Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενέ "Κορίτσια για φίλημα" Νο 3


Recommended Posts

γεια σας κοριτσια μου!!!τι κανετε?εμεις απο το πρωι ειμαστε στους δρομους και τωρα σιγα σιγα ετοιμαζομαστε για την εκκλησια!!!!σημερα το πρωι ειχα ραντεβου για lazer κι εκει διπλα ειναι και το ικα στο οποιο ειχα να παω να θεωρησω τα βιβλιαρια γιατι αυριο θα παμε στο γιατρο.ετσι λεω ωραια,ευκαιρια να παω να την τελειωσω κι αυτην την δουλεια!!!!βρισκω (για πρωτη φορα) και παρκαρω εκει μπροστα,κατεβαινουμε και με το που μπαινω στο ικα συνειδητοποιω οτι απλα δεν εχω παρει μαζι μου τα βιβλιαρια!!!! :evil::evil::evil::evil: αιντε!!!!!πισω γιαννη τα καραβια!!!!!τα νευρα μου πανω απ'το κεφαλι μου!!!!!!γυρισα πισω τα πηρα και ξαναπηγα!!!!μετα πηγαμε ψωνισαμε απο τη λαικη,s/m πηγαμε και στη γιαγια μου να τους δουμε,γυρισα μαγειρεψα γιγαντες για μας και φακη για τον σπορο και τωρα μπηκα λιγο να σας διαβασω!!!νιωθω τοοοοοοοοσο κουρασμενη λες κι εσκαβα οοοοοολη μερα!!!!!εβρεχε κιολας και γενικα εχει εναν σκ...καιρο αλλο πραμα!!!!

ανθη αυριο εχουμε ραντεβου με τον καρδιολογοα και περιμενω πως και πως να παμε!!!!να τελειωνει κι αυτο!!!

εντομεταξυ εγω βηχω σαν γαιδουρι και η κωνσταντινα σαν γαιδουρακι!!!!!!δεν παιζεται ο βηχας!!!!!πηγα πηρα σιραπια και πινουμε παρεα!!!!!

μαρακι τελειος ο στεφανακος σου καλε!!!!!!κουκλι ζωγραφιστο!!!!!

κοριτσια δεν σχολιαζω τιποτα αλλο γιατι ο αντρας μου περιμενει πανω απ'το κεφαλι μου για να παω να ετοιμαστω!!!!!αν δεν πεσω ξερη το βραδυ,θα ξαναμπω!!!!!σας φιλω και σας ευχαριστω γιατι τελικα εισαστε η πιο souper παρεα!!!!! :P:P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 978
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Βρε πολυλογουδες! Δυο μερες ελειψα, τι να πρωτοσχολιασω τωρα, μιση ωρα πηρε μονο να τα διαβασω! Λοιπον, ο,τι θυμαμαι!

Μαρακι, περαστικα στο Στεφανακο σου, που παρπ[ιπτοντως μεγαλωσε πολυ κι ειναι ενα κουκλι, φτου φτου!

Καρολινακι για να βγαινεις παει να πει καλυτερα εισαι! Η παπενια δινει ρεστα ε; Μεγεια τα πραγματακια σας!

Ανθη μου, χαλαρωσες λιγακι; Να χαιρεσαι και την αδερφουλα σου! Η φραουλιτσα θα σου βγει χορευταρου να δεις! Ειδες μωρε, ο Πανουλης νομιζει πως θα βγει μεγαλο παιδακι και θα παιζουν! Ετσι νομιζε κι η αδερφη μου οταν γεννηθηκα εγω και μολις με ειδε εβαλε τα κλαμματα κι ελεγε πως δεν το θελει αυτο το ποντικι και να το στειλουν πισω! Μετα της περασε βεβαια και γιναμε κολλητες!Χεχε! Γυαλια η γιατρος μου ειπε να του παρω απο καταστημα οπτικων και να ειναι πολαροιντ, περιπου στα 30 ευρω εχουν.

Αννα Μαρια μηπως του πονανε τα δοντακια η εχει κολικους; Αν συνεχισει η γκρινια και ειναι περιπου την ιδια ωρα παιζει να ειναι κολικοι παντως. Πολυ πλακα ειχε το σχολιο για την πεθερα σου! Καλα τοσο κακια ειναι;;;; Ευτυχως δεν εχω προβλημα με τη δικια μου, ενας αγγελος ειναι, γιατι εχω γνωστες που εχουν θεματα και ειναι πολυυυ ασχημο!

Κατερινακι-καγκουρακι ακουσες τον μπεμπαρο;;; Μπραβο! Θεα ειναι η Αγγελικουλα σου παντως, τσιτσιδι θα σου γυρναει το καλοκαιρι!

Κατερινα ο Δημητρακης πως ειναι τωρα; Κι εδω βρεχει κι εχει σκατοκαιρο, αλλα οχι πολυ κρυο. Απο Τεταρτη θα φτιαξει λενε.

Καλλη μου, ηρεμησε κι εσυ οσο μπορεις, η εποχη ειναι πολυ δυσκολη κι εγω πολλες φορες σκατα νιωθω αλλα παιζω το παιχνιδι της Πολυαννας. Κανω το σταυρο μου, λεω δοξα τω Θεω για οσα εχω, σκεφτομαι οσα θα μπορουσα να μην εχω και φοραω ενα χαμογελο. Οχι οτι μου περναει τελειως, αλλα βοηθαει. Περιμενουμε νεα απο τον αντρουλη σου. Περαστικα σε σενα και το ζουζουνι!

Βανια μου πως τα πας; Η ψυχολογια καπως καλυτερη; Μη χανεσαι, εδω ειμαστε εμεις! Φιλια και στο Σταυρο σου!

Εγω ειμαι καλα, η λοιμωξη θα μεινει εκει, το θεμα ειναι να μην προχωρησει, οσο ειναι εκει δεν την πειραζουμε. Η αδερφη μου ευτυχως καλυτερα! Βγηκε απο το νοσοκομειο, θελει απλα ηρεμια και προσοχη και παμε παλι βημα βημα! Ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον.

Ο ζουζουνος μεγαλωνει και με τρελαινει. Παει ανοιγει το σιντι, παιζει με τον ηχο, τον παει απο πολυυυ χαμηλα εως πολυυυυ ψηλα, χτυπαει το ποδι, κανει παλαμακια και στροφουλες και τωρα εμαθε και κανει και μπαμ με το χερι στο πατωμα! Ζειμπεκια μιλαμε!!! Εχει πολυ γελιο!

Σημερα εκανα και το κριθαρακι καλο βγηκε, οχι σουπερ γουαου αλλα καλο.

Σας φιλω γλυκα, τα λεμε αυριο παλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια! Τι κάνετε;

Εγώ πριν λίγο γύρισα απ' την εκκλησία. Ο μικρός έμεινε σπίτι με τον μπαμπά του, παίξανε, γκρίνιαξε, τον τάισε, ξαναγκρίνιαξε και τελικά κοιμήθηκε. Νομίζω ότι η γκρίνια είναι επειδή νυστάζει. Χτες από αυτό πρέπει να ήταν, γιατί δύο φορές τον είχε πάρει ο ύπνος και τον ξυπνήσαμε και τις δύο τον κακομοίρη για να φύγουμε, οπότε λογικά νύσταζε. Πρέπει, όμως, να περνάει και αλματάκι, γιατί όλο στήθος θέλει!

Κάλη, πώς είσαι; Ανέβηκες; Καλά, αυτό με το βιβλιάριο που το ξέχασες το έχω πάθει άπειρες φορές!!! Την άλλη φορά που πήγα στην τράπεζα να καταθέσω κάτι λεφτά του Αντρικάκη, κι αντί για το βιβλιάριο τραπέζης πήρα το βιβλιάριο υγείας, σας το έχω πει; :)

Καγκουράκι, πώς να πας εκκλησία, ούτε λόγος! Με την κοιλιά να κυνηγάς τη μικρή, δε λέει με τίποτα!

Καρολινάκι, μάλλον μπλέξαμε τα μπούτια μας με τα ραπανοκαγκουροαγγελάκια!

Χριστίνα, ο Αντρέας δεν είχε ποτέ πρόβλημα με κολικούς. Με τα ούλα έχει ένα θεματάκι. Δεν είναι πρησμένα, αλλά έχει πολλά σάλια και βάζει συνέεεεεχεια το χέρι στο στόμα, εδώ και δύο μήνες. Πάντως δόντι δε φαίνεται στον ορίζοντα...

Η πεθερά μου δεν είναι καθόλου κακιά, εκνευριστική είναι. Δεν μπορώ να πω ότι ατύχησα στο θέμα πεθερά, γιατί έχω ακούσει τα τέρατα, αλλά δε χαίρομαι καθόλου όταν την ακούω και κυρίως όταν την βλέπω.

Χάρηκα πάρα πολύ για την αδελφή σου! Μακάρι να πάνε όλα καλά από δω και μπρος!

Καλά, ο μικρός σου πρέπει να έχει πολλή πλάκα!

Το απόγευμα είχε έρθει η θεία μου να δει τον Αντρέα και της έκανε κάτι χαρούλες! Κάτι χαρούλες! Την τρέλανε!!! Εν τω μεταξύ, της λέω για το Πάσχα και μου λέει ότι είναι καλεσμένη σε μια ξαδέλφη μου, κι αυτή και ο νονός μου! Η ξαδέλφη αυτή είναι πάνω από 45 και παλιότερα μας καλούσε όλους. Τώρα κάλεσε τα άλλα αδέλφια του πατέρα μου, και τους γονείς μου κι εμάς μας έγραψε για κάποιο λόγο που δεν μπορώ να καταλάβω. Για άγνωστη αιτία, μας αποφεύγει. Πριν ένα-δύο χρόνια την είχα φίλη στο φέισμπουκ και με διέγραψε και νομίζω και τον αδελφό μου, ενώ όταν γέννησα δεν πήρε ούτε ένα τηλέφωνο. Τέλος πάντων, καλύτερα που δε μας κάλεσε γιατί έχει ένα τεράστιο σπίτι με δύο πισίνες και τρελό ντιζάιν και σερβίρει κάτι εξεζητημένα εδέσματα όπως σαλάτα με σολωμό και φράουλες ή μαύρα μακαρόνια με θαλασσινά και το όλο σκηνικό είναι σαν ρεβεγιόν ξενοδοχείου, πάρα πολύ ψυχρό.

Σ' εμάς αύριο λέει θα πέσει η θερμοκρασία και θα βρέχει και από Πέμπτη θα αρχίσει πάλι να φτιάχνει... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου γεια σας και απο μενα!!!Χαθηκα παλι το ξερω αλλα με επιασαν παλι τα ψυχολογικα μου και ημουν χαλια τελευταια...Δεν προλαβα να διαβασω νεα σας ...

Ελπιζω να στε ολες καλα!!!Παω να διαβασω νεα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ολια καλως ηρθες στο club!!!!ελα να κανουμε παρεα κοριτσακι μου!!!!!εγω ρε κοριτσια παντα ημουν παααααρα πολυ αισιοδοξος και θετικος ανθρωπος!η ψυχη της παρεας με χιουμορ κι ολα τα σχετικα!τωρα ειναι στιγμες που βλεπω ανθρωπους που γελανε κι αναρωτιεμαι πως το κανουν!!τελος παντων ξερω οτι ειναι φαση και θα περασει!!!!!!υπομονη λοιπον!!!!!

πηγαμε εκκλησια και λιγο πριν τελειωσει μ'επιασε ενας τρελος βηχας κι αναγκαστικα βγηκα εξω γιατι μονο εγω ακουγομουνα!!!!

καλο σας βραδυ ομορφες!!!παω για νανι γιατι κουτουλαω!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλι και γω καπως ετσι ημουν τελευταια και ξεσπουσα στον αντραμου ..Ειχα πολλα νευρα και ολα μου φταιγαν ..Ευτυχως ειμαι λιγο καλυτερα ..Ελπιζω να περασει γρηγορα !!!

Καλο βραδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εγω αυτο ελπιζω!!!!!εγω εκει που ειμαι καλα γινομαι χαλια αλλα ευτυχως συμβαινει και το αντιθετο!!!!!!καλο βραδυ και ΥΠΟΜΟΝΗ!!!!!θα περασει κι αυτο,που θα παει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλενάδες!!! Αύριο δουλεύω πρωί και μου φαίνεται κάπως...Δεν είμαι συνηθισμένη βλέπετε..Δεν μου πολυαρέσει για να είμαι ειλικρινής :?:?:? Τέλος πάντων..Σήμερα έφτιαξα το κριθαράκι με τα λαχανικούλια και βγήκε πολύ νόστιμο! Δεν έμεινε τίποτα! Μου έχετε δώσει τέλειες ιδέες κοριτσάκια μου!!! Ευχαριστώωωωωωω!!!!!!!!!

Καρολινάκι μου ζουζούνα η παπένια ε;;; Είναι όντως πολύ σπαστικό εμείς να φτιάχνουμε και αυτά να χαλάνε..Πάντως είσαι τυχερή που σε αφήνει να κάθεσαι και στο λάπτοπ..Εμένα δεν με αφήνει..Θέλει να έρθει αγκαλιά μου και καταλαβαίνεις τι γίνεται μετά..Πάντως όταν συναντηθούμε θα λέμε πολλά!!! Άντε να το κανονίσουμε επιτέλους!Η παπένια ανεβαίνει και στις καρέκλες;;;; Καλά μιλάμε για τρελή χορευταρού!!! Άλλο πράγμα τα κοριτσάκια!!!!! Μέσα στο νάζι και στην τσαχπινιά είναι!!

Κατερινάκι χαίρομαι πολύ που ο Δημητράκης σου είναι καλά! Όσο για το μεσημεριανό ύπνο βρήκα την υγειά μου από τότε που ο Πάνος τον έκοψε (εγώ του τον έκοψα για την ακρίβεια :lol::lol::lol: )Το καλοκαιράκι βέβαια λέω να τον ξαναρχίσει για να το τραβάμε πιο πολύ τη νύχτα και να ξυπνάμε πιο αργά τη μέρα!!!!Μια που δε θα δουλεύω ευκαιρία είναι!! :lol::lol::lol::lol:

Άννα Μαρία δεν το κατάλαβα ότι το τραπέζι είναι για το Πάσχα :evil::evil::evil: Μπορείς να σουβλίσεις καλαμαράκια, φακές, ταραμοσαλάτα και γίγαντες :lol::lol::lol: Μπα σε καλό μου....Πάντως κι εσύ δεν πας πίσω στο θέμα της μαγειρικής! Όλο νοστιμιές μου είσαι!! Μου άνοιξες την όρεξη πάλι!!!

Καγκουράκι μου εγώ λογικά θα μπορώ την Τρίτη του Πάσχα!!!! Μακάρι να τα καταφέρουμε να τα πούμε!!! Θέλω πάρα πολύ!!!!! Ο Πανούλης θα είναι βέβαια το μόνο αγοράκι αλλά δεν πειράζει! Θα τον έχουν στα όπα όπα οι τσούπρες!!! Σωστά;;;;;Πάντως η αλήθεια είναι ότι όλο κοριτσάκια έχουμε στον κύκλο μας..Τώρα θα κάνει και αδερφούλα..άντε να πάει σχολείο για να παίξει και με κανένα αγοράκι :lol::lol::lol: Μου λέει μια μέρα:"Μαμά το αδερφάκι μου ήθελα να είναι άντρας σαν εμένα..Δεν πειράζει όμως, θα την αγαπάω την αδερφούλα..."..Το μικράκι μου....Να περάσετε πολύ πολύ όμορφα στο χωριό της μαμάς σου και να ξεκουραστείς όσο περισσότερο μπορείς ;););) !!!Χορευταρού και η Αγγελικούλα;; Χορευταράς και ο Δημητράκης της Χριστίνας..το καφενεδάκι του τρελού χορού είμαστε :lol::lol::lol:

Χριστινάκι χαίρομαι πολύ που όλα πάνε καλά με την αδερφούλα σου!! Γέλασα πολύ που σε περίμενε μεγάλη :lol::lol::lol: Και ο Πανούλης νομίζει ότι με το που θα γεννηθεί η μπέμπα θα παίζουν και θα κοιμούνται και μαζί :lol::lol::lol::lol: Θα το δει σαμιαμίδι και θα ξενερώσει :lol::lol::lol: Ο Δημητράκης σου είναι όλα τα λεφτά!!!! Πολύ γέλασα με τα καμώματά του :lol::lol::lol: Κι εσύ σήμερα κριθαράκι;;; Κι εγώ :lol::lol::lol: Εμένα μου άρεσε πολύ!!! Έφαγα ένα πιάτο γεμάτο και ήθελα και δεύτερο αλλά είπα να κρατηθώ μπας και φάνε τίποτα και οι υπόλοιποι! Και στον άντρα μου άρεσε πολύ!

Άννα Μαρία περίεργη η συμπεριφορά της θείας σου..Καλεί τους γονείς σου και όχι εσένα;;; Τι να πω;; Φτωχούλα ε;;; Το δικό μου το σπίτι έχει μόνο μια πισίνα :lol::lol::lol::lol:

Όλια μου χάθηκες......Γιατί έπεσες ψυχολογικά;; Άνευ λόγου;; Κι εγώ έχω ψυχολογικές διακυμάνσεις αλλά ευτυχώς οι ακεφιές δεν κρατούν για πολύ! Για να ανέβει λίγο η ψυχολογία!!!!! Κάλλη τα ακούς κι εσύ;;;;;;;Εύχομαι να πάνε όλα καλά με τον αντρούλη σου!!!!

Κοριτσάκια η ώρα είναι 3 παρά και δε νυστάζω το ζόμπι :shock::shock::shock::shock: Πώς θα ξυπνήσω αύριο το πρωί;;; Τι μάθημα θα κάνω;;;;;;; ΟΥΦ................

Πολλά πολλά φιλάκια σε όλες σας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλημέρα!Τι κάνετε?Χαθηκα λιγο γιατι το ριξαμε στις βόλτες.Την Κυριακή είχαμε πάει στη Λεμεσο, παραλιακά και ήπιαμε το καφεδάκι μας κι οσο οι αντρες της παρέας βλέπανε ποδοσφαιρο εμείς παιξαμε στις κούνιες!!!Μετά πήγαμε καροτσάδα στην παραλια και ο Στεφανάκος το κατευχαριστήθηκε!! Χθες πάλι πηγα με τον μικρο στο χωριο στους γονείς μου.Η μαμα μου εχει και τις ανηψιες μου τωρα για διακοπες :lol: κι ετσι πήγαμε όλοι μαζί σε ένα πάρκο με ζωα και κούνιες!Το ευχαριστήθηκαν οι μικρές κι ο Στεφανος φυσικά!!Σημερα θα ερθουν και θα τους πάω σε ενα καινούριο παιχνιδότοπο, τους το ειχα υποσχεθεί.Οι ατιμες ομως μου τον ξεκάνουν τον μικρο...τσακωνονται ποια θα κατσει διπλα του και ο Στεφανος δυσανασχετει και τις σπρωχνει να μην τον ακουμπάνε...μιλάμε πολύ γέλιο!!!

Σημερα εχει γενέθλια ο αντρούλης μου!!Δεν θα κανουμε κατι αλλα εγω ετοιμασα ηδη ενα κεικ σοκολατας να βρίσκεται και θα φτιαξω και χαλβα αργοτερα που αρεσει στον αντρούλη μου.Θα του πάρω και κεράκια να τα σβήσουμε οι τρεις μας!!! :D:D

Σημερα θα μαγειρέψω μπιφτέκια λαχανικών και πατάτες γιαχνί με αρακα.Να δω πόσα θα προλάβω!!!

Στα δικά σας τώρα!!!

Κάλι μου γιατι στεναχωριέσαι βρε κορίτσι μου?Να μπαίνεις εδώ να σου φτιάχνουμε τη διάθεση..Αντε να παίρνεις τα πάνω σου...θετική σκέψη είπαμε!!

Κατερίνα μου με γεια τα ψώνια!!!Εγω εχω καιρο να παω για ψωνια αλλα γενικά έχουν πέσει κάπως οι τιμες και πλέον στις εκπτώσεις βρισκεις καλές τιμές και καλά πράγματα.Εχει μυξούλες κι ο δικός σου ε?? Ευτυχως εμεις δεν εχουμε πια μυξούλα..πού και πού λίγο βήχα και νομιζω πως με το σιροπάκι ειμαστε καλύτερα..

Καλέ πολλά γεννητούρια έχετε!!!! Να σας ζήσουν!!! :lol::lol:

Το ριξατεκαι εσεις στις βολτες??

ΚΑρολινάκι τι κάνεις εσΥ?Να μην κουράζεσαι!!Τυχερη εισαι που τα πας καλάμε την πεθερα και ερχεται και σε βοηθάει!!!!Εφτιαξες και ψαροσουπα ρε θηριο???Μπραβο σου!!!Με γεια τα ψωνια σας!!Με το καλό να τα φορέσει ομικρός σας!!

Αννα ΜΑρία πολυ γέλασα με το σχόλιο σου για την πεθερα!! :lol: ΜΕγάλωσε ο Αντρίκος σου!! Οπου να'ναι 5 μηνών θα είναι...Τωρα να δεις πράγματα που θα κάνει και θα σε τρελλαίνει!!!

Γα την εκκλησια ίσως να΄ναι τυχαίο που έκλαιγε ο Αντρίκκος σου.Ειναι και αυτες οι κροτιδες που ακόμα κι εμείς τρομάζουμε πόσο μάλλον τα μικρά.Να σου πω το Σαββατο το βραδυ στη λειτουργια της Αναστασης θα πάτε?Εμεις μάλλον οχι αν και το θέλουμε αφου ο Στεφανος θα κοιμάται...Βεβαια η εκκλησια ειναι σχεδον απεναντι και θα ακουμε τη λειτουργία!! Αληθεια τωρα εσεις τι θα κάνετε?

Ακομη ταλαιπωρησε με το βηχα?Περαστικά!!!!

Καγκουράκι μου βολτάρετε κι εσείς!!!Το ευχαριστήθηκε η Αγγελικούλα..Τωρα εκλεισε ο παιδικός ε?? ΠΟλύ καλές οι τιμές που βρηκες!! Σου αρεεη φωτο??Το ηξερε οτι τον εβγαζα φωτο κι ο πονηρούλης γελούσε ενω έπινε το νερό του!! ΤΩρα θα βαλω αλλη φωτο πιο προσφατη με το πουκαμισάκι του...αντράκι!!!

Ανθή μου ευχαριστούμε για το σχολιο για το Στεφανο! Τι κλός που είναι ο Πανούλης σου!!Θελει να την παει και σου Λούνα Παρκ ε?? :lol: Με γεια το κρεβατάκι σας!! Η φραουλίτσα θα σου βγει μουσικόβια!!!! Αντε τωρα βαζε τερμα τη μουσική για να κλωτσάει!!!Αρχισαν οι κράμπες από τώρα??Το πάθαινα κι εγώ οταν μπηκα στο μηνα μου και ηταν μεγάλο ζόρι!!

Σας αφηνω προς το παρον να ταισω τ ον μικρο κι επιστρεφω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια ετοιμάζω πραγματα γιατι θα φύγουμε το μεσημέρι οταν πάρω τη μικρή απο το σχολειο και παράλληλα μαγειρευω και φακες να τσιμπησω εγώ το μεσημέρι και να αφησω και στον άντρα μου γιατι θα ερθει Μ. Σαββατο, οχι οτι θα του φτασουν μέχρι τοτε αλλά για να έχει για σημερα και αύριο.

Κάλι φαντάζομαι νευρα να έχεις φτασει στο ΙΚΑ να έχεις βρει να παρκάρεις και να μην έχεις τα βιβλιάρια μαζί. Απο βήχα πως ειστε περαστικά και σε σενα και στην Κωνσταντινα σου.

Χριστινάκι ευτυχώς που ειναι καλύτερα η αδερφουλα σου, να πάνε ολα καλά μεχρι το τελος.

Ολια θετική σκεψη και θα ανεβεις ψυχολογικά!

Ανθή φοβερος ο Πανουλης, να πάνε ολα καλά κοριτσάκι μου αύριο με την β επιπέδου και αν μπορει και το Καρολινάκι κανονιζουμε να τα πούμε απο κοντά την Τριτη.

Μαρακι ολο βολτες βλέπω καλά κάνετε, να χαιρεσαι και τον αντρούλη σου πάντα ευτυχισμένοι να ειστε.

Φιλάκια κοριτσάκια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Εμείς τρέχαμε όλο το πρωί. Ξυπνήσαμε, έφαγα πρωινό, μαγείρεψα πατάτες στη γάστρα με καρότα, κρεμμύδια, σκόρδα, μαϊντανό και μπόλικο λεμόνι και σαλάτα μαρούλι-φρέσκο κρεμμυδάκι-άνηθο, τάισα τον Αντρέα, έβγαλα γάλα, πήγαμε μετά και καλέσαμε τη μάνα του γυναικολόγου και τον γυναικολόγο στη βάφτιση, και μετά στη μάνα μου. Της έτριψα τα τυριά για τις φλαούνες, κι ο άντρας μου της έκανε κάτι άλλες δουλειές, πήγε και σούπερ μάρκετ. Ο Αντρέας ήταν πολύ ησυχούλης και γλυκούλης καθ' όλη τη διάρκεια! Τώρα έπεσε ξερός!

Εγώ είμαι καλύτερα, δε βήχω σχεδόν καθόλου και έχω ελάχιστη μύξα. Έβγαλα και τη μάσκα γιατί δεν άντεχα άλλο.

Το απόγευμα θα πάω εκκλησία μόνη μου πάλι, παρ' όλο που σκεφτόμουν να πάρω και τον Αντρίκο, αλλά καλύτερα μόνη μου, γιατί χάλασε ο καιρός και φυσάει πολύ. Σήμερα και αύριο και από μεθαύριο πάλι θα φτιάξει!

Όλια και Κάλη, τι πάθατε καλέ και οι δύο; Ανεβήτε λίγο βρε, σκεφτείτε ότι υπάρχουν και χειρότερα! Όπως λέει και η Χριστίνα, παίξτε το παιχνίδι της χαράς! Η δική μου μέθοδος, εκτός από το παιχνίδι της χαράς, είναι το "δεν πειράζει". Ό,τι κι αν γίνει, τελικά "δεν πειράζει". Αν το καλοσκεφτούμε, για τα περισσότερα πράγματα για τα οποία στεναχωριόμαστε, αγχωνόμαστε και σκάμε, τελικά δεν έχουν καμία σημασία. Και "δεν πειράζει" αν συμβούν ή αν δεν συμβούν! Π.χ. εγώ τις προάλλες έσπασα ένα αγαλματάκι. Οκ, μου άρεσε πάρα πολύ, αλλά στο κάτω κάτω της γραφής, ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ!!!

Ανθή, χαίρομαι που σας άρεσε το σούπερ κριθαράκι! :P

Καλά, εγώ όταν γεννήθηκε ο γιός της ξαδέλφης μου, ήμουν εννιά χρονών και όταν πήγαμε να τους δούμε μια μέρα μετά τη γέννα (μένουν Πάφο και τότε ήταν τέσσερις ώρες δρόμος, πάρα πολλές για τα κυπριακά δεδομένα), μου είπε η μάνα μου να πάρω κανένα βιβλίο για να μη βαρεθώ και της λέω "μπα, θα παίζω με τον Νικόλα" (το νεογέννητο)!!!!!!! Φυσικά ήξερα ότι θα είναι μικρούλι, αλλά νόμιζα ότι γίνεται να παίζουμε και να του τσιμπάω τα μάγουλα!

Όσο για τη θεία, δεν είναι θεία είναι ξαδέλφη και δεν κάλεσε ούτε τους γονείς μου, ούτε εμένα. Κάλεσε τα αδέλφια του πατέρα μου, αλλά όχι εμάς. Συνήθως, όμως, ο πατέρας μου με τα αδέλφια του πάνε πακέτο. Δεν ξέρω γιατί ξαφνικά μας διέγραψε εμάς. Πάντως, παρ' όλο που είχαν τρελά λεφτά και τεράστιο σπίτι, κ.λπ. είναι πολύ δυστυχισμένοι γιατί κάθε τρεις και λίγο έχουν σοβαρά προβλήματα υγείας και τώρα έκλεισαν και το εργοστάσιό τους και έχουν χρεοκοπήσει. Το μόνο σίγουρο είναι ότι τα λεφτά δε φέρνουν την ευτυχία.

Μαρία, να σου ζήσει ο άντρας σου!!!!!!!!!!

κι εγώ κι ο άντρας μου θέλαμε να πάμε στην Ανάσταση, αλλά έτσι όπως τα βλέπω τα πράγματα δύσκολο. Είπα σ' αυτόν να πάει μόνος του να μας φέρει το άγιο φως και άρχισε διάφορα του στιλ "πού να φύγω να σ' αφήσω μόνη σου με το μωρό", οπότε του είπα ότι, αν δεν θέλει να πάει, τον αφήνω αυτόν με το μωρό και πάω εγώ. Τελικά, όμως, θα πάει αυτός. Να μέναμε και οι δύο σπίτι δε θα το ήθελα καθόλου. Προτιμώ να πάει αυτός, είναι λες και πηγαίνουμε και οι δύο.

Άσε, με τις κροτίδες είμαι πολύ εκνευρισμένη, επειδή κάποια ^$%*$*$#^#&$@!^%%παιδα αποφάσισαν να σπάνε πλάκα (και μερικά δόντια, χέρια, κ.λπ.) με τις κροτίδες, πρέπει εμείς να στερούμαστε την εκκλησία.

Βλέπω όλο γυρνάτε, καλές βόλτες! Σήμερα πάντως ο καιρός δεν ενδείκνυται για βόλτες.

Καγκουράκι, καλά να περάσετε!!! Θα έχεις ίντερνετ εκεί;

Φιλιά σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ολια και Καλη μου ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ που θα παει! Κουραγιο, ελατε να κλαψουμε παρεα, να ξεσπασουμε και μετα παλι απο την αρχη, ετσι ειναι η ζωη...

Ανθουλα μου γλυκεια κι εμενα μου αρεσε αλλα του αντρα μου οχι, γενικα δεν εχουμε τα ιδια γουστα στο φαγητο, ειναι πολυ του κλασικου, εγω θελω να δοκιμαζω διαφορα και μου κοβει την ορεξη για μαγειρεμα αυτο...δε λεω καλες ειναι οι ψητες μπριζολες και τα μπιφτεκια, αλλα ρε γαμωτο ολο τα ιδια και τα ιδια...Ο μικρος ειναι θεατρο κανονικο, χεχε! Ποτε σταματατε εσεις για Πασχα;

Αννα Μαρια οπως τα λες ειναι ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ, υγεια και αγαπη να εχουμε και υπομονη να κανουμε γιατι "εχει ανηφορα μπροστα κι ειναι μεγαλη"! Να και αυτο που εφτιαξες σημερα σιγουρα εμενα θα μου αρεσε, αλλα του αντρουλη μου δυσκολα...Ανασταση κι εμεις περυσι δεν πηγαμε, κροτιδες ομως φουλ γιατι η εκκλησια ειναι διπλα στο σπιτι σχεδον, αλλα ο μπεμπης ουτε που χαμπαριασε...Οσο για την ξαδερφη σου τι να κανουμε, μη χολοσκας, ισως επειδη δεν ειναι οι ανθρωποι πολυ καλα να απομακρυνθηκαν, ποιος ξερει; Μπραβο που επιτελους ξεφορτωθηκες τη μασκα!

Μαρακι μου να χαιρεσαι τον αντρουλη σου παντα γερος να ειναι!

Κι εμεις σημερα εχουμε επετειο! 16 χρονια! Γρηγορα περασαν, πολυ γρηγορα! Μακαρι να ηταν λιγο καλυτερη η εποχη, ειμαστε κι οι δυο λιγο στις μαυρες μας για πολλους λογους, σημερα ειδικα κανεις δεν μπορει να κρατησει και το παιδι να μεινουμε λιγο οι 2 μας να γιορτασουμε, αλλα δεν πειραζει, καλα να ειμαστε κι αγαπημενοι αυτο μονο!

Καγκουρακι καλα να περασετε και καλως να επιστρεψετε!

Επειδη μαλλον δεν θα ξαναμπω στο νετ, σας ευχομαι καλη Ανασταση με υγεια και αγαπη!

Φιλια πολλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!

Εγώ πήγα εκκλησία, γυρίζω σπίτι και με το που μπαίνω, βλέπω τον Αντρέα στο καθιστικό να παίζει αμέριμνος... Με το που με βλέπει, αρχίζει τρελές χαρούλες! Ενώ εγώ νόμιζα ότι θα είχε κοιμηθεί.

Αλλάζω ρούχα, τρώω, ο Αντρέας εκεί, να χτυπιέται. Σε κάποια φάση αρχίζει γκρίνια, οπότε λέω στον άντρα μου να τον βάλει στο κρεβάτι του μήπως κοιμηθεί. Τον βάζει αυτός και φεύγει, γιατί όταν είμαστε από πάνω του δεν κοιμάται. Εγώ στο σαλόνι, τον άκουγα "ααααα, εεεεε, οοοοο, ααααα" κ.ο.κ. Πηγαίνω στο δωμάτιό του και τον βλέπω να συνδιαλέγεται με τα αρκουδάκια της πάντας, και μάλιστα σε μια στάση κάπως, χμ... τοξοειδή!!! Πάω από πάνω του, κι αρχίζει να χτυπιέται. Μιλάμε για τρομερή ενέργεια! Είναι στο τσακ να γυρίσει μπρούμυτα από ανάσκελα, μια κίνηση του χεριού του μένει και δεν την κάνει το χαζό! Τελικά μετά από αρκετήηηηη ώρα κοιμήθηκε!

Χριστίνα, να ζήσετε!!! Δεκαέξι χρόνια;;; Πω πω, καλά, από πόσων χρονών είστε μαζί ρε θηρίο; :)

Η αδελφή σου τι γίνεται;

Α, σας είπα ότι δεν έχουμε καταλήξει ακόμα σε μπομπονιέρες; Την Παρασκευή θα κλείσουμε!!! Αγχωθείτε για μένα!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννα μαρια αστο πανω μου!το αγχος ειναι η ειδικοτητα μου!!θα αγχωθω εγω για σενα!!!!!!! :lol::lol::lol:

τι κανετε τρελοκοριτσα???????εμεις σημερα πηγαμε επιτελους στον καρδιολογο κι ευτυχως ολα τα βρηκε καλα,οποτε μου εφυγε ενα αγχος!!!!εγω βηχω σαν γαιδουρι ξεσαμαρωτο οπως σας εγραψα και δεν βλεπω καμια απολυτως βελτιωση!!!!η μικρη κι αυτη πεδευεται η καημενουλα,ειδικα το πρωι που ξυπναει!την δινω προσπαν αλλα δεν βλεπω και μεγαλη βελτιωση!!!!ευχομαι να περασει για να μην πεδευεται!!!!

κατερινακι μου καλα να περασετε κοπελα μου!!ευχομαι να ξεκουραστεις!!!!!φιλακια στην αγγελικουλα σου!!!!

χριστινακι μου να ζησετε!!!!!16 χρονια ε?????κι εμεις κοντευουμε τα 15!!!δεν μπορω να πιστεψω οτι ειμαστε τοσα πολλα χρονια μαζι!περναν πολυ γρηγορα!!!ευχομαι να εισαστε ευτυχισμενοι μεχρι τα βαθια γεραματα σας!!!!!!!γιατι δεν θα ξαναμπεις?????καλο πασχα!να περασετε ομορφα!!!

μαρακι μου να χαιρεσαι τον αντρουλη σου!!!!γερος,δυνατος και πολυ ευτυχισμενος να ειναι!!!!!το κουκλι σου τι κανει????

ανθη μου πως πηγε σημερα το πρωινο μαθημα?ξυπνησες ή τους εστησες?????αυριο εχεις την β-επιπεδου??????ευχομαι ολα να πανε καλα!!!

συμπεθερουλα μου και συμπασχουσα ολια τι κανετε??????

μ'επιασε τωρα τρελος βηχας και δεν ξερω πως να το αντιμετωπισω!!!!ααααααααααααα!!!!!!!

σας καληνυχτω!!!!!πολλα φιλια σε ολες!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάλη, η αλήθεια είναι ότι μια ανησυχία την έχω. Παρασκευή θα έχει τα δείγματα και θα διαλέξουμε, και λέει Τρίτη θα έχει έτοιμη την παραγγελία. Κάπου στο πίσω μέρος του μυαλού μου σκέφτομαι ότι μπορεί και να μην τα έχει έτοιμα εγκαίρως. Αλλά προσπαθώ να διώχνω τις κακές σκέψεις!

Περαστικά, αμάν πια αυτός ο βήχας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, Κάλη, την περασμένη εβδομάδα όπως πηγαίναμε στο σχολείο, βλέπω δίπλα μας στον αυτοκινητόδρομο ένα αμάξι με πινακίδα ΚΤΚ!!! Κατευθείαν μου ήρθες εσύ στο μυαλό! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια;; Σήμερα λοιπόν δούλευα πρωί..Όταν χτύπησε το ξυπνητήρι τα είδα όλα :shock::shock: Άρχισα τη γκρίνια και έλεγα πόσο τυχερή είμαι που δουλεύω απόγευμα..Όταν όμως τελείωσα το μάθημα και γύρισα σπίτι μου νωρίς η χαρά μου ήταν απερίγραπτη! Διόρθωσα και νωρίς και έτσι το βραδάκι έκανα χαλαρά το μπανάκι μου και τώρα σερφάρω μέχρι να νυστάξω..Αύριο πάλι πρωινό μάθημα και μετά η Β Επιπέδου...Έχω αγωνία από τη μία αλλά από την άλλη ανυπομονώ..Μακάρι όλα να είναι καλά και η φραουλίτσα να είναι υγιέστατη..Δώστε μου μια ευχούλα!

Χριστινάκι μου ΧΡΟΝΙΑ ΣΑΣ ΠΟΛΛΑ!! Να είστε πάντα ευτυχισμένοι και να χαίρεστε το αγοράκι σας! Κι εμείς τον Αύγουστο κλείνουμε 16 χρόνια.Το λέω και δεν μπορώ να το πιστέψω..Όσο για τα φαγητά και ο δικός μου άντρας κάποια δεν τα τρώει με τίποτα αλλά δε μασάω..Εγώ τα φτιάχνω :lol::lol: Ούτε εκείνος μασάει βέβαια γιατί δεν τα τρώει :lol::lol::lol:

Καγκουράκι μου σ' ευχαριστώ πολύ για την ευχούλα σου για τη Β επιπέδου! Από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί! Μακάρι να μπορεί και το Καρολινάκι και να καταφέρουμε να τα πούμε από κοντά την Τρίτη! Θα το ήθελα πάρα πολύ! Αν δεν έχεις ίντερνετ στο χωριό της μαμάς σου θα μας πεις τα νεάκια σου όταν με το καλό επιστρέψετε!

Κάλλη μου πολύ χαίρομαι που όλα είναι καλά με τον αντρούλη σου! Άντε να ηρεμήσεις κι εσύ λίγο..Ο βήχας δεν αντιμετωπίζεται εύκολα..Θέλει υπομονή και γερά νεύρα..Περαστικούλια σας...Ευχαριστώ και σένα πολύ για την ευχούλα σου για την αυριανή εξέταση!

Μαράκι μου τα μπιφτέκια λαχανικών πώς τα φτιάχνεις;;; Τα έχω ξανακούσει αλλά ούτε που ξέρω πώς φτιάχνονται :?:?:? Να χαίρεσαι τον αντρούλη σου! Θέλω κι εγώ λίγο κεκάκι και χαλβαδάκο...Κάθε βράδυ μου ανοίγετε την όρεξη πια...Ο Στεφανάκος ξεσάλωσε με τις ξαδέρφες ε;; Σε λίγο καιρό θα αλωνίζει και αυτός σους παιδότοπους!!!

Άννα Μαρία όλα καλά θα πάνε με τις μπομπονιέρες..Γιατί φοβάσαι πως θα είναι ασυνεπής;; Μαθήτριά σου είναι..Θα ντραπεί να δείξει ασυνέπεια...Don't worry!!!! Αδικαιολόγητη η στάση της ξαδέρφης σου και συμφωνώ απόλυτα μαζί σου με το ότι τα λεφτά δε φέρνουν την ευτυχία αλλά και η φτώχεια από την άλλη μπορεί κάλλιστα να φέρει τη δυστυχία..Μια μέση κατάσταση θέλω εγώ! Όσο για τον Αντρίκο σου κάνετε πολύ καλά που τον αφήνετε στην κούνια μέχρι να τον πάρει ο ύπνος. Πάντα να το τηρείτε!

Η νύστα άρχισε..Θα πάω σιγά σιγά γιατί αύριο έχω φουλ πρόγραμμα! Θα σας πω τα νεάκια μου (ελπίζω καλά) το βραδάκι!

Πολλά πολλά φιλάκια κορίτσια για φίλημα!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλες

χθες εφτιαξα τα τσουρεκια μου,μαγειρεψα φασολαδα και εκανα και τον διχρωμο χαλβα,ψοφησα δηλαδη τα τσουρεκια θελουν πολλες ωρες και πολυ ζυμωμα και κουραστηκα αλλα χαλαλι εγιναν τελεια φουσκωτα και αφρατα,το απογευμα ηρθε η νονα του Νικου χωρις να με εχει ενημερωσει απο την προηγουμενη κι ετσι δεν ημουν τελειως ετοιμη,τους εδωσα ενα καλαθι χειροποιητο τα φτιαχνει η κουνιαδα μου απο ξυλο ,εβαλα μεσα σοκολατακια που εφτιαξα εγω αλλα δεν προλαβα να το διακοσμησω οπως ηθελα και φυσικα δεν εβαψα ακομα τα αυγα σημερα θα το κανω και ενα τσουρεκι το πηραν φρεσκο και ζεστο,σημερα θα φτιαξω μπουγατσα νηστισιμη και μακαροναδα,τα παιδια τα πηρε η πεθερα μου να τα παει στην εκκλησια και εχω ησυχια για λιγο

χθες ειχα και την κορη της κουνιαδας μου εδω κοιμηθηκε μαζι με τα δικα μου και οταν ηρθε η νονα του Νικου η οποια εχει κι αυτη ενα παιδι παιζανε ολα μαζι και γινοταν ενας χαμος και μου λεει πως αντεχετε με τοση φασαρια;;τι να της πω εμεις συνεχεια ετσι ειμαστε συνηθισαμε πια και δεν μας φαινεται περιεργο

Ανθη μου μια μεγαλη ευχη εχεις κι απο μενα να πανε ολα καλα με την β επιπεδου σας σημερα και καλη ξεκουραση αφου αρχισανε οι διακοπουλες σου

Χριστινακι μου να ζησετε κοπελα μου να ειστε ευτυχισμενοι παντα και να χαιρεστε το παιδακι σας,κι εσεις δεν πατε πισω αλλα εγω σας τρωω στα χρονια :D 18 χρονια μαζι θα κλεισουμε τον Ιουνιο μια ζωη :o:D δηλαδη

Μαρακι μου να χαιρεσε τον αντρουλη σου πολυχρονος και γερος να ειναι,στην κουζινα κι εσυ ε;;ειχα φτιαξει κι εγω μπιφτεκια λαχανικων αλαδωτα ομως εσυ πως τα φτιαχνεςι;

Αννα Μαρια αφου δεν αγχωνεσαι εσυ αγχωνομαι εσω για σενα,οσο για την ξαδερφη σου μην σκας ας μεινει αυτη με την κακια τετοιες μερες να τα βρασω τα λεφτα τους αφου ειναι τετοιοι ανθρωποι

συμπεθερουλα μου χαιρομαι που ειναι καλα ο συμπεθερος ειδες που ανυσηχουσες;;περαστικα συντομα με το βηχα σου και να δωσεις ενα μεγαλο φιλι στην κουκλα μας

Ολιακι που εισαι ρε κοριτσι γιατι εισαι χαλια μην σκεφτεσαι αρνητικα,να μπαινεις πιο συχνα,πως ειναι ο Νικολας;

Κατερινακι να περασετε καλα στην μαμα σου!!!

πιστευω να μην ξεχασα κατι το πρωι ξεκινησα να γραφω και τωρα τελειωσα,πολλα φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλες μου ειμαστε στο χωριο και φυσικά έχω μαζι μου το στικακι για ασυρματο internet, χάνω εγώ το παρεάκι μου!!!

Χθες ειχε λιγο κρυο μπρρρ ήταν και το σπιτι κλειστο σημερα ειναι καλύτερα. Χθες πήγαμε και εμεις εκκλησια ευτυχώς και για τα δεδομένα της Αγγελικής ήταν ήρεμη προς το τέλος ομως ειδε και κάτι άλλα παιδάκια και δεν καθοταν άλλο στην καρέκλα της. Εγώ ειχα καθησει λιγο πιο μπροστά και την ειχαν η μαμά μου με την θεια μου αλλά ερχοταν που και που και μου έδειχνε σε ποια σελιδα ήταν απο το βιβλιαράκι και μου έλεγε φιλα μαμά την εικονα που έχει στο εξώφυλλο. :D

Αννα Μαρια εμεις το πρώτο Πάσχα της μικρής ηταν 4 μηνών την ειχαμε πάρει μαζι μας στην Ανάσταση την ειχε βάλει ο άντρας μου στο σλιγκ και κοιμοταν του καλου καιρού ουτε με τις καμπάνες ουτε με τα βεγγαλικά ξύπνησε, περσι μειναμε σπιτι γιατι ειχε κοιμηθει οταν ετοιμαζομασταν. Φέτος θα την κρατήσουμε ξύπνια και θα πάμε. Ακομα με τις μπομπονιερες σε μια βδομάδα πρεπει να ειναι έτοιμα θα προλάβεις έχεις λιγα κομμάτια αλλά επειδη ειναι οι μερες τέτοιες...

Χριστινάκι να ζησετε να ειστε πάντα μαζι και πάντα ευτυχισμένοι, και δεν πειράζει ;) αν δεν τα καταφερατε να βγειτε θα δωθει αλλη ευκαιρια και θα περάσετε καλύτερα!

Κάλι περαστικά για τον βήχα, ευτυχώς που ολα ειναι καλά και δεν εχει τιποτα ο άντρας σου.

Ανθή μου περιμένουμε τα νεα σου απο την β επιπέδου, ολα καλά θα ειναι ειμαι σιγουρη για την γλυκιά σου φραουλιτσα.

Κατερινάκι πάλι μεγαλουργησες στην κουζινα σου, τσουρεκάκια μπουγάτσα μιαμ μιαμ μιαμ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Το πρωί ξύπνησα στις 6.59 ( :lol::lol::lol::lol: ) από το κλάμα του μικρού, τον τάισα, τον έντυσα, ντύθηκα κι εγώ και πήγαμε εκκλησία. Αλλά ελάχιστα καθίσαμε, 8.12 τελείωσε!!! Τι τελείωσε, 8.12 ήμασταν ήδη στο αμάξι... Αμάν πια, κάθε φορά και νωρίτερα... Μου φαίνεται δε θα πηγαίνω στην ενορία εδώ τα πρωινά, γιατί με το που πηγαίνω τελειώνει. Και την Κυριακή, οκτώμιση ήμουν εκεί και λέγανε το Πάτερ ημών και εννιά και τέταρτο είχαν τελειώσει όλα. Τέλος πάντων...

Μετά έπεσα και ξανακοιμήθηκα, ευτυχώς κοιμήθηκε κι ο μικρός! Μετά πήγαμε οι δυο μας στη μάνα μου για να κάνουμε τις φλαούνες, που είναι είδος πασχαλινής τυρόπιτας. Ήρθε και η υπάλληλος που έχουν οι γονείς μου στο μαγαζί, γιατί η μάνα μου δεν μπορούσε να κάνει και πολλά πράγματα... Κατά τις τρεις και κάτι τελειώσαμε! Τις πήγαμε με την κοπέλα στο φούρνο να τις ψήσουν εκεί.

Τώρα ήρθα σπίτι, έφαγα μακαρονάδα που έφτιαξε ο άντρας μου και λέω να καθαρίσω λίγο τις βιβλιοθήκες. Εκκλησία αν πάω, θα πάω για πολύ λίγο, γιατί δεν πρόλαβα να βγάλω γάλα, και δε θέλω να ξαναβγάλω έξω τον μικρό.

Για τις μπομπονιέρες έχω ένα άγχος μήπως το μαγαζί δε φέρει έγκαιρα τα υλικά. Αλλιώς η μαθήτριά μου σε μια μέρα τις ετοιμάζει δεν είναι πρόβλημα αυτό.

Ανθή, εγώ πάλι, ποτέ δε χαίρομαι αν έχω πρωινή δουλειά. Απορώ πώς ξυπνούσα όταν πήγα για λίγο καιρό στο πρωινό σχολείο. Έξι και είκοσι ήμουν στο πόδι...

Ο Αντρέας από μόνος του μας καθοδήγησε σ' αυτόν τον τρόπο ύπνου. Δε μας ήθελε πάνω απ' το κεφάλι του!

Κατερίνα, αυτό με τα καλάθια που λες είναι κάποιο έθιμο; Εγώ τσουρέκια δε φτιάχνω, κάναμε τις φλαούνες, θα βάψω και τα αβγά μάλλον, και αυτά αρκούν! Τα αβγά πώς τα βάφεις; Δε θέλω να χρησιμοποιήσω έτοιμη βαφή.

Έκανα κι εγώ χαλβά χτες, όχι δίχρωμο, όμως, μονόχρωμο.

Καγκουράκι, χι χι, έλαβες τα μέτρα σου βλέπω για το ίντερνετ!

Το σκέφτομαι για την Ανάσταση, αν κοιμάται, όμως, που θα κοιμάται, δε θα τον ξυπνήσω για να πάμε.

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα ομορφες..

σημερα παλι τα παιξα απο τις δουλιτσες.. :(:(

ειχα να κανω ψαροσουπα για το παπακι μου...οποτε καταλαβαινετε λατζα και ψιλοδουλεια που θελει... :evil::evil: καθε φορα λεω σιγα θα κοψω κομματακια την πατατα το καροτο σελινο κρεμμυδακι...μετα ερχεται το ψαρι...και αφου το βρασω..μεχρι να το καθαρισω καμμια τεσσαρια φορες :lol::lol: ολο βρισκω κανα κοκκαλακι :evil::evil: μετα να καθαρισω παγκους με νερο και ξυδι για να μυριζει ωραια :D:D:D ε στο τελος να πλυνω καλα τα κατσαρολικα.... :evil:

στο τελος νοιωθω τοοοοοοσο κουρασμενη που λεω αχ αυτο το φαι ..δεν το πολυπαω...αλλα ειναι τοσο ωφελιμο για την μικρη που χαλαλι της...τον καφε ν ακαταλαβετε τον ξεκινησα στις 11 και τον τελειωσα 1 :o:o ειχαμε ενδιαμεσα και τα ξεσκατισματα.. :oops: τα κρεβατια..κοκ...

αλλα το σαββατο μπαινω στον 8 και μαλλον θα χρειαστει να χαλαρωσω λιγακι γιατι ειναι επικινδυνος μηνας..θελει προσοχη...

βρε κοριτσια ..την εχω την μικρη ολη την μερα και εχει προσκολληθει πολυυυυυυ πανω μου... :roll::roll: αλλα σε σημειο απιστευτο...

ουτε τουαλετα δεν με αφηνει να παω... :lol::lol: απο πισω αυτη..αφου της λεω ελα βρε αγαπη μου..βγες εξω..αυτη τιποτα..με το που ξυπναει το απογευμα..ενω ειναι ο πατερας της εδω..θελει παλι εμενα...πηγα να ξαπλωσω το μεσημερι...και μολις ειχα κοιμηθει..ξυπνησε...και εκλαιγε οταν της ειπα κατσε λιγο με τον μπαμπα..να παω να ξαπλωσω :evil::evil: το αποτελεσμα???? και στο χουζουρεμα που θελα να κανω...ειχα και την παπια διπλα..γυριζε σαν σβουρα ..με φιλαγε ..με χαιδευε...με πειραζε...

κατερινα ..ακουω τσουρεκια ..μπουγατσα.. =p~=p~=p~=p~=p~=p~=p~=p~=p~=p~=p~=p~ παιρνω την μεγαλη κοιλιτσα μου και σου ρχομαι κοζανη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol: ειπα απο σημερα προσοχη...το βραδυ τουλαχιστον :lol::lol::lol::lol:

καλι περαστικουλια κοριτσακι μου..τα φιλια μου...

χριστινακι μου πως τα πας ?εσυ εισαι καλυτερα με εκεινο που σε ταλαιπωρουσε?περαστικουλιααα

αννα μαρια τσουρεκι και εσυ??????????μιαμιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

ανθος αραβοσιτου :lol::lol::lol: ανθουλι μουυυυυυυυ...εμεις θα τα πουμε αυριο απο κονταααααααααααα :D:D:D:D

τσουπρες παω να ξεβρωμιστωωωω :lol::lol::lol:

ελπίζω να διαβασετε εστω το μισο σεντονακι-αραααααα που απλωσα βραδιατικα... :oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας και πάλι!

Εγώ πάλι έκανα δουλειές το απόγευμα, σκούπισα το γραφείο καθάρισα τις βιβλιοθήκες. Είναι απίστευτο πόση σκόνη πιάνουν... Το γραφείο και τον υπολογιστή τα ανέλαβε ο άντρας μου. Λέει θα σφουγγαρίσει αύριο, για να δούμε...

Μετά πήγα και εκκλησία κανονικά, κάναμε μπάνιο τον μικρό, τον τάισα λίγο πριν φύγω και κοιμήθηκε κι ακόμα κοιμάται!!!

Καρολίνα, όντως μεγάλη φασαρία η ψαρόσουπα... Εγώ δεν έχω φτιάξει ποτέ μου, όλο λέω να το προσπαθήσω, αλλά δεν έτυχε. Η μάνα μου μας έφτιαχνε, την έκανε αβγολέμονο και ήταν υπέροχη! Τώρα έχει κάτι χρόνια να φτιάξει.

Εγώ τσουρέκια δεν έφτιαξα και ούτε και θα φτιάξω! Κάναμε σήμερα τις φλαούνες: http://www.sintagespareas.gr/sintages/flaounes.html Δε μου αρέσουν, αλλά αν δεν τις φτιάξουμε δε μυρίζει Πάσχα!

Εσύ πρόσεχε, μπήκες στην τελική ευθεία τώρα!

Τώρα μπήκε ο αδελφός μου σκάιπ και μου έδειξε το κοστουμάκι της βάφτισης, είναι πολύ ωραίο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια εγω συνηθως τα βαφω με κρεμμυδοφυλλα δεν γινονται κοκκινα αλλα μπορντοκοκκινα,και μου αρεσουν και με κλωστες φλος γινονται πολυ ομορφα,θα παρω αυριο να φτιαξω μερικα χρωμματιστα,αυτο για τα καλαθια που λες δεν εινα εθιμο απλα κατι πρεπει να γυρισω πισω στις νονες,δοκιμασε και τον διχρωμο χαλβα ειναι πολυ καλος και εντυπωσιακος στο ματι ,τι νωρις τελειωνει η εκκλησια σας :o εμεις τις Κυριακες πηγαινουμε στις 9 παρα εικοσι και τελειωνει γυρω στις 9μιση με 10 παρα,προλαβαινουμε μια χαρα ξερεις ωσπου να ντυθουμε ολοι θελουμε αρκετη ωρα

κι εγω δεν ξερω τι θα κανω με την Ανασταση,εδω και δυο χρονιες δεν πηγα εμεινα στο σπιτι με τον Δημητρη και πηγε ο αντρας μου με τους μεγαλους,φετος λεω να τον βαλω οσο πιο αργα μπορεσω να κοιμηθει για μεσημερι για να μεινει ξυπνιος το βραδυ,θα δουμε παλι πιστευω να τα καταφερω ετσι γιατι αν επιχειρησω να τον ξυπνησω θα ειναι μεσα στη γκρινια και δεν θελω ,για τον υπνο που λες τα δικα μου και τα τρια κοιμοταν μονα τους στο δωματιο αλλα πριν το χρονο τους κουνουσα λιγο,απο εκει και μετα δεν ειχαν προβλημα του αφηνα και κοιμοταν μονοι τους,το καλυτερο ειναι να μαθουν να κοιμουνται ετσι οσο πιο νωρις γινεται,κανενας τους δεν ηρθε στο κρεβατι μας παντως ουτε μια φορα

Καρολινακι παρε την κοιλιτσα σου κι ελα εχει πολυ φαι εδω :lol::lol: συνεχεια κατι φτιαχνω,χθες που ηρθε η νονα του Νικου δεν ηξερε τι να πρωτοδοκιμασει,οσο για την παπενια σου λογικο ειναι να ειναι κολλημενη μαζι σου αφου ειστε συνεχεια μαζι,οταν παει σχολειο θα αλλαξουν τα πραγματα

παω να ξεραθω γιατι και σημερα ειμαι ενα πτωμα τι πρωτοτυπο εε; :o:D καληνυχτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλές μου φιλενάδες λόγω υπερβολικής νύστας δε θα σχολιάσω τίποτα σήμερα..Μπήκα μόνο να σας πω τα νεάκια μου! Έκανα τη Β επιπέδου και όλα ήταν μια χαρά!! Επισήμως έχω κοριτσάκι στην κοιλίτσα μου! Κοριτσόπουλο όπως είπε και ο γιατρός που μου έκανε την εξέταση! Πήγα ξεκινήσαμε την εξέταση και μετά μου είπε να πάω ξανά σε 20 λεπτά μπας και αλλάξει θέση η φραουλίτσα και δούμε καλύτερα καρδούλα και προσωπάκι! Τελικά άλλαξε θεσούλα και πήραμε και τη φωτό μας! Ίδια εγώ η φραουλίτσα μου :lol::lol::lol::lol::lol::lol: Πάει την ψώνισα :lol::lol::lol::lol::lol: Είμαι πολύ χαρούμενη και για τη Β Επιπέδου και για τις μίνι διακοπούλες μου! Είπα στον Πάνο μου ότι αυτές τις μέρες δε θα πάω στη δουλίτσα και έκανε ΖΗΤΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!! Το καλό μου το αγοράκι! Είναι τέλειο να είσαι μαμά!!!!

Πάω κοριτσάκια μου για νανάκι! Αύριο θα σας σχόλιάσω ΟΛΕΣ!!!!!!

Φιλάκια πολλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...