Μετάβαση σε περιεχόμενο

κυστη με υγρο στο αιδοιο

fishaki

Recommended Posts

γεια σας,

εδω και καποιους μηνες εχω ενα φουσκωμα στο αριστερο εξωτερικο χειλος του αιδοιου μου!ταυτοχρονα στην ιδια πλευρα κατω πολυ χαμηλα στην κοιλια παρατηρω πρηξιμο σε σχεση με τη δεξια πλευρα!επισκεφτηκα τη γυναικολογο μου, αφου εκανα και υπερηχο ανω και κατω κοιλιας και εξετασεις αιματος(ηταν ολα φυσιολογικα)και μου αφαιρεσαι το υγρο απο το πρηξιμο στο αιδοιο!!μου ειπε οτι αν ξαναπρηστει να ξαναπαω!ξαναπρηστηκε,ξαναπηγα,μου το αφαιρεσαι και εδω και καποιες εβδομαδες ξαναπρηστηκε!

να σημειωσω εδω οτι δεν ειναι βαρθολινιτιδα γιατι την ρωτησα και μου ειπε οτι η βαρθολινιτιδα ειναι πιο κατω και πιο κοντα στον κολπο,ενω το δικο μου βρισκεται στο υψος της κλειτοριδας περιπου!επισης δεν με ποναει καθημερινα,ισως με ενοχλει που και που κατα τη διαρκεια της σεξουαλικης επαφης!και τελος οταν η γιατρος μου αφαιρουσε το υγρο,αυτοματα ξεπρηζοταν και το φουσκωμα που φαινεται στο κατω μερος της κοιλιας μου!

τωρα που ξαναπρηστηκε η γιατρος μου με συμβουλεψε να επισκεφτω χειρουργο,οχι τοσο για το υγρο της κυστης γιατι αυτο οπως ειπε μπορουμε να το αφαιρουμε σταδιακα με τον ιδιο τροπο(δηλ με συριγγα)αλλα περισσοτερο για να διαπιστωσει ο χειρουργος τη σχεση μεταξυ των δυο πρηξιματων!τι μπορει να ειναι τελικα??να ανησυχησω??

συγγνωμη για το μεγαλο κειμενο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι ειναι συχνο φαινομενο το ειχε μια φιλη της ανοιξε λιγο περισσοτερο αφαιρεσε το υγρο εκλεισε με δυο ραματα και δεν το ξανα επαθε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

• Προσθήκη...