Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενέ "Κορίτσια για φίλημα" Νο 3


Recommended Posts

Κορίτσια τι κάνετε?Χθες σας εγραψα ενα κατεβατο και μετά κολλησε ο υπολογιστης κι αναγκαστηκα να τον κλείσω.Ετσι τα εχασα!!! :evil::evil:

Ο Στεφανάκος ειναι κάπως καλύτερα από την αποψη οτι χθες κοιμηθηκε ολο το βραδυ επιτελους!!!Δεν τρωει ομως..ειδικά απο το μεσημερι και μετά.Τα βραδυα νηστικος κοιμαται.Εχει και μια γκρινια αλλο πραγμα.Τεντωνεται οταν παει να κοιμηθει και κλαιει και γενικά λες και ειναι αλλο παιδί.Τωρα πηρα τη γιατρο να την ενημερωσω οπως μου ειχε πει και περιμένω να με πάρει πισω.

Για να δω αν θα θυμηθω οσα σας εγραψα χθες!!!

Αννα Μαρια για τη βαφτιση..το μπαούλο-κουτι που βαζουν μεσα τα βαπτιστικά μπορείς να τον παρεις απο το Περγαμο με πολύ λιγοτερα λεφτα και να το στολισεις εσυ οπως θες.Εχει και μπουκαλάκι για το λαδι με 2 ευρω αν θυμαμαι καλα.Ρουχα θα συμφωνησω απολυτα με τα κοριτσια.Μπορείς να βρεις πολύ πιο φθηνα σε καταστηατα με παιδικά ρούχα.Για τον στολισμο τωρα...εγω δεν ειχα στολισει την εκκλησια.Μονο το μαγαζι που φαγαμε αλλα τον στολισα μ εμπαλονια.Εσυ αφου θα εχεις ηδη διακοσμηση μπορεις απλα να βαλεις λιγο χρωμα στο υφασμα των τραπεζιων και smarties!!! Τι αλλο ηθελα να σου πω...Δωρακια για τα μικρα τα ειχα φτιαξει μονη μου.Μπορεις να παρεις απο το τζαμπο διαφορα και να τα φτιαξεις οικονομικά.

Ανθη μου με το καλό η κορη!!! Πολύ όμορφα τα νεα σου!Πώς΄είσαι εσύ?? Ευτυχως που πήγες στο γιατρο με τοσο βηχα.Αντε υπομονη κι ερχεται το Πασχα να ξεκουραστούμε!!! Ο Πανούλης??

ΚΑρολινάκι τι κάνεις?Εσύ εισαι καλύτερα?Η παπένια σου??

Κατερινάκι περαστικά στα μικρά σου..Καλυτερα να τον πας στο γιατρο τον μικρο..ισως ειναι κι απο τα δοντια.Και για τον δικο μου το σκεφτηκα αυτο γιατι ολα τα χερια στο στομα τα εχει, οταν τον πιανει το κλαμα δεν θελει ουτε τν πιπίλα...δεν ξερω...

Με εβαλες σε πειρασμο με το μιλφειγ!!!

Καγκουράκι τι κάνεις?Τρομαρα που πηρες απο το πεσιμο ε??Εγω θα ειχα πανικοβληθει.Ευτυχως δεν παθατε τιποτα.Η Αγγελικούλα σου??

Κάλλι ακομα βολτάρεις ξετσιπωτη???Λυπήσου μας!!! :lol::lol:

Ολια τι κάνεις εσυ?

Χριστινάκι κυνηγας τον μπομπιρα?Κι εσεις κλεινετε για Πασχα ε??

Ποια ξεχασα καλέ???Σορρυ αλλα πο την αϋπνια δεν επικοινωνω!!! :lol:

Α σας ειπα οτι εδω και δυο μερες οταν ξυπναει ο μικρος και ειναι στα καλά του τον βρισκω να καθεται στο κρεβατακι του και σιγα σιγα απλωνει τα χερια και φτανει το καλωδιο της καμερας και το τραβαει!!! :)

Αυτά απο μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 978
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γειά σας!

Γύρισα πριν καμιά ώρα απ' το σχολείο. Είχαμε τη μαθητική παράσταση σήμερα. Ευτυχώς τελικά δεν έκανα τον υποβολέα, μπήκε μια μαθήτρια, έτσι κάθισα κάτω και απόλαυσα την παράσταση! Μιλάμε, έκλαιγα απ' τα γέλια. Ήταν καταπληκτικό! Η σκηνοθεσία άπαικτη, και οι ηθοποιοί μας πάρα πολύ φυσικοί και άνετοι! Στο τέλος κάνανε και παραλειπόμενα, όπου έπαιξαν ένα κομμάτι της πρώτης σκηνής, σε γρήγορη κίνηση! Εκεί πόνεσε η κοιλιά μου απ' τα γέλια!!! Αύριο θα πάμε στην επίσημη παράσταση.

Εν τω μεταξύ, δε με φτάνουν τα τρεχάματα και οι δουλειές μου, τηλεφώνησε ο επιθεωρητής μου ότι θα έρθει τη Δευτέρα να με δει... Δεν αγχώνομαι, αλλά το πρόβλημα είναι ότι μπορεί να μην έρθουν οι μαθητές, γιατί η τάξη στην οποία θα με δει έχει σοβαρό πρόβλημα με απουσίες. Θα τους τηλεφωνήσω τη Δευτέρα το πρωί να τους το θυμίσω, γιατί οι περισσότεροι είναι στο θέατρο, τους το είπα σήμερα μετά την παράσταση και σιγά μην το άκουσαν...

Μαρία, το ξέχασα τελείως το Πέργαμο! Ευτυχώς που μου το θύμισες! Θα πάω να δω (να δούμε πότε...). Για το γάμο μου είχα πάρει αρκετά πράγματα από κει, αλλά θυμάμαι πήρα και χρωματιστό ρύζι για να μας ρίξουν, και ήταν γεμάτο έντομα και σκουλήκια... Τελικά το γυρίσαμε πίσω και πήραμε άλλα πράγματα και βάλαμε κανονικό ρύζι για πιλάφι...

Καγκουράκι, η σαλοπέτα ως ρούχο μου αρέσει πολύ, αλλά για βάφτιση δε μου κολλάει...

Εγώ από το φωτογράφο που είχαμε στο γάμο δεν έμεινα ιδιαίτερα ευχαριστημένη. Οι πιο πολλές φωτογραφίες είναι στημένες κι εμείς αμήχανοι, το βίντεο δε μου άρεσε καθόλου, γενικά, όλα στο γάμο μου ήταν χάλια...

Άντε, σας κλείνω γιατί κουτουλάω, κι έχω να βγάλω και γάλα πριν κοιμηθώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, δε σας είπα!

Μια που λέγαμε για πουλάκια, σήμερα ο παιδίατρος κοίταξε το πουλάκι του Αντρέα και το πετσάκι κατέβαινε σχεδόν μέχρι κάτω! Μου είπε ότι είναι ασυνήθιστο αυτό για τόσο μικρό μωρό.

Οπότε λογικά, θέμα με το πουλάκι δε θα έχουμε.

Τι ωραία! Ξύπνησε... Ουφφφφφφφφφ...........................................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Είστε καλά;;;;

Σήμερα ,αν και είχα ένα μόνο μάθημα επειδή τα άλλα δύο το ακύρωσαν, κουράστηκα πάρα πολύ. Από την ώρα που ξύπνησα είμαι στο τρέξιμο και κατάφερα να κάτσω πριν λίγο (η ώρα είναι σχεδόν 2 το πρωί) :shock::shock::shock: ..Τέλος πάντων τα νεύρα μου ώρες ώρες είναι εντελώς σπασμένα..Σήμερα λχ την ώρα που έκανα μπάνιο τον Πάνο πήρε το σφουγγάρι του και το έστιψε όλο στο πάτωμα και έγινε λιμνούλα :?:?:? ...Εγώ έχασα την ψυχραιμία μου και του έδωσα μία στον πωπό αλλά μετά έμειναν σημάδια από τα δάχτυλά μου στο πωπουδάκι του και είχα τρομερές τύψεις :(:(:(:( ....

Κατερινάκι μου αποφάσισα. Το μιλφέιγ θα φτιάξω! Αφού δε χρειάζονται ψήσιμο τα φύλλα εδώ είμαστε ;);) !!! Σίγουρα πάντως κάποια στιγμή θα φτιάξω και την τάρτα. Για ακόμα μια φορά με βγάζεις ασπροπρόσωπη :D:D:D !!!Αφού να φανταστείς την ώρα που άνοιγα το λάπτοπ ευχόμουν να έχεις μπει σήμερα στο mammy για να μου έχεις απαντήσει στις απορίες μου :lol::lol::lol::lol: Ευχαριστώ πολύ!!!

Τι είπε η παιδίατρος για το Δημητράκη σου;;; Όλα καλά;; Την Κυριακή θα καμαρώσεις και τα αντράκια σου στην παρέλαση!!!! Πάρε χαρτομάντηλα μαζί, ε;;;;; :lol::lol::lol:

Άννα Μαρία μεγάλη τύχη έχεις με το πουλάκι του Αντρέα! Είναι πραγματικά πολύ σπάνιο να ανοίγει τόσο πολύ από τώρα..Του Πάνου παρόλο που του κάναμε την επεμβασούλα κατεβαίνει το πετσάκι μέχρι κάτω αλλά με κάποια δυσκολία γιατί είναι είναι στενούλι :cry: Δε θέλει καθόλου να του το πειράζουμε..Ο άντρας μου το έχει αναλάβει. Εγώ παραιτήθηκα :?:?:?

Το ΣΚ σου δεν προβλέπεται και πολύ ξεκούραστο ε;;; Αυτά έχουν τα τραπέζια..Ευτυχώς που θα έχεις βοήθεια από τον άντρα σου!

Κατερινάκι τελικά οι ομοιότητες είναι φοβερές! Έχω πάθει πλάκα. Είσαι αδελφή ψυχή! Έληξε!Πόσο ζηλεύω που η Αγγελικούλα έφαγε ψαράκι..Ο Πανος έχει αρχίσει να μην τρώει πολλά φαγητά και δυστυχώς απορρίπτει ψαράκι και φακές :(:(:( Τρώει πολύ συγκεκριμένα πράγματα...Για το ψάρι και τις φακές έχω στεναχωρηθεί πολύ..Πώς της το δίνεις το ψαράκι;; Μπακαλιαράκι της δίνεις;;;

Αχ βρε κορίτσια τι να κάνω;; Μπακαλιαράκι δίνω και το κάνω με σούπα που κάποτε τσάκιζε..Τι ψάρι δίνετε και πώς το φτιάχνετε;;;;

Αχ βρε Μαράκι αυτές οι παλιοιώσεις ταλαιπωρούν πολύ τα παιδιά και μετά δυσκολεύονται να βρουν τους ρυθμούς τους και στο φαγητό και σε όλα..Κάνε υπομονή και θα την ξαναβρεί την ορεξούλα του!

Όσο για το Πάσχα...ΕΡΧΕΤΑΙ!!!! Θα χαλαρώσουμε! Ο Πανούλης είναι σχεδόν καλά! Ελπίζω να ήταν η τελευταία ίωση μέχρι τον επόμενο χειμώνα!

Αυτά κοριτσάρες μου. Πάω να γράψω σε χαρτί τη συνταγή για το μιλφέιγ!!! Θα μεγαλουργήσω πάλι αύριο :lol::lol::lol: Την ψώνισα Κάτερίνααααααααα :lol::lol::lol:

Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερa! Από ότι καταλαβαίνετε πολύ πρωινη σημερα! Απο τις 3:30 ξυπνησε ο μικρος με βηχα κ γκρινια τελικα κοιμηθηκε μετα από 1 ωρα κ στις 6 πάλι ξυπνιος.Τωρα ξανακοιμηθηκε κ του κανω τα εισπνεομενα.Ελπιζω να συνεχισει να κοιμαται οταν τελειωσουμε κ να την πέσω κι εγω.

Σημερα εχω να κανω δουλεια μπολικη για το σχολειο.Τωρα πόσο θα με αφησει ο μικρος δεν ξερω.

Πειτε καμια ιδεα για φαγητο...Βαρεθηκα τα ιδια κ τα ιδια...

Ανθη καλά μαγειρεματα σημερα!!!! Στειλε λιγο μιλφειγ κι από δω...

Οι υπόλοιπες τι κανετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλες

Μαρακι βλεπω πρωινη κι εσυ,τα νευρα μου με πιανουν οταν ακομα και τα Σαββατοκυριακα ειμαστε απο τις 7 στο ποδι :evil::evil: θελω να κοιμηθω και να χουζουρεψω και να ξυπνησω οτι ωρα θελω γκρρρρρρρρ.......τελικα πηγαμε στην παιδιατρο και μας εδωσε αντιβιωση εχει πολλα φλεγματα δεν γινοταν διαφορετικα αντε να ηρεμησει ο καημενουλης

εγω σημερα θα κανω καλαμαρια γεμιστα στο φουρνο και μυδια σαγανακι Μαρακι,για τα παιδια θα φερει η πεθερα μου ψαρακια γιατι θα φαμε ολοι μαζι σημερα και μιας που λεμε για ψαρια Ανθη κι εγω συνηθως μπακαλιαρακι κανω στον Δημητρη μαζι με λαχανικα γιατι οι αλλοι τρωνε κι αλλα ψαρια,μπορεις να δοκιμασεις και γλωσσα ή να ρωτησες για καποιο ψαρι που να ειναι φιλετο και να μην εχει αγκαθια,παντως μην στεναχωριεσαι ολα τα παιδια περνουν φασεις εκει που ενα φαγητο ηταν το αγαπημενο τους να μην θελουν να το δουν βαριουνται ευκολα,περιμενω να μου πεις πως θα γινει το γλυκο,αν και πιστευω θα εχεις σιγουρη επιτυχια ειναι ευκολο,μονο να προσεξεις να λιωσεις καλα την κρεμα να την ανακατευεις συνεχεια στην φωτια με συρμα για να μην σβωλιασει και κολλησει το νου σου,οσο για τα χαρτομαντηλα ασε καθε φορα με δακρυα φευγω απο την παρελαση :o:lol::lol:

Μαρακι περαστικα στον Στεφανακο συντομα ευχομα,ι ασε με τα εισπνεομενα ταεχουμε βαρεθει σε λιγο θα κανει μονος του μασκα ο Δημητρης,παντως μας ειπε η παιδιατρος οτι και η ανοιξη επιβαρυνει πολυ την κατασταση και τον τελευταιο καιρο υπηρξε εντονη εξαρση των ιωσεων,οσο πανε γινονται και πιο ανθεκτικοι οι ιοι,του χρονου φανταζομαι τι θα γινει παλι..............

Αννα Μαρια αντε με τα πουλακια παλι :lol::lol: αφου το κατεβασε να το κανεις καθε φορα στο μπανιο,τα μεγαλα μου το κατεβαζουν πλεον μονα τους και ο Δημητρης τους βλεπει και πιστευω οτι συντομα θα το κανει μονος του κι αυτος,παντως κι εμεις δεν ειχαμε προβλημα στο κατεβασμα οπως ακουω αλλα παιδιακια με κλαματα και πονους αλλα ο δικος σου ειναι πολυ μικρος και ευτυχως δεν ειχατε ευτραπελα,αληθεια γιατι το κατεβασε τοσο νωρις ομως;;;

κοριτσια μου πολλα φιλια σε ολες τα ξαναλεμε,παω να βαλω σκουπα γιατι ειμαστε σαν τα γουρουνια εδω μεσα :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακι μου καλημερα!Θα συμφωνησω μαζι σου στο θεμα υπνου..Νυσταζω πολύ τωρα αλλά δεν με πιάνει ευκολα υπνος. Ευτυχως που σας εδωσε αντιβιωση,αντε να ηρεμησετε.

Τ καλαμαρακια γεμιστα πώς τα κανεις? Τα ετρωγα ως φοιτητρια στη Θεσ/κη κ μου αρεσαν πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι μου τωρα ειδα οτι εγραψες,πριν απο λιγο καταναλωθηκαν τα καλαμαρακια και εγιναν πολυ νοστιμα,πως τα κανω λοιπον,σοταρω μπολικο φρεσκο κρεμμυδακι και μετα ριχνω δυοσμο,αλατοπιπερο και καποια κομματακια απο τα καλαμαρια,ριχνω ρυζι και λιγο νερο και τα αφηνω λιγο να σιγοβρασει,μετα τα γεμιζω τα κλεινω με τα πλοκαμια τους και τα βαζω στο φουρνο καλυπτοντας τα με λιγο νερο,και στο σαγανακι με τα μυδια εβαλα ουζο και εγιναν πολυ νοστιμα,εσυ τι μαγειρεψες τελικα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eykola akougontai Katerina mou.Tha ta dokimasw kapoia stigmi. Twra epeidi imoun moni efaga to pilafi pligouri me kotopoulo k salata prokolo pou emeine apo xthes.To brady lew na ftiaxw i kotopoulo ala krem me ruzi i kotopoulo me moustrda k ruzi.Den exw apofasisei poio apo ta dyo.

Genika psarika spania ftiaxnw sto spiti dystyxws.Gia pes to evdomadiaio sou programma apo thema fagitou na pairnw kamia idea..

A k sorry gia ta greek english alla kati epathe o ypologistis k enw epilegw ellinika dynexizei na grafei agglika

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάρες μου

Μαράκι τελικά ιωσούλα εχει ο μικρός εγώ νομιζα οτι ειναι απο τα δοντάκια του. Περαστικά του και να γινει τελειως καλά ο κούκλος σου.

Αννα Μαρια ελπιζω να ειναι έτσι οπως σας τα λεει ο παιδιατρος για το πουλάκι και να μην ταλαιπωρηθει και πονέσει καθολου ο Αντρικος σου.

Ανθη καταρχην καλή επιτυχια με το μιλφειγ αχ να μου κράταγες και μένα ενα κομματάκι. Για το ψαράκι της το κανω συνήθως με λαχανικά ή στον ατμο ή σαν σουπίτσα και ενώ στην αρχη της έπαιρνα μονο μπακαλιαράκι τώρα τελευταια της έχω πάρει και φέτα ψαρι ξιφια και σολωμο και τα έχει φαει. Γενικά ειναι ευκολη στο φαγητό και οι φακές της αρέσουν και θέλει να της τρώει μονη της. Για το άλλο τώρα και εγώ πολλές φορές φωνάζω στην Αγγελική και δεν μου αρέσει καθολου, νομιζω λογω της δικιάς μας κατάστασης ειναι οι αντοχές και η υπομονή πιο περιορισμένες. Χθες την παρακάλαγα πάνω απο ώρα να την αλλάξω ειχε κάνει τα κακά της μου έλεγε σε λιγο σε λιγο, μολις την επιανα απο το χέρι μου σερνοταν κάτω και χτυπιοταν...

Κατερινιώ μεγαλουργησες πάλι στην κουζίνα και μας άνοιξες την όρεξη, εμεις φ'αγαμε προχειρα σήμερα γιατι ήρθαμε για σαββατοκύριακο στο χωριο της μαμάς μου αλλά για αυριο θα μας ετοιμάσει και μπακαλιαρο στο φούρνο με λαχανικά και τηγανιτο μιαμ μια

Σας αφηνω κοριτσακια γιατι ξύπνησε η μικρή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Πολλές δουλειές σήμερα... Το πρωί οι άντρες του σπιτιού φύγανε, κι εγώ έμεινα να κάνω δουλειές. Δυστυχώς το πλυντήριό μας κάτι έπαθε, έτσι ο άντρας μου πήγε τα άπλυτα στο σπίτι της μάνας μου κι έβαλε εκεί πλυντήριο. Μετά πήγε σούπερ μάρκετ, κι ο Αντρίκος έμεινε με τη μάνα μου. Από φαγητό πήρε ο άντρας μου απ' έξω, δεν είχα κουράγιο να κάνω ΚΑΙ μαγείρεμα. Τώρα κατάφερα να καθίσω λίγο να "ξεκουραστώ" και σε λίγο θα ετοιμαστώ για να πάμε στο θέατρο... Ευτυχώς θα πάμε με τον άντρα μου.

Καλαμαράκια γεμιστά είχα φτιάξει μόνο μία φορά. Ήταν μια καταπληκτική συνταγή, με ρύζι και πορτοκάλι, με κρασάκι μέσα στη γέμιση, και λεμόνι στην κατσαρόλα. Αλλά ήταν σχετικά μικρά τα καλαμάρια, χρειάστηκε πάααρα πολλή ώρα για να τα γεμίσω και κουράστηκα τόσο πολύ που δεν μπόρεσα μετά να τα απολαύσω.

Αύριο σας είπα θα έχω τραπέζι τους γονείς και τη θεία μου. Θα κάνει ο άντρας μου μπακαλιάρο σκορδαλιά κι εγώ μπακαλιάρο μπιάνκο (στην κατσαρόλα λεμονάτο με πατάτες) + σαλάτα μαρούλι-φρέσκο κρεμμυδάκι-άνηθο και σαλάτα ρόκα-ντοματίνια. Έφτιαξα σήμερα και παντζάρια, χτες ταχινοσαλάτα, έχουμε και ταραμά και ελιές, και έφτιαξα κι ένα χαλβά για επιδόρπιο!

Άντε, κλείνω και θα σας ξαναγράψω το βράδι, να σας πω και τις εντυπώσεις απ' το θέατρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου γεια σας και απο μενα...Χαθηκα λιγο αλλα τις τελευταιες μερες το εριξα λιγο εξω με τον μικρο βγαιναμε συνεχεια εξω...Ελπιζω να στε ολες καλα..Δεν προλαβα να διαβασω νεα σας ....Δεν καταλαβα ποτε περασαν δυο εβδομαδες ..Απο βδομαδα παλι δουλεια και ειμαι απο τις 900 το πρωι μεχρι το βραδυ να δω πως θα βγει η μερα.....

Φιλια καλα να περασετε αυριο :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια μου.Τι κάνετε?Το ριξατε στις βόλτες και δεν φανηκε καμια? Χρονια πολλα σε οσες εχουν καποιον που γιορταζει.Εμεις πηγαμε μια βολτα στους γονεις μου, φαγαμε το ψαρακιμας κ γυρισαμε.Ειναι τελειος ο καιρος...για βολτες. Ευτυχως κοιμηθηκε καλά ο μικρος χθες αλλά και πάλι εχω μια απιστευτη νυστα.

Αννσ Μαρια πώς πάει το τραπέζι? :D

Ολια μου το ριξατε στις βολτες ε?Καλα κάνεττε.Υπομονη αυριο με τη δουλεια.

Καγκουρακι βρογχιτιδα εχει ο μικρος μου. Μπραβο στην Αγγελικουλα που τα τρωει ολα...

Οι υπολοιπες? Καλά να περασετε...φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου, τι κάνετε? Χρονια Πολλά για την ημέρα και σε οσες έχετε κάποιον δικό σας να γιορτάζει!

Παρά τη συννεφιά ου έχει το οτι μεγάλωσε η μέρα και μονο φτάνει, αντε να καλοκαιριάσει σιγά σιγά.

Εμεις ειμαστε στο χωριο της μαμάς μου θα φυγουμε σε λιγο βέβαια αλλά καλά περάσαμε. Το πρωί μετα την εκκλησια έκαναν παρέλαση τα παιδάκια του χωριού, εχει δημοτικό οχι εξατάξιο και νηπιαγωγειο με 5-6 παιδάκια. Η σουσουράδα μου πήγε και έπιασε απο το χέρι τα παιδάκια του νηπιαγωγειου οπως κατεβαιναν στην πλατεια για την παρέλαση και έκανε και εκεινη μαζί τους. Εκεινα ήταν ντυμένα με παραδοσιακές στολές και έπιασε έναν τσολια απο το χερι και πήγαινε καμαρωτή με το σημαιάκι της ψηλά :D:D και καμάρωνα και εγώ :D:D . Τι παιδί έχω κάνει απο μένα δεν πήρε πάντως γιατι εγώ ήμουν πολύ ντροπαλη.

Κατερίνα μου σε σκέφτηκα εκεινη την ώρα πως καμαρώνεις και εσυ τα αντράκια σου.

Φάγαμε και του σκασμού το μεσημέρι και πριν λιγο έφαγα και μια τηγανητα με μέλι απο το κουρκουτι που περισσεψε αχ να δω τι θα λεει αύριο η ζυγαριά :roll::roll:

Αυτά κοριτσάκια μου να ειστε ολες καλά και να περάσατε ομορφα σήμερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας και χρόνια πολλά!

Εμείς το πρωί πήγαμε εκκλησία οι δυο μας με τον Αντρίκο. Ήταν ΚΥΡΙΟΥΛΗΣ!!! Καθόταν πάρα πολύ ήσυχος και φρόνιμος και παρακολουθούσε τα πάντα. Δεν έκανε κιχ! Σε κάποια φάση τον πήρε ο ύπνος, προς το τέλος!

Το μεσημέρι είχαμε το τραπέζι, κι ο μικρός ήταν μες στην τρελή χαρά, κι έκανε χαρούλες και ναζάκια στους γονείς και τη θεία μου! Εννοείται τους ξετρέλανε!

Τα φαγητά μας ήταν πολύ νόστιμα, ο φρέσκος μπακαλιάρος δεν παίζεται! Ταλαιπωρήθηκα να τον φιλετάρω και να τον ξεκοκαλίσω, αλλά άξιζε τον κόπο! Τον τηγάνισε ο άντρας μου και ήταν αφρός. Τελικά λεμονάτο δεν έκανα, έβαλα μόνο στο φούρνο πατάτες, καρότα, κρεμμύδια, σκόρδα και φασολάκια με λεμόνι και ρίγανη, και έγιναν τέλεια. Και τις διάφορες σαλάτες και ορεκτικά που σας είπα. Είχα κι έναν χαλβά που ήταν πιο πολύ κρέμα χαλβά, αλλά είχε πολύ ωραία γεύση!

Η θεία μου που συνήθως δεν τρώει τίποτα, έφαγε απ' όλα και ενθουσιάστηκε και έφαγε και γλυκό και της άρεσε πολύ!

Αλλά πολλή κούραση ρε κορίτσια, και τώρα ο μικρός είναι γκρινιάρης...

Προετοιμάστηκα και για αύριο που έχω τον επιθεωρητή.

Νυστάζω κιόλας, τέτοια εποχή που αλλάζει η ώρα και χάνουμε ύπνο είμαι σα ζαβλακωμένο κοτόπουλο, αλλά είναι τέλεια που μεγαλώνει η μέρα!

Δε σχολιάζω κάτι, γιατί με πρήζει ο άντρας ότι θέλει να καθίσει.

Ελπίζω να τα καταφέρω να ξαναμπώ το βράδι.

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε σας είπα για το θέατρο του σχολείου χτες!

Ήταν καταπληκτικό! Η παράσταση ήταν σούπερ! Η κριτική επιτροπή (το παίξαμε στα πλαίσια των σχολικών αγώνων θεάτρου) ενθουσιάστηκε. Έμειναν μετά το τέλος της παράστασης αρκετή ώρα και έδιναν συγχαρητήρια, ενώ συνήθως εξαφανίζονται μόλις δώσουν το αναμνηστικό δίπλωμα μετά την υπόκλιση, και σε μια κοπέλα είπαν να γίνει ηθοποιός γιατί έχει πολύ ταλέντο. Χάρηκα πάρα πολύ, γιατί αυτή η κοπέλα είναι πολύ βασανισμένη. Την παράτησε ο άντρας της για μια άλλη, έπαθε κατάθλιψη, έχει κι ένα γιό δέκα χρονών (είναι λίγο μεγαλύτερή μου), μετά βρήκε έναν γκόμενο πολύ μικρότερό της που ήταν για τα μπάζα, τον χώρισε κι ακόμα την ενοχλεί και της δημιουργεί προβλήματα, και τώρα προσπαθεί να κόψει τα αντικαταθλιπτικά, γενικά μιλάμε πολύ πονεμένη ιστορία...

Όπως επιστρέφαμε το βράδι κατά τις δέκα, λέω στον άντρα μου ότι θα πέσω κατευθείαν για ύπνο, κι όταν ξυπνήσει ο Αντρέας, σηκώνομαι και τον θηλάζω. Φτάνουμε στο σπίτι, και είχαν πάρτι σ' ένα σπίτι και γινόταν χαμός. Η μουσική τέρμα, ούτε σε κλαμπ δεν είναι τόσο δυνατά, ούρλιαζαν και τσίριζαν και έριχναν συνέχεια βαρελότα. Δεν μπορείτε να φανταστείτε για τι φασαρία μιλάμε. Και το σπίτι δεν ήταν καν το διπλανό, ήταν απλά στο ίδιο οικοδομικό τετράγωνο... Άκουγα άλλους που βγαίνανε και τους φώναζαν "ΣΚΑΣΤΕ!!!", αλλά αυτοί εκεί. Τελικά πήρε ο άντρας μου την αστυνομία, γιατί είχαν περάσει τα μεσάνυχτα, πρέπει να πήραν και άλλοι, όμως, γιατί λίγο μετά σταμάτησε η πολλή φασαρία.

Έτσι, σήμερα είμαι σαν ζόμπι...

Καγκουράκι, κορυφαία η Αγγελικούλα! Βρήκε το τσολιαδάκι και του την έπεσε, χαχαχαχα!

Όλια, κουράγιο με τη δουλειά...

Μαρία, κι εσύ ψάρι και νύστα ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια,χρονια πολλα για σημερα και χρονια πολλα σε οσες εχουν καποιον να γιορταζει!!!

κι εμεις δεν σταματησαμε ολη μερα σημερα,το πρωι πηγαμε στην παρελαση οπου και καμαρωσα και δακρυσα η παλι η μανα :lol::lol: ο Γιωργακος μου ηταν στη σημαια μαζι με αλλα τρια παιδακια και ενιωσα πολυ περηφανη αχ τι με περιμενει,επισης και ολες σας,ο Νικος μου ηταν υπεροχος με το ασπρο του πουκαμισακι και καμαρωτος εκανε παρελαση(ειπε η κουκουβαγια μανα) :lol::lol::lol: α δεν σας ειπα προχτες που ειχαμε ενημερωση γονεων η δασκαλα μου ειπε τα καλυτερα για τον Νικο,ειναι πολυ καλος μου ειπε σε ολα τα μαθηματα και προσεχει πολυ στην ταξη :D

το μεσημερι φαγαμε στην πεθερα μου,ενα σκασμο δεν το συζητω και χθες και σημερα το παρακαναμε με το φαγητο απο αυριο διαιτα :o ,το απογευμα ηρθε η κουνιαδα μου και η πεθερα μου για καφε σε μενα και τωρα χαλαρωνω,τα παιδια ξεσαλωσαν ολη μερα παιζουν εξω με τα ξαδερφια τους,επεσαν ξερα για υπνο,απο αυριο τα κεφαλια μεσα παλι

α δεν σας ειπα ο Δημητρης εβγαλε τρεις τραπεζιτες τις τελευταιες μερες,γιαυτο και εβαζε ολοκληρο το χερι μεσα στο στομα και ειχε τοση γκρινια

Κατερινακι πηρες μια ιδεα αφου η Αγγελικη εκανε παρελαση,φανταζομαι μια τρελα θα ηταν :D η σκατουλα και ο Δημητρης ελεγε εγω παρελαση..............

Ανθη πως εγινε το μιλφειγ τελικα;;

Αννα Μαρια μπραβο στο αγορακι σου που καθησε ησυχα στην εκκλησια,να τα πας καλα με τον επιθεωρητη σου ευχομαι,τι ωραια πραγματα μαγειρεψατε σημερα;;ο χαλβας τι ακριβως ηταν που ειπες σαν κρεμα;;

Μαρακι με ειχες ρωτησει για τα φαγητα,την προηγουμενη βδομαδα ειχα φτιαξει μακαρονακι κοφτο με χταποδι ,φαβα,σπανακορυζο,φακες,αρακα υποψιν νηστευουμε και δεν μαγειρευω κρεας,μονο για τα παιδια φτιαχνω εξτρα καποιες μερες και αν μεινει φαγητο απο την προηγουμενη τρωμε και την αλλη μερα το ιδιο,το Σαββατο σου ειπα καλαμαρια γεμιστα και μυδια σαγανακι και σημερα φαγαμε μπακαλιαρο-σκορδαλια στην πεθερα μου,αυριο σκεφτομαι γεμιστα ή καμια μακαροναδα

δεν θυμαμαι κατι αλλο κουκλες.............

οι υπολοιπες που ειστε;ειδατε καλο καιρο και το ριξατε στις βολτες;;;

πολλα φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι κάνετε;;; Σήμερα δε διόρθωσα σχεδόν τίποτα γιατί έπρεπε να κάνω εκκαθάριση στο δωμάτιο του Πανούλη μου. Πέταξα πολύ πράγμα, άδειασα ντουλάπες και ντουλάπια, κατέβασα τα μωρουδιακά του ρούχα και ξεχώρισα τα ουδέτερα από τα αγορίστικα, τακτοποίησα τα αγορίστικα σε σακούλες για να τα δώσω στη συνάδελφο που θα κάνει αγοράκι, έπλυνα όλη την προίκα που αγόρασα για το καινούριο του κρεβάτι (σεντόνια, κουβέρτες κλπ κλπ)...και άλλα πολλά!!! Όλα μπήκαν σε τάξη και μου έφυγε ένα τεράστιο άγχος που είχα ;););)

Όσο για το μιλφέιγ....μετά την επιτυχία του τραπεζιού για τα γενέθλια του Πάνου, ήρθε η παταγώδης αποτυχία :?:?:roll::roll::roll::roll: Έφτιαξα τις 2 κρέμες και όλα ήταν μια χαρά. Έκανα απλά πολύ γλυκια την άσπρη κρέμα (ήθελε λιγότερη άχνη από απ' όσο έβαλα)..Τοποθέτησα λοιπόν τα υλικά στο πυρέξ, έριξα και τις τριμμένες σφολιτίνες μου από πάνω μαζί με λίγη άχνη και το αποτέλεσμα φανταστικό μέχρι την ώρα που η αδερφή μου το έκοψα για να κεράσει τους καλεσμένους της...Αντί να στέκεται "περήφανο" και "ντούρο" το κομμάτι στο πιάτο του, αυτό χυνόταν σαν χλαπάτσα..Σαν παιδική κρέμα έμοιαζε :?:?:?:? Ντράπηκα τόοοοοοσο πολύυυυυυυ :oops::oops::oops::oops: Μήπως έπρεπε να βάλω τις κρέμες για πολλή ώρα στο ψυγείο μέχρι να φτιάξω το γλυκό;;;;;;;; Δεν μπορώ να καταλάβω...Κατερινάκι τζίφος :?:?:?:?:?:?

Τώρα που ο Δημητράκης πήρε αντιβίωση θα γίνει σύντομα καλά! Ο καιρός έφτιαξε και ίσως να μας αποχαιρετήσουν οι παλιοϊώσεις :evil::evil::evil: Καμάρωσες τα αντράκια σου στην περέλαση ε;;; Ε μα πώς να μην τα καμαρώσεις;;;;; Ανυπομονώ κι εγώ να δω τον Πανούλη να κάνει παρέλαση, να συμμετέχει σε γιορτούλες κλπ...Πάντως στα φαγητά η φαντασία δε σου λείπει ΠΟΤΕ!!!!

Κατερινάκι να χαίρεσαι που δε σου φύλαξα κομμάτι από το μιλφέιγ μου :lol::lol::lol: Βασικά δε θα σου φύλαγα κομμάτι, σούπα θα σου φύλαγα :lol::lol::lol: Όσο για τη φάση που περιέγραψες με την Αγγελικούλα, έτσι ακριβώς κάνει και ο Πάνος πολλές φορές. Για να τον ντύσω κάθε φορά κάνω αγώνα :?:?:? Επίσης, έχει γίνει και πολύ παραξενούλης και κάνει κάτι κουλά προκειμένου να γίνει το δικό του αλλά απλά τον γράφω..Ή προσπαθώ τουλάχιτσον :roll::roll::roll: Αν δεν τον γράψω μας ακούει η γειτονιά..

Φοβερή η Αγγελικούλα στην παρέλαση!!! Το έπιασε το τσολιαδάκι και πήγαινε η σουσουράδα ε :lol::lol::lol: ;;;;;;Πολύ μου αρέσουν τα παιδάκια που έχουν θάρρος και δε ντρέπονται!

Όλια μου με τέτοιο καιρό λογικό που ήσασταν συνέχεια έξω..Όσο για την έβδομάδα που έφτασε..ΥΠΟΜΟΝΗ και θα περάσει γρήγορα και αυτή ;);)

Μαράκι μου τι κάνει ο Στεφανάκος σου;;; Πολύ ταλαιπωρήθηκε το μικράκι σου το φετινό χειμώνα :(:(:( Εύχομαι να είναι η τελευταία ίωση (τουλάχιστον για φέτος ;);) )..Υπομονή με τον ύπνο και θα έρθουν καλύτερες μέρες!

Άννα Μαρία τα ζήλεψα τα φαγητά σου! Κουράστηκες μεν, το ευχαριστήθηκαν όλοι δε ;););) Όσο για το πάρτυ είναι πράγματι σπαστικό να θες να κοιμηθείς και να μη σε αφήνει η φασαρία :?:?:?

Κοριτσάκια μου σας αφήνω γιατί έγραψα πάλι τα κέρατά μου :lol::lol::lol::lol:

Φιλάκια πολλά σε όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Έστειλα τους άντρες για εξωτερικές δουλειές, κι έμεινα σπίτι να βγάλω γάλα και υποτίθεται να κάνω δουλειές... Λέμε τώρα, κάτι ψευτοσυμμαζέματα και τέτοια πράγματα.

Κατερίνα, τι ωραία που είδες τα αγοράκια σου στην παρέλαση! Κι εγώ παρέλαυνα ανελλιπώς από τη β' γυμνασίου, αλλά τώρα διαφωνώ με τις μαθητικές παρελάσεις. Εμάς πάντως, από γυμνάσια και πάνω παρελαύνουν. Μικρά παιδάκια όχι, εκτός αν είναι πρόσκοποι.

Ο χαλβάς κανονικός χαλβάς σιμιγδαλένιος είναι. Η μάνα μου είπε ότι έβαλα πιο πολύ σιρόπι, αλλά εγώ ακολούθησα κατά γράμμα τη συνταγή, την οποία έχω ξανακάνει. Ίσως φταίει που δεν τον ξεφόρμαρα αμέσως, αλλά τον άφησα στη φόρμα αρκετή ώρα. Πάντως, η γεύση είναι τέλεια!

Μαρία, άκου το δικό μας μενού την περασμένη βδομάδα: Δευτέρα φακές σούπα. Τρίτη πήγαμε έξω και φάγαμε σουβλάκια! :P Τετάρτη πιλάφι με διάφορα λαχανικά. Πέμπτη κοτόπουλο στο φούρνο με πατάτες. Παρασκευή μακαρόνια με κόκκινη σάλτσα με λαχανικά. Σάββατο πήραμε απ' έξω, γιατί είχα ένα σωρό δουλειές και δεν άντεχα να μαγειρέψω κιόλας, και ούτε και προλάβαινα. Κυριακή τα γνωστά που έγραψα χτες!

Ανθή, πολύ γέλασα με το μιλφέιγ χλαπάτσα!!!!!!!!!1 Χαχαχαχα!!! Εντάξει βρε, πιο πολλή σημασία έχει η γεύση!

Πω πω, χαρά στο κουράγιο σου που έκανες όλες εκείνες τις δουλειές με τα ρούχα... Εγώ έχω μια σακούλα στη ντουλάπα του και βάζω εκεί μέσα ό,τι δεν του κάνει πλέον, πλυμένο και σιδερωμένο.

Άντε, πάω να κάνω καμιά δουλειά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθή άρχισες έτοιμασιες με τα ρουχαλάκια βλέπω αχ και εγώ θέλω αλλά λεω να τα ξεκινήσω μετά το Πάσχα, που θα ειμαι ελευθερη τα πρωινά. Να δω τι έχω τι χρειάζομαι να οργανωθώ σιγά σιγά ευτυχώς που ολα τα μικρά νουμερα σε κορμάκια και φορμάκια τα ειχα παρει ουδέτερα οποτε μονο ρουχαλάκια για έξω θα χρειαστώ.

Απο την Δευτέρα ξεκινάμε παιδικό σταθμό απο λιγες ώρες τις πρώτες μέρες μέχρι να προσαρμοστει η Αγγελική μου. Απιστευτο μου φαινετε οτι έφτασε αυτή η μέρα, αύριο θα πάμε να της πάρω και τσάντα για το χολειο οπως λεει. Ωρες ώρες σκεφτομαι ποσο γρήγορα μεγάλωσε και οτι σε λιγο καιρό θα ειναι η μεγάλη αδερφούλα του μπεμπη και δεν το πιστευω!

Οσο για το μιλφειγ αμα ήταν νοστιμο και άρεσε και λιγο να έχανε στην εμφάνιση δεν πειράζει την άλλη φορά θα γινει τέλειο! Το ειχα πάθει και εγώ αυτο με ενα γλυκο που ειχα φτιάξει τον Νοέμβριο για την γιορτή μου, πρεπει να σας το ειχα γράψει κιολας, ενώ απο γευση ήταν καλό και μου ειπαν οτι τους άρεσε δεν στεκοταν με τιποτα, με το πουτα έβαζα στο πιάτο δεν στεκοταν με τιποτα.

Κατερινιώ αστερια τα αντράκια σου τα καμάρωσες πάλι αντε και ο Δημητράκης σε λιγο καιρό και θα κλαις και για τους τρεις.

ΑνναΜαρια τους ικανοποιησες με το τραπέζι, τέλεια. Πως πάνε οι ετοιμασιες για την βάπτιση τι σου έχει μεινει ακομα? Με ρουχαλάκια και για τον Αντρικο και για σενα τι έκανες τελικά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τσουπριτσες μου ομορφες τι κανετε;

Ο Δημητρακης και ο Στεφανακος ειναι καλυτερα τα ζουζουνια; Αμαν πια φετος σας εχουν μουτζωσει! Περαστικα μια και καλη επιτελους!

Ανθη μου τι κανεις; Καλε ξερεις ποσες φορες την εχω πατησει ετσι με γλυκα κι εγω; Αλλα η γευση μετραει! Μωρε κι εγω καμια φορα φωναζω του μπεμπη η αμα κανει πως με χτυπαει του δινω στη μεσα μερια του χεριου καμια και μετα με τρωνε οι τυψεις!!!!

Καγκουρακι μου τι γλυκεια η Αγγελικουλα σου!!! Παντα ετσι να ειναι!

Αννα Μαρια εσεις καλα; Μωρε διαβασα για την κοπελιτσα που λες και ντραπηκα! Κοιτα τι εχει περασει κι ομως το παλευει και παει και σχολειο κι εμεις ποσες φορες γκρινιαζουμε για το τιποτα και το βαζουμε κατω.

Για το παρτυ, οταν εχεις μωρο ειναι δυσκολο, αλλα ξερω κι εγω..αστυνομια...μπα οχι, μεθαυριο μπορει να γιορταζω εγω η ο αντρας μου και να εχουμε κανει κεφι, δεν θα ηθελα να μου φωναξουν την αστυνομια ετσι δεν το κανω ουτε εγω, αρκει βεβαια να μην γινεται συνεχεια αυτο. Μια δυο φορες το χρονο ολοι κανουμε γιορτη, παρτυ κλπ, οσο για τον μπεμπη μου, εκτος που ειναι ξενυχτης εκ φυσεως και καθε βραδυ μας ξενυχταει, αμα τελικα κοιμηθει δεν ξυπναει με τιποτα!

Περασατε ομορφα ολες σας απο οσο ακουω το τριημερο. Μπραβο σας! Μα με αυτον τον τελειο καιρο ειναι να μη σουρτουκευουμε! Ασε που οποτε μπαινω εδω μεσα με ολες τις νοικοκυρες μου τρεχουν τα σαλια απο τα φαγητα που λετε!

Εμεις το Σαββατο σουρτουκεψαμε απειρως και την Παρασκευη ξενυχτησαμε, οποτε χτες οικογενειακως λιωσαμε στον υπνο.

Φιλακια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου καλησπερα.Τι κάνετε?Εγω κανω τα εισπνεο,ενα του ,μικρου κ σας γραφω με το ένα χερι. Σημερα εκανε 2 φορες εμετο με μπολικα φλέματα κι ηρεμησε το πουλάκι μου.Ευτυχως σημερα επεστρεψε στα κεφια του κ επιτελους αρχισε να τρωει.Ολη μερα φωναζε μπαμπα!!! Μαλιστα αρχισε τις ζαβολιες.Πηγαινει με την περπατουρα στην κουζινα και ανοιγει συρτάρια!!Μεχρι και στα βαζα μου πηγε και τα κουνουσε περα δωθε!!! :lol::lol: Ευτυχως οταν του λεω "οχι", όσο κουφο και να ακουγεται, το καταλαβαινει και σταματαει.

Ανθή μου δεν πειράζει για το μιλφειγ!Αγομα και οι πιο μεγαλοι σεφ κανουν λαθη!ΤΗν επομενη φορα θα το κανεις φανταστικο!!Αρχισες τις διαδικασιες με τα ρούχα?Μονο μην κουράζεσαι ε!!! Φιλάκια στον Πανούλη!

Καγκουράκι μου δεν παιζεται η Αγγελικούλα σου!! Μπραβο της!! Ειναι κοινωνικο και θαρραλεο παιδί!!

Χριστινάκι το ξενυχτησατε διαβαζω!!!Τουλαχιστον περασατε καλα!!!

Κατερινα μου πρεπει να εισαι πολύ περηφανη για τα αγορια σου.Οχι μονο για την παρέλαση αλλα και για τις επιδοσεις στο σχολείο.Από ότι κατάλαβα πρέπει να είναι ησυχα παιδάκια.Να τα χαιρεσαι! Για το μενου της εβδομαδας απο οτι διαβασα σε εσενα και της Αννας Μαριας πάνω κατω όμοια κάνουμε.Απλα ο αντρας μου του αρεσει πολύ το κρεας, ετσι είπα μηπως κάνω τα ιδια και τα ίδια!!!Σημερα ητανε να κανω γιουβετσι αλλά ο αντρας μου ηρθε πεινασμενος απο τη δουλεια και δεν ειχε υπομονη να περιμένει, ετσι παρηγγειλε σουβλακια!!Γλυτωσα το μαγειρεμα!

Το μεσημερι εφαγε ψαρι που εμεινε απο χθες και σαλατα.Συνηθως βραδυα μαγειρευω αφου μεσημερια ειμαι μονη!

Α Κατερινα καλοριζικα τα δοντακια του Δημητρακη σου, ισως και για αυτο να ηταν χαλια.

Αννα Μαρία μπραβο σου για το τραπεζι!!Ολες νοικοκυρούλες ειμαστε στο καφενε μας!!! Καλα περασατε στο θεατρο ε? ΑΑΑ και για την παρελαση που λες.Δεν κανουν μονο του γυμνασιου και λυκειου!Στο χωριο μου κανουμε παρελαση και συμμετεχουν και ταξεις του δημοτικού και παιδάκια του νηπιαγωγειου!!

Λοιπον σας αφηνω να παω να χαζεψω λιγη τηλεοραση οσο αντεξω δηλαδη και μετα νανι.

ΦΙλια και στα κοριτσακια που δεν εγραψα (Ολια, Καλλι)!!! :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Πριν κανένα μισάωρο γύρισα απ' το σχολείο. Όλα καλά με τον επιθεωρητή ευτυχώς. Ήταν καθηγητής μου στο σχολείο, α' και β' λυκείου, και ήμουν από τις αγαπημένες του μαθήτριες. Δεν είχα αξιολόγηση σήμερα, δηλαδή δε μου έβαλε βαθμό, αλλά απλά θα με χαρακτήριζε ικανή/μη ικανή.

Στην τάξη υπήρχαν μόνο δύο μαθητές όταν μπήκε, μετά ήρθε άλλη μία κοπέλα, και προς το τέλος ακόμα ένα παιδί. Μόλις είδε ο διευθυντής τους δύο μαθητές έπαθε σοκ, κι έτρεξε και τους έπαιρνε να έρθουν, αλλά τελικά το κάναμε το μάθημα με όσους είχαμε!

Στο τέλος η μόνη παρατήρηση που μου έκανε ήταν ότι πρέπει να τους βάζω εργασία για το σπίτι (σιγά μη βάλω εργασία για το σπίτι στους μαθητές του εσπερινού, εδώ οι περισσότεροι έρχονται κατευθείαν απ' τη δουλειά), και ασχολήθηκε πιο πολύ γενικά με τα προβλήματα του εσπερινού.

Καγκουράκι, για τη βάφτιση δεν έκανα τίποτα. Έκλεισα εκκλησία, κέντρο και κεραστικά. Αυτά... Για τα υπόλοιπα δε βρήκα χρόνο να πάω. Φόρεμα μάλλον θα πάω να αγοράσω αυτό που μου άρεσε, μπομπονιέρες είδα κάποιες που μου άρεσαν πάρα πολύ, είναι 4 ευρώ η μία, λέτε να είναι πολλά; Δίνουμε μία σε κάθε οικογένεια, όχι σε κάθε καλεσμένο. Μπορεί να κλείσω αυτές, εκτός κι αν βρω κάτι πιο οικονομικό, αλλά εξίσου ωραίο. Για τις προσκλήσεις αγόρασα τα χαρτονάκια, θα τα πάρω αύριο στο σχολείο να τα κόψω με ένα ειδικό μηχάνημα για να μην παιδεύομαι με ψαλίδια, και μες στη βδομάδα θα τις φτιάξω, ν' αρχίσουμε από αρχές Απρίλη να καλούμε. Είναι και ο σταυρός, κι ένα σωρό άλλα, να μην πω για τα ρούχα του μικρού... Αλλά αύριο το πρωί δε θα έχω αυτοκίνητο, και την Τετάρτη το πρωί θα πάρουμε τον Αντρίκο για εμβόλιο... Οπότε, Πέμπτη πλέον...

Χριστίνα, για τη μαθήτριά μου που λες, κι εγώ πολλές φορές νιώθω άσχημα όταν γκρινιάζω και σκέφτομαι τις μαθήτριές μου πόσα έχουν περάσει και πόσα περνάνε.

Όσο για το πάρτι, αν απλά είχαν λίγο δυνατά τη μουσική, δε θα μ' ένοιαζε. Αλλά αυτοί έκαναν απίστευτη φασαρία. Πρέπει να είχαν βάλει επαγγελματικά ηχεία έξω από το σπίτι, γιατί η μουσική ακουγόταν λες και ήταν μέσα στο σπίτι μας (με κλειστά παράθυρα), και το σπίτι δεν ήταν καν δίπλα μας. Εκτός αυτού, ούρλιαζαν συνέχεια και το χειρότερο, έριχναν κροτίδες, και κάθε λίγο ακούγονταν εκρήξεις. Οι γονείς μου, μου είπαν ότι, όπως έφευγαν απ' το σπίτι μας (κράτησαν τον Αντρέα επειδή εμείς είχαμε πάει στο θέατρο), τους είδαν να κάθονται έξω στο δρόμο και να έχουν ανάψει φωτιές. Αλλά μάλλον κάποιος άλλος μας πρόλαβε και είχε καλέσει αστυνομία πριν από μας, γιατί η πολλή φασαρία σταμάτησε σχεδόν μόλις τηλεφώνησε ο άντρας μου. Κι εγώ αρχικά είπα "έλα μωρέ, δεν έχουν ξαναδώσει δικαίωμα", αλλά ήμουν τόοοσο κουρασμένη που δεν άντεχα, ήθελα να κοιμηθώ και δεν μπορούσα...

Μαρία, εμένα του άντρα μου του αρέσει το κρέας και όλα τα υπόλοιπα φαγητά! Όλο να τρώει θέλει. Είναι πολύ λαίμαργος γενικώς, ευτυχώς δεν είναι χοντρός, αν και έχει πάρει κιλά. Εγώ προσπαθώ να μη μαγειρεύω συχνά κρέας. Π.χ. την περασμένη βδομάδα φάγαμε την Τρίτη σουβλάκια και το Σαββάτο πήραμε λαζάνια και κανελόνια απ' έξω. Τις άλλες μέρες δε φάγαμε κρέας.

Παρέλαση που λες, στη Λάρνακα παρελαύνουν από γυμνάσιο και πάνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουκλες

Ανθη μου δυο πιθανες απαντησεις εχω να σου δωσω για το γλυκο ή δεν εδεσαν καλα οι κρεμες,δηλαδη η σαντυγι ηθελε περισσοτερο χτυπημα και η αλλη κρεμα να πηξει κι αλλο,ή ηθελε παραπανω ωρες στο ψυγειο πριν να το κοψετε,αυτο που εμεινε ρωτησες την αδερφη σου σημερα αν κοβεται καλυτερα;;;τελοσπαντων μην απογοητευεσαι λογικο ειναι να αποτυχεις ωσπου να μαθεις καποια πραγματα σε ολες μας εχει συμβει κατι παρομοιο η προσπαθεια και η θεληση σου ειναι που μετρανε,ντουλαπες εε;;κι εμενα σε λιγο καιρο με περιμενει πολυ δουλεια,εχω να ανοιξω και κουτες στο υπογειο απο τα ρουχα των μεγαλων να δω τι εχω για το Δημητρη και θελω να κανω και λιγα ψωνια οσα αντεχει η τσεπη μας δηλαδη να παρω για μενα μερικα ρουχα και καποια πραγματα για τον Νικο

Αννα Μαρια στην Αιανη κανουν παρελαση απο τον παιδικο σταθμο επειδη ειναι λιγα παιδια και εχει μεχρι γυμνασιο,στην Κοζανη κανουν απο εκτη δημοτικου και πανω,παντως ειναι τρελα να βλεπεις τα μικρουλια να πηγαινουν απο εδω και απο εκει πιασμενα χερακι χερακι εχουν αλλη χαρη,του χρονου θα κανει και ο Δημητρης και ετσι με βλεπω να κλαιω σε ολη τη διαρκεια της παρελασης :lol::lol: ,για το χαλβα που λες δεν νομιζω να φταιει που τον αφησες παραπανω ωρα στη φορμα μαλλον εριξες παραπανω σιροπι θα πω κι εγω αλλα αφου ηταν γευστικος σιγα το πραγμα ,4 ευρω πολλα δεν ειναι για μια μπομπονιερα αλλα δεν ξερω παλι αφου δινετε μια σε καθε οικογενεια μπορει να βγαινει το ιδιο αναλογικα,εγω 1 ευρω τη μια της επαιρνα και στον Νικο κιολας μπορει να ηταν και πιο φθηνες δεν θυμαμαι

Μαρακι μου σε ευχαριστω πολυ να χαιρεσει κι εσυ τον κουκλο σου που αρχισε τις ζουζουνιες,προσεχε τον με την περπατουρα,ο Δημητρης ειχε ανοιξει το ντουλαπι της κουζινας πηρε ενα μπουκαλι λαδι και το εχυσε πανω στην περπατουρα και πλατσουριζε ενα χαλι ειχαμε γινει,γενικως απο την ωρα που αρχιζουν και τρυγιρνανε μεσα στο σπιτι ολο και καποια μαμουνια φτιαχνουν ;) αφου σε ακουει παλι καλα,οσο για τα δικα μου ζουζουνια ησυχα δεν τα λες,καλα παιδια ειναι οταν θελουν βεβαια και το καλο ειναι οτι ακουνε τις περισσοτερες φορες σαν παιδια δηλαδη :D ,σημερα εφτιαξα γεμιστα με πληγουρι,αυριο θα φαμε το ιδιο παλι και στα παιδια θα φτιαξω μακαρονια με κιμα,το απογευμα εφτιαξα ελιοψωμακια και παστα φλωρα,αυτα τα φλεγματα ειναι που τα παιδευουν και δεν μπορουν να τα βγαλουν τα καημενουλια φανταζομαι χαρα που θα πηρες οταν τα εβγαλε

Κατερινακι κουκλιτσα η Αγγελικουλα στις φωτο,μπραβο της θαρρος η ζουζουνα πολυ γελασα με τα κατορθωματα της ,με σκεφτηκες ε;;κατσε να δεις οταν αρχισει σχολειο πως θα νιωθεις,θα την βλεπεις να συμμετεχει και να κοινωνικοποιειται και θα καμαρωνεις,καλη αρχη να εχει με το σχολειο και ειμαι σιγουρη οτι θα παει πολυ καλα,με την πανα κανατε τιποτα;

Χριστινακι ποτε θα τον βαφτισετε το μικρο εσεις;;κι εγω αυτο ελπιζω να ειναι η τελευταια φορα που αρρωσταινουμε φετος.........

δεν θυμαμαι κατι αλλο κουκλες τα λεμε αυριο παλι,καλο βραδυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα, τέλεια τα γεμιστά με πληγούρι, τα φτιάχνω κι εγώ! Τώρα, όμως, ακόμα δεν έχει καλές ντομάτες και πιπεριές, είναι και πανάκριβες, όταν έρθει η εποχή τους θα φτιάξω!

Μαρία, κι ο Αντρίκος στο νοσοκομείο έκανε εμετούς με φλέγματα και χαιρόμασταν που τα ξεφορτωνόταν.

Περαστικά σε όλα τα αρρωστούλια μωράκια!

post-8148-13873939135498_thumb.jpg

post-8148-13873939136693_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...