Μετάβαση σε περιεχόμενο

σπορακια αυγουστου-σεπτεμβριου-οκτωμβριου!!!!2012


Recommended Posts

'Ηθελα να σας ρωτήσω όσες εργάζεστε, αυτούς τους πρώτους μήνες πως την παλεύετε στη δουλειά.Εγώ είμαι στο γραφείο και αυτή τη στιγμή νιώθω απίστευτη υπνηλία,πεινάω,ζαλίζομαι και έχω και μικροαναγούλες ταυτόχρονα...Έχω να φάω από τις 10 το πρωί και σχολάω 16.30 όπου θα φάω σπίτι κανονικά με το σύντροφό μου.Συνήθως τρώω και ένα φρούτο μέχρι να σχολάσω αλλά σήμερα δεν πήρα μαζί μου και νιώθω έτοιμη να πέσω κάτω :| ...πως τα αντιμετωπίζετε στην εργασία όλα αυτά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 194
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

'Ηθελα να σας ρωτήσω όσες εργάζεστε, αυτούς τους πρώτους μήνες πως την παλεύετε στη δουλειά.Εγώ είμαι στο γραφείο και αυτή τη στιγμή νιώθω απίστευτη υπνηλία,πεινάω,ζαλίζομαι και έχω και μικροαναγούλες ταυτόχρονα...Έχω να φάω από τις 10 το πρωί και σχολάω 16.30 όπου θα φάω σπίτι κανονικά με το σύντροφό μου.Συνήθως τρώω και ένα φρούτο μέχρι να σχολάσω αλλά σήμερα δεν πήρα μαζί μου και νιώθω έτοιμη να πέσω κάτω :| ...πως τα αντιμετωπίζετε στην εργασία όλα αυτά?

ΡΕ ΣΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ!! ΣΥΝΕΛΘΕ! Για όνομα θεού! Πρέπει να τρως κανονικά! Θα πεσεις κάτω! Να τρως κανονικά γεύματα σε ταπεράκια! Κάθε 3 ώρες πρέπει να τρως! Εχεις αυξημένες μεταβολικές ανάγκες!

Μην κάνεις βλακείες και πέσεις και κάνεις καμιά αναιμία ή σου πέσει ο σίδηρος!

Χαλαρουίτα με τη δουλειά!

ΦΑΕ ΚΑΤΙ! Για όνομα του θεού! Μην σε ξανακούσω να λοιμοκτονείς! Απαγορεύεται στην εγκυμοσύνη η νηστεία... Δηλαδή να μην τρως. Να φας κάτι υγειεινό!

Στο λέω με αγάπη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και μετά από την σύγχυση που πήρα, :roll: σύνεχίζω σε αυτό το καταπληκτικό μήνυμα που έγραφα και το έχασα!

Ελεγα λοιπον, elenakioooo τζίφος και μούφα το ΡΕΑ με τα DVD στην αυχενική... Και ευχαριστώ για τη συμπαράσταση! :D

Layla!!! Καταρχήν θερμά συγχαρητήρια και εύχομαι ένα γερό εμβρυάκι και ένα ακόμα πιο υγιές μωράκι.

Για όσον αφορά την επίσκεψη στο γιατρό σου, σε 4-5μερούλες καλό θα είναι να ξαναπάς. Για όσον αφορά τη β χοριακή, ένδειξη καλής έκβασης της εγκυμοσύνης είναι ο διπλασιασμός της ανά 48ώρες. Τι έννοώ: πχ έκανες χτες β χοριακή και είναι 750, σε 48ωρες πρέπει να είναι 1500 τουλάχιστον, και σε 48ώρες από την τελευταία μετρηση(το 1500 εν προκειμένω) να είναι 3000 τουλάχιστον. Οπότε θα μπορούσες να κάνεις και μια 2η βχοριακή, για να δει και ο γιατρός σου το ρυθμό αύξησης. Πάντως τα δεδομένα σου είναι θετικά.

Μέχρι τότε!

Τα τσιγάρα κόβονται με το μαχαίρι άπαξ και δια παντός :evil:

Τα ποτά κόβονται με το πριόνι :evil:

Τα γλυκά κόβονται με το blackc n decker :twisted:

Το sex αναβάλλεται μέχρι νεοτέρας :oops:

Τα... λαχανικά και τα φρούτα κόβονται με το μαχαίρι για σαλατούλα :lol: και... επιβάλλονται 6 μερίδες ημερησίως από δαύτα! Τα λαχανικά ε??? :roll: Μην φάς 6 μερίδες από τα γλυκά, και γίνεις κομποστα από το σάκχαρο :lol:

Επίσηςςςςςςς!!!! Το λέω και το τονίζω και το υπογραμμίζω διπλά και τρίδιπλα! :geek:

Να πάς να κάνεις (θα σου το πει και ο γιατρός σου) ΗΛΕΚΤΡΟΦΟΡΙΣΗ ΑΙΜΟΣΦΑΙΡΙΝΗΣ ΚΑΙ ΤΕΣΤ ΔΡΕΠΑΝΩΣΕΩΣ! Αυτό να το κάνεις από τώρα! Δεν χρειάζεται παραπεμπτικό γιατρού. Οι εξετάσεις γίνονται ΔΩΡΕΑΝ στο Λαικό Νοσοκομείο, Σεβαστουπόλεως 16 με ραντεβού από το 1535, κωδικός κλινικής 0621, στο Κεντρο Ελεγχου Μεσογειακής Αναιμίας. Τα αποτελέσματα τα παίρνεις σε 15ημέρες από την ημέρα αιμοληψίας. Για προληπτικούς λόγους, μπορέι να κάνει και ο ευτυχής μπαμπας, ώστε άν σου κάτσει καμιά στραβή με στίγμα, να μην τρέχεις και αγχώνεσαι! ΤΣΑΜΠΑ ΠΡΑΓΜΑ είναι!

Εγώ στο λέω, γιατί βρεθηκα με 2πλο στίγμα, φορέας Μεσογειακής και δρεπανοκυτταρικής, και έχω περάσει της ψυχής μου τον τάραχο, και να σκεφτείς επειδή άργησα να πάω στο ΛΑΙΚΟ, ακόμα είμαι στην πρίζα και μου κάνουν αναλύσεις DNA! Οποτε προνόησε να έχεις το κεφαλάκι σου ήσυχο και να απολαμβάνεις την εγκυμοσύνη σου!!!!!!!!! ;)

Σου λέω για αυτό με τα στίγματα ότι αν έχει μόνο ο ένας γονέας, το νινάκι θα είναι μια χαρούλα! Οπότε χαλαρουίτα,...! ΤΑ αλλά που είναι κακά δεν τα συζητάμε γιατί όλα θα σου πάνε μια χαρούλα! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπεραααααααααααα τι κανετε?????εγω δουλειες πολλες δουλειες αλλα ειπα να σταματησω λιγο και να μπω να δω τι κανετε χι χι χι χι χι χι

δημητρα καλως ηρθες και με το καλο να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη να φανταστω οτι ειναι το πρωτο σου??????

λογικα στην 6 βδομαδα θα πρεπει να πας για να το δεις λιγο καλυτερα και να ακουσεις ισως και την καρδουλα του μεχρι τοτε υπομονη και ηρεμια και ευχομαι τα αποτελεσματα απο το τεστ παπ να ειναι μια χαρα.......................................οσο για την δουλεια και το φαγητο η δουλεια γενικα δεν παλευεται εγω το βραδυ δεν κοιμαμαι καλα ολο γυρναω και το πρωι στην δουλεια νυσταζωωωωωωωωωωω αλλα τι να κανουμε στην δουλεια δεν μπορουμε να λυπουμε χι χι χι χι χι χι ευτυχως ακομα εχω μειωμενο ωραριο και σχολαω 1:30 και σπιτι ειμαι γυρω στις 2 και κατι αν το λεωφορειακι ειναι στην ωρα του και ετσι πεφτω και κοιμαμαι λιγο μεχρι να ερθει ο ενας απο τον παιδικο σταθμο και ο μικρος να τον φερει ο αντρας μου απο την μαμα μου η την πεθερα μου και μετα αρχιζουν τα πανυγυριααααααααα αρα παπαλα η ξεκουραση ..............

δημητρα πρεπει να τρως να τα αφησεις αυτα στην εγκυμοσυνηηηηηηη αν 3ωρακι πρεπει να τρως εστω ενα σνακ

ευαγγελια επρεπε να βαλεις βιντεακι να το τραγουδας ετσι τι να ακουσουμεεεεεεεε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πού είστε καλέ όλες???????

Ρε κορίτσια σήμερα το πρωι είχα κατα διαστήματα σχετικα δυνατες σουβλιές κάτω αριστερα.... Είναι καλό ή κακό αυτο?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσαρες μου τι κανετε???????? :D

δημητρα καλωσηρθες και με το καλο το μωρακι σου να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη :D

happy μου σορρυ που σε ξεχασα ε??? :cry::cry: ελπιζω να μην με αποκληρωσεις :lol::lol:

ελενακη μου οι σουβλιες και ολα τα πονακια ειναι φυσιολογικα λογω της αλλαγης στην μητρα μας

που μεγαλωνει το μωρακι φροντιζε να ξεκουραζεσε και να αποφευγεις τα βαρη οσο μπορεις...

εγω με την μικρη δεν εχω και πολυ χρονο αλλα το παλευω τι να κανουμε εχουμε και ολα τα καλα

συμπτωματα :lol::lol:

κοριτσια δεν κοιμαμαι καλα τα βραδια απο τωρα εχω θεμα με τον υπνο :( πεφτω κατα τις 11 συνηθως και την νυχτα κατα τις 3 ειμαι πανω :o τρεχω τουαλετα για τα γνωστα και μετα αντε να ξανακοιμηθω παει ξημερωσε...εσεις πως ειστε????

δεν θυμαμαι κατι αλλο να σχολιασω φιλακια στις υπολοιπες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!! Είδα φώς κ μπήκα! Είμαι η Έλενα 24 ετών,έχω έναν παίδαρο(κουκουβάγια μάνα..χαχα) 9 μηνών που τον γέννησα με καισαρική κ πρώτα ο Θεός να πάνε όλα καλά τον Σεπτέμβρη θα ξαναγίνω μανούλα!! Α! μη ξεχάσω!Είμαι κ συμπεθέρα της happy βεβαίως βεβαίως! :lol: Εύχομαι να έχετε όλες υπέροχες κ τέλειόμηνες εγκυμοσύνες κ εννοείται υγιέστατα σποράκια!!! Δυστυχώς για κάποιο καιρό δν θα μπορώ να σας γράφω καθημερινά λόγω ΄προβλήματος της σύνδεσής μου αλλα με την 1η ευκαιρία ελπίζω να τα λέμε!! Φιλιά πολλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κι απο μενα... βρηκα κι εγω την παρεα σας εδω και ειπα να μπω μιας κι εγω το σεπτεμβρη θα ξαναγινω μανουλα... :D:D:D οσες πατε για το δευτερο πως ειστε?? εχετε βοηθεια? εγω ειμαι δημ.υπαλληλος, καθομαι ηδη 2 χρονια με το μωρο και ηταν να επιστρεψω δουλεια τον αλλο μηνα. τα σχεδια βεβαια αλλαξαν και οπως φαινεται θα ξαναπανω οκτωβρη του 2013... πρωτα ο θεος...

η αληθεια ειναι οτι ηδη εχω αναγουλες και ανακατωσουρες, εχω κανει 2-3 φορες εμετο και ολα αυτα μου δυσκολευουν λιγο την καθημερινοτητα μου. ο μικρος ειναι ακομα πολυ μικρος και θελει αγκαλιτσες και σηκωματα σχεδον συνεχεια... αφηστε που γυρναει μποσουλωντας ολο το σπιτι και συνεχεια τον κυνηγαω... :?:? οοουυυυφφφφφ.... ΑΥΤΑ!! εσεις που ειστε ηδη μανουλες τι λετε?? θα την παλεψουμε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίστια τι κάνετε???Εγώ είχα μια περίεργη μέρα σήμερα καθώς λίγο μετά που έφαγα το μεσημεριανό μου(το τρωω στις 5 λόγω δουλειάς) έκανα αρκετές φορές διάρροια...τώρα βέβαια είμαι καλύτερα αλλά απορώ τι να φταίει..Κατα τα άλλα σε 2 μήνες θα παντρευτούμε με τον καλό μου με πολιτικό γάμο....ε το θέλουν και οι γονείς (εμέις είμαστε πιο χαλαροί οπότε οκ), και από Δευτέρα θα κλείσω ραντεβού με γυναικολόγο, η μέλλουσα πεθερά μου ψάχνει(δεν το πιστεύω αυτό που λέω) :lol: γιατί είναι αναισθησιολόγος και ξέρει από γιατρούς ;) , για να κάνω τον πρώτο μου υπέρηχο και να μου πει ποιες εξετάσεις χρειάζεται να κάνω!!!Είμαι 5η βδομάδα πλέον!!! :P Κατά τα άλλα οι αναγούλες τα πρηξίαματα στο στήθος και κάτι πονάκια χαμηλά συνεχίζουν ακάθεκτα, α και ο δικός μου έχει τρελλαθεί ήδη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι από εμένα!!! Αυτό με την διάρροια παραδόξως το είχα πάθει κι εγώ σχεδόν μολις έμαθα οτι είμαι έγκυος και συνεχίστηκε 3-4 μέρες... αλλά τώρα πλέον έχω αρχίσει να ψιλοστουπώνω(σοριιιιιιιι) :lol:

Εγώ την Τρίτη θα πάω στον γιατρό!!!! Κι ο δικός μου έχει χεστεί από την χαρά του και δεν μπορώ να τον συγκρατήσω να μην το πει σε όλο τον κόσμο.....αχ την ψυχή μου έχει βγάλει!!!! Εμένα οι σουβλιές δεν με ξανα ενόχλησαν από χθες αλλά έχω τρομάξει με το στήθος μου θα φτάσω την Πάμελα στο τέλος!!!! :lol::lol::lol::lol:

Σουλάααααα που είσαι καλέ???? Πολύ πετυχημένο αυτό με την πεθερά που έβαλες στο FB! Σαν να βλέπω τον εαυτό μου κατά τον Οκτώβρη να της το λέω!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΙ????

Λέγουτε παρακαλώ????

Layla, Delayla (είναι γνωστό τραγούδι του Tom Jones!

)

αφιερωμένο για να το χορέψεις αγκαλίτσα με τον άντρα σου και το μωρούλι σας!

Δεν μπορώ να σου περιγράψω πόσο πολύ χαίρομαι για τα ευχάριστα!!!!! :D

Αυτό που πρέπει να προσέξεις καλή μου, είναι η διατροφή σου!!!! Είναι μείζονος σημασίας για την καλή έκβαση της εγκυμοσύνης σου και της ανάπτυξης του μωρουλίου σου! :geek:

Elenakioooo μην ανησυχείς για τα πονάκια!!! Εχω φάει και γω κάτι ΜΑΧΑΙΡΙΕΣ ΞΕΓΥΡΙΣΜΕΝΕΣ, σαν να με εκοβε νυστέρι! Αυτοι οι πόνοι, είναι λόγω διαστολής της μήτρας. Αμα ρωτήσεις και το γιατρό σου θα σου το πει! Ανησυχητικοί είναι οι πόνοι, αν κρατούν πολλή ώρα. Πόνοι του δευτερόλεπτου είναι διαστολές της μήτρας. Πόνοι τυπου περιόδου, είναι αυτοί για τους οποίους πρέπει να απασχολήσεις τηλεφωνικώς το γιατρό σου για να σιγουρευτείς!

Εγώ ρε κορίτσια, τι να σας πω! Το τι δυσκοιλιότητα έχω τραβήξειιιιιιιιιι :lol::lol::lol::lol::lol:

Μιλάμε τρώω ενα μανάβικο ακτινίδια, και τίποτα! Το έντεράκι μου αποκοιμήθηκε για το μωράκι μου! :lol::lol::lol: Και όταν παω τουαλέτα, βγάζουμε βεγγαλικά για να το γιορτάσουμε :lol::lol::lol:

Οι γιατροί μου, μου είπαν ότι θα χρειαστώ αργότερα μικροκλίσματα :roll::roll::roll:

Οσο για το στήθος μου.... τύφλα να έχει η πάμελα! είχα μεγάλο από μονη μου, τώρα είναι ΤΕΡΑΣΤΙΩΝ ΔΙΑΣΤΑΣΕΩΝ, προς μεγάλη ικανοποίηση του αντρα μου!!! :P;):lol:

Αλλά δεν μπορώ να το κουβαλάω!

Μιλάμε πέραν της πλάκας είναι 2κιλά!!!!

Αφου είπα στην ενδοκρινολόγο μου να τα αφαιρεί από το βάρος μου κάθε φορά :lol::lol::lol::lol:

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ 8-)

Εχω ευχάριστα!!!!!!!! 8-)

ΠΑΝΤΡΕΥΟΜΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ

Χτες πήγα και πήρα φόρεμα!!!!!!!!! Ενα καταπληκτικό, σε χρώμα Χρυσό, μακρύ, από πανάκριβο ύφασμα, και με ένα σωρό πούλιες κεντημένες! Ενα όνειρο! Λίγο τσουχτερή η τιμή, αλλά άξιζε!!!

Στις 14 του μηνός, Θα είναι έτοιμες και οι άδειες του γάμου μου, και θα πάμε να πάρουμε ημερομηνία!!!!!!!!

Σήμερα σε λίγο θα πάω για να παραγγείλω τις μπομπονιέρες μου! Και θα περάσω και από την κομμώτρια για κους κους!!!!!

ΕΙΜΑΙ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗΗΗΗη!

Χριτς! Χριτς! Χριτς! Τι τραγούδι να βάλω να το γιορτάσουμε?????

Χριτς? Χριτς? :?:roll:

Paul Anka, Oh Carol.... Aς βάλουμε, "ω, Βασίλη" (Το όνομα του άντρα μου :lol::lol::lol::lol: )

Λέει στο ρεφραιν,

"Αγαπη μου δεν θα υπάρξει άλλος γιατί σε αγαπω πολύ, μην με αφήσεις ποτε, πες μου ότι δεν θα φύγεις ποτέ, παντα θα σε θέλω καρδιά μου ό,τι και αν κάνεις, Ω βασιλάκη, είμαι τόσο ερωτευμένη μαζί σου...." (Ε καλά μη βαρατε! Το προσάρμοσα στο Βασιλάκη!!! :lol::lol::lol: )

Και αας βάλουμε άλλο ένα, για να απογειωθωωωωωωωωωωωωωω

As long as there is you, Timi Yuro.... Τα λόγια αντιπροσωπεύουν τις ζωές μας, θα το χορεύαμε στο θρησκευτικό μας γάμο!!! Είχαμε αρχίσει και χορογραφία Lux!!! Τώρα πια στα βαφτίσια του μωρού μας!!!

"... Ολη μου τη ζωή ήθελα να ανήκω, παίζοντας το παιχνίδι της υποκρισίας του σκληρού, αλλά έμαθα να ζω τη ζωή μου καινοτόμα, όσο υπάρχεις! Συνέχεια θα είμαι περιφημα, δεν θα είμαι αλλο σαν παιδί, το οποίο χτυπάει το πόδι κάτω, κρυβοντας τα όνειρα για αγάπη μεσα από την καρδιά μου, επιτέλους όλα αυτά τα όνειρα εγιναν πραγματικότητα, αφού υπάρχεις εσύ! Ζω, υπάρχω...!!!"

ΑΠΟΓΕΙΩΝΟΜΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ :D:lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!!!

ηρθα κ εγω να μπω στην παρεα σας δειλα δειλα...

μολις χθες εμαθα οτι ειμαι εγκυος. εκανα τεστακι κ βγηκε θετικο. εκανα κ αλλα 2 σημερα το πρωι για σιγουρια κ βγηκαν κ αυτα θετικα :ymparty::ymparty:

αν υποθεσουμε οτι εμεινα εγκυος στις γονιμες πρεπει να ειμαι περιπου 3,5 εβδομαδων.

θα παρω τηλ το γιατρο μου τη Δευτερα να δω τι θα μου πει....

αχχχχ χαιρομαι τοσο πολυ!!!!

μακαρι να πανε ολα καλα κ να συνεχισω να ειμαι κ εγω στην παρεα σας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

SMBOYOYOYOYMFFFFFFFFF!

Προσγειώθηκα απότομα, γιατί ξέχασα να βάλω και ένα τραγούδι για το μωρό μου!!! Ντροπή είναι! :oops:

Ολόκληρο ανθρωπάκι και το ξέχασα!!! :lol:

Be boy, Be my Baby!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mutya Byena!!!!

Ενα γλυκό τραγουδάκι για το BabySmurf, που απέμεινε να μεγαλώνει από το στρουμφοχωριό που αρχικά είχα μέσα μου!!!!

ΚΑΙ ΤΩΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΑΠΟΓΕΙΩΣΙΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ Προσδενομαιιιιιιιιιιιιιι :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τζαμπα εγραψα ενα ολοκληρο σεντονι τοση ωρα...σβηστικε :evil:

τα νευρα μου!!!!!

καλωσοριζω τις καινουριες εγκυουλες μας!!!!!!!με το καλο κοριτσια!!!!!σιγα σιγα μεγαλωνει η παρεουλα μας!!!!!!!

πρεπει μου φαινετε να φτιαξουμε ενα καλο αεροδρομιο για την ευα(γγελια)εγω ευα θα σε λεω για συντομια!!!!

με εχεις πεθανει!!!!οι σκεμπεδιακοι μου σε λιγο θα γινουν κοιλιακοι απο το πολυ γελιο τρελοκομειο!!!!

θελουμε φωτο απο το φορεμα!!!!!

με το καλο οι γαμοι σας!!!!!!!!να ειστε παντα αγαπημενοι κ ερωτευμενοι!!!!!!

κ εμεις με πολιτικο ειμαστε παντρεμενοι...παραλληλα με τα χαρτια του πολιτικου εκλεισα κ τα παντα για το θρησκευτικο γαμο οταν λεω τα παντα εννοω τα παντα...εκκλησια κεντρο φωτογραφο κομμωτρια ολα!!!!την ημερα του πολιτικου κανω το τεστ κ βγαινει θετικο!!!!πηγαμε στο δημαρχειο αντι για δυο τρεις :D 27 αυγουστου 2010 του αγ.φανουριου!!!!!περιμενα να κλεισω το πρωτο τριμηνο κ μετα τα ακυρωσαμε ολα...κ απο τοτε η ερωτηση μου απο το εγω ποτε θα γινω μανα εγινε εγω ποτε θα ντυθω νυφουλα????οεο?????η απαντηση ειναι τωρα πια ποτε :lol::lol::lol:

layla αναισθησιολογος πεθερα!!!φανταζομε θα ειναι μαζι σου στην γεννα ε???

ελενακιο ετσι ειναι!!!!αφου σκεφτομε να το εκτυπωσω κ να το δωσω στην πεθερα μου :lol::lol::lol: που να δεις με τον σιδηρο τι στουπωμα θα φας :lol::lol::lol: κ παμελα θα γινεις στανταρ!!!!μην πω κ ντολυ μπαρτον :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

δημητρουλα μου ολα μια χαρα θα πανε κουκλιτσα μου να εισαι αισιοδοξη!!!!!!λιγο ξεκουραση θελει στην αρχη μετα το τριμηνο ολα ειναι πιο ευκολα!!!!

μαρακι θα το σκεφτω κ την καρδια μου θα ρωτησω..... :lol::lol::lol::lol: τουλαχιστον απο της εντεκα μεχρι της τρεις κοιμασε εγω που κατα φαντασιαν κατουριεμε???? :lol: ολο το βραδυ βολτες στην τουαλετα παω για μια σταγονα!!!!

ραπανακι μου αγγελικο :D μια χαρα το ωραριο σου!!!!!!!

δημητρα να περνεις κανενα τοστακι μαζι σου να τρως στην δουλεια τοσες ωρες ειναι πολλες ο οργανισμος τωρα δουλευει περισσοτερο κ χρειαζεσε θερμιδες!!!!!

σημερα πηγαμε στον γιατρο μεγαλωσε το μικροσκοπικο μωρακι μας κοντευει τα δυο εκατοστα!!!!!εβαλα τον γιατρο να προσπαθησει να μαντεψει τι ειναι μου ειπε για κοριτσακι μαλλον ακουγετε!!!λεει τα αγορακια ειναι πιο βαρια η καρδια χτυπαει ντουπ...ντουπ....ντουπ....ντουπ...

ενω οι γυνεκες απο κοιλια ζωηρες :lol::lol::lol: η καρδια παει ντουπντουπντουπντουπντουπντουπ!!!!!

5-6 μαρτιου παμε για αυχενικη!!!!

με την ελενακο κ το σοφουκι ημασταν παρεουλα στις πρωτες μας εγκυμοσυνες :x:x:x τωρα ξανα μαζι!!!!με την ελενακος ειμαστε κ συμπεθερες δωσαμε τα χερια ακομη απο την κοιλια :lol::lol::lol:

για να δουμε τωρα καινουρια συμπεθεριασματα!!!!

συγνωμη αν ξεχασα καποια δεν φημηζομε ξερετε για την μνημη μου για αυτο να μην με παρεξηγητε ειμαι κ μεγαλη γυναικα :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και επειδή θα βγω απόψε με μια φίλη να της πω τα χαρμόσυνα,θα πέσει κάτω ξερή...πάρτε ένα τραγουδάκι από την αγαπημένη μου τραγουδίστρια και για όμορφες καληνύχτες αλλά και για νανούρισμα!!! :D

Καλό Βράδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol::lol::lol:

Happy μου! Ενα αεροδρόμιο - Ελικοδρόμιο με glamourατο duty free, είναι ότι πρέπει για τις προσγειοαπογειώσεις μου!!! 8-)

Δήμητρα, με το καλό!!! Αναμένουμε εναγωνίως νέα σου! Μεχρι τότε χαλαρουίτα ε??? :geek:

Layla, τελεια επιλογη!!!! :D

Ηρθε ο συζυξ! Απότομη απογείωσις!!!! :roll::D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααααααααααα σε ολες τι κανετε?εγω μολις εφτιαξα ενα πρωινακι για μενα και τον αντρουλη μου-τα 2 μου αστερακια ειναι απο χτες στην μαμα μου για να κανω καμια δουλιτσααααα-πολυ βροχηηηηηηηηηη!!!sofouki καλως ηρθες και απο μενα με το καλο να γινεις για δευτερη φορα μανουλααααααα θελει πολυ κουραγιο στο λεω εγω που ο ενας ειναι 3 ετων και ο αλλος 1 ετους αστα να πανε αλλα η βοηθεια απο τις γιαγιαδες ειναι πολυ καλη Layla με το καλο να γινεις νυφουλα σε 2 μηνες η πεθερα σου εεχει τετοια ειδικοτητα?τυχερη εισαι θα ξερει πολλα οσο για τα πονακια και τα πρηξηματα θα τα εχεις

καλε τι ευχαριστα νεα ειναι αυταααααααααααααααααααααααα παντρευεσαι και συ τι γινεται εδω?????????αντε και συ με το καλο ωραια μερα για αδειες 14 φλεβαρη εγω τοτε δηλ 14 φλεβαρη του 2008 ειχα αραβωνιαστει αχ τι ωραιες αυτες οι ετοιμασιες του γαμου βεβαια ετσι και παντευομουν τωρα ουτε τα μισα δεν θα εκανα λογω κρισης ενω τοτε δεν υπολογιζε ο αντρουλης μου τιποτααααααααα ολα γιναν οπως τα θελαμεεεεεεεεε να βγαλεις φωτογραφια με το φορεμα να σε δουμεεεεεεεεεεε

dimitroula 78 γεια σου και με το καλο να φερεις και συ σε 9 μηνες παρα κατι ενα υγειεστατο μωρακιιιιιιι οτι θες εδω ειμαστε ευχομαι ολα να πανε καλα

πανεμορφη HAPPYYYYYYYYYYYYYYYYYY ακουσατε καρδουλα και σου πε μαλλλον κοριτσακι ????????αχ τι καλα ευχομαι να βγει αληθινος αχ μακαρι να μου το λεγανε και μενα χι χι χι χι χι χι χι εγω την τεταρη το πρωι εχω αυχενικη για να δουμε τι θα μας πει για το καινουργιο μας σπορακι εχω μια μικρη αγωνιαααααααααααααααααααα αλλα την τεταρτη θα μπω και φυσικα θα σας πω τα νεοτερααααααααααααααααααααα για την ωρα παω να κανω δουλιτσες

φιλακια σε ολες τις κοιλιτσες ματς μουτς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ανυπομωνω να ερθει η τεταρτη να μαθουμε το φυλο του πρωτου σπορακιου!!!!αντε να αρχισουν κ τα καινουρια συμπεθεριασματα σιγα σιγα!!!!

σοφουκι φανταζομε θα ειναι λιγο δυσκολα στην αρχη προβλεπω πολλες μερες κ νυχτες αυπνες με νευρα κλαμματα κ το μαλλι καρφακι....κουραγιο μας λοιπον!!!εχω κλεισει για καλο κ για κακο ενα δωματιο στο δρομοκαιτιο ισως να μου χρειαστη :lol::lol::lol::lol:

θελω το δευτερο να καταφερω να το θηλασω οχι τιποτα αλλο αλλα αυτο το πλυνε μπουκαλια αποστειρωνε εχε παντα ετοιμο ζεστο νερο στην σωστη θερμοκρασια βαλε τοσες μεζουρες ουφ!!!!το βαρεθηκα....ασε που ο θηλασμος θα μας βγει πολυ πιο οικονομικος τζαμπα δηλαδη :lol::lol::lol: κοριτσια που τωρα για πρωτη φορα θα γινετε μανουλες ενημερωθητε οσο περισσοτερο μπορειτε γιατι αν περιμενετε να σας βοηθησουν στο νοσοκομειο....καληνυχτα!!!!!

ευα προτειμω στο φανταστικο μας αεροδρομιο να ειναι σκετο free!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

βαριεμεεεεεεεεεεεεεεε

εχω κ εγω ενα σωρο δουλειες κ δεν λεω να σηκωσω τον ποπο μου να τις κανω...βρε ραπανακι δεν ερχεσε κ απο εδω μια βολτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!! πως περασατε το σαβ-κο?? εμεις ειχαμε δωσει το μικρο στην πεθερα μου και λιωσαμε στο κρεβατι κ στην ξαπλα... εχει κ αυτον τον κωλοκαιρο κ δεν σου κανει καρδια να κανεις τιποτα βρε παιδι μου... αμαν!! τωρα πηγε ο αντρας μου να τον φερει.

αστα happy... κι εγω τα σκεφτομαι κ ωρες ωρες με πιανει ενα απιστευτο αγχος... αλλα τι να κανουμε?? γερα να ναι κ θα μεγαλωσουν καααποια στιγμη... :D:D:D εχουμε κ ιδια πητ εεε??? :D:D;);)

εγω η αληθεια ειναι οτι δεν ξερω αν κουραζει περισσοτερο η αποστειρωση ή ο θηλασμος... στον πρωτο θηλασα 1 μηνα με απιστευτο ζορι, υπεφερα μιλαμε! χαλια! με το μπουκαλι μια χαρα βολευτηκαμε ολοι. με εξυπηρετησε παρα πολυ κ ο θερμαντηρας της αβεντ που μου ειχαν κανει δωρο. ολο το 24ωρο ειχα νερο στη σωστη θερμοκρασια. πολυ τον ευχαριστηθηκα!!

αυτο που με προβληματιζει περισσοτερο απο ολα ειναι αυτες οι πρωτες μερες με το μωρο στο σπιτι... πωπω... το σκεφτομαι κ ανατριχιαζω... περασα κ μια επιλοχεια καταθλιψαρα στο πρωτο, αφηστε τα, τα σκεφτομαι κ με πιανει η καρδια μου... ελπιζω αν και ειναι νωρις ακομα, αυτη τη φορα να πανε καλυτερα τα πραγματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα σε ολες τις μελλουσες μανουλες!!!!!καλη τελειομηνη εγκυμοσυνη σας ευχομαι!!!διαβασα ολες σας τις σελιδες :):):) ειμασταν κ εμεις σε αυτην την φαση κ πιστεψτε με πολυ γρηγορα περνανε οι βδομαδες!!! καποια κοπελα ανεφερε για πονο στο στηθος..ναι οντως ποναει πολυ κ οι ρωγες επισης.ραπανακι τα λεγαμε κ στο αλλο ποστακι,καλη εξεταση σας ευχομαι την τεταρτη και απ'οτι βλεπω κ στα αλλα κοριτσια το ιδιο ευχομαι!!!!!!!να ειναι ολα τελεια!!φιλακια σε ολες κ απολαυστε τα σπορακια σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααααααααααα σε ολες τις πανεμορφες κοιλιτσες μικρες η μεγαλες στρογγυλες η μυτερες χι χι χι χι χι τι κανετε ?????εγω στην δουλιτσαααααααααααα η ατμοσφαιρα εδω στο κεντρο της αθηνας ειναι χαλια απο τα τοσα που ριξανε χτες αλλα δυστηχως παρολη την κατασταση μου στην δουλεια πρεπει να ρθωωωωωωωωωωω

θα μπω ξανα οταν παω σπιτι

φιλακια πολλα σε ολες σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από εμέναααααααααααααααααααααα!!!! :D

Ουφ! Δύσκολο το ταξίδι σήμερα, πολλές αναταράξεις!!!

Ραπανάκι μου νοστιμότατο, πολύ ωραία ευχη! :lol::lol::lol:

Happy, Το σκέτο free ειναι ομολογουμένως πολυ μπροστα 8-) Το υιοθετούμε πάραυτα!!! :lol::lol::lol:

Δελφινάκι καλώς σε βρήκα και γω :geek: Δεν μου λές??? Εσύ που είσαι μεγαλύτερη από μένα (σε βδομάδες εννοώ καλέ :lol::lol::lol: ) η κοιλιά μου πότε θα μεγαλώσει οεο??? Ειναι μικρή, ίσα που φαίνεται και όλο χάνω βάρος! Φοβάμαι μήπως κάτι δεν πάει καλά!!!! :roll: Για διαφώτησε με σε παρακαλώ :D:shock: Καλέεεεεεεεε! Σιγά το φως! Μισό να βάλω γυαλιά 8-) , έλα.. το έριξες όλο στα μάτια μου! :lol::lol::lol:

Σας φιλώωωωωωωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!

ΥΓ: Laylaaaaaaaaaa θέλω και γω πεθερά γιατρόοοοοοοοοοοοοοοοο! :D

ΙΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΥΟΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΣΒΒΒΒΒΒΒΒΒΒΒΒΒΒΒΒΒΒΒΒΒΒΒΒΒΟΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μανουλες!!!miss-Yakinthos εμενα αρχισε η κοιλιτσα να φαινεται στον 3ο μηνα γιατι ημουν πολυ αδυνατη..46κ..εβαλα 10 μεχρι τωρα.. ειναι τελεια τωρα.γιατι το αισθανομαι συνεχεια!!κλωτσαει η μπουμπου μου!!!στην 18η βδομαδα θα νιωσετε ελαφρα χτυπηματακια!! εγω ειμαι στο ποστακι καλοκαιρινα σπορακια ιουνιου-ιουλιου-αυγουστου. το πασχαλιτσακι σε αυτο θα την βρεις miss-Yakinthos.. κοριτσια καλη συνεχεια!!!!!!!!!!!τα λεμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλήμερα όμορφες!!!! Αύριο πάμε γιατρόοοοοο :):):):):):):)

Καλώς ήρθατε κ οι υπόλοιπες στην παρέα μας!!! Άντε γίναμε πολλές!!!!

Εμένα αν και είναι πολύ νωρίς, αρκετοι το έχουν καταλάβει γιατί το στήθος μου έχει γίνει τρομακτικό ήδη :lol::lol::lol::lol::lol: αν και είχα λιγάκι κοιλίτσα από φυσικού μου έχω κάνει πρηξίματα νομίζω κ φούσκωσε κι άλλο.... :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...