Μετάβαση σε περιεχόμενο

ανοιξιατικες μανουλες 2012!στην τελικη ευθεια!!!!


Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσάκια!!! Χθες πήρα τις εξετάσεις μου και έτυχε εκείνη την ώρα να είμαι με τη μαία μου. Μου είπε ότι είναι μια χαρά και ότι προφανώς οι προηγούμενες ήταν πλασματικές! Σήμερα μετά το μεσημεράκι θα πάρω και το γιατρό μου!

Χθες πήγα να δω το ΠΕΑ και πραγματικά μου φάνηκε καταπληκτικό μαιευτήριο!!! Τώρα μένει το ΜΗΤΕΡΑ ώστε να αποφασίσω, αν και έχω την αίσθηση ότι ξέρω που θα καταλήξω.

Αααα! Η πίεση μου όλες υατές τις μέρες είναι μια χαρά! Χθες βέβαια κάαατι πήγε να κάνει αλλά όχι υπέρταση, το αν΄τιθετο!!!9 με 6 είχα!

Αύριο έχω το doppler κ όσο και αν ήδη έχω βαρεθεί με την αναμονή που θα έχει στο ιατρείο, περιμένω πως και πως να δω το ζουζουνάκι μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 304
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα κοριτσια μου.Να σας ζησει Ναντια μου το μωρακι,ευχομαι γρηγορα και τα δικα μας να τα εχουμε αγκαλια.Κι εγω βαρεθηκα να αγχωνομαι,ας γινει οτι θελει ο Θεος,εγω τις προσευχες μου τις κανω ,με το αγχος τελικα μαλλον αυτο που καταφερνουμε ειναι να βγαλουμε νευρασθενικα μωρα!!!!Το ψιψινι μου εφτασε σχεδον τα 1400 γρ,μια χαρα λεει ο γιατρος ισως απλα λιγο μικροσωμος οχι ομως ανησυχητικα.Κορινα μου αν φτασεις εσυ την ΠΗΤ σου και γεννησω και εγω στις 37 εβδομαδες που μου λεει ο γιατρος μαλλον θα ειμαστε τις ιδιες ημερες στο μαιευτηριο αν καταληξεις στο ΡΕΑ.Πλακα θα εχει,φιλια και σε ολες τις υπολοιπες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο μενα! Ελπιζω να σας βρισκω ολες καλα!

Εμεις ειμαστε καλα φτασαμε σχεδον τα 2500 σημερα που πηγαμε , ολα πανε καλα δε μας εκανε τη χαρη να το δουμε ειχε κρυμενο το προσωπο με τα δυο χερια αλλα δεν πειράζει. Μου εμειναν ακριβως 3 εβδομάδες και ανυπομονω!! Θελει να με δει στις 10 μερες και μετα οταν γεννησω με το καλο. Βαλιτσα δεν εχω ετοιμασει ακομη, αλλα μαλλον θα το κανω σημερα που πηρα και το βαλιτσακι για τον ομδαλιο λωρο.

Οσο για τα κιλα ο γιατρος δε με ζυγιζει πλεον, μου φανηκε οτι εβαλα αρκετα και η μαια σημερα μου λεει ποσα εχεις εκει μεσα 2 η 3 ? :shock: Της λεω ενα μονο αλλα η μαμα του ειναι αρκουδα

:lol:

Maryloo σε βλεπω μια χαρα και το μωρακι ελπιζω να μη σε δυσκολεψει στη γεννα αλλα απο οτι μας λες με ενα πονο και θα βγει, ;)

Χρυσα ουτε εγω εχω κανει καρδιοτογραφο ποτε οποτε δεν ξερω να σε βοηθησω .Μαμνατια να σας ζησει το κοριτσακι σας! και χαιρομαι που καταφερες να αποβαλεις λιγο το αγχος, ετσι ευτυχισμενες στιγμες πρεπει να τις γιορταζουμε και να τις απολαμβανουμε ! Ειναι αληθεια παντως και γω στο πρωτο οσες μερες ημουν στην κλινικη και την εβλεπα δεν το πιστευα οτι ηταν δικη μου . Ειναι απεριγραπτο συναισθημα οσες φορες και να το νιωσεις, οτι ειναι κομματι της ζωης αου !!

Mumbasha ελπιζω και εσυ να χαλαρωσεις λιγο, το νινι εχει ικανοποιητικο μεγεθος :)

cORINA μου χαιρομαι που ολα πηγαν καλα με τις εξετασεις σου, εμενα η πιεση μου σημερα ταν 14/8 μου την μετρησε 2 φορες η μαια αλλα ο γιατρος δεν ειπε κατι.

Χαρα μου μην αγχωνεσαι ολα θα πανε καλα!

Σας φιλω γλυκα ελπιζω να εχετε ενα ομορφο απογευματακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mumbasha μου εγώ πλέον ΠΗΤ έχω 2/4 αντί για 7 που λέει το τικεράκι!!! Αλλά μου είπε ότι λογικά μετά τις 20 Μαρτίου τον περιμένουμε τον μπόμπο γιατί η κοιλίτσα μου δεν είναι για πολύ μεγάλο μωράκι! Θα δούμε... Γερό να είναι και όποτε είναι έτοιμος ας κάνει τη μεγάλη έξοδο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αΧ μπηκαμε οι περισσοτερες στην τελική ευθεία κ γω την αλλη βομάδα ειναι να παω στο γιατρο αλλα θα το καθηστερησω λιγάκι να μπω στον μηνα μου κ μετα.

Ναντια να σας ζήσει η μπεμπούλα αντε με το καλο να ησυχάσεις κ συ λιγο

nm0113 αντε με το καλό MUMBASHA κ μενα μικροσωμη ειναι αλλα αφου ειμαστε στα ορια του φυσιολογικου σιγα!

Σας καληνυχτώ Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα εγκυούλες μου, τι κάνετε? Πως είστε σήμερα?

Εγώ περιμένω πως και πως να βγει ο μήνας να κάτσω σπιτάκι μου να ξεκουραστώ λίγο. Αύριο θα πάμε για στρωματάκι και προίκα κλπ...κλπ. Μια ερωτησούλα σε όσες ήδη τα έχετε προμηθευτεί : το στρωματάκι σας μυρίζει καθόλου? Και αν όχι, από που το πήρατε (για Θεσσαλονίκη ενδιαφέρομαι). Εγώ σκέφτομαι να πάρω από τα Λητώ αλλά μου είπαν πως μυρίζουν για ένα χρονικό διάστημα...

Την Δευτέρα που θα πάω στη γιατρό μου έχω να ακούσω μεγάλο κράξιμο για τα κιλά... αισίως είμαστε στα +15 :oops::oops::oops::oops::oops: ....μαααα......δεν καταλαβαίνω πως μπαίνουν... :dry: !!!!!!!!!!!!!!!

Νάντια μου, να σας ζήσει η πριγκιπέσα!!! Corinaκι, πολύ χαίρομαι για τα αποτελέσματά σας...τι έγινε με το doppler? MYMBASHA μου, μια χαρά το μπεμπάκι σου... μεγάλωσε! Για το μικρόσωμος μην ανησυχείς καθόλου αφού είσαστε εντός των ορίων. Κι εμείς μέχρι τώρα προσπαθούμε να κρατηθούμε πάνω από την γραμμή του κατώτερου φυσιολογικού...''ψηλό αλλά αδύνατο το μωράκι μας'' λέει.

nm0113, πωπωωω...εσύ γεννάς σε λίγο!!! 3 εβδομάδες δεν είναι τίποτα...εύχομαι όλα να σου πάνε τέλεια!!!!!!! :D:D:D

Να σας ρωτήσω κάτι ακόμα... φαντάζομαι πως λίγο πολύ όλες τρώμε κλωτσιές από τα ζουζούνια μας συχνά πυκνά. Έτυχε να σας πονέσει καθόλου? Εμένα όταν αρχίσει να κλωτσάει... πολλές φορές τινάζομαι από την τρομάρα λόγω της έντασης και τον πόνο (καλά...μην φανταστείτε ΤΟΝ πόνο...αλλά δεν είναι πια γαργαλητό ούτε απαλές κινησούλες...είναι δυνατές κλωτσιές!!!!)

Καλό σ/κ σε όλες!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαρά μας κακοποιούν τα τέκνα μας και το απολαμβάνουμε κιόλας! Κ εγώ κάποιες φορές πονάω λιγάκι με τις κλωτσιές του, ειδικά όταν είναι πολύ χαμηλά. Σαν να νιώθω κάψιμο και να μην μπορώ να τεντώσω το κορμί. Για λίγο αλλά έτσι νιώθω!

Με το dopler όλα μια χαρά. Παρ'ότι η υδρονέφρωση παραμένει, μου είπαν μαία-γυναικολόγος και υπερηχογραφιστής ότι δεν είναι τίποτα το ανησυχητικό και θα το δούμε μετά τον τοκετό ξανά. Οπότε αγού μου το λένε τόσοι ειδικοί υποθέτω ότι δεν μένει παρά να περιμένω όσο πιο ήρεμα μπορώ.

Εγώ είμαι 2 μέρες τώρα με κράμπες στις γάμπες και πιασίματα σε όλο το σώμα. Πήρα τώρα τον γιατρό μου και μου έιπε να πάρω Trofocard 2 φορές την ημέρα για 2-3 μέρες.

Έχει πάρει ποτέ καμιά σας;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΑΑΑΑ!!! Δεν σας είπα!!! Στο dopler που το είδα το καμάρι μου, έχει κάτι μαγουλάρες!!!Για τσίμπημα! Και χασμουριόταν το ζουζουνόπαιδο.....!!!!Έφυγα και πέταγα απο τη χαρά μου!!!Κ όταν με ρώταγαν γιατί απάνταγα πως είμαι ερωτευμένη με τον γιό μου!!!Ααααχ...ΑΛήθεια κορίτσια!Που να τον πάρω κ αγκαλίτσα!Θα τρελαθώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, κορίτσια!

Και εμείς πήγαμε προχθές στο γιατρό. Να φανταστείτε είχαμε κλείσει ραντεβού 8.30 το βράδυ, αλλά είχε καθυστέρηση και μας δέχτηκε 10.30 (ήταν και Τσικνοπέμπτη)...Η μπέμπα είναι μια χαρά- 1700 γρ. παρακαλώ. Είχε κάτι μαγουλάρες και έκανε μουτράκια με τα χειλάκια κολλημένα στην μύτη. Μας είπε ότι είναι και ψηλό παιδάκι...αυτά :P

mam nantia, να χαίρεσαι την ανιψούλα σου! Τί ωραία που με την αδελφή σου γεννάτε τόσο κοντά! Θα είναι και συνομήλικα τα ξαδερφάκια! Συγκινήθηκες, ε; Θα το ξαναζήσεις και πάλι αυτό το συναίσθημα σαν να είναι πρώτη φορά!

Χαρά, μην αγχώνεσαι για τα κιλά. Δεν σου φαίνονται καθόλου στην φώτο. Αδύνατη φαίνεσαι. Μόνο η κοιλίτσα σου εξέχει. Όπως μπαίνουν τα κιλάκια έτσι και θα βγούν μετά. Με τις κλοτσιές και εγώ τα ίδια νοιώθω εδώ και 10 μέρες που μεγάλωσε. Εμένα είναι με τα πόδια κάτω και πονάω όταν με κλοτσάει χαμηλά και πετυχαίνει την ουροδόχο κίστη. Όπως λες δεν είναι φοβερός πόνος, αλλά όχι και όπως πριν. Είναι απολύτως φυσιολογικό νομίζω.

Corina, Trofokard παίρνω εδώ και έναν μήνα. Επειδή είχα ένα περιστατικό με συσπάσεις μου το έγραψε ο γιατρός και από τότε το παίρνω συνέχεια πρωί και βράδυ. Είναι μαγνήσιο. Το γράφουν για συσπάσεις και για κράμπες. Εγώ δεν παρατηρώ καμιά παρενέργεια... Ώστε χασμουριόταν ο γλυκούλης σου, μεγάλη χαρά. και εμένα χασμουριόταν στην Β επιπέδου και τρελαθήκαμε :D .

Φιλάκια σε όλες!!! Τα λέμε σύντομα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλες.Χαιρομαι για τα καλα νεα.Κορινα μου για τα τροφοκαρ μη φοβασαι τιποτα,τα εχω παρει με τις χουφτες απο την 5η εβδομαδα και απο τοτε παιρνω 3 την ημερα,απλο σθμπληρωμα μαγνησιου ειναι οπως ειπε και η ζουζουνοβα.Μη φοβασαι,ειναι μοναδικα για οποιοδηποτε προβλημα συσπασης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα

Μαγνήσιο πέρνω κ γω στο ανώτερο όριο την ημέρα για τις συσπα΄σεις κ τους πόνους απλά αλλη εταιρεία δεν εχω παρατηρήσει παρενέργειες ,δε χρει'αζεται ν ανησυχείς

¨:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νηστικές το παίρνετε ή όχι; Ευχαριστώ κοριτσάκια!

Στην αρχή όταν είδα ότι σταματάει τις συσπάσεις σκέφτηκα μήπως επηρεάσει τις συσπάσεις τον τελευταίο μήνα, αλλά αφού μου είπε μόνο για 2-3 μέρες σκέφτομαι ότι δε θα υπάρχει πρόβλημα. Δεν θέλω να πάω προγραμματισμένα για τοκετό...ούτε να μου βάλουν ένα σωρό φάρμακα για να προκαλέσουν συσπάσεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορινακι μην ανησυχεις τοσο.Κατ αρχην δεν εχει σημασια ποτε θα το παρεις το καθε χαπι,εχω ρωτησει το γιατρο.Επισης μη φοβασαι οτι θα σου σταματησει τη φυσιολογικη δραστηριοτητα της μητρας,εμενα για τις προωρες συσπασεις μου δινει ξεχωριστα αλλα χαπια(γιουτοπαρ).Το μαγνησιο υπαρχει και σε καθε συμπληρωμα διατροφης που μπορει να παιρνεις ηδη.Μαγνησσιο παιρνουν και οι μη εγκυες οταν εχουν προβληματα με μυικους σπασμους,οπως κραμπες και διαφορα αποτομα πιασιματα.Οποτε ειναι μεν ενισχυτικο ως ιχνοστοιχειο αλλα οχι τοσο δυνατο ωστε να σου σταματησει τις φυσιολογικες συσπασεις.Φαντασου εγω με 3 τροφοκαρ την ημερα και αλλα 3 γιουτοπαρ και εχω στανταρ 6-10 συσπασεις την ημερα.Εξαλλου η δραστηριοτητα τησ μητρας την ημερα του τοκετου μπορει να αξελιχθει τελειως διαφορετικα απο το μεχρι εκεινη τη στιγμη ιστορικο της σε ολη την εγκυμοσυνη.Αν δεν ηταν ετσι με συσπασεις που ειχα εγω απο την 5η εβδομαδα εως τωρα θα ειχα ειχα ηδη γεννησει...μηνες πριν!!!(μακρια απο εμας...)Πολλα φιλια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου! Με ηρέμησες ιδιαίτερα. Η αλήθεια είναι πως ήδη με 2 δόσεις και νιώθω αρκετά καλύτερα τα πόδια μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!

Τί κάνετε?Είχα μέρες να μπω..

Νάντια να σου ζήσει η ανηψούλα σου!Να είναι πάντα γερή κ καλότυχη να την χαίρεστε!Με το καλό τώρα να υποδεχτείς κ το δικό σου το μπεμπέκι!!

nm0113 μεγαλώσατε!!Πλησιάζει ο καιρός!!

Χαρά εμένα μου δώσανε κρεβατακι κομπλέ κ επειδή το μωρό το πρώτο διαστημα θα το έχω σε λίκνο δεν το έχω ψάξει ακόμα!Αυτο που λές όμως για την μυρωδιά,πρώτη φορά το ακούω..Αν καταλήξεις τελικά σε κάποιο ενημέρωσέ μας γιατί με ενδιαφέρει!Τί μικρή κοιλίτσα είναι αυτή που έχεις?15 κιλά πού τα έβαλες καλέ??? Εγώ είμαι στα +20 κ τώρα άρχισα να πρήζομαι στα πόδια κ στα χέρια!!Κ όσο για τις κλωτσιές αν είναι κοντα στα πλευρά πονάω πολύ!!

Εγω απο την τρίτη έχω συσπάσεις Braxton Hicks ,ανώδυνες!Η κοιλιά γίνεται πέτρα κ αν σηκωθώ όρθια νιώθω πολύ πόνο χαμηλα.Συνηθως με πιάνουν όταν περπατάω ή όταν είμαι όρθια για πολύ ώρα!Μίλησα με την γιατρό μου κ μου είπε πως είμαστε σε πολύ καλό δρόμο καθώς τις συσπάσεις αυτες τις θέλουμε για να προετοιμαστούμε για τον τοκετό.ΣΤην φάση που είμαστε δεν χρειάζεται να πάρω τίποτα!μπορεί να έχω (όπως κ έχω πλέον) συσπάσεις όλη την ημέρα!Κάποια στιγμή θα αρχίσουν να πονάνε κ να γινονται όλο κ πιο συχνές κ ο πόνος όλο κ πιο έντονος,τότε να την ξαναπάρω τηλέφωνο κ βλέπουμε..Ίσως με πάει κ μέχρι την ΠΗτ μου έτσι..Ραντεβού έχω μαζί της(εκτός απροόπτου 29/02)..Έχω μπει στην τελική ευθεία πλέον.Με το κάθε Αχ μου ο άντρας μου κοιτάζει την βαλίτσα η οποία περιμένει δίπλα στην πόρτα!Αύριο θα μπει στο αυτοκίνητο.. ;);)

Καλό βράδυ σε όλες ..φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιλίτσες όμορφες, καλημέρα και καλή Εβδομάδα!

Το Σάββατο περάσαμε από τα Λητώ, αφήσαμε 650€ και φύγαμε :roll::roll:

Περιοριστήκαμε μόνο στα απαραίτητα (για το πολύ πρώτο διάστημα), αλλά τελικά είναι και αρκετά και ακριβούτσικα. Βέβαια ειδικά από προικιά και λευκά είδη δεν είχαμε τίποτα...

Corina μου, αφού το doppler σου είναι μια χαρά, έχε εμπιστοσύνη στους ειδικούς και χαλάρωσε όσο μπορείς. Όλα καλά πάνε!!! Και όταν το πάρεις και αγκαλιά το αντράκι σου, ακόμα καλύτερα!!! :D

Zuzunova, τέλεια η μπέμπα σου! Κατι μου λέει πως θα σας ξετρελάνει με τα σκερτσάκια της μόλις γεννηθεί! Ναι, η αλήθεια είναι πως δεν μου πολυφαίνονται τα κιλά λόγω ύψους (1.75), ωστόσο η γιατρός μου μένει στο ότι έχουμ μπει... :(:(

Χρύσα μου, τι καλά...όντως έχεις μπει στην τελική-τελική ευθεία. Όσες πλησιάζετε στον τοκετό, να μας γράφετε συχνά ώστε με την απουσία σας να υποψιαστούμε πως γεννάτε. Να κάνουμε κι εμείς καμιά προσευχούλα όλα να σας πάνε καλά!!!!! Όσο για το στρωματάκι, καταλήξαμε στο λάτεξ. Η άλλη επιλογή ήταν το στρωματάκι με κοκοφοίνηκα που είναι επίσης πολύ καλό για βρεφάκια, αλλά δεν το επιλέξαμε γιατί είναι αυτό που μυρίζει (το έχει πάρει μια φίλη μου και είπε πως τους 3 πρωτους μήνες η μπέμπα της μύριζε κοκοφοίνηκα :? ). Το λάτεξ είναι 80€ πιο ακριβό, έχει όμως καλύτερη αντοχή στο χρόνο (αν έχεις σκοπό να κάνεις κι άλλα παιδάκια) και δεν μυρίζει. Και τα 2 είναι έτσι φτιαγμένα ώστε το μωράκι να αναπνέει ακόμα και αν είναι εντελώς μπρούμυτα.

Που λες, πιστεύω πως λόγω σωματότυπου η κοιλιά μου φαίνεται πιο μικρή απ'όσο είναι. Όμως τα κιλά και το βάρος τα νιώθω και με το παραπάνω. Κι εμένα έχει μια βδομάδα που πρήστηκαν τα πόδια και τα χέρια μου και έχουν γίνει σαν λουκανικάκια. Ειδικά όταν βλέπω του εξαφανισμένους πια αστραγάλους μου στον καθρέφτη, είναι σαν να βλέπω της Θείας μου της Μάρως που είναι 150 κιλά...και δεν ξέρω αν πρέπει να κλάψω η να γελάσω...

Εμείς θα πάμε σήμερα το απόγευμα στη γιατρό μας να μάθουμε νέα από το αντράκι μας. Ας ελπίσουμε όλα να είναι καλά, για να μου φύγει επιτέλους αυτή η επιφυλακτικότητα που έχω κάθε φορά που είναι να αγοράσω ή να τακτοποιήσω πραγματάκια του μωρού......

Φιλάκια πολλά σε όλες τις κοιλίτσες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και απο μένα,

Εκει που ελεγα οτι οι δυσκολες νυχτες πέρασαν, απο το βραδυ της Παρασκευης μεχρι και χθες οποτε αλλαζω πλευρα στο κρεββατι με πιανει ενας πονος στην κοιλια απο ψηλα και κατεβαινει χαμηλα και πρεπει να σηκωθω να περπατησω να μου περασει, δεν ξερω τι ειναι αλλα δε μπορω να μην αλλαζω πλευρα και ετσι υποφερω. Εμενα δε με ταλαιπωρει με κλωτσιες το μωρακι, και οταν του το ειπα του γιατρου οτι δεν κλωτσα συχνα μου ειπε να μην ανησυχω .

Χαρα περιμενουμε νεα σου μετα την απισκεψη απο τον γιατρο. Ελπιζω ολα να ειναι καλα!

Χρυσα οντως αρχισε η αντιστροφη μετρηση!!Μπορει ανα πασα στιγμη να κανει την εμφανιση του !

Zuzunova μια χαρα ειναι τα κιλακια της μικρης.

Κορινα ελπιζω να εχουν περασει οι κραμπες!

Ελπιζω να μην εχω ξεχασει καμια, τα φιλια μου σε ολες ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!

Πήγαμε πήραμε σήμερα το βαλιτσάκι για τα βλαστοκύτταρα κ είμαστε έτοιμοι!

Οι συσπάσεις συνεχίζονται κανονικά κ εχθές το βράδυ είχα κ λίγο πονάκια,χαμηλά όμως..

Είπα να περπατήσω σήμερα κ στο 20 λεπτο με έπιασε ένας τρομερός πόνος κ γύρισα σπίτι αμέσως..Δεν νομίζω να περπατήσω εγώ..Δεν αντέχεται αυτος ο πόνος βρε κορίτσια όταν κουράζομαι..Νομίζω ότι θα μου φύγει το μωρό!όταν πάω στην γιατρό μου θα την ρωτήσω πάλι!

Χαρά μου σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες..Σε κανένα δίμηνο θα πάω να πάρω στρώμα εγώ..προς το παρόν έχω βαλει αυτο που μου δώσανε..

nm κ εγω πλέον πονάω πολύ στην αλλαγή πλευρού,κάποιες φορές ακούγεται κ ένα "κρακ" κ μένω κοκκαλωμένη για αρκετή ώρα.. :?:? Υπομονή τώρα τί να κάνουμε..

Ομικρός εξακολουθεί να κινείται συνεχώς..Απ'ότι καταλαβαίνω όμως δεν έχει γυρίσει ακόμα μπρούμητα όπως θα έπρεπε,πρέπει να είναι ακόμα ανάσκελα,ευτυχώς με το κεφάλι κάτω..Ελπίζω να πάρει την σωστή θέση σύντομα..Δεν ξέρω τί γίνεται σε περίπτωση που μείνει έτσι.. :roll:

Περιμένουμε νέα απ'όλες σας..πολλά φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

]Καλησπέρα!!!

Χαρα περιμένουμε νέα σου.

Χρύσα το βαλιτσάκι ειναι απο δημόσια τράπεζα κ αν ναι πες μου λίγο πληροφορίες....

Κορίτσια πονάει η κοιλιά μου σουβλιές δε νομιζω οτι ειναι συσπάσεις ,δεν πετρώνει η κοιλιά μου, π΄πηρα μαγνήσιο, πήρα ντεπον αλλα δεν περναει.. :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

]Καλησπέρα!!!

Χαρα περιμένουμε νέα σου.

Χρύσα το βαλιτσάκι ειναι απο δημόσια τράπεζα κ αν ναι πες μου λίγο πληροφορίες....

Κορίτσια πονάει η κοιλιά μου σουβλιές δε νομιζω οτι ειναι συσπάσεις ,δεν πετρώνει η κοιλιά μου, π΄πηρα μαγνήσιο, πήρα ντεπον αλλα δεν περναει.. :(

Καλησπέρα Χριστινάκι,

απο την Δημόσια Τράπεζα του Παπανικολάου πήγα κ πήρα το βαλιτσάκι.Έδωσα το όνομά μου κ την ΠΗΤ κ μου δώσανε ένα φελιζολένιο βαλιτσάκι που έχει μέσα τα μπουκαλάκια για το δειγμα κ κάποια χαρτιά που πρέπει να συμπληρωθουν απο τους γονείς κ άλλα απο τους γιατρούς που θα συλλέξουν το δείγμα.Όταν με το καλό γεννήσω πρέπει να το πάει κάποιος μέσα σε 24 ώρες!Πολύ απλή η διαδικασία..

Οι σουβλιές που λες είναι χαμηλά?Γιατί κ εγώ νιώθω κάτι τέτοιες που κ που..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σκεφτομαι κ γω την δημόσια τράπεζα του Παπανικολάου ειναι για μας στη Βορεια Ελλάδα αν δε κάνω λάθος αλλα εγω θα π΄ρεπει απλά να πληρώσω κουριερ να τα φέρει κ να τα στείλει αν εχεις το τηλ θα μου το δώσεις? Στης Αθήνας τη δημόσια τραπεζα ή σε ιδιωτική θα φύγει με το αεροπλάνο κ ακουσα απο ατομο απο το αεροδρόμιο οτι επειδη περνάνε τα δειγματα απο ακτίνες αλλοιώνονται. Για τους πόνους χαμηλα νιώθω οταν στέκομαι όρθια η περπατάω οταν είμαι καθιστή πονάω όπου να ναι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σκεφτομαι κ γω την δημόσια τράπεζα του Παπανικολάου ειναι για μας στη Βορεια Ελλάδα αν δε κάνω λάθος αλλα εγω θα π΄ρεπει απλά να πληρώσω κουριερ να τα φέρει κ να τα στείλει αν εχεις το τηλ θα μου το δώσεις? Στης Αθήνας τη δημόσια τραπεζα ή σε ιδιωτική θα φύγει με το αεροπλάνο κ ακουσα απο ατομο απο το αεροδρόμιο οτι επειδη περνάνε τα δειγματα απο ακτίνες αλλοιώνονται. Για τους πόνους χαμηλα νιώθω οταν στέκομαι όρθια η περπατάω οταν είμαι καθιστή πονάω όπου να ναι....

Χριστίνα μου συγνώμη που άργησα να σου απαντήσω..

Μπορεις να επικοινωνησεις μαζί τους κ θα σου πουν αυτοι τί χρειάζεται να κάνεις κ πως na το στείλεις με την courier..

το τηλέφωνο είναι 2313307419 και το email : trapeza.pap@gmail.com

Όσο για τους πόνους μια απο τα ίδια!Τον φάγαμε τον γαιδαρο,η ουρά έμεινε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...