Μετάβαση σε περιεχόμενο

ανοιξιατικες μανουλες 2012!στην τελικη ευθεια!!!!


Recommended Posts

Εγω τα βράδια ξυπνάω καθε 2 ωρο μπήκα σε πρόγραμμα χαχα, για τουαλέτα κ νερό κ γω πολύ δίψα! Το ν αλλάξω πλευρό δύσκολο πράγμα ευτυχώς κοιμάμαι πολύ εύκολα εκτος αν χορτάσω υπνο,τοτε βρικολακιάζω... :lol::lol:

Κορίτσια κλείνω γιατί παλι πονάω κ παω να ξαπλώσω

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 304
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα κορίτσια και καλή σαρακοστή σε όλες εύχομαι!!!!!!

Εύχομαι να 'στε όλες καλά και τα περάσατε όμορφα σήμερα!!!!!

Εγώ πολύ ήρεμα, με τέτοιο κρύο που να πας, μην αρρωστήσουμε λίγο πριν την γέννα.......

Σπίτι, κάναμε λίγες δουλίτσες να μην αφήσω το σπίτι έτσι και ετοιμάζομαι για την μεγάλη στιγμή!!!!!

Δεν ξέρω αν θα προλάβω να σας γράψω αύριο, θέλω να τελειώσω τελευταίες εκκρεμότητες και κάτι ψώνια ακόμα για το μαιευτήριο, dettol και τέτοια, γιατί με την κρίση δεν ξέρεις τι θα επικρατεί και στα μαιευτήρια, οπότε να τα έχω πάρει μαζί μου ;)

Ευτυχώς που μπαίνω Τετάρτη οπότε θα έχω μία μέρα μπροστά μου να προσαρμοστώ, να μιλήσω και με τις μαίες, γενικά να δω πως λειτουργούν στο Αρεταίειο και Πέμπτη πρωί πάμε για καισαρική........

κορίτσια ακόμα δεν το πιστεύω...... έχω μεγάλη αγωνία, προσπαθώ να κοιμηθώ όσο πιο πολύ μπορώ αυτές τις μέρες, αλλά έχω αγωνία και το βράδυ με παίρνει δύσκολα.....

Μόλις μπορέσω θα μπω να σας γράψω εμπειρίες!!!!

Φιλάκια πολλά :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα πήγαμε στο γιατρό 2730 με 2790γρ είμαστε!!Μπήκα κ στον μήνα μου,κ ο γιατρος είπε να δει τον τράχηλο, ένα θα σας πω πέθανα στον πόνο κ μου έβαλε τις φωνές αν κάνω έτσι με μια απλη εξέταση πως θα γεννήσω..πάτησα τις φωνές βέβαια αλλα μου βρήκε μύκητες κ μου ειπε να βάλω κατι υπόθετα να υποχωρήσει :(:( Σε καμια 10 ημέρες το βλέπει, θα ξαναπάμε την Παρασκευή να δούμε πότε γεννάμε.. αχ ..

Α>ντε με το καλό Κική

ti sou kanei diladi ???sou evale ekeino ton diastolea gia na se eksetasei??Ax mhn les tetoia kai egw eimai fovitsiaraaa!!!e kala pes ton omws sthn genna tha exw anaisthisia!etsi den einai? :D:D

ante me to kaloo!!konteueis

kai esy kiki me to kaloo

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοιλουμπίτσες και καλή σαρκοστή!!!!

Κική μου σου εύχομαι να έχεις μια καλή γέννα και όλα να πάνε καλά!!!

Μωρουδένια μου, δεν σου βάζει κολποδιαστολέα καλέ! Δυο δάχτυλα βάζει και εξετάζει τον τράχηλο...απλά τα βάζει βαθιά και λόγω της υπεραιμίας που υπάρχει στην περιοχή, νιώθεις μια ενόχληση.

Εγώ έχω συσπασούλες αλλά αυτό που με βασανίζει 2 μέρες τωρα είναι πόνος αφόρητος στην ευαίσθητη περιοχή. Δεν μπορώ όχι απλά να κάνω τις δουλειές μου αλλά ούτε να περπατήσω. Χθες βραδυ πήγα στο νοσοκομείο να με δει η γιατρός μου και είπε οτι οι πόνοι αυτοί που έχω είναι επειδή ανοίγει η λεκάνη μου απότομα και προετοιμάζεται για τον τοκετό. Στην 1η μου γέννα δεν είχα καθόλου πόνους και ενοχλήσεις. Τελικά κάθε εγκυμοσύνη και διαφορετική. Αλλά υποφέρω κορίτσια.... ενα τέταρτο έκανα για να πάω από τον καναπέ στην τουαλέτα που είναι 6 μέτρα πιο πέρα :lol:

Το μωρό είναι λίγο μεγαλούλι.... 3.510γρ το έβγαλε! :shock: Εαν φάω όλο μου το μήνα θα ξεπεράσει στανταρ τα 4 κιλά και δεν το θέλουμε αυτό.... ίσως πάμε πάλι για πρόκληση. Αυριο θα με ξαναδεί και ίσως αν δεν μπώ να γεννήσω αύριο να μπώ την Παρασκευή.

Αν δεν τα καταφέρω να ξαναμπώ αυτές τις μέρες εύχομαι σε όλες σας μια καλή γέννα και προπαντός με υγιή μωράκια!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα εγκυούλες και συντομα μανούλες!!

Τι κανετε πως περασατε το τριήμερο? Εγω το παρακανα με το περπατημα το Σαββατο που ειχε και καλη μερα και ειχαμε παει σε ξενοδοχειο τα δυο μας πριν τον μεγαλο ερχομο και πονεσα πολυ τα κοκκαλα μου, δε μπορουσα ουτε να καθησω ουτε να ξαπλωσω πλευρο παρα πονο ανασκελα και εκει στην πολλη ωρα με επιανε δυσπνοια ... ευτυχως απο χθες το απογευμα ειμαι καλυτερα αν και με την παραμικρη αποτομη κινηση ποναω .

Την Παρασκευη ειχα παει γιατρο, 2650 εγινε και σε 9 μερες γενναω, μου φαινεται δε θα φτασει τα 3 κιλά!Θελει να με ξαναδει τελικα αυτη την Παρασκευη να δει ποσο θα βαλει, να μου κανει κατι αναλυσεις και να μιλησω με τον αναισθησιολογο να του δειξω κατι ακτινογραφιες του απονδυλου που εχω καποιο προβλημα γιατι θα ειναι αλλος αναισθησιολογος και θελω να ειμαι ησυχη για την επισκληριδιο.

Κικη με το καλο να υποδεκτεις τα μαναρια σου!Και να μας πεις τις λεπτομερεις οταν επιστρεψεις με το καλο!

Μaryloo και σε σενα ευχομαι ολα να πανε καλα με ενα πονο, να υποδεκτεις το αντρακι σου!!

Χριστινα ευχομαι ολα καλα με τους μυκητες ελπιζω να υποχωρησουν , ασχημο πραγμα τωρα στα τελευταια να σου τυχει .

Κορινα με γεια τα καινουρια πραγματακαια, αντε να ετοιμαζεσαι και εσυ σιγα σιγα!!

Κοριτσια η Χρυσα εζχει μερες να μπει και ειναι τακτικη , λετε να εκανε την αρχη??

Σας αφηνω , πολλα φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαριλου, κικη με το καλό κορίτσια με ένα πόνο!!!!

μωρουδένια μην ανχώνεσαι εγω μάλλονπόνεσα λόγω των μυκητών που απέκτησα :( δυο φιλες μου που γεννησαν προσφατα η μια δεν καταλαβε τπτ η άλλη ενόχληση.Εγω ελπίζω ως την ΠαρΑΣΚΕΥΗ ΠΟΠΥ ΘΑ ΞΑΝΑΠΆΩ ΝΑΜΟΥ ΈΧΕΙ ΠΕΡΆΣΕΙ μην κολλήση τπτ η μικρή μου...

Βλέπω όσες κοντευουμε θα πάμε Παρασκευή

Όντως λες να γεννησε η Χρύσα? :D

Αντε κ τα υπόλοιπα κορίτσια να ετοιμάζεστε σιγα σιγά ο καιρος περνάει πολύ γρήγορα!

Πολλά φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ ξεκινάμε κοριτσάκια μου!!! Κάντε την αρχή και μην ξεχάσετε να πείτε εμπειρίες και σε εμάς που έχουμε 1 μηνάκι ακόμα μπροστά μας.

Εγώ είμαι στο πατρικό μου αυτές τις μέρες γιατί ο αντρούλης μου φτιάχνει το δωματιάκι του μικρού και δεν ήθελα να είμαι μέσα στις μπογιές ακόμα κ αν είναι τα eco και άοσμα. Η αλήθεια είναι ότι μια αγωνία για το πως θα βγει την έχω. Άλλα είχαμε πει κ άλλα έκανε τελικά γιατί θέλει να είναι έκπληξούλα και να το έχει φτιάξει μόνος του το δωματιάκι του γιού του!!Χαζομπαμπάκας!!! :D:D:D

Αυτές τις μέρες τρώω σαν βόδι κορίτσια! Η μανούλα μου έχει χαρεί τόσο που όλο με ταϊζει..ε...και εγώ δεν μπορώ να αντισταθώ στις λιχουδιές!

Επίσης, τώρα θέλω να βρω και το σετ με τις μπάντες κ το παπλωματάκι της κούνιας και είμαι έτοιμη!!!Α!Και να το ψάξω λίγο για τα βλαστοκύτταρα και το ομφάλιο αίμα. Τι θα κάνω, αν θα απευθυνθώ στη Δημόσια Τράπεζα ή σε ιδιωτική κτλ. Εσείς τι κάνατε;;;

Κική, λογικά θα έχεις πάει νοσοκομείο, αλλά να σου ευχηθώ όλα να πάνε μια χαρά, τα μωράκια σου να είναι γεμάτα υγεία και ευτυχία στη ζωούλα τους! Εύχομαι να πάνε όλα καλά στον τοκετό!!!

Λέτε η Χρύσα να γέννησε;;; Έχει καμιά το τηλέφωνο της; Αν μάθετε νέα της ενημερώστε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσάκια ακόμα εδώ είμαι, αύριο πρωί μπαίνω και Πέμπτη καισαρική.......

Μπήκα στα γρήγορα να σας ενημερώσω ότι γέννησε χθες το Ευάτσι μας!!! οι κουκλίτσες είναι από 2200γρ. η καθεμία και θα μείνουν για λίγες μέρες θερμοκοιτίδα, είναι μοα χαρά, όλα πήγαν καλά!!!!!

Άντε να τους ζήσουν οι κούκλες, γερές και καλότυχες να 'ναι!!!!! Ξεκίνησαν να έρχονται τα ανοιξιάκιτα μωράκια!!!!!

Σόρρυ που δεν προλαβαίνω να σχολιάσω τις υπόλοιπες, τρέχω λίγο σήμερα με τις τελευταίες ετοιμασίες!!!

Μάκια πολλά κορίτσια, με το καλό όλες να πάρουμε αγκαλίτσα τα μωράκια μας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κούκλες! Τι κάνουν οι κοιλίτσες? Βλέπω αρχίσαμε!!!!!!!!!!! :D:D:D

evatsi μας,να σου ζήσουν οι κουκλίτσες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

περιμένουμε τα νέα σου όταν με το καλό ευκαιρέσεις......

kiki μας, όλα να σου πάνε τέλεια!!!!Με το καλό να αγκαλιάσεις τα ζουζουνάκια σου!!!!Εμείς στα μετόπισθεν θα ευχόμαστε!

nm0113, 9 μέρες δεν είναι τίποτα! Έφτασε και η δική σου ώρα! Περιμένουμε τα νέα της Παρασκευής τώρα.

maryloo, κι εσύ με το καλό κοριτσάκι μου! Μ΄έναν πόνο και με άπειρες χαρές!!!!

Χριστινάκι, εσύ πότε με το καλό είπαμε?

corinaki, καλές τελευταίες ετοιμασίες! Με το καλό να τελειώσει και το δωματιάκι σας να το χαζεύετε μέχρι να έρθει το ζουζούνι σας...

Χρύσα μας, που είσαι????????? Γέννησες???????

Αχ...έχω αρχίσει να μπαίνω στο κλίμα...εσείς που γεννήσατε ή γεννάτε στα κοντά μην μας ξεχάσετε μέσα στην απέραντη ευτυχία σας...θέλουμε νέα και εμπειρίες!!!!!!!

Εμείς κορίτσια καλά είμαστε, απλά έχω βαρύνει και δυσκολεύομαι στις κινήσεις. Έχω να πλείνω όλα αυτά που πήραμε αλλά βλέπω πως δεν έχω χρόνο και αγχώνομαι μήπως σκάσει μύτη ο λεβέντης μας και εγώ δεν έχω προλάβει να ετοιμαστώ. Το Σάββατο λέω να ετοιμάσω την βαλίτσα...άντε να δούμε!

Φιλάκια πολλά σε όλες και καλή σαρακοστή να έχουμε με πολλά γεννητούρια (που θα έχουμε δλδ... :D )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κοριτσάκια μου!!

Είμαι ακόμα εδώ κ δεν έχω γεννήσει!!Η βαλίτσα είναι μεσα στο αυτοκίνητο κ πηγαινοέρχεται..χαχα :D Σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον!

Έρχεται συνέχεια κόσμος στο σπίτι κ ειχα καναδυο μέρες την μαμα μου κ την πεθερά μου κ κάναμε κ δουλειές κ δεν μπόρεσα να μπω..

Αφήστε που βάρυνα πολύ κ κάθε φορά που σηκώνομαι πονάω!Με έχει πιάσει κ μια φαγούρα(χερια,ποδια) εδω κ λίγες μέρες κ αγχώθηκα,έκανα κάποιες εξετασεις κ ευτυχώς δεν είναι τίποτα σοβαρό.Αύριο επιτέλους θα πάω γιατρό να δω το μαναράκι μου!Αχ ανυπομονώ να τον πάρω αγκαλίτσα,ελπίζω όλα να πάνε καλά...

Εύη μου να σου ζήσουν τα κοριτσάκια σου!!Καλή λοχεία να έχεις!Ξεκίνησαν τα γεννητούρια λοιπόν..Άντε με το καλό όλες μας να κρατήσουμε γερα μωράκια!

Κική κ μαριλού ειστε οι επόμενες!Με το καλό σας εύχομαι..

Κορίνα εγω τα βλαστοκύτταρα θα τα κάνω δωρεα στην δημόσια τράπεζα,έχω πάρει ήδη το βαλιτσάκι..

Σας αφήνω γιατί με πιάσαν πάλι οι συσπάσεις μου (τώρα αρχίζουν κ πονάνε λιγάκι)

Θα προσπαθήσω να μπαίνω πιο συχνά..Φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γκαστρομενουλες αλλα και έτσι όπως μου πήρατε φορα φρεσκομανουλες χαχα!!! Καλη σαρακοστη να έχουμε!!!

Ευακι να σας ζήσουν οι κοριτσαρες σας και εύχομαι σύντομα να είστε στο σπιτάκι σας!!! Όταν μπορέσεις πες τα νεα σου!!

Μαριλου και Κικη αν διαβασετε πριν μπειτε με ένα πόνο σας εύχομαι και με υγεία και χαρα να δεχθητε τα μωρακια σας!! Ότι καλύτερο απο καρδιάς! Όταν μπορέσετε και εσείς θελουμε αναλυτικά τις ιστορίες σας που δεχθήκατε τα γλυκά μωρακια σας!!!

Χρυσα μου και εσυ το ιδιο, και μην αγχωνεσαι αφου άρχισαν συσπασουλες κάνει προετοιμασία καλη ο μπεμπης!!!

Μωρουδενια μου μην αγχωνεσαι, έτσι όπως τα λέει ακριβώς η Κορινα είναι. Και εγω είχα πονέσει Χριστίνα μου και την επόμενη μου σπασανε τα νερά...

Χριστίνα ελπίζω να φύγει ο παλιομυκητας και να πας με ένα άγχος λιγότερο να γεννήσεις...στον Αργυρη και εγω με αντιβιωση απο ουρολοιμοξη πήγα γεννησα και όλα καλα.

Κορινα μου και εγω όταν πάω στην μανούλα μου δεν σταματάει να με ταιζει... Σαν βοδάκι που το θρεφουν νιώθω χαχα!! Άντε να μας πεις και πως θα βγει το δωματιακι σας, ασε που τέλειο θα είναι αφου το ετοιμάζει με τόσο Αγαπη ο μπαμπάς σας!!! Για τα βλαστοκυτταρα και εγω στην δημοσια θα τα δώσω και νομίζω είναι ότι καλύτερο. Δεν ξέρω αν έχεις δει τον "Εξαντα" που είχε το σχετικό θέμα αλλα ήταν κατατοπιστικοτατο. Θα προσπαθήσω να βρω το link να το βάλω.

Χαρα μου αν έχεις ετοιμάσει λίγα μην αγχωνεσαι και να γεννήσεις τα κάνεις μετα λίγα λίγα...

Αχ να σας πω και τα δικα μου νεα γιατι με τα νεα σας ήθελα να σας ευχηθώ πρώτα!! Την Παρασκευή γέννησε και η κούνιαδα μου ένα μπουμπουκο να τον φας! Εμείς όλα καλα και την Παρασκευή έχω και εγω ραντεβού να δούμε τι θα πει για το αμνιακό μας. Μόνο να μην μειώθηκε κι άλλο... Σήμερα και εγω το απόγευμα είχε πόνο και πίεση απο κάτω... Εχθές δε το απόγευμα είχα τέτοια ταχυπαλμια, ξέρω ποιο χάπι το κάνει, που λαχανιαζα συνέχεια και ένιωθα θα παθω καρδιακή προσβολή...

Κορίτσια μου σας φιλω και χαίρομαι όταν διαβάζω ότι όλα σας πάνε καλα. Ελπίζω άμα γεννησουμε όλες να μην ξεχαστουμε και δεν λέμε τα νεα μας... Φιλακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το βρήκα το λινκ για τα βλαστοκυτταρα!!!

http://www.exandasdocumentaries.com/vim ... e=22478125

Δείτε το και πείτε. Είναι μια ώρα αλλα αξίζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααα! Τι κανετε?

Πρωτα απο ολα να ευχηθω στην Evatsi να της ζησουν οι κοριτσαρες της, να βγουν συντομα απο την θερμοκοιτιδα για να τις απολαυσει και να τις χαιρεται!!

Κορινα απολαυσε την φροντιδα της μαμας και βαλε καμια φωτο απο το δωματιο, μολις τελειωσει!

Μαμναντια να σας ζησει το νεο μεος της οικογενειας, αντε σειρα εχεις εσυ τωρα!

Εγω σημερα πηγα λιγο εκκλησια το πρωι, και τωρα σπιτι περιμενω τη μαμα μου να ετθει να με βοηθησει λιγο με τα δωματια.

Περιμενω νεα σας! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα .Ευα συγχαρητηρια να σου ζησουν.Τα καταφερες.Επισης τα κοριτσια που μπαινουν σημερα θα ηθελα να ξερουν οτι η σκεψη μου ειναι μαζι τους....Δεν μπορω να το πιστεψω οτι φτασαμε ως εδω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κι απο μενα!δετο πιστευω οτι αρχισαμε να γενναμε!!!!

evatsi να σου ζησουν οι πριγκιπισσες σου!

ευχομαι ολα καλα να πανε και με τις υπολοιπες κοπελες που μπαινετε kiki,marilou ειστε οι επομενες?ειναι και καμια αλλη?

εγω αργω ακομα σε 2 βδομαδες μπαινω στο μηνα μου.αυριο εχουμε doppler και εχω λιγη αγωνια.ολη μερα ειμαι καλα αλλα τα βραδια βρε κοριτσια ειμαι να με κλαιν οι ρεγγες ποναω εχω συσπασεις και γενικως δε μπορω να κουνηθω,ειστε και σεις ετσι που ειστε την ιδια βδομαδα με μενα?χθες ενιωθα οτι με πιεζε πολυ κατω τοσο που νομιζα οτι θα βγει εξω καποια στιγμη :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Πήγα το πρωί στον γιατρό και κάναμε πάλι καρδιοτοκογράφημα. Ευτυχώς ο πόνος από την ευαίσθητη περιοχή έχει αρχίσει να υποχωρεί και τουλάχιστον περπατάω, παράξενα μεν αλλά τουλάχιστον προχωράω! :lol:

Τελικά είπαμε να το καθυστερήσουμε καμιά βδομάδα ακόμα έτσι ώστε να έχουμε πατήσει την 38η εβδομάδα και να έχει αναπτυχθεί οργανικά καλύτερα ο μικρούλης. Οπότε θα πάω ξανά την επόμενη Τετάρτη και μέχρι την επόμενη Παρασκευή θα έχουμε γεννήσει! Εκτός και αν τελικά βιαστεί και μας προλάβει ο μπέμπης!

Ευατσι να χαίρεσαι τις κορούλες σου καλή μου!!!!!!

Κικίτσα άντε με το καλό κορίτσι μου και εσύ αυριο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια και καλο μηνα , και σιγα σιγα ολες να κρατησουμε γερα και δυνατα μωρακια!

Υποθετω η Κικη θα γεννησε αρα Κικη μου να σου ζησουν τα αντρακια σου, να τγα χαιρεστε, γερα να ναι και καλοτυχα!!

Εγω πηγα σημερα στο γιατρο, ολα πανε καλα, μονο που δε καθοταν ησυχο να το μετρησει και το εβγαλε 3003kg ενω την προηγουμενη ηταν 2650 καποια απο τις δυο πρπει να ηταν λαθος. Μου ειπε φυσικα οτι η κοιλια μου φαινεται για μωρο γυρω στα 3 κιλα και οχι 2600. Υπομονη μεχρι την Πεμπτη ποιυ θα το αντικρυσουμε!

Περιμενω τα νεα σας απο τις υπολκοιπες!!Φιλια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

/Καλησπερα! Με το καλό κ συ nm0113, την Πεμπτη? Φυσιολογικό η καισαρική?

Πηγαμε κ μεις σημερα στον γιατρο 3030γρ μας βρηκε αλλα ειναι ακόμη ανασκελα δεν πηρε την τελικη της θεση θα ξαναπαμε μες την βδομαδα,το συζητουσαμε κ για καισαρικη α΄λλα δεν ξερω...

Καληνυχτα κοριτσια γιατι αισθανομαι πολυ κουρασμενη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια! λογικα θα εχουν γεννησει κι ολας καποιες!

νικολετα μου απ'οτι καταλαβα γεννησες τη πεμπτη!να σου ζησει!

κικι να σου ζησουν τα αγορακια σου κοπελα μου!!!

μαριλου γιατι θα το πας νωριτερα??με καισαρικη η με προκληση?με το καλο ευχομαι να κρατησεις το μωρακι σου αγγαλια!κι εγω εχω πονο χαμηλα περπαταω λιγο κι εγω σα παπια! :lol::lol::lol::lol:

χριστινακι εσυ γιατι συζητας για καισαρικη?λογω οτι δεν εχει παρει ακομα θεση?ισως ειναι νωρις.εμενα ηταν λιγο στραβα και δεν ειχε εμπεδωθει μεχρι τελευταια στιγμη.90 %πηγαινα για καισαρικη αλλα επειδη εκανα διαστολη γρηγορα μου γυρισε λιγο το κεφαλακι την ωρα της γεννας και ολα πηγαν κατευχην τελικα!

λυδα δε γνωριζω το γυναικολογο που λες με το καλο το μωρακι σου!

εγω κοριτσια εκανα doppler ολα καλα,το αμνυακο ηρθε στα φυσιολογικα με τη διαιτα για το ζαχαρο ευτυχως.η μπεμπα ειναι 2400 και ειναι με το κεφαλακι λιγο πλαγια και αυτη οπως ηταν και ο μπεμπης μου και ταλαιπωρηθηκα πολυ στη γεννα.ελπιζω γρηγορα το κεφαλακι αυτη τη φορα να παρει τη τελικη του θεση!

οι υπολοιπες που ειστε??μαμ ναντια ολα καλα τελικα ετσι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια μου!!!!

Κικίτσα αυτή την ώρα λογικά θα είσαι αγκαλίτσα με τα αγόρια σου!!!! Να σου ζήσουν κοπέλα μου!!!

mpempakos85 θα πάμε με πρόκληση για Φ.Τ. γιατί είναι αρκετά μεγάλος ο μπέμπης (3.510γρ ήταν στις 37εβδ) και αν περιμένω να πάρω όλο το μήνα θα πάει ίσως και 4.500γρ πράγμα που και δεν θέλουμε και έτσι ίσως να μην γλυτώσουμε την καισαρική. Οπότε γεννάω από 07/03 έως 09/03, εκτός και αν έρθει μόνος του πιο μπροστά. Το καλό είναι ότι η θέση του είναι πολύ καλή και χαμηλά και ο τράχηλος είναι πολύ μαλακός. Οπότε δεν θα ταλαιπωρηθούμε πολύ (ελπίζω :D ).

Χριστινάκι μου μην απογοητεύεσαι γιατί μπορεί να στρίψει τελευταία στιγμή. Εύχομαι όλα να πάνε καλά!

nm0113, με το καλό και εσύ κοριτσάκι μου να γεννήσεις!!!! Άντε και τα πρώτα μας αλλά και τα δεύτερα παιδιά μας θα έχουν 2-3 μέρες διαφορά! Τυχαίο;;;; χαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καταλαβα μαριλου μου κι εμενα για τη βδομαδα που ημουν μου ειπαν οτι ειναι λιγο βαρουτσικη η μικρη.2.400 για τη βδομαδα που ημουν. στον μικρο μου γεννησα ακριβως στην πητ μου βγηκε 3.900 και ταλαιπωρηθηκα στη γεννα...οποτε ισως καλυτερα με το καλο το μωρακι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpempakos85 μου σε ευχαριστώ!!!! Ε, και εσύ δεν αργείς πολύ!!!! Με το καλό και εσύ κοπέλα μου!!!

Και εγώ τον Χριστόφορο τον έκανα 3.830γρ πάλι με πρόκληση στην 38εβδ + 4ημ πάλι λόγω μεγέθους!

Κάνω μπαμπάτσικα μωράκια εγώ! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!

lyda τον έχω ακουστα τον Μπερμπερογλου ειναι λένε απο τους καλούς γιατρους δλδ ταλαιπωρησε λιγο με τα ραντεβου... δεν εχω παει ομως η ίδια για να σου πω παραπάνω,αν θες να σου πω για γιατρους που ξερω στην Καβαλα στειλε μου προσωπικό καλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...