Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενέ "Κορίτσια για φίλημα" Νο 3


Recommended Posts

τι εγινε καλε?που πηγατε ολες????εμεις γυρισαμε απο το παρκο,φαγαμε το σπανακορυζο που εκανα χθες γιατι χθες δεν τρωγαμε λαδι,οποτε σημερα ειχα κι ετοιμο φαι,και τωρα η κωνσταντινα κανει τα μαθηματα της κι εγω σερφαρω!!!!!οοοοοοοσο με αφηνει βεβαια γιατι δεν εχει σταματησει να μιλαει και να με ρωταει ουτε για ενα δευτερολεπτο!!!!ξεχασα εντομεταξυ να κανω ψωμι το πρωι πριν φυγουμε και το φαγαμε με παξιμαδια!ευτυχως θα ειναι ετοιμο για τον αντρα μου γιατι αυτος αν δεν εχει ψωμι αρρωσταινει!!!!το απογευμα εχει 'τσιπουραδικο" κι ευχομαι να ειμαι καλα σημερα για να το απολαυσω!!!αχ αυριο παρασκευουλα!!!!!τι ομορφη μερα!!!!!

συμπεθερουλα μου θα ψαξω να δω αν εχω καμια φωτο της νυφης σου σ'αυτον τον υπολογιστη και θα σου την βαλω να την δεις!!!!!

ανθη μου τελεια με τα παιδακια σου!!!!στην κατασταση σου νομιζω πως σημαντικοτερο ειναι να ξεκουραζεσαι κι ας βγαζεις και λιγοτερα λεφτα αν δεν υπαρχει φυσικα αμεση αναγκη!!!!!οσο γι'αυτο που με ρωτησες προσπαθουμε 3,5 χρονια για ενα δευτερο αλλα δυστυχως συμφωνα με τους υπολογισμους μου μπορει να μην ειρθαμε σε επαφη ουτε σε μια ωορηξια!το ξερω οτι σας ακουγεται κουλο αλλα ειναι ενα πραγμα το οποιο απλα δεν ξερω πως γινεται!ΠΑΝΤΑ εκεινες τις ημερες κατι γινεται!ή θα εχω κοσμο που θα τους φιλοξενω,ή θα ειμαι αρρωστη,ή θα ειμαστε σε αλλο σπιτι,ή διακοπες με την κωνσταντινα στο ιδιο δωματιο,ή παρα πολυ κουρασμενοι,ή μαλωμενοι ή...ή...ή!!!!!!!!!ολο κατι γινεται!!!πλεον αρχισα να πιστευω οτι για καποιο λογο δεν πρεπει να γινει!!!δεν ξερω!!!!!οσο για τεστ δεν εχω παρει καμια φορα αλλα και να παρω ισως τα παρω για να αποφευγω εκεινες τις ημερες :lol::lol::lol::lol::lol: !!!δεν ξερω πια!!!!ειναι τραγικο!!!!!!ειναι φορες που με παιρνει απο κατω αλλα κι αλλες που λεω :οκ!κααααποια στιγμη θα ερθει!!!!βεβαια το αγχος μου ειναι τεραστιο κι οχι μονο για την εγκυμοσυνη αλλα για οοοοοοοοολα!!!μαλλον πρωτα πρεπει να ξεπερασω αυτο και μετα να το ξανασυζητησω!!!!αν δεν σκεφτομουν το οτι η κωνσταντινα μου θα ειναι μονη,χωρις αδερφια αργοτερα μπορει και μην το σκεφτομουν και τοσο!!!!!παντα ηθελα τα παιδια μου να εχουν γυρω στα 3 χρονια διαφορα αλλα οταν ο ανθρωπος,λεει,κανει σχεδια ο θεος γελα!ετσι και στην δικια μου περιπτωση!!ο θεος εχει ξεκαρδιστει!!

οσο για τα σπανακια τα τελειωσα χθες και ησυχασα!!!!εκανα ενα σπανακορυζο,ετοιμασα τη γεμιση για να κανω μια πιτουλα το σ/κ και εβαλα και στην καταψυξη!!!!οποτε παπαλα κι αυτο!!!!!

σας αφηνω!παω να βγαλω τα ψωμακια μου και να βαψω και το νυχι,μην εμφανιστω ετσι!!!δεν κανει!!!!

φιλακια σε ολες!!!!μπορει να ξαναμπω το βραδυ οταν θα γυρισω!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 978
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kκορίτσια καλησπέρα . Είναι η τετάρτη φορά που γράφω και με πετάει έξω . Η Βάνια είμαι το τελευταίο καιρό προσπαθούσα να μπω μέσα αλλά δεν γινόταν δεν μου αναγνώριζε τον κωδικό προσβασης έστειλα μήνυμα να μου το στείλουν με email αλλά δεν έλαβα τίποτα έστειλα και στην Λένα μηνυμα στο fb αλλά προφανώς δεν μπαίνει .Έτσι δημιούργησα νέο λογαριασμό.

Τα δικά μου νέα δεν είναι ευχάριστα .Θυμάστε που είχα αναφέρει για την κύστη και το ινομύωμα τελικά η κύστη δεν είναι απλή έκανα κάποιες εξετάσεις και μέσα σε αυτές έκανα και καρκινικούς δείκτες ο ca 125 βγήκε ανεβασμένο . Ανεβασμένο βγαίνει σε περιπτώσεις εγκυμοσύνης σπάνια πράγμα που ξέρω ότι δεν πάιζει σε καρκίνο της μήτρας σε ενδομητρίωση σε κίρρωση και σε παθήσεις του εντέρου . Ο γιατρός μου μου μίλησε γι ενδομητρίωση που μακάρι να είναι αυτό και όχι κάτι άλλο , προσπαθησε να μην με αγχώσει αλλά απο την άλλη τον άκουσα προβληματισμένο ίσως επιδή ξέρει το ιστορικό μου και παλιότερα είχα θέμα με καρκίνο του θυρεοειδή αλλά το πάλεψα όπως θα κάνω και τώρα ότι και να είναι αλλά όλο αυτό με έχει επηρεάσει βλέπω το Σταυρο και λέω ότι είναι άδικο με έχει ανάγκη . Στο υπέρηχο που έκανα τελευταία μου είπαν ότι η κύστη έχει κάτι μέσα αλλά δεν ξέρουν τι είναι μου είπαν ότι απο μόνη της δνε δείχνει για ενδομητρίωση αλλά δνε αποκλείεται .Είμαι με άγχος τη Δευτερα θα πάρω τα αποτέλεσματα της τιμής την έκανα πάλι αυτή τη φορά χωρίς περίοδο να συγκρίνουμε .Δεν μπορώ να κάνω τίποτα άλλο απο το να ελπίζω και να περιμένω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου τι κάνετε? Εμεις μια χαρα.Ο μικρος μου μια χαρα, τον πηγα κ μινι βολτιτσα σημερα και το ευχαριστηθηκε.Από Δευτερα θα πάει στο βρεφοκομικο για μια βδομαδα κ μετα στο σπιτι μαζι μου για τις πασχαλινες διακοπές! :D:D:D

Βανια μου μην αγχωνεσαι και μην στεναχωριέσαι.Να σκεφτεσαι θετικά. Σου ευχομαι να είναι ολα μια χαρα.Θα περιμένουμε νεώτερά σου.

Καλλι μου καλά να περάσεις σήμερα!Να το ευχαριστηθείς!!! Για το θέμα της εγκυμοσύνης τώρα στο ξαναείπα...ΣΤΑΜΑΤΑ ΝΑ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ!!!Ολα θα γινουν κοπέλα μου φτανει να χαλαρωσεις με αυτο το θέμα.

Κατερίνα μου εφτιαξα τα κεφτεδάκια μου χθες!! Σημερα εχει μακαροναδα το μενου..Οπως με είπες...χαζομαμα..Αληθεια απλα τρελλαινομαι για το γιο μου!!! Αυτα που νιωθω μονο που τον σκεφτομαι απλά δεν περιγραφονται με λόγια!!!! :D:D

Τωρα που θα ερθει το καλοκαιρακι ειναι ευκαιρια για να κοψει την πάνα ο Δημητράκης σου.Μην αγχωνεσαι καθολου.Αν βλεπει και τους μεγαλύτερους που χρησιμοποιούν τουαλέτα ίσως είναι ενα κινητρο.

ΑΑΑ και πες τη συνταγη με το σπανάκι!!!

Αννα ΜΑρία δεν μπηκες ακόμα?Πώς κι έτσι???? :lol::lol:

Καγκουράκι γοργονα η Αγγελικούλα μας!Μπραβο της...οχι σαν κάποιες αλλες που μπαίνουν στο νερό μεχρι το γόνατο, το πολύ (βλεπε εμένα)!!! :lol::lol: Με το καλο να δεις το μπεμπακι την αλλη βδομαδα.Θυμαμαι με τι λαχταρα περίμενα αυτον τον υπέρηχο.Και να σκεφτεις εγω λογω προβληματος και αγχους εκανα υπερηχο κάθε 15 μέρες!!!!!

Ανθη μου εχει και τα καλά του που ακυρώνουν μαθητες.Ξεκουράζεσαι κι εσύ.Οταν χαλαρώνεις θα νιώθεις πιο εντονα τη φραουλίτσα σου!!! Κόλλησες εσύ με τα κιλά ε???Εγώ πάλι στην εγκυμοσύνη δεν το σκεφτομουν καθολου.Σαν την Κατερινά κι εγώ...ετρωγα κι απολάμβανα!!! :lol::lol:

Χριστινάκι μου αληθεια τι μαθαινεις στα μικρά??Ο γιος σου τι κάνει???

Ολια κανεις βολτούλες ή στη δουλειά είσαι???

Καρολινάκι εγκυακι τι γινεται??Καλύτερα σήμερα??

Σας αφηνω προς το παρον...Πάω στη μεγάλη μου αγαπη!!!!Το γιο μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάλλη μου μπορώ να σε καταλάβω πόσο σημαντικό είναι να αποκτήσεις και άλλο παιδάκι ίσως δεν είναι o σωστός χρόνος , κοίτα μόνο μήπως όλο αυτό οφείλεται σε άγχος. Και εμείς απο τότε που γεννηθηκε ο Σταύρος μου ελεύθερα κάναμε αλλά δεν είχε κάτσει τίποτα και φαντάσου πέρασαν 8 χρόνια ξέρεις στην αρχή δεν μας έκαιγε και ο χρόνος πέρναγε και λέγαμε αργότερα και τελικά δεν ήρθε και ο Σταύρος είναι μόνος του αλλά μην νομίζεις έχει εμάς και τους φίλους του και καλύπτει εν μέρη το κενό . Θέλω μέσα απο αυτό να σου πω ότι καλά κάνεις και δεν αφήνεις τα πράγματα στην τύχη ψάξε το αλλά μην σου γίνει και έμμονη ιδέα το σημαντικό για μένα είναι που απέκτησα έστω ένα παιδί .Ανθή μου να μην κουράζεσαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!

Βανια μου πρωτον καλως μας ξαναρθες! Δευτερον να προσπαθησεις να μην αγχωνεσαι, οσο γινεται βεβαια, γιατι δεν θα ειναι τιποτα. Βασικα επεσες στη φαση που κι εγω κανω τις ιδιες περιπου εξετασεις και για ενδομητριωση μου λενε κι εμενα η για κατι πιο σοβαρο, αλλα μεχρι να βγουν τα αποτελσεματα αποφασισα απλα να μην το σκεφτομαι, αν μπορεις κανε το ιδιο, οπως λες ο,τι και να ειναι ΘΑ ΤΟ ΠΑΛΕΨΕΙΣ και ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!!!

Καλη μου το σπανακορυζο το κανεις χωρις λαδι; Και ψωμι! Χρυσοχεεεερααα μου! Να σου πω, μην ψαχνεις λογους να μην κανεις σεξ, αλλα λογους να κανεις. Καβγας = make up sex, τελειο! Κοσμος στο σπιτι η αλλο σπιτι = ευκαιρια για στα κρυφα, επισης τελειο ανεβαζει αδρεναλινη! Ε, αδικα σου εβγαλε το ονομα η αννα μαρια;;;;

Μαρακι πολυ καλα κανεις και εισαι ερωτευμενη με το παιδι σου, αυτο ελειπε! Και ΝΑΙ ειναι απεριγραπτο! Μωρε μηπως να αφηνες το βρεφικο (αν γινεται βεβαια) μεχρι μετα το Πασχα να εχει δυναμωσει ο Στεφανακος, τωρα που επιτελους ειναι καλα;

Καγκουρακι εγω δεν τα ετρωγα τα γεμιστα, τα εφτιαχναν οι δικοι μου με ζαχαρη μεσα και αηδιαζα, αλλα τωρα τα τσακιζω χωρις ζαχαρη με η χωρις κιμα!Δελφινακι η μικρη ε; Μπραβοοοοο! Εγω που εμαθα μπανιο πολυ μεγαλη, πολυ δυσκολευτηκα...Βαλε καμια συνταγη για το κεικ το νηστισιμο. Και δεν θυμαμαι ποια κοπελα ειχε πει οτι θα βαλει συνταγη κρεμα καραμελε.Γιαμι!Μεγεια και τα παπουτσακια!

Ανθη θα σε μαλωσω! Μην αγχωνεσαι βρε με το παραμικρο! Ουτε με τα κιλα ουτε με τη φραουλιτσα. Ολα θα πανε τελεια, πιστεψε το σε λεω!Απο τη μια ειναι θεμα το οικονομικο με τις ακυρωσεις, απο την αλλη ομως με αυτον τον καιρο ποιος εχει ορεξη για μαθημα και ειδικα στην εγκυμοσυνη!

KA μου αστα γλωσσα δεν βαζουμε μεσα! Στα μικρουλια μου κανω Αγγλικα. Βασικα εχω σπουδασει Τουριστικες επιχειρησεις και ο τουρισμος ειναι η μεγαλη μου αγαπη, ειχα την τυχη να καταφερω να ασχοληθω για 5-6 χρονια με αυτο, αλλα παραλληλα εχω proficiency και κανω χρονια τωρα αγγλικα και μεταφρασεις που επισης λατρευω!

Ολια μου ολα καλα;

Καρολινακι πως παει το κρυωμα, τελος επιτελους;

Αννα Μαρια, συνεχεια σε πεταει βρε παιδι μου! Καλυτερα μαλλον να γραφεις σε μια μια ξεχωριστα ωστε αν σε πεταξει να εχεις χασει καναδυο γραμμες μονο!

Αυτα απο μενα, καλα ειμαστε, ξετρελαινομαστε οσο φτιαχνει ο καιρος

Σημερα πηγαμε στις κουνιες, λυσσαξε, επαιρνε και κατι μπαλες και κουβαδακια που του εδιναν τα αλλα παιδακια και τρελλαθηκε. Μου λεει μια φιλη μου μην τον αφηνεις και κυλιεται στα χαλικια, μα αν δεν φαει και χωμα το παιδι πως θα μεγαλωσει, αφου το χαιροταν τοσο!Μετα πηγαμε διπλα για καφε και μετα απο λιγο βαρεθηκε κι αρχισα να τον κυνηγαω στην πλατεια, ολο επεφτε ετσι που ετρεχε και σκουπισαμε και την πλατεια! Παει λοιπον στα καγκελα της παιδικης χαρας και τα κουναγε και περιμενε να τον ξαναβαλω μεσα, τον πηρα αγκαλια να φυγουμε κι αρχισε τις στριγκλιες, ευτυχως για δευτερολεπτα μονο. Μετα οταν φτασαμε σπιτι και τον ξεδεσα απο το καροτσακι δεν εβγαινε, εκανε το χαζο και επαιζε με τα λουρια, φαινεται ηθελε κι αλλη βολτα! Χωριογυρης μου βγηκε, βρηκε να μοιασει!

Φιλακια!

post-9441-1387393914996_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας

Τρελή κούραση και σήμερα... Το πρωί έτρεχα συνέχεια για τη βάφτιση. Είδα ρούχα και τα διάφορα συμπαρομαρτούντα, και αποφασίστηκε να αγοράσει ο αδελφός μου από Αγγλία το κοστουμάκι και τα επιπλέον (πετσέτες, μπαούλα, μυρόπανα, κ.λπ.), από Κύπρο από διάφορα μαγαζιά. Π.χ. πετσέτες βρήκαμε ωραιότατες λευκές στο σούπερ μάρκετ σε τελείως νορμάλ τιμή, όχι 50 ευρώ τη μία (και πολύ λίγα λέω) και θα πω στη μάνα μου να κεντήσει είτε το όνομα του μικρού, είτε το μονόγραμμά του.

Για μπομπονιέρες μου έδωσαν σήμερα ιδέες δύο μαθήτριές μου. Η μία μου είπε ότι είδε σε μια εκπομπή να προτείνουν για μπομπονιέρα βαζάκι με γλυκό φράουλα. Η άλλη μου είπε ότι κάνει χειροτεχνίες και κατασκευές, έφτιαξε και τις μπομπονιέρες στη βάφτιση του γιού της και μπορεί να φτιάξει και τις δικές μου. Η πρώτη ιδέα μου αρέσει πιο πολύ, γιατί μ' αρέσει πάρα πολύ να φτιάχνω κάτι εγώ και να το δίνω, παρά να το αγοράζω. Μου φαίνεται αυτό θα κάνω τελικά! Πώς σας φαίνεται η ιδέα;

Το βράδι στο σχολείο πάλι τρέξιμο, είχαμε τη γιορτή της 1ης Απριλίου με καλεσμένους, κι ο διευθυντής τρελάθηκε. Μας έβαζε να κάνουμε συνέχεια πρόβες τα κείμενα και τα ποιήματα, κι έκανε τους κακομοίρηδες που διάβαζαν να παλαβώσουν απ' το άγχος! Ευτυχώς βγήκε πολύ ωραία η γιορτή, ήρθε κι ένας αγωνιστής από την περιοχή και μας μίλησε για τις εμπειρίες του από τον αγώνα, για τη δραπέτευση κάποιων ηρώων που είχε οργανώσει και διάφορα άλλα και μας άρεσε πάρα πολύ.

Αυτά τα νέα μου, θα σας διαβάσω τώρα και θα σχολιάσω. Δεν την ξαναπατάω να γράψω κατεβατάρες και να μου τα σβήσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και ναι! Με πέταξε!!! Αλλά το καλό το παλικάρι, ξέρει κι άλλο μονοπάτι! Τα έκανα αντιγραφή πριν πατήσω υποβολή!

Βάνια καλωσόρισες και πάλι!

Κουράγιο, κάνε υπομονή και μακάρι να μην είναι τίποτα τελικά! Εμείς είμαστε εδώ για σένα! Όποτε θες να μπαίνεις να μας γράφεις τις ανησυχίες και τους προβληματισμούς σου!

Ανθή, δεν είχες διόρθωση;;; Πώς έγινε αυτό το θαύμα των θαυμάτων; :lol:

Αχ τι ωραία που νιώθεις το μωράκι σου. Ρε κορίτσια, σας έγραψα ότι δε θυμάμαι τίποτα από την εγκυμοσύνη; Ή ήταν στο χτεσινό μήνυμα που χάθηκε; Πραγματικά, είναι λες και δεν υπήρξα έγκυος ποτέ! Ούτε που μπορώ να διανοηθώ ότι κάποτε είχα έναν Αντρέα στην κοιλιά μου, η οποία ήταν φουσκωμένη σαν αερόστατο!

Κάλη, πολύ γέλασα με τα σπανάκια! Καλά ρε θηρίο, νηστεύετε αλάδωτο Τετάρτη και Παρασκευή; Και φτιάχνεις και δικό σου ψωμί;

Όσο για το θέμα του δεύτερου παιδιού, πιστεύω ότι ο λόγος που δεν κάνετε δεύτερο παιδί είναι γιατί ΔΕΝ ΚΑΝΕΤΕ ΣΕΞ!!!!!!!!! Όχι ότι είμαι ειδήμων, αλλά νομίζω ότι είναι απαραίτητο... :P :P :P

Κατερίνα, το σπανάκι με τα μανιτάρια το κάνει κι η μάνα μου, αλλά δε μ' αρέσει πολύ. Εμείς το κάνουμε και βραστό με λαδολέμονο και ωμό το βάζουμε σε σαλάτα.

Α, και σε κανελόνια μπορεί να μπει, αλλά πώς να τα κάνεις νηστίσιμα;

Μαρία, σας διάβαζα όλη μέρα, αλλά δεν βρήκα ευκαιρία να γράψω. Κι εσύ γοργόνα όπως εγώ βλέπω! :P

Εγώ χτες έφτιαξα μουτζέντρα (φακόρυζο για τις αμύητες) και σήμερα έκανε ο άντρας μου μπιφτέκια (έτοιμα, μπλιάχ) με πατάτες τηγανιτές, κι έκανα κι εγώ μια σαλάτα ρόκα-ντοματίνια. Αύριο, επειδή θα πάω πάλι για βαφτιστικά και κουράζεται ο πρίγκηπας να μαγειρεύει κάθε μέρα, θα πάρω κάτι νηστίσιμο απ' έξω.

Χριστίνα, πολύ γέλασα με την περιγραφή της εξόδου σας!

Εγώ είχα πει για τη συνταγή της κρεμ καραμελέ, να δούμε πότε θ' αξιωθώ να τη βάλω.

Ελπίζω να μην ξέχασα να σχολιάσω κάτι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννα μαρια λες αυτο να φταιει ρε??????παντως σεξ κανουμε (μαζι με το αλαδωτο) αλλα απ'οτι βλεπεις ΟΧΙ τις μερες της ωορηξιας!μας το απαγορευει ο γιατρος!!!!! :lol::lol::lol:

βανια μου ευχομαι ΟΛΑ να πανε καλα κοπελα μου!!!!να κανεις τις εξετασεις σου και να μην ειναι τιποτα απολυτως!!!!!!!θα περιμενουμε τα νεα σου!!!!

κατερινακι μου και μαρακι αν βρεθει ο ανθρωπος που θα με βοηθησει να κοντρολαρω το αγχος μου...τι να πω!!!!!αγαλμα θα του στησω!!!!!!

συμπεθερουλα μου ωραιο ακουγετε αυτο με τα μανιταρια!!!!!δεν μας λες τη συνταγη????εγω κανω "τουρτιτσα" με αυγα και σπανακι και γινεται...μουρλια αλλα δεν ειναι νηστισιμο!!!οσο για το σπανακορυζο δεν το εκανα αλαδωτο γι αυτο και το αφησα να το φαμε σημερα!

αννα μαρια πολυ καλη η ιδεα για τη μπομπονιερα και πολυυυυυυυυυυυ οικονομικη!!!!!!οσο για το ψωμι,μετα απο καποια πραγματα που μου ειπε μια κοπελα που εχει φουρνο επαθα σοκ κι εδω κι ενα χρονο ακριβως δεν αγοραζω απέξω αλλα μονο ζυμωνω εγω!πηρα και την κουζινομηχανη μου που ηταν ονειρο μου και τωρα μου ειναι απλα παιχνιδακι!!!!ετσι τρωμε μονο ζυμωτο,οπως επισης και κριτσινια,και σουβλακοπιτες,και κουλουρια!!!!ολα γινονται με το ιδιο ζυμαρι γι αυτο και τα αναφερω!!!!και περσυ εμαθα συνταγη και για σουπερ λαγανες κι ετσι σταματησαμε να τρωμε κι απ'αυτο απ'εξω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tι κάνετε κοριτσάκια μου;;Εγώ λίγο τσιτωμένη είμαι σήμερα αλλά θα μου περάσει..Τελείωσα το μάθημα και ανέβηκα στη γραμματεία να πληρωθώ και εκεί συνάτησα το boss. Μου λέει λοιπόν: "Τι κάνεις Ανθή;" Καλά του απαντάω. "Πότε γεννάς;" με ρωτάει (λες και δεν ήξερε)..Αύγουστο του λέω. Απάντηση: "Τι θα κάνουμε το Σεπτέμβρη;;Θα μπορέσεις να γυρίσεις;;Έχω αγχωθεί"... :evil::evil::evil: Λέει η γραμματέας "Ας γεννήσει πρώτα με το καλό η κοπέλα"....Ρε κορίτσια κόλλησα λιγάκι..Καθόλου ανθρωπιά;;; Κανένα ενδιαφέρον μετά από τόσα χρόνια;; Τέλος πάντων..Έτσι είναι αυτά. Τι περίμενα κι εγώ;;; Αχ τη φραουλίτσα μου..αδικημένο θα είναι το παιδάκι μου...Θα πρέπει να φεύγω από το απίτι όταν ακόμα θα είναι σποράκι...Και βλέπω άλλες που κάθονται ένα χρόνο και πληρώνονται κανονικά..Και το τρίμηνο τώρα μεγαλείο μου φαίνεται. Εγώ στο πηγάδι κατούρησα;;;;;;; :evil::evil::evil: Μη με πιάει πάλι η γκρίνια..Μια με τα κιλά, μια με τη δουλειά σας έχω ζαλίσει :oops::oops::oops: Ειδικά το θέμα της δουλειάς με σκοτώνει...Στον Πανούλη μου κάθισα 6 μήνες..Τι καλά που ήταν...Μετά γύρισα στη δουλειά άλλος άνθρωπος..Τέλος πάντων..

Μαράκι στον Πάνο κι εγώ έτρωγα χωρίς τύψεις στην εγκυμοσύνη..Όχι τρελές καταχρήσεις (πχ πίτσες και σουβλάκια το βράδυ) αλλά έτρωγα. Τώρα δε θέλω να έχω να χάσω πολλά κιλά μετά γιατί η δίαιτα που έκανα από Φλεβάρη 2011 ως Ιούλιο 2011 με ψιλογονάτισε και δε θέλω να ξαναπεράσω τα ίδια :?:?:?

Είσαι ερωτευμένη με το γιο σου ε;;; Πώς να μην είσαι;;;;; Εγώ όταν δεν έχω τον Πάνο κοντά μου τον σκέφτομαι και λιώνω..Όσο για το θέμα του βρεφικού θα συμφωνήσω με τη Χριστίνα..Δεν μπορείς να βρεις κάποια άλλη λύση μέχρι να αναρρώσει πλήρως ο Στεφανάκος;; Έχει ταλαιπωρηθεί πολύ μωρέ το μικρούλι σου και είναι κρίμα να κολλήσει κάτι άλλο...

Κατερίνα μου είναι πολύ καλό που ο Δημητράκης βλέπει τα αδερφάκια του να κάνουν τσίσα στη λεκάνη. Ο Πάνος έκοψε την πάνα πέρυσι τον Ιούνιο σχεδόν αμέσως και μάλιστα ταυτόχρονα έκοψε και τη βραδινή πάνα. Τα ατυχήματα που είχαμε ήταν μετρημένα στα δάχτυλα και αυτό πιστέυω έγινε γιατί έβλεπε την ανιψιά μου να πηγαίνει τουαλέτα και ήθελε να είναι και αυτός μεγάλος..Το ίδιο έγινε και με την πιπίλα. Του είπε η ανιψιά μου ότι τα μεγάλα παιδάκια δε φοράνε πιπίλα και αυτός το πρώτο βράδυ χωρίς πιπίλα ούτε που τη ζήτησε..Να' ναι καλά τα μεγαλύτερα παιδάκια λοιπόν ;)

Βάνια μου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πάνε ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ και οι εξετάσεις να βγουν πολύ καλές. Μην κάνεις άσχημες σκέψεις και μαυρίζεις την ψυχούλα σου! Θα περιμένουμε τα νέα σου.

Χριστίνα μου βολτάρατε ε;; Είναι του έξω ο μικρός :lol::lol: Γέλασα που έκανε τον Κινέζο και δεν κατέβαινε από το καρότσι :lol::lol::lol: Όσο για αυτό το κυνηγητό μη μου μιλάς καθόλου...Δεν το αντέχω..Στις κούνιες κλπ δεν έχω πρόβλημα αλλά στις διακοπές πχ που καθόμασταν να φάμε ή να πιούμε ένα καφέ και εγώ δεν μπορούσα με τρέλαινε..Ευτυχώς έτρεχε και ο άντρας μου αλλά το μεγάλο πακέτο εγώ το έτρωγα..Ο άντρας μου ισχυρίζεται πως το έτρωγε εκείνος :lol::lol::lol: Τώρα ο Πάνος μου κάθεται κύριος και δεν κυνηγάμε! Σε λίγο καιρό θα κυνηγάμε τη φραουλίτσα :lol::lol::lol: Θα βάζω τον Πάνο να την κυνηγάει :lol::lol::lol:

Κατερινάκι (Καγκουράκι) πώς έγινε αυτό και δεν τρώμε με τον ίδιο τρόπο τα γεμιστά :lol::lol: ;;;;Οι μαμάδες μας φταίνε για όλα :lol::lol: Η δικιά μου τα μαγειρεύει με κιμά και έτσι τα έμαθα. Να σου πω όμως την αλήθεια 6 χρόνια κοντά παντρεμένη ποτέ δεν τα έφτιαξα γιατί 1-2 φορές που έδωσα στον Πάνο από την αδερφή μου ή την πεθερά μου δεν τα έφαγε και έλεγα σιγά μην κάνω τόσο κόπο για να μη φάει το παιδί :?:?:?

Άννα Μαρία εγώ κάνω πάντα αντιγραφή γιατί την έχω πατήσει πολλές φορές..Όσο για τις αγορές της βάφτισης είσαι σε καλό δρόμο! Θα σου πω τη γνώμη μου για τη μπομπονιέρα και ελπίζω να μη με παρεξηγήσεις..Άλλο το κέρασμα γλυκού και άλλο η μπομπονιέρα. Η μπομπονιέρα είναι κάτι αναμνηστικό από τη βάφτιση. Τι θα μείνει στους καλεσμένους;;Το βαζάκι από τη φράουλα;;;Άλλωστε γλυκά θα έχεις ένα σωρό..Δεν ξέρω, γνώμη μου είναι αυτή..Η πρόταση της άλλης μαθήτριας μου άρεσε πολύ περισσότερο.

Κάλλη μου φαίνεται έχει δίκιο η Άννα Μαρία. Εκτός από άγχος δεν κάνεις και σεξ τις σωστές μέρες;;; Πώς θες να μείνεις έγκυος μετά;;;;;;;;;;; Εγώ τις μέρες που το τεστ έβγαινε θετικό έκανα σεξ ο κόσμος να καιγόταν :lol::lol::lol: Τρόπος βρίσκεται. Βάλε κάτω τον αντρούλη σου λοιπόν αν θες δεύτερο παιδάκι και πάρε και κανένα τεστ να εντοπίσεις με σιγουριά τις γόνιμες μέρες..Μην το αφήνεις στην τύχη αφού το θες τόσο εδώ και 3 χρόνια...Σου μιλάω όπως θα μιλούσα και στην κολλητή μου...

Αυτά κοριτσάρες μου. Το..."λακωνικό" μου μήνυμα έλαβε τέλος!!!!!!!!

Φιλάκια πολλά κοριτσάκια μου!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμπεθερα ειναι η μονη φωτο που βρηκα κι αυτη απο το facebook της αδερφης μου!!!!!ευχομαι να σου κανει!!!κι αν αναρωτιεστε ποια ειναι αυτη μαζι με την κωνσταντινα,οχι δεν ειμαι εγω αλλα θα το'θελα πολυ!!!!!ειναι η αδερφουλα μου!!!!!!!οι 2 μεγαλες μου αγαπες!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια τη κάνετε ; Εγώ πήγα το Σταύρο σχολείο και είχαμε και τις εργασίες στα χέρια . Τους έβαλε η δασκάλα να φτιάξουν ταίστρες για τα πουλιά . Να πάρουν βούτυρο ξηρούς καρπούς , νιφάδες καλαμποκιού ψίχουλα να τα ανακατέψουν να τα βάλουν μέσα σε ένα πλαστικό κεσεδάκι από γιαούρτι (εμείς το βάλαμε σε πλαστικό μια χρήσης ) και να το βάλουν να παγώσει . Επίσης μπορούσαν να γεμίσουν τα κενά χωρίσματα ενός ανοιχτού κουκουναριού . Και επειδή είχαμε και κουκουνάρι το βάλαμε και σε κουκουνάρι :lol: Κάποια στιγμή όπως γύρισα να πάρω κάτι βλέπω το Σταύρο να μασάει !που είναι τον ρωτάω οι άλλοι ξηροί καρποί (κάτι φιστίκια) και μου λέει :στην κοιλιά μου! :roll: Βρε του λέω ήταν για τα πουλάκια , και μου λέει :άσε μας ρε μαμά θα φάνε αυτά και θα μείνω εγώ νηστικός !να ψάξουν να βρουν από αλλού ......

Τελικά το κάναμε και σήμερα τα πηγαίναμε καλά τρελό γέλιο τα πιτσιρίκια με τις κατασκευές στα χέρια σε κάποια έλιωνε το βούτυρο και έγλειφαν τα δάχτυλα τους .Θα τα πάει σε ένα σημείο που έχουμε ελιές να τα κρεμάσουν στα δέντρα και να πάνε τα πουλιά αλλά αυτό λογικά έπρεπε να το κάνει πιο νωρίς τώρα έχει ήλιο και πολύ φοβάμαι ότι μέχρι να τα πάνε θα λιώσουν αν δεν τα φάνε τα μικρά .

Ανθή μου δεν μπορείς να καλύπτεις με κάποιο τρόπο ; να κάτσεις παραπάνω ; να σε διώξει δεν μπορεί εσύ δεν μπορείς να κάνεις και χρήση του 6μηνου απο το ΟΑΕΔ ; Πάντως όπως και να έχει ο άνθρωπος α μη τι άλλο είναι παρτάκιας θα έπρεπε να καταλάβει ότι δεν γίνονται αυτά . Αν ήταν η γυναίκα του η η κόρη του θα της έλεγε έλα για δουλειά ; Πάντως να το ψάξεις πριν κάνεις οτιδήποτε εσύ θα σκεφτείς το εαυτό σου και το μωρό .

Άννα -Μαρία σχετικά με τις μπουμπουνιέρες να σου πω ότι μπορείς να φτιάξεις μόνη σου πολλή ωραία και οικονομικά πράγματα με την φίλη μου στην βάφτιση του γιου της είχε πάει είχε πάρει κουτάκια κουφέτα με το κιλό και τα βάζαμε μέσα και απο πάνω δέναμε κάτι κρεμαστά σε διάφορα σχέδια .Στα παιδάκια είχαμε φτιάξει μεγάλες καραμέλες και της είχαμε γεμίσει με τρα κα τρακα και πολλές λιχουδιές .Υπάρχουν προτάσεις μια καλή είναι το μπρελόκ εξαρτάται πόσα χρήματα διαθέτεις σου βάζω ένα λινκ να δεις και να πάρεις ιδέες . http://www.123-mpomponieres.gr/c.Mprelo ... 02579.html

αυτό που τα σβήνει τη να πεις χτες για να σας γράψω 4 φορές προσπάθησα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλες

πρωινη κι εγω αλλα με προλαβε η Βανια σημερα και ανοιξε το καφε μας,

Βανια μου κερνας καφεδακι;;μην αγχωνεσαι κοπελα μου ολα καλα θα πανε,σκεψου θετικα,εχε πιστη και ολα θα γινουν,πολυ γελασα με τον Σταυρο :lol::lol: καλα σου ειπε το παιδι αφου λιμπιστηκε τους ξηρους καρπους τι να εκανε το παιδι;; :lol::lol: καλε τι τα βαζουν να κουβαλανε τα παιδια;;;δεν τους φτανουν λιγα σπορακια τι βουτυρα και ιστοριες ειναι αυτα;;μη χανεσαι να μπαινεις να μας λες τα νεα σου,πως παει ο Σταυρος σου στο σχολειο;;;

συμπεθερα μου αδερφη ψυχη η νυφουλα μου ειναι μια κουκλιτσα αν και το ηξερα,ξερω εγω που συμπεθεριαζω παιδι μου :lol::lol: για την αδερφη σου δεν βλεπω προσωπο αλλα φαινεται οτι εχει ωραιο σωμα,ειδικα τα ποδια της ειναι πολυ καλιγραμμα ,επρεπε να ειμαστε κοντα εμεις οι δυο το τι συνταγες θα ανταλλασαμε δε λεγεται,κι εγω φτιαχνω λαγανες,ψωμι,κριτσινια και προχτες εφτιαξα κουλουρια,χθες εφτιαξα μπουγατσα νηστισιμη με δικο μου φυλλο τελεια και σπανακοπιτα,εχουμε σπανακια στον κηπο αλλα τα μαζεψε ο Αντωνης μαζι με τα παιδια και μου τα επλυνε κιολας,ετοιμα για την πιτα κατευθειαν,το ψωμι σε αρτοπαρασκευαστη το κανεις;;με προζυμι ή χωρις;;οταν τελειωσει η νηστεια να μου πεις αυτη την τουρτα πως την κανεις,και να γραψω κι εγω τη συνταγη με το σπανακι κα τα μανιταρια που μου αρεσει πολυ,λοιπον σωταρω φρεσκο κρεμμυδακι,μετα ριχνω τα μανιταρια κομμενα σε φετακια,αλατοπιπερωνω και σβηνω με λεμονι μισο με ενα λεμονι αναλογα με το ποσο σπανακι θα κανεις,ριχνω και τα σπανακια ανακατευω καλα προσθετω λιγο νερο τα βαζω σε ταψακι και τα βαζω στο φουρνο,

οσο για το αλλο σου θεμα κι εγω θα σου πω κανε πιο πολυ σεξ,οταν ηθελα να συλλαβω για τον Δημητρη με το που τελειωσα περιοδο καναμε καθε μερα σεξ, χωρις υπερβολη το λεω αυτο καθε μερα ομως,μεχρι την 18η μερα του κυκλου,και εμεινα εγκυος αμεσως τον Μαρτιο ξεκινησαμε τον Απριλιο ημουν εγκυος,βαλτον απο κατω λοιπον τι περιμενεις;;;μην αφηνεις μερα να παει χαμενη δεν ξερεις τι γινεται

Αννα Μαρια κι εμενα αυτο που λες με το βαζακι μου κανει σε κερασμα κι εδω το εχω συναντησει σε βαφτιση με γλυκο του κουταλιου μεσα αλλα για κερασμα οχι για μπομπονιερα,εμενα παντως η μπομπονιερα μου αρεσει να ειναι κατι που δεν θα το πεταξει ο αλλος,μια ξαδερφη του αντρα μου ειχε ενα στρογγυλο βαζακι σαν μικρη γυαλα και μεσα ειχε αμμο και αστεριες και κοχυλια,μπορεις να το κανεις μονη σου,μενει για διακοσμητικο αν θες να σου βαλω φωτο να το δεις γιατι το εχω ακομα στο σπιτι μου,τελικα με το φορεμα σου τι εκανες;;δεν εχεις πολυ καιρο,εχεις αλλα ψωνια για σενα παπουτσια εχεις;;τα μαλλια σου σκεφτηκες πως θα τα κανεις;;αντε καλε εγω αγχωνομαι περισσοτερο απο σενα :o:lol::lol:αντε που ξεχασες την εγκυμοσυνη εγω που εχω πιο πολυ καιρο θυμαμαι πολλα πραγματα και μερικες φορες που κανει καποιον ηχο το εντερο θυμαμαι τα μωρα οταν ηταν μεσα και με κλωτσουτσαν και τις νοσταλγω πολυ αυτες τις στιγμες............

Ανθη μου τι να πω για το αφεντικο σου αυτοι παιδι μου δεν νοιαζονται για τον αλλο κοιτανε μονο το δικο τους συμφερον,δεν μπορεις να διεκδικισεις κατι;;ή φοβασαι μηπως σε απολυσει :(:evil::evil: μην στεναχωρισεσαι θα μεγαλωσει μια χαρα η φραουλιτσα σου μπορει να βρεθει καποια λυση,οσο για το κυνηγητο που λετε κι εγω εχω κουραστει αν και φετος ειμαστε καλυτερα, προχτες που πηγαμε για καφε με τα κορτισια του συλλογου σε σπιτι ημασταν και συνεχεια φωναζε μαμα ελα δεν με αφησε λεπτο να καθησω με ησυχια,ηταν μονος του βεβαια οταν εχει παρεα δεν με ζηταει,ισως γιαυτο συνηθισε να ειναι συνεχεια με παρεα και μονος του δεν μπορει να παιξει για πολυ,οσο για την τουαλετα που λες οταν πηγαινουν οι μεγαλοι παει κι αυτος και κανει πως κατουραει,σηκωνει τη μπλουζα και τους μιμηται αντε να δουμε............

Χριστινακι φετος θα ειναι ετσι με το τρεξιμο του χρονου θα εισαι καλυτερα,τα δικα μου που ειναι συνεχεια εξω και αν δεν εχουν φαει χωμα και χαλικια και οτι μπορεις να φανταστεις,αντισωματα ειναι αυτα να πεις στις φιλες σου εμεις που ειμαστε παιδια του χωριου δηλαδη τι να πουμε :lol::lol:

Μαρακι τι εχει σημερα το μενου;;εγω θα κανω φακες,χθες τελικα εκανα και πατατοκροκετες νηστισιμες ομως,εγω παλι εχω ερωτα για ολους τους αντρες μου συνεχεια τους αγκαλιαζω,τους δινω φιλια και τους ζουλαω :lol::lol:

Κατερινακι βλεπω σου κολλησα το μικροβιο της μαγειρικης,ολο και κατι φτιαχνεις κι εσυ αυτες τις μερες!!!πως εγινε το κεικ ;;

ελπιζω να μην ξεχασα κατι,πολλα φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ μωρέ κορίτσια προσπαθούσα τόσο καιρό να μπω και δεν μου αναγνώριζε τον κωδικό πρόσβασης έστειλα να μου το στείλουν στο email απάντηση καμιά και όχι τίποτα άλλο εκεί είχα και τόσες φίλες .Είχα και την ομάδα μου πάει και αυτή δεν βαριέσαι !Α! Καλά με το ζητάνε άλλο πράγμα αυτό με τος εκδρομές τη σας λέει πάλι κάθε μήνα και εκδρομή και βέβαια και το ανάλογο αντίτιμο πότε 6 πότε 8 πότε 10 μόνο σε μια έχουμε δώσει 4 ευρώ και άντε τώρα να είσαι άνεργος και να έχεις το παιδάκι να σου φέρνει το χαρτί να σε κοιτά μέσα στα μάτια και να σε ρωτάει :θα πάω ; τη να κάνεις ; σε 2 δεν τον είχα στείλει ζητούσαν 7 και 10 ευρώ για να τα πάνε δίπλα στη Κηφισιά τη μια θα κάνανε ενημέρωση για την υγιεινή διατροφή (στα παιδάκια που τρελαίνονται για πατατάκια , σοκολάτες ) και την άλλη θα τους μιλούσε σε ένα μουσείο ένας οικονομολόγος :o αντί λοιπόν να δώσω εκεί 10 ευρω (στην δεύτερη) τον πήρα πήγαμε στο mall και είδαμε τους δεινόσαυρους κάτσαμε και στα goodys και του έδειξα την υγιεινή διατροφή . :lol:

Καλά πάει στο σχολείο μπερδεύει λίγο στο γράψιμο τα κεφαλαία με τα μικρά δηλαδή προχτές είχε την ορθογραφία να την κάνει όλη στα κεφαλαία και ο Σταύρος κότσαρε και κανένα μικρό . Καλά κλείνουν ουσιαστικά έχουν μάθει λοιπόν το ουδέτερο και το πάει πολύ καλά και προχτές είχε ένα φυλλάδιο και έπρεπε να κλείνουν την βροχή και γράφει ο Σταύρος :η βροχή -του βροχή το βροχή -βροχή .... την έκανε ουδέτερη του το εξήγησα και το κατάλαβε .Στα μαθηματικά προσθέσεις αφαιρέσεις μια χαρά και τώρα το Πάσχα θα κάνουμε Πολλαπλασιασμό επειδή έχουμε κενά και επίσης να τον μάθω να ανεβοκατεβαίνει από το 100 ανά 2-5- μπερδεύεται θέλει εξάσκηση να ανεβαίνουμε ξέρουμε να κατεβαίνουμε δύσκολο βλέπετε στο ανέβασμα πέρσι του έκανα το εξής ανεβαίναμε τα σκαλιά ανά 2 και κάποια στιγμή μου λέει εντάξει μαμά ΤΕΛΟΣ .

Σήμερα θα φτιάξω παστίτσιο καλά χτες έφτιαξα σπιτικό γύρο είδατε μέσα στην υγιεινή διατροφή είμαστε .. άντε να έρθει το Πάσχα να βάλουμε κάτω τα πολύ υγιεινά ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Ουφ, μ' επηρεάσατε για τις μπομπονιέρες. Το σκέφτομαι τώρα και προβληματίζομαι. Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ σκέφτηκα πριν σας διαβάσω ότι, έτσι και φάνε το γλυκό, μετά δε θα τους μείνει τίποτα. Μετά το είπα και στη μάνα μου κι άρχισε τη γκρίνια, όχι ότι θα κάνω ό,τι μου πει αυτή, αλλά λίγο μου πέρασε ο ενθουσιασμός. Αφήστε που δεν μπορώ να τα φτιάξω και όοολα πια μόνη μου. Θα δω και τις μπομπονιέρες της μαθήτριάς μου και θα το σκεφτώ το πράγμα.

Πριν πήγαμε με τη μάνα μου και πήραμε μυρόπανο+τα εσωρουχάκια που θα φορέσει από μέσα το μωρό+σαλιάρα=27.50 ευρώ. Ενώ σε εξειδικευμένο μαγαζί για βάφτιση, γι' αυτά μόνο ζητάνε καμιά εκατονπενηντάρα.

Το κουστουμάκι θα το πάρει ο αδελφός μου τελικά, τα παπουτσάκια ίσως, γιατί έχουμε και μαγαζί με παπούτσια, δεν πουλάμε παιδικά, βέβαια, αλλά όλο και κάτι μπορεί να βρεθεί, πετσέτες είπαμε, απ' το σούπερ μάρκετ, μένει η βαλίτσα. Για το σταυρό ο αδελφός μου γκρινιάζει για την τιμή και λέει (διακριτικά, βέβαια) μήπως πάρουμε χρυσό κι όχι λευκόχρυσο, ε, εντάξει, τι άλλο μένει;

Πήγα να πάρω και το περίφημο φόρεμα να ησυχάσω, αλλά ήταν κλειστά, κλαψ...

Παπούτσια-τσάντα θα πάρω απ' το μαγαζί μας.

Για τα μαλλιά που ρωτάς Κατερίνα, πώς θα τα φτιάξω βρε; Δεν πάω για νύφη! Έκλεισα την κομμώτρια και θα πάω να μου τα χτενίσει. Έτσι όπως είναι κομμένα δεν έχω και πολλές επιλογές. Της έχω εμπιστοσύνη και είμαι σίγουρη ότι θα τα κάνει όσο καλύτερα γίνονται! Αφού και για κούρεμα που πηγαίνω της λέω "κάν'τα όπως θέλεις, εσύ ξέρεις καλύτερα!".

Λοιπόν, το δημοσιεύω αυτό, και επιστρέφω για τα σχόλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόοοον!

Που λέτε για τις ζύμες, κι εγώ φτιάχνω πίτες, πάντα με δικό μου φύλλο. Κριτσίνια έχω φτιάξει αρκετές φορές στο παρελθόν, με ελιές, με πάπρικα, με κεφαλοτύρι, και ήταν τέλεια. Αλλά τώρα πού χρόνος και κυρίως: πού αντοχές; Εδώ ένα φαΐ φτιάχνω, κι αυτό με χίλια ζόρια.

Αρτοπαρασκευαστή έχουμε κι εμείς, αλλά δε μας βολεύει. Στη Θεσσαλονίκη φτιάχναμε πολύ συχνά ψωμί πάντως.

Κάλη, θα σε καταγγείλω ότι, όχι μόνο κάνεις σεξ με το αλάδωτο, αλλά το κάνεις και τις λάθος μέρες!

Κουκλάρες και η Κωνσταντίνα, και η αδελφή!

Ανθή, τι αναλγησία ο εργοδότης σου... Καλά, πάει καλά ο άνθρωπος; Αύγουστο γεννάς και Σεπτέμβρη να γυρίσεις στη δουλειά; Όπως σου λένε και τα κορίτσια, δεν μπορείς να κάνεις χρήση του εξαμήνου;

Βάνια, ευχαριστώ για τις ιδέες! Θα το δω το λινκ που μου προτείνεις! Η αλήθεια είναι, όμως, ότι δε θέλω να κάνω πολλά πράγματα, άλλωστε δε θα έχουμε πολλά παιδάκια, ούτε δέκα, και επιπλέον, δε μου αρέσει που τη βάφτιση την κάνουν πλέον σαν πάρτι γενεθλίων, με τούρτα, δωράκια για τα παιδάκια και τέτοια. Άσε που διαφωνώ να δίνουν στα παιδιά ένα σωρό γλυκά. Εγώ, π.χ. αν είχα μεγαλύτερο παιδάκι και πήγαινα σε βάφτιση ή πάρτι και του έδιναν ένα κάρο καραμέλες και σοκολάτες, θα βρισκόμουν σε πολύ δύσκολη θέση.

Καλά, πολύ γέλασα με το καινούριο του Σταύρου με τα φυστίκια!!! Χαχαχαχα!!!!! Εμ, δίκιο είχε το παιδάκι!

Όσο για τις εκδρομές, τι να πω; Καλά, πόσες εκδρομές πηγαίνουν το χρόνο; Και κάθε φορά πληρώνουν κι όλας; Κι εδώ στα σχολεία ζητάνε απ' τους μαθητές ένα σωρό λεφτά στην αρχή του χρόνου για τις εκδρομές, και μετά σε κάθε εκδρομή τους ζητάνε κι άλλα...

Κατερίνα, σπανάκι φούρνου έχω κάνει κι εγώ, αλλά έχει μέσα αβγά και τυρί. Ήταν πολύ νόστιμο πάντως! Ο άντρας μου τρελαίνεται για σπανάκι!

Για το φαγητό που λέτε, εγώ τελικά σήμερα δεν πήρα απ' έξω. Έφτιαξα κριθαράκι με λαχανικά στο φούρνο. Έβαλα μέσα καρότο, ντοματίνια (μισά ή ολόκληρα, γιάμ!), αρακά, φασολάκια, φρέσκο και ξερό κρεμμύδι, μαϊντανό και άνηθο. Ήταν πεντανόστιμο!!! Και φυσικά, υγιεινό! Εγώ πάντως, τα τζανκ φουντ τα σιχαίνομαι. Δε μου αρέσει η γεύση τους καθόλου. Ούτε γκούντις τρώω πια, ούτε τίποτα. Οκ, πίτσα θα φάω, και σουβλάκια το ίδιο, αλλά τα σουβλάκια στην κυπριακή πίτα, δεν είναι τόσο λιπαρά όπως στην Ελλάδα, είναι απλά κρέας ψητό σε ελαφριά πίτα.

Ούτε οι σοκολάτες και τα μπισκότα μου αρέσουν, θα φάω μια σοκολατίτσα, αλλά δεν τρελαίνομαι.

Α, δε σας είπα, ζυγίστηκα σήμερα (επιτέλους το τόλμησα!). Με τόσο φαΐ που τρώω, νόμιζα ότι θα είχε εκτιναχθεί η ζυγαριά, αλλά ευτυχώς έδειξε 56.7, χωρίς καν να έχω πάει τουαλέτα!!! Αφού τρέχω όλη μέρα και τα καίω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βάνια, το είδα το λινκ, πολύ ωραία πραγματάκια έχει! Μου άρεσαν τα καραβάκια και τα ρόδια!

Ακόμα μια ιδέα, να δούμε πότε θα καταλήξω...

Α, σήμερα στο μαγαζί που πήγαμε, ρωτάμε την πωλήτρια τι άλλο χρειάζεται να πάρουμε εκτός από μυρόπανα, και λέει αυτή "ε, είναι οι πετσέτες και η κουβερτούλα". Λέμε "πετσέτες καλά, αλλά κουβερτούλα γιατί;" και απαντά "όταν κοιμηθεί το μωρό δε θα το σκεπάσετε;". Δηλαδή, ντε και καλά πρέπει να είναι όλα καινούρια; Εγώ έχω μια καταπληκτική κουβερτούλα που μου έφτιαξε μια θεία μου, όλη στο χέρι, θα την πλύνω και θα βάλω αυτή. Σόρι κιόλας, αλλά δε θα πάω να αγοράσω ειδική κουβερτούλα για τη βάφτιση. Αφήστε που μου έλεγε η γραμματέας του σχολείου ότι ακόμα και το σαπούνι που πλένουμε το μωρό για τα μύρα πρέπει να είναι καινούριο, το ίδιο και τα ρούχα που θα φορέσει μετά. Ναι καλά... Οκ, είπα στον αδελφό μου και θα πάρει 2-3 ζιπουνάκια και φορμάκια, αλλά ας μην υπερβάλλουμε κιόλας.

Εν τω μεταξύ, χτες που πήγα στο μαγαζί με τα βαφτιστικά, μου έδειχνε αυτή το σετ με τα ρουχαλάκια κι εγώ δεν ήξερα ότι υπάρχουν ειδικά εσωρουχάκια που φοράει το μωρό για το λάδι. Οπότε αυτή, μάλλον νόμισε ότι είμαι καμία που έπεσε από τον πλανήτη Κρόνο και μου τα εξηγούσε όλα λες και ήμουν πεντάχρονο. Οπότε, μου δείχνει τη σαλιάρα και μου λέει "είναι για τη Θεία Κοινωνία. Μετά τη βάφτιση, το μωρό θα κοινωνήσει". Πήγα να της πω "το ξέρω, θεολόγος είμαι", αλλά λέω "άσε καλύτερα, θα πει αυτή 'θεολόγος και δεν ξέρει αυτά τα πράγματα;'". Αλλά όλα αυτά, τα ρουχαλάκια, οι μπομπονιέρες, οι πετσέτες, τα κεραστικά, καμία σχέση δεν έχουν με τη θεολογία της βάφτισης. Αλλά τώρα, άντε να τους το εξηγήσεις... Τέλος πάντων.

Όπως βλέπετε, έχω προχωρήσει αρκετά, έτσι για να μη λέτε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γεια σας, καλές ειμαστε γράφουμε πολλά και γραφουμε και απο κανα δυο κατεβατά η κάθε μια :lol::lol: πως να τα θυμθώ ολα

Βάνια ευχομαι να εχεις καλά αποτελέσματα και να μην ειναι τιποτα ή να αντιμετωπίσεται πολύ εύκολα. Απιστευτος ο μικρός με τους ξηρούς καρπους!!!

Χριστινα και εσύ το ιδιο μην σκεφτεσαι αρνητικά ολα καλά θα ειναι. Δεν θα μαζευετε τώρα ο μικρός η καλυτερή του θα ειναι. Οσο για τα χαλικια ξετρελενονται ολα, εμεις πάμε με τρια κουβαδακια δυο τρια φταράκια την καροτσα απο ένα φορτηγο, γιατι κοριτσι κοριτσι αλλα εχουμε και τρια φορτηγα :lol::lol::lol: , και πρωτα θα κατσει να παιξει με τα χαλικια και μετα θα κανει τσουλήθρα κουνια ή οτι αλλο εχει η παιδική χαρά.

Αννα Μαρια η μπομπονιερα εχει τα κουφετα και το γλυκο φραουλα μου κανει πιο πολύ για το γλυκάκι που δινουμε στην εκκλησια μετα τη βάπτιση. Εμεις ειχαμε μπομπονιερες κάτι ξυλινα ημερολογια ή ξυλινες κορνιζες και για γλυκο δώσαμε γλυκο κουμκουατ, γιατι ο άντρας μου εχει καταγωγή απο Κέρκυρα, το οποια το ειχαμε παρει χύμα και το βάλαμε εμεις σε βαζάκια. Οπως διαβασα σε επηρεάσαμε τελικά...απο τις ετοιμασιες εισαι σε καλο δρομο

Κάλι η κορούλα σου ειναι σκέτη γλυκα!

Ανθή μη μου στεναχωριέσαι για την δουλεια αυτη η χώρα ποτε αντιμετώπισε ολους τους ανθρώπους το ιδιο, βλεπεις δεν θεωρει οτι ειμαστε ολες οι μανουλες το ιδιο ...Βγαινετε για καφε και ο Πάνος ειναι κυριος ε για πες το μυστηκο γατι εμεις πολύ κυνηγητο και το αποφευγουμε ακομα.

Κατερινάκι ωραια και ευκολη ακουγετε η συνταγή με τα μανιτάρια και το σπανάκι, τι μανιτάρια βάζεις? Το κεκάκι μου βγήκε καλο και νοστιμο άρεσε και στον άντρα μου γιατι οταν του ειπα οτι ειναι χωρις αυγά και βουτυρο μου καλά δεν θα τρώγεται. Απλά τριβετε λιγο μαλλον επειδη δεν έχει τα αυγά, και η μαμά μου που το ειχε φτιάξει πριν καμια βδομάδα ειχε το ιδιο προβλημα. Φακες και εμεις σήμερα.

Αυτά αν ξεχασα και τιποτα δεν πειράζει φιλάκια :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε πολυλογουδες?Δεν σας προλαβαινω πια!!! Εγω γυρισα στο σπιτι, πηγα κ στο σ/μ για ψωνια κ τωρα αγκαλιτσα με το γιο μου.Μου ηρθε κ περιοδος σημερα κι ευτυχως προς το παρον δεν ποναω.

Χριστινάκι πολλές βόλτες διαβαζω!!!Καλά κανετε!!!Το ευχαριστηθηκε κι ο μικρος. Ολα τα παιδάκια θα πεσουν και στα χωματα.Αμα δεν το κάνουν τωρα πότε θα το κάνουν?Για το Στεφανο μου που λες ειναι δυσκολο να ερχεται συνεχεια η μαμα μου γιατι δεν ειναι κοντα.Ασε που τον βρεφικο είτε πηγαίνει είτε όχι πάλι τον πληρωνω!!! :evil::evil:

Αννα Μαρια η ιδεα για γλυκο ως μπομπονιερα ειναι πολύ συχνο φαινομενο τωρα στην Κυπρο.Το ειχα σκεφτει κι εγω.Μια φιλη μου εφτιαξε γλυκο αμυγδαλου κι εδωσε στη βαφτιση του γιου της.Οπως και στο γαμο της επειδη ειχε λιγους καλεσμενους για το γλεντι εδωσε και βαζακια με γλυκο καρυδακι που εφτιαξε η μαμα της.Ο αντρας μου δεν συμφωνουσε για τον ιδιο λογο που ειπαν τα κοριτσια...κ κερασμα κ μπομπο γλυκο?

Ανθη μου μην στενεχωριεσαι με το αφεντικο δυστυχως οι περισσοτεροι δεν μπορουν να δου αυτα τα θεματα ανθρωπινα.Ειναι πολυ δυσκολο που θα πρεπει να γυρισεις αμεσως στη δουλεια.Ποσες ωρες θα λειπεις?

Για τον Στεφανο μπυ ισχυουν αυτα που εγραψα κ στη Χριστινα. :?

Κατερινα μου κι εγω φακορυζο εχω σημερα!!! Αυτο που λες για το εντερο που σου θυμιζει την εγκυμοσυνη ακριβως το ιδιο παθαινω κι εγω!!!

Αννα Μαρια δες εδω.Απο εδω πηρε ο νονος μαςς τη λαμπαδα και το κουτι για τη βαφτιση. http://www.stork.com.cy/

Βανια δωστε βασηη στους πολλ/σμους γιατι συνεχεια θα τους βρισκει μπροστα του.Σε ποια ταξη ειναι τωρα?

Για τις εκδρομες θα συμφωνησω μαζι σου.Δυστυχως ομως δεν εχουν πολλες επιλογες πια τα σχολεια.Αφου τα λεωφορεια τους ζητανε πολλα λεφτα.

Καλλι μου τι ψηλο κοριτσακι που εχεις?Μια κουκλα ειναι.

Ψωμακι φτιαχνω κι εγω συχνα. Να σου πω δωσε τη συνταγη για τη λαγανα.ΑΑΑ και πες μου οτι εχεις συνταγη για κουλουρια Θεσ/κης??????/ε??? μμμμμμμμμμμ

Καγκουρακι κι εσεις φακες σημερα?Το εχει η μερα μου φαινεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α καλά η υπερβολή στις βαφτίσεις άλλο πράγμα ... άκου πάνα για να το σκεπάσεις δηλαδή αν την έχεις τη θα γίνει θα χαλάσει το μυστήριο ; εγώ όλο αυτό το βλέπω για εμπόριο και εγώ είμαι υπερ στα απλά πράγματα . Εντάξει και που δεν ήξερες για τα εσώρουχα δεν έγινε και κάτι .Να ξέρεις το εξής όσο αφορά τις πετσέτες :κάποια στιγμή ο παπάς θα σκουπίσει τα χέρια του με τη μικρή όπως και την κολυμπήθρα συνήθως αυτή την πετσέτα την κρατούν στην εκκλησία (εμπόριο κανονικά) αν λοιπόν δεν θέλεις να χαλάσεις το σετ πάρε μια πετσέτα ίδιο χρώμα με τις άλλες και δώσε αυτή !ξέρεις για μετά την βάφτιση ; πρέπει να το αφήσεις λέει το μωρό 3 μέρες χωρίς μπάνιο εκτός και αν είναι καλοκαίρι και πας και το ξεπλύνεις στη θάλασσα , τα εσώρουχα και τα λαδόπανα και την πετσέτα θα πρέπει να τα ξεπλύνεις σε θάλασσα και το νερό απο το πρώτο του μπανιο μην το ρίξεις μέσα στη μπανιέρα μαζεψέτο και ρίξε το στα λουλούδια η πίσω απο την εκκλησία η αν έχεις θάλασσα κοντά σου ρίξε το εκεί .Εγώ όταν βάφτισα το Σταύρο ήταν Ιούλιος και είχε καύσωνα και το παιδί το είχα με 39 πυρετό (δόντια ...) μου λεει ο πάτερ αύριο να πάρεις το παιδί να το βουτήξεις στη θάλασσα και έτσι έκανα αμέσως ξέπλυνα και τα ρουχαλάκια (λαδόπανα πετσέτες και εσώρουχα ) δεν θα ξεχάσω μετά τη θάλασσα πήγε η πεθερά μου και τα έβαλε στο πλυντηριάκι το μικρό αν ξέρετε και τα εσώρουχακια λιώσανε στο καυτό νερό σε ένα σημείο τη να πεις στην άσχετη :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο Σταύρος πάει β δημοτικού ναι ξέρω είναι πολλή σημαντικό να μάθει την προπαίδεια για αυτό θα ξεκινήσουμε μέσα στο Πάσχα αλλά και το καλοκαίρι .Μωρέ εμείς μένουμε στο Ολυμπιακό χωριό είμαστε στην εξοχή και έχουν εναλλακτικές να τα πάνε ώστε να αποφύγουν τις μεγάλες αποστάσεις και εμάς τα πούλμαν ζητούν γύρω στα 2 ευρώ αλλά η είσοδος σε κάποια μουσεία επειδή έχουν ξεναγούς χτυπούν και είναι και ο σύλλογος που βάζουν εσκεμμένα 0,50 λεπτα η 1 ευρώ για τις ανάγκες και ανεβαίνει η τιμή. Τους είπαμε έχουμε εδώ φοβερούς χώρους για περίπατο ας κάνουν ένα μήνα με πούλμαν ένα περίπατο .

Κ'αλλι η κόρη σου μοντέλο πόσο είναι ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!

Γύρισα πριν καμιά ώρα απ' το σχολείο, έφαγα και σας διάβασα.

Μαρία, ωραίες οι μπομπονιέρες! Λαμπάδα θα παραγγείλουμε από εργαστήριο που φτιάχνει κεριά και θα τη στολίσουμε εμείς.

Για τους πολλαπλασιασμούς που λέτε, εγώ ήξερα όλη την προπαίδεια νεράκι, και τώρα τα περισσότερα τα έχω ξεχάσει... :( Τα μαθηματικά μου περιορίζονται στην πρόσθεση, την αφαίρεση και τη μέθοδο των τριών!

Καγκουράκι, νηστίσιμα κέικ, έχω φτιάξει άπειρα! Ειδικά στη Θεσσαλονίκη, επειδή το ψυγείο ήταν μονίμως άδειο, ήταν πιο εύκολο να φτιάξω νηστίσιμο κέικ, παρά κανονικό!

Βάνια, το μωρό θα το κάνουμε μπάνιο στο μπανάκι του, θα το βγάλουμε και μέσα στο μπανάκι θα πλύνει ο νονός τα ρούχα. Το νερό θα το πάρουμε στην εκκλησία να το ρίξουμε στο χωνευτήρι πίσω απ' το ιερό.

Πω πω ρε κορίτσια, σήμερα σε μια τάξη ένας μαθητής έγραψε κάτι, και πρόσεξα ότι όλα τα "ψ" τα έγραφε "πσ". Νόμισα ότι το έκανε για πλάκα, και τελικά συνειδητοποίησα ότι δε γνώριζε την ύπαρξη του γράμματος "ψι"!!!!!!!!!!!!!!!! Και είναι πάνω από είκοσι χρονών!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

προφανώς το παιδί αυτό δεν ήξερε η μήπως έχει δυσλεξία και κανείς δεν το κοίταξε ; Καλά το κουφό το βλέπετε; εγώ γράφω σαν Σταύρος 2004 και βγαίνει το παλιό χαχαχα . Προφανώς μου το έφτιαξαν αλλά μπαίνω με το νέο κωδικό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βάνια, τώρα το είδα κι εγώ ότι γράφεις με το παλιό!

Δεν ξέρω αν έχει δυσλεξία, μάλλον είναι αναλφάβητος. Δεν τους ξέρω και καλά, γιατί έλειπα όλο το χρόνο, πριν ένα μήνα γύρισα και δεν έχω δει δικά τους γραπτά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι μου κάνετε κορίτσια;;Εγώ καλά αν και σκασμένη..έφτιαξα κάτι κούκις και έτρωγα τη ζύμη με 10 μασέλες..Εννοείται πως μετά έφαγα και κούκις έτοιμα..Τα έχω δει όλα :shock::shock::shock:

Βάνια για τη δικιά μου δουλειά δεν ισχύει ό,τι και για τους υπόλοιπους ανθρώπους (πχ 6μηνα ΟΑΕΔ, δεν μπορεί να με απολύσει κλπ.). Είμαι ωρομίσθια και με σύμβαση οριεμένου χρόνου. Αυτό σημαίνει ότι κάθε Σεπτέμβρη με προσλαμβάνει και κάθε Μάιο με απολύει. Κάθε χρόνο αυτό. Έτσι λοιπόν τον Αύγουστο που γεννάω πρώτα ο Θεός εγώ θα είμαι ήδη απολυμένη (όπως και όλοι οι συνάδελφοί μου). Έχω 2 επιλογές. Ή που θα γυρίσω το Σεπτέμβρη, θα με προσλάβει και θα βγάλω κανονικά τη χρονιά μου, ή που δε θα πάω, θα προσλάβει άλλον για να βγάλει τη χρονιά και πολύ απλά μετά θα είμαι άνεργη..Στους ωρομίσθιους με σύμβαση ορισμένου χρόνου δεν ισχύει το 6 μηνο του ΟΑΕΔ..Βλέπεις λοιπόν ότι δεν είμαι από τους προνομιούχους και δεν έχω ΚΑΝΕΝΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑ :evil::evil::evil:

Ο Σταύρος σου πετάει φοβερές ατάκες! Να το χαίρεσαι το αγοράκι σου!

Κάλλη μου η Κωνσταντίνα είναι πάρα πολύ όμορφο κοριτσάκι!!! ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ!!! Να τη χαίρεσαι την κορούλα σου!!!!

Κατερινάκι όσο για το μικρόβιο της μαγειρικής που λες το κόλλησες και σε μένα :?:?:? Κάθε μέρα φτιάχνω και κάτι διαφορετικό...Σήμερα να φανταστείς 1 ώρα πριν φύγω για τη δουλειά, αντί να ξαπλώσω λίγο και να ξεκουραστώ εγώ έφτιαξα τα κούκις :?:?:? ....Αύριο θα φτιάξω μια πιτούλα με λαχανικά και τυριά...Κάτι έχω πάθει..Δεν είμαι η Ανθή που ήξερα :lol::lol::lol: Με έχει μεταλλάξει η εγκυμοσύνη :lol::lol:

Άννα Μαρία όπως είδες δε γίνεται τίποτα με τη δουλειά. Το αφεντικό δεν με πίεσε. Με ρώτησε απλά τι έχω σκοπό να κάνω..Αν του έλεγα ότι έχω σκοπό να κάτσω 5 μήνες με το μωρό πολύ απλά θα έψαχνε από τώρα αντικαταστάτη :?:?:? Θα μπορούσε να μου μιλήσει πιο ανθρώπινα και να μου πει να τα βάλουμε κάτω για να βρούμε μια λύση καλή για όλους..Αλλά τι λέω;;; σεποιο κόσμο ζω;;;

Τα πας πείφημα με τη βάφτιση!!!! Σχεδόν όλα έτοιμα! Όσο για αυτά που λες έκανα σχεδόν τα μισά :?:? Σαλιάρα δεν είχα πάρει για όταν κοινώνησε, για κουβερτούλα ούτε που είχα ακούσει ποτέ μου και όταν τον έκανα πρώτη φορά μπάνιο το νερό δεν το φύλαξα για να το πάω στην εκκλησία. Επίσης τα λαδόπανα δεν τα ξέπλυνα στη θάλασσα όπως λένε πολλοί. Τα έβαλα στο πλυντήριο, τα έπλυνα και τα φύλαξα...Δεν ισχύει η βάφτιση :lol::lol: ;;;Ένα σωρό πράγματα λένε πια...Το μόνο που τήρησα είναι που κοινώνησε το παιδί 3 Κυριακές σερί και την τρίτη αφήσαμε τη λαμπαδίτσα του στην εκκλησία..Αυτά.

56.7 είσαι;;; Μοντελάκι!! Απ' ό,τι θυμάμαι είσαι και ψηλή!!! Και αυτά τα κιλά τα έχεις παρόλο που τρως πολύ όπως λες;;;; Αχ και να είχα την τύχη σου! Εγώ πάλι μία μέρα θα φάω πολύ και 10 θα προσέξω :?:?:?

Καγκουράκι μου Το κυνηγητό σταμάτησε έτσι ξαφνικά όπως λέει και ο Ρέμος :lol::lol: Ο Πάνος μας ξεθέωνε στην κυριολεξία..Όχι απλά δεν καθόταν στην καρέκλα (αυτό είναι και λογικό, παιδί είναι), έπαιρνε τους δρόμους..Εξαφανιζόταν και δεν κοιτούσε πίσω του..Θυμάμαι χαρακτηριστικά, ήμασταν διακοπές στο Ρέθυμνο. Κάτσαμε για καφέ και ο Πάνος σηκώθηκε..Λέω ΩΧΧΧΧΧΧΧ....Άρχισε λοιπόν να τρέχει προς άγνωστη κατεύθυνση..Από πίσω εγώ...Απομακρυνθήκαμε τόοοοσο πολύ που μετά δεν ξέρω κι εγώ πόση ώρα κάναμε για να γυρίσουμε στην καφετέρια και αυτό με χίλια κόλπα και πολλή αγκαλιά γιατί δεν ήθελε...Ξαφνικά όμως ο Πάνος άλλαξε..Κάθεται στην καρέκλα του όταν βγαίνουμε για φαγητό και ακόμα και να σηκωθεί δεν απομακρύνεται :shock::shock::shock: ΑΛΛΗ ΑΙΣΘΗΣΗ!!!!!!

Πολύ περίεργη είμαι να δοκιμάσω νηστίσιμο κέικ..Στείλε λίγο και από εδώ!!! Εγώ πάλι όπως βλέπεις έφτιαξα κούκις ΦΟΥΛ ΣΤΗ ΘΕΡΜΙΔΑ :lol::lol::lol:

Μαράκι μου δεν ξέρω πόσες ώρες θα έχω του χρόνου γιατί αυτό εξαρτάται από τις εγγραφές..Εύχομαι πάντως ολόψυχα να έχουμε πολύ λιγότερες εγγραφές του χρόνου :lol::lol::lol: Θα ζητήσω να μου βάλουν τις ώρες σε 3 μέρες μέσα στην εβδομάδα ώστε τις υπόλοιπες 4 να είμαι μαζί με τη φραουλίτσα και τον Πάνο μου! Βέβαια σε περίπτωση που καταφέρω να θηλάσω δεν ξέρω κατά πόσο θα είναι εφικτό να λείπω επί 7 ώρες χωρίς να έχω τη δυνατότητα να βγάλω γάλα όλες αυτές τις ώρες...Γι' αυτό πιστεύω ότι και ο θηλασμός είναι καταδικασμένος..Τέλος πάντων..Έστω για ένα μήνα θα της δώσω το γαλατάκι μου, μετά....ελπίζω για το καλύτερο....

Πάντως βρε κορίτσια νιώθω λίγο παγιδευμένη...Λατρεύω τη δουλίτσα μου και αγαπώ πολύ τους μαθητές μου..Δεν υπάρχει κάτι καλύτερο από το να εισπράττω και τη δική τους αγάπη (και μιλάμε για μεγάλα παιδιά ΛΥΚΕΙΟΥ)..Από την άλλη τόσα πολλά αρνητικά...Να φύγω από εκεί και τι θα κάνω;; Σε άλλο φροντιστήριο τα ίδια θα έχω και θα έχω και λιγότερες ώρες (κανείς δε δίνει πολλές)..Σε άλλη δουλειά;; Θα είμαι δυστυχισμένη και θα πρέπει να δουλεύω και στάνταρ κάθε μέρα 8 ωρα και βάλε...Δεν ξέρω αν υπάρχει άλλη δουλειά που να με γεμίζει...Και οι σπουδές μου;;; Σπούδασα αυτό που αγαπώ..Από την άλλη τόση εκμετάλλευση;;Μπρος γκρεμός και πόσω ρέμα :?:? ΠΑΓΙΔΕΥΜΕΝΗ..

Θα σας πρήξω και με κάτι τελευταίο και θα σας αφήσω...Σήμερα δεν την ένιωσα τη φραουλίτσα μου...Ακόμα και τώρα που χαλαρώνω δεν τη νιώθω..Κάθε βράδυ που κάθομαι στον καναπέ και σας γράφω τα νέα μου την ακούω..Τώρα;;;Πάλι αγωνία...ΟΥΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦ..........

Φιλάκια πολλά πολυλογούδες τσούπρες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!Τι μου κάνετε?Εγω ψιλοχαλια.Δεν θυμαμαι αν σας ειχα γραψει οτι μου ηρθε περιοδος χθες..Το βραδυ πονούσα πολύ και σημερα με εχει πεθάνει το στομαχι και η μεση.Σημερα βρηκα που ο Στεφανος μου το ειχε ριξει στον ύπνο.Ξύπνησε στις 7 και σε λίγο νομιζω πως θα ξανακοιμηθεί!!! Σημερα θα περασει χαλαρα η μερα.Ισως το απογευμα ερθει η βαφτιστηρα μου και την πάω βολτα.Θα φτιάξω και ντολμαδακια για αυριο καποια στιγμη, αν με αφησει ο μικρος μου.

Βανια μου στην Κύπρο 3 ευρω ζητανε από κάθε παιδί για το πούλμαν!! Για την προπαίδεια τωρα αφου ειναι δευτερα ταξη να του κανεις συχνη επαναληψη το καλοκαιρι.Στην τριτη ταξη θα ασχοληθούν εντατικά με τους πολλαπλασιασμούς.Νομιζα πως είναι πιο μεγάλος ο Σταύρος σου.Ειναι ψηλό αγοράκι.

Αννα Μαρία ή αναλφάβητο είναι το παιδί ή εχει κάποιου είδος μαθησιακή δυσκολία! Για το νερο που καναμε μπανακι τον μικρο μας είχαμε θέμα!!! Ο αντρας μου δεν ηξερε και δεν τον προλάβαμε και το έριξε στη μπανιέρα!!!!!! :lol::lol:

Ανθή μου η φραουλίτσα ίσως να κοιμηθηκε μετά από τόσα κούκις!!!! :lol: πολύ αδικο αυτό με τη δουλειά σου.Ειναι και δύσκολες οι εποχές και τι να κάνεις? Θα ζοριστείς λίγο η αληθεια είναι αλλά δεν θα εχεις κι αλλη επιλογη.

κοιμάστε ακόμη ε???Αντε ξυπνηστε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αμέσως σε κούνια και εγώ κορίτσι μου. Στρώμα έχω ορθοπεδικό. Ρουχαλακια και εγώ εννοείται πιο μετά, θα μου δώσει και η αδελφή μου π εχει του μικρού της. Αλλα πρέπει να πάρουμε τα ρουχαλακια της κλινικής για τις πρώτες μέρες 💙 Μπανάκι έχω πάρει το κλασικό με τη βάση του. Μεγάλο είναι. Η αδελφή μου ειχε το ίδιο για τον μικρό από βρέφος μέχρι 2 ετών. Ήμουν ανάμεσα σε κάτι καινούργιο π έχουν βγάλει τώρα μικρουλικα που ίσα που χωράει το μωρό μεσα για να μην εχειςς και την έγνοια οτι θα σου φύγει. Αλλά θεώρησα καλύτερα να πάρω κάτι που θα με κρατήσει μέχρι να μεγαλώσει λίγο.
    • Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!! Ναι ξεκινάμε μόνοι μας κ ελπίζουμε 🤞♥️ το έχω πάρει ψύχραιμα γιατί έχω συνηθίσει τα αρνητικά τέστ 😂 αστειεύομαι!! Κάποια στιγμή θα ξαναγίνει όπως είχε γίνει δεν μπορεί!! Απλά μπορεί να αργήσει λίγο... Ευχαριστώ πολύ νανουκο μου! Για τρίτη εξωσωματική δεν με βλέπω ακόμα λόγω οικονομικών αλλά μέχρι να κάνουμε ξανά θα προσπαθήσουμε φυσιολογικά κ μπορεί να μας πετύχει ❤️♥️ Η αλήθεια μου πήρε πολύ καιρό για να είμαι ήρεμη κ να τα βλέπω θετικά.. αλλά πλέον πιστεύω ότι θα γίνει κάποια στιγμή εφόσον μας λένε ότι δεν έχουμε θέμα οπότε αυτό με βοηθάει να σκέφτομαι αισιόδοξα!! Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου❤️
    • Καλημέρα, Είμαι και εγώ στο στάδιο της αναμονής, εχωκ εγω καποιες ενοχλήσεις στην κοιλιά αλλα θεωρώ οτι ειναι όλα αποτα φάρμακα..έχοντας ηδη μια επιτυχημένη εμβρυομεταφορά όπου τώρα εχω τη σχεδόν δύο ετών κορη μου εχω να πω οτι δεν υπάρχουν συμπτώματα επιτυχίας η αποτυχίας..όπως και στην πρώτη εμβρυομεταφορα δεν ειχα κανένα.. Καλη επιτυχία να έχουμε όλες κορίτσια!! 
    • Καλημέρα illy1984 σε καταλαβαίνω απόλυτα αυτές οι ημέρες δεν περνούν καθόλου και ψάχνεις κάθε αλλαγή ή κάθε σημάδι στο σώμα σου που μπορεί να σε οδηγεί σε κάθε θετικό . Σίγουρα επηρεαζόμαστε από τα φάρμακα και κυρίως από την προγεστερόνη . Εγώ σου εύχομαι να είναι σημάδι από το μωράκι σου και σύντομα να έχουμε τα καλά νέα σου .  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...