Μετάβαση σε περιεχόμενο

Είμαι εγκυούλα!!!!


pinky14

Recommended Posts

Κ ναι ειμαι εγκυος!!! Το τεστ βγηκε θετικο!!! Απιστευτη χαρα! Δε το χω συνειδητοποιησει!! Μακαρι Παναγια μου & Θεουλη μου να πανε οοολα καλα! Με αγχωσαν λιγο με το θεμα της β χοριακης που ηταν λεει χαμηλο κ θα παω κ αυριο για τριτη φορα εξετασης χοριακης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο μενααααααααα αυτα τα νεα οταν τα ακους ειναι παντα ευχαριστααααα ευχομαι ολα να ναι καλα και να εχεις 9 υπεροχους μηνες και με το καλο να κρατησεις το μωρακι σου αγκαλια

εκανες τεστ??????και βγηκε θετικουλι η πηγες κατευθειαν για χοριακη

μη σε φοβιζουν οι χαμηλες τιμες ειναι αρχη αν θα πας να ξανακανεις και ολα ειναι καλα θα εχουν αναιβει

εγω σε ολες μου τις εγκυμοσυνες -εχω ηδη 2 παιδακια-και τωρα ειμαι στο τριτο-εκανε τεστ εβλεπα θετικο και μετα απο μια βδομαδα πηγαινα στον γιατρο μου για να με δει ...............................

σου ευχομαι τα καλυτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω ολες κοριτσια κ σε σας ευχομαι οτι καλυτερο! Rapanaki πηγα σημερα για 3η εξεταση χοριακης κ εδειξε 444,90. Εχω στεναχωρηθει απιστευτα, προσπαθω να το παλευω κ παρολο που πολυ αισιοδοξος ανθρωπος αυτη τη φορα με πηρε απο κατω! Ξερω οτι τιποτα δεν εχει τελειωσει κ οτι το θαυμα μπορει να γινει αλλα επειδη θελω τοσο αυτο το μωρο, στεναχωριεμαι! Για να καταλαβεις: εκανα στη 2η μερα καθυστερησης αμεσωσ β χοριακη&βγηκε θετικο 91,90, ξανακανα παλι στις 16/02&βγηκε 190,90& ενω σημερα περιμεναμε 700 και... Δυστυχως βγηκε 444,90! Αυριο θα παω στη γιατρο να της μιλησω!δε ξερω τι να σκεφτω που θα μου δωσει θετικη σκεψη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mpougatsoula σε ευχαριστω πολυ! Μακαρι να πανε ολα καλα, αλλα αν δεν αυξανεται σωστα η χοριακη πως βρισκεις την ελπιδα οτι θα πανε ολα καλα; Θελω κ γω να εχω μια ηρεμη εγκυμοσυνη κ να εαι χαρουμενη οπως πολλες εγκυες αλλα δε με αφηνει αυτη η χοριακη..αρχιζω να μη τη συμπαθω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια, υπαρχει πιθανοτητα ενδομητριου ή παλινδρομης κυησης;; Ή στην περιπτωση ενδομητριου ειναι ακομα πιο χαμηλες οι τιμες;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Pinky, στην πρώτη μου εγκυμοσύνη, η χοριακή δεν ανέβαινε φυσιολογικά και το έμβρυο παλλινδρόμησε στην 8η εβδομάδα. Ο γιατρός μου ήταν αντίθετος στις πολλές χοριακές γιατί πιστεύει ότι δεν κρίνεται απόλυτα η ομαλή εγκυμοσύνη απ'αυτές.

Στην δεύτερη, δεν έκανα καθόλου χοριακές γιατί δεν άντεχα να το ξαναπεράσω όλο αυτό.

Πρέπει να έχεις θετική σκέψη και να πιστέψεις ότι όλα θα πάνε καλά! Με τόσες ευχές απ'όλες μας, το σποράκι σου θα είναι μια χαρά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜακαΡι steisy να πανε ολα καλα! Το πιστευα μεχρι σημερα οτι δε θα γινει τπτ κακο, πριν τις εξετασεις, μεχρι που πηρα τα αποτ/τα κ κλονιστηκε η ελπιδα μου! Δε χαθηκε ομως... Εχω αναμεικτα συναισθηματα απο τη μια φοβαμαι κ στεναχωριεμαι κ απο την αλλη κατι μεσα μου λεει οτι ισως πανε καλα ολα! Κριμα για την παλινδρομη κυηση! Ευχομαι οτι καλυτερο στο παιδακι σου κ σενα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστω πολυ! Μακαρι οι τοσες πολλες κ ομορφες ευχες ολων σαςνα "πιασουν" κ σε 9 μηνες αν το θελει κ ο Θεος να κραταω κ γω στην αγκαλια μου το μωρο μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αδικα μου στενοχωριέσαι... αδικα... :x

ολα καλα θα πανε να το δεις :mrgreen: εσυ ειπαμε:

να ξεκουραζεσαι, να μη σηκωνεις βαρη κ να εισαι ΑΙΣΙΟΔΟΞΗ :D

ολα καλα θα πανε !!!!! :x:x:x:x:x:x:x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πινκη κ γω με μια ημερα καθυστερισης ειχα χοριακη 91 , δ ξαναεκανα ομως πηγα μετα απο 2 εβδομαδες στον γιατρο για υπερηχο κ ακουσα κ καρδουλα κ τωρα η ζουζουνα μου την κυριακη εγινε 1 ετους

οποτε μην σε αγχωνουν τα νουμερα κοιτα να εισαι ηρεμη κ περνα μια βολτα απο τον γιατρο σου

να κανεις εναν υπερηχο να δεις το φασολακι σου

ολα καλα θα πανε να σκεφτεσαι ΜΟΝΟ ΘΕΤΙΚΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πινκη κ γω με μια ημερα καθυστερισης ειχα χοριακη 91 , δ ξαναεκανα ομως πηγα μετα απο 2 εβδομαδες στον γιατρο για υπερηχο κ ακουσα κ καρδουλα κ τωρα η ζουζουνα μου την κυριακη εγινε 1 ετους

οποτε μην σε αγχωνουν τα νουμερα κοιτα να εισαι ηρεμη κ περνα μια βολτα απο τον γιατρο σου

να κανεις εναν υπερηχο να δεις το φασολακι σου

ολα καλα θα πανε να σκεφτεσαι ΜΟΝΟ ΘΕΤΙΚΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω πολυυυ!! Maria πως γινεται να σκεφτεσαι παντα θετικα οταν παιρνεις κακες εξετασεις;; Θα παω αυριο στη γιατρο μου κ βλεπουμε! Θα προσπαθησω να ηρεμησω, ευτυχως ο αντρας μου ειναι διπλα μου κ ατομα που τα αγαπω! Κ σεις! Mpougatsoula μακαρι να ναι κ για μενα καλα τα πραγματα! Μα γινεται η χοριακη να μην ανεβαινει οσο πρεπει κ να πανε ολα καλα;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pinky μην σκεφτεσαι αρνητικα κοπελα μου!εχεις ενα σπορακι στην κοιλιτσα σου κ με τη δυναμη της πιστης σου κ της θελησης σου κρατησε το!μπορεις!οι εξετασεις πολλα μπορουν να πουν αλλα δεν εχουν την τελικη κουβεντα αυτες αλλα ο Θεος!γι αυτο να μην απελπιζεσαι!τπτ δεν χαθηκε και πολλες φορες γινονται κ λαθη στις μετρησεις.εχε πιστη και ολα θα πανε πολυ ομορφα!το ευχομαι ολοψυχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστω πολυ ann! Μου δινεις δυναμη κ κουραγιο!! Να σαι καλα! Κ να σου ζησει το μωρακι σου! Εχω πολυ πιστη! Κ εχω παρει μια αποφαση οτι κ να γινει δε θα λυγισω.... Θα γινω πιο δυνατη κ θα ξαναπροσπαθησω! Το πιο σημαντικο ειναι που εχω τον αντρα μου που τον λατρευω!!!! Φυσικα δεν εχει τελειωσει τιποτα! Κ μακαρι η δυναμη της πιστης μου να με βοηθησει κ να πανε ολα καλα!!!! Να σαι καλα παντως!! Κ να χερεσαι την οικογενεια σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Girls εκανα β χοριακη ξανα κ απο 444,90 που ηταν στις 20/02 πηγε 1015. Μηπως θα επρεπε να αυξηθει κ αλλο??? εν τω μεταξυ ειδα κ αρκετο αιμα κ πονο δυνατο στην κοιλια κ στη μεση, μου περασε μετα απο πολλες ωρες, το αιμα βεβαι εχει μειωθει αλλα ειναι αρκετο ακομα...μονο ξαπλωμενη ειμαι συνεχεια. Εκανα κ εξεταση αιματοκριτη κ ειναι πολυ καλος 40,50! Αυριο θα παω να με δει η γιατρος! Τι λετε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην αγχωνεσαι με την β χοριακη!!!ολα μια χαρα πανε...αλλωστε αυξανεται!!!αυτο ειναι σημαντικο...

εγω 1 φορα εκανα χοριακη μονο και απο εκει και περα υπερηχους καναμε,,,! :D

με το καλοοοοοοοοοοοοοοο !!!απολαυσε τοοο :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mwroudenia σε ευχαριστω πολυ!!!!! Ευχαριστω επισης οοοολα τα κοριτσια για τις υπεροχεςευχες τους αλλα κ για τη στηριξη κ συμπαρασταση χωρις να με ξερουν!! Δυστυχως ομως ειχα μια αποβολη!! : ( ετσι επρεπε να γινει απο το Θεο, δε πρεπει να ψαχνουμε το γιατι! Θα σκεφτομαι θετικα κ μετα απο 3 μηνες αν ειμαστε καλα κ το πιο τυχεροι κ το θελει ο Θεος θα ξαναπροσπαθησουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πινκυ μου συνηθως οι αποβολες αυτες που γινονται στις πρωτες μερες ειναι επειδη η ιδια η φυση μας προφυλασσει, συνηθως καποια χρωμοσωμικη ανωμαλια υπαρχει που ο οργανισμος την εντοπιζει και διακοπτει την κυηση. Καπως λεγεται αυτο αλλα δεν θυμαμαι. Παρα πολλες κοπελες το περνανε και η επομενη εγκυμοσυνη τους ειναι μια χαρα! Σου ευχομαι συντομα να εισαι εγκυουλα και να πανε ολα καλα! Μην απελπιζεσαι, θετικη σκεψη και δυναμη θελει και ολα θα πανε καλυτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Σ' ευχαριστώ για το γλυκό σου μήνυμα!!!😍
    • Έτσι θα μας ανεβάσεις και συ το ουράνιο τόξο σου, να είσαι σίγουρη 🌈🌈 Από Οκτώβρη ξανά γιατί παίρνει ο άντρας μου κάποια φάρμακα ας πούμε, και δεν θέλουμε να διακινδυνεύσουμε να μείνω έγκυος όσο τα παίρνει.. Βγάζει ταυτόχρονα τα δύο κάτω και οι αφυπνίσεις τη νύχτα είναι ασταμάτητες... Που θα πάει, θα ηρεμήσουμε κάποια στιγμή (ένας γνωστός μου είπε θα ηρεμήσω εννοείται, όταν πάει 4 ετών 😱😱). Συνεχίζω τα τεστ και αυτόν τον μήνα και μετά τέλος, αν και δεν τρέφω πολλές ελπίδες, σίγουρα θέλουν χρόνο οι ορμόνες μου να έρθουν στα ίσα τους. Φιλάκια και στη δική σου κορούλα, και χαδακια στην μικρούλα στην κοιλιτσα 💓💓 Τη μέρα δαγκώνει ο,τι βρει, αλλά η νύχτα είναι άλλη πίστα, πιο δυσκολη. Ανά δύο ώρες ξύπνημα και κλάμα... Υπομονή σε όλες μας! Φιλάκια και στο δικό σου μωρουδελι ♥️♥️♥️
    • Τώρα που είπες γκρινιάζει, λοιπόν ακούστε έχω μια φίλη αστρολογο με την οποία κοιτάμε τις ημερομηνίες γύρω στην ΠΗΤ και οι περισσότερες μέρες του Οκτώβρη έχουν μια συνοδο που κάνει πολύ γκρινιαρικους χαρακτήρες.... με λέει μέσα στη μίρλα θα είναι 😝... πέφτει κ η έκλειψη.... δεν ξερω απο που να το πιασω.... θα δεσω τα ποδια μου να το βγαλω Νοέμβρη 😂
    • Καλησπέρα κορίτσια.Εκανα αιματολογικό έλεγχο..όλα καλά στις μετρήσεις.Ξεκιναω επισήμως αύριο λοιπόν...🙏🙏🙏Πρώτος υπέρηχος Τετάρτη 8 Μαϊου.
    • Εμένα δεν με δυσκόλεψε ιδιαίτερα η ανάρρωση από την καισαρική.. αυτό που με ζόρισε πιο πολύ ήταν επειδή θηλαζα και κρατούσα το παιδί αγκαλιά πολλές ωρες με πονούσε λιγο η τομή από το βαρος του παιδιού  αλλά γενικα ήταν οκ και έκανα καισαρική με ολική ναρκωση κιολας που θεωρείται και λίγο πιο δύσκολο 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...