Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2012! Νο4! ΓΕΝΝΑΜΕ!!!!!!


Recommended Posts

Κοριτσάκια μου καλά επιτέλους γέννησα!!!

Δεν προλαβαίνω να σας γράψω πολλά-πολλά αλλά ήταν σχεδόν σαν το πρώτο τοκετό και ευκολότερα επειδή έκανα από την αρχή επισκληρίδιο ;);) Σύνολο 4 ώρες και ο μπέμπης βγήκε ροδαλός και ξανθός :shock::shock::shock: Θηλάζουμε αποκλειστικά και τα πάμε προς το παρόν πολύ καλά!!!

Εύχομαι σε όλες τις υπόλοιπες έναν όμορφο και εύκολο τοκετό και με το καλό τα μωράκια σας!!!

Όταν προλάβω θα σας τα γράψω αναλυτικά... Πολλά φιλάκια!!!

Ελινουλίνι να σου ζήσει και με τον θηλασμό δεν υπάρχουν στάνταρ για την αρχή, συμβουλεψου την μαία σου, θα στα πει αναλυτικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 954
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Elinoylini καλως γυρισατε σπιτακι!! Μια χαρα η εμπειρια σου, αφου βγηκε η ψηλη μας η μπεμπα ετσι ευκολα! Για τον θηλασμο θα σου απαντησουν οι εμπειρες, παντως αυτο με το πετρωμα στο στηθος ειναι συνηθισμενο και το αναφερουν ολα τα βιβλια. Μπραβο που επεμεινες, αυτο λενε ολοι πως ειναι το σωστο για να υποχωρησει το πρηξιμο.. και κρυες κομπρεσες! Επισης λενε να θηλαζεις χωρις ωραριο, οποτε θελει η μικρη και καλυτερα εναλλαξ το στηθος για να παιρνει ολο το λιπος... Καλη λοχεια και καλους θηλασμους!!!

Κατερινα ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ!!! Μπραβο που πηγαν ολα καλα και δεν ταλαιπωρηθηκες!! Καλη λοχεια και φιλια στον ξανθο παιδαρο!!!

Ευακι τι επαθες μωρε? Βαζε λαδακι και κρεμουλα να ανακουφιζεσαι .. Οπως λεει και η Κικη τον φαγαμε τον γαιδαρο!!!

Κικη μου ελπιζω να χαλαρωσες αρκετα.. Καλη καθαριοτητα αυριο!!

Νανσυ πολλα φιλια! Δεν νομιζω να την προλαβω την Κικη παντως.. ακομα χαλαρα! Με κοροιδευαν εδω, η πεθερα και η μαμα μου.. γιατι τους ελεγα οτι δεν εχω πετρωματα κλπ και εκει που καθομουν μου κανει η μαμα.. καλε αυτο τωρα ειναι συσπαση, χαζο εισαι? Οποτε φαινεται οτι δεν τις καταλαβαινω, νομιζα οτι ειναι το μωρο :oops::oops: Η πεθερουλα βεβαια μου ειπε καλυτερα, οσο λιγοτερο σημασια δινω !!

Ιωαννιτα σκετη γλυκα η μπουμπου...

Εβιτα ερωτας ε??? Αχ αντε να ερθει και η σειρα μας...

Καλο βραδυ σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια..εμεις καλα μεγαλωνουμε...

ελινουλι εγω τουλαχιστον την ξυπναω ανα 2ωρο κ επιπλεον αν θελει αυτη(ετσι μου ειχε πει κ ο παιδιατρος)....την νυχτα την πρωτη εβδομαδα την ξυπνουσα γιατι αγχωνομουν εγω....την ξυπνουσα αν 4ωρο.τωρα μονη της την νυχτα ξυπναει μια φορα.τα ιδια ακριβως εκανα κ στον γιο μου.εγω την ταιζω καθε φορα απο ενα στηθος οσο θελει..δεν θελω να αλλαζω στηθος γιατι την κοβω (ειδικα στην αρχη που κοιμουντε συνεχεια).

το στηθος κ μενα πετρωνει πολλες φορες αλλα κανω ζεστο μπανιο κ μασαζ...γενικα την ξυπναω αν εχει ωρα να φαει γιατι ποναω μετα πολυ....

να σας ζησουν οσες γεννησαν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!!!

Χρόνια πολλά, καλή σαρακοστή!!! τι κρύο πάλι σήμερα? Πως τα περνάτε σήμερα?

Εγώ γεμίζει ύπνο :lol::lol: χθες κοιμήθηκα 3 ώρες το μεσημέρι :shock: και ευτυχώς και το βράδυ είχα καλό ύπνο, μόνο για τσίσα ξύπναγα ;) αχ 2 μέρες ακόμα, άντε να περάσουν να γεννήσω και εγώ!!!!!!

Κατερινάκι μου και πάλι να σου ζήσει ο ξανθομπόμπιρας, περιμένουμε εμπειρία και φωτό!!!!

Κορίτσια πάντως μπράβο που τα καταφέρατε όλες με τον θηλασμό!!!! Σας εύχομαι καλή λοχεία στις φρεσκομανούλες!!!!!! θέλει υπομονή, μακάρι να τα καταφέρω και εγώ με τα δύο..... το καλό είναι ότι μπαίνω Τετάρτη πρωί στο νοσοκομείο, οπότε θα κάνω με την ησυχία μου την ξενάγηση μου, θα έχω χρόνο να μιλήσω και με τις μαίες........

Φροσάκι και Ευάκι πως είστε σήμερα φουσκωκοιλίτσες?

Πάω να φτιάξω τις γαριδούλες μου και έχει και σπιτικί λαγάνα το μενού σήμερα!!!!!!

Θα τα πούμε και αργότερα......

Α Φροσύνα δεν ανοίγεις το Νο5?

Μάκια μάκια πολλά!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλιτσες και καλη Σαρακοστη!

Χρυσανθη ολα καλα διαβαζω, ετσι μπραβο να συνεχισετε !!πολλα φιλια στη μπουμπου... :)

Κικη μου πολυ χαιρομαι που κοιμασαι καλα! Κι εγω εχω σαπισει στον υπνο, μαζευω οσο μπορω!! ;) Ωραια που θα μπεις Τεταρτη να εισαι ηρεμη και να προετοιμαστεις. Και μην αγχωνεσαι με τον θηλασμο, ειπαμε ο,τι μπορεσεις θα κανεις.. Εγω νομιζω οτι δεν θα εχεις προβλημα παντως, εισαι θηριο!!

Κι εμεις ακομα στην πεθερουλα, δεν εχυμε ξεμυτισει σημερα.. πολυ κρυο, ισως παμε αργοτερα σε κατι φιλους και μετα επιστροφη σπιτακι!

Ανοιγω το Νο5!!!

πολλα φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...