Μετάβαση σε περιεχόμενο

Για τις απανταχού ζουμερούλες!


Θέλω να γίνω μαμά

Recommended Posts

εγω ξεροντας την πεθερα μου τοσα χρονια δεν πιστευα οτι θα μπορουσε ποτε να καταφερει να τρωει ετσι υγειινα...τρωει παντα τα 5 γευματα...κ το μεσημεριανο της ειναι πρωτα ενα μεγαλο μπωλ σαλατα,καθε μερα απαραιτητως κ μετα οτι φαγητο υπαρχει...αφου οταν βλεπω την σαλατα της λεω:παλι θα βοσκησεις; :lol::lol::lol: κ η ιδια λεει οτι πλεον μονο με την σαλατα χορταινει...εχει μαθει πλεον ο οραγνισμος της κ δεν πιναει...καλιο αργα παρα ποτε ομως....

ααααααα αννα μαρια ειμαι η μιχαελα....μαλλον δεν θα με καταλαβες ;);)

ολα αυτα τα φαγητα γιατι;λογω του θηλασμου;εμενα μου ειχε πει ο παιδιατρος στις αρχες εως τριων μηνων που κρατανε οι κολικοι να αποφευγω τα γαλακτομικα...κατα τα αλλα μπορω να φαω τα παντα κ να προσεξω αν την πειραξει κατι τοτε να μην το ξαναφαω...κ ειχα δει οτι οταν ετρωγα φακη....ειχε μια γκρινιτσα...κατα τα αλλα ακομα κ τωρα τρωω τα παντα κ δεν εχει θεμα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 327
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Όλια, αναγκαστικά πήγαμε ταβέρνα, γιατί θέλαμε να δοκιμάσουμε τα πιάτα τους επειδή σκεφτόμαστε να κάνουμε εκεί τη βάφτιση. Χαμαλοδουλειά, κατάλαβες; :P

Καλέ, η Μιχαέλα είσαι; Πού να σε καταλάβω; Κοτσάρεις εκεί ένα Σίσι, και περιμένεις να σε καταλάβουμε!

Καλά, η πεθερά μου αποκλείεται να μάθει ποτέ της να τρώει υγιεινά. Αφού όταν βρήκαν πάρα πολύ ανεβασμένη χοληστερίνη και τριγλυκερίδια στον πεθερό μου, δεν τον άφηνε να φάει ψωμιά, γιατί λέει παχαίνουν (!!!!!!!!!!!!), και μετά του έκανε σαλάτα με τυρί σαγανάκι για να φάει!!!!!!!!

Φυσικά είναι και κάποιες "δίαιτες" που μόνο υγιεινές δεν είναι. Μια βοηθός διευθύντρια που είχαμε στο σχολείο πριν δύο χρόνια, ήταν σχετικά μεγάλη σε ηλικία (59 χρονών) και έκανε τη δίαιτα του Κέιμπριτζ. Ήταν λες και έτρωγε πρωί-μεσημέρι-βράδι χημικά κατασκευάσματα... Της έδιναν κάτι σούπες σε φακελάκι, κάτι γαλατάκια με γεύσεις και κάτι σοκολάτες, τα έβλεπα και τρόμαζα. Μια μέρα έφτιαχνε καφέ και πήγε να βάλει από αυτά τα γαλατάκια που είναι σε μερίδες για τον καφέ και διατηρούνται εκτός ψυγείου, και της λέω ότι αυτά έχουν πολλά συντηρητικά, και τι μου λέει, μορφωμένη γυναίκα υποτίθεται; "Α, τα συντηρητικά δε με πειράζουν στη δίαιτα, δεν παχαίνουν"... Τι να πεις;

Ο παιδίατρος μου είπε να μην τρώω τροφές που προκαλούν πάρα πολλά αέρια και να μην το παρακάνω με τα εσπεριδοειδή, γιατί προκαλούν αφρώδεις κενώσεις στο μωρό και μπορεί να συγκαεί. Για τα γαλακτοκομικά δεν είπε τίποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας ζουμερουλες

να σας πω κι εγω το ιστορικο μου,παντα ημουν αδυνατη ενα φεγγαρι κιολας ημουν 50 κιλα,λοιπον και στις τρεις εγκυμοσυνες μου ειχα τρελη ορεξη,απο το πρωτο τριμηνο επαιρνα ηδη 5 κιλα, κι ετσι εβαλα 20,15,26 κιλα με σειρα,τα εχανα μετα αλλα με αρκετο κοπο,στην τριτη εγκυμοσυνη δυσκολευτηκα πιο πολυ δεν ξερω ισως οσο περνανε τα χρονια αλλαζει ο οργανισμος μας και ειναι πιο δυσκολο ισως,καταφερα και τα εχασα αλλα απο οτι καταλαβα η συντηρηση ειναι πιο δυσκολη,

εγω αυτο που εκανα ηταν να τρωω 3 γευματα και 2 σνακ τη μερα,βασικο να μην παραλειπουμε γευματα για να ενεργοποιειται ο μεταβολισμος μας,το λεω για ολες αυτο γιατι ειδα οτι καποια κοριτσια εχουν τρια γευματα,βαλτε ενδιαμεσα σνακ μην το φοβαστε,και κατι αλλο,μετρουσα τις ποσοτητες με το φλυτζανι στο μεσημεριανο μου ετσι και εχασα αρκετα κιλα ,τωρα με τις γιορτες και με τα γλυκα στα οποια και δεν μπορω να αντισταθω εβαλα δυο κιλα αλλα μου φαινομαι πολυ πρησμενη και δεν αντεχω το σωμα μου ετσι και λεω να ξανααρχισω την προσπαθεια,ουτε σημερα θα αρχισω αναφορα ομως,πηγαμε στην κουνιαδα μου το απογευμα και τσιμπολογησα παλι ουφφφ δεν με μπορω αλλο..........

Σισυ τωρα ποσα κιλα εισαι;;η μικρουλα σου ποσο ειναι;;θηλαζεις τωρα;;εγω οταν θηλαζα τον μικροτερο δεν μπορουσα να χασω γραμμαριο μετα τον αποθηλασμο αρχισα να χανω,οσο κι αν σου ειναι δυσκολο πρεπει να κανεις 5 γευματα και πολλα λαχανικα και φρουτα,

Τονια πολυ καλο το μενου σου σημερα,μπραβο σου παντως που τα καταφερες και δεν εβαλες κιλο στην εγκυμοσυνη και εχασες κιολας

Αννα Μαρια μελι δεν πρεπει να δινουμε σε ενα μωρο μεχρι να κλεισει χρονο παθαινει μια αρρωστια που λεγεται αλλαντιαση,μετα τον χρονο επιτρεπεται,τωρα για τον θηλασμο δεν ξερω,αχ αυτη η σοκολατοπιτα............

Ολια μου ακομα σε παιδευουν και εσενα αυτα τα κιλα;;γυμναστικη ασε πονεμενη ιστορια δεν εχω καθολου διαθεση ουτε και αντοχες,κανεναν κοιλιακο αν κανω μονο τα αλλα τα βαριεμαι

Ζετα μια χαρα και τα δικα σου,ποσο υψος εχεις και θελεις να χασεις κι αλλο;;

πιστευω αυριο να μπορεσω να αρχισω να γραφω κι εγω αναφορα γιατι οπως λεει και η Αννα Μαρια οταν γραφεις αναφορα το σκεφτεσαι να φας κατι,και κανονιστε να μαλωνουμε η μια την αλλη για να μπαινουμε σε σειρα

καλο βραδυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννα μαρια οταν μπηκα στο μαμυ εβαλα αυτο το ονομα....ειναι της μεγαλης μου κορης...αθανασια=sissi ;););) εεε μετα γνωριστηκαμε με τα κοριτσια κ καποιες με μαθανε...σιγα σιγα.... ;););)

ααα πολυ ωραια την βρισκω την κυριουλα....

ΚΑ1 ειμαι τωρα 65κιλα με 1.70 κ θελω να φτασω στα 60 για αρχη...κ ισως κ 58...δεν εχω ομως αυταπατες...γιατι σιγουρα οσο μεγαλωνουμε ειναι κ πιο ζορικο να τα χασουμε...ειδωμεν...με λιγη προσπαθεια...οντως οταν ειναι να δινουμε αναφορα ειναι πιο ευκολο να κρατηθουμε....γιαυτο αν θα κανω μερες να μπω στο ποστ...να ξερετε εχω ατασθαλισει :lol::lol::lol::lol: λεω απο δευτερα να ξεκινησω....ηδη ριμαξα την μιση σοκολατα που εφερε ο νονος της μεγαλης....γερμανικη ε να μην την δοκιμασω πριν την δωσω να την φαει το παιδι μου ;);):lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαελα εμενα Κατερινα με λενε,θηλαζεις;δεν μου ειπες,σοκολατα ε!!ασε εχω τρελη αδυναμια στη σοκολατα προτιμω να φαω σοκολατα και να μην φαω φαγητο σε τετοια φαση,ετσι ειχα ξεκινησει κι εγω τοτε που γραφαμε με την Αννα Μαρια σε ενα σχετικο ποστ περυσι, 65 κιλα και καταφερα και πηγα στα 58 ειχαμε φτιαξει και ομαδα σχετικη<<ζουμερες κουκλαρες>>λεγεται οποιες θελετε καντε αιτηση εχει αρκετα ενδιαφεροντα αρθρα και να βαλουμε κι αλλα που θα βοηθησουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ακριβως ετσι κατερινα...προτιμω να φαω σοκολατα κ οχι φαγητο...γενικα η ποσοτητα του φαγητου που τρωω δεν ειναι πολυ...τρωω μονο μεσημερι αλλα ολες τις υπολοιπες ωρες μπορει να φαω καθε ειδους χαζα τσιμπολογηματα...κ παραλειπω δυστυχως το πρωινο...ποτε δεν ετρωγα αν εξαιρεσεις στο λυκειο του τυπου μα τυροπιτα...οταν ειμαι σπιτι δεν τρωω...κακως πολυ κακως το ξερω...αλλα δεν μου εχει γινει συνηθεια....γιαυτο θελω να ξεκινησω το προγραμμα με τα 5 γευματα...νομιζω σε κανα δυο μηνες που θα τρωει κ η μπεμπα τα 5 γευματα θα τρωω κ εγω :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απαπαπα, Μιχαέλα, εσύ θες γενική επισκευή! Άκου δεν τρως πρωινό... Κι εγώ δεν έτρωγα για χρόνια, και έπινα μόνο καφέ. Σε κάποια φάση που είχα ιλίγγους μου έπινα κάτι χάπια και επειδή ήταν πολύ βαριά, άρχισα σιγά σιγά να τρώω ένα μικρό πρωινό και ευτυχώς μου έγινε συνήθεια. Αλλιώς, παλιότερα δεν έτρωγα τίποτα απολύτως πριν το μεσημεριανό...

Θα πρέπει να τρως τα τρία βασικά γεύματα και δύο ενδιάμεσα, και με τα δύο ενδιάμεσα δεν εννοώ πατατάκια, γαριδάκια, σοκολάτες... Ευτυχώς εμένα δε μ' αρέσουν πολύ οι σοκολάτες, όσο για πατατάκια και γαριδάκια, ούτε να τα γευτώ! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γεια σας...

Δεν διάβασα τίποτα... μπήκα στα γρήγορα να αναφέρω... τα υπόλοιπα αύριο!! :lol::lol:

Λοιπόν

Πρωι 1 φέτα ψωμί με 1 κ.γ. μαρμελάδα δαμασκηνο (σπιτική)

Δεκατιανό 1 αχλάδι

Μεσημέρι 1 πιάτο μακαρόνια με κιμά + σαλάτα μαρούλι

Απόγευμα 1 μήλο

Βράδι 3 μουστοκούλουρα 1 κούπα τσάι.

Αυτάααα....

Καληνύχτα!!

Λένε ότι πρωινό πρέπει να τρώς σαν βασιλιάς, μεσημεριανό σαν πριγκίπισσα και βραδινό σαν ζητιάνος...(η κάπως έτσι δεν θυμάμαι ακριβώς)... εγώ πιστεύω ότι το πρωινό είναι το πιο βασικό απόλα! όσο και να φάς ότι και να φάς στη διάρκεια της ημέρας το καίς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερεεεεεεεςς...οντως θελω γενικη επισκευη αννα μαρια...πρεπει να μου γινει συνηθεια...οχι οτι δεν τρωω ποτε αλλα τις περισσοτερες φορες δεν τρωω,θα πιω μονο καφε κ μετα μεσημεριανο...γιαυτο το ποστακι ειναι μια καλη αρχη....μπας κ αρχισω κ εγω ;););)

γιελη ετσι ακριβως το λενε.....

λοιπον για πρωινο εχω φαει: 1 μικρο κομματι πρασοπιτα (με σπιτικο φυλλο) ;)

κ ετοιμαζομαι για το χαμομηλι μου....αυτα για την ωρα...τα υπολοιπα αναφορα το βραδυ ;););)

εγω ως κακη κ οχι κ τοσο επιμελης μαθητρια θα πρεπει να δινω αναφορα πρωι-βραδυ :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια :D .Και εμενα η γιατρος μου με εχει βαλει σε διατροφη 1800 θερμιδων γιατι πρεπει να χασω κιλα(20 περιπου :oops: ) λογω ενος προβληματος υγειας που εχω.Βεβαια μερικες μερες ιδιως σαββατοκυριακα κανω τις παρασπονδιες μου!!! :oops::oops::oops::oops: Χτες λοιπον εφαγα

2 φρυγανιες με απαχη μυτζηθρα

2 κομματια σπανακοπιτα+1 μανταρινι+1 κομματακι γλυκο :oops:

1 μεγαλο κομματι μουσακα με σαλατα μαρουλι

Παλι καλα που ειναι και οι καθημερινες και στρωνω λιγο... :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Εκατό ώρες έγραφα, αλλά επειδή είχα πάρα πολλή ώρα ανοιχτό το ποστ, με πέταξε... :(

Κατερίνα, αυτό για το μέλι και την αλλαντίαση το ξέρω, μάλιστα, την ώρα που μου το έγραφες εσύ εδώ, το έγραψα εγώ σε ένα άλλο ποστ! Αλλά στο θηλασμό δεν απαγορεύεται.

Γιελίζ, έτσι ακριβώς, το πρωί σαν βασιλιάς, το μεσημέρι σαν πρίγκηπας, και το βράδι σαν ζητιάνος. Εγώ χτες έφαγα το πρωί σαν κανονικός άνθρωπος, το μεσημέρι σαν βασιλιάς και το βράδι σαν ζητιάνος (μόνο το τελευταίο τήρησα!).

Γκουζελίνα, πού χάθηκες ρε ψυχή;

Μιχαέλα, εσύ επειδή δεν είσαι καλή μαθήτρια, θα έχεις και εξτρά δουλειά για το σπίτι!

Λοιπόν, γράφω τις χτεσινές ντροπές:

Πρωινό: Ένα τσάι γλυκάνισο και μια φέτα χωριάτικο ψωμί με βιτάμ και τυρί.

Δεκατιανό: Τίποτα.

Μεσημεριανό: Διάφοροι μεζέδες στην ταβέρνα + ένα μηλοπιτάκι τυλιχτό σε φύλλο (γενικά δεν έφαγα πάαααρα πολύ, και τα περισσότερα φαγητά ήταν σχάρας).

Απογευματινό: Δύο μικρά κομμάτια τυρόπιτα (=αλμυρό κέικ με χαλούμι) δικής μου κατασκευής.

Βραδινό: Ένα βραστό αβγό + μία φέτα ψωμί με προζύμι με λίγο ελαιόλαδο και ρίγανη.

Μια μπανάνα.

Σήμερα νομίζω τα πάω καλύτερα, αν και, έχει γενέθλια ο άντρας μου και μηνογενέθλια ο μικρός και πήρε τούρτα... Θέλω ν' αγιάσω και δε μ' αφήνουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Hρθα και εγω!Καλοριζικο το ποστακι!Με πολλες μασες! :lol:

Στην εγκυμοσυνη εβαλα 10 κιλα και τα εχασα ολα.Εχασα και αλλα 2 αλλα τα ξαναπηρα...Μαλλον τις γιορτες... :roll: Θελω να χασω 5 κιλα αλλα διαιτα δεν μπορω να κανω.

Τωρα τι να γραψω...Πηγαμε μεξικανικο σημερα και εφαγα του σκασμου...Στο καπακι εφαγα και μια σοκολατοπιτα με παγωτο και σαντιγυ.Το πρωι ειχα φαει 2 φετες με νουτελα και ηπια εναν καφε.

Μαλλον θα με διωξετε απο το ποστ! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λεω την Κυριακη να μην μιλαμε και κυριως να κραταμε το στοματακι μας κλειστο απο ολες τις αποψεις (για να μην υπαρχουν παρεξηγησεις να μην τρωμε πολυ και αν τρωμε να μην το περιγραφουμε πολυ)

Και εφαγα και ηπια και νιωθω τυψεις και θα ηθελα να φυγουν απο το στομαχι μου.

Αυριο ειναι μια καινουργια μερα και μια καινουργια εβδομαδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γεια σας!!Να μαι κ γω!!πηρα 12 κιλα εχασα 8 κ ξαναπηρα 3,5..θελω να χασω 7 κιλακια!!

Σημερα εφαγα..

πρωι 2 φρυγ με μια φετα μιλνερ κ μια γαλοπουλα

ενα ποτηρι χυμο κ μιση μπανανα

2 κουλουρακια..(πηγα στην μανα μου κ ειχε που τα χε φτιαξει η αδερφη μου)δεν μπορω να αντισταθω σε οτιδηποτε κουλουροιδες..

μεσημερι μανιταρια πλευρωτους με λαχανικα ψητα κ πατατα βραστη

απογευμα 2 κουλουρακια

βραδυ κρακερσ με ντοματα κ 60 γρ φετα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα ζουμερουλες!

καποια κοπελα ρωτησε για το μηλοξυδο που πινω.ειναι αναβραζον δισκια μηλοξυδου με βιταμινη c και λεγεται fizzyfit.δεν εχει παρενεργειες,μου το συστησε ενδοκρινολογος και μου το επετρεψε και η παιδιατρος .

Σημερα εφαγα τα εξης:

πρωι γιαουρτι με δημητριακα

δεκατιανο τοστ με γαλοπουλα τυρι + το μηλοξυδο

μεσημερι μπριζολα μοσχαρισια με ενα κομματι τυρι και η φετα ψωμι.σαλατα βαριομουν να κοψω.

απογευμα ενα κουλουρακι διαιτης+ το μηλοξυδο

βραδυ μια τορτιγια με γαλοπουλα τυρι μαρουλι ντοματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νίκη, δε σε διώχνουμε, αλλά θα σε βάλουμε τιμωρία στη γωνία στο ένα πόδι! :P

Κορίτσια, καλό είναι να λέμε ό,τι τρώμε, ακόμα και τις μέρες που κάνουμε παρασπονδίες, για να μας μαλώνουν οι υπόλοιπες, μήπως βάλουμε μυαλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον σημερα πιστευω οτι τα πηγα καλα κι ετσι αρχιζω αναφορα

πρωι:ενα κομματακι αρτο(απο την εκκλησια)γαλα με δημητριακα

δεκατιανο:καφες,μιση φετα κασερι

μεσημερι:μια μετρια μεριδα κριθαρακι με ενα μπουτακι κοτοπουλο,μαρουλοσαλατα,λιγο τυρι φετα

απογευμα:ενα μικρο τρουφακι με καστανο(δικα μου),καφες,ενα cookies μικρο(δικο μου κι αυτο,τα εφτιαξα πρωτη φορα κι επρεπε να δοκιμασω)

βραδυ:γιαουρτι με δημητριακα

τα γλυκα δεν μπορω να τα αρνηθω γιαυτο και καθε μερα τρωω κατι σε μεγεθος μπουκιας ή δυο σειρουλες σοκολατα μην με μαλωσετε

προτεινω καθε Δευτερα να ζυγιζομαστε κιολας για να βλεπουμε το βαρος μας τι λετε;;

tonia το μυλοξιδο στο φαρμακειο το βρισκουμε;;κανει δουλεια;;μια χαρα τα σημερινα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον εχουμε κ λεμε....

πρωι: 1 κομματι πρασοπιτα κ τελικα το χαμομηλι εγινε καφες

μεσημερι:1 πιατο κοτοσουπα (χωρις ψωμι) κ ενα μικρο στηθος με λιγες πατατουλες (τηγανιτες)

απογευμα:1 κομ. σπανακοπιτα κ 1σοκοφρετα(οχι που δεν θα ετρωγα)

βραδυ: μια σειρα (που λεει κ η κατερινα :D:D )σοκολατα...ειχε ομως κ δημητριακα :lol::lol::lol:

μια χουφτα φουντουκια κ 1 κρασακι (εε ξεροσφυρι η ταινια δεν βλεπεται)

τωρα λεω να παω για υπνο γιατι η σοκολατα δεν τελειωσε :lol::lol::lol:

κοριτσια κ εγω αν υπαρχει σοκολατα στο σπιτι δεν μπορω...πρεπει να φαω :D:D:D θα στρωσω ομως..σιγα σιγα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηρθα και εγωωωωω....εγω ημουνα χροοονια πριν που δουλευα στα ξενοδοχεια 48 κιλα...στηθος δεν υπηρχε,...σιγα σιγα πηγα 55...ο χειμωνας μεγαλος και η σεζον μικρη...εμεινα εγκυος στα 55 και εφτασα στα 67...αρχισα να δουλευω στο γυμναστηριο και πηγα 56-57...ηρθα αιγιο και τρωγαμε...καθε βραδυ λουκουμαδες και σουβλακια καλαμακι...63 κιλα μενω εγκυος φτανω τα 70...τωρα ειμαι 65..διαιτα δεν κανω αλλα προσπαθω να μην τρωω γλυκα γιατι πασρατηρισα πως αν και θηλαζω ειμαι σταθερη σε κιλα...προσπαθω να τρωω 1 γλυκο την ημερα γιατι δεν αντεχω και τπτ η κανα φρουτο το βραδυ,,,σημερα το μενιου ειχα...

πρωινο τπτ...δεν τρωω

μεσημεριανο καλαμαρακια πατατες και καροτο

βραδυ 1 κομματι τιυρτσα μπανανα...

Μιχαελα μια απο τα ιδια μπορω να ζησω χωρις γλυκο μονο με φαγητο και το στομα μου δεν κρατω κλειστω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύη, εγώ από τότε που γέννησα, θέλω συνέχεια γλυκά, ενώ γενικώς δεν είμαι και πολύ γλυκατζού...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοριτσια, εγω πριν πεσω για νανι τρωω ενα γιαουρτακι 1% με φουτακια..τωρα ειδα οτι εχει 168θερμιδες το κυπελακι..αν εχει τοσες το γιαουρτι καλυτερα να φαω μια μικρη ιον αμυγδαλου που εχει τις ιδιες θερμιδες..

Κοριτσια εγω καθε μερα σχεδον τρωω τα ιδια..

Πρωινο (μεσιμερι καταληγω να το φαω δλδ) γαλα με δημητριακα ολικης

Ενδιαμεσο 2 ακτινιδια

Μεσιμεριανο (απογευμα σχεδον) μια τεραστια σαλατα ειτε με κοτοπουλο στηθος, ειτε με μπιφτεκι απο απαχο κιμα, η με δυο βραστα αυγουλακια και λιγο τυρακι..

Ενδιαμεσο γιουρτι 2% με ενα μηλο

Βραδυνο σαλατα σκετη

Πριν τον υπνο τρωω ξανα ενα γιουρτακι..

Κι αν πεινασω τρωω καμια ριζογκοφρετα η κανα κρακερ διαιτης..πινω πολυ νερο ολη την ημερα..

Λετε να πρεπει να κοψω το βραδυνο γιαουρτι?

Εχω μια τρελη αδυναμια στα γαλακτοκομικα κι επειδη προσεχω και δεν μπορω να φαω τυρια που ειναι τα αγαπημενα μου τρωω γιουρτια που επισης μου αρεσουν πολυ..

Γλυκα κι εγω τα λατρευω απο τοτε που εμεινα εγκυος,..παλια μπορει να περνουσαν χρονια να φαω γλυκο αλλα τωρα το λιγουρευομαι πολυ αλλα δεν τρωω..ακομα εχω την δυναμη να κρατηθω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελική, εγώ από τότε που γέννησα θέλω συνέχεια γλυκά...

Πάντως για μένα ο θηλασμός θέλει φαΐ. Και δεν είναι μόνο ο θηλασμός. Είναι οι δουλειές, το ντάντεμα του μωρού, όλη μέρα πάνω κάτω τρέχουμε... Με σαλάτες και γιαουρτάκια δε θα άντεχα ούτε μια μέρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...