Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενέ "Κορίτσια για φίλημα" Νο 3


Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια!

Σας διάβαζα σήμερα όλη μέρα, αλλά δεν μπόρεσα να γράψω. Σήμερα ο μικρός έφαγε όλο το ρυζάλευρο και πιστεύω αν είχε κι άλλο θα το έτρωγε κι αυτό! Μετά θήλασε λίγο και κοιμήθηκε, όπως και χτες!

Νομίζω του άρεσε, αφού όποτε κατάπινε τη μία κουταλιά άνοιγε τη στοματάρα του και περίμενε την επόμενη, αλλά παράλληλα έκλαιγε σπαρακτικά, ίσως γιατί συνήθισε από το στήθος που τρώει όπως και όσο θέλει αυτός, και τώρα με το κουτάλι δεν έχει αυτός την πρωτοβουλία.

Αύριο εμείς θα πάμε εδώ σ' ένα πάρκο για πικνίκ. Τελευταία στιγμή, όμως, το πρότεινε ο άντρας μου, έτσι δεν έχουμε και πολλά πράγματα στο σπίτι. Μάλλον θα κάνουμε πατατοσαλάτα, αβγά βραστά, καμιά άλλη σαλάτα, τέτοια πράγματα. Θα είναι βετζετέριαν πικνίκ!

Βάνια, καλά κάνεις και είσαι ήρεμη. Το άγχος μόνο περισσότερα προβλήματα μπορεί να σου προκαλέσει και τίποτε άλλο. Από αυτά που λένε και τα άλλα κορίτσια, φαντάζομαι είναι πίσω στην ύλη η τάξη του Σταύρου. Απλά ρε κορίτσια, δε φταίει πάντα ο δάσκαλος/καθηγητής. Παίζουν ρόλο πολλοί παράγοντες, πόσες δραστηριότητες γίνονται και χάνεται διδακτικός χρόνος, πόσο χρόνο αφιερώνει ο εκπαιδευτικός σε επιμέρους θέματα, πόσο γρήγορα αφομοιώνει η τάξη, πόσες απουσίες υπάρχουν. Γιατί αν π.χ. η δασκάλα ξεκινήσει τον παρατατικό και λείπουν τρία-τέσσερα ή και περισσότερα παιδιά, τότε όταν έρθουν αυτά θα πρέπει να τα ξαναπεί, κι αν κάποιο παιδί δυσκολεύεται και δεν έχει καταλάβει θα πρέπει να επιμείνει για να μπορέσει να προχωρήσει παρακάτω, κ.λπ. Αυτά τα έχουμε κάθε μέρα εμείς στο σχολείο...

Ανθή, περαστικά στον Πανούλη σου. Ελπίζω να του έχει ήδη πέσει τελείως ο πυρετός!

Χριστίνα, πιστεύω ότι είναι λογικό να ήσουν πιο αισιόδοξη στην αρχή. Σκέψου ότι αγχωνόσασταν αν θα ζήσει το ένα από τα δύο μωρά, και τελικά γεννήθηκαν δύο μωρά! Τώρα περνάει ο καιρός, κουράζεστε, δεν υπάρχει βελτίωση, λογικό είναι να απογοητεύεσαι κάπως. Η αδελφή σου πώς είναι;

Μαρία, περαστικά στους άντρες σου! Κι εμένα ο γιατρός μου είπε για έτοιμη φρουτόκρεμα, αλλά του είπα ότι θέλω να δίνω φρέσκα φρούτα και είπε να δίνουμε μήλο-μπανάνα-αχλάδι, με κάποια έμφαση στην μπανάνα που έχει πιο πολλές θερμίδες μια που είναι υπερκινητικός!

Κατερίνα, εμείς τα εισπνεόμενα τα συνεχίσαμε για δέκα μέρες μετά που βγήκαμε από το νοσοκομείο και δεν ξανακάναμε. Φυσικά ακολουθήσαμε τις οδηγίες των παιδιάτρων, του νοσοκομείου και του δικού μας. Τόσο φάρμακο στο μωρό προληπτικά μου φαίνεται πολύ.

Να σας ρωτήσω κάτι άσχετο. Όταν τσιμπά κουνούπι το μωρό σας βάζετε κάτι; Τον δικό μου τον τσίμπησε κουνούπι σε δύο σημεία στο μάγουλο και είχε κάνει δύο σπυριά, δε μολύνθηκαν βέβαια, αλλά χρειάστηκε αρκετός καιρός για να φύγουν, κι ακόμα δεν έχουν φύγει και τελείως. Δεν έβαλα τίποτα όμως.

Άντε, λέω κι εγώ να πάω να την πέσω γιατί κουτουλάω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 978
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας κορίτσια! Καλό μήνα να έχουμε όλες μας!

Σήμερα ο Πανούλης ξύπνησε κάπως καλύτερα και πήρα την απόφαση να πάω στη δουλειά. Είπα όμως στην πεθερά μου ότι αν ανεβάσει ξανά ψηλό πυρετό ή χρειαστεί το παιδί γιατρό να με πάρουν αμέσως τηλ. για να επιστρέψω σπίτι. Ο Πάνος σήκωσε ξανά 40 πυρετό (39.9 για την ακρίβεια) και τον πήγε στο γιατρό ο άντρας μου μαζί με τη μαμά μου και την πεθερά μου χωρίς να με ειδοποιήσει κανείς :evil::evil::evil: Δεν ήθελαν λέει να με ταράξουν στην κατάστασή μου :evil::evil::evil: Όταν γύρισα και τα έμαθα όλα έγινε ο χαμός. Τέλος πάντων. Ευτυχώς που το παιδί είναι καλά. Όταν λέω καλά εννοώ με πνευμόνια, κοιλίτσα,λάρυγγα κλπ. Έχει απλώς μια ίωση που τον ταλαιπωρεί. Τώρα τον θερμομετρούμε ανά τρίωρο και αν έχει πάνω από 38.3 του δίνουμε ντεπόν ή πονστάν για να προλάβουμε το σαραντάρι. Μας είπε να δίνουμε εναλλάξ ντεπόν και πονστάν ανά τρίωρο και σε πυρετό πάνω από 38.3. Στις 10 το βράδυ έκανε 38.3 και του δώσαμε πονστάν. Στη μία τον θερμομετρήσαμε και είχε ξανά 38.5 :evil::evil::evil: Κοινώς αν δεν τον παρακολουθούσαμε συνέχεια θα ξύπναγε το πρωί με 41 :shock::shock::shock::shock: Μου είπε και μια φίλη ότι η βαφτιστήρα της κάνει σαραντάρια εδώ και 4 μέρες :shock::shock: Παλιοϊώσεις :evil::evil::evil:

Χριστινάκι μου καλό υπομονή χρειάζεται και αισιοδοξία. Ο δρόμος μπορεί να είναι μακρύς και δύσκολος αλλά να δεις που στο τέλος τα 2 μικράκια θα τα καταφέρουν! Πόσο τα σκέφτομαι τα μωράκια σας...

Κατερινάκι μου πώς τα πας με τις δουλίτσες;;;Να περάσετε πολύ όμορφα αύριο! Μου άνοιξες πάλι την όρεξη με τα κεμπάπ...

Μαράκι μου καλά θα κάνεις και θα το ψάξεις με τις αλλεργίες. Πολύ παιδεύτηκε φέτος ο Στεφανάκος με το βήχα :(:(:( Με γεια το καινούριο σας δοντάκι και περαστικά και στον άντρα σου!

Άννα Μαρία πολύ όμορφη η ιδέα με το πικ νικ! Το πιστεύεις ότι δεν έχω κάνει ποτέ στη ζωή μου;; Μια χαρά ο Αντρεάκος σου με την κρεμούλα του! Καλή αρχή!!!!

Κοριτσάκια μου σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τα περαστικά σας. Μακάρι αύριο το αγοράκι μου να είναι καλύτερα! Είναι μεγάλος πυρετός το 40..Με τρομάζει :?:?:?

Η φραουλίτσα κουνιέται πια πολύ περισσότερο στην κοιλίτσα. Πριν λίγο κουνιόταν και η κοιλιά μου μαζί :lol::lol: Πήρε τα πάνω της το σαμιαμιδάκι μου!

Κορίτσια αυτές τις μέρες σταμάτησα τα γλυκά και τα πόδια μου δεν πρήζονται. Φαίνεται η ζάχαρη κάνει φοβερή κατακράτηση. Δεν ξέρω όμως για πόσο θα κρατηθώ ακόμα..Θέλω γλυκάκια......

Αυτά τα νέα μου! Είμαι πάντως σε καλύτερη ψυχολογική κατάσταση γιατί μας καθησύχασε ο γιατρός.

Φιλάκια πολλά σε όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα...Καναμε ενα χαλια υπνο αφού ο Στεφανος μου ξυπνούσε συνεχεια κ εκλαιγε από το βηχα..Αντε πάλι από την αρχη.. :cry::roll::( Αληθεια χθες αναρωτιομουνα αν κανω κατι λάθος κι αρρωσταίνει τόσο εύκολα κι εκλαιγα.

Σημερα στο σπιτι θα ειμαστε κ μαλλον θα κνω λιγο κοτοπουλο στο φουρνο με πατατουλες. Σας ευχαριστω για τα περαστικα σας.

Ανθη μου ταλαιπωρειται ο μικρος σου.Κι εγω τον ψηλο πυρετο τον φοβαμαι παρα πολυ...Εχεις δικιο που θυμωσες που δεν σου ειπαν για τον Πανούλη, κι εγω ετσι θα αντιδρούσα.Αλλά ευτυχως ολα καλα. Η φραουλισα σου δινει κ καταλαβαινεις ε?Απόλαυσε το...

Κατερινα μου θαεχεις κοσμο πάλι?Κι αντε μετα να τελειωσουν οι δουλειες.Εισπνεομενα εμεις δεν κανουμε προληπτικα αλλα λόγω βηχα.Την Παρασκευη εχει κ εμβολιο αλλά ετσι οπως πάμε θα το χασουμε.

Αννα Μαρια του αρεσε του Αντρεα σου η κρεμουλα...μια χαρα.Κι ο δικος μου στην Αρχη τσιριζε μεχρι να παει η επομενη μπουκια στο στομα του...τωρα ομως εμαθε να περιμενει..

Καλο πικνικ!!!!!Προσοχη με τη σκονη ομως κ το μικρο...

Αντε καλά να περασετε κοριτσια μου...ΑΑ ουτε κι εμενα μου ανοιγει τις φωτο στην ομαδα μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, καλο μήνα και Καλή Πρωτομαγιά κοριτσακια μου γλυκά!

Να περάσετε πολυ όμορφα σήμερα!

Θα σας διαβασω και θα τα πούμε πιο μετα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Τελικά το πικνίκ ακυρώνεται, λόγω αέρα και σκόνης (Μαρία...). Θα πάμε στη μάνα μου που έκανε σουτζουκάκια, και μετά ίσως βόλτα στην παραλία για κανένα παγωτό. Θα φύγει κι ο αδελφός μου σήμερα, οπότε θα είναι ευκαιρία να περάσουμε μαζί τη μέρα. Τον λυπάμαι που θα φύγει και θα κάνει τόσο καιρό να ξαναδεί τον Αντρέα... :P :P :P

Αμάν ρε κορίτσια μ' αυτές τις αρρώστιες. Μαρία, μη ρίχνεις τις ευθύνες στον εαυτό σου. Κι εγώ όταν αρρώστησε ο μικρός και μπήκαμε στο νοσοκομείο το ίδιο σκεφτόμουν, αλλά δε νομίζω ότι έφταιγα, ούτε κι εσύ φταις. Μερικές φορές είναι και στο παιδί να αρρωσταίνει με το παραμικρό.

Περαστικά σε όλα τα άρρωστα μωράκια.

Α, δε σας είπα! Έκανα και γλυκό κουταλιού φράουλα προχτές και έγινε πολύ ωραίο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου το έριξα στο περπάτημα σήμερα, κάναμε βόλτα με την μικρη στην παραλία την πήγαμε και λίγο κούνιες, κουράστηκα λιγάκι είναι η αλήθεια. Αύριο γυρνάνε και έχω και γιατρο το απόγευμα.

Βανια ακούγεσαι πολυ καλύτερα, με θετική σκέψη όλα γίνονται πιο εύκολα, να δεις όλα θα πανε καλα, τέλεια η φωτο.

Μαρακι πως είναι ο Στεφανακος, καλύτερα?

Κατερινακι καλα να περάσετε και εσείς σήμερα, όντως πρέπει να ήταν κοντά γιατι έβλεπα τις πινακίδες και τα χιλιόμετρα ήταν λίγα για Κοζάνη.

Χριστινακι μην απελπιζεσαι είναι νωρίς ακόμα και πιστεύω θα τα καταφέρουν τα μωρά και σας.

Άννα Μαρία του αρέσει η κρεμουλα του Αντρέα, πάντως το κουταλιού είναι κάτι πολυ πρωτόγνωρο και ίσως αντιδρά έτσι, θετικό όμως ότι τρώει. Για τα κουνούπια υπάρχει κάποια κρέμα νομίζω της frezyderm crilen κάπως έτσι νομίζω λέγεται η παιδιατρος μας την είχε πει που κάνει για τα τσιμπήματα και υπάρχει και αντίστοιχος αφρος για να απωθεί τα κουνούπια που τον βάζεις στα ρουχαλακια του όχι στο δερματακι τώρα που είναι τόσο μικρουλης ακόμα.

Ανθη μου περαστικα και πάλι αφού είναι ίωση θα κάνει τον κύκλο της και θα περάσει. Κρίμα που ταλαιπωρείται έτσι ο Πανουλης τέτοιες μέρες, πάντως η φραουλιτσα δεν την αγχωνει την μανούλα της :)

Φιλακια σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tι κάνετε κορίτσια;; Εγώ όχι και τόσο καλά :(:(:( Ο Πανούλης το πρωί έκανε εμετό και μετά του βάλαμε θερμόμετρο και έιχε ΠΑΛΙ 39.8 :(:(:(:( Το μπούκωμα έχει γίνει πολύ χειρότερο και εγώ δεν αντέχω άλλο..Το αγοράκι μου παίζει κανονικά και έχει κέφι αλλά δεν τρώει σχεδόν τίποτα.ΜΟΝΟ ΤΡΑΧΑΝΑ.. Λογικό είναι βέβαια αλλά όταν βλέπεις το παιδάκι σου να μην έχει ορεξούλα και να ψήνεται κάθε μέρα στον πυρετό..ΣΚΑΣ. Έστι δεν είναι;; Πήραμε τηλ. το γιατρό και μας είπε ότι θα κάνει τον κύκλο της η ίωση..Κορίτσια αν και αύριο ο Πανούλης σηκώσει 40 θα τρελαθώ...Από το Σάββατο ψήνεται και ειδικά Κυριακή, Δευτέρα και Τρίτη σηκώνει σαραντάρια ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ :?:?:?:?

Αχ Μαράκι μου πόσο σε καταλαβαίνω..Γιατί να φταίμε εμείς που κολλάνε τα παιδάκια μας;; Κλεισμένα δεν μπορούμε να τα έχουμε..Δυστυχώς κάποια παιδάκια κολλάνε πιο εύκολα από κάποια άλλα..Ο ανιψιός μου κολλάει από μωρό παιδί με το παραμικρό και η ανιψιά μου πολύ δύσκολα και να φανταστείς δε θήλασε καθόλου..Είναι μη σου τύχει..Περαστικά σας βρε Μαράκι μου καλό..Θα περάσει και αυτό..

Άννα Μαρία νομίζω πως δικαιούμαι λίγες από τις φράουλες που έφτιαξες!!! Τι φραουλομάνα είμαι, όπως με αποκαλεί και το Καρολινάκι;;;Δεν έχω δοκιμάσει ποτέ φράουλες σε γλυκό του κουταλιού αλλά φαντάζομαι πως θα είναι πολύ νόστιμες..

Κατερινάκι μου ξεδώσατε στη Θεσσαλονίκη και με το που θα επιστρέψετε θα ακούσεις και το φασολάκι σου!! Τι καλύτερο;;; Η καμπύλη σου καλή βγήκε;;;

Κορίτσια μου σας αφήνω. Πάω να φιλήσω τον Πάνο στο μετωπάκι του για να δω πώς είναι...Πόσο χαίρομαι όταν είναι δροσερούλης..

Αυτά και για σήμερα! Μακάρι αύριο να έχω καλύτερα νέα να σας πω....

Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!τι κανετε???

θελω να σας ρωτησω κατι μιας και εχετε εμπειρια...

καθως πλενομουνα πριν απο μιση ωριτσα ειδα ενα πρασινοπο-κιτρινοπο παχυρευστο πραγμα..τι ητανε αυτο??? :?:?:? το ειχε καμια???

ανησυχησα λιγακι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Εμάς εδώ βρέχει, φυσάει, έχει συννεφιά, τώρα έβγαλε ένα δείγμα ήλιου... Γενικώς, χάλια ο καιρός...

Ανθή, αμάν πια ρε παιδάκι μου... Πότε θα σταματήσουν επιτέλους οι ιώσεις και οι αρρώστιες; Κι εγώ αυτό πιστεύω, ότι είναι και στον οργανισμό του κάθε παιδιού το να αρρωσταίνει εύκολα ή δύσκολα. Ο θηλασμός είναι ένας παράγοντας, αλλά όχι καθοριστικός βέβαια.

Γλυκό κουταλιού φράουλα δεν είχα ξαναδοκιμάσει, και φυσικά δεν είχα ξαναφτιάξει. Πρώτη φορά ήταν και βγήκε πολύ καλό, και ήταν και πανεύκολο!

Μαρίνα, δεν ξέρω ρε συ, μου φαίνεται για προεόρτια τοκετού, καλύτερα πάρε το γιατρό σου τηλέφωνο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου, επιστρεψαμε σπιτακι μας. Σηκωθηκαμε 4 και το πρωι γιατι το τραινο εφευγε στις 5 και τεταρτο, βαρβαρη ώρα αλλα τουλάχιστον κερδισα την μερα. Πήγα και την μικρή σχολειο για να μπορεσω να συμμαζευτω και τωρα που γυρισε επεσε ξερή στον υπνο. Ειχα και μια αγωνια για τα κιλά μου αλλα ζυγιστηκα οταν ήρθαμε και ευτυχώς ειμαι στα ιδια γιατι και τα τριγωνά μου εφαγα, και καζαν ντιπι έφαγα... με εσωσε το περπάτημα!

Ανθή ειναι αρκετές μερες έτσι ο μικρουλης σου, νομιζω ομως οτι μετα απο 4-5 μερες τι στο καλο θα υποχωρήσει ο πυρετος. Περαστικά περαστικά! Η καμπύλη μου βγηκε καλή νομιζω το πρωι πήρα τα αποτελεσματα και θα τα δει και ο γιατρος το απογευμα που θα παω. Εσυ την εκανες ξανά τελικά δεν θυμάμαι?

Μαρινα το πρασινοκιτρινο και μενα θα με ανησυχουσε μιλησες με τον γιατρο σου τι σου ειπε? Περιμενουμε νεα σου.

Αννα Μαρια εδώ εχει απιστευτη ζέστη φοραω και αυτο το ειδικο καλσον για τους κιρσους και εχω σκασει.

Σας εβαλα φωτο στην ομαδα απο Θεσσαλονική ελπιζω να καταφερετε να τις δειτε!

Στις 7 θα δω και το αγορακι μου, μου έχει λειψει τεσσερις βδομάδες αλλά μου ριχνει κάτι γερες ώρες ώρες δεν έχω παράπονο.

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου τι κάνετε?Εγω ειμαι πολύ κουρασμένη και ξενυχτισμένη.Ο μικρος εχει 3 βραδυα που κανει χαλια υπνο, ξυπνάει και κλαιει.Χθες μας ξεκανε.Δεν σταματούσε να γκρινιαζει...δεν ηθελε να κατσει πουθενα κι ηρεμουσε μονο οταν τον καναμε βολτα..Οτι και να σας πω θα ειναι λιγο...Το πρωι στο σταθμο εκανε εμετο την κρεμούλα που εφαγε.Βρηκε κι η μαμα μου δουλει κι αναγκαστηκα τον πηρα.Πηρα και τη γιατρο και μου αυξησε τη δοση για το σπιροπι κι αν μεχρι το Σαββατο δεν βελτιωθει θα παμε να τον δει.Μου ειπε οτι προφανως η αλλαγη του καιρου και η σκονη τον επηρεάζουν γιατι καθε φορα που ειναι ετσι η ατμοσφαιρα εχει βρογχιτιδα.Θα τον παμε για καλο και καο σε αλλεργιολογο.

Ανθη μου περαστικά σας και πάλι...Δεν ειναι πολλες μερες ο πυρετος?Η γιατρος μας μου λεει πάντα 4 μερες ο πυρετος και αν συνεχιστει θα ελεγξουμε για αλλα πραγματα...φανταζομαι για καμια λοιμωξη...δεν ξερω.

Αννα Μαρια τι χαλια καιρος ειναι αυτος...μια ζεστη μια κρύο..Ακυρωθηκε τελικά το πικνικ ε?Λογικο με τέτοιο καιρό...Εφτιαξες γλυκό φράουλα βρε θηρίο?Μπράβο σου..πρεπει να ειναι νοστιμο, δεν εχω ξαναφάει η αλήθεια είναι...Καλό ταξίδι στον αδερφό σου!

Καγκουράκι μου τι νέα απο το γιατρο?Ειχες και ταξιδι σήμερα...αντε να ξεκουραστείς και να μας πεις τα νέα απο το αντράκι εντός κοιλιάς!! :D

Μαρίνα μου θα σου έλεγα να παρεις αμέσως το γιατρο...Περιμένουμε νέα σου...Μαλλον οπου να'ναι θα εχεις αγκαλια το νινι σου...

Κατερίνα και Καρολινάκι πού είστε εσείς?Και τα αλλα κοριτσια πού χαθηκαν?Ερημιες εχουμε αυτες τις μέρες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια...ευχαριστω για τις απαντησεις..μιλησα τελικα με τον γιατρο..και μου ειπε πως ητανε υπολειμα συσσωρευμενης βλενννης αυτο που ειδα απο την εξεταση που με εκανε απο κατω... :?:?:?

κατι αλλο δεν εχω..για να προκειται για τοκετο,,,

οποτε στην αναμονη... :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Εγώ πριν κανένα μισάωρο γύρισα από το σχολείο, έφαγα τα τοστάκια μου και μπήκα να σας γράψω.

Σήμερα είχα διαγώνισμα Νέα Ελληνικά και ήρθαν μόνο δύο άτομα από τους οκτώ... Από τους υπόλοιπους, οι μισοί ήρθαν αργότερα και ούτε που θυμούνταν ότι είχαμε διαγώνισμα, οι άλλοι μισοί δεν ήρθαν καν, μάλλον επίτηδες για να μην γράψουν. Και τώρα πρέπει εγώ να τους κυνηγώ να γράψουν το διαγώνισμα...

Τέλος πάντων, έτσι που κάνουμε με τους μαθητές γίνονται πλήρως ανεύθυνοι.

Καγκουράκι, χαρά στο κουράγιο σου, μετά από τέτοιο ξύπνημα και τέτοιο ταξίδι να πας και τη μικρή σχολείο και να κάνεις και δουλειές!

Εγώ καμπύλη ζαχάρου δεν έκανα καθόλου, ούτε και καμία από τις φίλες μου εδώ στην Κύπρο. Μαρία, εσύ είχες κάνει;

Μαρίνα, ό,τι και να γίνει, δεν αργείς να γεννήσεις!

Μαρία, καλά θα κάνετε να τον πάτε σε αλλεργιολόγο τον Στεφανάκο.

Το γλυκό φράουλα είναι πανεύκολο. Πιο πολλή ώρα χρειάζεται για να πλύνεις τις φράουλες παρά για να το φτιάξεις!

Οι υπόλοιπες πού είστε;

Ανθή; Ελπίζω να του πέρασε του Πανούλη.

Χριστίνα, τι γίνεται με τα μωράκια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάρες μου!!! Σήμερα είμαι καλύτερα ψυχολογικά γιατί ο Πάνος είναι αισθητά καλύτερα! Το πρωί ξύπνησε χωρίς πυρετό. Το απογευματάκι έκανε βέβαια ξανά ένα 38.5 αλλά ήπιε ντεπονάκι και από τις 6.30 είναι απύρετο το αγοράκι μου! Όρεξη πάντως..δεν έχει :(:(:( Αυτό που με ανησυχεί είναι ότι δεν πίνει ΚΑΘΟΛΟΥ γάλα. Ελπίζω και εύχομαι αυτό να οφείλεται στην ίωση που πέρασε και να μην το σταματήσει..Είναι από τα λίγα που δε θέλω να γίνουν :?:?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΥΦ...την έκανα πάλι τη βλακεία μου :evil::evil::evil: Πάτησα κάτι και βγήκαν όλα όσα έγραψα στο θεματάκι με τα καλοκαιρινά μωράκια και γι' αυτό δε βγάλατε άκρη :lol::lol::lol::lol: Και δε μου φτάνει αυτό, πατάω και υποβολή :lol::lol::lol::lol: Το έπαθα και αυτό...

Τέλος πάντων. Τα νέα με τον Πάνο μου τα διαβάσατε. Ευτυχώς είναι πολύ καλύτερα και πλέον δεν ανησυχώ.

Κατερινάκι μου την καμπύλη θα την κάνω τη Δευτέρα εγώ.Μπράβο σου που δεν πήρες κανένα κιλάκι! Και το ευχαριστήθηκες και δεν πήρες γραμμάριο! Τέλειο! Πάντως συμφωνώ με την Άννα Μαρία. Χαρά στο κουράγιο σου που μετά από τέτοιο ταξίδι και τόσο πρωινό ξύπνημα έκανες δουλίτσες όταν γύρισες!

Μαράκι μου πολύ στεναχωριέμαι με το Στεφανάκι γιατί είναι και πολύ μικρούλης...Κάνε υπομονή βρε κοριτσάκι μου...Περαστικούλια σας..ΟΥΣΤ οι παλιοϊώσεις :evil::evil::evil:

Μωρουδένια η αλήθεια είναι πως και σε μένα ο τοκετός ήρθε στο μυαλό μου όταν διάβασα σε ποια εβδομάδα είσαι. Αφού όμως ο γιατρός είπε όχι πάω πάσο!

Άννα Μαρία στον Πάνο δεν έιχα κάνει ούτε καμπύλη ζαχάρου, ούτε ντόπλερ. Πάντως χωρίς να είμαι γιατρός θεωρώ την καμπύλη λίγο άχρηστη. Από μια απλή εξέταση ζαχάρου δε φαίνεται αν μια γυναίκα έχει ζάχαρο;; Τι να πω; Δεν ξέρω..

Χριστινάκι πού είσαι;; Τα μωράκια σας είναι καλά;; Αγωνιώ γι' αυτά...

Από το Κάρολινάκι έχετε φιλάκια. Δεν έχει ίντερνετ τις τελευταίες μέρες και δεν μπορεί να μπει δυστυχώς :(:(

Φιλάκια Καρολινάκι μου!

Πού χάθηκες Κατερινάκι;; Ακόμα τα κρέατα από το μπαρμπεκιου τρως;;;;Καλά περάσατε;;

Τα λέμε αύριο κοριτσάκια! Καλό βράδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΥΦ...την έκανα πάλι τη βλακεία μου :evil::evil::evil: Πάτησα κάτι και βγήκαν όλα όσα έγραψα στο θεματάκι με τα καλοκαιρινά μωράκια και γι' αυτό δε βγάλατε άκρη :lol::lol::lol::lol: Και δε μου φτάνει αυτό, πατάω και υποβολή :lol::lol::lol::lol: Το έπαθα και αυτό...

Τελικά έκανα επεξεργασία στο μήνυμα και τα έσβησα τα άσχετα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου

την πρωτομαγια περασαμε ομορφα,πολυ κρεπαλη ομως με το φαγητο απο το πρωι να οι καφεδες,να τα τσιπουρακια να τα γλυκα και τα παγωτα :o απο χθιες αρχισα να προσεχω πολυ πως θα βγαλω την κορμαρα μου στις παραλιες; :o:lol::lol: ,με τις δουλειες ακομα το παλευω ετσι οπως τα κανω σιγα σιγα να δουμε ποτε θα τελειωσω,χθες κατεβασα τις μισες κουρτινες κι εκανα καποια παραθυρα,το απογευμα πηγαμε σουπερ κι ετσι δεν προλαβα να κανω και πολλα πραγματα....

Ανθη μου χαιρομαι που ειναι καλυτερα ο Πανουλης σου κι ευχομαι να μην ξαναταλαιπωρηθει το μικρακι σου,κι εγω ετσι σκεφτομαι καθε φορα που αρρωσταινουν νομιζω οτι δεν τους προσεχω και φταιω εγω,πολλους χαιρετισμους και φιλακια στο Καρολινακι να δωσεις

Μαρακι μου πως ειναι σημερα ο Στεφανακος σου;ελπιζω να ειναι καλυτερα παντως μπορει να ειναι και αλλεργικο ολο αυτο υπομονη κοριτσακι μου θα περασει

Μαρινα κι εμενα για εναρξη τοκετου μου φανηκε οπως το περιεγραψες αλλα ο γιατρος σου ξερει καλυτερα,αντε σε λιγες μερες θα κρατας αγκαλια το μωρακι σου

Κατερινακι πολυ ομορφες οι φωτογραφιες σου θα σχολιασω κι απο εκει αν μαφησει το μαμυ,φανταζομαι θα το διασκεδασε η Αγγελικη,με τις πανες κανατε τιποτα;εγω λεω να τον αρχισω σιγα σιγα αυτες τις μερες

Αννα Μαρια πως τα παει ο Ανδρεας με τις κρεμουλες;για τα φαρμακα που λες συνεχιζουμε ακομα γιατι εκανε αρκετα επεισοδια βρογχειολιτιδας και με το παραμικρο πυροδοτειται το αναπνευστικο του,αν δεν καναμε τα εισπνεομενα το πιο πιθανον θα ηταν να μπαινοβγαινουμε στα νοσοκομεια για μασκες,αυτες τις μερες θα παμε για εμβολιο και θα μας πεις η παιδιατρος αν θα τα συνεχισουμε

χθες ειχαμε ενα θεμα στο σχολειο με τον Νικο,ειναι ενα παιδι που δημιουργει προβληματα συνεχως στα αλλα παιδια,κοινως ο νταης του σχολειου,χθες ηταν η σειρα του Νικου,οταν γυρισε ηταν στεναχωρημενος και φοβισμενος μου ειπε οτι πηγε στον διευθυντη κι οτι τον τιμωρησαν , πηρα τηλεφωνο και μιλησα με τον διευθυντη που γνωριζει καλα την κατασταση και μου ειπε να μην κανω κατι προς το παρον,δεν ξερω ρε κοριτσια δεν θελω τις φασαριες αλλα δεν θελω και να γινονται τετοια πραγματα γινομαι τουρκος,οι γονεις αυτου του παιδιου απο οτι μου εχουν πει ειναι λιγο βαρεμενοι και δεν μπορεις να βγαλεια ακρη μαζι τους αλλα αν ξαναγινει κατι θα παμε να τους πιασουμε ,τι λετε κι εσεις εχετε αντιμετωπισει παρομοιες καταστασεις,πως να το χειριστω;;

αρκετα σας ζαλισα με τα δικα μου πρωι πρωι,πολλα φιλια σε ολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια

Χθες ειδαμε τον μπεμπουλη μας, ολα καλά ζωηροτατος και ειναι περιπου 1250γρ. Ειναι και με το κεφαλι κατω και ελπιζω να παραμεινει ετσι μεχρι το τελος.

Μαρακι να πατε τον μικρο σε αλλεργιολογο, δεν ειναι σιγουρο οτι θα βρει κατι αλλά παντα μια δευτερη γνωμη μετραει. Περαστικά μηπως σκαει και αλλο δοντακι και εχει γκρινια!

Μαρινα υπομονη, μισος μηνας εμεινε και θα κρατησεις αγκαλια το μωρακι σου!

Ανθη καλυτερα ο Πανουλης μπραβο, θα επανερθει και η ορεξη μην ανησυχεις, εχει ταλαιπωρηθει τοσες μερες ο μικρος.Η φραουλιτσα τι κανει, ποτε θα την δεις παλι?

Κατερινακι με την πάνα τιποτα ακομα και εμεις, ρωτησα και στο σχολειο μου ειπαν οτι θα την ξεκινησουν σιγα σιγα και τοτε θα κανω και εγω τις προσπαθειές μου στο σπιτι, θα εχω σηκωσει και τα χαλια γιατι ακομα τα εχουμε στρωμενα οποτε πιστευω μεσα στο καλοκαιρι να τα καταφερουμε. Για το θεμα του Νικου καλο ειναι να μην γινονται φασαριες και για μενα ειναι θεμα των δασκαλων και του σχολειου να το αντιμετωπισει, δεν ξερω κιολας οι δασκαλες του καφε θα σου πουν σιγουρα περισσοτερα.

Χθες την πηγα σχολειο μολις γυρισαμε για να μπορεσω να μαζεψω λιγο τα πραγματα του ταξιδιου να κανω ενα μπανιο με την ησυχια μου και να μαγειρεψω δεν εκανα και καμια βαρια δουλεια δηλαδη. Το βραδυ παντως επεσα ξερη για υπνο οταν γυρισαμε απο τον γιατρο, αφου πιασανε παλι κουβεντα ο αντρας μου με τον γιατρο και τον σκουνταγα μιση ωρα και για να φυγουμε.

Παω να ξεκινησω καμια ντουλαπα να μαζεψω χειμωνιατικα και να βγαλω τα καλοκαιρινα γιατι απο μερα σε μερα το παω και δεν κάνω τιποτα.

Σας φιλώ ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!

Εγώ δεν κοιμήθηκα και πολύ καλά. Ο μικρός κοιμόταν από τις εφτά το απόγευμα (που ήμουν σχολείο), μέχρι τις έξι παρά δέκα. Εγώ, όμως, κοιμήθηκα μιάμιση, ξύπνησα στις έξι παρά δέκα και τον τάισα και μετά δεν μπορούσα να ξανακοιμηθώ. Μισοκοιμόμουν, αλλά ξυπνούσε κι αυτός, τον ξανατάισα, μετά κατά τις εφτάμιση τον ανέλαβε ο άντρας μου, αλλά κι εγώ μια κοιμόμουν, μια ξυπνούσα.

Τελικά σηκώθηκα και του έφτιαξα το ρυζάλευρο. Κάθε μέρα του βάζω και περισσότερο, όπως μου είπε ο γιατρός. Τώρα νομίζω έχω φτάσει σε μια καλή ποσότητα. Έβαλα περίπου 120 μλ δικό μου γάλα και 12 κουταλάκια ρυζάλευρο. Βγήκε αρκετά πηκτό, και στο τέλος νερούλιασε από τα σαλάκια. Το έφαγε όλο, και πασαλείφτηκε, γιατί κάθε φορά που τον τάιζα έβαζε το χέρι στο στόμα... Οπότε καταλαβαίνετε... Τον πλέναμε μισή ώρα, του αλλάξαμε ρούχα, μετά έπλυνα και το ριλάξ... Αλλά χαλάλι του, χαίρομαι που το τρώει! Αφήστε που είχε πάρα πολλή πλάκα να βλέπεις μια σταλιά σκατό, πασαλειμμένο με κρέμα, να τσιρίζει με ένα τσαντισμένο ύφος κάθε φορά που αργούσε λίγο η επόμενη κουταλιά!

Να σας ρωτήσω, το φρούτο μπορώ να το φτιάχνω νωρίτερα; Ή αν θα πάμε κάπου να το λιώνω και να το παίρνω μαζί μου με τάπερ; Γιατί δε θέλω καθόλου να χρησιμοποιήσω έτοιμες φρουτόκρεμες ή βαζάκια.

Ανθή, χαίρομαι πάρα πολύ που είναι καλύτερα ο Πανούλης! Μην ανησυχείς, σίγουρα θα επιστρέψει η όρεξή του.

Κατερίνα, κι εγώ άρχισα λίγο να προσέχω, αλλά το πρόβλημά μου δεν είναι τα κιλά, είναι η χαλάρωση... Τώρα που βγάλαμε τα καλσόν και τα πολλά ρούχα, νιώθω ξεχειλωμένη... Ουφ, πώς θα βγω στις παραλίες...

Για τον Νίκο δεν κατάλαβα. Αυτόν τιμώρησαν ή τον νταή; Συμφωνώ με το καγκουράκι, είναι θέμα της δασκάλας και κυρίως της διεύθυνσης του σχολείου. Το πρόβλημα είναι εσωτερικό του σχολείου και αυτοί οφείλουν να το λύσουν. Μήπως ο μικρός έχει προβλήματα και αν αρχίσουν τιμωρίες, παρατηρήσεις, κ.λπ. φοβούνται ότι θα πετύχουν τα αντίθετα αποτελέσματα; Νομίζω ότι η Μαρία είναι πιο ειδική επί του θέματος!

Καγκουράκι, για μένα το μάζεμα των του ταξιδιού είναι πολύ μεγάλη υπόθεση!

Άντε, κλείνω μήπως μαγειρέψω τίποτα, γιατί με τα ρυζάλευρα και το γάλα που έπρεπε να αντλήσω, δεν έκανα τίποτα όλη μέρα και το σπίτι είναι άθλιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα ομορφες! Καλο μηνα!

Ανθουλα μου! Πως ειναι ο Πανουλης; Πολυ στεναχωρηθηκα, τοσες μερες πυρετο! Κι ειναι και σημαντικο να μην κολλησεις κι εσυ! Η φραουλιτσα σου πως ειναι; Α, το γλυκο φραουλα ειναι πανευκολο και τελειο. Πλενεις και κοβεις τα κοτσανια απο τις φραουλες και τις βαζεις σε ενα μπωλ με ζαχαρη, αναλογια 1 προς 1, δηλαδη 1 κιλο φραουλες, 1 κιλο ζαχαρη. Το αφηνεις ολη νυχτα. Το πρωι οι φραουλες εχουν βγαλει ζουμι και με τη ζαχαρη εχει γινει σιροπι. Τις βαζεις σε μια κατσαρολα και τις βραζεις οσο να μαλακωσουν πολυ και μετα με την τρυπητη κουταλα τις βγαζεις και ριχνεις στο σιροπι λιγο κορν φλαουερ ωσπου να πηξει. Μετα τα βαζεις ολα μαζι σε βαζακι. Εναλλακτικα τα αφηνεις να βρασουν περισσοτερο και να λιωσουν οι φραουλες σχεδον, οποτε εχεις μια τελεια μαρμελαδα!

Μαρακι ο Στεφανακος καλυτερα; Εννοειται να πατε σε αλλεργιολογο, να δειτε τι συμβαινει με το ζουζουνακι, περαστικα σας!

Καγκουρακι καλωσορισατε! Ακουσατε το ζουζουνακι σας; Υπεροχη αισθηση!Μην κουραζεσαι ομως, δεν κανει.

Κατερινακι μην εχεις τυψεις που καλοπερνας και τρως καλα, με αυτους που εχουμε μπλεξει θα πουμε το ψωμι ψωμακι, φαε τωρα να εχεις αποθεμα! Κι εγω πρεπει να χασω 4 κιλα, αλλα απο την κοιλια, πως θα το κανω δεν ξερω...Με το Νικο αυτο που λες ειναι σοβαρο, τι παει να πει ειναι βαρεμενοι και δεν βγαζουν ακρη, αν το σχολειο αδιαφορησει και επαναληφθει να τους μιλησετε ηρεμα, σοβαρα και απολυτα.

Μαρινακι τι κανεις; Με το καλο να κρατησεις αγκαλιτσα το μωρακι σου!

Αννα Μαρια ετσι ηταν και ο γιος μου, αν αργουσες λιγο τσαντιλαααααα! Κλαμμααα! Αλλα νομιζω ειναι μεγαλη ποσοτητα 12 κουταλιες και 120 γρ γαλα, βγαινει λογικα πανω απο 200 γρ κρεμα, μηπως του πεσει βαρια; Το θεμα με τα φρουτα ειναι οτι αν τα λιωσεις σε 10 λεπτα μαυριζουν και μετα νερουλιαζουν. Αν εχεις σκοπο να πας καπου η αντεστρεψε τα γευματα και παρε μαζι σου το ρυζαλευρο η δωστου γαλα η γιαουρτι οταν το αρχισετε.

Καρολινακι που εισαι; Ολα καλα;

Η καμπυλη ζαχαρου ειναι σημαντικη εξεταση. Δεν εξεταζει αν εχεις ζαχαρο γενικα, αλλα πως αντιδρα στην εγκυμοσυνη ο οργανισμος με την προσληψη ζακχαρων. Το ζαχαρο στην εγκυμοσυνη μπορει να δημιουργησει διαβητη κυησης, ο οποιος ειναι εξαιρετικα επικινδυνος τοσο για τη μητερα οσο και για το παιδι. Αν η καμπυλη ειναι πολυ αυξημενη σημαινει ισως οτι ο οργανισμος αντιδρα εντονα στα ζακχαρα και θελει μεγαλη προσοχη στη διατροφη. Κι εγω τσαντιζομαι με τοσες εξετασεις, αλλα η προληψη ειναι παντα καλυτερη απο τη θεραπεια, σωστα;

Γραφω πολλη ωρα, ηθελα να σας πω πολλα, αλλα μιλησα με την αδεφουλα μου και τωρα μονο αυτο σκεφτομαι...Ο ενας μπεμπακος δεν μπορει με τιποτα χωρις αναπνευστηρα, ακομα και με τη χορηγηση κορτιζονης. Τον εβγαλαν για μια μερα και ζοριστηκε τοσο που τωρα πισωγυρισε. Κι ο αλλος ζοριζεται αλλα προς το παρον την παλευει. Οι γιατροι φυσικα δεν μπορουν να μας πουν τιποτα, ειναι και τα δυο παιδια με πολυ αδυναμο αναπνευστικο και δεν ξερουν πως θα εξελιχθει. Παρα το φοβο μου, θελω να πιστευω πως στο τελος θα ειναι οκ, αλλα σκεφτομαι αυτο το σκωτσεζικο ντους της αδερφουλας μου, εμενα θα μου ειχε στριψει, πως αντεχεται αυτο κι ειμαστε ακομα στην αρχη! 3η εβδομαδα ειναι, μεχρι να φτασουμε 12η-14η θα εχει τρελλαθει, ηδη εχει μεινει μιση κι η ουσια ειναι οτι δεν μπορω ουτε εκεινη να βοηθησω ουτε τα γλυκα μου ανηψακια που τοσο ταλαιπωρουνται και το παλευουν!...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!

Εγώ τα πήρα σήμερα στο σχολείο. Είχα τελευταία ώρα μάθημα στην τάξη που είχα χτες διαγώνισμα και είχαν έρθει μόνο δύο άτομα. Οι υπόλοιποι ήθελαν να το κάνουν σήμερα, οι δύο χτεσινοί ξεσηκώθηκαν να φύγουν, τους έδωσε άδεια ο βοηθός διευθυντής να φύγουν χωρίς απουσία, και μετά από τρία λεπτά σηκώνεται ένας από αυτούς που έγραφαν και μου λέει "δεν ξέρω τίποτα, θα φύγω". Τον στέλνω στον βοηθό διευθυντή, αυτός τον αφήνει να φύγει, και για να μην τα πολυλογώ, ένα άτομο έμεινε να γράψει διαγώνισμα. Οι υπόλοιποι δώσανε λευκή κόλλα, πήραν τη μονάδα τους, βέβαια, αλλά πολύ που τους νοιάζει. Αφήστε που ένας από αυτούς που έφυγαν έστειλε μήνυμα στη γκόμενά του που είναι σε άλλη τάξη να φύγουν μαζί, κι αυτή πάει στο διευθυντή μια που οι βοηθοί διευθυντές είχαν φύγει στο μεταξύ και του ζητά άδεια εξόδου να φύγει με το φίλο της τον οποίο "άφησε η καθηγήτρια να φύγει" πράγμα το οποίο φυσικά δε δικαιούμαι να κάνω, και δεν έκανα. Ο διευθυντής άφριζε, ήρθε και φώναζε, όχι σε μένα προσωπικά, γενικώς, τους πήρε στο γραφείο του και τους τα έψαλλε, πάλι καλά δηλαδή, και μετά του εξήγησα και κατάλαβε τι έγινε. Δεν τους αντέχω που δεν έχουν στάλα φιλότιμο και δεν τους νοιάζει τίποτα. Δε φτάνει που είχαν τη δυνατότητα να φύγουν, δε φτάνει που ποτέ δεν τους πίεσα στο παραμικρό, δεν εκτίμησαν τίποτα, σηκώθηκαν κι έφυγαν και με εξέθεσαν κιόλας. Κι αυτό που με εκνευρίζει περισσότερο είναι που η αντικαταστάτριά μου έβαλε υπερβολικά φουσκωμένους βαθμούς, με αποτέλεσμα να έχουν ήδη περάσει την τάξη, εκτός κι αν τους βάλω κάτω απ' τη βάση... Τέλος πάντων...

Χριστίνα, είναι νωρίς ακόμα για τα μωράκια. Έχετε πολύ δρόμο μπροστά σας. Αχ, μακάρι να πάνε όλα καλά!

Το γλυκό φράουλα που έκανα εγώ είναι λίγο διαφορετικό κι ακόμα πιο εύκολο: δεν έχει την προετοιμασία απ' το βράδι.

Το ρυζάλευρο δεν του πέφτει καθόλου βαρύ, αντίθετα, μετά θέλει και να θηλάσει!

Με τα φρούτα θα δω τι θα κάνω σε περίπτωση που θα πρέπει να πάμε κάπου, γιατί το ρυζάλευρο το κάνω με δικό μου γάλα και επίσης δε θα μπορώ να το μεταφέρω φαντάζομαι...

Σας φιλώ όλες, πού χαθήκατε οι υπόλοιπες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Είμαι πολύ χαρούμενη γιατί ο Πανούλης μετά από τόοοσες μέρες ταλαιπωρίας είναι καλά! Επίσης, ήρθε και η ορεξούλα του! Έχασε ένα κιλάκι με όλα αυτά. Ήπιε και όλο του το γαλατάκι το βράδυ! Τι άλλο θέλει μια μανούλα για να είναι ευτυχισμένη;; Η φραουλίτσα μου χορεύει στην κοιλίτσα! Άλλες μέρες περισσότερο και άλλες λιγότερο.Την καταλαβαίνω πολύ τις μέρες που δε δουλεύω και ξεκουράζομαι περισσότερο!

Χριστινάκι μου μακρύς είναι ο δρόμος μπροστά σας..Πρέπει η αδερφούλα σου να οπλιστεί με μεγάλη υπομονή γιατί είναι πραγματικά δύσκολο αυτό που περνάει. Θα τα καταφέρουν όμως τα παιδάκια της! Θα το δεις! Όσο για το γλυκό φράουλα φαίνεται πολύ εύκολο! Θα το επιχειρήσω κάποια στιγμή!

Καγκουράκι μου μεγάλωσε το αντράκι σου! Πήρε και θέση! Τα κιλάκια του τέλεια! Εγώ τη φραουλίτσα θα τη δω ξανά την Τετάρτη που μας έρχεται. Τους είπα όμως ότι αν κάνει ο γιατρός Σάββατο ιατρείο να με βάλουν τότε(το άλλο Σάββατο εννοώ).Τις έφτιαξες τις ντουλάπες σου;;

Άννα Μαρία έχεις απόλυτο δίκιο που συγχύστηκες με όσα διαδραματίστηκαν στο σχολείο. Παρόλ' αυτά δεν αξίζει να σκας για τα κουφιοκέφαλα. Μου έτυχε κι εμένα ένα περιστατικό με ένα ηλίθιο αλλά κατέληξα στο συμπέρασμα ότι δεν αξίζει να χαλάω τη ζαχαρένια μου για το κάθε κομπλεξικό.

Κατερινάκι μου πολλοί γονείς αντιμετωπίζουν θέμα με τους νταήδες του σχολείου. Εγώ προσωπικά θα απαιτούσα από το διευθυντή να μπει άμεσα μια τάξη και σίγουρα θα μιλούσα και στους γονείς. Περισσότερο όμως θα στηριζόμουν στο διευθυντή γιατί οι γονείς σίγουρα έχουν κάποιο πρόβλημα για να βγει έτσι το παιδί τους. Οφείλουν στο σχολείο να αντιμετωπίσουν την κατάσταση.Σηκώνει και χέρι αυτό το παιδάκι-διαολάκι;;;;

Βρε κορίτσια δεν μπορώ να δω τις φωτό της ομάδας μας και μου τη δίνει :evil::evil::evil: Εσείς μπορείτε να τις ανοίξετε;;;

Αυτά και για σήμερα! Επιτέλους σας είπα καλά νέα για το παιδάκι μου!

Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλες

συνεχιζω τις δουλειες μου ακομα ολη μερα χθες δεν σταματησα,σημερα κουρασμενη ξυπνησα :o με ξυπνησαν δηλαδη,για το θεμα του "νταη" τωρα,αυτο που κανει αυτο το παιδι ειναι να χτυπαει τα αλλα παιδια κι ετσι δημιουργουνται προβληματα,εχουν γινει συστασεις κατα καιρους και γινονται συνεχεια τον τιμωρουν και παλι τα ιδια,εχει παραπονεθει και ο συλλογος γονεων,λεω οτι οι γονεις του ειναι βαρεμενοι γιατι απο οτι μου εχουν πει αλλοι γονεις που μιλησαν μαζι τους δεν εχουν βγαλει ακρη ,εχουν 4 παιδια και δεν μπορουν να τα βαλουν σε σειρα και δεν μπαινουν στον κοπο να τα μαλωσουν,αν μου ξαναπει το παραμικρο ο Νικος θα παω στο σχολειο να μιλησω με τον διευθυντη,μακαρι να μην ξαναεχουμε φασαριες...........

Ανθη μου λογικο ειναι οταν αρρωσταινουν να μην εχουν ορεξη,υπομονη θα επανελθει η ορεξη του,κι εγω πολυ αγχωνομαι οταν δεν τρωνε,για τις φωτογραφιες που λες μαλλον εχει προβλημα γενικως το μαμυ,κι εμενα δεν μου τις ανοιγει και μπηκα και σε αλλη ομαδα και δεν ανοιγουν κι εκει ελπιζω να ξεκολησει συντομα

Αννα Μαρια τι τραβας κι εσυ με τους μαθητες σου ρε κοριτσι,αυτοι που τα κανουν αυτα ειναι μεγαλοι ανθρωποι ετσι δεν ειναι;;δεν ντρεπονται λιγο ουτε τα παιδια δεν φερονται ετσι τι να πω :o:o για τα φρουτα οπως σου ειπε και η Χριστινα μαυριζουν μετα απο λιγο και σιγουρα οσο μενουν ετσι χανουν και τις βιταμινες τους καλα ειναι να τα τρωει αμεσως μολις τα αλεσεις

Χριστινακι κουραγιο κοπελα μου φανταζομαι πως θα ειναι η αδερφη σου,στηριξε την οσο μπορεις,μακαρι να τα καταφερουν και ολα αυτα να γινουν ενα κακο ονειρο

οι αλλες που χαθηκατε παλι;το ριξατε στις βολτες;παω για δουλεις πολλα φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρες!

Ρε κορίτσια, τι έκανε το άτομο; Πήρε το κορδόνι που δένουμε την πάντα του από το οποίο έβγαινε μια κλωστή, και την τραβούσε, η κλωστή μεγάλωνε και τυλίχτηκε ολόκληρος, σε λαιμό και σώμα... Μισή ώρα τον ξετυλίγαμε... Θα πω τώρα στη μάνα μου να μου ράψει άλλα κορδόνια, γιατί και να κόψω την κλωστή, θα την ξαναβγάλει.

Ανθή, τι ωραία που είναι καλά ο Πανούλης!

Ωχ, κλείνω γιατί ουρλιάζει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...