Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενέ "Κορίτσια για φίλημα" Νο 3


Recommended Posts

Γειά σας!

Τι κάνετε κοριτσάκια; Το ρίξατε στις βόλτες;

Εμείς πήγαμε εκκλησία το πρωί, κοινώνησε ο Αντρέας και αφήσαμε τη λαμπάδα στην εκκλησία. Το μεσημέρι θα πάμε στην παραλία για φαγητό και μετά ίσως και για καφέ-παγωτό.

Χτες βράδι περάσαμε ωραία στους φίλους μας. Ο Αντρίκος ήταν ο απόλυτος κυριούλης. Ήταν πάρα πολύ ήσυχος, κι ενώ πέρασε η ώρα και νύσταζε, δεν γκρίνιαξε καθόλου!

Ευτυχώς το βράδι κοιμήθηκε πολύ καλά, κατά τις έντεκα και τέταρτο φύγαμε απ' τα παιδιά και κοιμήθηκε στο αμάξι, δεν ξύπνησε μετά, και ξύπνησε το πρωί στις έξι και τέταρτο, έφαγε και ξανακοιμήθηκε μέχρι τις οκτώμιση που ξύπνησε απ' το ξυπνητήρι του άντρα μου. Τέτοια βράδια από δω και μπρος!

Καγκουράκι, μια χαρά η Αγγελικούλα, τη βοηθάει πολύ ο παιδικός απ' ό,τι βλέπω!

Καρολινάκι, κάτσε βρε και ξεκουράσου κι άσε τις δουλειές! Οι δουλειές δεν τελειώνουν ποτέ, είτε τις κάνεις είτε όχι, πάλι θα εμφανίζονται μπροστά σου! :P

Κατερίνα, ο μικρός βλέπει και τους μεγάλους και τους μιμείται και είναι πιο εύκολο να κόψει την πάνα. Κι ο Αντρίκος ξύπνησε στεγνός, λες να του κόψω την πάνα; :P :P :P

Καλά, πολύ γέλασα με το σκαρφάλωμα στη στοίβα με τις κούτες!

Εγώ λέω να φτιάξω ένα λικέρ φράουλα, είχα ξαναφτιάξει, τώρα θα κάνω μια άλλη συνταγή. Μου αρέσει πάρα πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 978
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μανουλιτσες μου γλυκιες τι κάνετε?

Χρόνια μας πολλα για την ημέρα, να είμαστε όλες καλα και να χαιρόμαστε τα παιδάκια μας.

Εμείς είμασταν σε παιδικα γενεθλια σήμερα και περάσαμε πολυ όμορφα. Έχετε δίκιο για τον παιδικό και σήμερα πολυ μου είπαν ότι την βλέπουν πιο ήρεμη και εγω την χάρηκα έπαιζε όμορφα, συμμετείχε στα παιχνίδια που τους έκανε η νεραιδα που απασχολούσε τα παιδάκια, μια χαρα κορίτσια.

Άννα Μαρία υπομονή και σιγά σιγά θα έχετε όλο και περισσότερα βραδια σαν το χθεσινό.

Κατερίνα μια χαρα ο μικρός με την πανα, πολυ καλα τα παει και πολυ καλα το χειρίζεστε. Καλα να περάσετε αυριο στην εκδρομουλα σας, δεν έχω παει ποτέ στα μετέωρα πρέπει να είναι ωραία. Για τα κιλα που με ρωτησες είμαι ήδη στα +9,5 :P

Καρολινακι λες να κάνει την έκπληξη ο ποντικουλης και να έρθει πιο νωρίς, μην μου κουράζεσαι πολυ τουλάχιστον να προλάβουμε να πάμε για άλλο ένα καφεδάκι μέχρι την Τετάρτη. :lol::lol:

Η Μαρίνα γέννησε άραγε?

Τα φιλια μου σε όλες!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουράκι, γενικώς δεν έχω παράπονο από τον Αντρέακη σχετικά με τον ύπνο. Δεν μπορώ να πω ότι στερήθηκα ιδιαίτερα τον ύπνο, από τότε που ήταν νεογέννητο. Ίσως γι' αυτό να γκρινιάζω, επειδή δε με έχει συνηθίσει σε τέτοια ωράρια!

Τώρα κοιμάται εδώ και μία ώρα, κι ελπίζω να μην ξυπνήσει στις πέντε και να θέλει παιχνίδια και ακροβατικά!

Ουφ, εγώ είπα σήμερα ότι δε θα κάνω δουλειές και θα ξεκουραστώ, και όλο και κάτι έκανα: έβαλα σε βάζο το λικέρ φράουλα να γίνεται, συμμάζεψα, καθάρισα τα τρία βασικά ντουλαπάκια της κουζίνας, συν Αντρέας...

Το μεσημέρι περάσαμε πάρα πολύ ωραία στην ταβέρνα. Είναι μια ταβέρνα που την έχουν Έλληνες κι αρέσει πάρα πολύ στον άντρα μου να πηγαίνει, και σ' εμένα βέβαια, και τώρα την έχουν ανακαινίσει και έχουν αλλάξει και το μενού. Για καφέ μετά δεν πήγαμε, γιατί είχαμε σκάσει!

Να σας ρωτήσω ρε κορίτσια: τη φρουτόκρεμα, πώς τη βγάζουμε απ' τα ρούχα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Είστε καλά;;

Άννα Μαρία άρχισαν πάλι οι επισκέψεις της ξαδέρφης :shock::shock::shock: ;;;;;;Χαρά στο κουράγιο σου που με μωρό παιδί ασχολείσαι και με την ξαδέρφη....Τι ώρα κοιμάται ο Αντρίκος για βράδυ;; Ο Πάνος θυμάμαι δεν κοιμόταν πριν από τις 11 και το πρωί το τραβούσε..Δεν ξέρω όμως κατά πόσο είναι εύκολο να μπει σε τέτοιο πρόγραμμα μωράκι που θηλάζει..

Κατερίνα μου να περάσετε τέλεια στην εκδρομή!! Θα περιμένουμε τα νέα σου! Τέλεια τα πάει ο Δημήτρης με την πάνα. Το ότι ξύπνησε στεγνός είναι καλό σημάδι! Στον Πάνο είδα ότι επί 2-3 βράδια ξυπνούσε στεγνός και την έβγαλα τη βραδινή. Σχεδόν αμέσως. Πολύ λίγα ατυχήματα είχαμε.

Καγκουράκι μου πολύ χαίρομαι που θα τα πούμε την Τετάρτη! Όσο για τον παιδικό έχεις δίκιο. Ηρεμούν τα παιδιά όταν πηγαίνουν παιδικό. Το διαπίστωσα και από τη βαφτιστήρα μου. Πολλές βολτούλες πήγατε! Ξεσάλωσε η Αγγελικούλα!

Α, Κατερίνα ξέχασα να σου πω ότι έχω πάρει 10 κιλά και άρχισα να προσέχω τρελά. Το κακό είνια ότι πιέζεται πολύ το στομάχι μου και βαρυστομαχιάζω πανέυκολα. Μπορεί να φάω ένα μήλο και μετά να νιώθω σκασμένη. Είναι πολύ σπαστικό αυτό..

Καρολινάκι μου αμάν πια με αυτό το ίντερνετ.. Μα πότε θα σας το φτιάξουν;; Μας έλειψες! Άντε να έρθει η Τετάρτη να σε δω από κοντά! Και σένα και το Κατερινάκι! Σε λίγες μέρες γεννάς φιλενάδα!!! Προσπάθησε να ξεκουράζεσαι όσο περισσότερο μπορείς!

Τα νέα μου τώρα.Πέρασα ένα γεμάτο ΣΚ. Χτες έκανε η ανιψιά μου πάρτυ για τα γενέθλιά της και περάσαμε όμορφα και σήμερα κάναμε μίνι παρτάκι έκπληξη στην κολλητή μου που είχε επίσης γενέθλια. Μου συνέβη και κάτι που δεν μπορώ με τίποτα να το βγάλω από το μυαλό μου. Το Σάββατο πήγα στα H & M μαζί με τη μαμά μου, τον Πάνο και την ανιψιά μου. Περίμενα λοιπόν στην ουρά του ταμείου. Ένα ταμείο είχαν μόνο ανοιχτό. Κάποια στιγμή φώναξαν υπάλληλο για να ανοίξουν και άλλο ταμείο και μόλις αυτός έφτασε μου είπε η μαμά μου να πάω για να μην περιμένω τόση ώρα όρθια και κουράζομαι..Πήγα λοιπόν στο καινούριο ταμείο και άφησα τα πράγματά μου. Σχεδόν ταυτόχρονα έφτασε και μια κοπέλα γύρω στα 23. Ακούστε διάλογος που ακολούθησε:

ΚΟΠΕΛΑ: Νομίζω πως εγώ προηγούμαι.

ΕΓΩ: Νομίζω πως μια έγκυος προηγείται..

ΚΟΠΕΛΑ: Δε με νοιάζει ούτε που είσαι έγκυος, ούτε αν πονάς, ούτε αν σωριαστείς μπροστά μου.. :shock::shock::shock::shock:

Κορίτσια ΕΜΕΙΝΑ. Με έπιασε ταχυκαρδία από την ταραχή και δεν μπορούσα να αρθρώσω ΚΟΥΒΕΝΤΑ.Η μαμά μου μόνο της είπε ότι θα έπρεπε να ντρέπεται για τα λόγια που ξεστόμισε και αυτή απάντησε ότι δε θα προσποιηθεί ότι συγκινείται γιατί δε νοιάζεται ΚΑΘΟΛΟΥ...

Δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο άσχημα ένιωσα και πόσο ταράχτηκα..Άλλο να το διαβάζετε και άλλο να το ζείτε...Τα θυμήθηκα και ξανασυγχύστηκα..Το πιο τραγικό ξέρετε ποιο ήταν;; Πετάχτηκε η φίλη της και λέει:" Με τέτοιους Έλληνες γι' αυτό δεν πάει η Ελλάδα μπροστά"..Κορίτσια εννοούσε εμένα :shock::shock::shock: Υπάρχουν άνθρωποι χωρίς ΗΘΟΣ, χωρίς ΠΑΙΔΕΙΑ..ΚΑΤΑΚΑΘΙΑ...Νέες κοπέλες να λένε τέτοια πράγματα και να μη σέβονται λίγο μια γυναίκα που κουβαλά μέσα της μια ζωή..

Πολλά φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσαρες μουυυυυυ :D:D:D

καλη εβδομαδα να χουμε ...χρονια μας πολλα για χθες..σε ολες τις μανουλες..

ανθη μου και κατερινακι μου και εγω ανυπομονω να τα πουμε την τεταρτη..βρε φιλεναδιτσες μου..

κοριτσακια ειδα κατι απο χθες και αγχωθηκα λιγακι :roll::roll: ειδα οταν σκουπιστηκα δυο σταγονες αιμα πολυ μικρες... :? και σημερα παλι το πρωι το ίδιο... :roll: και θελω να παρω τον γιατρο μου να ρωτησω ..!!!!!!!εχω και κατι ψιλοπονακια αλλα αυτο πιστευω οτι ειναι φυσιολογικο...

αν ξερετε πειτε μου..

αννα μαρια μου..ο αντρικος οσυ καλα?

χριστινακι μου..τα μωρρουλινια σας πως ειναι???

κατερινα μου καλα να περασετε στην εκδρομουλα...και εμεις μενουμε στεγνες κατα τη διαρκεια της ημερας φοραμε βρακακι :D:D εκτος απο τον μεσημεριανο υπνο και τον βραδυνο..δεν ξυπναει παντα στεγνη...

α καλε ξεχασα η παπιοποντικομανα :lol::lol: ανθη τι βλαμμενη αυτη στο μαγαζι :twisted::twisted::twisted: ακου να σου φερθει με τοση αγενεια...ντροπη της!!!!!!!!!!!! παντελής ελλειψη όχι μονο παιδειας και ηθους αλλα και ανθρωπιας!!!!!!!!!

σα;ς φιλω προς το παρον...και ναι ακομη απο το κλεμμενο ινερνετ γραφω... :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε ερημωσε το καφενεδακι μας? :(:(

ελατε βρε τσουπρες μοναχουλι με αφησατε? μονο μου τα λεω η παπιοποντικομανα μονο μου τ ακουω? :lol::lol:

τον βρηκα τελικα τον γιατρο μου..μου πε να κατσω ταβλα..και να τον παρω τηλ.στις 9 το βραδυ..μπορει να σημαινει εναρξη τοκετου μπορει και οχι...

ευτυχως ειναι ο αντρας μου εδω και με βοηθαει :D:D και εγω ειμαι ξαπλα διπλα με την παπενια μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια.

Χάλια νύχτα η χτεσινή... Όπως σας είπα, ο Αντρίκος κοιμήθηκε οκτώμιση. Στις τρεις ξύπνησε, γιατί είχε γυρίσει μπρούμυτα και τον γύρισε ο άντρας μου ανάσκελα (ο γιατρός μας είπε μέχρι έξι μηνών να κοιμάται καλύτερα ανάσκελα ή πλάι, και τις προάλλες που είχε γυρίσει μπρούμυτα, δυσκολευόταν λίγο στην αναπνοή, οπότε τον γυρίζουμε). Τον άλλαξε ο άντρας μου, τον θήλασα και ΔΕΝ ΚΟΙΜΟΤΑΝ. Στην αρχή τον είχα στο κρεβάτι του και έπαιζε, μετά κλαψούριζε, τον πιάναμε, τον ξαναβάζαμε στο κρεβάτι, ώσπου άρχισε να ουρλιάζει. Τελικά κοιμήθηκε πέντε παρά, ξύπνησε εξήμιση, έφαγε και ξανακοιμήθηκε, και ξανά πάλι στις οκτώμιση, οπότε δεν ξανακοιμήθηκε και έκλαιγε σπαρακτικά σχεδόν συνέχεια. Νομίζω βγάζει δόντια, δεν εξηγείται αλλιώς. Τι τον θήλαζα, τι του έπαιζα, τι τον πήρα μαζί μου στο κρεβάτι. Φυσικά ηρεμούσε, αλλά μετά ξανάρχιζε. Τελικά κατά τις έντεκα του έδωσα το ρυζάλευρο, τον έπλυνα, τον άλλαξα, τον τάισα και έπεσε ξερός! Ακόμα κοιμάται!!!

Εμείς πάλι... όχι...

Ρε συ Ανθή, τι ήταν αυτό το πράμα στο μαγαζί; Γιατί άνθρωπο δεν μπορώ να τη χαρακτηρίσω. Πω πω, έμεινα μιλάμε. Είναι δυνατόν να υπάρχουν τέτοια όντα και να κυκλοφορούν ελεύθερα; Αλλά δε θα μείνει κάποια στιγμή κι αυτή έγκυος; Αλλά πραγματικά δεν πιστεύω ότι θα βρεθεί κάποιος να την αντιμετωπίσει έτσι. Εκτός κι αν την παρακολουθήσεις, βρεις πού μένει, κι όταν μείνει έγκυος πας και της μιλήσεις έτσι επίτηδες! :P

Όσο για την ξαδέλφη, τι να πω... Δε θέλω να της αρνηθώ, για να μην πουν ότι μια βοήθεια μου ζήτησε η μικρή και την αρνήθηκα. Αλλά είναι σχεδόν αδύνατο να διαβάσουμε με τον Αντρέα. Φυσικά, το πρόβλημα είναι δικό της, ας καθίσει σπίτι της να διαβάσει. Και δεν είναι κακή μαθήτρια είναι το 16-17-18, απλά το μυαλό της είναι στα σύννεφα...

Καρολίνα, κι εγώ τα είχα αυτά που λες. Άντε, άντε, έρχεται ο μικρούλης σου!!!

Η Μαρίνα λέτε να γέννησε; Λογικά ναι!

Τι θα φάτε σήμερα; Εμείς έχουμε από χτες που πήγαμε στην ταβέρνα. Μας έφεραν μια τεράααααααστια πιατέλα με ποικιλία κρεατικών και ούτε τα μισά δε φάγαμε, έτσι τους είπαμε και μας τα έκαναν πακέτο. Το θεωρείτε γυφτιά; Γιατί εδώ στην Κύπρο οι πιο πολλοί δεν καταδέχονται κάτι τέτοιο και προτιμούν να τα πετάνε, ή να πάρουν για το σκύλο τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα τσουπριτσες!

Καρολινακι δεν θελω να σε απογοητευσω, αλλα τον καφε σε βλεπω να τον πινεις στο μαιευτηριο την Τεταρτη! Αντε ρε κουκλα μου! Με το καλο να δεχτεις εναν γερο ποντικουλη!

Κατερινακι ναι, τρια! Ειναι ζορικο δε λεω, αλλα ηταν ομορφα να περιτριγυριζεσαι απο κουτσουβελα!!! Μια χαρα τα παει ο Δημητρακης με την πανα! Περαστικα για το συναχακι!

Ανθη μου εδω ΕΓΩ συγχιστηκα, τι ζωα, τι απαιδευτα πλασματα! Φυσικα η αγωγη ειναι και θεμα σπιτιου και παιδειας! Απο τη μια εγω απλα θα της απαντουσα σε αυτο που ειπε για τους Ελληνες την λεξη "ΑΚΡΙΒΩΣ!!!!", απο την αλλη ειναι μαλλον για λυπηση...Και η πωλητρια επρεπε να σου δωσει προτεραιοτητα! Αλλα γενικα ο κοσμος εχει ξεφυγει. Μου ελεγε μια συναδελφος οτι ειχε παει στην τραπεζα προχτες και οταν ηρθε η σειρα της αφαιρεθηκε για μερικα δευτερολεπτα, οποτε γυριζει μια εκει και της λεει:'αντε κοπελια τελειωνε εδω θα μεινουμε, αν δεν θες να περασει κανενας αλλος", απανταει κι εκεινη "ωχ, ναι αφαιρεθηκα, συγνωμη", το συνεχιζει η τυπισσα με ατακες του στυλ "και τι παει να πει αφαιρεθηκες, υποχρεωμενοι ειμαστε να σε περιμενουμε, εχουμε και δουλειες", της λεει παλι "ΟΚ κοπελια, ειπαμε σορρυ, μην αρχιζουμε ετσι τη μερα μας, χαλαρωσε λιγο" και τι της απανταει; Ουτε που σου παει το μυαλο: "ακου να δεις κοπελα μου...η κοινωνικη σου ταξη δεν σου επιτρεπει να μου πεις εμενα να χαλαρωσω"!!!!!!!!!! ΑΣΧΟΛΙΑΣΤΟ!!!! Καγκελο η κοπελα, δεν ηξερε να βρισει η να γελασει!

Αννα Μαρια καλη επιτυχια στο διαβασμα της ξαδερφης! Ο Αντρικος ταλαιπωρειται μωρε με τα δοντακια του μαλλον η θα ειδε κανενα εφιαλτη! Ειναι καλα σημερα; Καλα κανατε και τα πηρατε, ακου να πεταχτει τοσο φαγητο! Εδω δεν ξερω οι αλλοι τι κανουν, αλλα αμα περισσεψουν πολλα, εγω τα παιρνω μαζι.

Καγκουρακι σιγα τα πολλα κιλα, μια χαρα εισαι! Ομορφα τα περναει η μικρη στον παιδικο ε; Κι εγω απο Σεπτεμβρη θελω να βαλω το Δημητρακη, αλλα μονο αν μπω με το προγραμμα επιδοτησης, γιατι δεν θα μπορω να το πληρωνω κανονικα εγω.

Το Μαρινακι θα γεννησε για να χαθηκε. Ολια και Καλη ειστε καλα; Μπας και ξεχναω καμια;

Εμεις καλα, ο Νικος ειχε παει ΣΚ σε ενα χωριο να φτιαξει ενα μπανιο να βγαλει ενα μεροκαματο. Εγω δουλευα Σαββατο, αλλα δεν ειχα κανενα να μου κρατησει το παιδι οποτε τον πηρα μαζι μου, λυσσαξε βεβαια, αλλα ευτυχως μετα κοιμηθηκε 2 ωρες! Μετα ειχα μαθημα και μετα δουλειες στο σπιτι και μετα τον πηγα στις κουνιες! Πτωμα! Αλλα, δυστυχως εχω συνηθισει τελευταια και κοιμαμαι μετα τις 2 τη νυχτα και με ξυπναει ο μπεμπης κατα τις 8 το πρωι και ειμαι πολυ κουρασμενη, αλλα δεν μπορω να κοιμηθω νωριτερα!!!Μεχρι να καταρρευσω και να ησυχασω...Εχασα και 2 κιλα, τωρα με τις ζεστες δεν τρωω πολυ, θελω αλλ 2-3 να χασω και ειμαι κομπλε! Χτες ειχα μια βαφτιση στην Κορινθο, κουραστηκα λιγο πηγαινε-ελα, αλλα ηταν πολυ ωραια! Δεν πηρα το μωρο, μια που δεν θα ηταν κι ο Νικος, ετσι χαλαρωσα κι εγω για λιγο.

Τα μωρα μας τωρα. Ο μεγαλος ειναι δυο μερες τωρα με οξυγονο στη μυτη κι ελπιζουμε να παραμεινει ετσι. Ο μικρος, παρολο που εμεινε κι αυτος σχεδον μια μερα, δυστυχως παλι στον αναπνευστηρα ειναι. Βασικα ειναι φαυλος κυκλος, οσο δεν αναπνεει μονος του δεν μπορει να φαει καλα, οποτε δεν παιρνει βαρος, οποτε δεν αναπτυσσονται και τα πνευμονακια του οποτε δεν μπορει να αναπνευσει μονος του! Ελπιζουμε πως απλα θελει το χρονο του και πως θα ειμαστε τυχεροι και δεν θα παθει αυτα που συχνα δημιουργει ο αναπνευστηρα (λοιμωξεις, δυσπλασια, εξαρτηση κλπ)...Ειδωμεν λοιπον!

Σας φιλω ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν το πιστεύωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Μισή ώρα έγραφα, πήγα να κάνω "αντιγραφή" μην τα χάσω, και πάτησα κατά λάθος "επικόλληση" και σβήστηκαααααααααααααααανννννννννννννννννννννννννννννννννννννννν!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόοοοοοοοοοοοοον............. Το πάω απ' την αρχή...

Που λέτε, αργήσαμε σήμερα στο σχολείο, γιατί κάναμε συνεδρίαση. Διώξαμε τους μαθητές από τις οκτώ και είκοσι, και λέω "επιτέλους, θα πάμε σπίτι μας νωρίς". Αμ δε... Όποτε έχουμε συνεδρίαση αρχίζουν τη συζήτηση και δε σταματάνε, λες και θα λύσουν το παλαιστινιακό... Χτύπησε στις εννιάμιση το κουδούνι για να φύγουμε κι αυτοί εκεί... Και σα να μην έφτανε αυτό, πήρε ο διευθυντής τηλέφωνο τον επαρχιακό επιθεωρητή και μιλούσαν ένα τέταρτο και έπρεπε να τον περιμένουμε γιατί πάμε όλοι μαζί με ένα αμάξι.

Εν τω μεταξύ, μου την έσπασε πάρα πολύ ο μαλάκας ο βοηθός διευθυντής. Ακούστε ρε κορίτσια και πείτε μου, δεν είναι μαλάκας ο άνθρωπος; Σήμερα θα μας πήγαινε με το αμάξι του ο ένας από τους βοηθούς διευθυντές. Έρχεται με ένα σιτροέν, ενώ το αμάξι του είναι ένα βολκσβάγκεν. Ανοίγω το πορτ μπαγκάζ να βάλω τη τσάντα μου και μου λέει "αυτό είναι ελαφρύ, αφού ψεύτικο είναι", επειδή πάντα το άλλο του αμάξι με δυσκολεύει, επειδή έχει βαριά πόρτα. Του λέω για αστείο "θα τα καταφέρουμε να πάμε μ'αυτό;" επειδή είπε ότι είναι ψεύτικο και μου κάνει "εδώ πάμε μ' αυτό" και δείχνει το δικό μου. Και μετά τους το έλεγε στο αμάξι, ότι και καλά μίλησα εγώ που έχω το σαράβαλο, δεν το είπε έτσι, αλλά αυτό εννοούσε. Οι άλλοι δεν του δώσανε σημασία, αλλά το είπε ο μαλάκας. Σόρι που εμένα δε μου αγοράζει ο μπαμπάς μου αυτοκίνητο και σπίτι και δε μου κάνει όλα τα ψώνια και δεν τρώω σπίτι του κάθε μέρα και που δεν του φορτώνω το παιδί μου, όπως κάνει αυτός με τους γιούς του και τους έχει ευνουχίσει και όλη μέρα κλαίγεται ότι δεν έχει λεφτά, ενώ παίρνει μισθό τέσσερα χιλιάρικα και έχει και σπίτια και νοικιάζει. Και μετά όταν σχολάσαμε και περιμέναμε τον διευθυντή να έρθει, ανοίγω εγώ την πόρτα του πίσω καθίσματος και κάθομαι μιση έξω-μισή μέσα και σπρώχνει αυτός την πόρτα και την κλείνει, χωρίς κανένα προφανή λόγο, αφού το αμάξι δεν το είχε ξεκινήσει και όλοι κάθονταν έξω. Λίγο πιο μπροστά αν καθόμουν, θα χτυπούσα.

Τέλος πάντων...

Χριστίνα, τι να πω για τη γυναίκα στην ουρά... Να τη στείλουμε στο βοηθό διευθυντή και στη "φίλη" της Ανθής να κάνουν παρέα.

Πολύ βαρύ πρόγραμμα είχες βρε αυτές τις μέρες!

Άντε, ευτυχώς για το ένα μωράκι! Ελπίζω σύντομα να έχουμε καλά νέα και για το άλλο!

Οι υπόλοιπες πού χαθήκατε;

Σας φιλώ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσαρες, τι μου κάνετε?

Είμαι ξαπλωμένος και εδώ και μισή ώρα ο μπεμπης ρίχνει τρελο κουνημα στην κοιλια. Και χθες το βράδυ το ίδιο και δεν μπορούσα να βολευτω για να κοιμηθω.

Καρολινακι πως είσαι τι νεότερα απο τον γιατρο, λες τελικά τον καφε να τον πιούμε στο Ιασω αντί για το βερντε την Τετάρτη?

Άνθη για το περιστατικό στο H&M σου έγραψα και στο άλλο θεματακι, ούτε τρόπους, ούτε σεβασμός, ούτε παιδεία υπάρχει,λυπάμαι που το λέω αλλα θεωρώ ότι η επόμενη γενιά απο την δικια μας είναι τελείως χαμένη.

Άννα Μαρία νωρίς δεν είναι για δοντακια,θα ηρεμησει που θα παει. Οι φρουτοκρεμα δύσκολος λεκες, αν δεν τον κανείς αμέσως συνήθως δεν φεύγει, έχω φορμακια και μπλουζακια με φρουτοκρεμα που δεν καθάρισαν ποτε, βέβαια επλενα στους 40 και με βρεφικο απορρυπαντικο....η μαμα μου μου έλεγε να βάζω χλωρινη αλλα δεν ήθελα στα ρούχα του παιδιού. Αχ αυτο με το copy paste το έχω παθει και εγω :evil:

Χριστινακι ξεκουραστηκες χθες βλέπω, τα μικρά σας μακάρι να πηγαίνουν καλύτερα μέρα με την μέρα.

Οι υπόλοιπες που χάθηκαν?

Καληνύχτα κοριτσακια, κλείνουν τα ματια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσαρες, τι μου κάνετε?

Είμαι ξαπλωμένος και εδώ και μισή ώρα ο μπεμπης ρίχνει τρελο κουνημα στην κοιλια. Και χθες το βράδυ το ίδιο και δεν μπορούσα να βολευτω για να κοιμηθω.

Καρολινακι πως είσαι τι νεότερα απο τον γιατρο, λες τελικά τον καφε να τον πιούμε στο Ιασω αντί για το βερντε την Τετάρτη?

Άνθη για το περιστατικό στο H&M σου έγραψα και στο άλλο θεματακι, ούτε τρόπους, ούτε σεβασμός, ούτε παιδεία υπάρχει,λυπάμαι που το λέω αλλα θεωρώ ότι η επόμενη γενιά απο την δικια μας είναι τελείως χαμένη.

Άννα Μαρία νωρίς δεν είναι για δοντακια,θα ηρεμησει που θα παει. Οι φρουτοκρεμα δύσκολος λεκες, αν δεν τον κανείς αμέσως συνήθως δεν φεύγει, έχω φορμακια και μπλουζακια με φρουτοκρεμα που δεν καθάρισαν ποτε, βέβαια επλενα στους 40 και με βρεφικο απορρυπαντικο....η μαμα μου μου έλεγε να βάζω χλωρινη αλλα δεν ήθελα στα ρούχα του παιδιού. Αχ αυτο με το copy paste το έχω παθει και εγω :evil:

Χριστινακι ξεκουραστηκες χθες βλέπω, τα μικρά σας μακάρι να πηγαίνουν καλύτερα μέρα με την μέρα.

Οι υπόλοιπες που χάθηκαν?

Καληνύχτα κοριτσακια, κλείνουν τα ματια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουράκι, χλωρίνη σε κανένα ρούχο δε βάζω, όχι μόνο στου παιδιού... Πάντως όσα λερώθηκαν δεν πρόκειται να καθαρίσουν. Όταν ξαναρχίσουμε φρούτο, θα δω τι θα κάνω...

Σήμερα του έδωσα ένα κομμάτι μήλο να το περιεργαστεί! Αρχικά το έγλειφε και μετά άρχισε να το πιπιλά με θόρυβο! Είχε πολλή πλάκα και γέμισε σάλια όλος ο τόπος!

Ανθή, αν είσαι εδώ και με διαβάζεις, μήπως έχεις κανένα κείμενο για την κλωνοποίηση που να μπορεί να μπει στις εξετάσεις ως αδίδακτο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φιλεναδιτσες μου ειμαι αρκετα καλυτερα :D:D ευτυχως αιματακι δεν ξαναειδα ..απο το πρωι...!!!!!!!!πηρα και το γιατρο μου το βραδυ και μου πε οτι ολα οκ...απο αυριο να προσεχω αλλα ν α μην ειμαι και ξαπλα...βεβαια φωναξα την αδελφη μου και το πεντικιουρ μου εκανα!!!!!!! :D:D (καθαρισμο και μασαζακι εκανα!!!!!!!! δεν τα βαψα)οποτε καγκουρακι μου συντοπιτισσακι μου!!!!!!! και ανθουλι μου!!!!!!!ισχυει το καφεδακι μας την τεταρτη..εκτος ποντικοαπροοπτου βεβαια :lol::lol:

χριστινακι μου αν τελικα τα καταφερεις θα χαρω πολυ να σε γνωρισω απο κοντααααααααααα...

μακια σε οοοοοοοοοοοολες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!! Είστε καλά;; Εγώ καλά είμαι! Τώρα που σας γράφω κλωτσά και η μπεμπούλα και χαίρομαι! Γενικώς δεν μπορώ να πω ότι είναι και πολύ κινητική.

Άννα Μαρία πολύ μαλ..ας ο βοηθός διευθυντή.Κομπλεξάρα. Άσε που μου τη δίνουν απίστευτα οι άνθρωποι που κλαίγονται για τα οικονομικά και κύρίως αυτοί που δεν έχουν πρόβλημα.Όσο για τον ύπνο του Αντρίκου σου θα ξαναστρώσει. Όλα τα μωράκια περνούν φάσεις με τον ύπνο.

Κατερινάκι σου δίνει και καταλαβαίνεις ο μικρός ε;;;; :lol::lol::lol::lol: Πάντως σε καμία από τις 2 εγκυμοσύνες δε βίωσα το να μην μπορώ να κοιμηθώ λόγω κλωτσιάς :?:?:?:? Άντε και την Τετάρτη θα τα πούμε και από κοντά!!!!

Καρολινάκι μου ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ!!!!Κρατήσου μέχρι την Τετάρτη τουλάχιστον :lol::lol::lol: Αλλιώς εσύ θα γεννάς και εμείς θα έρθουμε για καφεδάκι στο ΙΑΣΩ :lol::lol::lol::lol:

Χριστινούλα μου πολύ χάρηκα με την εξέλιξη του μεγάλου μωρού! Εύχομαι πολύ πολύ σύντομα και το μικράκι να βγει από τον αναπνευστήρα!!! Συγχαρητήρια και για τα 2 κιλάκια που έχασες! Είναι και καλοκαιράκι ΤΕΛΕΙΑ! Εγώ πάλι προσπαθώ με νύχια και με δόντια να μη γίνω φακλάνα...Και μόνο που βλέπω ότι τα μπούτια μου φούσκωσαν και γέμισαν κυτταρίτιδα ΦΡΙΚΑΡΩ!!!!! Ελπίζω μετά να επανέλθω στην αρχική μου κατάσταση....Όσο για τα ξενύχτια σου θα σου κάνω εγώ παρέα που νωρίτερα από τις 4 σπανιώς κοιμάμαι...

Κοριτσάκια μου πάω να την πέσω. Πήγε πάλι 4 και...

Φιλάκια πολλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα Μαρία έχω κείμενο για την κλωνοποίηση. Πώς μπορώ όμως να σου το στείλω χωρίς να το δακτυλογραφήσω;;;;;Αν δεν υπάρχει άλλος τρόπος θα το δακτυλογραφήσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερες στα ομορφα κοριτσακια!!!!

Καρολινακι ωραια που δεν ξαναειδες αιματακι και θα κατσει λιγο ακομα μεσα στην κοιλιτσα της μανουλας ο ποντικουλης. Οποτε οπως λες και εσυ ισχυει για αυριο το καφεδακι, θα τα πουμε και τηλεφωνικά.

Ανθη κλωτσαει η φραουλιτσα βλεπω, τι ωραια που θα βρεθουμε παλι αυριο.

Σημερα δεν εχω ορεξη για πολλες δουλειες, δεν ξερω ετσι που ειναι ο καιρος νιωθω οτι δεν εχω ξυπνησει ακομα. Εφτιαξα φαγητο, αγκιναρες σημερα εχει το μενου, και σε λιγο θα βαλω να σιδερώσω. Αφηστε μου ειπε ο αντρας μου οτι μπορει την αλλη βδομαδα να παει Ινδια λογω δουλειας και ειμαι να σκασω, πρωτον γιατι θελω να παω και εγω και δευτερον γιατι θα μαι μονη μου οσες μερες λειψει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Μπαίνω απ' το σχολείο και μπορεί να κλείσω σε λίγο, γιατί μάλλον θα φύγουμε νωρίτερα.

Καρολινάκι, ό,τι κι αν γίνει, δεν είναι μακριά η ποντικομέρα! :P

Καγκουράκι, Ινδία;;;;;;;;;;;;;; Τι δουλειά κάνει ο άντρας σου καλέ; Φακίρης; :P :P :P

Ανθή, άσ'το, δεν πειράζει, μη σε βάζω σε κόπο! Κάτι βρήκα στο ίντερνετ τελικά και θα τους βάλω αυτό.

Άσε βρε, κι εγώ είμαι τίγκα στην κυταρίτιδα, δε βλέπομαι καθόλου... Πώς θα βγω στις παραλίες δεν ξέρω... Και θα πρέπει να πάω στη θάλασσα, γιατί θα παίρνουμε τον Αντρίκο.

Α, σας είπα για τον μαθητή που φοιτούσε στην έκτη τάξη και μέχρι χτες νόμιζε ότι είναι στην πέμπτη; :lol::lol::lol::lol::lol::lol: Δεν κάνω πλάκα!!!!!!!!!!!!! Τον αφήσαμε κι εμείς στην ίδια τάξη για να το εμπεδώσει! Δηλαδή δεν τον αφήσαμε εμείς, μόνος του έμεινε, αφού έκανε 317 απουσίες, και σήμερα μάλιστα μας δήλωσε ότι δε θα ξανάρθει γιατί δεν μπορεί να κάνει άλλα δύο χρόνια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έκλεισα λίγο απότομα, γιατί φύγαμε απ' το σχολείο λίγο νωρίτερα, κι ήρθαν από πάνω μου και έκαναν λες και εμένα περίμεναν για να φύγουν και τους καθυστερούσα, ενώ στην πραγματικότητα αυτοί χασομερούσαν από δω κι από κει, κι εγώ μπήκα στο ίντερνετ για να περάσει η ώρα...

Τέλος πάντων...

Οι άλλες πού χάθηκαν ρε κορίτσια;

Με τη Μαρία επικοινώνησε μια κοπέλα από το φέισμπουκ και της είπε ότι δεν είχε ίντερνετ και ότι ο Στεφάνακος ταλαιπωρείται με αλλεργίες.

Η Κατερίνα, η Κάλη, η Όλια, πού χάθηκαν;

Για τη Μαρίνα δε ρωτάω, στάνταρ έχει γεννήσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι μαι κι εγω,ολη μερα σημερα στο τρεξιμο και δεν μπορεσα να μπω,σας διαβασα λιγο βιαστικα το μεσημερι και πηγα ξαπλωσα λιγο ημουν πολυ χαλια,ωραια περασαμε χθες στην εκδρομη αλλα πολυ κουραση ολη μερα στους δρομους και πολυ περπατημα στα μοναστηρια και πολλα σκαλοπατια πονανε οι γαμπες μου σημερα αν εισαι απροπονητη αυτα παθαινεις :o,μας πηγαν και σε ενα παρκο στην Καρδιτσα και γυρισαμε στις 10 το βραδυ, αρχισα και τις ετοιμασιες για τα γενεθλια βαζω καταψυξη γιατι δεν γινεται να τα εχω ολα μαζι,λοιπον το μενου μου ειναι:λουκανικοπιτακια,πιτσακια ρολακια,σνιτσελακια κοτοπουλο,κλαμπ σαντουιτς,ρολακια απο ψωμι του τοστ με μια γεμιση,πενες ογκρατεν και δεν ξερω αν κανω κατι ακομα σκεφτομαι για κοτοσαλατα ή κοτοκροκετες τι λετε;πως σας φαινονται;;

Ανθη μου μην σκας, δεν αξιζει τον κοπο να στεναχωριεσαι,τετοιοι ανθρωποι δεν αξιζουν καν το ενδιαφερον μας,καποτε θα ερθει η ωρα της

Κατερινακι τα Μετεωρα ειναι πολυ ομορφα το τοπιο σε μαγευει,εχουν απιστευτη θεα μιας και τα μοναστηρια ειναι χτισμενα στις κορυφες των θεωρατων βραχων,αν σου δωθει η ευκαιρια να πας,Ινδια ο αντρας σου ε;ο τυχερος αληθεια τι δουλεια κανει;

Καρολινακι αν δεις και ξυπναει στεγνη βαλε σελτεδακι στο κρεβατι της και δοκιμασε πρωτα το μεσημερι και μετα το βραδυ,περιμενουμε τα ευχαριστα σε λιγες μερες με το καλο να πανε ολα καλα σου ευχομαι!!

Αννα Μαρια δεν ειναι καθολου νωρις για να βγαζει δοντια καποια κοπελα το εγραψε,ο Δημητρης εβγαλε 5μιση και οι αλλοι δυο 6 μηνων,εγω δεν το αποκλειω να πονανε τα ουλακια του και να ειναι ετσι ανησυχος,οσο για αυτους που εχουν χρηματα και κλαιγονται κιολας κι εγω πολυ νευριαζω εμεις τι πρεπει να πουμε δηλαδη............

Χριστινακι ελπιζω να το ξεπερασουν τα μωρακια σας και συντομα να ειναι χωρις αναπνευστηρες,ο ζουζουνος τι κανει;

συμπεθερα που εισαι;χαθηκες παλι

Μαρακι περαστικα στον Στεφανακο και περιμενουμε γρηγορα νεα σας

συγνωμμη αν ξεχασα κατι σημαντικο

κουκλες σας αφηνω να παω για υπνο,ακομα κουρασμενη νιωθω πολλα φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια;; Εγώ είμαι καλά! Έχω ανεβασμένη ψυχολογία διότι η σχολική χρονιά φτάνει στο τέλος της! Τι καλάααααααααααααααα!!!!!!Χαίρομαι πολύ γιατί αύριο θα πιω καφεδάκι με 2 αγαπημένες μου κοιλούμπες! Καγκουράκι και Καρολινάκι! Μακάρι να γινόταν μια μέρα να πάμε όλες μαζί για καφεδάκι..Πόσο θα ήθελα να σας γνωρίσω όλες...

Άννα Μαρία αν ενδιαφέρεσαι πάντως και για άλλο κειμενάκι δεν μου κάνει κόπο. Να μου πεις άμα είναι. Καλά ε;; Ο μάθητης που δεν ήξερε τι τάξη πηγαίνει..ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ :lol::lol::lol::lol: Τι έχουν δει πια τα μάτια σου και τι έχουν ακούσει τα αυτιά σου :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Κατερινάκι έχω πάει κι εγώ Μετέωρα και μου άρεσαν πολύ! Πράγματι το τοπίο είναι μαγευτικό! Το μενού σου μου φαίνεται ΤΕΛΕΙΟ και ό,τι πρέπει για παιδάκια! Έγραψες πάλι!

Πολλά φιλάκια σε όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!

Τι κάνετε;

Ήρθε σήμερα ο εκτιμητής από την ασφαλιστική και μας είπε ότι ΔΕΝ τα καλύπτει, γιατί οι σωλήνες αποχέτευσης δεν καλύπτονται από το συμβόλαιο και το σιφόνι του μπάνιου θεωρείται σωλήνας αποχέτευσης... Μας είπε ότι κάναμε λάθος που δηλώσαμε από πού ήταν η διαρροή και ότι, αν δηλώναμε απλά και μόνο διαρροή σωλήνα θα μας κάλυπτε και θα παίρναμε τα λεφτά. Εν τω μεταξύ, εγώ είχα πάρει τηλέφωνο στην ασφαλιστική, τους περιέγραψα με κάθε λεπτομέρεια τη ζημιά και μου είπαν ότι την καλύπτει. Μετά αυτός μας έδειξε το συμβόλαιο και όντως δεν τα καλύπτει, κι αυτός δεν έχει κανένα λόγο να μας πει ψέματα. Τέλος πάντων, η δική μας ζημιά είναι το πολύ 300 ευρώ. Του από κάτω είναι 468, και θα του πούμε να του τα δώσουμε σε δύο δόσεις.

Μετά ήρθε και η ξαδέλφη για διάβασμα, ευτυχώς τελευταία φορά. Αμάν ρε κορίτσια, τι αδιαφορία. Τα περισσότερα τα ξέρει, αλλά είναι κάποια που ούτε τα ξέρει και είπε ότι δε θα τα διαβάσει, και το απόγευμα κανόνισε να πάει σε μια φίλη της να κάνουν σάουνα. Εγώ όταν είχα εξετάσεις δε σήκωνα κεφάλι, όχι να διαβάσω δυο ώρες και μετά να γυρνάω και να κάνω χαζομάρες. Και το θέμα είναι ότι αν διαβάσει είναι αρκετά καλή μαθήτρια.

Κατερίνα, ωραίο το μενού σου. Θα προτιμούσα κοτοσαλάτα ή και κάποια άλλη σαλατούλα.

Δεν είπα ότι είναι νωρίς για δόντια, αλλά ο δικός μου δεν έχει πρησμένα ούλα. Σήμερα, όμως, που κοίταξα, σαν να μου φάνηκε ότι κάπως πρήστηκαν.

Ανθή, ευχαριστώ για την προσφορά!

Κλείνω γιατί ξύπνησε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας αγαπες μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!!!!!

αχ σημερα ηταν πολυ πολύ όμορφα ..καφεδια στο βερντε με τις συν-κοιλουμπες μου :lol::lol::lol::lol: ανθουλι και κατερινακι...ποσο πολυ τις αγαπω :x:x:YMHUG: εχουμε τοσα κοινα...και περιττο να σας πω κοριτσια οτι ειναι κουκλες και οι δυο..ουτε κιλα φαινονται τιποτααααααααααααα!!!!!!!! αφηστε να λενε...αληθεια...

πολυ θα θελα να σας γνωριζα ολες τις κοριτσαρες απο το καφεπαρεακι!!!!!!!!το λεγαμε και με τα κοριτσια ότι όλες φαινεστε πολυ γλυκιες κοπελες... :D:D μπορει να βρεθει καποια ευκαιρια...

βεβαια η αννα μαρια μας και η κα 1 ειναι λιγο μακρια δυστυχως :(:(:(:( αλλα να ναι καλα το ιντερνετ..οποτε δεν θα χαθουμε ;);)

καλα μη γινει θεμα οτι ακομη δεν εχουμε ιντερνετ... :evil::evil::evil: γραφω μεσω δανεικου :lol::lol::lol: ηρθε ο οτε πααααααααααλι σημερα μαζι με την on και ειπαν οτι ειναι καλωδιακη βλαβη :evil::evil: και οτι εχουν προβλημα και οι γυρω..οποτε θ απρεπει να σκαψουν...

κοριτσια ειμαι πολυ χαρουμενη...σε λιγες μερες γενναωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω :D:D:D:D

ποντικουλη μου στις 26 μαιου θα δω επιτελους την φατσουλα σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D γιατι μας το παιζες ντιβος(το αρσενικο του ντιβα :lol::lol::lol::lol: )και δεν σε εχει δει καθολου η μανουλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια, εδω ειμαι και εγω.

Η μικρή ξερη για υπνο και εγώ μολις εφαγα το τοστακι μου γιατι ημουν σχεδον ολο το απογευμα εξω και δεν ειχα φαει τιποτα απο το μεσημερι.

Ειμαι πτωμα τις τελευταιες δυο-τρεις μερες τα απογευματα η Αγγελικη με βγαζει τελειως off. Για τους πιο χαζους λογους μολις της αρνηθώ κατι νευριαζει βαζει τα κλαματα και χτυπιεται, χτυπαει το κεφαλι της κατω στο πατωμα :shock::shock: και τρελαινομαι. Οι λογοι συνηθως δεν θελει να την παω στο μπανιο να την πλυνω που εχει λερωθει με κακα και σημερα ενω ειχε φαει μια γκοφρετα οταν γυρισε απο το σχολειο, ζητησε μετα και αλλη την ωρα που προσπαθουσα να της δωσω γιαουρτακι. Προσπαθω με ηρεμο τροπο αλλα δεν με ακουει, βεβαια μεσα στον πανικο πρεπει να σκεφτω κατι που θα τις αλλαξει γνωμη. Ε σημερα αυτο ηταν οι κουνιες γιαυτο και ειμασταν εξω ολο το απογευμα.

Το πρωι περασαμε πολύ ομορφα με την Ανθη και το Καρολινακι, εχουμε βρεθει τρεις τεσσερις φορες μονο και ειμαστε λες και γνωριζομαστε μια ζωή. Πολύ χαιρομαι κοριτσακια μου για αυτη τη φιλια :D:D:D , γλυκυτατες και οι δυο. Το Καρολινακι με μια σουπερ κοιλιτσα που ο ποντικουλης ολη την ωρα την κλωτσουσε και η Ανθή που οτι και να γραφει εδω για τα κιλά, απο πισω και απο πλαγια ουτε φαινεται οτι ειναι εγκυος, εχει μια μικρη ομορφη κοιλιτσα.

Κατερινακι περασατε ομορφα στην εκδρομη τελεια,πατε και οι γονεις μαζι επειδη ειναι δημοτικό? Το μενου τελειο νομιζω καλυτερα η κοτοσαλατα. Ποτε εχει γενεθλια ο Νικος σου, το παρτυ ποτε το εχεις Σάββατο ?

Αννα Μαρια κριμα για την ασφαλεια που δεν σας τα καλυπτει, για τον μαθητη παλι τι να πω στον κοσμο του, οσο για την ξαδερφη νομιζω οτι τα παιδια στην ηλικια της δεν ειναι οπως οταν ειμασταν εμεις μαθητες.

Ο αντρας μου φακιρης δεν ειναι :lol::lol::lol: εχουν εταιρεια που παραγει εκκλησιαστικά ειδη οχι βαρια αλλά καρβουνακι, λιβανι, φυτιλακια τετοια και εχει βρει καποιον προμηθευτη για να εισαγει λιβανι ακατεργαστο απο εκει και θελει να δει την ποιοτητα και να κανονισουν τα περαιτερω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Ζηλεύωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Θέλω κι εγώ καφεδάκι!!! Δεν παίζω!!!

Τι ωραία που συναντιέστε και τα λέτε! Κι εγώ πιστεύω ότι θα γινόμασταν μια πολύ καλή παρεούλα όλα τα κορίτσια του καφέ μας!

Σήμερα στο σχολείο ήρθε ένας από τους μαθητές που έμειναν στάσιμοι λόγω απουσιών και τον κάλεσε ο διευθυντής στο γραφείο του να του το πει, και φώναξε κι εμένα ως υπεύθυνη καθηγήτρια. Πω πω ρε κορίτσια, ενώ τόσο καιρό έλεγα ότι πρέπει να είμαστε αυστηροί και να μην τους χαριζόμαστε γιατί αλλιώς γίνεται το σχολείο κοροϊδία, σφίχτηκε η ψυχή μου. Τον λυπήθηκα τον κακομοίρη, μες στην άγνοιά του και την κοσμάρα του, ξαφνικά να του πουν ότι πρέπει να ξανακάνει την έκτη τάξη. Κρίμα, αλλά πιστεύω ότι σωστά έμειναν στην ίδια τάξη όσοι έμειναν, γιατί αλλιώς να μένουν σπίτι τους και να τους στέλνουμε το απολυτήριο με κούριερ.

Καρολινάκι, κι ο Αντράκης μας το έπαιζε ντίβος και δεν βλέπαμε το μουτράκι του! Όταν γέννησα το είδα πρώτη φορά.

Καγκουράκι, όσο κι αν προσπαθούσα αποκλείεται να έβρισκα το επάγγελμα του άντρα σου, ειδικά σε συνδυασμό με την Ινδία!

Εμένα ο Αντρίκος τώρα είναι δυο μέρες, που μένει ξύπνιος μέχρι να γυρίσω, και πρέπει να τον θηλάσω για λίγο για να κοιμηθεί. Σήμερα όπως ανέβαινα τη σκάλα, ακούω τη μουσική από το πιανάκι του (κάθε φορά που πατάς ένα πλήκτρο παίζει και μια μελωδία). Ανοίγω την πόρτα και βλέπω τον κυριούλη μου στο πάρκο του να παίζει μες στην τρελή χαρά! Με βλέπει και μου κάνει χαρούλες! Πάω να πλύνω τα χέρια μου για να τον πιάσω και μπήγει κάτι κλάματα... Τελικά τον πήρα αγκαλίτσα, του έπαιξα λίγο, τον τρέλανα στα φιλιά, τον θήλασα και αποκοιμήθηκε...

Ανθή, τελικά τους έβαλα ένα άρθρο για τα ΜΜΕ, γιατί αυτό για την κλωνοποίηση που βρήκα ήταν υψηλότερου επιπέδου και δε θα καταλάβαιναν ούτε τον τίτλο...

Κατερίνα, εγώ στα Μετέωρα είχα πάει με το σχολείο, όταν κάναμε την εντεκαήμερη εκδρομή στην Ελλάδα. Πραγματικά μαγικό μέρος!

Σας φιλώ όλες, πρέπει να βγάλω γάλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...