Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενέ "Κορίτσια για φίλημα" Νο 3


Recommended Posts

Καλημέρα !!!!

Χριστινάκι μου Χρονια Πολλά, να σας ζήσουν τα διδυμάκια ευχομαι να πάνε ολα καλά και για τα δυο, να περνουν βάρος να αναπτύσονται φυσιολογικά και σε λιγο καιρό να τα πάρετε σπιτι και τα δυο γερά και καλοτυχα. Μεγάλη Παρασκευή γεννησε στο Μητέρα και μια φιλη μου διδυμα κοριτσακια στην 31 βδομάδα 1150 το ένα και 1400 το άλλο. Με το καλο και η βάπτισή σας θα έχεις τώρα ετοιμασιες εσύ μετά την Αννα Μαρια μας.

Μαράκι γλυκας ο Στεφανάκος στην φωτογραφια δεν θυμάμαι αν στο ειχα πει!

Αννα Μαρια να σε αγχώσω λιγο έτοιμες οι μπομπονιέρες? Για το πάρκο εννοειται οτι μπορεις να τον βάλεις μέσα, βαλτου και μερικά παιχνιδάκια και θα του αρεσει, πάντως θα σου βγει πολύ ταρζανάκος το βλεπω εγώ γιατι τα ιδια μου έκανε και η Αγγελική και δεν την πιανεις πουθενά. Πάντως βάλτον τώρα γιατι μετά κατα τον 7ο 8ο μήνα που θα πιανετε και θα σηκώνετε δεν θα το πολυθέλει.

Μwroudenia, αν κατάλαβα καλά σε λενε Μαρινα, καλως μας ήρθες στην παρεα, με το καλο ο μπεμπάκος σου λιγο έχει μεινει. 5 οι εγκυουλες του καφε που λεει και η Ανθή και με ενα μηνα περιπου διαφορά η κάθε μια!!! περιμένουμε νεα σου απο τον γιατρο, οσο για τα κιλά θα φυγουν μετά που θα πάνε!

Ανθή βρηκα κι αλλο κοινο :lol::lol::lol: , και μας οι τέντες ειναι ηλεκτικές με τον διακοπτη εντος σπιτου, μονο που οταν φυσαει πολύ εμεις τις ανεβάζουμε :evil: για να μην μας τις ξεσκισει ο αέρας και φυσικά γινονται τα μπαλκονια μου χάλια :evil::evil: .

Καρολινάκι φιλάκια πως ειναι η Λυδια, την άλλη φορά λεω να φερουμε και τις μαμάδες μας μαζι θα έχουν να πουν και αυτές τα δικά τους :lol::lol::lol: απιστευτο μου φαινεται!

Σας αφηνω γιατι θέλω να βάλω σκουπα και μετά να μαγειρέψω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 978
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερουδια φιλεναδιτσες μου..

σημερα το παπακι μου μου κανε το πιο ομορφο δωρακι ...αφου βεβαια παραμιλαγε :roll: απο τις 7 το πρωι..ελεγα αχ ας κοιμηθει λιιιγο ακομη και τελικα ξυπνησε 9 + :D:D:D ειμαι πολυ χαρουμενη!!παπιομανααααααααααααα :lol::lol:

μιας που λεω για παπι..ειχε πλακα αυτο που πε η μαρινα οτι παει σαν παπια.. :lol::lol::lol: και εγω ετσι νοιωθω οτι παω ωρες ωρες ...αντε εισαι στην τελικη ευθεια..με το καλο να ρθει το αγορακι σου..και καλως ηρθες στην παρεουλα μας!!!!!!!!!! :D:D:D:D

εγω ειμαι η καρολινα και εχω ενα κοριτσακι τη λυδια -δημητρα σχεδον 3 ετων και εγκυουλα στον 8..περιμενω και εγω αγορακι..

απο κιλα εχω παρει σχεδον 13...εκοψα το βραδυ που μου πε και η ανθης μας και με εδειξε λιγο λιγοτερο... :D αλλα μην ακουτε την φιλεναδα μου την ανθη...λεει τα καλυτερα λογια...εχω παρει...αλλα θα τα χασω..γερο να ναι το μωρακι μου και θα γινω οπως πριν...

ανθηηηηηηηηηηηηηη θα σε φαω ζουζουνιτσα μου ομορφη... :lol::lol::lol::lol: αχορταγο μου γεμιστο :lol::lol::lol: φιλεναδακι (στην κυριολεξια ;) ) το τσακισες το γλυκακι ε? δεν πειραζει αλλα απο σημερα προσοχηηηηηηηηηηηηη.....σε ευχαριστω βρε φιλεναδα για τα τοσο καλα λογακια σου..αλλα τα παραλες...ξερω ποσο με πας..αλλα εγινα λιγο αφρατουλα...και πωπουλη και μπουτακια εκανα...εγω για σενα τι να πω που σουν μια θεα ε? ανυπομονω για το επομενο καφεδακι μας μαζι με το γλυκο μας κατερινακι..

αλλα να χω εσενα συνδημοτισσα και την κατερινα μας συντοπιτισσα... :o:o ακομη το σκεφτομαι...

κατερινακι μου ..ποσο γλυκος και χαρουμενος ανθρωπος εισαι ... :D:D ενα χαμογελο εισαι ...να σαι παντα εσυ κοριτσακι μου...η μαμα μου ρωταγε που μενει η μαμα σου κτλ...πρεπει να δωσουμε τα τηλ..αν θελουν να μιλησουν τι λες?????παντως χαρηκα πολυ και σε ευχαριστω μεσα απο την καρδια μου που μας εκανες τη χαρη και ηρθες στα λημερια μας...απλα εγω εχω βαρυνει και ποναει το πιπακι μου...και δεν ειμαι για πολλα πολλα...

ελενα καλως ηρθες στην παρεουλα μας :D:D:D με το καλο να ρθει και εσενα η μπεμπουλα σου!!!!!!!

μαρακι μου τι γλυκας που ναι ο μικρουλης σου στην φωτο...για φαγωμα ειναι :lol::lol:

χριστινακι μου ..τα βρεφακια μας πως ειναι ? ευχομαι σε λιγες μερες να ναι και τα δυο πανετοιμα για να πανε στο σπιτακι τους μαζι με την μανουλα τους! :YMHUG::YMHUG: εσυ κοριτσακι μου εισαι καλα? επιτελους σε εκανα φιλη.. :lol::lol: δεν θυμομουν που παμε... :oops: το αγορακι σου καλα?

αννα μαρια που εισαι εσυ βρε ψυχη?πως πανε οι ετοιμασιες ?

παπαπα ..απλωσα και εγω σεντοναρα... :lol::lol:

σας φιλω προς το παρον..απολαμβανω τον βανιλια λατε καραμελ μου..

α τσεχασα το παπακι μου ειναι λιγο μπουκωμενο ..αλλα ευτυχως δεν εχουμε βηχα..πτου πτου..ελπίζω ναμεινει εκει..

επιτελους το γλωσσουδικο τοξοτακι ποσταρει!!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Εγώ πήγα το πρωί με τον μικρό για διάφορες δουλειές, ευτυχώς ήταν οι περισσότερες στη γειτονιά της μάνας μου και τον άφησα εκεί. Αλλά πολύς αέρας, ελπίζω να μη μου κρύωσε. Δεν υπολόγιζα ότι θα σηκωθεί τέτοιος αέρας.

Άφησα τον άντρα σπίτι μήπως και μαγειρέψει και πλύνει και κανένα πιάτο και έρχομαι και βρίσκω όλα τα πιάτα άπλυτα και πατάτες να βράζουν, τις οποίες έβαλε πριν από λίγο. Δηλαδή αν φάμε στις τρεις καλά θα είναι, και είμαι σίγουρη ότι τα περισσότερα μόνη μου θα τα κάνω. Κι όταν του είπα γιατί δεν έκανε τίποτα μου λέει "ε, πόσα να προλάβω;". Δηλαδή καθόταν όλο το πρωί στον υπολογιστή και έχει και απαιτήσεις.

Οι μπομπονιέρες θα είναι έτοιμες Σάββατο μεσημέρι.

Δε σχολιάζω τίποτα, γιατί μου έσπασε τα νεύρα. Δεν μπορώ να συνεννοηθώ, όλη μέρα κάθεται, τρέχω εγώ έχω γίνει χίλια κομμάτια, κάνει μισή δουλειά και το λέει λες και έσκαβε όλη μέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια ευχαριστω πολυ για το καλωσορισμα! να στε καλα, και να χαιρεσαι ολες τα παιδακια σας!!

με το καλο και οι υπολοιπες εγκυουλες!!

εγω οπως σας ειπα με τις συσπασεις δεν τα εχω βρει ακομα, καθε μερα μου φαινονται και εντονοτερες και περισσοτερες! θα παμε το απογευμα στο ιασω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου γλυκα ποσο πολυ σας ευχαριστω για τις ευχες και την αγαπη σας με εχετε συγκινησει, γιατι νιωθω οτι ειναι απο καρδιας, οπως κι ολα οσα μοιραζομαστε εδω μεσα! :x:x

Μωρουδενια η αλλιως Μαρινα με το καλο να δεχτεις το μπεμπακι σου!!!!

Καρολινακι περαστικα στην παπενια σου μωρε, δεν θα ειναι τιποτα θα δεις. Κι εγω οταν ημουν εγκυος τον τελευταιο μηνα ενιωθα οτι παω σαν παπια, χωρια που ειμαι μιση μεριδα και ειχα μια τεραστια κοιλια κι εμοιαζα με κινουμενο μπαλονι κυριολεκτικα! Ευκολο ειναι πας, στους φιλους και κανεις αναζητηση και προσθηκη μετα. Απο που εισαι;

Αννα Μαρια μη σκας, αντρες σου λεω! Εμενα βοηθαει ο ερμος παρα πολυ, αλλα πρεπει να το πουμε πρωτα καμια 10ρια φορες μεχρι να γινει. Στο παρκο βαλτον τωρα που μπορεις γιατι μολις πατησει κατω τα ποδια του ξεχνα το!

Ανθη μου γλυκεια με εχει σκασει αυτο το παιδι. Ολο στο κεφαλι χτυπαει! Χτες εκει που στεκοταν, ουτε ετρεχε ουτε τιποτα, κατι εσκυψε να κανει και εσκασε με το κεφαλι πανω στο τραπεζακι! Ευτυχως εκανε καρουμπαλο, αλλα 2 χτυπηματα στο κεφαλι σε 2 μερες μεσα παει πολυ! Αστα! Κι εγω δεν το μπορω το πρωινο ξυπνημα με τιποτα! Ευτυχως ο μπεμπης ειναι υπναρας σαν εμενα, ξυπναει κατα τις 10 πινει γαλα και ξανακοιμαται μεχρι 11μιση-12. Τελειο! Αλλα ετσι χουζουρευω κι εγω και μετα τρεχω και δε φτανω να προλαβω τις δουλειες! Χεχε, με τιποτα δεν ευχαριστιεμαι και εγω!...Καλυτερα με τις τεντες που τις σηκωσες, με τοσο αερα που ειχε χτες θα σκιζονταν! Μα τρελαθηκε ο καιρος πια! Χτες ψοφοκρυο, σημερα ζεστη!

Κατερινακι μου 26 κιλα εβαλες; Παντως στις φωτο φαινεται να τα εχεις χασει ολα, μπραβο σου!

Ολια μου ειναι σκασμενη και αγχωμενη, αλλα το παλευει φυσικα, ειναι πολυ δυσκολο να βλεπεις τα μωρα σου διασωληνωμενα, αλλα ειναι μια εξελιξη πολυ καλυτερη απο αυτην που περιμεναμε...ως τωρα τουλαχιστον. Πολυ μου εχει λειψει το τζακι, ειχα στο προηγουμενο σπιτι μου και ηταν τελειο!

Καγκουρακι μου να της ζησουν της κοπελας τα παιδακια, γερα να ειναι και καλοτυχα!

Ελενα καλα αποτελεσματα σημερα στο Ιασω, μην αγχωνεσαι, ολα καλα θα πανε!

Εμεις οπως εχουμε πει παμε μερα με τη μερα, υπαρχουν θεματακια, εχουν αρκετο ικτερο τα μωρα, η λοιμωξη καπως υποχωρει, το ενα μωρακι δυσκολευεται αρκετα, αυτο που φοβουνται γενικα στην εντατικη ειναι οι λοιμωξεις, αλλα γενικα ειμαστε συγκρατημενα αισιοδοξοι, οπως και οι γιατροι και συνεχιζουμε να προσευχομαστε!

Φιλακια πολλα πολλα!

Το επομενο καφε μας πρεπει να λεγεται "Καφενε οι γκαστρουλες" με τοσες φουσκιτσες εδω μεσα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας και πάλι!

Τελικά μαγειρέψαμε μαζί, και κάναμε μαζί και καθαριότητα γιατί αύριο έρχονται οι δικοί του. Τώρα μένουν τα πιάτα που θα πλύνει αυτός (μια στίβα) και το σίδερο που θα κάνω εγώ (άλλη μια στίβα).

Ουφ, έρχονται οι δικοί του αύριο, μαμά, γιαγιά και αδελφός και ήδη έχουν σπάσει τα νεύρα μου μόνο που το σκέφτομαι. Τέλος πάντων, ας μην είμαι προκατειλημμένη... Μπορεί να μην είναι τόσο εκνευριστικοί όσο συνηθίζουν...

Επειδή όμως αισθάνομαι τυχερή και θέλω να κερδίσω μερικά χρήματα, θέλετε να πάμε ένα στοίχημα; Εγώ λέω ότι δε θα κάνουν ούτε ένα μπάνιο όσο καιρό μείνουν εδώ. Ποια λέει το αντίθετο; :P :P :P Με πιάσανε οι κακίες μου...

Ανθή, ξέρεις τι μου θύμισες με τις τέντες; Τη θεία μου που είχε πάει το καλοκαίρι στη Γαλλία και όταν είχαν πάει στη Λούρδη αρρώστησε και το βράδι κρύωνε και σηκώθηκε να κλείσει το κλιματιστικό. Επειδή όμως δεν ήθελε να ξυπνήσει τις συγκατοίκους της στο δωμάτιο, δεν άναψε το φως, κι αντί να το χαμηλώσει, το δυνάμωσε, και πάγωσε όλο το βράδι!

Τους μαθητές μου δεν τους αλλάζω με τίποτα. Πού αλλού θα βρω αναλφάβητους, ανεύθυνους, εξυπνάκηδες, τζάμπα μάγκες ενήλικες να τους κάνω μάθημα; Απαπαπα! Δεν τους δίνω σε κανέναν!

Μαρίνα, τα κιλά της εγκυμοσύνης τα έχασα όλα. Όταν ξεκίνησα ήμουν περίπου 57-58 κιλά και τώρα είμαι 56.5, αν και, αυτές τις μέρες παράφαγα και μάλλον πάλι πέρασα τα 57 (δεν τολμώ να ζυγιστώ). Όταν θηλάζεις δεν είναι κι ό,τι καλύτερο να κάνεις δίαιτα. Στην αρχή πρέπει να τρως αρκετά και να πίνεις και πολύ νερό. Εγώ έτρωγα πολύ, και φαγητό και γλυκό, και φύγανε όλα τα κιλά από μόνα τους! Πιστεύω με βοήθησε ο θηλασμός. Άλλες πάλι δε χάνουν με το θηλασμό, ή δε χάνουν επειδή δεν τους έρχεται η περίοδος. Εμένα πάντως δε μου έχει έρθει ακόμα η περίοδος και δεν είμαι καθόλου πρησμένη. Εγώ, όμως, είχα βάλει μόνο στην κοιλιά. Δηλαδή ήμουν όπως πριν + η κοιλιά, η οποία ήταν γεμιστή με Αντρέα, με αμνιακό υγρό, με πλακούντα και κάτι άλλα ψιλά, οπότε όταν έφυγαν αυτά, έφυγε και η κοιλιά, έφυγαν και τα κιλά!

Έλενα, κουράγιο με τις συσπάσεις. Εγώ είχα και συσπάσεις, είχα και διάφορες μολύνσεις που ευνοούν τον πρόωρο τοκετό, και τελικά γέννησα 39 +4!

Καγκουράκι, για να σκάσεις, όλα είναι έτοιμα! Οκ, όχι ακριβώς έτοιμα, αλλά σχεδόν έτοιμα! Οι μπομπονιέρες θα είναι έτοιμες Σάββατο μεσημέρι. Το ίδιο και τα κεραστικά. Επίσης, θα μου φτιάξουν γλυκά διάφορες φίλες μου. Κοστουμάκι, μυρόπανα, πετσέτες, λαμπάδα, ήδη μέσα στη βαλιτσούλα. Οκ, η λαμπάδα είναι έξω από τη βαλιτσούλα, αλλά είναι κι αυτή έτοιμη! Γενικά, εγώ είμαι της τελευταίας στιγμής, αλλά πάντα τα προλαβαίνω όλα. Κι αν δεν προλάβω και κάτι, την υγεία μας να έχουμε, και δεν πειράζει!

Καρολινάκι, περαστικά στην παπένια σου!

Χριστίνα, σας έχω στο μυαλό μου και προσεύχομαι για τα μωράκια!

Για το πάρκο που λέτε, πιστεύω θα μπαίνει, αλλά σε λίγη ώρα θα εκνευρίζεται. Μπορεί να μη θέλει συνέχεια αγκαλιές, αλλά θέλει να ασχολείται κάποιος μαζί του. Π.χ. τον έχω στο χαλάκι (ναι Κατερίνα, σα σκυλάκι!) και παίζει και σε λίγη ώρα εκνευρίζεται και κλαίει. Με το που πάω από πάνω του και με βλέπει (ενώ καθόμουν δίπλα του), αρχίζει να γελάει και να χτυπιέται από χαρά. Κάθομαι δίπλα του και παίζουμε, και με του που κάνω να φύγω, αρχίζει πάλι να κλαψουρίζει. Οπότε φαντάζομαι θα τον βάζω για λίγο, όσο για να κάνω καμιά δουλειά. Μέχρι πριν λίγο καιρό τον έβαζα στο ριλάξ, τον έφερνα στην κουζίνα στην είσοδο και μαγείρευα και του τραγουδούσα και καθόταν ήσυχος. Αλλά τώρα κάνει ακροβατικά και το φοβάμαι πλέον το ριλάξ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια καλως να τα δεχτεις! Μα καλα το εννοεις αυτο για το μπανιο;;; Μπλιαχ!

Αντε με το καλο να το βαφτισεις το ζουζουνακι σου! Ολα τελεια θα ειναι σιγουρα!

Εμεις ειχαμε ενα αρνητικο νεο, το μωρο που ειχε το προβλημα επαθε ενα αιματωμα στο κεφαλακι, ασχετο με το προβλημα, εσπασε ενα αγγειο, αλλα δεν παιρνει καποια θεραπεια, απλα η θα απορροφηθει απο τον οργανισμο η θα χειροτερεψει...

Ελπιζω και παλι οτι θα ειναι ενας ακομα σκοπελος που θα ξεπεραστει, αλλα ξερω πως οι επομενοι 2 μηνες θα ειναι γεματοι σκαμπανεβασματα για γερα νευρα και φοβαμαι για την αδερφουλα μου, ειναι ηδη χαλια...

Ειμαι πολυ στεναχωρημενη, αλλα αρνουμαι να χασω την πιστη μου οτι ολα θα πανε καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω ρε συ, αμάν, καινούριο πρόβλημα τώρα; Μακάρι να απορροφηθεί από τον οργανισμό του μικρούλη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλες μου δεν με περιμένατε τοσο νωρις ε...Σημερα πρωτη φορά η μικρή εκανε φουλ προγραμμα στον παιδικό, δεν πήγα να την πάρω πιο νωρις και μου την έφεραν με το σχολικό 4παρά, έτσι δεν κοιμήθηκε μεσημέρι και δεν το πιστευω οτι ειναι 9μιση και ήδη κοιμάτε, γιατι συνήθως κοιμοταν κατα τις 10 και μιση με 11. Πάντως ήταν ήρεμη το απογευμα δεν ειχε γκρινια επειδή δεν ειχε κοιμηθει μεσημέρι αλλά ουτε και την ενεργεια που έχει άλλα απογευματα.

Μολις έβαλα και λιγο παγωτάκι να φάω [smilie=icescream.gif] και ο μικρός μεσα με έχει ταράξει στην κλωτσια και στην κεφαλιά. Που να συγκρατηθουμε οι εγκυουλες το ζηταει ο οργανισμος μας το γλυκάκι...Ανθη μην έχεις τυψεις για το κορνε σου κάνω συμπαράσταση οπως βλέπεις :lol::lol::lol::lol:

Ελενα οι συσπάσεις ειναι φυσιολογικές αν δεν συνοδευονται απο πονους περιμένουμε νεα σου.

Χριστινάκι να πάνε ολα καλά για το μωράκι και να έχετε μονο καλά νεα απο δω και περα και για τα δυο. Να μην χάνεις την πιστη σου και να στηριζετε ολοι πολύ την αδερφουλα σου, ευχομαι και προσευχομαι να τα καταφερουν :YMHUG:

Αννα Μαρια καλώς να τους δεχτεις έχεις να μας γράψεις περιστατικά :lol::lol:

Ξέχασα Ανθή και Καρολινάκι με κάνατε να κοκκινιζω :oops: με οσα γραψατε για μενα, ειστε πολύ γλυκιες και οι δυο και χαιρομαι πολύ οχι μονο που σας γνώρισα αλλά γιατι πιστευω οτι μπορούμε να την διατηρήσουμε αυτή την φιλια :x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο μενα!!!Καλα τι γραψατε παλι σημερα...

Αννα Μαρια με το καλο να τους δεχτεις..Φανταζομαι τους περιμενεις με ανοιχτες αγκαλιες.. ;) Αυτο με το μπανιο ειναι κακια ΄η αληθεια?

Εγω σημερα δουλευα πρωι γυρισα και καθαρισα γιατι αυριο δουλευω απογευμα και σαββατο ολη μερα ..Οποτε δεν θα εχω χρονο ..Εβαλα και τρια τεσσερα πλυντηρια..Ευτυχως ο αντρας μου ειχε ρεπο και ειχε το Νικο..

Χριστινα μου πως ειναι το μωρακι???

Κανγκουρακι μια χαρα η Αγγελικουλα με τον παιδικο..Απο τιμη ποσα δινετε??Και γω σκεφτομαι απο σεπτεμβριο..

Ανθη καλα εκανες και το τσακισες το γλυκο...Εγω σημερα δεν εφαγα καλα και εχασα ενα κιλο ..Ανεβοκατεβηκα και τις σκαλες καμια δεκαρια φορες ...

Καρολινακι περαστικα στο παπι σου...Οσο για τον υπνο που λετε και μενα ο Νικολας κοιμαται μεχρι τις 1030 περιπου οποτε οταν ειμαι απογευμα στη δουλεια κοιμαμαι και γω ...Μαρεσει πολυ ο πρωινος υπνος!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφ, σιδέρωσα ενάμιση πλυντήριο. Τα υπόλοιπα αύριο, λίγα έμειναν ευτυχώς.

Καγκουράκι, μια χαρά η Αγγελικούλα στον παιδικό!

Όλια, κι εσύ δουλίτσες ε; Όχι, δεν είναι κακία το μπάνιο, είναι η πραγματικότητα! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξέχασα Ανθή και Καρολινάκι με κάνατε να κοκκινιζω :oops: με οσα γραψατε για μενα, ειστε πολύ γλυκιες και οι δυο και χαιρομαι πολύ οχι μονο που σας γνώρισα αλλά γιατι πιστευω οτι μπορούμε να την διατηρήσουμε αυτή την φιλια :x:x:x

αμοιβαια τα αισθηματα φιλεναδα μου :x:x:x:x

πολυ χαρηκα για την κορουλα σου..προσαρμοστηκε πολυ γρηγορα.. :D:D οποτε θα χουμε και πιο πολυ χρονο για τις καφεδιες μας... :lol::lol::lol: για εναν μηνα ακομη γιατι μετα..!!!!!!!!!θα χω τον μπεμπουλη μου και το παπακι μου...α δεν σου πα ..θα χαρει η μαμα μου να συναντησει απο κοντα την μανουλα σου..θα χουν σιγουρα πολλα να πουν...

νυχτοπουλι μου γλυκοοοο...που εισαι βρε φραουλομανα? πως πηγε η πρωτη μερα μετα απο λιγες μερες χαλαρωμα? να μου φιλησεις πολυ πολυ τον πανουλη τον κουτσομπολη :lol::lol::lol: ξερεις γιατι τον λεω ετσι.. ;) και όχι γλυκακια απο σημερα ε?

χριστινακι μου γλυκο ευχομαι αυτο με το αιματωμα να μην ειναι τιποτα σοβαρο και να το ξεπερασει γρηγορα το μωρακι..να σαι οσο μπορεις διπλα στην αδελφουλα σου..το χει πολυ αναγκη..εδω εγω που μ αι ξενη και στεναχωριεμαι...μια μεγαλη αγκαλιτσα απο μενα :YMHUG::YMHUG:

απο το χρυσο φωκιδος ηταν η συγχωρεμενη η γιαγιακουλα μου..απο κει ειναι και το κατερινακι μας..αθηνα μενω παπαγου εσυ?

οσο για πεσιματα και χτυπηματα..η κορη μου και εγω αντιπροσωπευουμε επαξιως την εννοια του σκουντουφλη...απο τα στρουμφακια :lol::lol::lol: καλα και αλλα στρουμφακια αντιπροσωπευουμε..οπως εκεινα του λιχουδη!!!!! του γκρινιαρη!!!!!!! του μελενιου!!!!!!! και φυσικα χαχα της στρουμφιτας..πολυμορφικα δηλαδη μπλε πλασματακια..τι βακειες λεω παλι η παπιομανα ε?

ολγα μου εισαι πολυ τυχερη που ξυπναει τετοια ωρα ο μικρουλης σου...

αννα μαρια ..γελασα πολυυυυυυυυ με το στοιχηματακι που βαλες... :lol::lol::lol: μα καλα ρε κοριτσακι τοσο μπιχλες ειναι? :roll::roll:

μαρακι...που εισαι εσυ κουκλα?

α ξεχασα νασας πω κατι...σας παω με χιλια και με κανετε και νοιωθω πολυ πολυ ανετα..λεω οτι νοιωθω..μιλαω οπως θελω..και δεν με παρεξηγει καμμια σας...ειστε γλυκες!!!!!!!!!!!!!!!!! :x:x:x:x:-*:-*:-*:-*:-*

αυριο θα παω μετην αδελφουλα μου να φτιαξει τα νυχακια της κουμπαρα ςμου και μετα ισως παμε για κανα καφεδακι...ειναι πολυ καλη ..παρεπιπτοντως και παιρνει καλες τιμες..εμ να μην την διαφημισω λιγακι :D:D

σας καληνυχτιζω φιλεναδες μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καρολινάκι, από αύριο έχει να γίνει εδώ, της μπίχλας το ανάγνωσμα...

Καλά, πολύ γέλασα με τα στρουμφάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καρολινάκι, από αύριο έχει να γίνει εδώ, της μπίχλας το ανάγνωσμα...

Καλά, πολύ γέλασα με τα στρουμφάκια!

:lol::lol::lol::lol::lol:

αννα μαρια εχεις πμ...

πολυ γελιο με το της μπιχλας τι αναγνωσμα!!!!!!!!!!!!!!

με φωναζει ο μορφεας...εφτασααααααα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κοριτσάκια μου;;; Εγώ πεινάω αλλά δε θέλω με τίποτα να φάω τέτοια ώρα και μετά να πέσω να κοιμηθώ..Το Σάββατο έχω γιατρό και θέλω να χάσω κανα κιλάκι γιατί από την τελευταία φορά που με είδε πήρα 3 κιλά :shock::shock::shock::shock: Ευτυχώς, παρόλο που έφαγα αυτό το τεράστιο κορνέ, σήμερα που ζυγίστηκα είχα χάσει 100 γραμμάρια :lol::lol::lol: Έχω χάσει λοιπόν μισό κιλάκι από τα 3 και μέχρι το Σάββατο ευελπιστώ να χάσω άλλο μισό..Μετά απλά θα κάνω το παν να διατηρούμαι όσο περισσότερο μπορώ στα ίδια ;););) Η κλασική Ανθή με τα κιλά της :lol::lol::lol: Σας έχω πρήξει ε;;;; Καθείς με τα κολλήματά του :lol::lol::lol:

Μωρουδένια μου, ναι περιμένω μπεμπούλα! Έχω ήδη ένα αγοράκι 3 χρονών και τώρα αναμένω την κορούλα μου! Όσο για τις πιπίλες, στον Πάνο (το γιο μου) είχα αγοράσει τις chicco που ήταν ολόκληρες από καουτσούκ. Είχα διαβάσει κάπου ότι για τόσο μικρά μωράκια δεν ενδείκνυνται οι κοκάλινες..

Κατερινάκι μου και στις τέντες έχουμε κοινά πια :lol::lol::lol: ;;;;;;Κι εμείς τις ανεβάζουμε στον αέρα..Εννοείται! Απλά εκείνη την ώρα έριχνε πολύυυυ δυνατή βροχή αλλά δε φυσούσε. Έχω βάλει και έξτρα βραχίονες που κουμπώνουν στα κάγκελα αλλά δεν τους πολυχρησιμοποιώ γιατί έτσι και πατήσει κανείς κατά λάθος το διακόπτη ο μηχανισμός των τεντών θα σπάσει :?:?:?

Καρολινάκι φιλενάδα μου εύχομαι η παπένια σου να ξυπνάει από εδώ και στο εξής τέτοιες ώρες!!! Και πιο αργά ακόμα ;););););) Όσο για αυτά που είπα for you δεν είναι κοπλιμέντα. Όταν δεν πιστεύω κάτι δεν το λέω! Συνεχίζουμε την υγιεινή διατροφή;;;; Το παπάκι σου είναι καλύτερα;;; Εγώ πάντως σήμερα όοοολη μέρα φλερτάρω με το δεύτερο κορνέ αλλά ΒΡΑΧΟΣ! Το βλέπω, το ξαναβλέπω αλλά δεν το αγγίζω. Απλά το θαυμάζω :lol::lol::lol::lol::lol: Η απόλυτη αισθητική απόλαυση!

Άννα Μαρία για πότε ήσουν έγκυος, για πότε γέννησες και για πότε τώρα βαφτίζεις τον Αντρίκο..Απίστευτα γρήγορα περνά ο καιρός! Τελικά τελευταία στιγμή οι μπομπονιέρες ε;;; Κάλλιο αργά παρά ποτέ :lol::lol: Πάντως στα περισσότερα σπίτια οι γυναίκες κάνουν τα περισσότερα. Είναι αναπόφευκτο δυστυχώς..Πριν φύγω για τη δουλειά τρέχω σαν το Βέγγο. Έρχομαι από τη δουλειά και ξανατρέχω σαν Βέγγος. Έρχεται ο άντρας μου από τη δουλειά (κατά τις 8 το απόγευμα) και κάαααααθεται γιατί είναι πτώμα :shock::shock::shock: Το καταλαβαίνω ότι είναι πτώμα αλλά εγώ γιατί να μην μπορώ να κάνω το ίδιο;;;;; Τέλος πάντων..Για να κάνει κάτι πρέπει να το πω 10 φορές. Θα το κάνει αλλά με κουράζει ότι πρέπει να το πω και δεύτερη φορά και έτσι πολλές φορές το κάνω κατευθείαν μόνη μου :?:?:?

Χριστινάκι θυμάμαι μια μέρα και ο Πάνος είχε φάει 2 απανωτές στο κεφαλάκι και είχα στεναχωρηθεί πάρα πολύ! Σκουντούφλης και ο Δημητράκης σου ε;;; Όσο για το πρωινό ξύπνημα τα ίδια ακριβώς κι εγώ. Ο Πάνος ξυπνά αργά, κάθομαι και χουζουρεύω (μέχρι να πιει το γάλα του και να φάει τη φέτα με βούτυρο και μέλι που του φτιάχνω κερδίζω και άλλο χρόνο :lol::lol::lol: ) και όταν τελικά σηκώνομαι παλεύω να τα προλάβω όλα :lol::lol::lol: Ακόμα μια ευχούλα από μένα να πάνε όλα τέλεια με τα ανιψάκια σου!

Άννα Μαρία καλώς να δεχτείς την πεθερά!!! Εύχομαι όλα να κυλήσουν ομαλά και να μη σου σπάσεο τα νεύρα ούτε μια φορά! Γέλασα με το κλιματιστικό και τη θεία σου :lol::lol::lol: Τουλάχιστον η δική μου κουταμάρα είχε επιπτώσεις μόνο στα μπαλκόνια :lol::lol::lol:

Χριστινάκι τώρα διάβασα για το μωράκι σας. Εύχομαι να ξεπεραστεί και αυτό..Υπομονή σε όλους σας και κυρίως στην αδερφούλα σου..

Καγκουράκι μου κι εγώ πιστεύω ότι μπορούμε να τη διατηρήσουμε αυτή τη φιλία και το θέλω και πάααρα πολύ! Στο αντράκι σου αρέσουν τα παγωτάκια!!!! Στη φραουλίτσα μου αρέσουν οι φράουλες :lol::lol: Κάθε φορά που τρώω (μικρές!!!) ρίχνει χορό :lol::lol::lol: Η Αγγελικούλα έπεσε ξερή ε;; Τι ώρα σηκώθηκε το πρωί;;; Ο Πάνος σταθερά κοιμάται στις 11 αλλά το πρωί συνήθως με αποζημιώνει!

Έλενα είναι φυσιολογικές οι συσπάσεις στην εβδομάδα που βρίσκεσαι. Θα περιμένουμε τα νέα σου!

Όλια μου κι εσύ υπναρού;;;; Βρε πολλές υπναρούδες μαζευτήκαμε :lol::lol::lol:Τέσσερα πλυντήρια ε;; Κουράγιο με το σίδερο! Εγώ σήμερα έβαλα 2 και ευτυχώς στέγνωσαν και μου τα σιδέρωσε η μαμά μου όσο έλειπα στη δουλειά!!! Τέλεια έκπληξη ε;;;;

Καρολινάκι μου γλυκό η πρώτη μέρα στη δουλειά κύλησε ομαλά..Το πρώτο δίωρο ήμουν κάπως υποτονική αλλα μετά πήρα τα πάνω μου :lol::lol::lol: Είναι πάντως γεγονός ότι αυτή η παρεούλα είναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ!!! Άμα είναι σε ένα παρεάκι να μην μπορεί κάποιος να μιλήσει όπως γουστάρει και να πει ό,τι θέλει τότε τι σκατά παρεάκι είναι;;; Συμφωνώ μαζί σου!

Πάντως ρε κορίτσια έσκασα στα γέλια με τη μπίχλα :lol::lol::lol:

Φιλάκια πολλάααααααααααααααααααααααααααααα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsiaaa!!!

oliax kai egw apo thessaloniki.,..apo kastra!!

piga xthes gia kardiotokografo eutyxws ola kala!kai meta sto giatro..o mpemphs einai 2900 :D

ola kala mexri ekei...mexri pou evale daxtylo na dei an exw diastolh :o:o ta eida olaaaaa!!!ti ponos htan autos???tsouksimooo!!!giati ponaei toso poly vre koritsia??????????? :(:(:(:(

mexri poy eftasa na sizitaw gia kaisariki...alla aksizei mono gia auto to logo/????

afou den ton afhsa na me dei apo katw kala kala...! kai auto sto kanoun kai sthn kliniki xwris episkliridio e???sthn posh diastolh souy vazoun episkliridiio??

eseis ti lete na kanw?????? o giatros me eipe tha to sizitisoume gia kaisariki...giati an den thes na sinergasteis dn ginetai alliws!ma thelw alla ponaei poly :( kai mia allh pou irthe stis 39 evdomades tsirizee kai telika thn vrike diastolh!alla mono pou den eklaige.!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας διάβαζα, αλλά δε σχολιάζω, γιατί προσέχω τον μικρό να σφουγγαρίσει ο άντρας μου τα υπνοδωμάτια. Όλη μέρα δουλειές σήμερα... Πολλή κούραση, κι ακόμα έεεχω....

Ήδη μου έχουν σπάσει τα νεύρα, γιατί πήρε η μάνα του και είπε ότι ο αδελφός του θέλει να μείνει εδώ για να μπαίνει στο ίντερνετ= να κάθεται όλη τη μέρα και όλη τη νύχτα στον υπολογιστή και να μπαστακωθεί μες στο σαλόνι μου και να καπνίζει όλη τη μέρα και όλη τη νύχτα, στο μπαλκόνι μεν, αλλά να μυρίζει σαν τασάκι. Ευτυχώς ο άντρας μου είπε όχι, και του είπα κι εγώ να μη δεχτεί με κανένα τρόπο γιατί θα τσακωθούμε και θα παρεξηγηθούμε και είναι κρίμα.

Μόνο στη Μαρίνα απαντάω: επειδή έκανα καισαρική, όχι δεν αξίζει τον κόπο. Στο φυσικό τοκετό πονάς όσο γεννάς. Στην καισαρική πονάς για δύο-τρεις βδομάδες, είσαι σαν άρρωστη και σαν ανάπηρη και δεν αξίζει τον κόπο για κάτι τόσο ασήμαντο.

Σας κλείνω κοριτσάκια, ελπίζω να ξαναμπώ το βράδι, αν δεν είναι εδώ μπάστακας ο Νεάντερταλ κουνιάδος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουφφ...τριτη αποπειρα να γραψω ενω ειμαι συνδεμενη μου βγαζει εκτος συνδεσης γκρρρρρρ

εχω εναν πονολαιμο απο χθες δεν μπορω να καταπιω και σε λιγο δεν θα μπορω να βγαλω και φωνη οχι τιποτα αλλο αλλα πως θα φωναζω στα ζιζανιακια μου :D αδιαθετησα κιολας σημερα αλλα ευτυχως δεν ποναω αυτον και τον προηγουμενο μηνα ο κυκλος μου πηγε στις 25 μερες αντε να δω ποτε θα στρωσει,εχω να σιδερωσω 5 πλυντηρια και βαριεμαι...... :o:roll:

Χριστινακι μου ευχομαι να μην ειναι τιποτα αυτο το αιματωμα και να το ξεπερασει συντομα η ψυχουλα,ευχομαι σε λιγες μερες να εχετε τα μωρα σας στο σπιτακι τους και να τα σκεφεστε ολα αυτα σαν ενα κακο ονειρο,δωσε την θετικη μας ενεργεια στην αδερφουλα σου και πολλες αγκαλιτσες ,τουμπα μασιν ο Δημητρος ε; :lol::lol: τι να τα κανεις μωρε συνεχεια απο πισω ειμαιστε αλλα τις τουμπες δεν τις γλυτωνει κανεις μεχρι εκει να ειμαστε ,μια φιλη μου οταν το ενα της παιδακι ηταν ενα χρονων και κατι ειχε αρκουδακια μεσα στο κρεβατακι του και πατησε πανω τους και επεσε με αποτελεσμα να σπασει το χερι του να βλεπεις μια σταλια παιδακι με γυψο........

Μαρινα θα σε μαλωσω ακομα δεν αρχισες και απογοητευεσαι;;σου τα ειπε και η Αννα Μαρια που το βιωσε κιολας,αν δεν υπαρχει καποιος σοβαρος λογος να μην σκεφτεσαι για καισαρικη,γεννησα τρια παιδια με φυσιολογικο τοκετο και χωρις επισκληριδιο και οσο πονο κι αν περασα δεν θα αλλαζα με τιποτα αυτες τις ανεπαναληπτες στιγμες πιστεψε με αξιζει τον κοπο,οσο για το χερι το ξερω οτι ειναι πολυ ενοχλητικο αλλα κανε υπομονη πρεπει να ελεγχουν τον τραχηλο και τη διαστολη σου να θυμασαι οτι ειναι για το καλο του μπεμπουλη σου και μετα απο καθε πονο να σκεφτεσαι οτι εισαι ολο και πιο κοντα του,τωρα για την επισκληριδιο συζητησε το με το γιατρο σου,τωρα πια το κανουν οι περισσοτερες γυναικες,για τα κιλα που λεγαμε κι εγω οσο θηλαζα δεν εχανα αλλα δεν ειχα και περιοδο και ημουν πρησμενη οταν αποθηλασα το παλεψα λιγο και τα εχασα δεν εφτασα βεβαια και τα 54 τοσο ξεκινησα αλλα ειμαι 58 με 59 και ειμαι ευχαριστημενη με τον εαυτο μου

ποσταρω και συνεχιζω δεν το ξαναρισκαρω.........

Αννα Μαρια ευχομαι να μην εχεις προβληματα οσο καιρο θα ειναι εκει ολοι τους κανε υπομονη και θα περασουν γρηγορα οι μερες,αυτο που λες για το μπανιο ειναι αληθεια ή μας κανεις πλακα;; :o:o ειναι δυνατον ντρεπονται ή δεν εχουν καλη σχεση με το μπανιο :o:o μαρεσει πολυ η αισιοδοξια σου που λες αν δεν προλαβουμε και κατι γεροι να ειμαστε,τον εστρωσες στη δουλεια βλεπω :lol::lol:

Ανθη μου αυτο κορνεδακι οπως το περιεγραψες μου πεσανε τα σαλια θελω κι εγω!!! και ειμαι και λιχουδιτσα κι ας μην ειμαι εγκυος, που να ημουν κιολας :oops: πως κρατηθηκες και δεν εφαγες και το αλλο,κεγω παντως στις εγκυμοσυνες μου ουτε που σκεφτομουνα να χασω η ζυγαρια μονο ανεβαινε δεν κατεβαινε ποτε :oops: καλη αρχη παλι στην δουλεια σου

Κατερινακι μπραβο στην κουκλιτσα σου που προσαρμοστηκε γρηγορα,παγωτακι ηθελε ο μπεμπουλης;μιαμμμ ,εγω παλι που δεν ειμαι εγκυουλα γιατι δεν μπορω να κρατηθω μακρια απο τα γλυκα; μετα τη νηστεια το πρωτο που εφαγα ηταν σοκολατα γαλακτος αυτη η αισθηση που λιωνει η σοκολατα στο στομα με τρελενει :oops::oops:

Μαρακι που εισαι; τι μαγειρεψες σημερα;εγω φακες γιατι πολυ κρεας φαγαμε αυτη τη βδομαδα πως ειναι ο γλυκουλης σου;

παω να τους βαλω να φανε δεν κρατιουνται πολυ πεινα πεφτει που να μεγαλωσουν κιολας ολη μερα πανω απο μια κατσαρολα θα ειμαι με τοσους αντρες :o:D

πολλα φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου γλυκα οντως το παρεακι μας ειναι υπεροχο! Σας διαβασα ολες αλλα δεν εχω χρονο να σχολιασω, οποτε θα σας πω απλα για τα μωρακια. Η κατασταση ειναι σταθερη. Αυτο οπως καταλαβαινετε ειναι καλο. Η λοιμωξη δειχνει να υποχωρει, αλλα και για αυτο και για το αιματωμα θα ειμαστε πιο σιγουροι μετα απο 10 μερες, οποτε περιμενουμε. Τα μωρα τρεφονται με ορο και ετσι χανουν γραμμαρια και περιμενουμε να πιουν γαλα για να αρχισουν να παιρνουν. Καθε ησυχη μερα ειναι μια καλη μερα. Βλεπουμε, εγω ειμαι θετικη.

Μια παρακληση, αν καποια εχει υποψην καποια καλη ψυχολογο, ειδικη σε θεματα επιλοχιας καταθλιψης, ας μου το πει. Η αδερφουλα μου τωρα ειναι πολυ ασχημα, περασε πολυ δυσκολη εγκυμοσυνη, πιεσε πολυ τον εαυτο της να κρατηθει ορθια, τωρα ετυχε κι αυτο, ηρθαν και την βγηκαν ολα οσα καταπιεζε τοσο καιρο, θελει οπωσδηποτε βοηθεια!

Επισης, εναν καλο νεογνολογο να παρουμε και αλλη γνωμη.

Ευχαριστω, φιλια πολλα πολλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου τι κανετε?Μια μερα δεν εγραψα και γινεται χαμος...Θα σας γραψω τα νεα μας κι αν προλαβω θα διαβασω και τα δικά σας.

Πηγαμε χθες παιδιατρο, ο μικρος δεν εβαλε βαρος αντιθετως εχασε 100γρ αλλα δεν ανησυχουμε γιατι ειναι κινητικο παιδάκι.Εχει φλεματα και μας εδωσε σιροπακι αλλα δεν ησυχαζει απο το βηχα.Δυο βραδυα τωρα δεν κοιμηθηκε καθολου καλα, μαζι κι εμεις!Στο μεταξυ ετοιμαζονται να κανουν ντου τα δυο κατω του δοντια.Βασικα φαινονται ξεκαθαρα αλλα δεν εσκασαν ακομα.Μαλλον ζοριζεται κι απο αυτο πολύ γιατι ανεβαζει δεκατα και δεν εχει διαθεση για τιποτα.

Σημερα μαγειρεψα μπριζολες με πατατουλες στο φουρνο.Αυριο μεσημερι θα τσιμπησω κατι αφου θα ειμαι μονη μου και το βραδυ θα παμε στο χωριο που εχει γενεθλια ο αδερφος μου.Αυριο εχουμε και συναντηση με τους συμμαθητες μου αλλα δεν θα παω αφου ο μικρος ειναι μες στην γκρινια και δεν ξεκολλα απο πάνω μου.Κριμα γιατι ηθελα τοοοοσο πολύ να πάω...Τεσπα...

Εχω απειρα πραγματα να κανω για το σχολειο, να ετοιμασω ενα γλυκο για τα γενεθλια αυριο και δουλιτσες...να δω πως θα τα καταφερω...Σημερα κοιμοταν 2 ωρες πανω μου και δεν ξεκολλουσε...

Λοιπον παω να κανω λιγες δουλιτσες για τη δουλεια κι επιστρέφω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα νεύρα μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ.

Έγραφα μισή ώρα και κάτι πάτησα εγώ και τα έσβησα όλαααααααααααααααααααααααααααααααααααα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου

Το πρωί πήγα στα μαγαζια για ψώνια, πηρα ένα φορεματάκι γιατι έχουμε ένα γάμο την Κυριακή και δεν έμπαινα σε τιποτα. Ευτυχώς βρηκα κάτι που δεν το λες τοσο καλο μονο για γάμο και έτσι θα το φορέσω σιγουρα και άλλες φορές μέχρι να γεννησω. Πήρα και δυο φορεματάκια καλοκαιρινά και ενα ζευγάρι παπούτσια για την Αγγελική και πήρα και μια σαλοπέτα τζην για τον μπεμπουλη μου και ένα φορμάκι με κοντά πατζάκια και ιδιο καπελάκι και σκεφτομαι με αυτο να τον βγάλω απο το μαιευτήριο αν δεν έχω βρει κάτι άλλο μεχρι τοτε. Ειναι που δεν δουλευω και ειμαι λιγο συγκρατημένη με τις αγορές αλλιως αν δουλευα ολα τα λεφτά που θα μου περισσευαν σε ρουχα για τα μικρά θα τα έπερνα, βρισκω τοσο χαριτωμένα πραγματάκια.

Δευτερη μέρα που δεν κοιμήθηκε μεσημέρι, βασικά έρχεται απο το σχολειο 4 παρα τεταρτο και ειναι σε καλή διάθεση οχι σαν κοτοπουλο. Τώρα στις 8 της έδωσα γάλα και μέχρι να ετοιμαστουμε να πλύνουμε δοντια πήγε 8μιση έ εννια παρά κοιμοταν. Το πρωί ξυπνησε 8μιση περιπου, καλά ειναι.

Ολια για τον παιδικό που με ρώτησες δινουμε 330 με σχολικό και φαγητο ειναι καλά γιατι εδώ Αθηνα έχω ακουσει μέχρι και για 500 το μηνα :o .

Καρολινάκι μου να κανονισουμε να βρεθούνε και οι μανουλες μας!

Μαρινάκι γιατι βρε κουκλα μου να κάνεις καισαρική αν δεν υπάρχει ιατρικός σοβαρος λογος,ειναι χειρουργιο οπως σου ειπε η Αννα Μαρια, για μενα ισως σε ειδε πολύ νωρις απο κάτω και πονεσες αφου ειναι ακομα κλειστος ο τράχηλος. Οταν θα έχεις διαστολή και ο τραχηλος θα έχει εξαληφθει δεν θα πονάς τοσο. Επισκληριδιο θα ζητήσεις οταν πια δεν αντέχεις τους πονους απο τις συσπάσεις εγώ θυμάμαι ειχα διαστολή 4 οταν έκανα την επισκληριδιο.

Αννα Μαρια πως πάει με την πεθερά, θα μεινουν στοους γονεις σου?

Χριστινάκι οπως ειπες κάθε ήσυχη μέρα ειναι μια καλή μερα και θα δεις που κάθε μερα πλεον θα ειναι και καλύτερη. Εχουν πολύ δύναμη οι ψυχούλες αυτές και θα τα καταφέρουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντε, ας κάνω κουράγιο κι ας ανέβω το δύσκολο δρόμο της ξαναγραφής... :P :P :P

Που λέεετεεεε.....

Ήρθε το πεθερικό, κι ευτυχώς μέχρι τώρα όλα καλά. Δε μου έσπασαν τα νεύρα, δεν είπαν χοντράδες. Φυσικά, έκαναν τα δικά τους, αλλά οκ.

Σε κάποια φάση είχα πεταχτεί εγώ στην αισθητικό που είναι κοντά στο σπίτι της μάνας μου, και άφησα τον Αντρέα εκεί. Κάποια στιγμή μάλλον τους μύρισαν κακά και λέει η πεθερά "α, για να δω αν έκανε" και χραπ! χώνει το χέρι της μες στην πάνα!!!! Ο άντρας μου της λέει "τι κάνεις εκεί, θα λερωθείς" και του λέει αυτή "άντε καλέ που θα λερωθώ με τα κακά του μωρού"! Αυτά μου τα είπε η μάνα μου, αλλά δε μου έκανε εντύπωση. Μου είχε κάνει εντύπωση όταν την είδα πρώτη φορά να το κάνει στη μεγαλύτερη εγγονή της, σε μια φάση που είχε κάνει πολλά κακά μάλιστα, και πήγε μετά και της λέει "σκατούλα, έκανες πολλά κακά και μου γέμισες το χέρι μου σκατό".

Ο κουνιάδος σε κάποια φάση με ρωτάει αν έτρωγα πολλές σοκολάτες και μερέντες στην εγκυμοσύνη. Του λέω όχι πολύ, και γιατί ρωτάει και μου απαντά "κάνουν καλό στο παιδί, δεν το ήξερες;". Του λέω "ποιος το λέει αυτό" και μου απαντά "η γυναίκα μου" (χώρισε το καλοκαίρι αν θυμάστε). Του λέω "μάλλον το έλεγε επειδή ήθελε να τρώει πολλές σοκολάτες" και μου κάνει "όοοχι, το έλεγε κι ο γιατρός. ΔΕΝ ΤΟ ΗΞΕΡΕΣ;;;;;". Προφανώς όταν πήγαιναν για υπέρηχο της έλεγε ο γιατρός να φάει καμιά σοκολάτα για να είναι κινητικός ο μικρός και το έδεσε κόμπο αυτός ότι κάνει η σοκολάτα καλό στο μωρό!

Εν τω μεταξύ, έφερε η μάνα του κάτι παιδικές φωτογραφίες του άντρα μου... Δεν μπορείτε να φανταστείτε... Είναι ΙΔΙΟΣ ο Αντρέας. ΙΔΙΟΣ όμως... Τελικά, μου έμεινε ο κόπος... :P:)

Τέλος πάντων, τσαντίστηκα και με τα νύχια, γιατί πήγα να αγοράσω το μανόν χτες και μου λέει η αισθητικός να πάω εκεί να μου τα βάψουν χωρίς χρέωση για να είναι πιο ωραία. Πηγαίνω σήμερα και μου τα κάνουν χάλια, επειδή βιαζόμουν και βάζανε τη μία στρώση πάνω στην άλλη. Όταν ήρθα σπίτι τα ξέβαψα και δε νομίζω να τα ξαναβάψω. Έχει πολύ έντονη μυρωδιά το μανόν και κρατάω όλη μέρα τον μικρό, βάζει και τα χέρια μου στο στόμα του καμιά φορά, δεν είναι ανάγκη να τον επιβαρύνω και μ' αυτό. Θα βάψω μόνο των ποδιών μια που είναι ανοιχτό μπροστά το παπούτσι.

Ποστάρω και επιστρέφω με σχολιασμό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σχολιάζω:

Ανθή, κι ο δικός μου έτσι, πρέπει να πω κάτι εκατό φορές για να το κάνει. Τις περισσότερες φορές, αφού του το έχω πει εκατό φορές, όοοταν αποφασίσει να κάνει τη δουλειά, έρχεται και μου λέει "τι θες να κάνω είπαμε;".

Το θέμα είναι ότι εγώ δουλεύω ενώ αυτός όχι, οπότε οφείλει να κάνει τις περισσότερες δουλειές. Αλλά και πάλι, με κάποιο περίεργο τρόπο, εγώ κάνω περισσότερα.

Καγκουράκι, με γειά τα ρουχαλάκια σε σένα και στην Αγγελικούλα, και με το καλό να τα φορέσει ο μικράκος σας!

Στη μάνα μου θα μείνει το πεθερικό! :P

Κατερίνα, κι εγώ όπως εσένα, ούτε που διανοήθηκα να χάσω κιλά στην εγκυμοσύνη. Ούτε πρόσεχα ιδιαίτερα, απλά προσπαθούσα να κάνω υγιεινή διατροφή. Ευτυχώς δεν έβαλα πολλά και τα έχασα αμέσως χωρίς προσπάθεια.

Αυτές τις μέρες τρώω συνέχεια, και μετά πονάει η κοιλιά μου. Σήμερα έκανα δύο ταψιά παστίτσιο (δεν τα έφαγα και τα δύο! :lol::lol::lol::lol::lol: ). Το ένα το έψησα σπίτι και το άλλο το πήγα στη μάνα μου να το ψήσει αύριο να το φάνε για να μη μαγειρεύει, μια που έχει και τους μουσαφίρηδες, χμ...

Όλο κρέατα αυτή τη βδομάδα... Την επόμενη λέω να μη μαγειρέψω κρέας ούτε μία φορά. Δε μου αρέσει πολύ το κρέας και το μπούχτισα.

Μαρίνα, που λες, η καισαρική είναι εγχείρηση και μάλιστα δύσκολη εγχείρηση. Σου σκίζουν και την κοιλιά και τη μήτρα. Εγώ την πρώτη μέρα είχα καθετήρα, είχα ένα σωληνάκι μέσα στη μήτρα για να βγαίνει το αίμα, είχα ορό και κάτι άλλα ψιλά. Για να βγάλουν τον ορό πρέπει να αεριστείς, κι αυτό, όσο εύκολο κι αν ακούγεται, δεν είναι καθόλου. Για μερικές βδομάδες μετά την καισαρική, πονούσα πολύ στην τομή, είχα τρομερούς κολικούς, και δεν μπορούσα να κάνω ούτε δουλειές ούτε τίποτα. Για να μην πω για το ψυχολογικό, που δεν κατάλαβα τίποτα, μου φέρανε το παιδί και δεν καταλάβαινα τι είναι αυτό το πράμα που μου δίνουν. Οι περισσότερες γυναίκες φοβούνται το φυσικό τοκετό και νομίζουν ότι θα ξεμπερδέψουν εύκολα με μια καισαρική, ενώ στην πραγματικότητα η καισαρική είναι πολύ πιο επώδυνη από τη φυσική γέννα και η ανάρρωση κρατά αρκετό καιρό.

Εμένα δύο φορές μου έκανε κολπική εξέταση και δεν μπορώ να πω ότι πόνεσα ιδιαίτερα.

Αν δεν υπάρχει πολύ σοβαρός λόγος, μην προχωρήσεις σε καισαρική.

Χριστίνα, όπως λένε και οι "φίλοι" μας οι Άγγλοι "no news, good news"! Μακάρι να πάνε όλα καλά με τα μωράκια.

Δεν ξέρω να σου πω γι' αυτά που ρωτάς, κάποια άλλη κοπέλα θα σε διαφωτίσει.

Μαρία, τα δόντια θα φταίνε. Εμάς νομίζω ακόμα αργεί για δόντια, δεν τα βλέπω πρησμένα τα ούλα του.

Καρολινάκι, φιλιά!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωχ ακόμη ταλαιπώρησε κορίτσι Μ; Δύσκολο με τα δόντια στην εγκυμοσύνη. Γιατί δεν ρωτάς να βρεις εναν οδοντίατρο που θα σε αναλάβει και έχει και εμπειρία στις έγκυες; Ισως Νιώσεις και πιο ασφαλής έτσι. Κορίτσια εγώ έχω την λίστα που μου εδωσαν από την κλινική. Αλλά δεν την έχω  ετοιμάσει. Λέω να ξεκινήσω από την άλλη βδομάδα να την ετοιμάζω σιγά σιγά.  Θα ξεκινήσω να παραγγέλνω και πανες, σαμπουάν κτλ.  Όντως πως πέρασε ο καιρός. Πότε ειχαμε άγχος για το αν θα ακούσουμε την καρδούλα τους, για την αυχενική... Και τώρα γραφω και με κλωτσαει 🥹 λίγοι μήνες έμειναν κορίτσια και θα τα έχουμε στην αγκαλιά μας επιτέλους 💙
    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...