Μετάβαση σε περιεχόμενο

παιδια Μαιου-Ιουνιου-Ιουλ09+αδερφακια κ ερχονται κ αλλαΝο9


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 921
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κοριτσια καλησπερα πως ειστε;;εγω αφηστε πιο χαλια δεν γινεται,εχω πεσει στο κρεβατι κ το χειροτερο απ ολα δεν μπορω να κλεισω ματι απο τον βηχα,ουτε που θυμαμαι απο πότε εχω να κοιμηθω...

Χθες αφου ρωτησα τον γυναικολογο πηγα σε παθολογο να μ εξετασει,μου δωσε σιροπι για τον βηχα κα αντιβιωση αμοξιλ...μεχρι τωρα δεν ειδα σημαντικη βελτιωση...επιπλεον εχω εξαντληθει παρα πολυ αναρωτιεμαι ποοσο θα τρβηξει κ πότε θα συνελθω...κ ο μικρος ακομη πυρετο...

Ιφι,τελεια τα αρθρα σου τα αποθηκευσα για να τα διαβασω γιατι τωρα ειναι αδυνατον...

Πολλα φιλια σε ολες..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δωρουλα.. Σε 2-3 μερες θα δεις μεγαλη βελτιωση με την αντιβιωση..

Πολυ καιρο σε ταλαιπωρει ο βηχας.. Το ταραξες πια το ψαρακι στην κοιλια.. :P:P:P

Κι ο μικρος ακομη να συνελθει?? :o:o:o

Περαστικα σας ευχομαι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια...

οντως φανη μου πολυ ταλαιπωριεμαι μ αυτο το βηχα....κ γω το μικρο στην κοιλια σκεφτομαι αν υποφερει..πολυ ανησυχω...

εγω σημερα απο το απογευμα κ μετα ειμαι καλυτερα αλλα ολο το απογευμα τρεχαμε για τον μικρο...οπως σας ειχα πει απ το Σαββατο κανει πυρετο οχι συχνα αλλα μια φορα την ημερα σιγουρα...πηγαμε στον παιδιατρο τον εξετασε ξανα κ ξανα κ δεν βρισκει κατι,μόνο λιγο υγρο στ αυτακια του κ υποψιαστηκε μηπως δεν περασε εντελως η ωτιτιδα που ειχε πριν εναν μηνα (ειχε παρει κ αντιβιωση). Μας στελνει σε ωρυλα για να τα δει καλυτερα κ να τα καθαρισει, πηγαμε ολα καλα κ μας διαβεβαιωσε οτι ωτιτιδα εδν εχει, στην συνεχεια ο παιδιατρος μας στελνει για εξ.αιματος για να δουμε μηπως φανει εκει η αιτια του πυρετου.Εν τω μεταξυ μας ειπε οτι κυκλοφορει μια ιωση με αρκετες μερες πυρετου αλλα ηθελε να σιγουρευτει γι αυτο μας εστειλε κ για αιμα....

Τι να πω βρε κοριτσια, λαλησαμε φετος.....

Θα σας πω αυριο τα νεοτερα κ ελπιζω να ναι καλα....Καληνυχτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα τι μου κανετε?εγω μια απο τα ιδια καλα αλλα ξενυχτι ποτε θα στρωσει ρε σεις κοριτσια...8μηνων σχεδον κ αοκομα δεν κοιμαται σερι και δεν ειναι αυτο με ξυπναει πολλες φορες οταν με ξυπναει 1-3 δεν παραπονιεμαι αλλα εχει μερες τωρα με ταραξε...τι εννοω κοιμηθηκε 11μεχρι τις 1 κ κατι με ξυπνησε κανα 3 φορες πιπιλα κ νανι..απο τις 1 και κατι μεχρι 2,5 την ξανακοιμιζα γιατι ξυπνουσε,απο τις 2,5 μεχρι 5 με ξυπνησε κανα2φορες πιπιλα κ 5 κατι παλι ξυπνησε την αφηα να κλαψει γιατι με ειχε τεντωσει κανονικα την ταισα κατα τις 6 μιση ωρα εκλαιγε κ δεν σταματουσε και κοιμηθηκα απο τις 7-8 γιατι ξυπνησε ο μεγαλος του εκανα γαλα και μετα ξαπλωσα κανα 2ωρο ακομα.μου τη δινει γιατι ετσι απλα ξυπναει κ το μεσημερι κοιμαται κανα 2ωρο κ ξυπναει παλι κανα 3φορες...ελιπζω να μπουσουλησει-περπατησει κ να κοιμαται μνετα σερι απο τη κουραση...

δωρα μου να ξερεις κυκλοφορει οστρακια τα συμπτωματ τις πρωτες μερες ειναι πυρετο κ μετα ολα τα υπολοιπα.....εκανε της κουμαδια ςμολυ που κολλησε απο το σχολειο κ μιας φιλης μου κ τα δυο παλι στο σχολειο.προσεξε γιατι για σενα δεν κανει που εισαι εγκυος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραα....!!

Ειμαι καπως ετσι........ :crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::wtf::wtf::wtf::wtf::wtf::wtf::wtf:

Περασαμε ενα βραδυ.. χάρμα..

Μεχρι τις 3 η Αναστ. κλαψουριζε στο κρεβατι της, μες στον υπνο της, ενω ειχε κοιμηθει απ' τις 10..

Εγω ειχα στρωσει να κοιμηθω στο μονο κρεβατι που εχουμε μεσα στο δωματιο και δεν μπορουσα να κλεισω ματι..

3:15 ξυπνησε, της εδωσα γαλα, εκανε τσισα, ξαπλωσαμε μαζι.. αλλα εκει.. ΓΚΡΙΙΙΙΙΙΙΙΙΝΙΑ... :(

5 το πρωι πηγαμε κρεβατοκαμαρα.. ουτε κι εκει ηθελε... Ο υπνος την πηρε κατα τις 7 παρα.. και επειδη ηξερα τι μερα μας περιμενει, σηκωθηκα, μαγειρεψα, σκουπισα, εβαλα πλυντηριο κτλ κτλ. και η κυρια ξυπνησε 10 η ωρα μες στη καλη χαρα... :shock:

Ζυμωσαμε ψωμακια μαζι, επαιξε με το ζυμαρι, και τωρα βλεπει πινοκιο ΗΣΥΧΗ... :shock:

Εσεις τι κανετε?

Η Στελλα, η Καρολ, η Χρυσα, η Στεφανια, η Μαρια, η Ζαιρα που ειναι?????????????? :?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια κοριτσια....Φανη για μενα γιατι δε ρωτας καλε; :?:

τι κανετε; εμεις τα ιδια...πλυντηρια,σκουπισμα,μαγειρεμα,αλαγματα, κ.τ.λ μη γελασετε αλλα κοιμαμαι απο τις 9 τα βραδυα τοτε ξαπλωνω ασχετα τι ωρα με περνει ο υπνος ,δωσε,πιπιλα,δωσε μαξιλαρι,οπως λεει κ η Ιφι μεχρι να βολευτουμε περναει ποση ωρα......θελω να την παω κ στο δωματιο τους αντε να δουμε ποσα δρομολογια θα κανω.......

Δωρα μεγαλη ταλαιπωρια περνας υπομονη βρε κοπελα μου....... :|

Φανη η μικρη γιατι τοσα νουμερα στον υπνο; ποναει πουθενα; η γενικα ειναι ανησηχη; :?:

Ιφι διαβασα κ εγω τ'αρθρα που εγραψες,αλλα βρε κοπελα μου πρεπει να εισαι πολυ ηρεμη,εγω με το μεγαλο μες τη γκρινια,δε σας το κρυβω αν δεν ακουει ριχνω κ καμια δε γινεται αλιως..... :|

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε παραπονιαρικο Κατερινακι.. :P Εσενα σε "βλεπω" εδω μεσα.. γι΄αυτο δε ρωτησα που εισαι!! :D

Οι υπολοιπες χαααααααααθηκαν..... Που ειναι??? :?:?:?:?

Μερες εχουν να δωσουν "αναφορα".. :D

Εμεις πηγαμε εκκλησια το απογευμα, μετα στη νονα για καφε, και περασε η μερα..

Α! Περασαμε να πληρωσουμε το ενοικιο, ζητησαμε μειωση και ειπε να το κουβεντιασουν.. :o

Αχ! Το εχει η μοιρα μας καθε 2 χρονια να αλλαζουμε σπιτι.. Βαριεμαι παλι τα μαζεματα...

Ελπιζω να κανει κατι αλλιως.. τρεχατε ποδαρακια μου..... :evil:

Αυριο θα ερθουν οι κουνιαδα μου με τα παιδια και η μικρη κανει σχεδια απο σημερα, σε ποιο παιδοτοπο θα παμε, τι θα φαμε, τι θα πιουμε, κτλ κτλ.. :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera τι μου κανετε?εμενα τα μικρα μου κοιμουνατι εδω κ μια ωρα αλλα η μικρη ηδη με ξυπνησε μια φορα ας ελπισουμε να μην ξυπνησει παλι..φανη μου για το σπιτι ζητησα κ εγω ξερετε ποσο μου εκοψε 20 ευρω...ελεος τι να μου κανουν?πανω απο 20 ευρω δινω για μωρομαντηλα το μηνα χχαχαχαχαχ...

κατερινα μου τι εννοεις για το ηρεμη δεν σε καταλαβα?κ εγω φυσικα μαλωνω κι δινω καμια στο ποπο η στα χερακια αλλα πιο πολυ παει η τιμωρια...γιατι οταν τον μαλωνω αλλες στιγμες ασχετες μου απλωνει χερι και τον ξαναμαλωνω και ξανα τιμωρια κ καταλαβαινω οτι το κανει γιατι εμεις το κανουμε...υπομονη ειπαμε δεν μπορουμε κ πολυ ο παιδικος λιγο θα μας σωσει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

20 ολοκληρα ευρω.........??????? :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σιγα μη παθουν τιποτα..

Να δω εμενα τι θα μου πει.. Και να δω πότε!! :evil:

Για το δικο μας σπιτι "κουτσουλιά" 63τμ.:lol: - 300 ευρω ειναι πολλα.. ΕΛΕΟΣ! :evil:

Μου εκοψαν και το ταμειο απο 507 στα 395.. Δεν παει αλλο.. :evil:

Ή θα αρχισω να κακαριζω.. ή θα δεσω μια πετρα στο λαιμο και θα φουνταρω απ΄το λιμανι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιφι απ' οτι καταλαβα, η Κατερινα λεει οτι για να τηρησεις καποιους κανονες μεσα στο σπιτι πρεπει να υπαρχει και η αναλογη ηρεμια απο τη μαμα..

Πραγμα που στις περισσοτερες δεν υπαρχει..

Εγω πχ ειμαι νευρικη απο τη φυση μου..

"Δαγκωνω" και μια τριχα αν μου πειραξεις, μεταφερω νευρικοτητα και στη μικρη.

Ειμαι αγχωδης, φωνακλου, αλλα και χαλι να με πατησεις..

Δινω και το βρακι μου.

Τιμωρια δε βαζω.. Εχει περασει πολλες φορες απ' το μυαλο μου, αλλα δε το κανω..

Αφου θελει να κανει ζημια-φασαρια- να μου βγαλει γκρινιες, να τσιριξει.. ας το κανει να μην εχει και απωθημενα...

Αλλα οταν ειχε κανει ψωμοτυρι το "πουστη" και το "γαμωτο", 2 κοκκοι πιπερι εφτασαν για να το κοψει..

Δε σας ειπα η κουκουβαγια!!!

29 Φεβρουαριου ειπε το "Ρ".. Και η πρωτη καθαρη λεξη με "ρ" ηταν Παπαριγα!!!!!! :lol::lol::lol:

Τωρα μενει να καθαρισει λιιιιγο και το "σ" της!!! :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλο απογευμα κοριτσια....ναι Φανη μου αυτο ενοω οταν λεω ηρεμη.....δε γινεται την ωρα που ταιζω τη μπεμπα,αυτος να θελει να τον παρω αγκαλια κ να φτασει το συρταρι με τα vbv :shock: η να εχει ανοιξει τα συρταρια με τα χαρτια του πατερα του 200 φορες αλλες τοσες να τον εχουμε μαλωσει,κ αυτος εκει το δικο του.....κ αλλα πολλα περιστατικα.......

δε σας ειπα μεγαλωνω δευτερη φορα τον Παναγιωτη....η μικρη του εχει παρει ολα τα χουια.....στο θεμα γαλα τρωει 4 γευματα των 150 οποτε θελει η κυρια ενοειτε,κ αν προσπαθησω πιο νωρις η παραπανω εχουμε κλαματα κ τσιριδες.... :o αυτο δεν μπορω να το καταλαβω ολου του κοσμου τα μωρα κλαινε για να φανε κ τα δικα μου για να μη φανε....ελπιζω να μην εχουμε τα ιδια κ με το φαγητο....εν τω μεταξυ τωρα αρχιζει κ ψιλοκαταλαβενει μαλον τι γινεται κ πολλες φορες την πιανω να ψαχνει να δει το μεγαλο......

εκκλησια δεν πηγαμε κ δεν ξερω κ ποτε θα παμε αν δεν εχω ατομο να κραταει το ενα δεν το ρισκαρω,ο μικρος μπορει να πεταχτει στο δρομο,κ εγω τι να προτοκοιταξω καροτσι; η αυτον;

σημερα παντως που εχει ωραια μερα την εκμεταλευτικα ειχα χαλια για πλυσιμο,κ αρκετες δουλιες μεσα,κ τωρα κουτουλαω απο τη νυστα......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μαι κ εγω κ εγω μην νομιζετε δεν ειμαι ο ηρεμος ανθρωπος της οικογενειας ειμαι νευρικη αποτομη κ ειδικα αμα με τσιγκλισεις εκει να δεις πανω κατω τον ιδιο χαρακρηρα εχουμε φανη...απλα βαζω τιμωρια κ την υπακοει γιατι ξερει οτι δεν εχει επιλογες και πισογυρισματα απο εμενα οποτε οκ ενω στο μπαμπα του ειναι λιγο αλλιως...ο μικρος παλι με τη μικρη εχει καλυτερευσει...ηταν πιο ζωηρος κ λογο της μικρης κ γιατι πλεον καταλαβαινει ειναι πιο υπακουος οχι ομως οτι δεν κανει τρελλες σαν ενα παιδι της ηλικιας του...απλα παλευω να κραταω λιγο μια σειρα ρουτινα καθε μερα.οσο για την εκκλησια κ εγω δεν το επιχειρω με 2 μαζι κ τοσο μικρο πιο να κυνηγησω κ να αφησω...

μην λετε για κοψιματα γιατι κ εγω θα σαλαταρω εχω τον αντρα μου λεει συνεχεια ετοιμασε βαλιτσα για γερμανι μιας κ ο λογος που εφυγε ηταν που δεν πηαγαινα εγω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαι κι εγω!!!

Σας ελειψα?? :P:P:P

Μολις γυρισαμε σπιτι.. Πηγαμε σε παιδοτοπο σε διπλανιο χωριο..

Καλα περασαμε.. επαιξαν τα μικρα, ηπιαμε το καδεφακι μας και τωρα σπιτι. :D

Εχω εναν πονοκεφαλο... :roll:

Κοριτσια.. Ιφι και Κατερινα.. ειναι εντελως διαφορετικα τα πραγματα με δυο παιδια..

Εγω μπορει αν κανω και μερικες "υποχωρησεις" με την Αναστ.και να την αφηνω να ξεγαιδουριζει λιγο παραπανω, γιατι στην ουσια η μονη μου ασχολια ειναι αυτη..

Αν ειχα ακομη ενα παιδι, θα εβαζα αλλα ορια.

Δε γινεται διαφορετικα. Αλλιως το σπιτι θα γινει γηπεδο... Χαος..

Σημερα δεν την κοιμησα μεσημερι.. για να δουμε τι θα δουμε....!!! :?:?:?

Καλεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε............

Χρονια πολλα στη Δωρουλα μας!!!!!!!!

Να εισαι γερη και παντα ευτυχισμενη κοριτσαρα μου.

Αλλη ιωση να μη σας βρει..!

Και με το καλο το νεο μελος της οικογενειας!!! :D

Φιλια πολλα σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κούκλες!!!!!

Άκουσα να με φωνάζουν και ήρθα!!!!!!!!!!!!

Η αλήθεια είναι οτι είχα κάποια τρεχάματα τους τελευταίους μήνες,αλλά τώρα είμαι πιο χαλαρή.....

Δεν κατάφερα να διαβάσω το #8....απ το 9 και μετά λοιπόν θα απαντήσω....

Δωρούλα,χρόνια σου πολλά και με το καλό το μωράκι σου!

Κι εγώ φέτος λέω να του πάρω καινούργιο ποδήλατο...Κι εμείς αυτό με το χερούλι για το γονιό είχαμε....Βολικό,δε λέω,αλλά τώρα πια θέλουμε κάτι πιο μεγάλο....

Κάτι τέτοιο έχω στο μυαλό μου..

http://www.agora.net.gr/index.php?page= ... Itemid=225

Γιατί όμως λέει οτι είναι ακατάλληλο για παιδιά κάτω των 3ων?

Αμα θέλει κανένας παππούς να μας το πάρει στη γιορτή του,δε θα πω κι όχι...Τι 3 παρά τι 3+ :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Όσο για τον ύπνο...για να σας παρηγορήσω έχω να κοιμηθώ σερί 2.5 χρόνια...Δηλαδή από τότε που γεννήθηκε το βλαστάρι μου......

Οι μαύροι κύκλοι μου έχουν φτάσει στο πιγούνι!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Εμένα όλη νύχτα βρίσκει ένα σωρό δικαιολογίες για να με έχει ξάγρυπνη....

Παλιά ήθελε γάλα(το νεογέννητο....)Σηκωνόμουν και 3 και 4 φορές για γάλα μες τη νύχτα....μετά κάποια στιγμή το έκοψε....Τώρα πια μόνο αν δεν έχει φάει καλά τη μέρα θα ζητήσει γάλα...

Η νέα μας συνήθεια τον τελευταίο μήνα,είναι να φωνάζει μαμά μες τον ύπνο του,να κλαίει και πάω κοντά του,τον ξαπλώνω πάλι,τον σκεπάζω και κοιμάται....

Δε νομίζω να βλέπει όνειρο,γιατί είναι καθημερινό συμβάν αυτό και πολλές φορές μες τη νύχτα...

Όσο για τη συμπεριφορά του?Έχουμε ένα θέμα που αρνείται να κοιμηθεί στο κρεβάτι του.......(κούνια για την ακρίβεια...)

Αρνείται να μαζέψει τα παιχνίδια του και όταν απειλώ ότι θα του τα πετάξω,μου λέει "πέτα τα δε με νοιάζει"

Αν κάποια στιγμή με βγάλει από τα ρούχα μου και του φωνάξω,μου λέει θυμωμένος:"Μαμά μη μου ξαναπείς αηδίες!Να μου μιλάς πιο ευγενικά,το κατάλαβες?Γιατί ξέρεις τι έχει να γίνει!!!!!!!!!!!!!!" :)):)):)):)):)):))

Κουβέντες τις οποίες μεμονωμένα και σε άλλες περιπτώσεις του λέω εγώ!!!!!!!!!!!!!!!!

Αυτό που με εκνευρίζει απίστευτα είναι που δε θέλει να του κρατάω το χέρι στο δρόμο,ενώ μ,ε τη μητέρα μου δεν τίθεται καν τέτοιο θέμα...την πιάνει από μόνος του!!!!! :shock::shock::shock:

Υπάρχουν φορές που θα κάνει κάτι μόνο και μόνο για να μου σπάσει τα νεύρα.Θα τον βάλω τιμωρία ή θα του δώσω καμία ελαφριά πάνω στο χέρι και μετά θα ρχεται να με αγκαλιάζει και να μου λέει "μανούλα μου γιατί με χτύπησες?"Άσχετα αν εγώ τον έχω προειδοποιήσει οτι "σταμάτα να το κάνεις γιατί θα σε χτυπήσω "κι εκείνος γελώντας συνεχίζει.....

Πιστεύω οτι δοκιμάζουν να δουν μέχρι που τους παίρνει....

Εμένα ας πούμε ο δικός μου είναι πολύ υπάκουος σ εμένα,ενώ με το μπαμπά του ...το αντίθετο...

Σκυλάκι τον έχει τον άντρα μου....

Χθες βγήκα από τα ρούχα μου,γιατί του έβαλα την πορτοκαλάδα που του έστυψε ο μπαμπάς του σ ένα ποτήρι με καπάκι,ενώ εκείνος ήθελε να πιει απ το ποτήρι(σχεδόν πάντα τα χύνει πάνω του με την πορτοκαλάδα...δε ξέρω γιατί) και άρχισε να χτυπάει το πόδι του και να λέει όχι να το βγάλεις το καπάκι!Δε θέλω να πιώ με καπάκι!!!!

Εγώ λοιπόν βάζω το ποτήρι επάνω στον πάγκο και του λέω:'Η πορτοκαλάδα σου είναι εδώ.Θέλεις να την πιείς?"

-"Όχι!"

Και πετάγεται ο μπαμπάς του και του λέει: "άμα βγάλουμε το καπάκι θα την πιείς?Να στην κρατάω εγώ και να βγάλουμε το καπάκι?"

Μου ρθε να τον περεχύσω με την πορτοκαλάδα!!!!! :evil::evil::evil::evil::evil:

Σιγά μην κάνω και κωλοτούμπες για να πιεί ο Γιώργος την πορτοκαλάδα του!!!!

Βουτάω κι εγώ το ποτήρι...έτσι όπως ήταν με το παιδικό καπάκι και το καλαμάκι και την πίνω όλη...."Εντάξει παιδί μου",του λέω..."Θα την πιώ εγώ" και αδειάζω το ποτήρι!!!!! :o:o:o:o

Πιάνει τα κλάματα και πάει ο μπαμπάς του και του δίνει τη δική του!!!!!!Τον πλακώνεις το μπαμπά στις γρήγορες ή δεν τον πλακώνεις,κύριε πρόεδρε????????????? :lol::lol::lol::lol::lol:

Δε μπορεί ακόμη να καταλάβει ότι ο Γιώργος μεγάλωσε και οτι δεν πρέπει να επιτρέπουμε κάποιες συμπεριφορές,γιατί στο τέλος θα γίνουν συνήθεια!!!!!

Πάντως Ιφι,εκτύπωσα αυτά τα άρθρα που ανέβασες και θα του τα δώσω να τα διαβάσει 100 φορές και να τα αποστηθίσει!!!!!!! :)):)):)):)):)):))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπεραα κουκλιτσες μου........

Σας ευχριστω για τις ευχες σας,κ ανταποδιδω.......δεν γιορτασα χθες αφου ειμαι σε φαση αναρωσεις αλλα κ απ την αλλη δεν ειχα διαθεση για κοσμο στο σπιτι.....σημερα ομως σηκβθηκαμε πρωι πηγαμε εκκλησια, μετα καφεδακι κ φαγητο....ωραια περαασαμε.....

Εγω ειμαι πολυ καλυτερα κ ο μικρος...ο βηχας μου υποχωρησε σημαντικα κ εχω παρει τα πανω μου μπορω να πω...επιτελους.......Αντε μπηκα κ στον 5ο.....την παρασκευη εχω ραντεβου για το μπεμπε.....

Μαρακι, καλως ηρθες καιρος εχεις να φανεις.....

Ιφι, τι κατασταση αυτην με τον υπνο σας...εφιαλτης μου φαινεται ποιος ξερει τι με περιμενει κμενα.....

Φανη, οντως αρκετα δινετε για ενα τοσο μικρο σπτι καλα κανεις κ ζητησες μειωση....αφου ολα μειωνονται...τι θα απογινουμε δεν ξερω...κ γω τα σκεφτομαι κ πονοκεφαλιαζω....

Καλο βραδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειαααα σας... :oops::D !!!

Μπηκα να σας πω μια καλημερα κ ο,τι σας σκεφτομαι πολυ :x !!!!!

Καλα ειμαστε γενικα οικογενειακως αλλα εχουν πεσει πολλα κ διαφορα τελευταια κ δεν εχω πολυ χρονο!

Υποσχομαι οτι θα μπω μεσα στη βδομαδα να σας διαβασω κ να γραψω τα νεα μας :) !!

Μια ματια που εριξα ειδα οτι η Στεφανια μας περιμενει κοριτσαρο...με το καλο :x !!!!

Καπου το χασα λιγο κ μπερδευτηκα νομιζωντας οτι η Φανη ειναι εγκυος :-\ ....

Ζαιρακι κουραγιο στην επιστροφη για τη δουλεια...

Ιφ περαστικουλια,καπου ειδα οτι πρεπει να εισαι λιγακι αρρωστη..

Δωρουλα καλα σουρτουκεματα ;) !!!

Νινινα,Χρυσα κ ολα τα κοριτσακια σας φιλω πολυ πολυ!!!Το μενου εχει τσαρκα!!Καλη Κυριακη :-*:-*:-*

Καλεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!Τωρα ειδα οτι ανοιξατε καινουριο κ εγω απαντησα στο παλιο το παραπανω κειμενακι... =))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))

Ποσο καιρο εχω να μπω :oops::shock::shock::shock: !!!

Παω να σας διαβασω λιγο οσο προλαβω γιατι θα δουμμε εργακι,θα γραψω το πρωι που θα ειμαι σπιτι επιτελους!!Μακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως τα κοριτσια!!

Σαν τα χιονια!!! :D:D:D:D

Μαρακι.. τι να πρωτοσχολιασω....?

Ειδα το ποστ σου στη ομαδα vbac..

Δεν ηξερα οτι εκανες καισαρικη και οτι ταλαιπωρηθηκες τοοσο πολυ... :(

Κι εγω μαχαιρι θα ετρωγα. παρα τριχα την "πηδηξα"..

Για τον μικρο τι να πω? Μαλλον ειναι η φαση πανω-κατω σε ολα τα ιδιο.

Αρνηση-αντιδραση και ΟΟΟΧΙ σε ολα..!

Υπομονη!! Θα περασει...!! :D

Στελλα.... Καλα μαρη που πηγες και εγραψες?? Στο αλλο θεμα? :lol:

Σκεψου ποοοοοσο καιρο εχεις να μας μιλησεις.. :P:P:P:P

Καλα με νομιζες για εγκυο............? :o:o:shock::shock::shock::lol::lol::lol:

Πες μας νεα της Αφροδιτουλας..

Εβγαλε κανενα δοντι..? (το βιολι μου εγω). :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::lol:

Δωρουλα μου, αυτο ελειπε.. να καλεσεις και κοσμο.. Αμ! Πως! :oops:

Ρε θηριο μπηκες στον 5ο....??? Αντε μια χαρα!!! Μεγαλωνει το μπαλονι ε?? :D

Και επιτελους ειστε καλυτερα.. Ουφ! Η αντιβιωση κανει θαυματα τελικα, οσο κι αν δε θελουμε να την παρουμε..

Εμεις μολις φαγαμε ρεβιθια, τα λατρευει η μικρη.

Ρε κοριτσια εχει ανοιξει υπερβολικα η ορεξη της..

Τι να την κανω? Ολη μερα ζηταει να τρωει... :shock:

Το πρωι τη ζυγισα στο φαρμακειο και η βελονα της ζυγαριας ξεφυγε απο τα 16 κιλα.

Δεν ειναι ηλεκτρονικη και δεν ξερω ακριβως ποσα ειναι.. :roll::roll::roll:

Το βραδυ θελει 2 μπουκαλια γαλα πριν κοιμηθει..

Κλαιει αμα δε της δωσω.. :roll:

Φιλια σε ολες!!

Κατερινακι, Καρολ, Χρυσα, Στεφανια, Ιφιγενεια.. :!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλο απογευμα καλη εβδομαδα κοριτσια......σαν τα χιονια,Μαρακι...κ Στελλα.... :) τι κανετε; εμεις πηγαμε σημερα παιδιατρο κ στεναχωρεθηκα λιγακι η μπουμπου,πηρε μονο 400 γραμ αλλα η αληθεια ειναι πως 4 μερες τωρα την ταιζα με το ζορι δεν ηθελε καθολου το γαλα της......ο γιατρος λεει πως ειναι κοριτσι κ δεν πειραζει αλλα εμενα μου φανηκε πως πηρε λιγο..... :|

Φανη τι παραπονιεσε καλε; τι να πω εγω που ο μεγαλος ζυγιζει 13 κιλα με τα ρουχα,κ ειναι ικανος να κοιμηθει χωρις γαλα πολλες φορες...κ φοραμε ρουχα που ειναι για παιδια 1 ετος πιο μικρα..μια χαρα ειναι η κοπελαρα σου

Μαρακι στο χω ξαναγραψει ολες τα ιδια πανω κατω περναμε.....με τον υπνο ειναι καλυτερα τα πραγματα αλλα ειναι βραδυες που ξυπναει 3 η 4 τα χαραματα κ μετα πρεπει να παει καποιος στο κρεβατι μαζι του,κ περναει καμια ωρα στο συνολο ετσι..... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακι, η Αναστ. τους πρωτους μηνες εβαζε 300-400 γρ. τον μηνα..

Οταν σταματησα να την θηλαζω (1,5 μηνων.. :cry: ) επινε 40γρ. γαλα.. :o

Μετα τους 19 μηνες πηρε τα "πανω της" και τωρα δε σταματαει.. :shock:

Καλε δε σας ειπα..... αχνοφαινεται ο κατω κυνοδοντας..... αντε και φτανουμε αργααααα.. και χαλαρααααα στα 14 δοντια........!! :lol::lol::lol::lol:

Ποσο ακομη θα κανουν να βγουν.....?

Μας εχουν βγαλει την πιστη..... :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια..........εκανα καθαριοτητα το πρωι πανω κατω.....ολα μαζι κ κουραστηκα ομολογω.....ειναι σχετικα δυσκολο το σπιτι γιατι ειναι μεζοννετα κ ετσι αποφευγω να το κανω με τη μια,ειδικα τωρα..αλλα σημερα δεν ξερω τι μ επιασε....τωρα τηγανισα κ λιγες πατατουλες να τις κανω με αυγουλακια( ε αυτο λιμπιστικε το μπεμπε) κ σε λιγο θα παω να παρω το αγορακι μου.....

Φανουλα, να χαιρεσαι που τρωει τοσοοοοοο η μικρη σου γιατι κ γ ω ελεγα οτι τρωει πολυ για μωρο κ τωρα φτασαμε στο αλλο άκρο....Δεν καταλαβαινα εκεινες που λεγαν ειναι δυσκολα να μην τρωει κ τ ακυνηγαν κ ομως ποτέ δεν πιστευα οτι θα το περνουσα κγω, κ ειδικα τον τελευταιο καιρο με τις ιωσεις ερεψε ο καημενουλης αλλα το χειροτερο εειναι οτι του κοπηκε η όρεξη......

Κατερινακι, μην στενοχωριεσαι έτσι ειναι τα μωρακια εναν μηνα βάζουν εναν πιο λίγο αφου τρωει κανονικα αυτο εχει σημασια......

Οι υπολοιπες που ειστε χαθηκατεεεεεεεεεεεε........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας :D:D:D !!!!!Τι μου κανετε???

Βαλτε απουσια κ χθες...αυτο το πραγμα που καθε μερα κατι βγαινει με κουρασε τελευταια...παλι ελειπα εξω για δουλειες.Μεχρι την Παρασκευη ειμαι full παλι!!!

Τρεχω με κατι θεματα της μαμας που προσπαθουμε να τακτοποιησουμε ΤΕΒΕ,εφοριες κτλ...μιλαω με κατι παλιους πελατες μπας κ διωξω κατι εμπορευματα που μου εχουν μεινει...κοιταμε να νομιμοποιησουμε κ κατι παρανομιες του σπιτιου που σκοπευουμε να μεινουμε καααααποια στιγμη(στο κτιριο που ειμαστε τωρα εχουμε σηκωσει εναν νεο οροφο)τωρα που δωσανε παραταση στην ημερομηνια κ βλεπουμε κατι μηχανικους να δουμε τι θα γινει...τρεχαμε κ με μια θεια που ηταν αρρωστη κ τελικα τη χασαμε...ολο κ κατι επισκεψεις προκυπτουν κ αλλα πολλα για να μη βαριομαστε !Πραγματικα καθε μερα απο τις γιορτες κ μετα ειναι γεματη :roll: !

Αυταααα :lol: !!!

Κατα τάλλα ολα καλα!Εγω ειμαι λιγο μπουκωμενη,πολυ θα λεγα...εχω να κοιμηθω 3 νυχτες,δε μπορω να ανασανω!Σημερα θα παω στο φαρμακειο να παρω ενα Ronal δε παει αλλο!!!

Η τσουπρα μου μιααααα χαρα το πουλακι μου!!!Εχει γκρινια κ νευρακια που κ που τα συνηθηισμενα αλλα ειναι πολυ καλυτερα σε σχεση με πριν τις γιορτες που ηταν σε μια μονιμη τσιτα κ αντιδραση!

Το βιολι με τα βραδινα κακα συνεχιζεται :shock::lol: !!!Απλα οσο παει το επιταχυνει...δε περναει 1 με 2 λεπτα απο την ωρα που την βαζω στο κρεβατι κ κανει το γνωστο μικροσκοπικο σκατουλακι :lol::lol: !!Μα γινονται κακα με χρονοδιακοπτη??Οτι ωρα κ αν παει για υπνο στο 2λεπτο μου το ετοιμαζει!!Καθε μερα!!Κλεινει 3 μηνε αυτο το πραγμα :shock: !!

Φανουλι δε τα εχω μετρησει τα δοντια,δε ξερω αν βγηκε κανενα νεο,θα δω ;)

Θελω να βρω κ λιγο χρονο να παω στον παιδικο της γειτονιας να ρωτησω τη διαδικασια μπααααας κ μας παρουν το Σεπτεμβρη!

Αντε να ζεστανει ο καιρος να ξεκινησω το κοψιμο της πανας!Της λεω συνεχει οτι αν φοραει μπεμπιλινο δε θα την παρουν στο σχολειο...κανουμε βολτα κ περναμε απο το δημοτικο κ το νηπιαγωγιο κ βλεπει τα παιδια που παιζουν εξω κ θελει να παει κ εκεινη λεει!!

Τι αλλο??Η γλωσσιτσα μας εχει παρει φορα :D !!Λεμε τα παντα πια αλλα ενταξει οχι πεντακαθαρα,μπερδευουμε κ κατι αρθρα αλλα μιλαμε πια κανονικα :) !!Το πιο ωραιο ειναι που παιρνει υφος κ στυλ κ κουναει κ τα χερια αμα μιλαει κ θελει να πει κατι σοβαρο ή εχει νευριασει :lol: !!

Α!!Κατι πηρε το ματι μου που λεγατε για ποδηλατα!Κ εμεις εχουμε ενα τρικυκλο φουξια που εχει τη γνωστη λαβη για το γονιο για οταν ειναι μικρουλια.Τωρα λεω να τη βγαλουμε,να βγαλουμε κ το προστατευτικο κ να το κρατησουμε για φετος!!Το οδηγει μια χαρα!!Του χρονου καινουριο!Φανη πολυ ωραιο φαινεται αυτο που εβαλες φωτο.

Κοριτσια παω να βαλω το φαι στο φουρνο γιατι μεσημεριασε κ υποσχομαι να βρω χρονο να τα λεμε πιο συχνα :x !!Νινινα μου,Ιφ,Δωρουλα(χρονια πολλα για το Σαββατο!!),Ζαιρα,Χρυσα,Μαρακι,φανουλι,Στεφανια... :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλο βραδυ κοριτσια....Στελλα μια χαρα ειναι η μικρουλα σου,αυτο με το σκατουλακι εγω δεν μπορω να το εξηγησω.... :D

Δωρα ειδες πως ειναι να εχεις κακοφαγο παιδι; ετσι ηταν ο μεγαλος μεχρι περυσι το ψυγειο γεματο κ να μη ξερω τι να του δωσω...τωρα τι να πω....εκτος απο φασολακια κ αρακα που δεν τα πολυθελει,

τρωει απ'ολα τα ζυμαρικα η αδυναμια του ειναι μακαρονας τι να κανω; :lol:

Φανη δεν το ηξερα οτι η μικρη σου επερνε τοσο λιγο βαρος; εμενα μεχρι πριν ενα μηνα ηταν πολυ καλη μεχρι που εκοψε το ενα γευμα,κ δεν αρωστησε για να πω επηρεαστηκε απο εκει :?: αλλα μου κανει μικρες γουλιες,κ ενω στην αρχη ρεβεται κανονικα τα ρεψιματα συνεχιζουν για πολλες ωρες αργοτερα κ ετσι κανει κ 5 ωρες για να ξαναφαει.....αυριο θα την παω κ σε αλλη γιατρο να τη δει,αυτο το ετσι ειναι επειδη ειναι κοριτσι δε με ικανοποιησε σαν απαντηση...θα το ψαξω μπορει να θελει αλλο γαλα η κ εγω δεν ξερω τι να πεζει.....σημερα προσπαθησα να τη ζορισω για 5 γευματα κ το αποτελεσμα αυτο να κλαιει κ εγω μαζι του....... :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...