 μηνων -7500

8 μηνων -8000

9 μηνων -8500

10 μηνων -8700

11 μηνων -9000

12 μηνων -9700

2ος χρονος!

13 μηνων -9700

14 μηνων -10000!!!!! :lol:

15 μηνων -10300

16 μηνων -10560

17 μηνων -10600

18 μηνων -10800

19 μηνων -11.100

20 μηνων -11.800

21 μηνων -12.500

2 χρονων ακριβως 13.400

26 μημων 14.400

27 μηνων 15.000!!

Τωρα εχει ξεπερασει τα 16 κιλα!!

Επανερχομαι να σχολιασω μολις κοιμηθει η μικρη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακι, επειδη δεν καταλαβα η καινουργια παιδιατρος τι σου ειπε;;;παντως καλα εκανες κ την αλλαξες αφου το ηθελεες.....

Ιφι, σ ευχαριστω να σαι καλα....Με το θεμα της παναας δεν καθαρισατε ακομη;ρωταω επειδη θυμαμαι που τον ειχες ξεινησει πολυ νωρις με το γιογιο κ νομιζα οτι ειχες ξεμπερδεψει..παντως για τα λεφτα που λες οντως τα γλιτωνεις απ τα παμπερς κ τα δινεις στον παιδικο.....αλλα δεν γινεται κ αλλιως..

Μαρια, περαστικα σας.....παντως υπεροχη βρισκω τη δουλεια σου κ εχω μετανιωσει που δεν ακολουθησα κατι τετοιο..παντως εγω ολες τις κατασκευες του μικρου απ τον παιδικο τις φυλαω δεν αφηνω καμια να κκαταστρεψει,εχω ακομη τις δικες μου ενθυμιο....

φανη ακομη να κοιμηθει;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειπα θα σχολιασω.. αλλα δεν εχω αλλη αντοχη να μεινω ξυπνια..... :roll::roll:

Ειχαμε λιγη ζορικη μερα.

Ξυπνησε στις 6 το πρωι με κλαμματα, οτι ποναει ο κ@λακος και η κοιλια..

Ε! Ολη μερα ηταν στο γιογιο η καημενη αλλα δεν εκανε κακα.. :(

Εχει να κανει απο Δευτερα μεσημερι.. :cry:

Αυριο πρωι πρωι θα βγω να παρω υποθετα γλυκερινης..

Εχετε κατι αλλο κατα νου?

Στεναχωρηθηκα ρε γμτ..

Ποτε δεν ειχαμε τετοιο θεμα..

Φιλια σε ολες και καλο ξημερωμα!

Σας διαβασα ε! Μη νομιζετε οτι σας κλ@νω...!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

που ειστε κοριτσια;;;;;;;;;;;;;;;;;;καλημερααααααααααα

Φανουλα,μη στενοχωριεσαι ξερω ειναι ζορι,κ γω εκτος απο φρουτα κ ζεστο χαμομηλακι δε ξερω τι να κανω....ελπιζω γρηγορα να κανει για να μην υποφερει....φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μαι κ εγω καλημερα ΑΧ ΔΩΡΑ ΔΕΝ ΚΑΘΑΡΙΣΑΜΕ ΕΝΩ ημασταν μεχρι τα 1,5 τελεια κακα δεν καναμε στο παμπερς μετα ειχαμε πισογυρισμα κ πλεον τα κανουμε μονο στο παμπερσ μας ασε...

φανη δοκιμασε αποξηραμενα φρουτα κ χαμομηλι αν παλι οχι υποθετο..κ εμενα κανα 2 φορες δεν εκανε για κανα 3 μερες κ πονουσε ο καημενος αλλα μετα τα εκανε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τωρα για το βαρος θα σου βαλω κ εγω να υσγκρινεις αλλα καθε παιδι ειναι διαφορετικο

κωνσταντινος

γεννηθηκε 3100

1μην 3900

2μην 4850

3μην 5710

4μην 6500

5μην 6900

6μην 7420

7μην 7800

8μην 8500

9μην 8750

11μην 9500

12μην 9500

13μην 9800

14μην 9800

15μην 10200

18μην 10750

20μην 11200

22μην 11500

26 μην 12

32 μην 13300 τωρα δηλ

η μικρη μου

γεννηθηκε 3400

1μην 4400

2μην 5200

3μην 5800

4μην 6700

5μην 7κιλα

6μην 7550

7μην 8400

8μην 8800

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλο μεσημερι μολις μπηκα μαγειρεψα,σιδερωσα,σκουπα.....αχ πιανει μεσημερι κ δεν το καταλαβενω....

Δωρα η μικρη εκανε αναγογες εβγαζε γουλιτσες κ ευτηχως οταν ειμασταν στη καινουργια γιατρο εκανε κ εκει κ καταλαβε η γυναικα τι ενοουσα......τωρα στον υπνο ζοριστικε λιγο γιατι το στρωμα μας δεν εχει μηχανισμο απο κατω για να σηκωθει κ εγω εκανα πατεντα με κουβερτουλες αλλα δε βολευται.......

σημερα ξαναπηρα την κυρια κ μου ειπε,ας το αφησω φτανει μετα τα γευματα να καθεται στο ριλαξ ανασηκωμενη κανα μισαωρο.....για να δουμε.......επισης χθες προσπαθουσα ανα 4ωρο να την ταισω κ εβαζε ζορι.....να φανταστειτε αναγκαστικα τα μεσανυχτα το ξυπνησα για να φαει.....κ οσο δε μου αρεσει να της χαλαω τον υπνο....ουφ.....

ααα..κ μ ολα αυτα εχω χασει κ την ορεξη μου,κ μια διαθεση αφηστε το καλυτερα.....ευτηχως που εχω κ εσας..... :|

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινα μου να σου πω τη δικη μου εμπειρια ο μεγαλος τον θηλαζα κ του εδινα κ ξενο στην αρχη το χουμανα που φυσικα μου το εκανε ρουκετες οχι μονο γουλιτσες μετα πηρα κατι αλλο το ιδιο κ επειτα πηρα το φρισολακ η κομφορτ ειδικο αντιαναγωγικο κγια δυσκοιλια μαζι λοιπον του το εδινα 1 χρονο η ρουκετες μετα απο κανα 2μηνο σταματησαν κ οι γουλιες τις ειχα για παρα μα παρα πολυ καιρο πανω απο 8 μηνες καλη μου στο χρονο σταματησαν ολα..προσωπικη μου γνωμη βαρεθηκα να λενε παλλινδρομηση κ παλλινδρομησ το εχουν κανει καραμελα τα μωρακια μας εχουν στομαχακια μικρα κ ευαισθητα ειναι υσιολογικο να αντιδρουν ετσι με το καιρο συνεχρονατι τωρα εγω σου λεω για ρουκετες κ δεν μου ειπε κανεις παλλινδρομηση κ αλλεργικο κ παει λεγοντας απλα θα την κρατας να ρευτει οπωσδηποτε εμενα ΣΧΕΔΟΝ ποτε δεν ρευοταν ο μεγαλος ειναι ενας λογος κ αυτος και μετα απο καθε γευμα κανα μεσαωρο κρατα την ξυπνοια οσο μπορεις θα βαζεις στο στρωμα πανω στο σημειο του κεφαλιου ενα μικρο πετσετακι κ θα το ελεγχεις καποιες στιγμες της ημερας αν ειναι υγρο καθε 1 ωρα ας πουμε.αυτο φτανει θα την βαζεις σε σφηνακι πλαγια κ ολα καλα...θυμαμαι ο μεγαλος το90 %που του αλλαζα πετσετακι ηταν μουσκεμενο δεν ηταν τυχαιο που ειχα στον μικρο πανω απο 30 σαλλιαρες και πανω απο 30 πετσετακια πολυ γαλα σε ολα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλημερα σας Ιφι μου δεν ειχα προβλημα με τη μικρη κ ρευοταν αμεσως κ μεχρι πριν 2 εβδομαδες ηταν ολα οκ.....μετα αρχισε εκει που καθοταν να βγαζει γαλα,κ μετα απο 1 η 2 ωρες κ βαλλε να την περνω αγκαλια κ αυτη να ρευεται......ο μεγαλος οπως λες κ εσυ μου αργουσε να ρευτει,αλλα δεν ειχα τετοιο θεμα.....μονο θυμαμαι ενα διαστημα το νερο που επερνα δεν ηταν πολυ καλο,κ παντα καθε βραδυ για 15 μερες περιπου το παιδι μου εκανε εμετους.....μετα πως να πω...μονο οταν τον πιασει γαστρεντεριτιδα ο καημενος μου κανει εμετους....σορυ κιολασ κοριτσια,πρωινιατικα :|

η μικρη τωρα στον υπνο δεν βγαζει καθολου,αλλα σε καθε γευμα μεχρι να πιασει το μπουκαλι με πιανει πονοκεφαλος προσπαθω να ειμαι ηρεμη..,,,κ η πλακα ειναι πως μετα αν δεν το ρουφηξει ολο δε σταματαει.......αχ σας ειπα το μονο που σκαω ειναι που την ξυπναω στο γλυκο τον υπνο τα μεσανυχτα... :|

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου :) !!!Ψοφοκρυο κανει,εχει κ αερα κ συννεφια.....βαρεθηκα,βαρεθηκα,βαρεθηκα!!!!!!!!Θελω ηλιο,καλοκαιρι :ymdaydream: !!!!

Ειχα πολλες δουλειες κ αυτη την βδομαδα,η επομενη θα ειναι πιο χαλαρη πιστευω!Τρεχω ,τρεχω αλλα αντε να τελειωνει κ τιποτα να δουμε κανα αποτελεσμα...τεσπα!

Χθες βραδυ ειπαμε να παμε ενα σινεμα να κανουμε μια βολτα να χαλαρωσουμε κ ετσι η μικρη εμεινε στη μαμα μου.Μολις τελειωσα τη φασινα κ θα παω σε λιγακι να την παρω!

Σας διαβασα λιγακι στα γρηγορα!

Περαστικα Μαρακι!!

Νινινα μου πολυ καλα εκανες κ πηγατε κ σε αλλη γιατρο ;) !!Πολλα μωρακια ταλαιπωρουνται απο διαφορων ειδων παλλινρδομησεις!!Ευχομαι ολα καλα απο εδω κ περα :D !!

Η Αφροδιτη εμενα ετρωγε πολυ καλα σα μωρακι κ επαιρνε βαρος κανονικα,θα κατσω μια μερα να τα βρω να σας τα γραψω.Τωρα ειναι φτερο στον ανεμο,ζητημα να ειναι 13 κιλα με τα ρουχα :roll: ...πριν καιρο που την ειχα ζυγισει ηταν 12 κ κατι με τα ρουχα...

Δε καλοτρωει οπως παλιοτερα αλλα δε τη ζοριζω,οταν πειναει ζηταει μονη της διαφορα!

Φανουλα πως ειναι η μικρη σου??Κ αλλη φορα δεν ειχε θεμα με τα κακα..?Γιατι μωρε το κοριτσακι μου :( ?Της πηρες τα υποθετα?

Τηανκσ για την ενημερωση της φωτο στο φεις :lol: ,καλα εκανες ;) !!

Ζαιρακι κουραγιο μανουλα!!!!Ειναι πολυ νωρις ακομα,με τον καιρο θα βρει το ρυθμο του ο Στρατης!Ειναι απολυτα δικαιολογημενος!

Ολοκληρη γυναικα πιστευεις οντως οτι εννοει αυτα που σου λεει :-w:-w:-w:-w ?????Συνελθε!!Σε λατρευει γιαυτο κανει ετσι :x

Δωρουλα,Στεφανια,Χυσα,Καρολ...πολλα φιλια !!!Παω να μαζεψω το λουλουδι μου :x !!!Καλο Σ/Κ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπεεερα....!!

Ειμαι καπως ετσι..... :crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy: για ακομη μια μερα........

Εχω κακια νυστα σας λεω.... :yawn::yawn::yawn::yawn::yawn::yawn::yawn::yawn::yawn::yawn:

Η Αναστ. ειναι με τρελο βηχα οοοοοοοοολη νυχτα, κι ολη μερα.

Τις ξεκινησας σταγονες σολντεσανιλ χθες.. Αντε να δουμε.. :roll:

Κλεψαν χθες το απογευμα την κουμπαρα μου μεταξυ 7-8μιση το απογευμα που πηγαμε εκκλησια..

Πανε ολα τα χρυσαφικα-λεφτα, και της αφησαν μονο το ρολοι που την ειχα παρει στο γαμο..

Κοπροσκυλα.. :evil:

Κεντρικο σπιτι, πως μπηκαν οι αχρηστοι? Παραβιασαν πορτα και παραθυρο.. :twisted:

Ολο καλα ακουω αυτες τις μερες..

Γι΄αυτη η διαθεση μου εχει φτασει στα υψη...

Με πηρε μια φιλη μου το πρωι να ερθει για καφε με τον αντρα της το απογευμα (βγηκαν οι φωτο απο το γαμο τους και θελει να μας τις φερει), και την ρωταω... "τι κανεις? Φουσκωνεις"?

Και μου απανταει.. "Φανουλα μου απεβαλα.. :( θα τα πουμε απο κοντα".. :(:(

Γαμωτο ηταν στον 3ο μηνα.. Πρωτη της εγκυμοσυνη.. Με μαυρισε που να παρει η ευχη.. :(

Αυτα τα ωραια νεα μας! :oops::oops::oops::oops:

Τι κανετε εσεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπεεεερα κουκλιτσεες.......παει κ το ΣΚ.....ημασταν στο χωριο μας απο την ΠΑρασκευη κ γυρισαμε σημερα...

Παρασκευη πρωι πηγαμε να δουμε το νινι μας,πολυυυυυ μεγααλωσε το σκατουλι μου,οπως και ο Σταυρος ετσι κ αυτο ειναι πανω απ τις καμπυλες, 280γραμ. εγινε κιολας......ελπιζω ολα να συνεχισουν καλα....εγω ειχα βαλει 2 κιλα κ εχασα το 1 με την γριπη αλλα πολυ το χαρηκα να σας πω την αληθεια...τον αλλο μηνα εχουμε τον β! επιπεδου.

Φανη, σοβαρα εκαναν ληστεια τετοια ωρα;ασε κ γω τρεμω μολις ακουω τετοια....ειναι αδιστακτοι....κριμα κ για την φιλη σου που εχασε το μωρακι της ευχομαι συντομα ο Θεος να της στειλει ενα άλλο γερο....

Ιφι, Κατερινα, Στελλιτσα κ ολες οι αλλες τι κανετε;;φιλια σε ολες κ καλη εβδομαδα......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δωρουλα μου τι τελεια νεαααα........!!!!!!

Μπραβο!!! Μεγαλωνει το μπιζελι.. Ολοκληρο παιδακι εγινε! Φτου-φτου!!

Καλη επιτυχια και με την Β΄επιπεδου τωρα!

Ειναι αγορακι τελικα? Το ειδατε?

Που ειστε οιυπολοιπες τσουπρες????

Εμεις αν και βηχας-μυξα φουλ, την ορεξη για βολτες δε την χανουμε... :D

Ολη μερα εξω.. Πηγαμε σε κατι φιλους για καφε, το πρωι παιδοτοπο, το μεσημερι φαγαμε στη μαμα μου.. Κακοπεεεεεεεραση........!! :D:D

Η φιλη μου ηταν ευτυχως πολυ καλα ψυχολογικα, και μου εφυγε ενα βαρος.. :D

Την ειπε μετα απο 2 κυκλους να ξαναπροσπαθησει!

Η μικρη ανταρτης.. Οσο παει και αναποδιαζει.. Ασταματητη.

Σημερα με το καλημερα το χερι μου χτυπησε τον αφρατο κωλο της.

Την πηρα αγκαλια, ζητησε νερο.. Πινει και πεταει το μπουκαλι με δυναμη στην εξωπορτα.. :evil:

Να σπασει κανα τζαμι να εχουμε ιστοριες..

Το απογευμα καθομασταν στον καναπε και της λεω..

"σε λιγο καιρο θα ερθει το Πασχα,θα βαψουμε αυγα, θα σου φερει η νονα λαμπαδα"

και με διακοπτει ......"εσυ τι θα μουπαρεις"?

"Τι θες να σου παρει η μαμα"?

"Εεεεεμ.... μηπως ρουχα? Δεν εχω" :?

"Το βρηκα" της λεω! "Θα σου παρω μια ωραια καμπαρντινα"

Με κοιταει ετσι :shock::shock::shock::shock: και μου λεει

-"Τι ειναι η καμπαρντινα"?

Της λεω ειναι σαν μπουφαν, θα σου αρεσει...

Και συνεχιζει....

"Η καμπαρντινα ειναι οπως η σερπαντινα".....??? :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Και εχω πεσει κατω απο το γελια..

Τοσο αστειο μου φανηκε...... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Τι μυαλουδακι εχουν μωρε τα ατιμα.....? :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλημερα κοριτσια καλη εβδομαδα σε ολες..εδω ειμαστε σταθερα,αλλα ψυχολογικα πολυ χαλια,ολη μερα με πονοκεφαλο.....η μικρη εδωσε ρεσιταλ κλαματος χθες γιατι δεν ηθελα να φαει...εγω ζοριζα κ στο τελος κλεγαμε κ οι δυο μαζι...αφηστε... :cry: πηρα τη γιατρο τηλ κ της ειπα αδυνατον να κανει το μωρο τα 5 γευματα που θες...η που θα κλαιει το καημενο,η που θα τη ξυπναω στο γλυκο τον υπνο....γινεται αυτο ρε κοριτσια? να φτανταστειτε η καημενουλα χθες ηπιε 60γραμ κ κοιμηθηκε ως τις 7 μιση το πρωι......που ως τα 170 που θελει αυτη......

Δωρα μια χαρα μεγαλωνει το σπορακι σου,αληθεια ποτε εχεις πητ?

Φανη καλα απο τρελες κ γκρινια ο μεγαλος αλλο τιποτε,αρχισε τωρα μερικες μερες κ κοιμαται τα μεσημερια,αλλα δεν ξερω αν ειναι καλο η κακο τελικα? χθες βραδυ παλαβωσε εσπασε μια κορνιζα,γεμισε ο τοπος γυαλια,τον βαλαμε τιμωρια στο παρκο,αρχισε να ουρλιαζει....μετα τον ηρεμησαμε κ κοιμηθηκε......

οι υπολοιπες τι κανετε; τι νεα; καλημερα σε ολες σας :x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!Καλη βδομαδα! :D Πως ειστε κοριτσακια μου??

Εγω λιγο ακομα κ θα παθω καταθλιψη με τον παλιοκαιρο!!!!!Δε μπορω αλλο χειμωνα!!Τα νευρα μου!Θελω ηλιοοοοοοο!!!!!!!!

Ουτε τις μπυτζαμες δεν εχω βγαλει απο το πρωι σημερα,εχουμε κουκουλωθει με την Αφροδιτη στον καναπε με την κουβερτα κ βλεπουμε παιδικα :roll: ...

Νινινα μου τη μερα κοιμαται πολυ η μικρουλα?Αν ειναι να τη ξυπνας τη μερα για να φαει,το βραδυ εμενα μου ελεγε να την αφηνω να κοιμαται...

Μπας κ δε της αρεσει το γαλα αυτο?

Φανουλι κατω τα χερια απο το αφρατο πωπουδακι της Ατατινας :P:P !!!Δεν εχει κ προστατευτικο παμπερ :lol: !!

Καλα πολυ γελιο η καμπαρντινα-σερπαντινα :lol: !!!Ποσο τρεχει το μυαλο τους!!

Εμας μας ειχαν κλεψει (στης μανας μου οταν εμενα),12-12:30 το μεσημερακι :o !!Αλλα εδω ειναι Αθηνα,δεν εχει ωραριο :lol::evil: !!Εχετε κ εσεις κλοπες ε :? ??

Δωρουλα μου μπραβο!!!Ποσο γρηγορα μεγαλωσε :):) !!

Καλε φαε να ευχαριστηθεις,θα τα χασεις οταν ερθει ωρα!!

Αχ πρεπει να ντυθω,να μαγειρεψω...βαριεμαι :(( !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...