Μετάβαση σε περιεχόμενο

Είμαι εγκυούλα!!!!


pinky14

Recommended Posts

Γλυκουλα μου ποσο σε νοιωθω........

Το 2008 μενω εγκυος στον 1ο μηνα προσπαθειων. Η χαρα μου απεριγραπτη!!!!!!! Κανω χοριακη νωρις και βγαινει 63 μοναδες. Λεω εκανα νωρις...... επαναλαμβανω 2 φορες και διπλασιαζεται κανονικοτατα. Τελευταια χοριακη 2.300 μοναδες. Ολα πανε καλα σκεφτομαι.... Ανημερα Χριστουγεννα μετα την εκκλησια βλεπω λιγο αιμα. Παιρνω τηλ τον γιατρο και ξεκιναω ουτροτζεσταν χ 2 τη μερα και σε μια εβδομαδα σταματανε τα καφε και κοκκινα υγρα. Περιμενω να περασουν οι 2 εβδομαδες για να παμε να το ακουσουμε. Εννοειται οτι ημουνα σιγουρη οτι ολα πηγαιναν καλα...... Δυστυχως δεν ακουσαμε καρδουλα. Τα υγρα ηταν προφανως αποβολη. Ο γιατρος αποφανθη "αποβολη 1ου τριμηνου". Συχνο φαινομενο. Δυστυχως για εμενα υποβληθηκα στην διαδικασια της αποξεσης, σωματικης και ψυχολογικης , κατι που εσυ ευτυχως το απεφυγες..... Και να σκεφτεις οτι μετα απο 2 μερες ειχα προβα για το νυφικο μου.

ΜΕτα απο 9 μηνες, οταν ενοιωσα ετοιμη ξαναπροσπαθησαμε και εμεινα εγκυος. Γεννησα ενα υγιεστατο αγορακι και οπως βλεπεις περιμενω το δευτερο μωρακι μου. Η Παναγια και η πιστη μου με βοηθησε πολυ.

ΞΕρω καλα πως νοιωθεις πιστεψε με. Εγω ελεγα οτι δεν θα τα ξανακαταφερω, οτι θα ξανααποβαλω κλπ. Εχω και πολυκυστικες και κυκλο οτι να' ναι. Αλλα οπως βλεπεις ολα πηγαν καλα.

Προσπαθησε να το ξεχασεις και οταν εισαι ετοιμη να ξαπαπροσπαθησεις. Η επομενη φορα θα ειναι σιγουρα τυχερη. Σε φιλω γλυκα :):):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυπάμαι πολύ γλυκιά μου...

Και σ' εμένα έχει συμβεί και χρειάστηκε και απόξεση. Ξαναέμεινα όμως πάρα πολύ εύκολα έγκυος, και τώρα έχω έναν κούκλο τριών μηνών!

Νομίζω το αντιμετωπίζεις πολύ καλά! Για ό,τι χρειαστείς, εμείς είμαστε εδώ για σένα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω για τα πολυ καλα σασ λογια!συγκινηθηκα! Μεσα απο την καρδια μου ευχομαι να ειστε καλα εσεισ κ τα μωρακια σασ!!! Cristina το ξερω για τις χρωμοσομικες ανωμαλιες, αυτο μου δινει δυναμη να προχοραω.. Οτι ο Θεος επελεξε να μη φερει στον κοσμο αυτο το παιδι για καποιο λογο! Ολα για καλο γινονται! Κ σκεψου οτι μπηκα στο νοσοκομειο για εξωμητριο γιατι κατι εβλεπε η γιατρος κ η Παναγια με βοηθησε κ τελικα εγινε αποβολη, τιποτα δεν ηταν τελικα! Πασχαλιτσα χαιρομαι παρα πολυ που σου πηγαν ολα τοσο καλα! Ευχομαι με το καλο κ αυτο το μωρο! μακαρι κ γω μετα απο καποιο καιρο να νιωσω κ γω τη χαρα της εγκυμοσυνης της καλης κ οχι του αγχους μονο οπως αυτη που ειχα! Η πιστη μου θ με βοηθησει! "θελω να γινω μαμα", μου δινεις κ συ ελπιδα για το μελλον! Να χερεσαι το μωρο σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λυπάμαι πολύ για ότι έγινε...κρίμα πραγματικά...

περίμενα νέα σου με αγωνία...σου είχα γράψει ότι είχα περάσει κ εγώ το δύσκολο στάδιο της αναμονής κ της παρακολούθησης των χοριακών κ νόμιζες ότι όλα είχαν πάει καλά..

δεν σου απάντησα τότε να μη σε απογοητεύσω αλλά δυστυχώς στην πρώτη μου εγκυμοσύνη δεν πήγαν καλά τα πράγματα, περίμενα με αγωνία σαν κ εσένα κ τελικά έδειξε εξωμήτριο..έγινε χειρουργίο κ αφαίρεση σάλπιγγας...τέλος καλό όμως κ λίγους μήνες μετά έμεινα έγκυος κ τώτα έχω το γιο μου...

προσπάθησε να μη στεναχωριέσαι , θα μείνεις εγκυούλα...

πολλές γυναίκες ήμασταν στη θέση σου κ αποκτήσαμε παιδάκι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστω konna φυσικα κ θυμαμαι αυτα που μου εγραψες! Πραγματικα το αντιμετωπιζω πολυ καλα κ δε στεναχωριεμαι! Θελω να πιστευω κ να ελπιζω οτι η επομενη φορα θα ειναι η τυχερη μας!!! Λατρευω τοσο πολυ ολα τα παιδια που ευχομαι να γινω κ γω μανουλα! Σου ευχομαι οτι καλυτερο! Να σαι καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...