Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενέ "Κορίτσια για φίλημα" Νο 3


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσακια μου, το πρωι πήγα για εξετάσεις μεταξύ των οποιων και η καμπύλη ζαχάρου. Εντωμεταξύ μου δώσανε να πιω την γλυκοζη χωρις να έχει διαλυθει και οταν της ειπα να την ανακατέψουμε μου λεει πινε πινε και την ανακατεβεις στο τελος :o:o . Πως ειναι δυνατον να ανακατέψω χωρις κάτι ενα γεματο μεχρι πάνω πλαστικό ποτηρακι. Τελικά την περισσοτερη γλυκοζη την ήπια σχεδον αδιάλυτη στο τέλος, χαλια ήταν και να φανταστειτε στην Αγγελική μου άρεσε κιολας.

Μολις έφαγα και τον μουσακά μου απο χθες μια χαρά ήταν και σήμερα.

Α έφτιαξα και το πρώτο album της ομαδας μας και σας έχω βάλει φωτογραφιες απο το γάμο μου και προσφατες με την Αγγελική.

Χριστινάκι πως ειναι σήμερα το μωρουλι σας, ειναι και τα δυο στο οξυγονο ή μονο αυτο. Ολα καλά θα πάνε έχει τις ευχές και τις προσευχες ολων μας.

Αννα Μαρια έφυγαν τα πεθερικά, άντε θα μπειτε σε τάξη πάλι. Πάντως για τον κουνιάδο σίγουρα επηρεάζεται τοσα χρονια απο το περιβάλλον του τι να πω μακάρι να πάνε τα πραγματα καλυτερα για τον ιδιο. Τα μύρα τα κάνετε στο σπιτι έτσι δεν ειναι? και γιατι τα περιφέρετε ?

Θέλω να σε ρωτήσω και κάτι άλλο ως ειδική υπάρχει η ευχή των 40 ημερών και πριν απο αυτή υπάρχει και η ευχή της γέννησης ή των 8 ημερών ή κάνω λάθος. Αυτή ειναι και για την μαμά και για το μωρο? Και αν την πάρεις πας μετά και στις 40. Στην Αγγελική ειχα παει μονη μου στις 20 μερες και μου λεει ο παπάς δεν υπάρχει μισή ευχή τι να σου διαβάσω απο την αρχή μεχρι τη μέση.... και πρεπει να μου διαβασε την ευχή της γέννησης, για βοηθα γιατι τα έχω μπερδεμένα.

Ανθή πολύ καλά το σκέφτηκες να το συζητήσετε και μακάρι να πετύχεις το καλυτερο. Και ολο τον μηνα να τον πάρεις στις 40 μερες θα επιστρεψεις μεσα Οκτώβρη ακομα ειναι αρχή ποσο τραγικά θα ειναι δηλαδη για τους μαθητές και το φροντιστήριο. Αυτές τις πρώτες μερες ειναι πιο απαραιτητο να εισαι με την φραουλιτσα σου.

Κατερινα για παρτάκι πάλι ετοιμάζεσαι έχεις χρονο ακομα τώρα εσυ εισαι αρχηγος σε αυτά εμεις τι να πουμε.

Αυτά πάω να ετοιμαστώ να κατεβω να πάρω την μικρή απο το σχολικό, θα τα πουμε βραδακι πάλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 978
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοριτσάκια μου τι κάνετε? Αυτες τις μερες νιωθω πολύ κουρασμενη κι ερχομαι στο σπιτι καινυσταζω πολύ!!Τωρα κουτουλούσα και ηθελα να κοιμηθω με τον μικρο αλλα τελικα τον εβαλα για υπνο κι ηρθα σε εσας!!

Ο Στεφανος ειναι καλύτερα...εχει πού και πού βηα ακομη αλλα οκ.Γεματος ενεργεια ειναι!!!

Σημερα θα μαγειρεψω γιουβετσι με το κιμα που μου εμεινε απο χθες που εφτιαξα με τα μακαρονια και θα βαλω και μπεσαμελ απο πάνω.

Χριστινακι μου οχι μονο πεισμα αλλά και νεύρα ο γιοκας μου.Τις τελευταιες μερες οταν θελει κατι βαζει κατι φωνες.Ή το αλλο αν παω να τον βαλω να κατσει καπου και δεν θελει τεντωνει τα ποδια και τσιριζει αλλα πλεον τον αφηνω να γκρινιαξει και αν δεν του δωσω σημασια καθεται μια χαρα.Δεν θελω να μαθει να με χειριζεται με νευρο!!

η αδερφούλα σου πώς είναι?Βρηκες τελικά ψυχολογο?Πολύ στεναχωρέθηκα για το ενα το μωράκι.Ειχατε καποια εξελιξη?Το αιμα που πηγε στα πνευμονια του επηρεάζει κάπου?Μηπως κι αυτοι βιαστηκαν να του βγαλουν το οξυγόνο?

Περαστικά στην πεθερα σου!

Κατερίνα μου ευχαριστώ πολύ για τις συνταγέ ςπου μου έβαλες.Θα τις κοιτάξω.Μπισκοτάκια εχουμε φτιάξει ήδη!! Τελικα αυριο θα τους φτιάξω μπιφτέκια.Κι απλα ειπα στη μαμα αυτου του παιδιου να μου στειλει τα υλικά που του τα φτιαχνει για να του κανω δικο του ξεχωριστα.

Εφτιαξες την ομαδούλα μας ε?Αντε θα βαλω και φωτο σημερα (ελπιζω δηλαδη να προλάβω!!).

Βιαζεται ο ΔΗμητράκης να πάει στο σχολείο???χιχιχι Καλε εχει γενεθλια ο μεγάλος σου οπου να'ναι ε?Θα εχετε πάρτυ ε?Αντς αρχιζουν οι προετοιμασίες πάλι!!!Θελουμε να μας πεις το μενου!! Θα ειναι παρτυ για παιδάκια μονο?

Μωρουδένια δεν σου εμεινα και πολλες μερες.Εμεις με το καθισματάκι του αυτοκινητου τον φεραμε στο σπιτι.Ειχα σκεφτει και εγω το πορτ μπεμπε που ειναι στυλ καλαθούνας αλλα τους εβλεπα ολους στην κλινικη με το καρεκλακι κι ετσι καναμε.Αφου ετσι κι αλλιως θα το χρησιμοποιειτε απο τωρα το καθισματακι.Και ειναι και μικρη η αποσταση σας και εννοειται πως ειναι και πολύ πιο ασφαλη.

Καγκουράκι από οσα εγραψες μου έμεινε ο μουσακας!!! μμμμμ Στην Κύπρο το εχουμε να παμε το μωρο για ευχη στις 8 μερες και μετά στις 40.

Αννα Μαρια μηπως να μου στειλεις τον κουνιάδο για διαγνωση???Ακομαι και το συνδρομο να εχει τωρα πια δεν γινεται τιποτα.Α και σιγουρα χρειάζεται ψυχολογική στηριξη!!

Εκανες τελικά τη φορολογική?Πρεπει κι εγω να την κανω αλλα ευτυχως θα μου την παει ο αντρας μου στο λογιστη μου να την κανει να ξεμπερδεύω!

Καρολινάκι ολοκληρο αντράκι ο γιος σου..Αντε πλησιάζουν μέρες που θα τον πάρεις αγκαλιά...Η παπένια σου δεν παίζεται!!!Σε επιασε πάλι βηχας?Ελπιζω να μην χειροτερεψει!Δεν ξερω να σου πω για τους καφεδες...αλλα νομιζω μπορεις να πινεις με μετρο πάντα.Το ριξατε στη μαγειρική???Μην κουράζεσαι ομως τοσο.Ξεκουράσου τωρα που μπορείς γιατι μετά θα τρέχεις!!!

Ανθή μου απο υπομονη αλλο τιποτα.Για τη δουλεια μου που λες η αληθεια ειναι οτι πολλες φορές παίρνω κουράγιο απο αυτά που βλέπω και ειμαι πιο αισιοδοξη.Και τα παιδια αυτα σου δειχνουν με το δικο τους τροπο τοση αγαπη και πραγματικά καθετι μικρο που μαθαίνουν για εμας ειναι σουπερ. Ας πουμε ενα παιδάκι μας καταφερε να συνεννοειται και να μας λεει ποτε θελει τουαλετα και εμεις τρελλαινομαστε απο τη χαρα μας!!! :D:D

Καλα οταν διαβασα τα "ελαττώματα" σου με την καθαριοτητα πολύ γέλασα!! Η αληθεια ειναι οτι κι εγω δυσανασχετω οταν εχω τριτα ατομα στην κουζινα ή για τις δουλειες του σπιτιου.Με τη μαμα μου ομως συνεννοούμαι κι ετσι οταν της πω κατι μου το κανει οπως το θέλω. Οταν ήμουν έγκυος και επρεπε να ημουν ξάπλα αναγκαστικα ερχοταν μια κοπέλα για τις δουλειες μια φορα στο τοσο..Τι να σου πω...μεχρι να φυγει ενιωθα οτι πνιγομαι!!! :lol::lol:

Τα φραουλάκια σου τι κάνουν??Πολύ γέλασα με τον Πάνο σου.Κι εμενα η ανηψια μου ειχε κολλημα για το αν εχει ρουχα ο Στεφανος οταν ημουν εγκυος και με επαιρνε τηλ συνεχεια και με ρωτούσε!!

Να ρωτησεις τα αφεντικά σου..Δεν εχει κατι να χασεις.Και νομιζω οτι ειναι πολύ απάνθρωπο να γυρισεις πριν σαρανταρήσεις.

΄

Κάλλι μου τι κανεις?Η Ολια μας?

Παω να τσιμπησω κατι και πεινασα...Σεντονάρα απλωσα κι εγω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Εγώ είμαι σχολείο ακόμα. Σήμερα έχω μόνο μία ώρα, την τελευταία! Έλειπε, όμως, ένας καθηγητής και έγιναν αλλαγές για να σχολάσουν οι μαθητές νωρίτερα, έτσι την ώρα μου την έκανα την πρώτη περίοδο, κι από τότε έχω κενά. Συμπλήρωσα, όμως, τη φορολογική δήλωση με τη βοήθεια του μαθηματικού, έκανα μια δουλειά για το περιοδικό του σχολείου και διάβασα και το βιβλίο μου. Τώρα είναι τελευταία ώρα, όσοι δεν έχουν μάθημα έχουν φύγει και ο σύλλογος είναι άδειος, έτσι είπα να μπω να σας γράψω!

Καγκουράκι οι ευχές είναι τρεις: η ευχή της πρώτης μέρας που δεν την παίρνει σχεδόν καμία, η ευχή των οκτώ ημερών που είναι ευχή ονοματοδοσίας και εκκλησιασμού για το μωρό μόνο και η ευχή των σαράντα ημερών που είναι και για το μωρό και για τη μητέρα. Μισή ευχή στις είκοσι μέρες δεν υπάρχει! Φυσικά, οι ευχές δεν έχουν να κάνουν με την έξοδο της γυναίκας από το σπίτι.

Τα μύρα βρε δεν πρέπει να τα περιφέρουμε! Απλά έβαλαν τον κουβά (με καπάκι εννοείται) οι γονείς μου στο αμάξι τους και δεν ευκαίρησαν να πάνε κάπου τα νερά, στη θάλασσα ή στην εκκλησία.

Κατερίνα, κι εγώ αυτό που σου είπε το καγκουράκι θα σου έγραφα, ότι εσύ είσαι το τοπ στην κουζίνα, από εμάς περιμένεις; Εκτός αν θέλεις να μαγειρέψεις αγκινάρες.

Μαρία, αυτό είχα διαβάσει κι εγώ, ότι για τέτοιες μαθησιακές δυσκολίες δεν γίνονται και πολλά πράγματα από μια ηλικία και μετά. Δυστυχώς τα πεθερικά δεν πρόσεχαν τα παιδιά τους, δεν τους προσέφεραν κανένα εφόδιο για να βγουν στον κόσμο. Εδώ ούτε το σχολείο δεν τελείωσαν... Τέλος πάντων, ελπίζω να τον βοηθήσει ο ψυχολόγος, ααααααανννννννν δεχτεί να πάει βέβαια.

Σας κλείνω, και θα σας ξαναδιαβάσω στο σπίτι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω Άννα Μαρία για τις πληροφοριες,δηλαδή στις 8 ημέρες πάμε το μωρό στην εκκλησία κανονικά και η γυναίκα που είναι λεχωνα μπαίνει στην εκκλησία γιατί με τόσα που ακούω δεν βγάζω άκρη.

Μαρακι καλύτερα βλεπω είναι ο Στεφανακος σου!

Κορίτσια αύριο απόγευμα θα πάω με την μικρή στην αδερφή μου στην Θεσσαλονίκη με το τραίνο. Ελπίζω να τα καταφερω και νατην κουμανταρω αν μου κοιμηθεί κιόλας θα είναι τέλεια. Ευτυχώς η μαμά μου είναι ήδη εκεί οπότε θα έχω βοήθεια και θα κάνουμε και καμία βόλτα. :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουράκι, η λεχώνα δεν μπαίνει στην εκκλησία. Εγώ όταν πήγαμε τον Αντρίκο για την ευχή της όγδοης μέρας δεν μπήκα στην εκκλησία για να μη γίνει θέμα με τον παπά. Αυτό είναι κατάλοιπο παλιότερων αντιλήψεων και πρέπει να αλλάξει, αλλά οι περισσότεροι το τηρούν ακόμα. Αλλά δεν υπάρχει κανένας περιορισμός για την έξοδο της γυναίκας από το σπίτι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, δεν υπάρχει αυτό το παιδί! Σήμερα το βράδι έκανε κάτι ταρζανιές, άλλο πράγμα!

Ξύπνησε λίγο μετά που γύρισα σπίτι, αφού από την ώρα που έφυγα κοιμόταν και δεν ξύπνησε για να φάει! Τον ταΐζω, τον κρατάω λίγο και τον βάζω στο κρεβάτι του μήπως και ξανακοιμηθεί. Αυτός βέβαια, είχε άλλα σχέδια. Τον ελέγχαμε κάθε τόσο. Σε κάποια φάση είχε γυρίσει μπρούμυτα και έπαιζε. Μετά από λίγο, ακούμε μουσική. Τρέχουμε με τον άντρα μου και βλέπουμε τον Αντρίκο να έχει γυρίσει ανάσκελα με το κεφάλι προς τα πόδια του κρεβατιού και να έχει φτάσει σχεδόν μέχρι κάτω στην άλλη άκρη και να έχει ανοίξει με κάποιο τρόπο το μουσικό του παιχνίδι που ήταν κάτω-κάτω στο κρεβάτι. Τον γυρίζουμε, σιγά-σιγά γύρισε κάθετα προς το κρεβάτι, ανάσκελα πάντα. Μετά από λίγο ξανακούμε μουσική. Τρέχουμε και τον βρίσκουμε μπρούμυτα, πάλι στα πόδια του κρεβατιού, με τα μισά πόδια του να κρέμονται απ' τα κάγκελα, και να έχει ανοίξει πάλι το μουσικό παιχνίδι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου γεια σας!!!! Έχω πάααααρα πολλά νεύρα γιατί εδώ και πόση ώρα έγραφα έναν ατελείωτο σεντόναρο με πολύ κους κους..Λίγο πριν πατήσω υποβολή, βγήκε ένα μήνυμα στην οθόνη και με πήγε στην αρχική σελίδα του μάμυ...Δεν έχω τις αντοχές να τα ξαναγράψω...Γράφω πάαααρα πολλή ώρα...Πάνε όλα :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil: Αύριο θα προσπαθήσω να τα θυμηθώ όλα για να σας τα ξαναπώ. Ήθελα τη γνώμη σας για κάποιο θεματάκι...ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :evil::evil::evil:

Σας φιλώ όλες!!!

ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φιλες μου

επειδη θα φυγουμε το απογευμα εχω να μαζεψω πραγματα, να σιδερώσω δυο πλυντήρια και να μαγειρεψω....

Αννα Μαρια άρχισε τις ταρζανιες ο Αντρικος σου, ειναι πολύ δυνατο παιδάκι να δεις ποσο γρηγορα θα σταθει ορθιος και θα περπατησει...ειδες τι κάνει το γαλα της μανουλας.

Ανθη σου κανει κολπα το mammy :evil: κανε πιο συχνά copy σε αυτα που γραφεις μην τα αφηνεις για το τελος.

Ασχετο έχετε δει μια διαφημηση της P&G με τις μαμάδες των ολυμπιονικών κάθε φορά που την βλεπω συγκινουμε απιστευτα και με πιανουν τα κλάματα.

Φιλάκια κουκλες :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Εμείς πήγαμε παιδίατρο το πρωί. Ο Αντρίκος ψήλωσε, πήγε 66 εκατοστά. Από κιλά λίγα πράγματα, είναι 6500. Από τριών μηνών κάπου εκεί κυμαίνεται. Μας είπε από αύριο να ξεκινήσουμε ρυζάλευρο, σιγά σιγά και σε μια βδομάδα και φρούτο.

Μας έδωσε δείγματα από ρυζάλευρα, της Nestle, της Humana και της ΝΟΥΝΟΥ. Είναι όλες με γάλα και η τελευταία έχει και κρυσταλλική ζάχαρη μέσα (έλεος). Αυτήν μάλλον θα την φάμε εμείς. Αύριο θα ξεκινήσω με μία από τις δύο πρώτες και μετά σκέφτομαι να πάρω της HIPPO χωρίς γάλα και ζάχαρη. Φρούτο μας είπε για έτοιμη φρουτόκρεμα, αλλά του είπα ότι προτιμώ φρέσκα φρούτα και μας είπε μήλο-αχλάδι-μπανάνα, και να προτιμούμε την μπανάνα μήπως πάρει λίγο βάρος.

Αποστείρωση μάλλον τη σταματάμε, αν και είπε καλύτερα μέχρι τον έκτο μήνα. Μάλλον θα του αποστειρώνω το μπιμπερό με το οποίο τρώει ένα γεύμα τη μέρα, με δικό μου γάλα πάντα, τις πιπίλες, όμως, όχι, γιατί δεν έχει νόημα, αφού ό,τι βρίσκει μπροστά του το βάζει στο στόμα.

Μας είπε ότι είναι υπερκινητικός, πάρα πολύ κοινωνικός και παρατηρητικός. Οκ, τα είχαμε καταλάβει κι από μόνοι μας αυτά...

Μετά πήγαμε στη μάνα μου μια που είχε γίγαντες, αλλά δεν είχε κάνει μεγάλη ποσότητα, έτσι έφτιαξα κι εγώ ένα πληγούρι, μετά της έπλυνα και τα πιάτα...

Σήμερα έχουν γιορτή ο άντρας μου με το ανοιχτό σχολείο του Δήμου. Αυτός κάνει αυτοάμυνα και θα λάβει μέρος στην παρουσίαση. Αρχικά θα κάνουν μια μικρή επίδειξη και μετά θα αναπαραστήσουν μια σκηνή και καλά κλοπής στο δρόμο, το θύμα θα εξουδετερώσει τον κλέφτη, που θα είναι ο δάσκαλος, κι ο άντρας μου θα πάει και θα σκύψει από πάνω του και θα του πει "φίλε έχεις πυτιρίδα"!!!!!!

Εγώ, όμως, δε θα πάω, αφού θα είμαι στο σχολείο...

Ανθή, δεν το συζητώ, το σούπερ σπαστικό...

Καγκουράκι, θέλω κι εγώ να έρθω Θεσσαλονίκηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σε είδα στις φώτο, είσαι θεά! Αν τα καταφέρω, θα βάλω κι εγώ.

Τη διαφήμιση που λες δεν την είδα. Γενικώς, ελάχιστη τηλεόραση παρακολουθώ, γιατί δεν έχει απολύτως τίποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουκλες

χθες κουρευτηκαν ολοι οι αντρες μου και επι της ευκαιριας κουρευτηκε η πεθερα μου,η αδερφη της και η γειτονισσα ετσι το μπαλκονι μου γεμισε τριχες,ετσι κι εγω πιαστηκα επλυνα και τα παντζουρια ετριψα μαρμαρα και ξεμπερδεψα απο το ενα μπαλκονι,σημερα αρχισα τα ντουλαπια της κουζινας και επεται συνεχεια,ακομα δεν αρχισα καλα καλα και τα ποδια μου με πεθαινουν :( πως θα τελειωσω; :o παντως μας κανει τελειο καιρο αυτες τις μερες και μου φαινεται θα μας κανει κανενα αποτομο κρυο,ειναι περιεργο για μας εδω απο τωρα τετοιες θερμοκρασιες

στο παρτυ του Νικου θα εχω περισσοτερα παιδακια,θα καλεσω ολη την ταξη του 20 παιδια ειναι αλλα οπως και περυσι δεν νομιζω να ερθουν ολοι,θα ειναι και μερικες μαμαδες και οι δικοι μου,θα κανω πραγματα που να τρωγονται με το χερι,το ψαχνω δεν θελω να κανω συνεχεια τα ιδια,οταν καταληξω καπου θα σας πω το μενου

Αννα Μαρια μαρεσει που ο γιατρος της φιλης σου ειναι υπερ του θηλασμου αν ηταν κατα τηςθα της ελεγε δηλαδη,νευριαζω πολυ με τους παιδιατρους που δεν ξερουν τι τους γινεται και δεν βοηθανε στο θεμα του θηλασμου,εσυ καλα εκανες και της ειπες καποια πραγματα απο κει και περα ειναι στο δικο της θεμα το τι θα κανει,παντως εγω πιστευω οτι δεν υπαρχει γυναικα που να μην εχει γαλα απλα δεν ξερουμε πως να το χειριστουμε,μαλλον δεν υπαρχει βοηθεια και πειρα γιαυτο και οι περισσοτερες δεν τα καταφερνουν,τοσο ευκολα μπορεις να γινεις συμβουλος θηλασμου και τι ακριβως κανεις;μια χαρα ειναι ο Ανδρεακος σου και ο Δημητρης μου που θηλαζε αποκλειστικα δεν επερνε ιδιαιτερα βαρος σε συγκριση με τους αλλους δυο που επιναν ξενο,καλη αρχη και με τις στερεες μην απογοητευθεις στην αρχη αν δεν τρωει,κι εγω μονο φρεσκα φρουτα εδινα δεν εδωσα καθολου ετοιμη φρουτοκρεμα

Κατερινακι αυτη τη δοκιμασε αδιαλυτη αυτη την αηδια που σου εδωσε να πιεις;;κουκλα εισαι νυφουλα προσπαθησα να σχολιασω αλλα κολουσε οπως παντα θα ξαναπροσπαθησω,καλα να περασετε στη Θεσσαλονικη,κι εγω οταν ρωτησα για μιση ευχη μου ειπε ο παπας οτι δεν υπαρχει τετοια ευχη τωρα τι ευχη παιρνουν καποιες που λενε οτι πηραν μιση ευχη δεν ξερω

Μαρακι πως πηγε σημερα με τα μπιφτεκια;;εγω σημερα εφτιαξα ρεβυθια με αλευρολεμονο

Ανθη καλα δεν το συζητω αυτο με το μαμυ δεν υπαρχει πιο σπαστικο να γραφεις μια ωρα και με ενα κλικ να σου τα σβηνει ολα μου ρχεται να πεταξω το λαπ τοπ οταν το παθαινω,περιμενουμε σημερα τα νεα σου

κοριτσακια μου διωξτε με να σηκωθω να παω να κανω καμια δουλεια γιατι μια χαρα στρογγυλοκαθησα στο μπαλκονι με το λαπτοπ και πως σηκωνομαι τωρα :o:lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας και πάλι!

Πού χαθήκατε όλες καλέ; Η Χριστίνα πού είναι; Ελπίζω να μην έγινε κάτι και γι' αυτό να μην μπαίνει...

Κατερίνα, κι εμένα μου αρέσει κάθε φορά να φτιάχνω καινούρια πράγματα, αλλά να είναι και δοκιμασμένα, μην την πατήσω, όπως έγινε με το κανταΐφι! Όχι μόνο στη μαγειρική, γενικώς, δε μου αρέσει να επαναλαμβάνομαι. Και στο σχολείο, ας πούμε, αν έχω για δύο συνεχόμενες χρονιές να διοργανώσω την ίδια γιορτή, π.χ. την 25η Μαρτίου, δε θα ξανακάνω την ίδια γιορτή και τη δεύτερη χρονιά, θα ετοιμάσω διαφορετική, κι ας είμαι σίγουρη ότι κανείς δε θυμάται τι είχαμε κάνει την περασμένη χρονιά.

Καλά, ο παιδίατρος της φίλης μου είναι πανάσχετος. Απορώ πώς αυτή η κοπέλα που ήταν τόσο αποφασισμένη να θηλάσει και είχε ενημερωθεί και μου έλεγε ότι είναι χαζομάρες που λένε ορισμένες ότι δεν έχουν γάλα, πίστεψε σε όσα της είπε ο γιατρός και απογοητεύτηκε από τόσο νωρίς.

Για σύμβουλος θηλασμού διάβασα ότι πρέπει να είσαι μητέρα που θήλασε τουλάχιστον για εννιά μήνες, και μετά δίνεις εξετάσεις. Ρώτησα στη La Leshe League και περιμένω να μου απαντήσουν. Πραγματικά είναι κρίμα να μην μπορεί σχεδόν καμία γυναίκα να θηλάσει επειδή ο παιδίατρος, η μαία, η μάνα της, η πεθερά της, την έπεισαν ότι δεν έχει γάλα.

Κατερίνα, εσένα σε πονάνε τα πόδια σου, εμένα μέση και πλάτη με έχουν πεθάνει... Κάθε βράδι πέφτω στο κρεβάτι και πονάω πολύ, και το πρωί που ξυπνάω ακόμα χειρότερα...

Πού είστε καλέ οι υπόλοιπες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κοριτσάκια μου;; Εγώ καλά είμαι. Νυστάζω και είμαι κουρασμένη αλλά γενικώς είμαι καλά! Τι να σας πρωτοπώ;; Έχω πάρα πολλά στο μυαλό μου.Χτες ήρθε η μαμά μου να κρατήσει τον Πάνο για να πάω στη δουλειά.Πριν φύγω την παρακάλεσα να μου βάλει λίγη σκούπα για το χνούδι. Όταν επέστρεψα όμως με περίμενε μια έκπληξη. Δεν είχε βάλει απλώς μια σκούπα..Είχε καθαρίσει όλο το σπίτι και τα μπαλκόνια :shock::shock::shock: Όλα ήταν στην εντέλεια και το σπίτι πεντακάθαρο.Δεν μπορώ να πω ότι δεν το χάρηκα..Τελικά τίποτα σαν τις μαμάδες μας..Μετά οι πεθερές έχουν και παράπονο :lol::lol::lol:

Χτες που σβήστηκαν αυτά που έγραψα σχολίασα κάποια πράγματα για την πεθερά μου να μου πείτε γνώμες. Θα ξεκινήσω κατ' αρχάς λέγοντάς σας ότι τα πεθερικά μου γενικώς δεν ανακατεύονται και τα δίνουν ΟΛΑ για τα παιδιά τους. Με μια πρώτη προσέγγιση δε θα έπρεπε με τίποτα να λέω κακή κουβέντα και οφείλω να το ομολογήσω. Είναι όμως μερικά πράγματα που κάνει η πεθερά μου τα οποία με κάνουν μπουρλώτο. Πρώτα απ' όλα ρε κορίτσια δεν έχει προσφερθεί ποτέ να με βοηθήσει σε κάτι από τότε που έμεινα έγκυος.Σας έχω πει ότι δεν τη θέλω στα πόδια μου αλλά ωστόσο ένα πιάτο φαγητό θα ήταν πολύτιμο. Θα έφευγα πολύ πιο ξεκούραστη για τη δουλειά. Ο κουνιάδος μου ζει μόνος του και κάθε τρεις και λίγο πηγαίνει στο σπίτι του, καθαρίζει, του παίρνει τα άπλυτα στο σπίτι, τα πλένει, τα σιδερώνει, του φτιάχνει ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ φαγητό..Εγώ είμαι έγκυος και ΤΙΠΟΤΑ. Δε θα μπορούσε να μου πει να της δώσω άπλυτα μια φορά;; Δε θα μπορούσε να μου δίνει φαγητό τουλάχιστον 1-2 φορές την εβδομάδα;; ΤΙΠΟΤΑ. Πρέπει να το ζητήσω δηλαδή;; Ε όχι, δεν το ζητάω. Εννοείται αυτό. Πιάνει και μου λέει αν θέλω κάτι να της πω..Και ξέρει ότι δεν πρόκειται να της πω. Το μόνο που μου έχει πει είναι ότι θα έρχεται να παίρνει τον Πάνο να τον πηγαίνει στις κούνιες..Ε όχι ευχαριστώ. Δεν με κουράζει το παιδί μου. Οι σκατοδουλειές πριν φύγω για τη δουλειά με πεθαίνουν..Τον Πάνο μπορώ να τον πάω βόλτα κι εγώ. Ευχασριστώ πολύ...Θα πω και κάτι τελευταίο. Αρρώστησε και έκανε πυρετό και η γιατρός της έδωσε αντιβίωση..Έχει τώρα πόσο καιρό που δεν βλέπει τον Πάνο. Ξέρετε γιατί;; Όχι για να μην κολλήσει το παιδί αλλά γιατί της είπε λέει η γιατρός να μην έρθει σε επαφή με παιδιά για να γίνει τελείως καλά :shock::shock::shock::shock: ΕΛΕΟΣ!!!! Η μάνα μου που κάθεται μαζί του όταν αυτός έχει πυρετό δεν έχει ψυχή;; Ο πατέρας μου είναι καρδιοπαθής (έχει κάνει τριπλό by pass και δεν κάνει να κολλάει για να μην επιβαρύνεται) που τον φιλάει ακόμα και αν είναι άρρωστος και έχει το παιδί πόσες ώρες σπίτι του δεν έχει ψυχή;;;;Νευρίασα ρε κορίτσια. Ούτε ηλικιωμένη είναι, ούτε προβλήματα υγείας έχει..Ακούς εκεί να τελειώσει πρώτα η αντιβίωση;;;; ΕΛΕΟΣ..Έχω άδικο;;; Τώρα κόλλησε και ο πεθερός μου και είπα στον άντρα μου ότι άμα θέλει να τον κρατήσει τη Δευτέρα που είναι η μέρα της να έρθει σπίτι ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ..Εκείνος συμφώνησε μαζί μου. Εκείνη θα ξινίσει σίγουρα. Βέβαια θα βρω το σπίτι μπάχαλο αλλά τι να κάνω;; Μόνο τα πιάτα θα μου έχει πλύνει..Τα λίγα τα απογευματινά. Οι καναπέδες θα είναι άστρωτοι και γεμάτοι ψίχουλα. Το μπάνιο θα έχει νερά στο μάρμαρο, το δωμάτιο του Πάνου θα είναι ένα ΜΠΑΧΑΛΟ :evil::evil::evil: Η μαμά μου βρε κορίτσια όλα στην τρίχα τα αφήνει. ΟΛΑ! Ξέρει και πού βάζω το κάθε παιχνίδι και δεν υπάρχει περίπτωση να δω παιχνίδι κάπου στο σπίτι όταν έρχομαι το βράδυ...Τα καλά της πεθεράς τώρα. Όποτε πηγαίνω σπίτι της με περιποιείται πάρα πολύ, όποτε της έχω ζητήσει να έρθει σπίτι για να κρατήσει τον Πάνο γιατί προέκυψε δουλειά έρχεται αμέσως, της έχω απόλυτη εμπιστοσύνη όταν είναι με το παιδί. Για τα υπόλοιπα που σας έγραψα είμαι λάθος;; Τι λέτε βρε κορίτσια;; Νιώθω κακιά ώρες ώρες..Είμαι;;;

Καγκουράκι μου να περάσετε τέλεια στη Θεσσαλονίκη!!!Τι καλά!! Μπράβο που δε μασάς και παίρνεις το παιδί ούσα έγκυος και την κάνεις για Θεσσαλονίκη!!! Εγώ όταν έκανα καμπύλη ζαχάρου μου έδωσαν να πιω γλυκόζη υγρή από ένα μουκαλάκι..Εσύ τι έπρεπε να διαλύσεις;;; Σε σκόνη σου την έδωσαν;; Εμένα έμοιαζε με πορτοκαλάδα χωρίς ανθρακικό και πολύ πιο γλυκιά! Ήταν όμως σε υγρή μορφή και δε χρειαζόταν να διαλυθεί....

Μαράκι μου πώς είστε;; Καλύτερα ο γλύκας σου;;

Άννα Μαρία μακάρι να γίνεις σύμβουλος θηλασμού. Θα σου ταίριαζε πάρα πολύ πιστεύω. Ο θηλασμός είναι ένα μεγάλο θέμα. Ο δικός μου παιδίατρος μου είχε πει ότι όλες οι γυναίκες έχουν γάλα και όλες μπορούν να θηλάσουν. Εγώ πάλι δεν άντεξα..Δεν φταίνε πάντα οι άλλοι. Στο μαιευτήριο ο Πάνος δεν έπιανε με ΤΙΠΟΤΑ στήθος. Μου έφεραν θηλές σιλικόνης..ΑΠΟΤΥΧΙΑ πάλι. Ένα βράδυ μπήκε στο δωμάτιό μου μια μαία, νοσοκόμα..ούτε που ξέρω τι ήταν και με είδε να κλαίω. Με ρώτησε τι έχω και της εξήγησα. Μου έφερε τότε ένα θήλαστρο στο δωμάτιο. Ένιωσα ότι μου χάρισε τον ουρανό με τα άστρα..Στο σπίτι συνέχισα με θήλαστρο. Άντεξα μόνο 40 μέρες. Όχι παραπάνω. Είχα λυγίσει από την κούραση. Ο Πάνος κοιμόταν κι εγώ καθόμουν και έβγαζα γάλα. Για ΟΛΑ τα γεύματα του μωρού..Έφτασα στα όριά μου και είπα ΤΕΡΜΑ. Έδωσα ξένο και μάλιστα χωρίς τύψεις :oops::oops: ..Τη μέρα που έκρυψα το θήλαστρο στο ντουλάπι ήμουν υπερβολικά χαρούμενη..Είναι ΟΛΑ ΣΧΕΤΙΚΑ με το θέμα του θηλασμού. Η αδερφή μου στο μαιευτήριο προσπαθούσε πολύ να πιάσει ο Πάνος το στήθος μου. Είχε εμπειρία από το γιο της..Τίποτα όμως..Ποιος μου φταίει;; Οι άλλοι;;Ο ευατός μου;; Τα βυζιά μου;;;Ποιος;; Δεν ξέρω..Άλλες πάλι σταματούν γιατί υποφέρουν από μαστίτιδες και υψηλούς πυρετούς (άλλες ακόμα και έτσι τα καταφέρνουν). Σε άλλες πληγιάζει το στήθος και τους κόβεται η ανάσα από τους πόνους..Ακόμα και να θες πάρα πολύ να θηλάσεις πάντα παίζει το να μην τα καταφέρεις. Εγώ έτσι πιστεύω τουλάχιστον..Μεγάλο θέμα πιάσαμε..Τώρα στη φραουλίτσα θα ξαναπροσπαθήσω με μεγαλύτερη ωριμότητα και ψυχραιμία πιστεύω. Αυτή τη φορά όμως έχω να αντιμετωπίσω και το θέμα της επιστροφής στη δουλειά πριν ακόμα εδραιωθεί η γαλουχία..Αν πάλι στραβώσει το θέμα δε θα πέσω πάλι σε κατάθλιψη. Δόξα τω Θεώ ο Πάνος μου που πίνει από 40 ημερών ξένο γάλα είναι πανέξυπνος, δυνατός και υγιέστατος.

Α, ξέχασα να σου πω ότι ο Αντρίκος σου είναι πολύ μπροστά. Αυτό που έκανε με το μουσικό παιχνίδι ήταν φοβερό! Είναι πολύ μικρούλης για να κάνει τέτοια πραγματάκια! Να σου ζήσει το αντράκι σου!!

Καρολινάκι μου τι κάνεις παπιομάνα μου;; Τα είπαμε και με τη βοήθεια της κινητής τηλεφωνίας αλλά σε ρωτάω και από εδώ :lol::lol::lol:

Κατερινάκι μου είμαι σίγουρη ότι στο πάρτυ του Νίκου σου θα δώσεις ρέστα πάλι!! Μακάρι να μέναμε κοντά για να ερχόμουν κι εγώ να δοκιμάσω τα καλούδια σου!!!!

Χριστινάκι;;;; Πού είσαι;;;; Όλα καλά με τα μωράκια σας;;;;;;;;;

Α, σήμερα αγόρασα ένα παντελονάκι εγκυμοσύνης από H&M. Επίσης, 3 μπλουζάκια (όχι εγκυμοσύνης αλλά άνετα για την κοιλίτσα μου!).

Αυτάαααα!!! Είχα να πω και άλλα αλλά δεν πειράζει. Σταματώ εδώ γιατί θα με βρίσετε :oops::oops::oops:

Φιλάκια πολλά σε όλες σας!!!

ΥΓ.(τελικά ποτέ δεν τελειώνω :oops::oops::lol::lol::lol: ): Τις φωτό που βάλατε στην ομαδούλα μας δεν μπορώ να τις δω. Δεν ανοίγουν..Μάλλον φταίει το μικρό το λαπτοπάκι. Θα επιχειρήσω και με το μεγάλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Σήμερα κανονικά ο Αντρίκος άρχιζε ρυζάλευρο, αλλά είπα να πάω σούπερ μάρκετ μήπως βρω της ΗΙΡΡ. Δοκίμασα εγώ της Humana. Μου είχαν πει ότι είναι πολύ γλυκιές αυτές οι κρέμες, αλλά αυτή δεν ήταν. Μάλλον άγευστη μου φάνηκε, μη σας πω και λίγο μπλιάχ... Καλά, και της ΗΙΡΡ που δεν έχει ούτε γάλα, χειρότερη θα είναι, αλλά σκέφτομαι μήπως την φτιάχνω με δικό μου γάλα.

Σήμερα λέω να φτιάξω ή ομελέτα με λουκάνικα Φραγκφούρτης ή μακαρόνια με σάλτσα με λουκάνικα, γιατί πήγε ο άντρας μου και πήρε Φραγκφούρτης, και πρέπει να τα φτιάξω για να μη χαλάσουν, ενώ του έχω πει να μην ψωνίζει τέτοιες χαζομάρες.

Ανθή, θα σχολιάσω σε λίγο, γιατί τώρα γκρινιάζει και πρέπει να του τραγουδώ και δεν μπορώ να τραγουδώ και να γράφω ταυτόχρονα, δεν είμαι και ο σούπερ μαν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκλες μου ομορφες!

Καλημερα σας.

Πριν σχολιασω να σας πω τα νεα μου. Λοιπον, οπως εχουμε ηδη πει η κατασταση ειναι πολυ δυσκολη και για τα δυο μωρα, ειδικα για το ενα. Το μεγαλυτερο μωρο εχει αποσυνδεθει απο το μεγαλο μηχανημα οξυγονου και εχει μονο τα σωληνακια στη μυτη. Ανταποκρινεται, αλλα με πολυ μεγαλη δυσκολια. Το μικροτερο δυστυχως ειναι αδυνατον να αποσυνδεθει απο το μεγαλο μηχανημα, ισως χρειαστει να του κανουν κορτιζονες απο βδομαδα για να αναπτυχθουν τα πνευμονια του. Το μεγαλο μηχανημα δεν το θελουν οι γιατροι για καιρο γιατι συχνα παρουσιαζονται εξαιτιας του διαφορα σοβαρα θεματα. Ιδωμεν....οι ευχες και οι προσευχες καλοδεχουμενες, μην πω απαραιτητες!...

Στα δικα σας τωρα.

Ανθουλα μου συμφωνω απολυτα μαζι σου στο θεμα του θηλασμου. Ναι, ειναι παρα πολυ σημαντικο και πολυ καλο για το μωρο. Ηταν πολυ ασχημο αυτο που γινοταν τα προηγουμενα χρονια με την προωθηση του ξενου γαλακτος εναντι του μητρικου. Απο την αλλη, σημερα εχουμε φτασει στο αλλο ακρο, εχουμε "θεοποιησει" τοσο το θηλασμο, ωστε οι νεες μητερες αν δεν μπορουν η δεν θελουν να θηλασουν να εχουν ενοχικο συνδρομο. Εννοειται πως ο,τιδηποτε ειναι φτιαγμενο απο τη φυση ειναι αξεπεραστο, αλλα και τα καινουργια γαλατα εχουν φτιαχτει να ειναι πολυ κοντα σε συσταση με το μητρικο, τοσο μαλιστα που οι διαφορες εγκεινται πιο πολυ στο ψυχολογικο οφελος του θηλασμου παρα στο θρεπτικο. Οποτε κανε αυτο που θα σε κανει να νιωσεις πιο ανετα και μη σκας!

Για την πεθερα σου τωρα...εξαρταται τι σχεση και τι ανεση εχεις. Εγω ας πουμε χαλαρα θα της ελεγα να μου μαγειρεψει κατι (μαγειρευει ΤΕΛΕΙΑ εντω μεταξυ) κι οταν ημουν εγκυος αν χρειαζομουν βοηθεια σε κατι δεν ειχα προβλημα να το ζητησω. Τωρα το εχω κοψει ομως, γιατι με εχει εκνευρισει που δεν με αφηνει να τη βοηθησω ποτε και για τιποτα, παρολο που εχει κι αυτη θεματα υγειας! Ασχετο αυτο βεβαια...Απο εκει και περα, οντως ειναι λιγο ασχημο να βλεπεις διαφορετικη συμπεριφορα σε καθε παιδι, για τον κουνιαδο σου εννοω, ο αντρας σου τι λεει; Για το σπιτι ειναι οντως θεμα να το αφηνει πιπ μπαχαλο απο ο,τι το βρηκε, αλλα τι να της πεις;... Για την αντιβιωση δεν ξερω τι να σου πω, νομιζω πως και για τον Πανο θα ηταν καλυτερα να μην τη δει πριν τελειωσει τη θεραπεια της, οι φετινες ιωσεις ειναι πολυ υπουλες...

Κι εγω λατρευω τις αγγιναρες!

Αννα Μαρια μου τι γλυκος και πανεξυπνος ο Αντρικος σου! Μακαρι παντα να ειναι ετσι! Για την La Leche League εχω ακουσει κι εγω και ισως αν ξανακανω παιδακι να απευθυνθω, γιατι οι παιδιατροι δεν ξερουν καλα και οι μαιες ειναι μονο τις 3 πρωτες μερες στο νοσοκομειο, που ουτως η αλλως δεν εχει εδραιωθει ο θηλασμος.Μην αγχωθεις με τις τροφες, το πιο πιθανο ειναι στην αρχη να μην τις πολυθελει, εμενα πηρε καμια 10ρια μερες να φαει κρεμες, ετρωγε 2-3 μπουκιες και γλειφοτανε και μετα εκλαιγε και ηθελε το γαλα του! Αλλα σιγα σιγα, με λιγο παραπανω κρεμα και λιγο λιγοτερο γαλα καθε μερα το πετυχαμε και τωρα τρωει κατι μπωλαρες να! Το ιδιο και με τα αλεσμενα. Μονο που εχει βαρεθει τη φρουτοκρεμα, παντα του εδινα κι εγω φρεσκα φρουτα, ειδικα το καλοκαιρι εκανα καθε μερα κι αλλο συνδυασμο, αλλα τωρα το χειμωνα αχλαδι-μηλο-μπανανα το σκυλοβαρεθηκε και δεν το τρωει, μονο μια-δυο φορες τη βδομαδα. Του δινω σκετη μπανανα και κανενα μπισκοτακι η λιγο τυρακι. Εμεις δοκιμασαμε πολλες μαρκες και καταληξαμε στη Μιλουπα ρυζαλευρο και φαριν λακτε με γευση βανιλια.

Καλα η πεθερα σου δεν παιζεται!

ΚΑ μου μεγεια τα κουρεματακια σας! Ποτε εχει γενεθλια ο Νικολακης σου; Σιγουρα ο,τι κι αν φτιαξεις θα ειναι τελειο! Παντως, οσο σας μιλαω τοσο αισθανομαι οτι μαλλον ειμαι πολυ τεμπελιτσα! Εγω γενικη στο σπιτι κανω 3 φορες το χρονο, τον υπολοιπο καιρο τα βασικα, σκουπισμα, σφουγγαρισμα, μπανια, κουζινα, με τα δυο τελευταια εχω κολλημα να ειναι πεντακαθαρα, τα υπολοιπα οκ δεν πολυσκαω και με το ξεσκονισμα (και λογω ασθματος) εχω μαλωσει, οποτε το κανει ο αντρας μου καλως, εγω δεν πλησιαζω...Μπαλκονια με την καμια, η ο αντρας μου θα τα κανει η θα φερω μια ξαδερφουλα μου που εχει και αναγκη και δεν μου παιρνει και πολλα. Γενικα, τις ωρες που ειμαι σπιτι θελω να τις αφιερωνω σε αλλα πργαματα, κυριως στο παιδι, στον αντρουλη μου, στο διαβασμα και γραψιμο κλπ, θεωρω ασκοπο να χανω τοσο χρονο στο νοικοκυριο, νιωθω λες και σπαταλαω στιγμες...

Κατερινακι οντως η διαφημιση αυτη ειναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ!!!! Αηδια η γλυκοζηηηη! Μπλιαχ! Αλλα τι να κανεις, υπομονη...βγηκαν τα αποτελεσματα της καμπυλης η οχι ακομα; Απο οσο καταφερα να δω, γιατι κολλαγε, μια κουκλα εισαι!

Καρολινακι ακριβως ετσι ειμαι κι εγω με την πεθερουλα μου, την λατρευω και νομιζω με λατρευει κι εκεινη, δεν θα μπορουσα να ζητησω καλυτερη πεθερα! Πιο πολυ σαν φιλη μου τη νιωθω, σαν οικογενεια μου! Πολλα μαγειρεψατε καλε, ενα λοχο θα ταϊσετε;

Αυτα απο μενα για την ωρα!

Αν δεν τα ξαναπουμε, καλο Σαββατοκυριακο!

Σας φιλω γλυκα στα μουτρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Που λέτε, Χριστίνα, μακάρι να τα καταφέρουν τα μωράκια. Σας έχω στο μυαλό μου...

Για τις δουλειές ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΔΕΛΦΕΣ ΨΥΧΕΣ!!!!!!!!!!! Κι εγώ όπως εσένα είμαι ακριβώς!!! Λες και τα έγραφα εγώ αυτά που έγραψες!!!!!!!!!!!!!!!!

Ανθή, απ' όσο καταλαβαίνω η πεθερά σου βοηθά όσο μπορεί, αλλά δεν το έχει ή δεν της κόβει για να βοηθήσει περισσότερο. Πιστεύω ότι κάνει τις δουλειές και το μαγείρεμα στον ανύπαντρο κουνιάδο γιατί θα σκέφτεται ότι "αυτός δεν έχει γυναίκα για να τον φροντίζει ο κακομοίρης, ενώ ο άλλος μου γιός έχει τη γυναίκα του". Έτσι σκέφτονται οι περισσότερες.

Το ότι αφήνει το σπίτι μπάχαλο τι να πω; Εμένα τις προάλλες που ήρθαν, ούτε ένα ποτήρι δε σήκωσε. Μόνο το Σάββατο που έτρεχα να φτιάξω τα γλυκά για το τραπέζι της βάφτισης και σε εξωτερικές δουλειές της βάφτισης, όταν έφυγα κάποια στιγμή, κράτησε τον μικρό για να πλύνει ο άντρας μου τα πιάτα!!!!!!!! Ευτυχώς δηλαδή, γιατί αν τα έπλενε αυτή θα έπρεπε να τα ξαναπλύνω.

Της μάνας μου της έκανε κάποιες δουλειές, γιατί είχα βάλει τον άντρα μου να τους εξηγήσει ότι η μάνα μου δεν μπορεί να κάνει δουλειές γιατί έχει το πρόβλημα με τις αρρυθμίες.

Γιατί δε βάζεις τον άντρα σου να της πει κάτι του στιλ "η Ανθή είναι έγκυος και δουλεύει και έχει και το παιδί, χίλια κομμάτια έχει γίνει και αν μας έφτιαχνες και κανένα φαΐ δε θα ήταν άσχημο". Κι εγώ με τίποτα δε θα της ζητούσα οτιδήποτε.

Για το θηλασμό που λέτε τώρα, το άσχημο είναι ότι οι περισσότερες δεν προσπαθούν καν. Είτε γιατί τις αποθαρρύνουν οι παιδίατροι όπως έγινε με τη φίλη μου, είτε γιατί τους κάνουν πλύση εγκεφάλου ότι πρέπει ντε και καλά να δίνουν συμπλήρωμα, γιατί αλλιώς δε χορταίνει το παιδί, είτε γιατί βαριούνται όπως η γυναίκα του ξάδελφού μου (η ξινή), είτε λόγω παραπληφόρησης, όπως μια μαθήτριά μου που της είπαν ότι το μωρό έχει αλλεργία στο γάλα της, ενώ στην πραγματικότητα έχει αλλεργία στα γαλακτοκομικά ή η γραμματέας του σχολείου που δεν έβαζε βάρος το μωρό και πίστευε ότι αραίωσε το γάλα της. Και για χίλιους άλλους λόγους που δεν είναι σοβαροί και αντιμετωπίζονται.

Με το θήλαστρο από την αρχή ούτε κι εγώ θα άντεχα με την καμία! Είναι σκότωμα. Τώρα βγάζω για ένα γεύμα και το θεωρώ δύσκολο... Αφήστε που με το θήλαστρο κάποια στιγμή κόβεται το γάλα.

Ο Αντρίκος συνεχίζει τις ταρζανιές. Το μουσικό παιχνίδι δεν ξέρω αν το άνοιξε τυχαία ή αν ήξερε τι έκανε. Πάντως τα πλήκτρα στο πιανάκι του πιστεύω τα πατάει έχοντας συναίσθηση του τι κάνει, δεν απλώνει το χέρι του στην τύχη και βαράει όπου βρει.

Λοιπόν, κλείνω, γιατί ξανάρχισε τη γκρίνια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου είμαστε Θεσσαλονίκη. Στο τραίνο χθες μια χαρά τα κατάφερα με την μικρη,ήταν ήσυχη είχαμε μαζί μας βιβλια,puzzle και το θαυματουργο iPad του μπαμπά μας και μετά τις 9 κοιμήθηκε κιόλας μέχρι που φτάσαμε.

οι φωτό τις ομάδας κολλάνε μάλλον επειδή γράφουμε τα σχόλια απο κάτω, Κατερίνα μπορεί να γίνει κάτι γι αυτό. Στην άλλη ομάδα που έχουμε δεν είχαμε ποτέ τέτοιο πρόβλημα.

Άννα Μαρία καλή αρχή με τις στερεες τροφές φρούτο κρέμα να φτιαχνεις με φρέσκα φρούτα τι πιο καλύτερο,και εγώ φρούτο κρέμα έτοιμη δεν έδωσα ποτέ. Η humana ξέρω ότι έχει κρέμα δημητριακών χωρίς γάλα την έδινα στην Αγγελική λόγω της αλλεργίες αλλά μάλλον είναι για αργότερα.

Χριστίνα μου εύχομαι να πηγαίνουν κάθε μέρα και καλύτερα τα πράγματα για τα διδυμακια σας.Για το θέμα του σπιτιού και εγω κάπως έτσι τα βασικά να είναι καθαρά, ειδικά με το παιδί ο χρόνος είναι πιο περιορισμένος.

Άνθη συμφωνώ με όσα σου έγραψε η Άννα Μαρία και εγω κάπως έτσι θα το αντιμετώπιζα, πάντως ότι και να πεις άλλο η μαμα άλλο η πεθερά. Με γεια και τα ρουχαλακια σου. Προτίμησα να ανέβω Θεσσαλονίκη στην αδερφη μου γιατί είναι και η μαμα μου εδώ και να ταλαιπωρηθω έξι ώρες στο τραίνο παρά να είμαι τέσσερις μέρες μονή μου ολη μερα με την Αγγελικη στην Αθήνα, η κούραση θα ήταν μεγαλύτερη σίγουρα.

Σας αφήνω ελπίζω να μην ξέχασα καμία. Φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου σας διαβασα το πρωι αλλα τωρα δεν θυμάμαι τιποτα για να σχολιασω.Και επειδη περιμένω τους κουμπάρους μου σε λιγο δεν προλαβαίνω!!

Ειμαστε καλά...και.......ΕΣΚΑΣΕ ΤΟ ΔΟΝΤΑΚΙ ΜΑΣ!!! Γδερνει κανονικά!!!Εσκασε μυτη επιτέλους!!! Πήρα μια χαρά οταν το ειδα!!! :D:D:D:D

Γιάυτο και το πρωι ντυθηκαμε με τον μικρο φτιαχτηκαμε και πηγα και του ψωνισα ρουχαλάκια!!! :lol::lol: Οκ η αληθεια ειναι οτι ετσι κι αλλιως θα πήγαινα!!!Ηθελα να παρω και κάτι δώρα.

Γυρισαμε στο σπιτι στις 13:00 κι απο εκεινη την ωρα μεχρι τωρα καθαριζα το σπιτι! Ευτυχως κοιμηθηκε κι ο μικρος μια ωρα και προλαβα κι εκανα αρκετα.Μετα ητανε στην στρατα του και με ακολουθουσε οπου κι αν πηγαινα!!!Τα καταφεραμε ομως..

Εφτιαξα και ενα γλυκο...Μια κρεμα με μπισκοτα σφολιατινια, κρεμα και ενδιαμεσα φραουλες...μιαμ!!!

Ευτυχως θα ψησει ο αντρας μου σουβλάκι οποτε εγω μονο μια σαλατα και πατατούλες θα φτιαξω...Δεν ειμαι για πολλα...κουραστηκα πολύ σήμερα...

Στο μεταξυ εχει ζωηρεψει πολύ ο μικρος..>Δεν φανταζεστε τι κάνει..Χθες βραδυ και σημερα το πρωι και τι δεν εκανε στο κρεβατακι του, σηκωνοτανε, χτυπιοτανε στα καγκελα, φωναζε γελουσε...Απιστευτος!! Α και το πρωι οταν πηγαμε στο ενα το μαγαζι απλωνε τα χερια του να τον πιασουνε οι περαστικοι..κι ειδικα οποιος του μιλουσε!Με αποτελεσμα να τον πιασουν ολοι οσοι ηταν στο μαγαζι κι αυτος να χαζογελα κι οταν πηγαινα να τον παρω θυμωνε!!! Το πιστευετε????Πολύ κοινωνικο αυτο το παιδι!!!! :lol::lol: Α εκανε και ναζια σε μια μικρουλα κι αυτη μας κυνηγουσε στο μαγαζι!!! :D:D

Αυριο θα παμε στη Λεμεσο σε φιλους....Ελπιζω να κοιμηθει λιγο παραπανω γιατι ΘΕΛΩ ΥΠΝΟ!!!!

Σας φιλω προς το παρον κι αν προλάβω θα μπω αργοτερα να σχολιασω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα φιλες μου

προχωραω σιγα σιγα με τις δουλειες οσο μαφηνουν τα τρελοπαιδα μου δηλαδη με αργους ρυθμους αλλα κατι κανω,τουλαχιστον μεχρι τα γενεθλια του Νικου θα τελειωσω..............

Χριστινακι μου μακαρι να τα καταφερουν τα μωρακια σας καθε φορα που ποσταρεις διαβαζω με αγωνια να μαθω νεα τους,οσο για τις δουλειες που λες κι εγω δυο φορες το χρονο κανω γενικη μη φανταστεις δεν μπορω και περισσοτερο συνηθως Μαιο και Οκτωμβριο οταν αλλαζω τα χαλια κατεβαζω κουρτινες,πλενω τοιχους και τα κανω ολα με μεγαλυτερη λεπτομερεια τα αλλα τα κανω συνεχεια αλλα δεν εχω τρελα εξαλλου δεν με παιρνει με τα παιδια απο τη μια καθαριζω και απο την αλλη χαλια ειμαστε επαψα να σκαω καποτε ηθελα να ειναι ολα στην εντελεια τωρα παι ειναι αδυνατον

Ανθη μου καπως ετσι ειμαι κι εγω με την πεθερα μου μη στεναχωριεσαι λοιπον καλη η ιδεα να της πει κατι ο αντρας σου εστω ενα φαγητο ρε παιδι μου,και η δικια μου καλη χρυση ειναι αλλα καποια πραγματα που κανει με διαολιζουν,να προχτες το απογευμα π.χ. ενω ξερει οτι κανω δουλειες και ειμαι μονη μου και γνωριζει οτι ο Δημητρης θελει να ειναι συνεχεια εξω ουτε που μπηκε στον κοπο να ερθει καμια βολτα εξαλλου δεν θα εκανε και τιποτα απλα να ειναι εξω μαζι του να μπορω να κανω τις δουλειες μου,και συνεχως θελει να ανακατευεται σε οτιδηποτε αλλο παραδειγμα προχτες που ηρθε για κουρεμα προσπαθουσε να μας επιβαλει να μην βαλουμε τις γλαστρες στο μπαλκονι αλλα εκει που ηθελε αυτη το ειπε σε μενα το ειπε και στον αντρα μου φυσικα δεν εγινε το δικο της αλλα μου τη δινει πολυ που θελει να επιβαλει τη γνωμη της,τελοσπαντων να μη σε ζαλιζω με τα δικα μου απλα τα γραφω για να δεις οτι καπως ετσι ειμαι κι εγω

Αννα Μαρια μεγαλο θεμα περι θηλασμου,εγω επειδη δεν τα καταφερα στα δυο πρωτα και στον τριτο το παλεψα και καταλαβα τα λαθη μου ετσι θηλασα αποκλειστικα με μεγαλη περηφανεια και χαρα,νευριαζω πολυ με τους γιατρους που δεν βοηθανε,θα μου πεις αν παιρνουν μιζα απο τα γαλατα χαζοι ειναι να βοηθησουν τελοσπαντων για να επιτυχει ο θηλασμος παντως εξαρταται απο πολλα πραγματα,εχεις να δεις πολλα ακομα απο το βλασταρακι σου και καθε μερα θα σε εκπλησουν τα κατορθωματα του

Κατερινακι πως περνας στη Θεσσαλονικη;;δεν εχει να κανει με την ομαδα ολες οι ρυθμισεις ειναι ενταξει απλα μαλλον κολλαει πολυ το μαμυ αυτον το καιρο,κι εγω δεν μπορω να δω ολες τις φωτο και προσπαθησα να σχολιασω αλλα δεν παιρνει τα σχολια ελπιζω να φτιαξει

Μαρακι επισημα λοιπον πια μεγεια το δοντακι σας και σε αλλα με υγεια,θα δεις τωρα το ενα μετα το αλλο να σκαζουν σιγα σιγα,θελω ενα μπολακι απο το γλυκο σου μιαμμμμ!!!σημερα τρωμε στην πεθερα μου θα ψησουν στα καρβουνα

οι υπολοιπες που ειστε το ριξατε στις βολτες;;;

πολλα φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Εμείς πήγαμε εκκλησία το πρωί και κοινώνησε τον Αντρίκο ο νονός του, δηλαδή ο αδελφός μου! Μετά στο σπίτι έφαγε για πρώτη φορά ρυζάλευρο. Τελικά του έφτιαξα το οργανικό της ΗΙΡΡ, με δικό μου γάλα. Βγήκε πάρα πολύ νερουλό, παρ' όλο που έβαλα το μισό γάλα από αυτό που αναγραφόταν στις οδηγίες, αλλά καλύτερα, μια που του ήταν οικεία τόσο η γεύση όσο και η υφή. Έφαγε καμιά δεκαπενταριά κουταλιές, μετά θήλασε και λίγο κι έπεσε ξερός. Αύριο θα το φτιάξω λίγο πιο πηχτό.

Κατερίνα, όπως και να το κάνουμε, οι πεθερές είναι πεθερές... Εγώ ποτέ δεν ένιωσα άνετα με τη δική μου, ούτε με τον πεθερό, ούτε με τη γιαγιά, ούτε με τους κουνιάδους, ούτε με τις συννυφάδες (τη μία δεν την έχω γνωρίσει καν). Μόνο με την ανιψιά είμαστε πρώτες φιλενάδες, που είναι τώρα οκτώ χρονών, τι οκτώ, τον Ιούνιο κλείνει τα εννιά...

Για το θηλασμό, πολλές είναι οι γυναίκες που θέλουν πάρα πολύ να θηλάσουν και για πολλούς λόγους δεν τα καταφέρνουν, αλλά ο παιδίατρος οφείλει να βοηθήσει, όχι να λέει ασυναρτησίες, ότι δεν έχει γάλα η γυναίκα ή ότι έχει αραιώσει το γάλα της. Τέλος πάντων...

Μαρία, άντε με το καλό το δοντάκι! Εμάς ούτε καν τα ούλα δεν έχουν πρηστεί ακόμα.

Κι ο δικός μου χτες που πήγαμε για καφέ με την κουμπάρα μας έδωσε ρεσιτάλ ολυμπιακής γυμναστικής!

Καγκουράκι, αχ τι ωραία, θέλω κι εγώ Θεσσαλονίκη!

Την είδα τελικά τη διαφήμιση με τις μανάδες των ολυμπιονικών και συγκινήθηκα κι εγώ. Δε φανταζόμουν ποτέ μου ότι θα ερχόταν η στιγμή που θα συγκινούμουν με τέτοιες χαζομάρες. :P :P :P :P

Σας κλείνω, γιατί σε λίγο θα φύγουμε να πάμε στη μάνα μου για φαγητό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κούκλες,

Μαρακι έσκασε λοιπόν το πρώτο δοντακι του Στεφανακου, με το καλο να σκάσουν και τα υπόλοιπα. Το γλυκό σου μου θύμισε ένα μιλφειγ με φράουλες που φτιάχνει ένας φούρνος στον Πειραιά μου φαίνεται θα το τιμήσω όταν γυρίσουμε.

Κατερίνα μου δουλειές και εσυ,αλλα όπως τα λες με τα παιδιά δεν μπορεί να είναι πλέον όλα στην εντέλεια.

Εμείς σήμερα κάναμε εκδρομουλα με τέτοιο καλοκαιρινό καιρό,πήγαμε Βεργινα και Παναγία Σουμελα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα η μάλλον καλημέρα . όπως βλέπετε είμαι πάλι εδώ αυτή τη φορά με το κανονικό προφιλ απλά με πιο πρόσφατη φωτογραφία . έπρεπε να ηρεμήσω λίγο να τα βρω λίγο με μένα και να μαι πάλι πίσω κοντά σας . Τα νέα μου έχουν ως εξής :όπως σας είχα πει και η νέα εξέταση του καρκινικού δείκτη έδειχνε ανεβασμένη τιμή ο γιατρός μου μου έδωσε τα yasminelle και ήδη την Τρίτη τελειώνω το πρώτο κουτί και θα περιμένω μια εβδομάδα μετά θα πάρω άλλο ένα και μετά θα πάω να με δει αν η κύστη έχει υποχωρήσει κάπως και να η τιμή το δείκτη υποχωρήσει θα συνεχίσουμε το πολύ με ένα ακόμα κουτί διαφορετικά αν η κύστη υποχωρεί αλλά η τιμή δεν πέφτει θα κάνουμε επέμβαση και θα το ψάξουμε .Οι πιθανότητες να είναι κάτι πέρα απο ενδομητρίωση μπορεί αλλά είναι ελάχιστες οπότε παμε βάση δεδομένων και αρχίζουμε και αφαιρούμε πιθανότητες . Ναι είμαι πιο ήρεμη και πιο χαλαρή και ακούω το γιατρό μου.Ο Σταύρος με το σχολείο καλά αν και η δασκάλα είναι στο κόσμο της τώρα τους έβαλε να κλείνουν επίθετα και ρήματα τόσο καιρό να μην πω τι έκανε είμαστε πολύ πίσω .Και στα μαθηματικά μόνο προσθέσεις και αφαιρέσεις το άλλο τμήμα κάνει και πολ/σμό .Τα δικά σας νέα περιμένω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια..Από χτες δεν είμαι και στα πολύ καλά μου. Χτες ο Πανος έκανε πυρετό 38.5 και σήμερα χτυπάει σαραντάρια :cry::cry::cry: Όταν αρρωσταίνει το παιδί χάνω την ψυχραιμία μου και κάνω κακές σκέψεις συνέχεια..Αύριο αν δε δω βελτίωση θα τον πάω παιδίατρο. Προς το παρόν μας έχει πει να δίνουμε εναλλάξ ντεπόν και πονσταν κάθε τρεις ώρες και να τον κάνουμε μπανάκια..Το μωράκι μου κοιμάται και το ξυπνάμε :cry: Δε θέλω όμως να ξαναφτάσει σαράντα..Όπως καταλαβαίνετε τα θέματα με την πεθερά δεν με απασχολούν καθόλου πλέον. Δε θα κάτσω να σκάσω για τέτοιες βλακείες. Αύριο πάντως θα έρθει στο σπίτι.Θα της κόψει να φέρει κανένα φαγητό που έχω παιδί με 40 πυρετό;;;;

Σας φιλώ όλες! Δεν σχολιάζω τίποτα γιατί όπως σας είπα δεν έχω διάθεση. Ο πυρετός άνω του 38.5 με αναστατώνει πολύ. Πόσο μάλλον το 40....

Φιλάκια σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια μου!

Ανθη μου περαστικα στον Πανουλη!Ειναι καλυτερα το παιδι σημερα; Εννοειται αν επιμεινει να το πας στο γιατρο, δεν παιζουν με αυτα!

Αννα Μαρια παει και η πρωτη κοινωνια του μικρου! Γερο να ειναι το αντρακι σου!

Βανια μου, μπραβο που ηρεμησες, ουτως η αλλως με το να σκασεις δεν αλλαζει και κατι, τωρα σιγα σιγα ολα θα πανε καλα! Πολυ ωραια η φωτο σας!

Καγκουρακι μου τι καλα που κανατε και πηγατε εκδρομη! Εμεις λεμε να παμε αυριο Αιγινα μετα απο αιωνες που δεν παμε πουθενα και μαλλον θα εχει απεργια! Αλλα χαλαλι, το απαιτει η μερα εξαλλου!

Μαρακι μεγεια το δοντακι σας! Ελπιζω τα επομενα να βγουν πολυ ευκολα! Τι γλυκο κοινωνικο φατσονι εχεις!

ΚΑ μου εμενα καπως ετσι ειναι η μαμα μου, ολο μαλωνουμε, για ολα θελει να εχει αποψη, φυσικα για καλο το κανει, αλλα εγω ειμαι πολυ αντιδραστικος ανθρωπος και δε θελω να μου λενε τιποτα. Και απο διακριτικοτητα μηδεν! Αλλα την αγαπω πολυ κι ας ειναι αδιακριτη, δεν θα την αλλαζα με τιποτα!

Τα παιδακια μας ως εξης. Ο μικρος δεν μπορει χωρις αναπνευστηρα, οπως ηταν δηλαδη, απο αυριο θα παρει κορτιζονη κι απλα προσευχομαστε να ανατποκριθει. Ο μεγαλος μας παλι, ξαναμπηκε κι αυτος αναπνευστηρα και παρουσιασε και μια λοιμωξη, παιρνει αντιβιωση και δειχνει να ειναι καλυτερα. Επισης του εκαναν ξανα μεταγγιση γιατι εχει αναιμια.

Προσευχες κι ευχες συνεχως! Εχω αρχισει να ανησυχω παντως, στην αρχη ηταν πιο αισιοδοξα τα πραγματα! Τι να πω...ο Θεος βοηθος κι η Παναγιτσα που ειναι μανουλα ας τα προσεξει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου γεια σας! Τι κανετε?Σας ευχαριστω όλες για τις ευχες σας για το δοντακι μας!Πρεπι ν τον φαγουριζουν τα ουλα μεχρι να βγουν εντελως κι ολο σαλια ειναι κ τα χερια στο στομα.Καθε μερα φαινεται κ πιο ξεκαθαρα.Σο μεταξυ συνεχιζουμε εισπνεομενα.Σημερα επανηλθε ο βηχας του κ φοβαμαι μηπως φταιει τελικα η σκονη που εχουμε στην ατμοσφαιρα.Μαλιστα απο χθες ολο φταρνιζεται κ εχει μυξουλα.Η γιατρος μου ειπε οτι ισως να ειναι αλεργια ή καποια ιωση.Παντως εμεις λεμε να τον πάμε σε ενα γιατρο που μας συστησαν που ειναι ειδικος για αλεργιες για παιδια.Τουλαχιστον να ξερουμε γιατι δεν γινεται συνεχως να ειναι αρρωστος.

Δεν με φτανουν τα αλλα εχω και τον αντρα μου αρρωστο και απο χθες βραδυ ηταν χαλια.Ευτυχως τωρα ειναι καπως καλύτερα. Εχω και πολλα τρεχαματα για το σχολειο αλλα η αληθεια ειναι οτι το απολαμβανω!!

Ο Στεφανακος δεν καθεται λεπτο!!! Ευτυχως δεν πολυκοιμηθηκε το απογευμα και ετσι επεσε ξερος πριν απο λιγο.Ηρθαν και τα πεθερικα οποτε επαιξε και κουράστηκε. Αυριο μαλλον στο σπιτι θα ειμαστε...χαλαρα!!

Ανθή μου πώς ειναι ο Πανούλης?Ευχομαι να ειναι καλύτερα...Περαστικά σας!

Καγκουράκι πόσο ζηλεύω που είστε Θεσ/κη...την λατρευω αυτη την πολη...Περασα υπέροχα στα φοιτητικα μου χρονια και γνωρισα τους πιο αξιολογους ανθρωπους οι οποιοι ειναι κολλητοι μου...ή μαλλον οικογενεια μου κι ας μας χωριζουν χιλιομετρα.Ζηλεψες το γλυκάκι μου? Εισαι κι εγκυούλα...αν ησουν κοντα ολο το ταψι θα σου έδινα!! :D

Κατερινάκι μου επιασες τις δουλειες ε?Αποφασισες και για το μενού για το πάρτυ σας? Πρεπει κι εγω να φτιαξω το ντουλάπι με τ ρούχα του μικρού αλλα με τετοια ζεστη δεν εχω ορεξη για τιποτα..

Αννα ΜΑρια ο Αντρεας σου ειναι κινητικο παιδάκι ε?Και πού είσαι ακόμα!! Καλή αρχή με τις κρεμούλες..Φρουτοκρεμα του ειχα δωσει ετοιμη εγω γιατι ετσι μου ειχε πει ο γιατρος..του εδωσα ομως και κατευθειαν φρουτα τα οποια δεν ηθελε καθολου..Του τα εβαζ και στην ετοιμη κρεμα αλλα τιποτα.Αλλα μετα σιγα σιγα τη συνηθισε και του αρεσει πολύ..Δοκιμασε και μουσμουλα και πεπόνι και του αρεσαν πολύ!!!

Βανια μου μπράβο κοριτσι μου που χαλαρωσες..ολα μια χαρα θα πανε.Ο μικρος σου ειναι ολο ναζι και ψηλος για την ηλικια του.Μαλλον ειναι πισω η δασκαλα σας στην υλη... :roll:

Χριστινάκι μου διαβαζω με αγωνια τα νεα σας...Μην χανεις την πίστη σου και η Παναγιτσα θα βαλει το χερι της..Η αδερφη σου πώς είναι?

Αυτά απο μενα...παω να χαλαρωσω στον καναπε..Μου ηρθε και περίοδος σήμερα...Εχω λιγα πιατα για πλυσιμο αλλα βαριεμαι σημερα..Αυριο πρωι τα κανω...πειραζει???Ε οχι!!! :lol::lol:

Καλο βραδυ κοριτσαρες μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου

πολυ κουραση και σημερα με τις δουλειες κι εχω πολλα να κανω ακομα,αυριο δεν θα μπορεσω να κανω τιποτα λογω της ημερας,θα ψησουμε σε μας με την ευγενικη χορηγεια του πεθερου μου ομως,μας βαζει μια σουβλα κεμπαπ και θα φαμε εδω,θα ερθει κι ο κουνιαδος μου με την οικογενεια του,τα πεθερικα μου και μαλλον θα ερθουν και οι κουμπαροι μας που βαφτισαν τον Δημητρη,για το παρτυ ακομα το ψαχνω δεν εχω καταληξει ακομα

Ανθη μου ελπιζω να ειναι καλυτερα ο Πανουλης σου σημερα,τι πραγμα κι αυτο φετος να μην μπορουμε να ησυχασουμε μαυτες τις ιωσεις,ελα μην στεναχωρισεσαι θα περασει κι αυτο ,θα κανει τον κυκλο της και σε λιγες μερες θα ειναι μια χαρα το παιδακι σου

Βανια μου χαιρομαι που εισαι καλυτερα ψυχολογικα,ευχομαι να το ξεπερασεις συντομα,η δικη μας δασκαλα τους εχει κανει και διαιρεση και κανουν συνεχεια προπαιδεια,στη γλωσσα καναμε και παρατατικο και κλεινουν συνεχεια ρηματα μαλλον ειναι λιγο πισω η δικια σας τι να πω

Μαρακι κι εμεις ακομα κανουμε εισπνεομενα για προφυλαξη,μπορει να ειναι και αλλεργικο αλλα συνηθως τα παιδακια που κανουν βρογχειολιτιδα ειναι πιο ευαισθητα γιαυτο και αρρωσταινουν τοσο συχνα,υπομονη θα κανουμε που θα παει θα μεγαλωσουν και θα περασει

Χριστινακι μου κι εγω ειμαι λιγο αντιδραστικος ανθρωπος και καποια πραγματα τα παιρνω στραβα και η πεθερα μου για καλο το κανει νομιζω αλλα εγω ενοχλουμαι αφανταστα τελοσπαντων,θα ξαναευχηθω για τα μωρακια σας να τα καταφερουν οι ψυχουλες η Παναγια μαζι τους να ειναι

Κατερινακι καλα να περασετε στο υπολοιπο της εκδρομουλας σας,φτασατε μεχρι τη Σουμελα;απο Βεροια μιση ωριτσα ειναι η Κοζανη επρεπε να κανονισουμε να ερθεις ρε

Αννα Μαρια μια χαρα τα πηγε με την κρεμα για πρωτη φορα,που εισαι χαθηκες κι εσυ

να περασετε καλα αυριο κοριτσια μου οτι κι αν κανετε πολλα φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...