Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενέ "Κορίτσια για φίλημα" Νο 3


Recommended Posts

Κοριτσακια μου γλυκα σας ευχαριστω ολες σας για τις ομορφες ευχουλες να ειστε ολες καλα!!!!

περαστικα σε ολα τα αρρωστουλια μας συντομα ευχομαι και ο μικρος μου παλι δεν ειναι καλα,εκανε λιγο πυρετο σημερα και εχει πολλα φλεγματα και πολυ γκρινια φυσικα θα δουμε πως θα παει η νυχτα και αυριο πιθανον να τον παμε στο γιατρο,το εχω παρει αποφαση παντως αν δεν καλοκαιριασει οτι ιωση υπαρχει θα την κολλαμε τι να πω πια εχουμε αγνακτησει και εχει φτιαξει και ο καιρος αλλα παλι δεν λεμε να ηρεμησουμε τελοσπαντων........

Ανθη μου πολυ χαιρομαι που περασατε καλα στο παρτακι σας και που τα καταφερες τοσο καλα,μπραβο σου τελικα μηπως το εχεις στην μαγειρικη και δεν το ηξερες και ηθελες απλα μια ωθηση ;);)

Αννα Μαρια να ξερεις οτι τα καλα φορεματα παντα ειναι λιγο τσιμπημενα στην τιμη και αφου λες κιολας οτι δεν ειναι πολυ επισημο και θα το φορεσεις ευκολα μπορεις να το παρεις αν κι εγω δεν σιγουρευομαι αν δεν δοκιμασω πρωτα ενα σωρο μεχρι να βρω αυτο που θελω εσυ ξερεις αν δεν εχεις και ορεξη για πολυ ψαξιμο,δεν μπορεις να το βγαλεις μια φωτο να σου πουμε την γνωμη μας καλυτερα;;

κοριτσακια μου δεν σχολιαζω αλλο παω να ξαπλωσω νωρις γιατι ολη μερα δεν σταματησα και δεν ξερω και τι νυχτα μας περιμενει αποψε :o:o:(

πολλα φιλια σε ολες τα λεμε παλι αυριο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 978
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κατερίνα, εμάς εδώ ψιλοκαλοκαίριασε, τη μέρα είναι 17-18 βαθμοί, αλλά το βράδι πέφτει στους 5-6 βαθμούς, δηλαδή μιλάμε για πολύ μεγάλη διαφορά...

Όντως, όρεξη για ψάξιμο δεν έχω. Συνήθως όταν δω κάτι που μου καρφωθεί θα πάρω αυτό, όσο κι αν κάνει. Είναι μερικά πράγματα που λες "αυτό είναι"! Το σκέφτηκα να βγάλω φώτο, αλλά δεν είχα μαζί μου τη φωτογραφική μηχανή, και το κινητό μου δεν ενώνεται με υπολογιστή (δηλαδή ενώνεται, αλλά δεν έχω καλώδιο). Τώρα ντρέπομαι να ξαναπάω απλά για να το δοκιμάσω και να ξαναφύγω!

Άντε, περαστικά στον μικρούλη σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι περαστικά στον Στεφανάκο

Κατερινα ελπιζω να ειναι καλύτερα ο Δημητράκης.

Αμάν να φύγει και ο Μαρτης μπας και ηρεμήσουμε απο αρρώστιες και ιώσεις.

Αννα Μαρια ωραιο θα ειναι το φόρεμα και αν παζαρέψει η νονά σου και λιγο παραπάνω την τιμή αξιζει αφού μπορεις να το βάλεις και σε άλλες περιστάσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Είστε καλά;;; Εγώ ΟΧΙΙΙΙΙΙΙΙΙ :(:(:( Βήχω πάρα πολύ..Βήχω συνέχεια και φοβάμαι τόσο για το μωρό..Μπορεί ένα έμβρυο να πάθει τίποτα από το βήχα;;;;;;;; Μου φαίνεται ότι δε θα τον γλιτώσω τον παθολόγο :?:?:? Να δω πότε θα πάω..Την Τετάρτη έχω ραντεβού με το γυναικολόγο. Μακάρι να ξυπνήσω άυριο και να είμαι καλύτερα..Δεν μπορώ ανησυχώ τόσο πολύ...Ο Πανούλης σήμερα ξανασήκωσε πυρετούλη και γενικώς όλο το Μάρτη δεν καταφέραμε να σηκώσουμε κεφάλι(εγώ κυρίως)..Πόσο σπαστικός μήνας είναι...Πάντα μα πάντα κολλάω κάτι το Μάρτη :evil::evil::evil::evil:

Καρολινάκι εσύ είσαι καλύτερα με αυτά που σου είπε ο γιατρός να πάρεις;;; Δεν βήχεις πια;; Γιατί αν είναι να φύγει ο παλιοβήχας που τον φοβάμαι τόσο να πάω κι εγώ σε παθολόγο....Το spray πουλμικορτ είναι για το βήχα;;;Είμαι απεγνωσμένη...Τα νεύρα μου είναι σπασμένα :evil::evil: Έτσι μου έρχεται να τα πάρω από μόνη μου αυτά τα φάρμακα που είπε ο γιατρος σε σένα..Άλλωστε και η Χριστίνα τα ίδια είπε πως έπερνε...Θα ρωτήσω το γιατρό την Τετάρτη και βλέπουμε.

Κατερινάκι πώς τα περάσατε στα γενέθλιά σου;;;Πώς είναι ο μικρός σου;;;; Ελπίζω να είναι καλύτερα το παιδί και να μην ξαναταλαιπωρηθείτε...Έχουμε ξεσκιστεί όλοι αυτό το χειμώνα...Δε μου λες βρε Κατερίνα μου..Το Σάββατο μας έχει καλέσει η αδερφή μου σε τραπέζι και έλεγα μήπως της φτιάξω κανένα γλυκάκι με τα χεράκια μου(αν φυσικά είμαστε καλά..). Όχι δύσκολο αλλά ούτε και πρόχειρο πολύ...Προτείνεις κάτι;;; Είναι μην πάρω φόρα εγώ..Δε σταματώ πουθενά..

Καγκουράκι μου μάλλον το μωράκι μου είναι γιατί σήμερα τα σημάδια είναι λίγο πιο αισθητά..Παρόλ' αυτά φοβάμαι τόοοοσο πολύ μήπως του έχω κάνει κακό με το βήχα :?:?:?:? Είναι προστατευμένο εκεί μέσα ή τραντάζεται πολύ και κινδυνέυει;;; Ήταν ανάγκη να ξανακυλήσω πια;; Δεν μου έφτανε η πρώτη φορά που δεν είχε και βήχα;; Είναι που το γκαντέμιασα και έλεγα ότι ευτυχώς δεν έκανα βήχα...Πήρα να έχω λοιπόν..Ξεκινήσατε τις βολτούλες πάλι ε;; Είχε τέλειο καιρό σήμερα! Ανυπομονώ για το καλοκαίρι που θα είμαι μαζί με το παιδάκι μου..Έτσι και αλλιώς και που σκίζομαι για τη δουλειά δεν βλέπω να το εκτιμά και κανείς εκεί μέσα...Τέλος πάντων..

Άννα Μαρία κι εγώ βαριέμαι αφάνταστα να ψάχνω και άμα βρω κάτι που μου αρέσει θα το πάρω έστω και αν είναι το μοναδικό ρούχο που δοκίμασα. Έτσι έγινε και στη βάφτιση του Πάνου. Ένα φόρεμα δοκίμασα, το ερωτεύτηκα και το πήρα! Να το πάρεις αφού πρώτα το παζαρέψει η νονά σου και να μας βάλεις φωτό να το δούμε!

Χριστινάκι μου δυστυχώς δεν είμαι καλύτερα :(:( Όσο για τον αντρούλη σου εύχομαι να βρει πολύ σύντομα δουλίτσα για να πάρετε μια ανάσα.Κακά τα ψέματα είναι πολύ δύσκολο να δουλεύει μόνο ο ένας και μάλιστα να μην έχει και υψηλό μισθό...Όλα καλά θα πάνε!

Μαράκι μου το χειμώνα αυτό ταλαιπωρήθηκε πάρα πολύ το μωράκι σου. Μήπως να τα κανονίσεις κάπως με τη μαμά σου ώστε να τον κρατά εκείνη και να μην πηγαίνει στο σταθμό μέχρι να φτιάξει οριστικά ο καιρός;;; Είναι κρίμα να κολλάει συνέχεια..Είναι τόοοσο μικρούλης..Εύχομαι περαστικά στο αντράκι σας και αυτή να είναι η τελευταία σας ταλαιπωρία!

Αυτά και για σήμερα. Μακάρι αύριο να γίνει ένα θαύμα και να μη βήχω και ο Πανούλης να μην ανεβάσει ξανά πυρετούλη..Μακάρι..Δώστε μου μια ευχούλα..Έχω γρίπη από τις 27 Φεβρουαρίου..Έλεος πια..Μάλιστα αντί να καλυτερεύω, χειροτερεύω :evil::evil::evil:

Φιλάκια σε όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα τσουπρες μου ομορφες..

ανθουλι μου εμεις τα παμε αναλυτικα χθες... :D:D:D περιμενουμε τα νεα σου απο το γιατρο... ;);) περαστικουλια και παλι και σιδερενια...

εγω ειμαι καπως καλυτερα..λεω αυριο να παω καμμια ατα γιατι εχω πηξει εδω μεσα..απο την παρασκευη...

σας φιλω γιατι βλεπω οτι μονη μου τα γραφω..μονη μου τα λεω :lol::lol::lol: και δε λεει.. :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθή καλύτερα να πας στον παθολογο κάτι θα σου δώσει κατάλληλο για να ανακουφιστεις, ειναι πολλές οι μέρες που σε ταλαιπωρει αυτή η γριπη κριμα ειναι, το μπεμπάκι θα ειναι μια χαρά πάντως. Ο Πανούλης ειναι καλύτερα.

Πάντως έχει φτιαξει ο καιρός πιστευω οτι θα μεινει έτσι και θα ηρεμήσει ολος ο κοσμος απο τις ιώσεις.

Εμεις βολτάρουμε οσο μπορούμε γιατι και ολη μέρα μες στο σπιτι δεν αντέχετε. Εχω κερδισει μια δωρεάν εισοδο σε ένα παιδοτοπο και θα την πάω σήμερα εκει με δυο άλλες μανούλες που έχω γνωρισει εδώ και θα ξεσαλώσει πάλι το μαιμουδάκι μου.

Φιλάκια :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!

Πάλι τρέξιμο σήμερα. Το πρωί πήγαμε οικογενειακώς σ' ένα μαγαζί με βαφτιστικά και είδαμε διάφορα και μας πετάχτηκαν τα μάτια έξω. Ρε κορίτσια, ένα κοστουμάκι 300 και βάλε ευρώ;;;;; Ένα κοστουμάκι που, όσο ωραίο και χαριτωμένο κι αν είναι, το πολύ να κόστισε 30 ευρώ; Μια πετσέτα, απλή πετσέτα με ένα σχεδιάκι, που την ονόμασαν αυτοί βαφτιστική, να κάνει 50 ευρώ και βάλε; Και να μου λένε προσφορά 240 ευρώ λαμπάδα, σαπούνι, μπουκάλι για λάδι, πετσέτα, μυρόπανο και μπαούλο; Πράγματα που το πολύ να κοστίζουν 50 ευρώ... Και είναι και προσφορά! Είπαμε πληρώνει ο αδελφός μου, αλλά δε θα το βγάλουμε και στο δρόμο το παιδί...

Δεν την μπορώ αυτήν την εκμετάλλευση, επειδή είναι για βάφτιση, να σε πιάνουν κορόιδο. Τώρα λέει ο αδελφός μου, μπορεί να δει από Αγγλία μήπως βρει κάτι καλό και σε καλή τιμή, αλλά το πρόβλημα είναι ότι τώρα είναι Φιλναδία και Αγγλία θα πάει μιάμιση βδομάδα πριν τη βάφτιση. Πετσέτα, λαμπάδα, λαδόπανα, μπορούμε να τα φτιάξουμε και μόνοι μας, π.χ. να αγοράσουμε μια άσπρη πετσέτα και να την ονομάσουμε βαφτιστική (όπως κάνουν και όλα τα μαγαζιά), λαμπάδα από ένα εργαστήριο κεριών που ξέρουν οι γονείς μου τον ιδιοκτήτη και να τη στολίσουμε εμείς, κ.λπ.

Μετά πήγαμε πάλι οικογενειακώς και φάγαμε έξω σε σουβλατζίδικο-ταβέρνα και μετά ο Αντρέας κι εγώ πήγαμε στη μάνα μου κι ο άντρας μου σούπερ μάρκετ. Αφήστε ρε κορίτσια, πρώτη φορά επιχείρησα να πάω βόλτα με το καρότσι (από το σουβλατζίδικο στο σπίτι της μάνας μου, πέντε λεπτά απόσταση με τα πόδια). Δεινοπάθησα... Σπασμένα πεζοδρόμια, χωρίς ράμπες, με παρκαρισμένα αυτοκίνητα, με κάδους πάνω στα πεζοδρόμια, όλο χαλίκια, αφήστε, χάλια...

Τέλος πάντων, μετά ήρθαμε σπίτι, κάναμε μπάνιο τον Αντρέα (μην το μάθει η πεθερά!) και ήρθε η ώρα για το σχολείο!

Πολλά έγραψα, γράφω άλλο ποστ για σχολιασμό των δικών σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθή, μακάρι αύριο να είσαι καλύτερα και να μη χρειαστείς γιατρό και φάρμακα...

Καρολινάκι, σου εύχομαι να σου περάσει τελείως!

Αμάν ρε κορίτσια αυτός ο χειμώνας... Πάντως εμάς σήμερα είχε καλοκαίρι! Πολλή ζέστη! Το βράδι πέφτει η θερμοκρασία, αλλά τη βολτίτσα μας με τον Αντρίκο την απολαύσαμε! Είπαν, όμως, ότι Πέμπτη-Παρασκευή θα χαλάσει ο καιρός πάλι... :(

Καγκουράκι, τι ωραία που θα πάτε σε παιδότοπο! Άντε, να μεγαλώσει το Αντρεάκι να πηγαίνουμε κι εμείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κοριτσάκια;;;; Εγώ κάααααααααπως καλύτερα..Με πιάνουν βέβαια κρίσεις βήχα αλλά κάπως την παλεύω περισσότερο..

Καρολινάκι μου σ' ευχαριστώ πάαααρα πολύ και από εδώ! Η βοήθειά σου ήταν πραγματικά πολύτιμη! Αν ο γιατρός δεν ήταν τόσο κοντά μου αποκλείεται να πήγαινα. Ο συγκεκριμένος μάλιστα ήταν και καλός! Νιώθω πολύ πιο ήσυχη και οι συμβουλές του έχουν αποτέλεσμα!Να είσαι καλά κοριτσάκι μου! Χτες η ψυχολογία μου ήταν μαύρη :(:(:(:(:(

Κατερινάκι πολύ σας ζηλεύω που πηγαίνετε κάθε μέρα βολτούλες! Με τέτοιο καλό καιρό δεν είναι να κάθεσαι μέσα..Τον Πάνο σήμερα τον κρατήσαμε στο σπίτι βέβαια γιατί χτες έκανε 38,2. Σήμερα μέχρι 37.3. Δυστυχώς κολλήσαμε και τη μαμά μου η οποία παιδεύεται :(:(:( .....

Άννα Μαρία οι τιμές για βάφτιση είναι γενικώς τσιμπημένες. Η κολλητή μου-νονά του Πάνου είχε δώσει 1000ευρώ (χωρίς το σταυρό). Με το σταυρό της πήγε το μαλλί 1600. Κι εγώ όμως που είχα βαφτίσει την κόρη της άλλης μας κολλητής τόσα έδωσα. Υπάρχει εκμετάλλευση παντού. Αν έχετε το χρόνο φτιάξτε ό,τι μπορείτε μόνοι σας.

Αύριο έχω ραντεβού με το γιατρό! Θα ξαναδώ το μωράκι μου! Λογικά θα επιβεβαίώσουμε και το φύλο! Βασικά με ενδιαφέρει να δω αν είναι καλά γιατί τις τελευταίες μέρες το έχω ξετινάξει (νεύρα, φωνές, κούραση με το πάρτυ, ίωση, φάρμακα, βήχας κλπ κλπ κλπ). Κουρασμένο θα γεννηθεί αυτό το μωρό :lol::lol::lol:

Φιλάκια πολλά! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα φιλες μου!!!

χθες ο Γιωργος εκανε κι αυτος πυρετο και ειναι φουλ μυξες κι αυτος,μαλλον εφερε καμια ιωση απο το νηπιαγωγειο και φυσικα την κολλησε και ο Δημητρης παλι αφου εχουν ακριβως τα ιδια συμπτωματα,ευτυχως σημερα δεν εχουν πυρετο και ειναι καλυτερα και οι δυο τους,φυσικα βλεπουν και τον καιρο που ειναι πολυ καλος και θελουν να βγαινουν εξω συνεχεια,κι εμεις εδω 20 βαθμους φτανει τη μερα και το βραδυ 5-6 αλλα την αλλη βδομαδα παλι θα χαλασει και θα πεσει γυρω στους 10 βαθμους κατω αντε παλι απο την αρχη :twisted::twisted:

Ανθη μου χαιρομαι που εισαι καλυτερα,τι σου εδωσε ο γιατρος τελικα;;μην ανυσηχεις το μωρακι μια χαρα θα ειναι λιγο πολυ ολες αυτα περναμε στις δευτερες και τριτες εγκυμοσυνες,οταν εχεις ηδη ενα παιδι δεν μπορεις να εισαι ηρεμη οσο κι αν προσπαθεις,ειδες που σου λεω εγω οτι το εχεις με την μαγειρικη και δεν το ηξερες;; ;) για την αδερφη σου που λες μπορεις να φτιαξεις ενα μιλφειγ εχω μια πολυ καλη συνταγη δικια μου και ειναι και ευκολη,τι αλλο;;;κανεναν κορμο ισως;;και οι φωλιτσες με σοκολατα μου αρεσουν πες μου αν σκεφτεις κατι αλλο και αν θες να σου βαλω συνταγη,περιμενουμε και νεα απο το εμβρυακι σου

Αννα Μαρια ασε ξερουν τι κανουν αυτοι,εκμεταλλευονται την κατασταση και ανεβαζουν τις τιμες στα υψη γιαυτο και ειναι πολυ δυσκολο να βρεις νονους στις μερες μας,και το θεμα ειναι οτι τα ρουχα για το μωρο συνηθως οσο και πιο απλα να τα παρεις δυσκολα τα ξαναφοραει χαμενα πανε,αν μπορεσετε και κανετε μονοι σας καποια πραγματα θα ειναι το καλυτερο,στον Δημητρη οι μπομπονιερες που πηραν οι νονοι μας ηταν απο εργαστηριο που τις φτιαχνουν παιδια με ειδικες αναγκες,τουλαχιστον επιασαν τοπο και τα χρηματα

Καρολινακι χαιρομαι που εισαι καλυτερα και μια βολτιτσα σιγουρα θα σου κανει καλο!!

Κατερινιω κι εσεις βολτες;;ειδατε καλο καιρο και αρχισατε τις εξορμησεις;;ωραιοτατα,εμεις λιγο εξω στην αυλη μας μονο να αναρρωσουν και τα παιδια

Μαρακι πως ειναι ο Στεφανακος;;ελπιζω να ειναι καλυτερα και ειναι οι τελευταιες ιωσεις για φετος τουλαχιστον

σας αφηνω να τους βγαλω λιγο εξω γιατι δεν καθονται μεσα με τιποτα,πολλα φιλια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για σας κοριτσάκια μου τι κάνετε? Περάσαμε ομορφα στον παιδοτοπο το ευχαριστήθηκε το ταρζανάκι μου, να σας πω ομως τι έπαθα οταν φευγαμε...

...περπάταγα στο πεζοδρομιο για να πάμε στο αυτοκινητο και κραταγα τη μικρή στο ένα χερι τις τσάντες μας στο άλλο και οπως στριμοχτηκαμε στο πεζοδρομιο γιατι κάποιος έξυπνος ειχε βάλει το μισο αυτοκινητο πάνω :twisted::twisted: δεν ειδα οτι έλειπε μια πλάκα πεζοδρομιου παραπατάω και να προσπαθώ απο τη μια να μην πέσω και απο την άλλη να μην πάρω και τη μικρή μαζι μου, τελικά πεσαμε και οι δύο!!! Ευτυχώς προλαβα και εβαλα τα χερια μου και δεν έσκασα με την κοιλιά. Απο το τρανταγμα ο μικρος δεν κουνιοταν για αρκετή ώρα και ειχα τρελαθει αλλά οκ έδωσε το παρον και ηρέμησα και σημερα με έχει ταράξει στην κλωτσιά απο το πρωί.

Αννα Μαρια και εγώ έτσι ακριβώς στις πρώτες βολτες μας με το καροτσι ήταν πάνω και το port-bebe ολοκληρο θηριο ολα μου έφταιγαν. Γενικά προσέχω που παρκάρω δεν μου αρέσει να ενοχλώ και θέλω να έχω και το κεφάλι μου ήσυχο οτι δεν θα με γράψει και κανένας, ε απο τοτε ειδικά που κυκλοφορούσα με το καροτσι προσεχα πολύ περισσοτερο και δεν άφηνα και τον άντρα μου να παρκάρει σε γωνια ποτέ. Οσο για τις τιμές στα βαπτιστηκα το παρακάνουν οπως και στο γάμο άλλωστε. Αν μπορειτε να φτιάξετε κάποια πράγματα μονοι σας ακομα καλυτερα για την τσέπη σας. Υπάρχει περιπτωση να πας σε μαγαζι με ρουχαλάκια να ζητησεις κουστουμάκι για αγοράκι και αν δεν πεις τη μαγική λέξη βάπτιση να το πάρεις σε μια φυσιολογική τιμή.

Ανθή εισαι καλύτερα, άντε να γινει και ο Πανούλης τελειως καλά να ηρεμήσετε. Περιμένουμε νεα και απο την κοριτσάρα σου! Μια χαρά θα ειναι προστατευεται εκει μέσα.

Κατερινάκι περαστικά στα αγοράκια σου, ωχ δεν θέλω να χαλάσει πάλι ο καιρός. Το μιλφειγ ειναι ευκολο γιατι το ακουω τοσες μέρες και το λιγουρεύομαι. Μου φέρανε πάντως οι γονεις μου απο Θεσσαλονικη τρίγωνα έφαγα ενα πριν λιγο και ικανοποιήθηκε η ορεξή μου για γλυκο :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες τι κανετε;

Ανθουλα μου εισαι λιγο καλυτερα επιτελους; Μη φοβασαι βρε μια χαρα ειναι το μωρο, μονο που ειναι ενοχλητικος ο βηχας κατα τα αλλα δεν παθαινει κατι. Ο Πανουλης πως ειναι;

Ευχαριστω για τη συμπαρασταση, τι να πω, ελπιζω να φτιαξουν τα πραγματα, αλλα συν Αθηνα και χειρα κινει λεει η παροιμια κι εδω ο κοσμος εχει πελαγωσει, τιποτα δεν γινεται, ο,τι θελουν μας κανουν και εμεις κοιταμε αποσβολωμενοι!

Αντε περιμενουμε νεα απο τη μπεμπα!

Αννα Μαρια αστα να πανε! Παντως τωρα ψαχνω κι εγω για το Δημητρακη κι εχω βρει ενα μαγαζι με πολυ καλες τιμες, σχετικα με τα υπολοιπα δηλαδη, γιατι ενα σετ βαφτισης (κουστουμακι, λαδοπανα, μπουκαλι, πετσετα, λαμπαδα, κερακια, κουτι) με το στολισμο του γυρω στα 420 ΕΥΡΩ δεν το λες και λιγο, αλλα σε σχεση με αλλα που κανουν μονο τα ρουχα 300 ευρω καλα ειναι! Και να σκεφτεις οτι ψαχνω και σπορ κουστουμακι,να βαλει εστω το παντελονακι μετα μην παει χαμενο εντελως!

Οι δρομοι κι εδω ετσι ειναι! Τις πρωτες φορες που εβγαζα το μωρο βολτα γυριζα παντα με νευρα και σιχτιριζοντας! Τωρα εχω συνηθισει, θα συνηθισεις κι εσυ θα το δεις.

ΚΑ μου τα ζουζουνια σου πως ειναι; Αστα να βγουν εξω να λιαστουν, ο ηλιος θεραπευει.

Καρολινακι και Μαρακι εσεις πως τα πατε, καλυετρα;

Καγκουρακι μου ΠΡΟΣΕΧΕ! Ενταξει, νομιζω μια τουμπα ολες την εχουμε φαει, 9 μηνες ειναι αυτοι, ανθρωπινο ειναι να πεσεις, αλλα οσο μπορεις προσεχε! Παντως πολυ ζωα ρε παιδι μου, οπου να'ναι παρκαρουν, ουτε κοιτανε, αρκει να κανουν αυτοι τη δουλεια τους!

Φιλια πολλα σε ολες! Κι απο σημερα επισημως ΚΑΛΗ ΑΝΟΙΞΗ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να'μαι κι εγω!!!!!!!!τι κανετε κοριτσακια μου??????ανθη και κατερινακι θα σας ευχηθω αν και πολυυυυυυυυυυ καθυστερημενα!!ανθουλα μου να χαιρεσαι τον πανουλη σου!γερος και δυνατος να ειναι παντα!!!!!!περασατε ομορφα στο παρτακι?δυστυχως δεν μπορεσα να διαβασω οσα γραψατε γιατι ειναι πααααααρα πολλα και δεν εχω χρονο!!!!!

συμπεθερουλα μου γλυκια πολυχρονη και πολυχρωμη ευχομαι να εισαι!!!!!να σε χαιρεται η ομορφη οικογενεια σου!!!!εσβησες κερακια τελικα????

εγω κοριτσια ευτυχως εγινα γρηγορα καλα και αρχισα να σουλατσαρω παλι!!!!εχω φτασει σε σημειο να μην προλαβαινω απο τους πολλους καφεδες αλλα....μ'αρεσει!!!!!αυτον τον καιρο βεβαια πηγαινα και την γιαγια μου καθε μερα στον γιατρο κι ετρωγα κι εκει χρονο αλλα γενικα βγαζω πολλαααααα σπασμενα!!!!εχω και την αδερφη μου που τελειωσε με την πρακτικη της και με βοηθαει και στις δουλειες οποτε την παλευουμε μια χαρα!προσπαθω να πηγαινω καθε πρωι για περπατημα με τ'αδερφια μου και γενικα ζω στον κοσμο μου !!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol: ο αντρας μου να δω ποτε θα αρχισει να δυσανασχετει!!!! :evil::evil::evil::evil:

οπως ειπα και στην ανθη δεν μπορεσα δυστυχως να διαβασω τα νεα σας γιατι ειναι πααααρα πολλα!!!!!!!εχω πολλες μερες να μπω γιατι περα απο τις βολτες ειχα και χαλασμενο υπολογιστη κι εμπαινα λιγο απο το κιν αλλα κοντεψαν να μου βγουν τα ματια κι ετσι το εκοψα το αθλημα!!!!ευχομαι ολες να εισαστε καλα!!!!!

παω για σιδερο!!!!!!σας φιλω!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Σας διάβασα απ' το πρωί, αλλά δεν βρήκα ευκαιρία να γράψω, γιατί μία κρατούσα τον μικρό, μία έτρεχα κι έκανα δουλειές, μετά πήγα σχολείο, ε τώρα τα κατάφερα επιτέλους!

Κορίτσια, χαμός γίνεται με τα βαφτιστικά. Το συζητούσαμε και με τον βοηθό διευθυντή σήμερα στο αμάξι (ευτυχώς πήγαμε οι δυο μας, κι όχι ολόκληρο το καραβάνι των πέντε ατόμων!). Πατάνε στην ευαισθησία του άλλου και στην επιδειξιομανία του. Γιατί τα περισσότερα από τα δήθεν απαραίτητα, είναι στην πραγματικότητα ανοησίες, π.χ. στολισμός, μπαλόνια, άλλο δώρο για τα παιδάκια αντί για μπομπονιέρα, κι ένα σωρό άλλα. Λες και το μπουκάλι του λαδιού ή την πετσέτα δεν μπορώ να τ' αγοράσω κι απ' το σούπερ μάρκετ που λέει ο λόγος, και πρέπει να τα πληρώσω πενταπλάσια τιμή.

Μίλησα με διάφορες φίλες μου που έχουν κάνει βαφτίσια, ως μαμάδες ή ως νονές ή και τα δύο, και μου είπαν για κάποια μαγαζιά με καλύτερες τιμές, γιατί τελικά αυτό το μαγαζί που πήγα είναι απ' τα πιο ακριβά. Καγκουράκι, το σκέφτηκα αυτό που λες, αλλά θα με πιστέψουν αν πάω με αδιάφορο ύφος και τους πω "θα ήθελα ένα κάτασπρο κοστουμάκι για αγόρι..."; Γιατί το θέλω και κάτασπρο, ούτε με μπεζ δε συμβιβάζομαι! Μου θύμισες την υπάλληλο που έχουν οι γονείς μου στο μαγαζί και όταν παντρεύτηκε, ήταν Σαββάτο, πάει το πρωί σ' ένα κομμωτήριο, τους λέει "γειά σας, θέλω χτένισμα", την χτενίζουν, δίνει 15 ευρώ και φεύγει! Ενώ αν έκλεινε κομμώτρια να της κάνει νυφικό χτένισμα, κ.λπ.,θα έδινε κανένα διακοσάρι!

Θα το ψάξω, αλλά νόμιζα ότι θα ξεμπέρδευα αμέσως μ' αυτά. Πού να φανταστώ ότι οι τιμές θα έφταναν σε ύψη δυσθεώρητα!

Αφήστε ρε κορίτσια, σήμερα ένιωσα λίγο άσχημα στο σχολείο. Έχω αναλάβει τις γιορτές της 25ης Μαρτίου και της 1ης Απριλίου (επέτειος της έναρξης του αγώνα της ΕΟΚΑ). Στη δεύτερη γιορτή θα έρθουν συγγενείς των ηρώων της περιοχής για να τους τιμήσουμε, οπότε είναι λίγο πιο επίσημα τα πράγματα. Εν τω μεταξύ, στο εσπερινό, ψάχνουμε με το φανάρι τους μαθητές για να συμμετάσχουν στις γιορτές, γιατί οι περισσότεροι το θεωρούν χαζομάρα (όχι άδικα), ή έχουν ιδεολογικούς λόγους ή επειδή είναι μεγάλοι ντρέπονται να βγουν να πουν ποίημα! Έτσι καταλήγουμε να βάζουμε συνέεεχεια τα ίδια άτομα. Σήμερα πηγαίνω στη γ' τάξη και τους ρωτάω αν θέλει κανείς να παρουσιάσει τη γιορτή. Δείχνουν ενδιαφέρον ένα αγόρι, γύρω στα 18 και μια κοπέλα μεγαλύτερη, από τη Ρουμανία. Καταλήγουμε στο να διαβάσουν από μισά. Κάνουμε εκείνη την ώρα μια πρόβα με την κοπέλα, αλλά έχει πάρα πολύ έντονη προφορά και ο διευθυντής μας προέκυψε ιδιότροπος σ' αυτά τα θέματα. Οπότε, αναγκάστηκα να της πω ότι μήπως θα μας την πει ο διευθυντής και τέτοια, και είπε από μόνη της να τα διαβάσει όλα το παιδί. Αλλά ένιωσα άσχημα που αρχικά είπαμε ότι θα μπει στη γιορτή και μετά την έβγαλα...

Τέλος πάντων.

Ανθή, ελπίζω να είσαι καλύτερα σήμερα!

Καγκουράκι, καλά, χάλια το θέμα με τα παρκαρισμένα αυτοκίνητα. Φυσικά, στην Κύπρο έχουμε θέμα και με τους πεζούς. Χτες ήθελα να παρκάρω σ' ένα περίπτερο πέντε λεπτά να πάρω κάτι, πλευρίζω το πεζοδρόμιο, και ήταν δύο γυναίκες που περπατούσαν στο δρόμο, δίπλα απ' το πεζοδρόμιο, και δεν ανέβαιναν πάνω...

Ωχ, ξύπνησε ο μικρός, τα λέμε μετά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εντάξει, τον τάισα και ξανακοιμήθηκε, ελπίζω να μην ακούσω γκρίνια σε λίγο!

Κάλη, τι ωραία που βγαίνεις συνέχεια! Κι εγώ θέλω να βάζω τον μικρό στο σλινγκ και να πηγαίνουμε περπάτημα. Σήμερα πήγαμε μέχρι την ψαραγορά της γειτονιάς και πήραμε μπακαλιάρους για την Κυριακή. Του αρέσουν οι βόλτες, κάθεται ησυχούλης! Αλλά έχω και τόσες δουλειές να κάνω, έχω και το σχολείο, έχω και τη βάφτιση...

Καγκουράκι, πρόσεχε στο δρόμο... Μετ' εμποδίων να πας μια βόλτα...

Χριστίνα, κι εσύ τρέχεις για τη βάφτιση ε; Πότε με το καλό;

Καρολινάκι, είσ' εδώ; :) Ελπίζω να είσαι καλά σήμερα!

Ανθή, εγώ για γλυκό θα σου πρότεινα κρεμ καραμελέ. Είναι πανεύκολη, εντυπωσιακή και πάρα πολύ νόστιμη! Άσε που όλοι σε θαυμάζουν που έχεις φτιάξει μόνη σου καραμέλα! Αν θες σου δίνω τη συνταγή. Μόνο γάλα, αβγά, ζάχαρη και βανίλια έχει! Και τη βανίλια άμα θες την παραλείπεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!!

Σήμερα πήγα στο γιατρό! Όλα καλά με το μωράκι μου! Είναι μεγαλύτερο από την εβδομάδα μου! 250 ολόκληρα γραμμάρια :lol::lol::lol: Επίσης, όπως βλέπετε και από το ΡΟΖ τικεράκι μου, είναι σίγουρα κοριτσάκι! Έντωμεταξύ ο γιατρός μου βάζει κάθε φορά και τρισδιάστατο έγχρωμο υπέρηχο και το κατευχαριστιέμαι!!! Σήμερα του λέω: "Μα δεν είναι φτυστή εγώ;;;;" :lol::lol::lol: Εκείνος γέλαγε :lol::lol: Μα γιατί γέλαγε βρε κορίτσια :lol::lol::lol::lol: Μια χαρά το σκαθαράκι μου! Σε 3 εβδομάδες θα κάνω τη Β επιπέδου! Άντε να δούμε!

Άννα Μαρία έχεις απόλυτο δίκιο με τις τιμές..Η απόλυτη εκμετάλλευση! Εγώ παρασύρθηκα και στο γάμο και στη βάφτιση του Πάνου και έκανα πράγματα που θα μπορούσα να αποφύγω..Τώρα όμως στο δεύτερο θα είμαι πολύ πιο προσεκτική..Δε θα χαρίσω άλλα λεφτά..Μόνο για τα μπαλόνια και το στολισμό δε λυπάμαι να σου πω την αλήθεια γιατί οι φωτογραφίες με φόντο τα λουλούδια και τις μπαλονικατασκευές μου αρέσουν πολύ! Οι φωτογραφίες είναι το μόνο πράγμα που μένει! Γιατί θες κουστουμάκι και δεν παίρνεις ένα ρούχο που θα φορέσει ξανά;; Το κουστουμάκι δεν θα το ξαναφορέσει.....

Η κρέμα καραμελέ μου αρέσει πάαααρα πολύ αλλά δυστυχώς δεν αρέσει καθόλου στην αδερφή μου..Δώσε μου όμως αν μπορείς τη συνταγή για προσωπική χρήση!!

Κατερινάκι μου περαστικά στα αγοράκια σου! Ευτυχώς που ο καιρός είναι καλός! Ο ήλιος πράγματι βοηθάει! Όσο για τη μαγειρική με παρέσυρες εσύ μάλλον :lol::lol: Πώς να μείνει ένας άνθρωπος στον "ίσιο δρόμο" με όλα αυτά τα καλούδια που φτιάχνεις :lol::lol::lol: ;;;;Λοιπόν, αγαπημένα γλυκά της αδερφής μου είναι το μιλφέιγ και το τσιζ κέικ. Αν μπορείς να μου δώσεις συνταγούλες! Βρε Κατερινάκι αν δεν σου κάνει κόπο πες και για τις φωλίτσες γιατί τις λιγουρεύτηκα η γκαστρούλα :lol::lol::lol:

Ξέχασα να σου πω τι μου έδωσε ο γιατρός. Αντιβίωση amoxil των 500 και σιροπάκι bisolvon. Τίποτα άλλο είπε γιατί είμαι μόνο 4 μηνών..Την παλεύω με χαμομήλια με μέλι..

Καγκουράκι μου όπως σου είπα και στο άλλο θεματάκι λυπήθηκα πολύ που πέσατε και γιατί είσαι εγκυούλα και γιατί κρατούσες το κοριτσάκι σου :(:( Ευτυχώς που είστε καλά! Να προσέχεις!!!Όσο για το αν είμαι καλύτερα,έτσι νόμιζα μέχρι σήμερα το πρωί..Χτες πολύ καλύτερα ένιωθα. Σήμερα το πρωί με έπιασε κρίση βήχα από τις 7 παρά το πρωί ως τις 10.30 :shock::shock::shock: Δεν κοιμήθηκα καθόλου καλά..Επίσης και μέσα στην ημέρα με έπιασαν οι κρίσεις μου :evil::evil::evil:

Ο Πανούλης την ημέρα καλά δείχνει αλλά το βράδυ συνέχεια δυσανασχετεί :?:? Κάθε τρεις και λίγο με σηκώνει και όταν με πάρει για τα καλά ο ύπνος έρχεται στο κρεβάτι μου....

Χριστινάκι μου τι κάνετε;;; Πώς τα πάει ο μικρός με το περπάτημα;;; Τώρα λέει συνέχεια ΜΑΜΑΑΑΑ;;;;; Όσο για τον συν Αθηνά και χείρα κίνει έχεις απόλυτο δίκιο!

Κάλλη μου καλά κάνεις και το έχεις ρίξει στις βολτούλες! Άψογη!!! Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές για το αγοράκι μου! Στο παρτάκι περάσαμε όμορφα αν και ήμουν άρρωστη και πολύ κουρασμένη από τις ετοιμασίες...

Ξέχασα Άννα Μαρια να σου πω ΥΠΟΜΟΝΗ με τη διοργάνωση των γιορτών! Κρίμα με την κοπέλα από τη Ρουμανία πάντως...Θα ένιωσε άσχημα :(:(

Φιλάκια πολλά κοριτσάκια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια!!!!!

ευτυχως σημερα ειναι καλα τα παιδια αν και ο Δημητρης εχει πολλα φλεγματα και δυσκολευεται στον υπνο του,ξυπναει πολυ νωρις απο τον βηχα,θα παρω την παιδιατρο μας μετα να δουμε τι θα μου πει,σας ευχαριστω ολες για τα περαστικα

συμπεθερουλα σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες να εισαι καλα κοπελα μου,βολτιτσες ακουω μια χαρα κανεις σου χρειαζεται νομιζω να ξεσκασεις λιγο

Ανθη χαιρομαι που ειναι ολα καλα με την φραουλιτσα σου και που εισαι και εσυ καλυτερα,με το καλο να γεμισει η ζωη σου και με λιγο ροζ!!!

βρηκα τα γουστα της αδερφης σου με το μιλφειγ,για τσιζκεικ δεν το εχω ψαξει και πολυ δες λιγο αυτο http://www.sintagespareas.gr/sintages/t ... stimo.html και τις φωλιτσες http://www.sintagespareas.gr/sintages/s ... latas.html και δες και λιγο την ταρτα σοκολατας αν ειναι λατρης της σοκολατας θα ξετρελαθει http://www.sintagespareas.gr/sintages/t ... latas.html και το μιλφειγ:

2 πακετα σφολιατινες

1 λιτρο γαλα

6 κ.σ. αλευρι

4 κ.σ. κουσταρ παουντερ

7 κ.σ. ζαχαρη

1 μορφατ

1 ζαχαρουχο

μιση σακουλα αχνη περιπου

χτυπαμε πρωτα το μορφατ,με το ζαχαρουχο και την αχνη και το βαζουμε στο ψυγειο,σε μια κατσαρολαριχνουμε το μισο γαλα και στο αλλο μισο που κρατησαμε λιωνουμε το αλευρι,το κουσταρ και την ζαχαρη,μολις παρει μια βραση το γαλα ριχνουμε το προηγουμενο μιγμα και ανακατευουμε συνεχως με συρμα ωσπου να πηξει η κρεμα προσεχοντας να μην σβωλιασει.Την μιση απο την ασπρη κρεμα που βαλαμε στο ψυγειο τη ριχνουμε μεσα στην αλλη κρεμα και ανακατευουμε πολυ καλα(αυτο ειναι και το μυστικο που γινεται τοσο νοστιμη η κρεμα)μετα παιρνουμε ενα πυρεξ ή ενα μεγαλο ταπερ και στρωνουμε τις σφολιατινες(εγω τις κοβω οριζοντια στη μεση)απο πανω βαζουμε μια στρωση κρεμας,ξανα στρωνουμε σφολιατινες και ξανα κρεμα και ξανα μια στρωση σφολιατινες και τελειωνουμε με την σαντιγυ,απο πανω τριβουμε μερικες σφολιατινες για να διακοσμησουμε,την κρεμα θα την βαλεις μιση μιση αφου ξερεις οτι θα χρειαστεις δυο στρωσεις ,αν χρειαστεις καμια διευκρινηση πες μου

Αννα Μαρια εγω παλι και στις τρεις βαφτισεις δεν εκανα και τιποτα το ιδιαιτερο ουτε μπαλονια και στολισμους τα θεωρω πεταμενα λεφτα,ολο το μυστηριο γινεται τοσο γρηγορα που αμφιβαλλω αν κανεις δινει σημασια σαυτα,εγω παντως οταν παω σε μια βαφτιση δεν πολυ προλαβαινω να τα δω ολα αυτα,και αν κλαιει και το μωρο οπως εκαναν και τα τρια τα δικα μου δεν μπορεις να χαρεις τιποτα,οσο για τα καταστηματα με τα βαφτιστικα βρισκουν και κανουν,μολις ακουνε βαφτιση το δινουν και καταλαβαινει,το κουστουμακι που λες οσο και απλο να ειναι δυσκολα να φορεθει πολλες φορες απο το μωρο,και τα τρια κουστουμακια μας ειναι τελειως κανουργια δεν μπορεις να το παρεις και πολυ μεγαλο νουμερο κι ετσι αναγκαστικα παει χαμενο,καλο κουραγιο με την διοργανωση της γιορτης,κριμα η κοπελα θα στεναχωρηθηκε

Κατερινακι αμαν ρε κοπελα μου παλι καλα που δεν χτυπησατε,κι εγω ειχα πεσει και στον πρωτο οπου και ημουν στην αρχη,αλλα και στον Δημητρη στον 7ο μηνα επεσα και εκανα ραγισμα στον αστραγαλο και περασα μεγαλη ταλαιπωρια με τον κωλο ανεβοκατεβαινα τις σκαλες,το μιλφειγ ειναι πολυ ευκολα δοκιμασε το

Χριστινακι κι εσυ ετοιμαζεσαι για βαφτιση;;

σας αφηνω προς το παρον γιατι ο Δημητρης θελει παιχνιδια και δεν μαφηνει.............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας ομορφες

Κάλι ολο βολτάρεις βοηθάει και ο καιρός μια χαρά εισαι!! Οι διπλανοι τελειώσαν τα γκρεμισματα ή ακομα?

Αννα Μαρια αφου αρεσουν οι βολτες στον Αντρικο να τον βγάζεις έξω και να κάνετε μαζι τις δουλειές. Κριμα για την κοπέλα απο την Ρουμανια θα ένιωσε και αυτή πολύ άσχημα να έχει τοση θέληση και να την κοβουν λογω προφοράς.

Ανθή μου ποσο χαιρομαι που ειδες την μπεμπούλα σου και τρισδιάστατη με το καλό και η β επιπέδου σε λιγες μέρες. Και μένα στην αυχενική τον έβγαζε τρεις μέρες μεγαλύτερο και απο τοτε μου έχει αλλάξει και την ΠΗΤ, εσενα σου ειπε τιποτα που βγαινει πιο μεγαλη. Ολα ροζ λοιπον απο δω και πέρα, οσο για τα ρουχα του Πάνου και εγώ την ιδια σκέψη ειχα κάνει για τα ρουχα της Αγγελικής.

Κατερινάκι ευχαριστούμε για την συνταγή εγώ η άσχετη έχω αποριες, τι ειναι η σφολιατινες πως το βρισκεις δηλαδη έτοιμες ή ειναι κατεψυγμένες σας τη σφολιατα και τα ψήνεις. και το κουσταρ παουντερ και αυτο το βρισκεις εύκολα εκει στα ειδη ζαχαροπλαστικής?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη μου! Τι κανετε; Ετσι να βολταρετε παντα και να περνατε τελεια!

Αννα Μαρια τωρα στεναχωρηθηκα κι εγω με την κοπελιτσα. Κατι αλλο δεν υπαρχει να κανει να συμμετασχει, στο στολισμο πχ η σε κανενα θεατρικο η κατι αλλο;

Με τη βαφτιση που λες, αν πας σε ενα μαγαζι και τα παρεις ολα απο εκει σου κανουν καλυτερη τιμη. Επισης μπορεις να πας και να πεις διαθετω τοσα, τι μου προτεινετε, ωστε να τους κοψεις τη φορα. Εμεις τελος Ιουνιου να εχει γεννησει και η αδερφη μου με το καλο! Τι θεμα θα βαλεις; Εγω κατι σε θαλασσα λεω με αστεριες και δελφινια και χρωματα πορτοκαλι κα τυρκουαζ. Στολισμο ακομα δεν εχω δει, μονο λαμπαδα, προσκλητηρια και μπουμπουνιερες.Εσεις ποτε θυμισε μου; Θελω κι εγω συνταγη για κρεμα καραμελε, τη λατρευω!

Ανθη μου συγχαρητηρια! Με το καλο η μπουμπου σας να ερθει να σας τρελανει!Οχι παλι ολο μπαμπα λεει οποτε το θυμαται λεει μαμαμαμαμα και απλωνει καμια φορα τα χερακια για αγκαλια και λεει μαμ.Κανει χιλια δυο πραγματα και με τρελαινει!Αντε να τελειωνετε πια με τα κρυωματα και οι δυο! Φιλακια!

Κατερινακι μπραβο που ειστε καλυτερα!Κι εγω απλα πραγματα θελω για τη βαφτιση, ελπιζω να συμφωνησουν κι οι νονοι.

Καγκουρακι μου ολα καλα με την Αγγελικουλα και το μπεμπε;

Η Μαρια και το Καρολινακι να ειναι καλα τα αγγελουδια τους αραγε;

Φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Σήμερα πάλι στο τρέξιμο... Το πρωί πήγα στο βιβλιοπωλείο του θείου μου και πήρα χαρτονάκια για τις προσκλήσεις. Θα πηγαίναμε με τον Αντρίκο κι ο άντρας μου θα έμενε στο σπίτι να μαγειρέψει. Τον ντύνω, λοιπόν, τον στολίζω, τον κάνω σα γαμπρό, φτιάχνω τη τσάντα του, παίρνω το σλινγκ και λέω στον άντρα μου να τον κρατήσει να βάλω παπούτσια. Μπαίνω-βγαίνω και σε ένα δευτερόλεπτο είχε αποκοιμηθεί! Οπότε τον άφησα σπίτι και πήγα μόνη μου.

Μετά ήρθα, τον τάισα, έφαγα, κι άρχισα δουλειές. Σήμερα είναι η μέρα της γενικής στην κουζίνα. Είπα δωμάτιο και μέρα, αλλιώς δε γίνεται και δε θα προλαβαίνω ποτέ τίποτα. Το άσχημο είναι ότι το σπίτι μου πιάνει πάρα πολύ εύκολα σκόνη και ποτέ δε θα είναι ολόκληρο καθαρό. Για να καταλάβετε, χτες καθάρισα το δωμάτιό μου, σήμερα τα έπιπλα έχουν σκόνη...

Το απόγευμα σχολείο, σήμερα είχαμε τη γιορτή της 25ης Μαρτίου, γιατί αύριο θα έχουμε τη σχολική παράσταση του θεάτρου και το Σαββάτο την κανονική. Κι εκεί τρέξιμο, τελευταία στιγμή αποχώρησε η παρουσιάστρια, γιατί είχε πάθει μόλυνση στα δόντια και ήταν χάλια, έτρεχα να κάνω αλλαγές της τελευταίας στιγμής, να βρω άτομο να παρουσιάσει το πρόγραμμα, πράγμα καθόλου εύκολο, αν σκεφτείτε ότι οι περισσότεροι μαθητές μας δυσκολεύονται αρκετά στην ανάγνωση (εδώ εμείς κάνουμε λάθη όταν διαβάζουμε...). Τελικά πήγε καλά η γιορτή, όχι και σούπερ, αλλά καλή ήταν.

Εν τω μεταξύ, από την ώρα που έφυγα, δηλαδή πέντε παρά, μέχρι τις δέκα που γύρισα, ο Αντρέας κοιμόταν!!! Και ΦΥΣΙΚΑ ξύπνησε την ώρα που γύρισα σπίτι και κάθισα να φάω... Τον άλλαξε ο άντρας μου, αυτός ούρλιαζε γιατί πεινούσε, οπότε τα κατάπινα σχεδόν αμάσητα για να τρέξω να τον ταΐσω. Το καλό είναι ότι δεν έφαγε απ' το γάλα που έχω στο ψυγείο, οπότε δε θα χρειαστεί να βγάλω γάλα απόψε!

Για τη βάφτιση που λέγαμε, μίλησε η μάνα μου με μια φίλη της στο Μάντσεστερ και λέει έχει διάφορα καταστήματα με καλά ρούχα για βάφτιση και καλές τιμές, και της είπε και για μια ιστοσελίδα με ρούχα βάφτισης και θα μας την πει να μπω να δω.

Εκτός από κοστουμάκι, τι άλλο μπορώ να πάρω για βάφτιση; Σαλοπέτα; Δε μου κολλάει καθόλου για βάφτιση...

Ανθή, εγώ το στολισμό τον θεωρώ τελείως πεταμένα λεφτά. Κι εγώ, όπως και η Κατερίνα, και σε γάμους και σε βαφτίσεις, ούτε που τα προσέχω αυτά τα πράγματα. Και στο γάμο μου είχα μόνο δύο ανθοστήλες, και ούτε που τις θυμάμαι...

Ούτε φωτογράφο θα έχουμε, τόσο γιατί το έχουν παρακάνει με τις τιμές και ζητάνε χίλια ευρώ (απ' όσο ξέρω, γιατί δεν πήγα να ρωτήσω), όσο και γιατί δε μου αρέσει η στάση τους στα μυστήρια. Πέρα απ' το ότι δεν αντέχω αυτό το φως που στραβώνει όλο τον κόσμο μέσα στην εκκλησία, σε σημείο να σε πιάνει πονοκέφαλος, οι πιο πολλοί έχουν την εντύπωση ότι το μυστήριο γίνεται για να τραβήξουν αυτοί το βίντεο, με αποτέλεσμα να σκηνοθετούν... Έχω πάει σε γάμο που ο γαμπρός έδωσε την ανθοδέσμη στη νύφη τρεις-τέσσερις φορές, μέχρι να τραβήξει ένα καλό πλάνο ο κάμεραμαν... Και τους έδινε κι οδηγίες, κιόλας, "γαμπρέ, προχώρα τώρα, ναι, έτσι, νύφη άπλωσε τα χέρια, πάρε την ανθοδέσμη, φιληθείτε τώρα, όχι, όχι, δεν είναι καλό, πάμε ξανά". ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΠΛΑΚΑ!!! Εννοείται ότι φωτογραφίες και βίντεο θα τραβήξει κάποιος δικός μας, δε θα το αφήσουμε έτσι!

Τη συνταγή της κρεμ καραμελέ θα σας τη δώσω, όχι τώρα, γιατί δεν έχω κουράγιο να ψάχνω...

Ανθή, άντε, με το καλό το κοριτσάκι!!!!! Όλα ροζ από δω και μπρος!!!

Καγκουράκι, σου έβαλε δύσκολα η Κατερίνα; Το κουστάρ πάουντερ αν θυμάμαι καλά είναι κάτι σαν άνθος αραβοσίτου, κάτι που το κάνεις κρέμα τέλος πάντων... Είχαμε πάρει μια φορά όταν ήμουν πρωτοετής φοιτήτρια!

Χριστίνα, εμείς θέμα βάφτισης δεν έχουμε, απλά από μόνο του πάει στα καραβάκια και τη θάλασσα.

Κατερίνα, πάλι την όρεξη μας ανοίγεις με τις συνταγές σου!

Άντε, σεντόναρο άπλωσα!

Κλείνω, γιατί κλείνουν και τα μάτια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας τσουπριτσες!!!!!!!τι μου κανετε?????

ανθη με το καλο η κορη καλε!!!!!!!!!

κατερινακι μου επειδη δεν διαβασα τα παλια,ευχομαι να μην χτυπησες σοβαρα οταν επεσες?εισαστε καλα???οσο για τα μαστορια που με ρωτας,σταματησαν για λιγο και θα ξαναρχισουν σε λιγες μερες παλι!ευχομαι ομως τωρα να αρχισουν "το χτισιμο" και να τελειωσαν με το γκρεμισμα!

συμπεθερουλα μου κι εσεις παλι αρρωστοι???αχ εχω χασει πολλα επισοδεια!!

χριστινα μου ετοιμαζεστε κι εσεις για την βαφτιση ε?πως θα τον ονομασετε?σε ειχα ξαναρωτησει?δεν θυμαμαι!!

αννα μαρια κι εγω παντως ειμαι της αποψης να του παρεις κατι αλλο κι οχι κουστουμακι για να μπορεσει να το βαλει και καμια ακομα φορα!εμενα τον ανηψιο μου που βαφτιστηκε το καλοκαιρι το βαλανε ενα θαλασσι παντελονι με λευκο πουκαμισακι και καφε τυραντουλε και ηταν ΚΟΥΚΛΟΣ!!!!!και τα ξαναφορεσε μετα τα ρουχακια του!γιατι δεν ψαχνεις κι εσυ κατι τετοιο?κι επεισης δεν το πηραν απο μαγαζι με βαφτιστικα,που σημαινει οτι ηταν και πολυ φτηνοτερο!!!!!

εγω κοριτσια πριν απο λιγο γυρισα και ειπα να μπω να δω τι κανετε μια και σας εχω παραμελησει το τελευταιο καιρο!!!!!και δεν ειναι τιποτα,μετα δεν μπορω να σας διαβασω!!!!αυριο το σπορακι μου εχουν γιορτη στο σχολειο αλλα μονο τα μεγαλα,της εκτης.τα δικα μας μονο θα βλεπουν και θα πανε για 1 ωριτσα μονο,οποτε ειπα να μην την στειλω!ετσι θα ξυπνησουμε οτι ωρα γουσταρουμε!(παλι απο τις 7:30 στο ποδι θα ειμαστε αλλα τελος παντων)!!!μετα θα παμε με την μαμα μια συμαθητριας της για καφεδακι και μετα θα γυρισω να κανω καμια δουλεια γιατι αυτην την βδομαδα δεν εκανα τιποτα η μουλαρα!!!!!αχ αυριο παρασκευουλα!!!!!τι ωραια μερα!!!!!!!

αυτα κι απο μενα!!!!παω να κανω μια βολτα και στο facebook και μετα για υπνο σαν καλο κοριτσι!!!!!!φιλιααααααααααα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!!!!

Καγκουράκι η κατάσταση με σένα είναι απερίγραπτη :lol::lol::lol: Έχω ΑΚΡΙΒΩΣ τις ίδιες απορίες για το μιλφέιγ :lol::lol::lol: Τι είναι οι σφολιατίνες, πώς τις ψήνουμε και πόσο, και τι είναι το κουσταρ πάουντερ..Αρχικά υπέθεσα ότι είναι άλλη ονομασία για το μπέικιν πάουντερ :lol::lol::lol: Το βρίσκουμε στα σούπερ μάρκετ;;;;; Επίσης, όταν ολοκληρωθεί το γλυκό το βάζουμε μετά στο ψυγείο;;;;;;

Όσο για τα ρούχα είπα με μια συνέδελφο που γεννάει Αύγουστο αγοράκι να τα ανταλλάξουμε ;);) Το πρώτο της είναι κοριτσάκι συνομήλικο του Πάνου!Βέβαια εμένα με συμφέρει μάλλον περισσότερο η αλλαγή αυτή γιατί γέννησα Μάρτη τον Πάνο ενώ εκείνη την κόρη της καλοκαίρι...Θα της το πω αυτό γιατί τελικά μπορεί να μη θέλει..

Εμένα δεν μου είπε κάτι για την ΠΗΤ..Ίσως επειδή είναι νωρίς ακόμα...Από την άλλη όμως είμαι σίγουρη για το πότε έγινε η σύλληψη μια που γνωρίζω με ακρίβεια (λόγω τεστ) πότε έγινε η ωορρηξία..Άρα δεν παίζει λάθος..Θα μου πει...

Κατερινάκι ευχαριστώ πάρα πολύ για τις συνταγές!!!! Τώρα βέβαια αμφιταλαντεύομαι ανάμεσα στην τάρτα σοκολάτας και στο μιλφέιγ..Το μόνο που με κολλάει στην τάρτα είναι ότι δεν έχω ταψάκι για τάρτες..Επίσης, στην αδερφή μου με το ταψάκι θα την πάω;;; Πώς θα την βγάλω από εκεί χωρίς να διαλυθεί;;;Κάτι απορίες που έχω κι εγώ ε;;;; :lol::lol::lol::lol:

Μπράβο που τα αγοράκια σου είναι ήδη καλύτερα! Πολύ χάρηκα :D:D:D Επίσης, σε ευχαριστώ πολύ και για τις ευχούλες για τη φραουλίτσα!!!!

Χριστινάκι είναι απόλαυση τα παιδάκια στην ηλικία του Δημητράκη σου γιατί κάθε μέρα κάνουν και κάτι καινούριο που σε τρελαίνει!!! Όσο για μένα και τον Πανούλη είμαστε καλύτερα και οι δυο! Φτου φτου μην το γκαντεμιάσω πάλι η Σαββατογεννημένη :?:?:?:?:? Σ' ευχαριστώ για τις ευχούλες για τη μπουμπού!!!

Άννα Μαρία δεν έχεις και άδικο με τους φωτογράφους..Το παρακάνουν μερικές φορές! Αφού έχεις άνθρωπο που εμπιστεύεσαι για βίντεο και φωτογραφίες καλά κάνεις και δε θα πάρεις..Εγώ πάλι στα γενέθλια του Πάνου έδωσα στον κουνιάδο μου να βγάλει φωτό την ώρα που το παιδί έσβηνε την τούρτα και βγήκαν ΟΛΕΣ ΜΑΠΑ..Σε 1 μόνο φαίνονται πρόσωπα..Σκέφτεσαι να τον είχα βάλει να βγάλει φωτό και στη βάφτιση;;; Πρέπει να ξέρει αυτός που θα αναλάβει..Όσο για το στολισμό έχω ένα κόλλημα..Θέλω να είναι τέλειος και να φαίνεται και στις φωτογραφίες μου! Άλλωστε ο στολισμός πηγαίνει και στο κέντρο. Δεν είναι μόνο για το μισάωρο στην εκκλησία..Όσο για τα ρούχα τα βαφτιστικά θα σου πω τι πήρε η κολλητή μου στον Πάνο. Καπαρτινέ παντελόνι μπλε πολύ σκούρο, άσπρο πουκάμισο μπέρμπερυ, κόκκινη καζάκα και μπλε πολύ σκούρο μπουφάν. Ήταν χειμώνας βέβαια. Για τώρα προτείνω παντελονάκι (χρώμα της αρεσκείας σου), άσπρο πουκαμισάκι και μπουφανάκι πιο λεπτό. Οι σαλοπέτες ούτε σε εμένα αρέσουν....

Κάλλη μου καλοπερνάς και σε ζηλεύω!!!Καφεδάκια και βολτούλες ακούω!!! Ειδικά τώρα που ο καιρός είναι τόσο καλός ζηλεύω ακόμα περισσότερο! Αύριο ύπνος λοιπόν ε;;; ΤΕΛΕΙΑ!

Αυτά κοριτσάκια μου και για σήμερα. Πάω να σκεφτώ ποιο γλυκό να φτιάξω..Βέβαια περιμένω και τις απαντήσεις στις απορίες μου πριν την τελική απόφαση :lol::lol:

Φιλάκια πολλά!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλες

τελικα σημερα λεω να τον παω λιγο στην παιδιατρο να τον δει γιατι ερχεται και σαββατοκυριακο και δεν θελω να τρεχω παλι,χθες το βραδυ ανεβασε και λιγο πυρετο αν και μπορει να ειναι απο τα δοντια του,τις τελευταιες μερες χωνει ολο το χερι πισω και σκεφτομαι μηπως βγαζει τους τραπεζιτες τελοσπαντων θα δειξει......

και τα δικα μου σημερα γιορτη εχουν αλλα χωρις τους γονεις ,την Κυριακη θα καμαρωσουμε στην παρελαση :D:D

λοιπον για το γλυκο τωρα,Κατερινιω οι σφολιατινες ειναι σε μακροστενο πακετο διπλα στα ετοιμα σαβουαγιαρ στο σουπερ μαρκετ και δεν χρειαζονται ψησιμο ειναι ετοιμες προς χρηση γιαυτο και ειπα οτι ειναι ευκολο γλυκο,το κουσταρ παουντερ ειναι ανθος αραβοσιτου οπου και γινεται κρεμα και απο μονο του προσθετοντας γαλα και βραζοντας το,εχει ενα κοριτσακι απο εξω

Ανθη αν κανεις την ταρτα μπορεις να παρεις ταψακι μιας χρησεως και να το πας ετσι δεν θα το βγαλεις απο εκει θα το κοψει και θα το σερβιρει,αν κανεις το μιλφειγ ή σε πυρεξ ή ταπερ ή παλι σε ταψακι μιας χρησεως,αν κανεις το μιλφειγ τις σφολιατινες τις κοβουμε κατα μηκος μην τις βαλεις ολοκληρες και δεν σου φτασουν,καλη ιδεα η αλλαγη ρουχων με τη φιλη σο, αν δεχτει θα βολευτειτε και οι δυο σας,ειναι δυσκολα να αγορασεις ενα σωρο ρουχα απο την αρχη

Αννα Μαρια στον πρωτο ειχα φωτογραφο και το μετανιωσα ενα σωρο λεφτα και τιποτα το ιδιαιτερο,ουτε που το ειδαμε το βιντεο,στους αλλους δυο δωσαμε καποιον γνωστο και μια χαρα ειναι οι φωτογραφιες,στον πρωτο η νονα μας ειχε παρει σαλοπετα χωρις να με ρωτησει βεβαια και δεν τη βαλαμε καθολου,ηταν και λιγο μεγαλη μιας που τον ειχα βαφτισει 4 μιση μηνων και επειδη δεν μου αρεσε δεν την εβαλα και στους αλλους μου φαινεται πολυ μπεμπε για να την βαλει ενα μεγαλυτερο παιδι,τα αλλα δυο κουστουμακια τα ξαναβαλαμε μερικες φορες ακομα,τα παουτσια κοιτα να τα παρεις αρκετα μεγαλυτερα για να μην πανε χαμενα να τα βαλει καμια σεζον τουλαχιστον,μπομπονιερες ειδες καθολου;;τελικα με το φορεμα τι εκανες;;

συμπεθερα Καλη παλι βολτιτσα;;;μια χαρα κανεις οι δουλεις δεν τελειωνουν ποτε κοιτα να ξεσκασεις λιγο,ακομα δεν τελειωσαν με την ανακαινηση;;;ακομα περιμενω φωτο να δω τη νυφη εε!!! :lol::lol:

Μαρακι χαθηκες,ελπιζω να ειναι καλα ο Στεφανακος.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσούδια!

Εμείς πήγαμε παιδίατρο σήμερα. Μια χαρά ο Αντρίκος, ψήλωσε ένα εκατοστό (63 πήγε τώρα), μεγάλωσε το κεφάλι, αλλά βάρος δεν έβαλε καθόλου. Ο γιατρός είπε ότι μάλλον φταίει που είναι υπερκινητικός και σπαταλά πάρα πολλές θερμίδες. Αφού τρώει, χορταίνει, δεν γκρινιάζει, κοιμάται και κάνει κακά, σημαίνει ότι δεν υπάρχει πρόβλημα! Από τον επόμενο μήνα αρχίζουμε τις στερεές, ρυζάλευρο και φρούτα, και θα πάρει ώθηση στο βάρος.

Εκεί είδα και μια μαθήτριά μου, που γέννησε τρεις μέρες πριν από μένα! Για φέτος σταμάτησε το σχολείο και θα επανέλθει του χρόνου. Αυτή έκανε κοριτσάκι, συνονόματο του Αντρέα!

Για τα βαφτιστικά, δε θέλω άλλο χρώμα εκτός λευκού. Ούτε καν μπεζ. Μάλιστα, ήθελα κι εγώ να φορέσω λευκό φόρεμα, αλλά δε νομίζω να βρω. Οι σαλοπέτες μου αρέσουν πάρα πολύ, αλλά όχι για τη βάφτιση. Πάντως, είναι πολύ καλή ιδέα να πάρω κάποιο άσχετο παντελόνι-πουκάμισο-μπουφανάκι και όχι βαφτιστικό. Θα μπω και στην ιστοσελίδα που θα μας δώσει η φίλη της μάνας μου να δω.

Κάλη, σα δε ντρέπεσαι! Εμείς έχουμε πρόβλημα όποτε έχουμε εκδήλωση στο σχολείο, γιατί οι μαθητές τη θεωρούν χαμένο χρόνο και δεν έρχονται. Χτες κάναμε γιορτή με καμιά εικοσαριά άτομα... Πάντως, μια χαρά το προγραμματάκι σου! Ξεδίνεις!

Εγώ δεν προβλέπεται να ξεκουραστώ καθόλου το σκ. Αύριο είναι το θέατρο του σχολείου και θα πρέπει, όχι μόνο να πάω, αλλά να κάνω και τον υποβολέα, και την Κυριακή κάλεσα τους γονείς μου και τη θεία μου για φαγητό, οπότε, θα σκοτωθώ στις δουλειές. Ευτυχώς τον μπακαλιάρο σκορδαλιά θα τα κάνει ο άντρας μου, εγώ θα κάνω μπακαλιάρο με πατάτες λεμονάτο στην κατσαρόλα και τις σαλάτες-ορεκτικά-χαλβά για επιδορπιο... Συν οι δουλειές του σπιτιού...

Κατερίνα, χι χι, αυτό ακριβώς το κουστάρ είχαμε πάρει το '98! Με το κοριτσάκι απ' έξω! Ούτε το κουτί δεν έχει αλλάξει!

Ανθή, πάρα πολύ καλή ιδέα η ανταλλαγή ρούχων.

Για το στολισμό που λες, εγώ ούτε στην εκκλησία θα κάνω, ούτε στο κέντρο. Το κέντρο είναι διακοσμημένο με δίχτυα, καράβια, αστερίες, κ.λπ., οπότε κολλάει και με τα καραβάκια που έχω στην πρόσκληση και με την μπομπονιέρα-καραβάκι, αν θα κάνουμε τελικά αυτή.

Για το φόρεμα δεν ξαναπήγα, δεν βρήκα χρόνο. Να δούμε τι θα προλάβω να κάνω.

Σας φιλώ όλες, πάω για μαμ, γιατί ξελιγώθηκα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κουκλιτσες!

Μαγειρεψα ψαρακι στην μικρή, εμεις έχουμε μακαρονια με κιμά απο χθες και επειδή την πήραν οι γονεις μου να την πάνε κουνιες μπήκα τώρα να δω τα νέα σας.

Χριστινα ωραιο το θαλασσινό θέμα που διαλέξατε αστεριες και ψαράκια τέλειο.

Αννα Μαρια και μένα η σαλοπέτα δεν μου πολύ αρέσει για βάφτιση, μπορεις πέρα απο κλασικό κουστουμάκι γιατι ειναι και μικρούλης ακομα και δεν θα το φορέσει πολύ να βρεις ένα σετάκι με ένα ομορφο καλοκαιρινό μπουφανάκι που σιγουρα θα σου ειναι πιο χρήσιμο.

Για τον στολισμό και εγώ συμφωνώ οτι τα πολλά πολλά ειναι πεταμένα λεφτά. Στην βάπτιση δεν ειχα τιποτα πέρα απο μια γιρλάντα με λουλούδια για την κολυμπήθρα στην εκκλησια που μετά την αφήσαμε στην εικονα του Αγιου της εκκλησιας και ένα λουλουδι απο μπαλονια στην εισοδο του κέντρου που φάγαμε μετά. Στον γάμο τα λουλούδια που βάλαμε στα σκαλια και στον διάδρομο της εκκλησιας ήταν γλαστράκια τα οποια μετά στολισαν τα τραπέζια και μετά τα πήρε ο κοσμος.

Απο την άλλη εμεις επενδύμασε στο θέμα φωτογράφου δεν λέω ήταν ακριβούτσικος αλλά η δουλειά του καταπληκτική, θα συμφωνήσω με την Ανθή οτι οι φωτογραφίες μένουν. Ο συγκεκριμένος Αννα Μαρια έχει το στυλ οτι τραβάει χωρις να ενοχλει, πραγματικά δεν ειχα καταλάβειμεσα στην εκκλησια ουτε στον γάμο ούτε στην βάπτιση ποτε τράβαγε δεν τράγηξε καμια στημένη φωτογραφια πέρα απο τις οικογενειακές στο τέλος. Βιντεο ειχα μονο στο γάμο και ειχα βρει τον πιο φθηνό γιατι πραγματικά το βλέπεις μια φορά και τέλος.

Ανθή ήμουν σιγουρη οτι θα ειχαμε τις ιδιες απορίες για το γλυκό :lol::lol::lol::lol::lol: επισης άλλο κοινό και εγώ ξέρω ποτε έγινε η σύλληψη λογω test οποτε για τρεις μέρες που μου άλλαγε την ΠΗΤ θεωρώ οτι ειναι λογω μεγέθους στον υπέρηχο και οχι οτι έγινε άλλη μέρα η σύλληψη. Και συνεχίζω επειδή έχω ήδη γράψει στην Αννα Μαρια βλέπω οτι τις προτεινουμε και τα ιδια ρουχαλάκια για την βάπτιση :lol::lol::lol::lol:

Κατερινάκι μας έλυσες τις αποριες ευχαριστούμε!!!Περαστικά στον Δημητράκι να ειναι τελειως καλά μεχρι την Κυριακή που έχεις να καμαρώσεις πάλι τα αντράκια σου.

Κάλι πως πήγε σήμερα η βολτούλα και το καφεδάκι?

Σας φιλώ ολες!!!! :x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...