Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΑ ΣΠΟΡΑΚΙΑ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ Νο2


Recommended Posts

Καλησπέρα φουσκοκοιλιτσες μου,τι κανετε;εγω ειχα παε μεχρι την μαμα μου για φαγητο το μεσημερι γιατι ο συζυγος δουλευε και τωρα χαλαρωνω,αν και ειχα σιδερο αλλα το αφησα για αυριο.....

λοιπον μιλησα με εναν οικογενειακο φιλο του μπαμπα μου γυναικολογο και του εξηγησα τι συνεβει.μου ειπε αφου η αυχενικη και το ραρρ ηταν οκ δεν υπαρχει θεμα .επισης αφου φαινοντουσαν τα νεφρακια του κυριου φασολη και δεν ειχαν κατι παθολογικο να μην ανησυχω.βεβαια με συμβουλεψε να κανω μια επαναληπτικη β επιπεδου για να ηρεμησω.ηρεμησα λιγο ειναι η αληθεια αλλα θα ηρεμησω οταν παρω αποτελεσματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 989
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας και πάλι, μολις έφαγα το γιαουρτάκι μου με μπολικο μέλι.

Καρολινακι γλύκα η Λυδία που θέλει να έχει ο μπέμπης κάλτσες αλλα βρε παιδί μου και εσύ βραδιάτικα θες να πάτε, το κορίτσι ξέρει ποτε είναι ανοιχτά τα μαγαζιά :lol::lol::lol::lol:

Αλέκα φαντάζομαι να προσπαθεί να βάλει την πιπίλα στον αφαλό, η δικιά μου προσπαθεί να δει απο τον αφαλό, σου λεει δεν μπορεί με τρύπα μοιάζει κάτι θα δω :lol::lol::lol::lol:

Βικάκι πότε έχεις εσύ αυχενική? Μη μου στεναχωριέσαι με τα οικονομικά ολοι στην ίδια ρευστότητα ζούμε έτσι οπως είναι τα πράγματα. Φιλιά στον Αντωνάκη σου.

Πασχαλιτσάκι είμαστε και συνονόματες μια χαρά τα αποτελέσματα της αυχενικής σου και χαίρομαι που 'ηδη αισθάνεσαι καλύτερα γιατι σε είχαν ταλαιπωρήσει πολύ οι αναγούλες και οι εμετοί. Τώρα για το φύλο σας το κρατάει για έκπληξη δεν πειράζει την άλλη φορά.

Αννα να δεις που ολα θα είναι καλά, θυμισέ μου για αμνιοπαρακέντιση σου είπε αυτός που σου έκανε την β επιπέδου? Ο γιατρός σου ήταν παρών τι είπε? Σε ρωτάω γιατι στην πρώτη μου εγκυμοσύνη κάπου στην 26η βδομάδα βλέπει ο γιατρός μου οτι μία μέτρηση στο μωρό βγαίνει στα κατώτερα φυσιολογικά, μου λεει να πάμε να το δούμε σε μια εβδομάδα στον ιδιο που έκανα την β επιπέδου (σε μαιευτήριο). Οντως στα κατώτερα φυσιολογικά, είπαμε το παρακολουθούμε σε τρεις εβδομάδες πάλι, αναπτυσσόταν μια χαρά το μωρό, η μέτρηση πάλι στα κατώτερα φυσιολογικά, εγώ εντωμεταξύ είχα φτάσει στις 30 βδομάδες. Αυτός απο το μαιευτήριο μου προτείνει να κάνω αν θέλω αμνιοπαρακέντιση την 33η εβδομάδα έτσι ώστε αν συνέβενε κάτι να γεννιοταν και το μωρό. Ο γιατρός μου δεν το θεωρούσε απαραίτητο απο τη στιγμή που είχα μια πολύ καλή αυχενική, μια επισης πολύ καλή β επιπέδου, είχαμε αποκλείσει την ύπαρξη οποιοδήποτε συνδρόμου αφού δεν παρατηρήθηκε τίποτα ύποπτο μορφολογικά και μάλιστα μου έλεγε οτι έτσι που σε βλέπω μάλλον είναι κληρονομικό. Για να μην σε κουράζω αμνιοπαρακέντιση δεν έκανα γέννησα στις 40 εβδομάδες ένα υγιέστατο κοριτσάκι και απλά το κεφαλάκι της ήταν χαμηλά στις καμπύλες. Νομίζω ομως οτι ήταν πολιτική του μαιευτηρίου μιας και το κόστος τέτοιων εξετάσεων είναι σημαντικό. Εκεί που είχα φτάσει δεν ρίσκαρα να γεννήσω προωρα για να μάθω αν το παιδί μου θα έχει μεγάλη ή μικρή την μια διάμετρο του κεφαλιού. Σαφώς κάθε περίπτωση είναι διαφορετική απλά το αναφέρω σαν μια περίπτωση που δεν θα έδειχνε κάτι σημαντικό για την υγεία και την βιωσιμότητα του εμβρύου η αμνιοπαρακέντιση. Να κάνεις επαναληπτική και ολα θα είναι καλύτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο εμενα κοριτσια.Α μη ξεχασω,εμενα βιβη ειναι το μικρο μου.

να σασ ρωτησω,στισ κοπελεσ που προταθηκε η αμνιοπαρακεντηση,δεν τισ εβαλε ο γιατροσ να κανει πρωτα το Α τεστ? εχω μπερδευτει! εγω αυριο θα το κανω το α τεστ,επειδη στην αυχενικη βγηκε 2,2 το κοκκαλακι(ανωτατο φυσιολογ οριο ειπε και σε μενα).και αν ολα ειναι οκ στο α τεστ δε θα χρειαστει να κανω κατι αλλο μου ειπε.ΔΕν τα ηξερα ολα αυτα βρε κουκλες κ πελαγωνω,προσπαθω να τα αποστηθισω κ φρικαρω.Πολυ ψυχοφθορα ολα αυτα γμωτο

η γιατροσ μου ειναι η Κοντογιωργη,στο ιασω αθηνων που θα γεννησω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια!!!!!!!!!βλεπω ηρθε η πασχαλιτσακη!!!ευχαριστα τα νεα σου κουκλα!κ για την αυχενικη και για τις αναγουλες! ψιλο ηρεμησες με τους εμετους? :lol::lol::lol::lol: γελασα βρε κοριτσια με την πιπιλα κ το ματι στον ομφαλο? τι πλακα που εχουν τα παιδια σε αυτην την ηλικια ε?!!!εμενα ο γιος μου βλεπει την κοιλια κ λεει ποοοοοοοοοποοοοοοοοοοο πως εγινες ετσι μαμα? θα περασεις κ τον ανδρεα(ο αντρας μου)!!!! σημερα εχουμε συννεφια κ ψοφοκρυο.. ψιλοελιωσε το χιονι. χτες σας διαβασα,αλλα κοριτσια με πεθανε χτες η κοιλια.με πονουσαν παλι τα πλευρα μου κ η κοιλια με τραβουσε πολυ..μαλλον μεγαλωνε..μου κοβει την ανασα,με κουραζει..ευτηχως δεν ειναι καθε μερα..σου χαλαει ολη την διαθεση. κοριτσια εχω μια απορια για μια αλλη κοπελα.. στην 16 βδομαδα αν παει σε νοσοκομειο το βραδυ με αιμοραγια ειναι δυνατον να την καθαρισουν μεσα σε 2 ωρες κ να την διωξουν σπιτι?μας ειπε οτι το απεβαλε.. ενω σε ολο αυτο το διαστημα των εβδομαδων ειχε αιμοραγιες κ μας ειπε οτι πηγε παλι ενα βραδυ στο νοσοκομειο κ 1 το βραδυ κ οτι την εκαναν κ αυχενικη. γινετε αυτο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βιβη μου καλημερα και απο μενα...

κοιτα επειδη και εγω εκανα αμνιο την τεταρτη..να σου πω οτι εγινε αφοτου ειχε προηγηθει η β επιπεδου και ειχε δειξει δυο ευρηματα ..οποτε με βαση τα βιβλια απο δυο ευρηματα και πανω λενε οτι καλο ειναι να κανεις αμνιο..τωρα κοριτσακι μου στην αυχενικη εμας δεν εδειξε κατι που να τον ανησυχησει...ακου τι λεει η γιατρος σου αυτη ξερει καλυτερα ! και εφοσον της εχεις εμπιστοσυνη...το τεστ α δεν ξερω τι ειναι :oops::oops: παντως ολα θα πανε καλα!!!!!!!!!!!! μην αγχωνεσαι κοριτσακι μου..και εγω ειχα αγχος αλλα όλα πηγαν τελεια... :D:D

σε φιλω..και περιμενουμε νεα σου..

οι υπολοιπες φουσκωκοιλιτσες μου που ειναι ? ελατε να ανεβουμε λιγακι...

ειμαι λιγακι πεσμενο ...πλεον απο την τεταρτη ξαπλα..ε βαρεθηκα η παπιομανα... :roll::roll:

να πουμε καμμια μακακια :oops::oops::oops: περα απο τα πολιτικα δρωμενα που ναι για μουτζωμα ολοι τους :evil:

το σπορακι μου παντως χθες..ο ποντικουλης μου! με το που πηγα να κανω νανα δεν με αφηνε να κοιμηθω...ολο τουμπες και χτυπηματα ηταν :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα σε όλα τα κορίτσια! Ειρήνη με λένε:) 'Αννα πως είσαι με το θέμα της αμνιοπαρακέντισης? Νομίζω πως η ιδέα της επαναληπτικής β επιπέδου δεν είναι κακή ιδέα αμα δεν είσαι σίγουρα για την αμνιο. Ίσως μία δεύτερη γνώμη σε βοηθήσει. Delphine μια από τα ίδια και εγώ χθες, όλη μερα στο κρεβάτι γιατί με τραβούσε απίστευτα ο αφαλός μου! Δε μπορύσα ούτε όρθια με ίσια πλάτη, ούτε καθιστή. Σήμερα είμαι καλά, δεν ξέρω τι έφταιξε, μεγαλώνει η κοιλιά όπως σε σένα, το έντερο, ποιος ξέρει..? Μετά την β επιπέδου την Παρασκευή, που κάνω το σταυρό μου, όλα καλά, πήρα και τα αποτελέσματα των αιματολογικών. 31 αιματοκρίτης και 70 σίδηρο, ο γιατρός μου έδωσε και δευτερο σκεύασμα σιδήρου..Πασχαλιτσάκι εσύ μία χαρά είσαι, μπράβο, γερή και δυνατή μανούλα! Καρολινάκι μπράβο που έκανες την άμνιο, πάει τελείωσε τώρα, με το καλό να πάρεις τα καλύτερα αποτελέσματα! Σήμερα έχει συννεφιά, τι θα έλεγες όμως να κανονίσετε μία βολτίτσα με τον αντρούλη σου για όποτε θα νιώθεις καλύτερα? Φιλιά σε όλες τις κοπέλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera sas k apo mena..pasxalaki ti wraia pou to eides k ola itan kala k gia to fulo tin alli fora k emas etsi mas ekane to zouzouni mas.... vlepw k oi anagoules sou elatwthikan ante wraia na isuxaseis ligo.... tsevoula k emena pou i auxeniki eixe vgei 2.1 me eipe oti den xreiasetai na kanw apolutos tpt i giatros mou... auti pou mou ekane tin auxeniki mou protine ama thelw na kanw amnio alla oxi oti einai aparetito.... karolinaki k emena etsi olo to bradu strifogurize k klwtsouse den me afhse na koimithw.. k twra pou ksupnisa me klwtsies ksipnisa o antras mou to leei xtupa tin mi tin lipase twra pou mporeis giati meta den se vlepw kala.... :lol::lol: ase skeftomai na parw maksilari ektra gia na koimamai giati den mporw me tpt na voleutw oli tin wra strifogirzw... xrisimopoih kamia? maraki k emena me pianoun trabigmata wres wres.... filakia fouskwkilitses.... paw na tin pesw pali koutoulaw...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου!!!

Εγω η κακομοιρα απο χθες που πηγα σε πνευνονιολογο,εχω βροχιτιδα και δεινοπαθω η καημενουλα ,με βηχα και φλεματα.Παιρνω αντιβιωση και εισπνεομενα για να μη μου γινει πνευμονια,αστα βραστα.Οσο ελεγα την ιωσουλα που ειχα θα την περνουσα ανωδυνα,τελικα μου εξελιχθηκε διαφορετικα.Σκεφτομαι ολο τον μικρουλη μου που τον ταλαιπωρω με τον βηχα μου αλλα με διαβεβαιωσε ο γιατρος μου οτι ειναι καλα προστατευμενος και να μην ανησυχω.

Κατα τ'αλλα πολυ χιονι εδω βρε παιδι μου !!! δενεχει σταματησει 2 μερες να χιονιζει.Εχουμε αποκλειστει εντελως!!!

jTBrp2.png

IEkup2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βετουλα μου περαστικουλια...

για να σε καθησυχασω..ακου....

εγω κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης μου επαθα 3 φορες βροχιτιδα!!!!! δυστυχως με αντιβιωση εισπνεομενα και τωρα λογω αμνιο...ξαναπηρα για 4 φορα αμοξιλ... αλλα αφου κρινοταν ολες τις φορες επιβεβλημενο...τι να κανω...απλα ο ποντικουλης μου εγινε αμοξιλατος... :(:( τρωγε καθε μερα ενα γιαουρτακι και παιρνε και ενα ουλτρα λεβιρ...καθε φορα που παιρνεις αντιβιωση..

ναταλακι μου τα φιλια μου...και κατι τετοιο ειπε και ο αντρας μου στο ποντικακι...χτυπα τωρα που μπορεις... :lol::lol::lol:

μαρακι μου..κατερινακι μου... :-*:-*

λια μου..αμαλια...που χαθηκες?

μακια σε ολες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοιλιτσες... εχει εναν βρωμοκαιρο και εναν αερα αστα να πανε....

αννουλα μου οσους και να ρωτησεις θα σου πουν διαφορετικες γνωμες... ακου τη γιατρο σου γιατι ξερει ολο σου το ιστορικο....

το αλφα τεστ γινεται στο τεταρτο μηνα αλλα επειδη ειναι "ψευδης" εξεταση (δηλαδη μπορει να σου βγαλει και λαθος αποτελεσμα) γιαυτο δεν τη συνιστουν ολοι οι γιατροι. ειμαι αιματολογικη εξεταση και σου βγαζει το ποσοστο για τριχρωμιες και συνδρομο νταουν.... επειδη και εγω τοτε στη κορη σκεφτομουν το οικονομικο ειχα παει και σε αλλο γιατρο και σε αλλο (για να επιβεβαιωσω αν πρεπει να την κανω και ποσο θελουν για να την κανω). εγω την εκανα και ηρεμησα οτι το αγγελουδι μου ηταν μια χαρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααααααααααααααααα σε ολες τις πανεμορφες κοιλιτσες τι κανετε???????????

πολυ βροχη και σημερααααααααααααααααααααα ελεος δηλαδη ευτυχως τα παιδακια μου ειναι στην μαμα μου και ετσι θα καθαρισω το σπιτι

ο αντρουλης μου θα κατεβει σημερα με κατι φιλους του στην πορειααααααααααααα εγω φυσικα εδω του ειπα θα γινει χαμος αλλα θελει να παει

anna31 ειδες αν μιλησεις με καποιον ειδικο μπορει να σε καθησυχασει με το καλο λοιπον να κανεις την β επαναλληπτικη και ολα να πανε καλα..........στο ευχομαι μεσα απο την καρδια μου πασχαλιτσακι πολυ καλα τα αποτελλεσματα της αυχενικης δεν πειραζει και εγω ετσι πιστευω οτι στην αυχενικη δεν θα δω το φυλο του μωρου μας αλλα κοντος ψαλμος...........που λενε την τεταρτη που εχω την αυχενικη θα σας τα πω kangaroo μου τι υπεροχο να θελει να δει μεσα απο τον αφαλοοοοοοοοοοοοο το μωρακι

delpine μου καλημερα τα παιδια λενε υπεροχαααααααααααααααααα πραγματα σε αυτες τις ηλικιες εμενα ο μεγαλος μου μου εφερε δωρο κατι ροζ παπουτσακια και ενα ροζ φορμακι και μου ειπε να πω στον γιατρο μου οτι δεν θελουμε αλλους αντρες φτανει να βγαλει ενα κοριτσακι για να την προστατευει σαν μεγαλος αδερφος ελιωσαααααααααααααααααααααααααααααααααααα

veta περαστικααααααααααααααααααααα ασε και γω 1 βδομαδα και ειχα μπουκωμα πολυ βηχα αλλα επειδη με ειδε και δεν ειχα βροχητιδα μου ειπε να το παλεψω με ορους και τσαγακια και ευτυχως τωρα συνερχομαι σιγα σιγα ταλαιπωρηθηκα πολυ ομως και το νινακι μεσα στην κοιλιτσα μου το ιδιο θα επαθε

φιλακια πολλα σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia!!!

Ti kanete....pwpwpw ti polulogoudes eimaste...de prolabainw na diabasw!!!

Emeis etoimazomaste na pame boltoula...oxi eksw omws giati brexei simera...

alla se kati theious gia fagitaki.

Pasxalitsaki kalws irthes pisw! Wraia ta nea sou kai eutuxws pou ligo iremises kai su!!

Anna, egw pisteuw oti einai kali idea na ksanakaneis ti B epipedou...kai isws kai me allo giatro

gia na exeis kai mia deuteri apopsi! Kai meta blepontas kai kanontas.

Koritsia eseis me ta koritsakia...akouw auta pou lete...kai skeftomai oti etsi tha eimai kai egw me ti mpempoula mou se ligo kairo!!! Ti wraia!! Kala auto me ton afalo pou prospathei na dei mesa...ola ta lefta...gelasa!!

Vikaki kai bebaia se thumomaste...den ksexname kai as kaneis meres na mpeis!!

Veta perastikoulia!!

Maximaki emena de klotsaei dinata alla to niwthw na kounaei kathe prwi kai na kanei kai ena tik tik h koilia sa na exei loksigka kai mou aresei polu, to xaideuw.

Delphine baze kremoules kai ksapla!! Egw ws twra den exw niwsei kati tetoio...isws perpei na allaksw fwto giati nomizw oti exei megalwsei aisthita h koilitsa mou apo tote pou tin ebgala!!!

Boubo kai emena mou eixe pei gia to A test alla mallon auto to kaneis mono an brei kapoia timi sta oria otan kaneis auxeniki...tha mathw omws tin Triti ti tha mou pei gia auto!!

Aleka ante aurio na deis ton kolokutha sou! Kai egw ti mpempoula mou tin Triti!!!

Rapanaki ti glukos pou einai o gios sou!!

Karolinaki kai esena polu glukoula i mikroula!

Den kserw an ksexasa kamia!

Kalimera se oles kai filakiaaaaaa!!!!!

pwpw rixnei kati brontes edw!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsares mouuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu :D:D:D:D:D:D:D ti mou kanete mwreeee???mou leipsate kale.......exthes eixame trexamata me doulitses kai meta phgame voltoula se kati filous kai arghsame poluuuuu na mazeytoume opote de mporessa na mpw ligaki na sas diavasw...elpizw na eiste oooooles kala kai xamogelastes parolo pou o kairos einai...ta mavra tou ta xalia... :?:? aleka mou i allagi tou onomatos sto kainourgio mas postaki einai nomizw i katalliloteri...afou eimaste polulogoudes giati na to krupsomesn allwste!!!xaxaxaxaxaopote opws katalavainete einai adynaton na sxoliasw 7 selides pou diavasa giati den thymamai poia egrapse ti....tha sxoliasw mono kana 2 pragmatakia pou thymamai:

PASXALITSA MOUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU!!!pou eisai marhhhhh??anisixisame....oufffff!!afou ola einai polu kala me to sporaki sas xairomai polu polu kai den peirazei pou mas kopsoxoliases :D:D:D elpizw twra na kseagxwthikes kai na eisai pio xalari!!!oso gia tous emetous elpizw na fygan kai min ksanarthoun ousttttt!!kai na eyxaristitheis FAI!!!xaxaxaxaxaxax :-p:-p:-p:-p

p.s. ta apotelesmata apto PAPa den ta exw parei akoma alla den agxwtnomai mias kai i ayxeniki mou vghke ok ;;);;);;) .thn deytera elpizw na exoun vgei gia na mporesoume na pame sto giatrouli mas thn trith na to ksanadoume to mpempaki mas :D:D:D

vetoula mou perastikoulia sou elpizw syntoma na anarrwseis kai na mhn ksanarrwstiseis!!!

annoula mou egw tha elega an thes na pareis kai mia deyteri gnwmi alla egw sti thesi sou tha edeixna empistosini sto giatrouli mou kai tha ekana thn exetasi gia na eimai sigouri xilia tis ekato oti ola einai kala me to sporaki mou....elpizw oti apofasi kian pareis na einai gia to kalytero...kai mhn agxwnesai gia thn amnio...tha se kseagxwsoun ta koritsia mas pou thn exoun kanei ;);)

exw trelathei me ola ayta ta eksipna kai ta xaritomena pou lene ta paidakia sas gia ta sporakia sas...pwpw fantazomai tha exete liwsei i manoules...edw eliwsa egw!!!na ta xaireste oles ta zouzounakia sas!!!

kalwsmairthes ariadnoula me to kalo to mwraki sou kai edw eimaste emeis na kanoume pareoula :D:D

shmera den exw mageirema o antroulis tha faei mpakaliaraki me skordalia pou tha ftiaksei i manoula mou kiegw tha vrasw patatoules na ftiaksw mia tonosalataoula na faw giati nomizw oti ayto to mhna ksefyga me to faghto kai tha klapsoume pou tha mas zigisei o giatroulis...afhsteta koritsia...pfff tespa den tha agxwthw giayto twra...toulaxiston to eyxaristithika!!!xaxaxaxaxax :-p:-p:-p:-p:-p:-p

sas filw oles prostoparonnnnnnnn!!!smouatsssssssssssssssssss stis koilitses sas

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια και απο εμενα. Σας ευχαριστω ολες πολυ για τα καλα σας λογια.

Επηξε το ματι μας στο χιονι και στην ομιχλη βρε κοριτσια....... Δεν λεω, καιρος του ειναι αλλα ειναι και το ατιμο το πετρελαιο φθηνο!!!!!!!!

Εννοειται οτι θα την βγαλουμε μεσα. οσο βγηκαμε..... βγηκαμε στη Βέροια. Και ταβερνουλα πηγαμε 2 φορες, εχει ο αδερφος της μαμας μου και μπορω να πω οτι ειναι απο τις καλυτερες της Βέροιας, ακομη και ο γυναικολογος μου εκει πηγαινει και λεει οτι εχει γυρισει ολη την Ελλαδα, σαν του θειου μου τα φαγητα και την καθαριοτητα δεν ειδε πουθενα!!!!! Και για καφε πηγαμε και τα ψωνια μας καναμε δοξα τω θεο, οποτε τα κεφαλια μεσα τωρα.

Το μενου σημερα εχει κοτοπουλο γιαχνι με πατατουλες για τον πριγκιπα και εμεις κοτα ψητη στο φουρνο με πουρε και σαλατα μπροκολο. Αχ τι ωραια που ηταν στην "πατριδα"..... ολα ετοιμα, μονο για φαγητο με ζητουσαν!!!!!! Τυχερες οσες ειστε κοντα στις οικογενειες σας ;););););)

Αλεκα μου γραψε το ονομα μου και την επομενη επισκεψη : ΚΑΤΕΡΙΝΑ- 5/3 γυναικολογος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα!!

Σας βρήκα!!! Είχα μείνει στο προηγούμενο post και με ιδιαίτερη χαρά είδα οτι ανοίξαμε κι άλλο!!! Γιατί αραγε βρε παιδιά αφού δεν μιλάμε και ποοοοοολύύύύ ;):lol::lol: !

Εγώ είμαι η Ρόζμαρι και μένω Μοσχάτο! Λοιπόν, δε έχω μπορέσει να διαβάσω τις προηγούμενες σελιδούλες γιατί πραγματικά δεν έχω χρόνο! Θα προσπαθήσω μέχρι το βραδάκι να μάθω τα νέα σας. Το μόνο που είδα με χαρά είναι οτι όλα ειναι καλά για τον μικρούλι της Καρολίνας και χαίρομαι ιδιαίτερα!! Εύχομαι όλες οι μανούλες να έχουμε καλά νέα από τα σποράκια μας! Την Τετάρτη πρώτα ο Θεός πάμε κι εμείς για αυχενική! Οπότε θα δούμε λίγο καλύτερα το μικρουλάκι μας. Θυμάμαι στην κόρη μου οτι μας είχε πει οτι είναι κοριτσάκι στην αυχενική, αλλά εμείς περιμέναμε την Β επιπέδου να το ανακοινώσουμε το φύλο! Για να δουμε τώρα???? Έχω αγωνία να δω οτι είναι όλα καλά!

Σας φιλώ, καλό υπόλοιπο Κυριακής και καλή εβδομάδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και πάλι, μολις έφαγα το γιαουρτάκι μου με μπολικο μέλι.

Καρολινακι γλύκα η Λυδία που θέλει να έχει ο μπέμπης κάλτσες αλλα βρε παιδί μου και εσύ βραδιάτικα θες να πάτε, το κορίτσι ξέρει ποτε είναι ανοιχτά τα μαγαζιά :lol::lol::lol::lol:

Αλέκα φαντάζομαι να προσπαθεί να βάλει την πιπίλα στον αφαλό, η δικιά μου προσπαθεί να δει απο τον αφαλό, σου λεει δεν μπορεί με τρύπα μοιάζει κάτι θα δω :lol::lol::lol::lol:

Βικάκι πότε έχεις εσύ αυχενική? Μη μου στεναχωριέσαι με τα οικονομικά ολοι στην ίδια ρευστότητα ζούμε έτσι οπως είναι τα πράγματα. Φιλιά στον Αντωνάκη σου.

Πασχαλιτσάκι είμαστε και συνονόματες μια χαρά τα αποτελέσματα της αυχενικής σου και χαίρομαι που 'ηδη αισθάνεσαι καλύτερα γιατι σε είχαν ταλαιπωρήσει πολύ οι αναγούλες και οι εμετοί. Τώρα για το φύλο σας το κρατάει για έκπληξη δεν πειράζει την άλλη φορά.

Αννα να δεις που ολα θα είναι καλά, θυμισέ μου για αμνιοπαρακέντιση σου είπε αυτός που σου έκανε την β επιπέδου? Ο γιατρός σου ήταν παρών τι είπε? Σε ρωτάω γιατι στην πρώτη μου εγκυμοσύνη κάπου στην 26η βδομάδα βλέπει ο γιατρός μου οτι μία μέτρηση στο μωρό βγαίνει στα κατώτερα φυσιολογικά, μου λεει να πάμε να το δούμε σε μια εβδομάδα στον ιδιο που έκανα την β επιπέδου (σε μαιευτήριο). Οντως στα κατώτερα φυσιολογικά, είπαμε το παρακολουθούμε σε τρεις εβδομάδες πάλι, αναπτυσσόταν μια χαρά το μωρό, η μέτρηση πάλι στα κατώτερα φυσιολογικά, εγώ εντωμεταξύ είχα φτάσει στις 30 βδομάδες. Αυτός απο το μαιευτήριο μου προτείνει να κάνω αν θέλω αμνιοπαρακέντιση την 33η εβδομάδα έτσι ώστε αν συνέβενε κάτι να γεννιοταν και το μωρό. Ο γιατρός μου δεν το θεωρούσε απαραίτητο απο τη στιγμή που είχα μια πολύ καλή αυχενική, μια επισης πολύ καλή β επιπέδου, είχαμε αποκλείσει την ύπαρξη οποιοδήποτε συνδρόμου αφού δεν παρατηρήθηκε τίποτα ύποπτο μορφολογικά και μάλιστα μου έλεγε οτι έτσι που σε βλέπω μάλλον είναι κληρονομικό. Για να μην σε κουράζω αμνιοπαρακέντιση δεν έκανα γέννησα στις 40 εβδομάδες ένα υγιέστατο κοριτσάκι και απλά το κεφαλάκι της ήταν χαμηλά στις καμπύλες. Νομίζω ομως οτι ήταν πολιτική του μαιευτηρίου μιας και το κόστος τέτοιων εξετάσεων είναι σημαντικό. Εκεί που είχα φτάσει δεν ρίσκαρα να γεννήσω προωρα για να μάθω αν το παιδί μου θα έχει μεγάλη ή μικρή την μια διάμετρο του κεφαλιού. Σαφώς κάθε περίπτωση είναι διαφορετική απλά το αναφέρω σαν μια περίπτωση που δεν θα έδειχνε κάτι σημαντικό για την υγεία και την βιωσιμότητα του εμβρύου η αμνιοπαρακέντιση. Να κάνεις επαναληπτική και ολα θα είναι καλύτερα.

Καλημέρα καρολινακι μου και καλη κυριακη.αυτος που μου εκανε την β επιπεδου μου ειπε να κανω αμνιοπαρακεντηση(ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ) και οχι ο γιατρος μου ,ο οποιος λογω μιας καισαρικης που ειχε δεν μπορεσε να ειναι παρων στην εξεταση.ειδε τα αποτελεσματα μετα.και εγω νομιζω οτι εχει να κανει με την πολιτικη του νοσοκομειου λογω κοστους .ο γιατρος μου ηταν καθησυχαστικος και μου ειπε οτι λογικα δεν ειναι καποιο προβλημα αλλα λεει αφου στο προτεινε ο αλλος καντην ν αεισαι σιγουρη.εγω οπως σου ειπα θα κανω επαναληπτικη και ευχομαι ολα να πανε καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμπρος εμπρος...είναι κανενα πολυλογουδικο εδω?? :lol::lol: πειτε του πως το ζητα η παπιομανα :D:D:D

δεν νυσταζω και κοιμαται και η κορουλα μου και ο αντρουλης μου και ηθελα να μαμυζουζουνεψω :lol::lol: αλλα μαλλον μοναχουλι εμεινα :(:( σνιαρφφφφ

παω να συνεχισω το βιβλιο μου.. είναι ένα αγγλικο με σχετικό τίτλο...shopaholic & baby!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol: είναι μια που εχει τρεεεελα με τα ψωνια...και που ναι εγκυος ! τυχαιο? σαν να μου μοιαζει λιγακι ;);) απλα τωρα λογω εποχων μου φυγε το πρωτο... και εμεινε το baby..

σας φιλωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α δεν σας ειπα...ασχετο θ αγραψω μυθιστορημα στο τελος αν τ αλεω μονη μου εδω... :lol::lol::lol:

χθες το βραδυ ο ποντικουλης! δενμε αφηνε να κοιμηθω ...πηγαινε περα δωθε ...και ελεγα καλα βρε αγαπη μου δεν αφηνεις το μπασκετ για μετα :lol::lol::lol: τι χαιδευα τηνκοιλιτσα ..αυτος εκει...

τςςςςςςςςςςςς αντρες παιδι μου...σε παιδευουν απο σπορακια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πασχαλιτσα μου λατρευω το νικ νειμ που εχεις επιλεξει...καλη εξεταση να χεις την τεταρτη...εννοειται κοριτσαρα μου γερο να ναι πανω απολα!!!! ;);) σμουτςςςςςςςςςςς

ροζμαρι..πολλα φιλια κουκλιτσα μου... και θα κανονισουμε τα αθηναιοφουσκωκοριτσα :lol::lol::lol: για καφεδακι ...να τα πουμε και απο κονταααααααα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε κοριτσα κουραστηκα να διαβαζω!δυο μερες δεν μπηκα κ διαβαζα διαβαζα τελειωμο δεν ειχε.

θελω να με βοηθησετε σε κατι αυτο το τικερακι πως θα το κανω να μπει οταν γραφω μνμ;

κ εχω μια ερωτηση γιατι οταν βαζω ημερομηνια τοκετου ξεκιναει η κυηση 2 εβδομαδων;με αυτο το σκεπτικο την κορη μου την ειχα γεννησει στις 43 εβδομαδες!!τωρα ο γιατρος μου βγαζει στις 38 εβδομαδες τελευταια ημερομηνια λογω διδυμων κ αυτο το τικερακι βγαζει συνολο 40 εβδομαδες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsia mou... nansy pata dipla se kapoianis to tikeraki ekei pou leei make a pregnancy ticker.. kateva katw katw leei get pregnancy ticker pata ekei kateva katw katw vale imerominies, onoma k xrwmataki ama theleis k pata seei it antegrapse to bbcode ston pinaka elenxou melous edw pera sto profil k pata upovoli koita ta koutakia apo katw na min exoun tik.. elpizw na voithisa.... ama thes kati allo pes... ante na perasei auto to vradi na paw na dw to zouzounaki mou aurio..pou me exei taraksei stis klwtsies....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πασχαλιτσα μου λατρευω το νικ νειμ που εχεις επιλεξει...καλη εξεταση να χεις την τεταρτη...εννοειται κοριτσαρα μου γερο να ναι πανω απολα!!!! ;);) σμουτςςςςςςςςςςς

Γλυκουλα μου μαλλον δεν εννοεις εμενα......... εγω την εκανα την αυχενικη την προηγουμενη δευτερα. Αλλα αν σου αρεσει το παρατσουκλι μου, σ' ευχαριστω πολυ!!!!!

Χριστινακι μου οι εμετοι δυστυχως δεν σταματησαν αλλα ελλατωθηκαν. Κανω μια φορα το απογευμα, μιας και δεν χωνευω με τιποτα το μεσημεριανο και απο εκει και μετα θα κανω εμετο αναλογα με το τι θα φαω. Οσο για τις ναυτιες εξακολουθουν αλλα σε μικροτερη ενταση..... Που θα πανε θα τελειωσουν και θα γινω μια φαλαινα, γιατι ρε κοριτσια το μυαλο μου δεν χορταινει με τιποτα!!!!! Μεχρι και τον πριγκιπα θελω να φαω ετσι ζουμερος και ζουμπουρλος που ειναι ο γλυκουλης μου :o:o:o:o:o:o:o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...