Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενέ "Κορίτσια για φίλημα" Νο 3


Recommended Posts

Κορίτσια τα νεύρα μου :evil::evil::evil::evil: Έγραφα δεν ξέρω κι εγώ πόση ώρα και πάτησα κάτι και με έβγαλε στο Google χωρίς δυνατότητα επιστροφής :evil::evil::evil: Η ώρα εντωμεταξύ έχει πάει 4 :shock::shock::shock::shock: Θα τα ξαναπώ όμως γιατί νευρίασα...

Σήμερα η μέρα ήταν άκρως κουραστική. Το πρωί ξυπνήσαμε, ντυθήκαμε και ξεκινήσαμε για την τράπεζα. Μπαίνουμε στο αυτοκίνητο και αυτό δεν έπαιρνε μπροστά. Καλώ οδική βοήθεια. Έμεινα από μπαταρία. Το παλικάρι μου το έβαλε μπροστά. Εντωμεταξύ ήρθε και η μαμά μου και πήγαμε τράπεζα και εν συνεχεία στο συνεργείο για να αφήσω το αυτοκίνητό μου για σέρβις και αλλαγή μπαταρίας. Γυρίσαμε με το αυτοκίνητο της μαμάς μου ένα τέταρτο πριν την ώρα που φεύγω για δουλειά..Έφαγα βιαστικά και μου στάθηκε και με τη μπουκιά στο στόμα ξεκίνησα για τη δουλειά. Γύρισα στις 10.30, κοίμισα τον Πάνο ο οποίος είχε αϋπνίες για κακή μου τύχη και στις 12 ξεκίνησα διόρθωση. Τελείωσα στις 2 και μετά έπλυνα κάτι πιατάκια και έκανα μπάνιο γιατί αύριο το πρωί έχουμε πάλι τρέξιμο (να πάρουμε το αυτοκίνητο από το συνεργείο). NON STOP φιλενάδες μου. Όταν με το καλό γεννήθεί η φραουλίτσα θα με μουτζώσει :?:?:?:shock::shock::shock::lol::lol::lol::lol::lol: Άυριο προβλέπεται το ίδιο πρόγραμμα :?:?:?

Κατερινάκι μου να χαίρεσαι το Γιωργάκη σου!! Περάσατε όμορφα;; Γέλασα πολύ που με θημήθηκες με τις φράουλες :lol::lol: Ωραία η ιδέα με την κλειστή ομάδα! Όταν την ανοίξεις μας ενημερώνεις!

Άννα Μαρία γέλασα πολύ με όσα έγραψες για κουνιάδο και πεθερά και ζητώ συγνώμη που γέλασα με τον πόνο σου αλλά οι άνθρωποι δεν παίζονται :lol::lol::lol::lol: Ειδικά με τα πιρούνια, τη νυχτικιά για παρθεναγωγείο και τις διχτυωτές κάλτσες πέθανα :lol::lol::lol::lol: Είσαι και φοβερή στην περιγραφή! Σαν να τα ζω όλα αυτά :lol::lol::lol::lol: Τα αναμνηστικά από την Ρόδο πάλι;;;; :lol::lol::lol::lol: Να' σαι καλά Άννα Μαρία μου που με έκανες και γέλασα :lol::lol::lol::lol:

Καρολινάκι μου πώς είσαι;;; Κάνε υπομονή κοριτσάκι μου και δεν έμεινε ούτε ένας μήνας ;););) Ανυπομονώ για τα νενάκια σου από το γιατρό! Θα μας πεις και πότε γεννάς!!!!Το καλό της καισαρικής είναι ότι ξέρεις πότε γεννάς! Όσο για το οτριβίν βρε φιλενάδα, έχω περάσει από 4 γυναικολόγους και μου επέτρεψαν και οι 4 να το χρησιμοποιώ στην εγκυμοσύνη καθώς δεν υπάρχει κανένας απολύτως κίνδυνος για το μωρό όταν χρησιμοποιείται με φειδώ και σύνεση φυσικά (όπως και κάθε φάρμακο)..Επίσης έχω κάνει και έρευνα ρωτώντας πολλές εγκυούλες οι οποίες επίσης το χρησιμοποιούσαν με την άδεια του γιατρού..Τι να πω;; Εννοείται βέβαια ότι θα κάνεις ό,τι θεωρείς καλύτερο για το νινί σου!

Μαράκι μου σε λίγο καιρό θα ξενοιάσουμε από τις παλιοϊώσεις...Καλορίζικο και το καινούριο σας δοντάκι! Να μας πεις και τι δώρο του έκανε η μαμά σου! Δεν το ήξερα αύτό το έθιμο!!Θα δούμε λοιπόν τις φωτό σου όταν η Κατερινούλα μας φτιάξει την ομάδα μας!!!!

Καγκουράκι μου σίγουρα η βοήθεια είναι καλή από όλους αλλά δεν μου αρέσει να χώνω τόσο πολύ τους ανθρώπους. Η μαμά μου για παράδειγμα είναι με τον Πάνο από το μεσημέρι ως το βράδυ και επίσης τον κρατά και Κυριακή αρκετές ώρες για να διορθώσω και πηγαίνει και στο σούπερ μάρκετ να μου ψωνίσει..Μόνο τα πρωινά μπορεί να κάνει τις δουλίτσες της..Τι να της πω;;; Μαμά έλα και το πρωί;;; Ε όχι..Δεν μπορώ...Από την πεθερά ντρέπομαι να ζητάω βοήθεια αλλά για να είμαι και ειλικρινής προτιμώ να τα κάνω μόνη μου και να μην την έχω στα πόδια μου το πρωί..Είμαι και παράξενη..Θέλω τη βολή μου και την ησυχία μου..Πώς τα πάτε με τον παιδικό;;; Το φασολάκι σου τι κάνει;;;;

Χριστινάκι μου χάρηκα πολύ με τα νέα σου για τα μωράκια της αδερφούλα σου!!! Θα γίνει το θαύμα, θα το δεις!!! Η μαμά μου όταν κρατά τον Πάνο μου αφήνει το σπίτι στην εντέλεια! Η πεθερά πάλι όταν τον κρατούσε στο σπίτι γυρούσα από τη δουλειά και κουραζόμουν..Άστρωτα τα ριχτάρια στον καναπέ και ψίχουλα πάνω σε αυτόν και το δωμάτιο του Πάνου μπου...λο :evil::evil::evil: Όοοοολα τα παιχνίδια έξω και χάμω στο πάτωμα :evil::evil::evil: Προτίμησα λοιπόν να της πηγαίνω εγώ το παιδί. Τουλάχιστον γυρνάω και το σπίτι είναι στην εντέλεια! Τι κάνει ο σκουντούφλης σου;; Πώς πάνε τα καρουμπαλάκια σας :lol::lol::lol: ;;;;;;;;Η υγεία είναι το σημαντικότερο πράγμα Χριστινάκι μου..Όπως τα λες!! Προσεύχομαι κάθε μέρα να έχει ο Θεός καλά τον Πάνο και τώρα και τη φραουλίτσα μου..Αυτό μόνο μετράει...

Παρεάκι μου σας αφήνω γιατί έχει πάει 4.30 :shock::shock::shock: Ευχηθείτε μου να ξυπνήσει ο Πάνος στις 11 αν και δεν το βλέπω..Σήμερα στις 10 γαρίδα το ματάκι του...

Φιλάκια πολλάαααααααααααααααααααα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 978
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κατερινάκι ξέχασα να σου ευχηθώ για τη μαμάκα σου και για τον πεθερό σου!!!! Να τους χαίρεσαι και τους δύο!!!!! Φιλάκια πολλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου καλημερα!!!!!χρονια πολλα και χριστος ανεστη σε ολες!!!!!αργησα λιγο να μπω να σας ευχηθω αλλα χαθηκα και δυστυχως δεν ηταν απο καλο!!!αφου περασαμε τελεια ολες τις μερες των γιορτων κλεισαμε μ'ενα δυσαρεστο τον κυκλο των διακοπων μας!!!!μπηκαν κατι ελεεινα υποκειμενα στο σπιτι μας και κυριολεκτικα μας το λεηλατησαν!!!γυρισαμε απο εξοδο και τα βρηκαμε ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΑ κατω στα πατωματα!!!!!!πηραν αρκετα απο τα κοσμηματα μου,του παιδιου ευτυχως ενα 50αρικο μονο που το'χαμε σπιτι,το ρολοι μου και διαφορα αλλα!!!!!το σοκ τεραστιο,ακομα φυσικα δεν το εχω ξεπερασει,ευτυχως τα μπαλωσαμε με την μικρη και δεν καταλαβε τι εγινε ακριβως!και το αλλο,για να μην ξεχνιομαστε την ημερα που εγινε το "κακο" ηταν η καλη μου μερα,ειχα ωορηξια και ημασταν σε τρελα κεφια αλλα για ακομα μια φορα τις χασαμε τις μερες!!!!!και το γραφω αυτο απλα επειδη σας ειχα πει τον περασμενο μηνα οτι ολο κατι γινεται αυτες τις μερες!!!!!!ακους αννα μαρια??????????

ευτυχως το κακο ηταν σχετικα μικρο,θα μπορουσαν να ειναι πολυ χειροτερα τα πραγματα και ειναι το μονο που με κανει να νοιωθω λιιιιιιιιιιγο καλυτερα!!!!

δυστυχως δεν μπορω για ακομα μια φορα να διαβασω τα νεα σας απλα να ευχηθω στην συμπεθερουλα μου να χαιρεται τον γιωργακη της!!!!αν γιορταζει και καποιος αλλος δικος σας να τον χαιρεστε!!!!!

εχω παααααρα πολλες δουλειες,πλησυμο και σιδερωμα και δεν ξερω ποτε θα ξαναμπω!!!!ευχομαι να εισαστε ολες καλα!!!!!φιλακια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάρες μου,

σας ευχαριστώ ολες για τις ευχές σας,χθες βγηκαμε για φαγητό το βραδυ αφου ειχαμε εορτάζοντες και σημερα δεν τολμώ να ανεβω στην ζυγαριά, θα κάνω ομως δουλιτσες στο σπιτι μπας και κάψω καμια θερμιδα :lol::lol: . Ευκαιρια να καθαρισω το σπιτι γιατι λεω απο αυριο να πιασω τα ρουχα. Πάντως χωρις να το ξέρουμε, γιατι πρώτη φορά πηγαμε εκει, ειχε και παιδοτοπο μεσα η ταβέρνα και έτσι ξεσάλωσε για άλλη μια φορά η Αγγελική και εμεις φάγαμε χωρις να την κυνηγάμε!

Καρολινάκι πως εισαι σήμερα, με το καλο να δεις τον ποντικουλη σου.

Μαράκι άντε έσκασε το πρώτο δοντάκι, με το καλο και χωρις πονους και πυρετο και τα υπολοιπα. Η συνταγή για την φετα θα ειναι πολύ νοστιμη θα την δοκιμάσω και εγώ.

Κατερινα μου ο μπέμπης θα ειναι Νικολας του μπαμπά μου το ονομα, στο τριτο ειπαμε αν έρθει θα μοιραστούν το ονομα μαμά και πεθερός και έτσι θα τους έχουμε ολους ικανοποιημένους ;)Φτιάξε μας και την ομαδουλα μολις ευκαιρισεις και για τιτλο και εγώ προτειμώ το ' μονο για τα κοριτσια του καφε' :D

Χριστινάκι πολύ αισιοδοξο οτι πάνε καλά και υποχωρει το αιμάτωμα έτσι να λες το θαυμα έχει γινει και υα τα καταφερουν τα μικράκια. Ο μικρός ειναι στην πιο ζουζουνιάρικη φάση του θελει να ανακαλύψει τα πάντα και απο την λαχτάρα του να τα κάνει ολα σκουντουφλάει.

Αννα Μαρια κουραγιο με τα σογια δεν παιζονται οι άνθρωποι καλα ολα τ άλλα αυτο με τα πιρουνια πως το σκεφτηκε ο άνθρωπος.....

Ανθη απορώ πως αντεχεις μετά απο τετοια μερα...

Κάλι μου τι πάθατε τρομερο να μπαινεις και να βλεπεις το σπιτι σου έτσι. Τι να πω κοριτσάκι μου εσεις να ειστε καλά και ολα τα αλλα γινονται.

Πάω να συνεχισω τις δουλιτσες μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου τι κάνετε?Εμεις καλα..κι ο Στεφανος μου πολύυυ καλύτερα ευτυχως...Εχει ακομα βηχα αλλα οχι τοσο πολύ..Ειναι πολύ πεισματάρης και τον πιανουν κατι νευρα οταν θελει κατι...τις τελευταιες μερες μου τα κανει αυτα...αλοιμονο μου...Το θετικο κοιμηθηκε σερι σημερα επιτελους!! ΑΠο τις 10 παρα μεχρι τις 6!!!

Κατερίνα μου αυτο με το κουτάλι που λες το προσπαθω αλλα δεν ανοιγει ιδιαιτερα το στομα του..Λοιπον τα γυράκια καλά ήταν αλλα οπως σου επα εγω δεν τρελλαινομαι ετσι με το ζορι εφαγα ενα...τα σακισε ο αντρας μου...Εχεις τα πεθερικά σημερα ε??Εφτιαξες και γλυκάκι να φανταστώ?

Εγώ σημερα δεν θα μαγειρεψω!!!Εχει φακες δηλαδη απο το μεσημερι που εφτιαξε η μαμα μου αλλα θα παμε στο νονο του μικρου για φαγητο...

Αννα Μαρία τα λογια ειναι περιττα για πεθερα και κουνιάδο!! Καλά ο κουνιάδος εβαλε πιρουνακια κατω απο το λαπτοπ????? :shock::shock: Το ξαναγράω μπας και το εμπεδώσω καλύτερα!! :lol::lol:

Η πεθερα σου αληθεια πρεπει να εχει καποιο προβλημα με το θεμα των δωρων...δεν εξηγείται αλλιώς!!! :lol::lol:

Ανθή μου πολύ κουράζεσαι βρε κοριτσι μου...Ασε τις δουλειες!! Πες τον αντρα σου να βοηθησει!! Καλ΄απώς αντέχεις τοσο ξύπνια??Εγω μονο τους τελευταιους μηνες δεν πολυκοιμομουν αλλα γενικά απολαυσα υπνο!!!

Πω πω βρε Κάλλι μου τι πάθατε...Κατα αρχην Χρηστος Ανεστη...Φανταζομαι το σοκ σας οταν μπηκατε στο σπιτι..Ουτε να το σκεφτω δεν θελω..Πάλι καλά που δεν εισασταν στο σπιτι οταν μπηκαν, τωρα τελευταια το συνηθιζουν κι αυτο...Ευχομαι να ειναι και το τελευταιο δυσαρεστο που γινεται..

Καγκουράκι μου τι τέλεια να εχει η ταβερνα παιδοτοπο!! Ιδανικο!!! :D:D Χαιρομαι που περάσατε καλά κι αν εφαγες και κατι παραπανω χαλαλι!!

Τη φετα δεν τη δοκιμασα ουτε εγω απλα βρηκα τη συνταγη και μάρεσε..

Οι υπολοιπες πού είστε??

Κατερινάκι ΒΟΗΘΕΙΑ!!!Καθε Παρασκευη κανω οικοκυρικα στα παιδακια της ταξης μου....Οκ οτι μπορούν κανουν γιατι ειναι παιδακια με ειδικες αναγκες.ΚΑι ψαχνω να τους κανω κατι χωρις ιδιαιτερη ζαχαρη και αν γινεται και χωρις αβγο!! Ο λογος γιατι εχω ενα μαθητη που κανει ειδικη διατροφη λογω επιληψιας...

Εχεις καμια ιδεα? Αν οχι πες μου καμια ιδεα για ευκολο γλυκο-κεικ για παιδια..Κατι που να μπορούν να συμμετεχουν και τα ιδια, εννοω χωρις τη χρηση μονο μιξερ!

Παω να στεγνωσω τα μαλλια μου και τελειωσω τη σουπα του μικρου για αυριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσαρες!

Βρε Καλη μου τι επαθες κοριτσι μου! Παλι καλα οπως λεει κι η Μαρια που δεν ησασταν μεσα με το παιδι! Τρεμει η ψυχη μου κι εμενα με οσα ακουω! Τι να πω, ελπιζω να ηταν το τελευταιο δυσαρεστο και την επομενη φορα να την πετυχετε τη ρημαδα την ωορηξια!

Ανθουλα μου, δικιο εχεις, αλλα ειναι σημαντικο να ξεκουραζεσαι, εγω που δεν ειμαι εγκυος θα τα ειχα φτυσει με το προγραμμα σου! Βαλε τον αντρα σου να βοηθησει οσο μπορει και μη σκας με το σπιτι, ας μην ειναι και στην εντελεια κανε τα βασικα μονο.

Καγκουρακι μη σκας για το φαγητο, φαε να χαρεις! Πολυ καλη φαση αυτη με τον παιδοτοπο, αντε να ξετσουμισει λιγο κι ο δικος μου να τον πηγαινω.

Καλα Αννα Μαρια απλα οι ανθρωποι δεν υπαρχουν! Αυτο με τα πηρουνια πως το σκεφτηκε; Το τραπεζι δεν του εφτανε για να στηριζεται το λαπτοπ; Και καλα η πεθερα πες ειναι και μεγαλη γυναικα εχει το ακαταλογιστο, αλλα αυτος νεος ανθρωπος...τι να πω...υπομονη...ποτε θα φυγουν;

Μαρακι μου πολυ χαιρομαι που ειναι καλυτερα το παιδι! Κι εσενα πεισμα ε; Καλωσορισες στο κλαμπ! Θα μας κανουν του αλατιου τα ζουζουνια μας! Μωρε ας ειναι αυτα χαρουμενα και γερα και δεν πειραζει! Δεν ξερω αν ειμαι αισιοδοξη, απλα δεν εχω μαθει να το βαζω κατω στις δυσκολιες, αφου ειναι νομοτελεια, μετα τη νυχτα καποια γαμ.....νη στιγμη ΞΗΜΕΡΩΝΕΙ!

ΚΑ μου να εισαι κι εσυ καλα και να ειστε παντα χαρουμενοι!

Καρολινακι τι νεα ο γιατρος; Κερατσινι μενω.

Και ΝΑΙ, οπως εχω πει αυτες τις μερες πολλακις, παντα πιστευα στα θαυματα, θυμαμαι παντα μια καθηγητρια θρησκευτικων στο γυμνασιο που μας ειχε πει οτι ο Χριστος ελεγε πως θαυμα μπορει να κανει ο καθενας αρκει να εχει πιστη οσο ενας κοκκος αμμου! Εγω δεν παω εκκλησια, δεν καλυπτομαι απο τη θρησκεια οπως μας τη δινουν, αναζητω το Θεο μεσα μου κι ετσι πιστευω. Δεν με εχει απογοητευσει ποτε η πιστη μου. Τωρα περιμενω να δω τι θα γινει με τα μωρα μας, καλυτερα πανε, βεβαια εχουμε πολυυυυυ δρομο ακομα για να πουμε οτι ολα ειναι ενταξει, αλλα προς το παρον αυτο μου φτανει! Ευχαριστω τοοοσοοο πολυ που συνεχεια ρωτατε και προσευχεστε για μας!

Φιλια πολλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτο το μαμυ τα εχει παιξει τελειως,τοση ωρα προσπαθω να φτιαξω την ομαδα και μου λεει οτι το ονομα της ομαδας χρησιμοποιειται :o τα νευρα μου θα ξαναπροσπαθησω δεν πιστευω να σας πειραζει αν αλλαξω λιγο τον τιτλο θα σκεφτω πως.................

ο καιρος εδω σημερα ηταν τελειος,αρκετη ζεστη και ολη μερα δεν μαζευομαστε ειδικα ο Δημητρης συνεχεια εξω ειναι και θελω να αρχισω και γενικη πως θα τα κανω ολα;τι καλα να πατουσαμε ενα κουμπι και να γινοταν ολα μονα τους

Καλη μου σε ευχαριστω για τις ευχες,τι ηταν αυτο που παθατε ρε κοριτσι μου;πολυ σντεναχωρεθηκα φανταζομαι τρομαρα που θα πηρατε,τελοσπαντων φτανει που ειστε ολοι σας καλα και ολα τα αλλα γινονται τι να πω.......

Χριστινακι αλοιμονο κοριτσι μου καθε φορα που βλεπω νεο σου ποστ περιμενω να διαβασω καλα νεα για τα μωρακια και φανταζομαι κι ολα τα κοριτσια,η σκεψη μας μαζι σας να εχεις πιστη και ολα θα γινουν

Ανθη μου κι εγω σαν εσενα σκεφτομαι ασε που θελω να τα κανω ολα μονη μου οπως θελω εγω αλλα δεν θελω να υποχρεωνομαι κιολας,αφου στην πεθερα μου ελαχιστες φορες θα αφησω τα παιδια ειδικα τωρα που ειμαι στο σπιτι,κι οταν ημουν εγκυος δεν ζητησα ποτε να μου κανει δουλειες η πεθερα μου δεν τη θελω μεσα στα ποδια μου να σχολιαζει και να κανει τα δικα της νευριαζω

Μαρακι μου μονο νηστισιμο κεικ θα σου ελεγα χωρις αυγο ,θα το ψαξω λιγο αυριο μηπως βρω τιποτα αλλο και θα σου πω,καλη ιδεα ειναι να κανει μαφινακια αλλα παλι χωρις αυγο;δεν ξερω δως μου λιγο χρονο και θα σου πω,οσο για τη φετα που λετε ειναι πολυ νοστιμη να τη φτιαξεις,γλυκο δεν εκανα αλλο εχω μιλφειγ ακομα

Αννα Μαρια που εισαι σημερα να μας πεις κι αλλα;;καλα δεν παιζονται οι ανθρωποι,ειδικα η πεθερα σου μεγαλη περιπτωση παλι καλα δεν μενουν κοντα σου,φανταζεσαι να τους ειχες συνεχεια μεσα στα ποδια σου;; :o

παω να ξαναπροσπαθησω για την ομαδα και να παω για υπνο ποιος ξυπναει παλι αυριο...........

πολλα φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!

Είχαμε τα μύρα του μωρού σήμερα και δεν μπόρεσα όλη μέρα να σας γράψω. Ήρθαν μόνο γονείς, οι δικοί του άντρα μου, ο αδελφός μου και η κουμπάρα που μας πάντρεψε που ήθελε να βοηθήσει. Οι δύο τελευταίοι κάθισαν μέχρι πριν από λίγο. Τώρα είμαι κομμάτια και θα πάω να την πέσω.

Ο κουνιάδος τελικά δεν είναι απλά χαζός, πρέπει να έχει κάποιο πρόβλημα. Π.χ. χτες βράδι ξέχασε το κινητό του στ' αμάξι μας και νόμιζε ότι το έχασε, και σήμερα καθόταν και έκλαιγε γι' αυτόν τον λόγο, συμπεριφορά καθόλου φυσιολογική για έναν εικοσιεφτάχρονο. Μετά τον έπρηζε η μάνα του ότι είναι απρόσεκτος, κι αυτός της έλεγε ότι όλο του φωνάζει, και πήγαινε και αγκάλιαζε τη γιαγιά του και κουλουριαζόταν δίπλα της (1.50 η γιαγιά, 1.90 αυτός). Τελικά είπε η μάνα του στη μάνα μου ότι θέλει να τον πάει σε ψυχολόγο και προσπαθεί να του το φέρει σιγά-σιγά για να μην αντιδράσει.

Επίσης, πρέπει να έχει κάποια μαθησιακή δυσκολία, ίσως σύνδρομο ελλειμματικής προσοχής, Μαρία αυτά εσύ τα ξέρεις.

Τέλος πάντων, δε σχολιάζω τίποτα επειδή νυστάζω, θα σας ξαναγράψω αύριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσαρες μου...

να σας πω εν συντομια τα νεα μας...γιατι θελω να πεσω για νανακια...ειχαμε μερα γκρινιοπαπενιας :lol: και ηταν λιγο κουραστικα...

ειδαμε τον μπεμπουλη μας :D:D:D ειναι ενας υγιεστατος αγοραρος !!!! 2.650 κιλακια..και μαλλον 26 μαιου γενναω!!!!!!!! πεφτει και σαββατο που θελω...θα χω μπει και στην 38 εβδομαδα...

ο κυριος παλι φέεεεεεεεεεετα.. :lol::lol: δεν μας εκανε την χαρη να δουμε την μουριτσα του :cry: εχει παρει εδω και καιρο θεση με το κεφαλι κατω και μαλιστα με την πλάτη!!!! :lol::lol: μας το παιζει και δυσκολος...χαχα..

τι μου λεει η λυδια σημερα... :lol:

της λεω πρεπει να εχουμε μια κοπελα να προσεχει τον μπεμπη οταν θα παω εγω δουλεια και τι μου λεει.. :roll:

όχι μαμα ..θα τον προσεχω εγω τον μπεμπη...θα τον ταιζω...θα τον πλενω...

θα τον κοιμιζω ..

και που θα κοιμαται?ρωταω εγω... :D:D

πανω μου μαμαααα..αφου δεν φτανω να τον βαλω στην κουνια!!!!! :lol::lol::lol:

α ωραια της λεω...

αλλα μετα παιρνει το σοβαρο της υφος και μου λεει..αλλα εμενα ποιος θα με πλενει? :lol::lol::lol:

ειμαι λιγο μπουκωμενη..αλλα εδω και ωρα εχω αρχισει και βηχω :evil::evil: μιλησα ναι μεν πολυ ωρα σημερα..βασικα το ξεχιεσα ..αλλα δεν θελω να μου γινει οπως πριν λιγο καιρο..δεν θα αντεξω αληθεια...

αννα μαρια μακαρι ναμην εχει κατι σοβαρο ο κουνιαδος σου... :cry:

χριστινακι πολυ χαιρομαι που ειναι καλα τα μπεμπακια!!!!!!!!μπραβοοοοοοοοοοοο :D:D

καγκουρακι...κατερινακι..ανθουλι...μαρακι..καλη...τα φιλακια μου σε όοοοοοοολες...

μια γλυκια καληνυχτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου!! Είστε όλες καλά;;; Εγώ και σήμερα πάνω κάτω τα ίδια με χτες έκανα με τη διαφορά ότι μαγείρεψα κιόλας..Πήρα το αυτοκινητάκι μου από το συνεργείο και πετάει! Δεν το πήγα στην αντιπροσωπεία και μου ήρθε και πιο οικονομικά. Αυτόν το μήνα τα έξοδα είναι απίστευτα..Ήρθαν όλα μαζί..Φυσικό αέριο, ασφάλεια αυτοκινήτου, σέρβις, ΔΕΗ, δώρα για 3 βαφτιστήρια, γενέθλια φίλης μου-γιορτή άντρα της και παιδιού της (πρέπει να τους πάρω δώρα γιατί την Κυριακή είμαστε καλεσμένοι στο εξοχικό της) και πολλά άλλα..1000 ευρώ τουλάχιστον είναι όλα αυτά.Όχι λάθος. Είναι αρκετά πάνω από 1000 ευρώ. Το καλό είναι ότι δεν ανάβουμε πλέον καλοριφέρ και έτσι για λίγους μήνες δε θα παθαίνω εγκεφαλικό με το φυσικό αέριο ;););) Αυτή η εβδομάδα είναι ελεεινή και τρισάθλια εξαιτίας της διόρθωσης..Ευτυχώς όμως αυτά είναι τα τελευταία γραπτά τους διότι από εδώ και στο εξής, στα πλαίσια της επανάληψης , θα τους βάζω να κάνουν στο σπίτι διαγωνίσματα πανελληνίων τα οποία θα διορθώνουμε στην τάξη ;););) Να και κάτι καλό!

Βρε Κάλλη μου στεναχωρήθηκα πολύ με αυτό που σας συνέβη. Όταν ήμουν ανύπαντρη είχα πάει στο πατρικό σπίτι του άντρα μου για να τον περιμένω να γυρίσει από τη δουλειά και να πάμε σε μια γιορτή..Μου είχε δώσει τα κλειδιά γιατί στο σπίτι δεν ήταν κανείς. Ανοίγοντας λοιπόν την πόρτα αντίκρυσα το θέαμα που περιέγραψες και το σοκ που υπέστην ακόμα και τώρα δεν μπορώ να το ξεχάσω :?:?:? Και δεν ήταν και δικό μου το σπίτι..Η ωορρηξία είναι το λιγότερο..Σημασία έχει που εσείς είστε καλά και ωορρηξία θα κάνεις και τους επόμενους μήνες ;););)

Κατερινάκι μου έτσι ακριβώς σκέφτομαι κι εγώ με το θέμα της βοήθειας ειδικά από την πεθερά. Να φανταστείς στα γενέθλια του Πάνου είχε μπει μέσα στην κουζίνα και επενέβαινε στις σαλάτες μου, στο σερβίρισμα του ρυζιού και σε άλλα προκειμένου να μην κουράζομαι..Η πρόθεσή της ήταν καλή αλλά τα νεύρα μου είχαν γίνει σμπαράλια :evil::evil::evil::evil::evil: Μου ερχόταν να φωνάξω έξωωωωωωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!Επίσης, θέλω να βάζω τα πράγματά μου εκεί που θέλω ΕΓΩ, να στρώνω τα καλύμματα του καναπέ μου όπως θέλω εγώ, να στρώνω τα κρεβάτια μου με τον τρόπο που θέλω εγώ και γενικώς να μην μπλέκονται στα πόδια μου. Βέβαια πρέπει να υποστώ και τις συνέπειες της παραξενιάς μου :?:?:? Όλα μόνη μου :?:?:?:? Μια φορά που έλειπα στη δουλειά μου σιδέρωσε όλα τα ρούχα. Δεν μπορώ να πω ότι δεν το χάρηκα αλλά αυτό μέχρι που είδα σημάδι από το σίδερο στα καλά καλύμματα του καναπέ του σαλονιού :shock::shock::shock: Ρώτησα πώς έγινε αυτό και μου είπε ότι άφησε το σίδερο εκεί και άφησε σημάδι ενώ δεν το περίμενε λέει...Με διαβεβάιωσε ότι το σημάδι θα φύγει όταν το πλύνω και εννοείται πως είναι ακόμα εκεί..Να μου λείπει η βοήθεια λοιπόν...Για πες μου πώς μπορώ να κάνω αίτηση για την ομάδα μας;;; Θα το ψάξω βέβαια αλλά σε περίπτωση που δεν το βρω (με έχω ικανή) καλύτερα πες μου. Πού τις βρίσκω τις "κλειστές" ομάδες;;;

Καγκουράκι μου τέλεια ιδέα η ταβέρνα με τον παιδότοπο!!! Είχε και καλό φαγητό;;; Για πες ποια είναι για να την έχω υπ'όψιν!!!!!!Ωραίο όνομα το Νικόλας! Η Αγγελικούλα και ο Νικόλας! Όσο για το θέμα με τα κιλά μου έχουν σπάσει τα νεύρα. Αν μπορούσα θα έτρωγα ΣΥΝΕΧΕΙΑ!!! Κυρίως γλυκά! Κάτι έχω πάθει με τα γλυκά. Όχι πως πριν δεν μου άρεσαν αλλά τώρα το κακό έχει παραγίνει :?:?:?

Άννα Μαρία κρίμα με τον κουνιάδο σου. Πρέπει να έχει σοβαρό ψυχολογικό πρόβλημα για να αντιδρά κατ' αυτόν τον τρόπο :(:(:( Κρίμα το παλικάρι...Για πόσο καιρό ακόμα θα τους έχεις κοντά σου;;; Υπομονή και οι μέρες περνούν γρήγορα! Α επί τη ευκαιρία πες στην πεθερά να επισκεφτεί και η ίδια τον ψυχολόγο στον οποίο θέλει να πάει το γιο της :lol::lol::lol::lol::lol: Κακίες :lol::lol::lol::lol:

Μαράκι μου άκρως δημιουργική η δουλίτσα σου! Είναι τέλειο να προσφέρεις σε παιδάκια που έχουν προβλήματα..Εγώ τουλάχιστον θα ένιωθα και καλύτερος άνθρωπος. Ζούμε πλέον σε τέτοιους ρυθμούς που δεν μας μένει ούτε χρόνος, ούτε διάθεση να ασχοληθούμε με τα προβλήματα των άλλων..Μόνο με το τομάρι μας..Πεισματάρης ο Στεφανάκος ε;;; Και είναι μόλις 9 μηνών! Οπλίσου με υπομονή Μαράκι μου! Όσο για το πώς αντέχω το ξενύχτι είναι μάλλον θέμα συνήθειας. Ο Πανούλης παρόλο που είχε κοιμηθεί 12 το βράδυ ξύπνησε 9.20 το πρωί..Εγώ είχα κοιμηθεί 5 το πρωί αλλά παραδόξως δεν κουτούλαγα..Ίσως και να ήμουν βρικόλακας στην προηγούμενη ζωή μου :lol::lol::lol: Αν βέβαια μου δοθεί η ευκαιρία να ξυπνήσω όποτε θέλω εννοείται πως δεν ξυπνάω ΠΟΤΕ νωρίς. Πάντα μεσημέρι!

Χριστινάκι μου ο άντρας μου φεύγει από το σπίτι στις 7 το πρωί και γυρνά μίνιμουμ στις 7 το απόγευμα..Τι βοήθεια να προσφέρει και αυτός;; Ό,τι μπορεί κάνει αλλά όσο να' ναι στο παιδί περιορίζεται μόνο η βοήθειά του και σε κανένα πιάτο που πλένει.Επίσης είναι πάνω από μένα να αφήσω το σπίτι ακατάστατο..Θέλω να είναι συνέχεια στην ΕΝΤΕΛΕΙΑ γιατί διαφορετικά με πιάνει ταραχή..Να φανταστείς το δωμάτιο του Πάνου το τακτοποιώ κάθε τρεις και λίγο και δεν έχω την υπομονή να το κάνω μια και καλή το βράδυ..Επίσης, αν σηκώθώ από τον καναπέ θα ισιώσω τα καλύμματα ακόμα και αν πρόκειται να ξανακάτσω σε 5 λεπτά..Κάνω και πολλά άλλα τρελά αλλά καλύτερα να μην τα πω γιατί θα με περάσετε για τελείως μουρλό :?:?:? Δυστυχώς έχω κάποια ελαττώματα που κάνουν δύσκολη τη ζωή μου...

Πάντως όποτε διαβάζω ποστάκι σου μου εμπνέεις μια απεριόριστη αισιοδοξία!!!!! Έχεις θετική αύρα και αυτό είναι πολύ καλό!!!! Άλλωστε και οι δυσκολίες για τους ανθρώπους είναι..

Καρολινάκι μου καλό, γειτονάκι μου, στεναχωριέμαι πολύ που σε έπιασε ξανά βήχας..Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να σε αφήσει πολύ πολύ γρήγορα και να μην ξαναπεράσεις τα ίδια..Όσο για τα νέα σου με τον ποντικούλη τέλεια!!! Σαββατογεννημένο το άντράκι σου!!!!Μπορεί να μη βγει ταυράκι αλλά δεν πειράζει!! Θα είναι ένας κούκλος και θα του το συγχωρέσω :lol::lol::lol:

Αυτά και για σήμερα! Επιτέλους το ποστάκι μου έλαβε τέλος :lol::lol::lol: Ελπίζω να μη βαρεθήκατε να με διαβάσετε :?:?:?:?

Φιλάκια πολλά!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μου

αρχισαμε παλι τα πρωινα ξυπνηματα,φτανει που ξυπνησε απο τις 7 μιση το ζιζανιο,τον εντυσα και πηγε κι εβαλε τα παπουτσια του,εβαλε και καπελο και ηθελε να παει σχολειο,να φωναζει σχολειο παω και να μην σταματαει με τιποτα,εβγαλα τα παιδια να φυγουν με το ταξι και πηγε να ανεβει κι αυτος και τον πηρα με κλαματα,για να μπει στο σπιτι πηραμε και το ποδηλατο μεσα,τι τραβαω πρωι πρωι και ποσο ηθελα να ξαπλωσω λιγο ακομα :o:lol::lol:

Αννα Μαρια στο σχολειο δεν ειχαν καταλαβει οτι εχει καποιο προβλημα;κριμα παντως,τι να πω ισως να τον βοηθησει καποιος ειδκος,αληθεια ποτε φευγουν;

Καρολινακι χαιρομαι που ειναι ολα καλα με τον μπεμπουλη σου και με το καλο να τον φερεις στον κοσμο,με καισαρικη θα γεννησεις;καλα η παπενια σου ολα τα λεφτα :lol::lol::lol: νοιαζεται για τον αδερφο της αλλα εχει και αγχος πως θα πλενεται αυτη :lol::lol:περαστικα σου και παλι τι πραγμα κι αυτο με σενα

Ανθη μου κι εγω εχω ενα θεμα με τις δουλειες,οταν ερχεται η πεθερα μου παει και σκουπιζει τα μπαλκονια μερικες φορες και νευριαζω αφανταστα μπορει να το κανει καλοπροαιρετα αλλα μου τη δινει,θελω να τα καθαρισω εγω οπως θελω και οποτε θελω ,αφου οταν γεννησα τον Νικο ηταν εδω και η μαμα μου και η πεθερα μου και ελεγαν η καθε μια το δικο τους, με πιασαν τα κλαματα στον αντρα μου και ελεγα να φυγουν και οι δυο δεν τις θελω,οσο για τις δουλειες που λες καποτε εκανα κι εγω ετσι αλλα τωρα πια και να θελω δεν μπορω απο τη μια καθαριζω απο την αλλη με γεμιζουν κι ετσι αλλαξα κι εγω σταση ,αλλα ποτε δεν ζητησα βοηθεια και νυχτες που εμενα μονη μου με τα παιδια και αρρωστα που ηταν και στις εγκυμοσυνες,προτιμω να ειμαι μονη μου και να τα κανω οπως θελω εγω δεν μπορω φασαρια στο κεφαλι μου

Μαρακι δεν λιγο αυτη τη συνταγη http://www.sintagespareas.gr/sintages/b ... ffins.html και απο οτι ειδα τα χτυπας με το χερι και δεν χρειαζεται μιξερ αλλα δεν τη δοκιμασα και δεν ξερω πως θα ειναι,μετα δες το νηστισιμο κεικ το δικο μου http://www.sintagespareas.gr/sintages/k ... olata.html που εχει σιγουρη επιτυχια ,τη ζαχαρη μπορεις να τη μειωσεις απο μονη σου σε οτιδηποτε κι αν κανεις ,και αυτο http://www.sintagespareas.gr/sintages/a ... latas.html το εχω κανει ειναι πολυ καλο αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα ειναι βολικο με τη σοκολατα εκτος αν δεν κανετε το γλασσο ,καλη ιδεα ειναι να κανετε μπισκοτα συνηθως αρεσει στα παιδια αν κρινω απο τα δικα μου,ειδιως αν κοψετε τη ζυμη με κουπατ δες λιγο αυτα http://www.sintagespareas.gr/sintages/m ... -ayga.html παντως σου δινω κι εγω πολλα συγχαρητηρια που προσπαθεις τοσο γιαυτα τα παιδια μπραβο σου,ελπιζω να σε βοηθησα λιγο,πως ειναι ο γλυκουλη σου;

σας αφηνω γιατι απλωσα σεντοναρα πρωι πρωι :o:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmeraaaaaaaaa koritsiaaa!!!!

ANNA MARIA mou pali recital edwse o kouniados? :lol: e ontws gia 27 xronwn den thn vriksw logiki simperifora ALLA oloi oi antres argoun na ,megalwsoun...ta exw dei kai egw auta :lol:

karolinaki kai esy maio gennas e??? :D egw to poly mexri 15 maiou..pou einai h ΠΗΤ μου..αλλα απο οτι καταλαβα ερχονται πιο νωρις συνηθως...ε?

ΚΑ1 ΚΑΙ εγω θυμαμαι μικρουλα βιαζομουν να παω σχολειο απο μικρουλα!αρα θα σου βγει μαθηταρα ο μικρος ;););) (ψωναρα εγω :lol: )

εχεις σκεφτει να τον πας σε παιδικο σταθμο για να ασχολειται?αλλα μικρουλης ειναι ε?

κοριτσιααααααα ενα θεμα που εγινε το θεμα της χρονιας με τους γονεισ μου,τη γιαγια,τις θειες,τα πεθερικα :evil::evil: ΠΩΣ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ????

εγω λεω με το καθισματακι αυτοκινητου που πηραμε και ειναι απο 0-13 κιλα!!!ΑΛΛΑ αυτο το λεω μονο εγω...μεχρι και τον αντρα μου τον πεισανε να το βγαλουμε με καλαθουνα!

λεει ΔΕΝ καθονται τοσο μωρα νεογεννητα στο καθισματακι...οντως ετσι ειναι???

εγω δεν εχω εμπειρια...ενταξει 10' απεχουμε απο το σπιτι οποτε λες μηπως να τους ακουσω???

τι λετε???

α!και το σημα μωρο στο αυτοκινητο απο που το αγοραζουμε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κουκλιτσες μου

Κατερινα έκανα αιτηση στην ομάδα, περιμένω να με δεχτεις!

Καρολινάκι μεγάλωσε πολύ ο ποντικουλης και ειναι έτοιμος για την μεγάλη εξοδο. Φοβερή η Λυδια να δουμε τι θα λενε και τι θα κάνουν μετά...εγώ την ρωτάω που θα βάζουμε τον μπεμπη για ύπνο και μου λεει μαζι της και αμα κλαιει μου λεει θα με φωνάζει. Περαστικά κοριτσακι τιποτα δεν θα ειναι.

Ανθή και εγώ το ζητάω καθημερινά το γλυκάκι μου δεν μπορώ και χθες έφερε το βραδυ ο άντρας μου κάτι muffins και του λεω θα με ξεκάνεις, θα παω να τσιμπήσω τωρα ένα έτσι για πρωινό. Αύριο θα πάω και για την καμπύλη ζαχάρου. Συμφωνώ για τις δουλειες και εγώ μονη μου θελω να τα κάνω για βοήθεια προτειμώ να μου κρατήσουν λιγο την μικρή πχ να πάνε στις κουνιες και εγώ να κάτσω να τα κάνω οπως θέλω και σε λιγότερο χρονο αν τους ειχα στα ποδια μου.

Μαρινα μπορει να βγει με την καλαθουνα αλλά πως θα την έχετε στο αυτοκινητο απο θέμα ασφάλειας, εγώ την έβγαλα με το port-bebe του καροτσιού και αν θυμάμαι καλά επιανε με τις ζώνες του αυτοκινήτου και ειχε και ειδικές ζώνες το port-bebe για το μωράκι. Στο καθισματάκι την έβαλα μολιε σαράντησε. Σήμα για το αυτοκινητο θα βρεις στα jumbo, έχουν και τα mothercare και τα Λητώ σιγουρα. Οσο για την ΠΗΤ δεν ειναι κανονας οτι έρχονται νωριτερα πάντα μπορει να πάρεις ολο τον μηνα.

Σημερα θα φτιάξω μουσακά πάω να ξεκινησω σιγά σιγά ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρινακι εγω στον πρωτο γεννησα στις 18 Μαιου και ειχα πητ στης 19 στον δευτερο 14/8 και ειχα πητ στις 20 και στον τριτο πηγα για προκληση στις 28/12 αφου δεν ελεγε να βγει,συνηθως απο οτι εχω ακουσει τα περισσοτερα αγορακια περνουν ολο το μηνα ειναι πιο τεμπελικα απο τα κοριτσια,αλλα δεν ξερεις καμια φορα στον Δημητρη οταν πηγα στο γιατρο και με ειδε μου ειπε οτι ειχα πολυ μαλακο τραχηλο και οτι θαγεννησω σε 15 μερεςτο πολυ,ο μαγκας ομως ειχε αλλα σχεδια του καλαρεσε εκειμεσα και δεν ηθελε να βγει κι ετσι πηρα ολο το μηνα,ολα σχετικα ειναι παντως ,καλα ειναι να εχεις πορτ μπεμπε το καθισματακι εχει κλιση και δεν μπορει να σταθει ενα νεογεννητο,εγω τον πρωτο και τον δευτερο τους εβγαλα με καλαθουνα,δεν ειχα παρει πορτ μπεμπε τοτε δεν ειχα αγορασει δεν ξερω γιατι ,καθομουν κι εγω πισω και τους κρατουσα,τον τριτο τον εβγαλα με πορτ μπεμπε μου το εδωσε μια φιλη μου και το χρησιμοποιησα πολυ τον πρωτο καιρο,καλα ειναι να αγορασεις ενα θα σε βολεψει ,τον Σεπτεμβριο θα τον στειλω παιδικο δεν βιαζομαι αφου δεν δουλευω ας κοψουμε την πανα πρωτα

Κατερινακι μουσακα μιαμμμ μπελαλιδικο φαγητο διαλεξες,εγω εχω παστιτσιο απο χθες και θα κανω και κατι για συμπληρωμα δεν ξερω ακομα τι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα πολυλογουδες μου!

Εμεις οπως χτες, προχωραμε καλα, περιμενουμε. Εχω μεγαλη χαρα, αλλα και μια αγωνια μη γινει το παραμικροοοο! Αν ολα πανε καλα, εχω υποσχεθει πως στη βαφτιση του Δημητρακι 1η Ιουλιου, ενω δεν ειχα σκοπο να κανω κατι μετα, θα κανω ενα γλεντι στο σπιτι μου τρικουβερτο! Ετσι να ξορκισουμε πια αυτη τη μαυριλα, αει σιχτιρ!

Κατερινακι μου, κοριτσι μου το ξερω οτι το κανετε αληθινα απο την καρδια σας και για αυτο ευχαριστω! Οπως λεει και η Ανθη, η εποχη ειναι δυσκολη, ολοι εχουμε ζορια, το να παραμενουμε ανθρωποι ειναι δυσκολη προκληση. Πως μπορω να μπω στην ομαδα; Για βοηθα λιγο...Ο Δημητρακης ζηλευει μωρε που τα αλλα πανε σχολειο, αμα παει να τον δω! Αχ, σχολειο! Τι ωραια! Μου λειπει αυτη η ξεγνοιασια!...

Αννα Μαρια μου ετσι θα μπορουσε να εξηγηθει τοσο αλλοπροσαλη συμπεριφορα. Κριμα νεο παιδι, θα επρεπε να τον εχει κοιταξει νωριτερα η μανα του, αλλα εστω και τωρα θα ειναι καλο. Κι αν κοιταχτει κι εκεινη καλο θα ειναι, ουτως η αλλως τα προβληματικα παιδια συνηθως προερχονται απο προβληματικους γονεις...Τι ειναι τα μυρα;

Βρε Καρολινακι περαστικα, ελπιζω να μην χειροτερεψεις. Ο ποντικουλης ολα τα λεφτα! Σαββατογεννημενος ειναι και ο δικος μου, λενε οτι αυτο φερνει τυχη, αχ μακαρι! Παντως διδυμακι θα ειναι, τα καλυτερα παιδια ειμαστε! Εγγυημενο! Αλλα να ετοιμαζεσαι για πολλη τρελα, ειμαστε στον κοσμο μας ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ! Η Λυδια ειναι τοσο γλυκεια, τι ειπε το ζουζουνι, ελιωσες ετσι; Εμ εδω ελιωσα εγω!...

Ανθουλα μου σε ευχαριστω πολυ, ειναι πολυ γλυκο αυτο που λες! Οσο μπορεις χαλαρωσε παντως, εμενα μου θυμιζεις την αδερφη μου που ειναι ικανη να μην μπορει να κοιμηθει το βραδυ αν τα μαξιλαρια του καναπε δεν ειναι φτιαγμενα. Κι απο ο,τι διαβαζω μαλλον εγω ειμαι πολυυυυ τεμπελακι τελικα, γιατι ουτε κολλημα εχω με το σπιτι, ειδικα μετα το παιδι, αλλα κυριως οχι απλα δεν ενοχλουμαι να μου κανουν αλλοι τις δουλειες, αλλα αν μπορουσα δεν θα ακουμπουσα εγω τιποτα απολυτως! Αλλα αυτο δεν γινεται...δυστυχωωωως!

Μαρινα εγω δεν θυμαμαι πως τον εβγαλα, νομιζω στο καθισματακι, εχω την αισθηση οτι υπαρχουν καθισματακια που ειναι καταλληλα για νεογεννητα, αλλα δεν ειμαι σιγουρη, παντως στο προσπεκτους του καθισματος που πηρατε θα γραφει σιγουρα.Δεν ειναι απολυτο αυτο με τις ημερομηνιες, εμεις γεννησαμε ακριβως στις 40 εβδομαδες, Σαββατο 12 Φλεβαρη ηρθε ο μπεμπης, αν δεν ερχοταν θα πηγαινα για προκληση Δευτερα 14. Σημα θα βρεις σιγουρα στα τζαμπο.

Καγκουρακι μου τι γλυκια η Αγγελικουλα σου! Πως και πως το περιμενει το αδερφακι! Εσεις εχετε καθε λογο να ειστε κοιλιοδουλες, εγω παλι ειμαι εκ γενετης και δεν νομιζω να αλλαξω....Στειλε κανενα κομματακι μουσακαααα!!

Λοιπον, εγω λεω να μην ξανακοιμηθω γιατι τελευταια ολο προφητικα ονειρα βλεπω και βγαινουν ΟΛΑ και δυστυχως δεν ειναι τα νουμερα του τζοκερ. Σημερα παλι εβλεπα διαφορα και ξυπνησα και λεω ΟΚ κακα μαντατα θα ακουσω και μαλιστα υγειας κι ετσι εγινε με ενα θεμα σοβαρο της πεθερουλας μου που χειροτερεψε, αλλα πιστευω συντομα να περασει ΚΑΙ αυτο! Ελεος πια, enough!

Σας φιλω ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα ομορφουλες μου κοριτσαρες!!!!!!!!!!!!

τι κανετε ?

σημερα ειχαμε πολυ λατζα και πολλα μαγειρεματα με την πεθερα μου... :roll:

ηταν και καλα να καθομαι εγω στον καναπε... και τελικα μας συνεπηρε η μαγειρικη..και τις δυο... :D ξεκινησαμε αγκιναρες ογκρατεν.. :D:D εφτιαξα εγω τον κιμα και αυτη το πιο δυσκολο...το καθαρισμα μπλιαξ της αγκιναρας..εφτιαξε και την κρεμα...και η πλακα ειναι οτι δεν αρεσε σε κανεναν μας αυτο το φαι περα απο τον κιμα και την κρεμα :lol::lol: τσαμπα κουραση..

αλλα περισσεψε κρεμουλα και κιμας και λεμε δεν κανουμε και ενα παστιστιο...!!!!! :D:D

και αφου ειχαμε και αλλο μισο κιμα ..επλασα μπιφτεκια μιαμι και πατατουλες στο φουρνο...

κοπιαστε να φαμεεεεεεεε!!!!!!!!

βεβαια κουραστηκα πολυυυυυυυυ..γιατι ημουν πολλες ωρες ορθια ενω δεν κανει...αλλα οκ δεν επαθα κατι...

μωλεεεεε κοριτσια... κανωμια ατασταλιααααα ενω εχω τον ποντικουλη... :oops::oops::oops: εχοντας κλειστει τοσο καιρο μεσα και αρρωστη ηταν η παρεουλα μου ο δευτερος καφες και εδω και λιγο καιρο κανα διμηνο το χω καθιερωσει... δυο καπουτσινακια πινω...:oops::oops: πηγα να το κοψω αλλα δεν τα καταφερα... :( παλι βηχω λιγακι και ημουν λιγο στεναχωρημενη δεν θα πω ψεμματα :oops: ελπίζω να μην τον πειραξει πολυ και να μου βγει και αυτος νευρικος σαν το παπι μου.... :roll::roll:

α δεν σας ειπα καλε...το σεχ δεν μας το κοψε...ο πιπιλογος....απλα ειπε με μετρο... :lol::lol::lol: πολυ χαρηκα η παπιομανααααααααα...στον μπεμπη ειμαι σαν την γατουλα..νιαουυυυυυυ.... :lol::lol::lol:

στην παπενια μου αντιθετως...δεν πολυηθελα...

τι αλλα νεα ?

κατερινακι εκανα κι εγω αιτημα στην ομαδουλα ..περιμενω την εγκριση σας κυρια μου!!!!!!!!! :lol::lol:

ανθουλι μου γλυκο!!!! πολυ καλο αυτο με τα επαναληπτικα των πανελληνιων !!!!! μακαρι να μπορουσες να το καθιερωνες φιλεναδα... :lol::lol: πωπω φανταζομαι πικρα οταν θα δες το σημαδι απο το σιδερο...

οσο γ'αυτο που λετε...εγω δοξα τω θεω δεν εχω παραπονο ..ας ερχεται το κατερινακι μου...ετσι την λεω... :D:D και ας μπλεκεται στα ποδια μου..ειδικα στο σιδερο και στο ραψιμο ειναι θεααα!!!!και σας εχω πει ποσο μα ποσο πολυ την αγαπω...πτου πτου μην μας ματιασω.... :roll:

αλλα ναι στο φαι...θελω εγω να βαζω τα υλικα..!!!!.ειμαι λιγο περιεργη ..το θελω οπως ακριβως το φτιαχνω εγω... :D:D:D

καγκουρακι μου αντε να κανονισουμε καμμια συναντησουλα.. :D:D απλα δεν το επιδιωξα αμεσα..γιατι εχω λιγο βηχαλακι και λεω λες ναναι κατι και κολλησω καμμια σας..γαυτο..

αχχχχχχχχχ σε ενα μηνα γενναωωωωωωωωωωωωω και μετα τερμα οι καφεδουμπες... :!::!: αρχιζω να το συνειδητοποιω..και αγχωνομαι λιγακι... :roll::roll: θα αλλαξει ολη μας η ζωη...η λυδια μου ειναι μια μεγαλη κοπελα...οπως αυτοαποκαλειται και η ιδια :lol::lol: και σελιγο θα χουμε ξενυχτια...ελπίζω όχι σαν την αδελφουλα του..που μας πεθαναν οι κολικοι της μεχρι τον 8 μηνα δεν ειχε στρωσει ο υπνος της..και ειχε κανει ποσο καιρο την νυχτα μερα...αλλα κατι μου λεει οτι ο ποντικουλης μου θα ναι πιο ηρεμος απο την παπενια μας...μακαριιιιιιιιιιιιιιιιι...

σας ζαλισα αγαπες μου?

αλλα δεν βλεπω πολυ κινηση στο καφεδακι μας που ειστε καλε τσουπριτσες μου?

αννα μαρια..

χριστινακι..

μωρουδενια μου θα σαι η πρωτη που θα γεννησεις ε?και μετα καπακι εγω..ε.?αντε με το καλο κοριτσακι μου :D:D εννοειται μπορεις να βαλεις το νεογεννητο στο πορτ μπεμπε...δεν παθαινει τιποτα..και εμεις το λυδακι μας ετσι το βγαλαμε απο το μαιευτηριο...

σας φιλω...

πηγα να ποσταρω το πολυλογουδικο τοξοτακι :lol::lol: αλλα ειδα οτι μπηκε το χριστινακι μας... :D

να σαι καλα για τα καλα σου λογια...

ανταποδιδω και εσυ φαινεσαι πολυυυυυ γλυκια και θα χαρω πολυ να σε γνωρισω και απο κοντα !!!!!!

αχ διδυμακια και τα δυο θα ναι...δεν ασχολουμαι με τ αζωδια...αλλα σαν κουκουβα..θα τα λατρευω οπως και αν ειναι...

τωρα απλωνω το παπιοσεντονακι μου!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβοοοοοοοοοοο χριστινακι για τα ευχαριστα νεα!!!!!!!!!απο τα μπεμπε σας!!!!!!!!!!!! :ymapplause::ymapplause::ymapplause: μακαρι ολα να πανε κατ'ευχην και οντως να κανετε παρτακι τρικουβερτο...στο ευχομαι ολοψυχα... η ψυχολογια της αδελφουλας σου ειναι καλυτερα?

να ξερεις οτι τα σκεφτομαι συχνα τα μπεμπε..και ευχομαι και εγω ..:ympray::ympray:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καρολινάκι μου βλέπω το ριξαμε στη μαγειρική και οι δυο μας σήμερα με μπελαλιδικα φαγητά οπως λεει και η Κατερινα. Για συνάντηση μολις νιώσεις καλύτερα μου λες γιατι μετά τον μηνα δεν σε βλέπω να προλαβαινεις... και οχι τιποτε άλλο μετά θα πιασουμε εμεις σειρά!

Χριστινάκι χαιρομαι που προχωράνε καλά τα πράγματα και φυσικά να το κάνετε το γλέντι μετά τη βάπτιση του Δημητράκη και να έχετε και τα διδυμάκια μαζι σας!

Οι υπολοιπες που χαθηκατε σήμερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειμαι λιγο νταουν. Προσπαθησαν να αποσυνδεσουν απο το οξυγονο το αδυναμο μωρο και δεν τα καταφερε, ζοριστηκε τοσο που εβγαλε λιγο αιμα απο τον πνευμονα και για 12 ωρες δεν θα τρωει κιολας...ειναι απο αυτα που συμβαινουν γενικα στα προωρα; Ξερει καμια; Ξερω οτι θα εχει πολλα σκαμπανεβασματα μεχρι το τελος και θελει υπομονη, αλλα ανησυχω ρε γαμωτο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Εγώ πάλι έτρεχα όλη μέρα. Το πρωί πήγαμε στη μάνα μου να αποχαιρετήσουμε το πεθερικό που έφυγε! Καθίσαμε εκεί πέρα με τον Αντρίκο, τους πήγε ο άντρας μου στο αεροδρόμιο και μετά πήγε για διάφορες εξωτερικές δουλειές. Ήρθε, μας πήρε, πήγαμε σπίτι, έβγαλα γάλα, κράτησα τον μικρό, έκανα διάφορες δουλειές, και μετά πήγα σχολείο. Πριν κανένα εικοσάλεπτο γύρισα σπίτι.

Ο κουνιάδος δυστυχώς έχει σοβαρό πρόβλημα όπως τον κόβω. Διάβασα για το σύνδρομο ελλειμματικής προσοχής και έχει όλα τα συμπτώματα, αλλά δεν είναι μόνο αυτό, έχει εθιστεί στο ίντερνετ και δεν επικοινωνεί καθόλου με το περιβάλλον. Πρέπει αν του στοίχισε πολύ και ο χωρισμός από τη γυναίκα του, αν και ο ίδιος δεν ήθελε να παντρευτεί και το έκανε μόνο λόγω της εγκυμοσύνης της κοπέλας. Όλα αυτά τα προβλήματα που έχει πιστεύω οφείλονται και στον τρόπο που μεγάλωσε, από τη μία τον είχαν υπερβολικά κακομαθημένο, και από την άλλη παραπεταμένο. Ειδικά ο πατέρας του τον θεωρεί άχρηστο και τον έχει κάνει να το πιστέψει και ο ίδιος. Το σχολείο δεν το έχει τελειώσει. Επηρεαζόταν πολύ από τον μεσαίο αδελφό ο οποίος ήταν ο τύπος κοπάνα-μηχανή-γκόμενες και ο οποίος όλη μέρα γυρνούσε και δεν πατούσε στο σχολείο, και οι γονείς τους σταμάτησαν από το πρωινό, τους έβαλαν σε δουλειά και τους έγραψαν στο εσπερινό, με αποτέλεσμα, κανένας από τους δύο να μην καταφέρει να τελειώσει το σχολείο. Αυτός έφτασε μέχρι την α' του εσπερινού τεχνικού λυκείου. Στο σχολείο, όσο πήγε, ίσως να πρόσεξαν ότι είχε πρόβλημα, αλλά να μην έδωσαν οι γονείς σημασία, ή μπορεί και να μην το κατάλαβε κανείς, δεν ξέρω.

Πάντως, δε θα ήταν άσχημο αυτό που λέει η Ανθή, να πάει και η πεθερά στον ψυχολόγο. Το έχουν τρελάνει το παιδί, εδώ αυτοί τρελαίνουν νορμάλ άνθρωπο, όχι αυτόν που μερικές βίδες του έλειπαν από πριν. :P

Για τις δουλειές που λέτε, εμένα μου αρέσει να τις κάνω και να έχω το σπίτι μου πεντακάθαρο. Όταν τις κάνει οποιοσδήποτε άλλος, μου φαίνεται ότι κάτι δεν έχει γίνει σωστά. Παρ' όλα αυτά, δεν κάθομαι να σκάσω. Θα δεχτώ οποιαδήποτε βοήθεια είναι διαθέσιμη κι αν δεν είναι όλα τέλεια δεν έγινε και τίποτα. Εκτός από τη βοήθεια της πεθεράς, γιατί θα έπρεπε να τα ξανακαθαρίσω όλα απ' την αρχή. Έπλυνε κάτι πιάτα της μάνας μου και ήταν όλα βρώμικα. Τις κούπες του καφέ και τα ποτήρια απλά τα ξέπλυνε με λίγο νερό, ενώ μια κατσαρόλα ήταν γεμάτη λάδια αφ' ότου την είχε πλύνει. Γενικά με τις δουλειές δεν το έχει καθόλου, μπορεί να βάλει ηλεκτρική και να έχει στο δωμάτιο ένα ζευγάρι παπούτσια, και να μην το σηκώσει να καθαρίσει από κάτω. Και για πόσα χρόνια πήγαινε και καθάριζε σπίτια... Απορώ...

Ανθή, αμάν πια μ' αυτό το διόρθωμα... Κι εγώ πρέπει να κάνω κάποιες δουλειές του σχολείου, αλλά θα τις κάνω αύριο στο κενό μου. Απόψε θα κάνω μια προσπάθεια να συμπληρώσω τη φορολογική μου δήλωση, και θα σιδερώσω. Γουάου!

Κατερίνα, απαπαπ! Τι ενέργεια ήταν αυτή πρωί πρωί; Με ταξί πάνε τα μεγάλα σου σχολείο;

Μαρίνα, εγώ τον έβγαλα με πορτ μπεμπέ από την κλινική. Ο παιδίατρος μου είπε στο καθισματάκι μόνο αν γέρνει τελείως πίσω. Καθόμουν κι εγώ πίσω και τον κρατούσα, αλλά δε θα στο σύστηνα. Δεν ξέρεις ποτέ, πότε θα συμβεί το κακό. Το πορτ μπεμπέ που πήραμε έδενε με τις ζώνες του αυτοκινήτου και αγοράσαμε και ειδικές ζώνες για να κρατάνε το μωρό μέσα στο πορτ μπεμπέ, αλλά δεν καταφέραμε ποτέ να το ασφαλίσουμε με τις ζώνες, ούτε το πορτ μπεμπέ, ούτε και το μωρό. Αν αγοράσεις πορτ μπεμπέ, κάντε μερικές πρόβες από πριν για να μην βρεθείτε σε δύσκολη θέση εκείνη την ώρα και δεν ξέρετε τι θα κάνετε.

Εμάς πάντως, πολύ μας βόλεψε το πορτ μπεμπέ και για μέσα στο σπίτι, αφού εκεί τον είχα να κοιμάται μέχρι τριών μηνών, το είχα προσαρμόσει πάνω στον σκελετό του καροτσιού και τον μετέφερα μέσα στο σπίτι ακόμα και κοιμισμένο με πάρα πολλή ευκολία.

Καγκουράκι, μουσακάς μιάμ! Καλή επιτυχία αύριο στην εξέταση!

Καρολινάκι, καλά, εσείς φτιάξατε ολόκληρο μπουφέ! Ποιος τα έφαγε καλέ όλα αυτά; Πολύ γέλασα με τις αγκινάρες, αφού δε σας αρέσουν τι τις φτιάξατε; :lol: Εγώ πάντως δε θα άντεχα με τίποτα να μαγείρευα με την πεθερά! Κιμάς θα κατέληγαν τα νεύρα μου...

Χριστίνα, σε άφησα επίτηδες τελευταία.

Μην πέφτεις, ίσως να ήταν πολύ νωρίς που έβγαλαν το μωρό από τον αναπνευστήρα και γι' αυτό να μην τα κατάφερε. Γενικά, απ' όσο ξέρω, το βασικό πρόβλημα των πρόωρων μωρών είναι το ατελές αναπνευστικό σύστημα. Οπότε, δεν είναι και τόσο περίεργο που ζορίστηκε το μικρούλι.

Μακάρι να πάνε όλα καλά!

Τα μύρα είναι το πρώτο μπανάκι του μωρού μετά τη βάφτιση και το πλύσιμο όλων των ρούχων που φόρεσε/χρησιμοποίησε από τη μέρα της βάφτισης. Το νερό το κρατάμε και το πετάμε στη θάλασσα ή σε γη που δε θα πατηθεί (μια γλάστρα, π.χ.) ή στο χωνευτήρι της εκκλησίας. Το δικό μας νερό προς το παρόν το περιφέρουν οι γονείς μου σε όλη την πόλη με το αυτοκίνητό τους και δεν έχει καταλήξει κάπου...

Σας φιλώ όλες κοριτσάρες, θα κάνω το απονενοημένο και θα συμπληρώσω τη φορολογική δήλωση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπλήρωση φορολογικής δήλωσης: ΑΝΕΠΙΤΥΧΗΣ.

Θα την πάω αύριο στο σχολείο να με βοηθήσει κανένας συνάδελφος που έχει ξανακάνει.

Πάω για σίδερο κι ελπίζω αυτό να είναι επιτυχές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Είστε όλες καλά;; Σήμερα τελείωσα νωρίς τη διόρθωση. Μετά το φροντιστήριο είχα μάθημα με ένα παιδάκι αλλά το ακύρωσε. Έτσι, γύρισα νωρίς στο σπίτι, η μαμά μου πήγε τον Πάνο στην παιδική χαρά και έτσι εγώ διόρθωσα κάποια γραπτά με αποτέλεσμα να είναι πιο χαλαρά τα πράγματα το βράδυ! Κατά τα άλλα στη δουλειά-μισή ώρα πριν χτυπήσει το κουδούνι για έξω- με έπιασε πόνος στην κοιλιά :?:?:? Έβαλα το χέρι μου στην κοιλίτσα και κάααααπως ηρέμησα αλλά οριστικά με άφησε όταν σχόλασα..Τυχαίο;;;;; :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Κατερινάκι κάνουμε τη ζωή μας δύσκολη με τις παραξενιές μας στο θέμα των δουλειών :?:?:? ..Να σου πω όμως και κάτι;; Δεν πειράζει γιατί όσο πιο πολύ χώνεται κάποιος στο σπίτι μας τόσο πιο πολύ ανακατεύεται μετά. Ο Δημητράκης βιάζεται να πάει σχολείο;;;Βλέπει και τα μεγάλα και ζηλεύει. Τα μεγάλα πηγαίνουν με ταξί;;;;;

Καρολινάκι μου καλό το ρίξατε στη μαγειρική;;;; Ωραία πραγματάκια έφτιαξες! Εγώ πάντως θα έτρωγα και τις αγκινάρες! Μου αρέσουν πολύ! Ας ελπίσουμε πάντως ότι τα πράγματα δε θα είναι τόσο τραγικά όταν με το καλό γεννήσουμε. Άλλωστε θα είμαστε και πιο έμπειρες! Στα πρώτα πέφτουμε με τα μούτρα και πήζουμε! Τώρα λόγω των πρώτων θέλουμε δε θέλουμε δε θα γίνει κάτι τέτοιο. Θυμάμαι όταν έκανε η αδερφή μου το δεύτερο ούτε που κατάλαβε πως έχει νεογέννητο στο σπίτι. Στο πρώτο της τα είδε όλα!!!Βέβαια δεν ξέρω αν έπαιξε ρόλο ότι στο πρώτο θήλασε ενώ στο δεύτερο όχι...Ξέχασα χτες να σχολιάσω τα λογάκια της Λυδίας σου!! Άπαιχτη είναι! Είδες βρε τι κόρη έχεις;; Από τώρα θέλει να σε βοηθά το παιδί! Αστέρι η παπένια σου! Πώς είσαι με το μπούκωμα;;

Καγκουράκι μου χαρά στο κουράγιο σου με το μουσακά. Δεν έχω φτιάξει ποτέ μουσακά. Σήμερα έφτιαξα ψάρι για Πάνο, πουρέ, μπρόκολο και κολοκυθάκια καθώς και κοτόπουλο στο φούρνο και τα είδα όλα με τα πλυσίδια..Ένα άλλο κουλό που έχω είναι ότι παρόλο που έχω πλυντήριο πιάτων προτιμώ να τα πλένω στο χέρι..

Η Αγγελικούλα ξέρει τι λέει! Θα κοιμάται με τον αδερφούλη της αλλά έτσι και κλαίει θα σε φωνάζει :lol::lol::lol:

Χριστινάκι μου μην ανησυχείς με το μωράκι σας..Ίσως να έκαναν πολύ νωρίς την προσπάθεια..Πάντως θα δεις που και τα μωράκια θα βγουν υγιέστατα από το μαιευτήριο και το τρικούβερτο γλέντι θα κάνεις!!!!

Όσο για το ότι δε σε νοιάζει να κάνουν άλλοι τις δουλειές και για το ότι δε σκας και αν δεν είναι όλα στην εντέλεια σε ζηλεύω πολύ!!! Θα ήθελα πολύ να ελέγξω το ελάττωμα αυτό που έχω. Μάλλον μοιάζω πολύ με την αδερφή σου. Δεν υπάρχει περίπτωση να κοιμηθώ αν υπάρχει έστω και ένα άπλυτο κουταλάκι στο νεροχύτη ή αν οι καναπέδες δεν είναι φτιαγμένοι κλπ κλπ κλπ. Επίσης, τα αυτοκινητάκια του Πάνου τα βάζω πάντα με την ίδια σειρά πάνω σε ένα ράφι. Αν κάποιος τα τακτοποιήσει με άλλη σειρά, τα κατεβάζω όλα και τα ξαναφτιάχνω...Μιλάμε για τρέλα :oops::oops::oops::oops::oops:

Μωρουδένια έγώ έβγαλα τον Πάνο με το πορτ μπεμπέ από το μαιευτήριο. Είχε ζώνες για να δεθεί στο καθισματάκι αλλά όπως και η Άννα Μαρία δεν έβγαλα άκρη και απλά κάθισα πίσω και το κρατούσα..Ξέρω όμως αρκετές κοπέλες που έβγαλαν τα μωράκια τους με το καθισματάκι που λες.Μάλιστα αυτή τη φορά που θα μου δανείσει μια φίλη ένα τέτοιο καθισματάκι έλεγα να βγάλω το μωρό με αυτό..Θα το ψάξω λίγο παραπάνω το θέμα. Πλησιάζει ο καιρός που γεννάς!!! Συνήθως στα πρώτα μωράκια τρως όλο το μήνα. Στον Πάνο είχα ΠΗΤ 14-03 και γέννησα 14-03. Σαββατογεννημένο και το δικό μου!!!! Επίσης κι εγώ είμαι Σαββατογεννημένη!!!!

Άννα Μαρία έφυγαν τα πεθερικά! Μπορείς να χαλαρώσεις!!! Καλά η πεθερά ούτε πιάτα δεν πλένει καλά;; Και αυτοί που τη φώναζαν για να καθαρίζει τα σπίτια τους πώς την κρατούσαν;;; Όσο για τη διόρθωση άστα. Έχω βαρεθεί τη ζωή μου..Τα βάσανα όμως τελειώνουν για φέτος!!! Θα κάνω λίγη υπομονή ακόμα!

Κοριτσάκια αποφάσισα να κάνω μια συζήτηση με τα αφεντικά όταν τελειώσουν τα μαθήματα και να τους πω ότι δεν πρόκειται να γυρίσω πριν σαραντίσω. Δε θα κάτσω να σκάσω εγώ για το πότε θα γεννήσω. Μπορεί να φάω όλο το μήνα άλλωστε. Όλα είναι πιθανά. Θα τους πω λοιπόν ότι ανεξαρτήτως ημερομηνίας γέννας θα γυρίσω αφού σαραντίσω και να βρουν μια λύση για τις λίγες εβδομάδες που θα απουσιάσω. Έχω το δικαίωμα ρε κορίτσια να κάτσω έστω 40 μέρες με το μωρό. Είναι ΔΙΚΑΙΩΜΑ αυτό.Το να γυρίσω νωρίτερα από το σαραντισμό είναι τουλάχιστον βάρβαρο. Τα τελευταία χρόνια στη διέυθυνση είναι και μια καθηγήτρια με 2 παιδιά που σχεδόν όλα περνούν από το χέρι της. Λογικά θα το καταλάβει..Τι λέτε;;;;

Ο Πανούλης έχει κολλήσει που η αδερφούλα του δεν έχει ρουχαλάκια ακόμα :lol::lol::lol::lol: Άνοιξε ένα ντουλάπι, πήρε από μέσα όλες τις πετσέτες και τις έβαλε σε ένα συρτάρι άδειο που ξέρει ότι θα το δώσουμε στη μπέμπα! Επίσης, όλη μέρα σήμερα μου λέει ότι αυτός είναι το φραουλάκι μου...Χαρά να δείτε όταν τον λέω φραουλάκι :lol::lol::lol::lol: Εντωμεταξύ ποτέ δεν έχω αποκαλέσει τη μπέμπα έτσι μπροστά του. Φαίνεται όμως του το είπε η ανιψούλα μου που της το είχα πει. Του έμεινε!!!

Αυτά και για σήμερα κοριτσάκια μου! Πάλι πολλά έγραψα αλλά με μάθατε πλέον :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλες

σημερα παλι τα ιδια ειχαμε ξυπνησε παλι και ηθελε να παει σχολειο,του λεω θα σε παει η μαμα μια μερα στο σχολειο και μου λεει<< οχι μαμα μομος μου >>δεν με θελει κιολας το σκατο :lol::lol: λεω να τον παω καμια μερα στον παιδικο αλλα φοβαμαι μην μου το ζηταει ξανα μετα,απο το προνηπιο και μετα τα πηγαινει ταξι τα παιδια στο σχολειο,πληρωνει η νομαρχια για τη μετακινηση των μαθητων μας,φετος ειναι τρια παιδακια τα δυο τα δικα μου και ενα κοριτσακι,απο του χρονου και μετα αυξανονται σιγα σιγα και στην ηλικια του Δημητρη μπορει να χρειαστουμε και λεωφορειακι θα ειναι γυρω στα 15 παιδακια ,δεν μπορω να ξεκινησω γενικη με το ζιζανιο θελει συνεχεια εξω να ειναι να δουμε πως θα κανω τις δουλειες,στις 18 Μαιου εχει γενεθλια ο Νικος μου και αρχισα την αναζητηση για τον μπουφε παλι ,η τουρτα που θα κανω θα ειναι μπαλα ποδοσφαιρου για πειτε καμια ιδεα για τα υπολοιπα,σημερα εχουμε κουρεμα θα ερθει μια κοπελα να κουρεψει ολους τους αντρες μου παραμεγαλωσαν τα μαλλια τους και ιδρωνουν πολυ οσο ανοιγει ο καιρος

Χριστινακι κι εγω αυτο ξερω το αναπνευστικο ειναι αυτο που εχει προβλημα οταν ενα μωρο ειναι προωρο και απορω κιολας γιατι βιαστηκαν τοσο να του βγαλουν το οξυγονο,τελοσπαντων αυτοι ξερουν καλυτερα απο μας,πως ειναι σημερα τα μωρακια σας;;και με το δικιο σου να κανεις μεγαλο γλεντι το χρειαζεστε ολοι σας,για την ομαδα μπες μεσα και καπου πανω δεξια γραφει καπου συμμετοχη πατα το και στειλτο μου για να σε εγκρινω

Αννα Μαρια αντε να ηρεμησεις κι εσυ,οσο για τον κουνιαδο σου τι να πω κριμα ο ανθρωπος,παιδια εχει;και πως καθαριζε σπιτια αυτη η γυναικα ενω δεν το εχει με τις δουλειες απορω...........

Ανθη μου καλα θα κανεις και θα απαιτησεις να μεινεις σπιτι τουλαχιστον τις πρωτες 40 μερες το χρειαζεσαι κι εσυ αλλα κυριως η φραουλιτσα σου

Καρολινακι τι πολλα φτιαξατε :o:o αγκιναρες δεν εχω μαγειρεψει ποτε πως μου ξεφυγαν :o:D κι εγω επινα δυο καφεδες φιλτρου στις εγκυμοσυνες μου που επεφταν χειμωνα τα καλοκαιρια επινα κρυο τσαι το γιατρο που ειχα ρωτησει μου το ειχε επιτρεψει

Κατερινακι πως εγινε ο μουσακας σου;;πως τα παει η Αγγελικη στον παιδικο;

δεν σχολιαζω αλλο παω να αρχισω καμια δουλειτσα τωρα που παιζει το ζιζανιο,πολλα φιλια σε ολες

καντε και οι υπολοιπες αιτηση στην ομαδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Εγώ όλη μέρα δεν έκανα τίποτα γιατί κρατούσα τον μικρό και πήγε ο άντρας μου σε εξωτερικές δουλειές. Μετά βίας έφτιαξα έναν αρακά, έχουμε και ρύζι από προχτές (αυτό θα πει οικονομία) και φάγαμε μια χαρά!

Ανθή, εννοείται ότι είναι δικαίωμα να καθίσεις στο σπίτι μέχρι τον σαραντισμό. Και μια μαθήτριά μας που γέννησε, κάθισε σπίτι μέχρι που σαράντισε, και παρ' όλο που έμπαιναν απουσίες, θα τη βοηθήσουμε να μη χάσει τη χρονιά, γιατί είναι πολύ βάρβαρο να την αφήσουμε στάσιμη λόγω απουσιών, από τη στιγμή που γέννησε. Μακάρι να καταλάβει αυτή η κυρία που είναι υπεύθυνη, αν και, και η περσινή διευθύντρια του σχολείου μας έχει δύο παιδιά και εγγονή και δεν καταλάβαινε τίποτα, ούτε την ενδιέφερε, και είναι και παπαδιά, τέλος πάντων...

Για τις δουλειές, δεν το συζητώ, είσαι το αντίθετό μου! Εμένα το σπίτι τώρα είναι σε χαώδη κατάσταση. Μαζεύω, μαζεύω, αλλά πάλι, δεννν!!! Η κουζίνα δε είναι ένα μαύρο χάλι. Περιμένω μήπως πλύνει ο άντρας μου κανένα πιάτο, γιατί όποτε πλύνω πιάτα με πεθαίνει η πλάτη μου. Ελπίζω να φιλοτιμηθεί να πλύνει κάτι...

Το Μεγάλο Σάββατο είχα πάει στον ξάδελφό μου που είχε γεννήσει η γυναίκα του δέκα μέρες πριν και έχουν και ένα κοριτσάκι πεντέμισι χρονών, και ήταν το σπίτι γλειμμένο. Όλα στην εντέλεια, ούτε τρίχα δεν ξέφευγε. Ίχνος σκόνης και όλα στη θέση τους. Όσο για την ίδια, με κανονικά ρούχα και παπούτσια, όχι πυτζάμα-ρόμπα-παντόφλα, ή έστω με φόρμες και μαλλί κομμωτηρίου παρακαλώ. Όχι σαν κομμωτηρίου, είχε πάει στο κομμωτήριο λίγο πριν! Αλλά δε θηλάζει, ε σόρι κιόλας, αυτό είναι το μεγάλο παλούκι.

Τώρα που είπα για θηλασμό, σας είχα πει νομίζω για μια φίλη μου που γέννησε πρόσφατα και πήγαμε να τη δούμε στο μαιευτήριο και είχε βάλει πολλά κιλά και σχεδόν δεν την αναγνώρισα. Τέλος πάντων, αυτά ως εισαγωγή, όχι ότι έχουν σχέση τα κιλά. Της έστειλα χτες μήνυμα για να τη ρωτήσω πώς τα πάει με το θηλασμό, επειδή είχε πει ότι είναι αποφασισμένη να θηλάσει αποκλειστικά και είχε ενημερωθεί κιόλας αρκετά. Μου είπε ότι έχει εισέχουσες θηλές και της είπε ο γιατρός να αντλεί με το θήλαστρο, μήπως βγούνε έξω. Ρώτησα κάτι κοπέλες σε ένα γκρουπ στο φέισμπουκ, από τις οποίες ορισμένες είχαν το ίδιο πρόβλημα και θηλάζουν αποκλειστικά για αρκετούς μήνες τώρα, και μου είπαν ότι με το θήλαστρο δε γίνεται τίποτα, και πρέπει να βάζει το μωρό στο στήθος. Της το λέω και μου απαντά ότι της είπε ο γιατρός ότι δεν έχει γάλα, επειδή με το θήλαστρο βγάζει μόνο 50 μλ και ότι ανήκει στο 10% των γυναικών που δεν έχουν παραγωγή γάλακτος. Της λέω ότι με το θήλαστρο όχι μόνο δεν θα εδραιωθεί η γαλουχία, αλλά θα της κοπεί και το γάλα και ότι οι περισσότεροι παιδίατροι σαμποτάρουν το θηλασμό για να παίρνουν μίζες από τις βιομηχανίες γάλακτος και μου απαντά ότι ο παιδίατρός της είναι πολύ υπέρ του θηλασμού και τη βοηθά πολύ. Δηλαδή αν δεν τη βοηθούσε τι θα έκανε; Θα της έκοβε το στήθος; Της είπα κάποια πράγματα, αλλά από κει και πέρα είναι δικό της θέμα, δεν μπορώ να την πρήζω συνέχεια. Πιστεύω όμως ότι έχει ήδη χαθεί το παιχνίδι, αφού κατάλαβα ότι απογοητεύτηκε πολύ (προφανώς λόγω του άσχετου του γιατρού) και δεν έχει σκοπό να το παλέψει άλλο. Κρίμα ρε κορίτσια, είναι πολύ άδικο αυτό το πράγμα, κυρίως για το μωρό, αλλά και για την ίδια.

Το θέμα είναι ότι, άντε της λέω κάτι εγώ, δε θα βασιστεί στα δικά μου λόγια, αλλά σ' αυτό που της λέει ο γιατρός. Σκέφτομαι, όταν έχω το δικαίωμα, δηλαδή όταν και να καταφέρω να συμπληρώσω εννιά μήνες θηλασμού, να δώσω, αν τα καταφέρω, εξετάσεις για σύμβουλος θηλασμού. Θα το ψάξω λίγο.

Κατερίνα, πες στον Δημητράκη ότι όταν πάει σχολείο δε θα βλέπει την ώρα να φύγει!

Για την πεθερά και τις δουλειές που λέτε, η γυναίκα είναι από τις πιο βρωμιάρες που έχω γνωρίσει. Το σπίτι της είναι αφάνταστα βρώμικο, όχι απλά γεμάτο σκόνη. Είναι κάτι περισσότερο, είναι το σπίτι που έχει πολλά χρόνια να καθαριστεί και η βρώμα το έχει εμποτίσει. Το καθαρίζει, βέβαια, αλλά πολύ τσαπατσούλικα και όσα βλέπει η πεθερά. Για να καταλάβετε, τα πιάτα τα πλένει μόνο από την πάνω πλευρά!!!!!!! Με αποτέλεσμα, φυσικά, η κάτω επιφάνεια να είναι γεμάτη λάδια και λίγδα, που φυσικά δε φεύγει, γιατί έχει κολλήσει πάνω, και πρέπει να μπει σε κλίβανο για να φύγει! Οι κατσαρόλες το ίδιο, τα ποτήρια δεν τα πλένει, απλά τα ξεπλένει, ακόμα κι αν έχουν πιεί σ' αυτά ούζο! Μπορεί να φτιάξει κάποιο φαγητό, να γεμίσει το τραπέζι με αλεύρι, κ.λπ. και απλά να το σκουπίσει τσαπατσούλικα, και την άλλη μέρα το μισό αλεύρι να είναι πασαλειμμένο πάνω στο τραπέζι, και να καθίσουν να φάνε χωρίς να το καθαρίσει άλλο. Και σα να μην έφτανε αυτό, είναι και ο τρόπος της γενικά σιχαμερός. Π.χ. φτιάχνει τηγανιτές πατάτες και τις σερβίρει στα πιάτα με τα χέρια και λέει "καθαρά είναι τα χέρια μου" εννοώντας ότι τα έχει ξεπλύνει με νερό. Τέλος πάντων, τους είδαμε για φέτος, του χρόνου να δούμε αν θα τους δούμε!

Άντε, θα σας κλείσω μήπως καταφέρω να κάνω καμιά δουλειά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...