Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΒΑΦΤΙΣΗ ΚΑΙ ΓΑΜΟΣ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ!HELP!!!


beboulino

Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια!

Το καλοκαιρι θα βαφτισουμε το κοριτσακι μας και θα κανουμε και τον θρησκευτικο μας γαμο.Εχω μεσανυχτα απο τιμες,δεν ξερω που να βρω μπομπο,προσκλητηρια,νυφικο κλπ....Γενικα δεν εχω ιδεα! :lol: Θα ηθελα την βοηθεια σας μηπως αρχισω να οργανωνομαι λιγο.Δεν εχω κανει τιποτα ως τωρα!Καθε προταση και πληροφορια ειναι ευπορσδεκτη! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 58
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εγω εκλεισα γαμοβαφτιση 5 μαιου!!!!λοιπον νικη εγω προσκλητηριο εκανα με μια γνωστη μου γραφιστρια οπως ακριβως το ηθελα.εξωφυλλο γραφει παντρεμενοι με παιδι και εχει σκιτσακι εμενα και την μπεμπα να κανουμε κουνια και ο μπαμπας να μας κουναει.απο μεσα εχει 2 αεροστατα και ενα γραφικο εκκλησακι με τα ονοματα μας.θα μου βγει 1 ευρω το ενα.

μπομπονιερες παιδικες θα κανω 80 κομματια οι οποιες ειναι κρεμαστρα με πριγκηπισσα και πριγκηπα.θα μου βγουν 100 ευρω συνολο.και θαχω και χωνακια με ζαχαρωτα.και για τον γαμο απλο λευκο τουλι με κιτρινη κορδελα ή οργαντζα με 0.80 το κομματι.επανερχομαιιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου!!

Ξεχασες να μας πεις σε ποια περιοχη μενεις, Για να μπορω να σου προτεινω.

Εγω εχω εναν πολυ καλο φωτογραφο στο Ιλιον που μου εκανε ψηφιακο αλμπουμ στο γαμο τελειο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Georgi μενω Ροδο,οποτε αν μπορειτε να μου προτεινετε καποια σαιτ στο ιντερνετ...

Παρασκευη,εχει κανενα σαιτ η γραφιστρια;Ακουγεται τελειο το προσκλητηριο.Και η μπομπο πολυ οικονομικη,απο που την πηρες;

Εγω σκεφτομαι να κανω μονο μια μπομπο και καποια χωνακια ή γλυφιτζουρια για τα παιδακια.Μαλιστα σκεφτομαι και τους παπυρους απο το "Χαμογελο του παιδιου".

Με νυφικο τι εκανες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παρασκευη,δεν βαζεις καμαι φωτο του προσκλητηριου;Αν θες φυσικα...Βαλτην στην ομαδουλα μας. ;)Οι τμες για φωτογραφο που κυμαινονται;Παιρνου παραπανω αν ειναι 2 μυστηρια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σιγουρα Νικη μου θα περνουν παραπανω και για τον γαμο.εγω οπως σας ειπα για φωτο και βιντεο βαφτισης θα δωσω 700Ε.Με 1 μεγαλο ψηφιακο αλμπουμ με 100φωτο,ενα μικρο για την νονα και 2 dvd.

ενα καλο site με φτηνα προσκλητηρια ειναι αυτο

http://www.appeler.gr/

για μπονιερες θα ψαξω απο το νησι να σου πω την αληθεια απο εκει που θα κανω και τον στολισμο της εκκλησιας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραιο το σαιτ αλλα δεν βλεπω να εχει προσκλητηρια για γαμο και βαφτιση μαζι... :roll:

Τονια θα σου δωσει τις φωτος και σε σιντι;Δεν τις δινουν συνηθως αλλα εγω τις θελω! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νικη λογικα περνουν παραπανω οι φωτογραφοι για 2 μυστηρια γιατι εχουν να φτιαξουν παραπανω αλμπουμ κ ειδικα τα ψηφιακα που κοστιζουν...αλλα νομιζω πως μπορεις να τους ζητας να σου κανουν καλυτερη τιμη εφοσον θα καλυψουν δυο μυστηρια ;););) για μπομπο καλα το σκεφτηκες...ζαχαρωτα για τα παιδακια που σιγουρα θα το ευχαριστηθουν κ μια απλη μπομπονιερα για τους μεγαλους....

αχ τι ωραια που θα ειναι...θα την εχετε κ παρανυφακι την εβελινα!!!

θα σου βαλω σαιτ που βρηκα γι κειενακια....σε μερικα εχει κ προσκλ.

http://prosklitiria.unigrafico.gr/keime ... gamou.html

http://www.miocanto.gr/el/products/wedd ... tation/all

http://www.appeler.gr/prosklitiria/1/1/ ... gamou.html

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νικη μου ηρθε ιδεα για χρωματισμο....επειδη εχεις γαμο κ βαφτιση θα μπορουσες να επιλεξεις το λιλα σε συνδιασμο με λευκο ή γκρι,ασημι...να στολισεις κ για τον γαμο με αυτο το χρωμα κ τα στοιχεια της βαφτισης ;);) εγω αρχικα αυτο το χρωμα ειχα σκεφτει για την βαφτιση αλλα επειδη δεν ειχα βρει οσα ηθελα σε λιλα τελικα το αφησα ροζ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αα καλα απο κειμενακια ενα σωρο εχω πειτε μου θεμα και σας γραφω...τα μιοκαντο εχω και εγω που ειναι φτηνα...ξεκινανε απο 70λεπτα το τμχ χωρις εκτυπωση..τωρα απο φωτογραφο εχουν διαφορες προσφορες ειδικα τωρα με την κριση ψαξε να βρεις την καλυτερη...θα βρεις σιγουρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια φιλη σε παρομοια κατασταση εκανε ενα αλμπουμ!Τελειωνει το ενα μυστηριο και ξεκινα το δευτερο δεν εχει και πολλες διαφορετικες φωτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαελα ευχαριστω για τα σαιτ!Μεσα στο μυαλο μου εισαι!Λιλα με ροζ σκεφτομουν!Ποσο παει ενα σετ βαφτιστικα κοριτσια;Ενας λευκοχρυσος σταυρος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα μονα λεφτα που πραγματικα τα χαλαλιζω,ειναι για τον φωτογραφο!Θελω ωραιο αλμπουμ και φωτογραφιση της μικρης,καλλιτεχνικη.Εκτος απο τα μυστηρια δλδ...

Ινα αυτο με το ενα αλμπουμ δεν το εχω ακουσει!Θα ρωτησω ομως...

Ευη τι εννοεις εχεις τα μιοκαντο;Στο μαγαζι;Αν ειναι πες μου,μαλλον απο το ιντερνετ θα τα παραγγειλω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βαφτιστικα και σταυρο τα παιρνει ονονος κανονικα.Σου εχει αφησει το ελευθερο να διαλεξεις εσυ;

Απο σταυρο θα σου πω που θυμαμαι καλυτερα μιας και εχω 2 βαφτηστηρια μου πηγε στα 400Ε με την αλυσιδα,Λευκοχρυσος του οικου Τριαντος.

Τα βαφτιστικα κομπλε μαζι με κουτα,λαμπαδες,λαδοπανα κλπ αλλα τοσα αν θυμαμαι καλα.

Πειτε μου καμια ιδεα για χρωματα στα μπαλονια.Ελεγα για γαλαζιο με κιτρινο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι αυτα εχω γιατι ειναι οικονομικα να παρεις ενα μακροστενο μωρε στο κατω κατω κανεις δεν κραταει πρ/ριο..αυτο που θα μεινει ειναι οι φωτο και ο στολισμος που θα ειναι για παντα στο βιντο και θα το βλεπεις...γνωμη μου παντα...εγω τι να πω...απο χρωμα κατι που σιγουρα δεν περιμενετε....ροζ με φουξια....χαχαχαχα....το θεμα σας το ειπαααα δεν σας το ειπα???χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οσο για το πακετο με βαπτιστικα εξαρτατε απο το τι θελεις...πχ τα ρουχαλακια για τα κοριτσια ειναι γυρω στα 200 ευρω και ανεβαινουν αναλογα με την εταιρεια τα παπουτσακια απο 60-80 ευρω λαδοπανα απο 50 ευρω και κουτια απο 60ευρω περιπου εγω προτεινω ρουχαλακια και παπουτσακια καλα να τα ευχαριστηθει το παιδι και λαδοπανα και τα υπολοιπα να ειναι απλα το σιγουρο ειναι οτι τα ξυλινα κουτια με ασορτι λαμπαδες ανεβαζουν πολυ την τιμη αν εχεις να τα ξοδεψεις φυσικα ειναι πανερμοφα αλλα και τα απλα χαρτινα κουτια ειναι πολυ ωραια...θα βαλω καμια φωτο να παρετε καμια ιδεα αμα θελετε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νικη εχει στο facebook την λενε Agapidou Dalli.θα το βαλω στην ομαδα μας να το δεις αλλα δεν ειναι ολοκληρωμενο.

τις παιδικες θα τις παραγγειλω συντομα απο το http://www.eshopgamou.gr ή θα παω να τις παρω γιατι ειναι απο θεσσαλνικη να τις δω και απο κοντα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εβαλα το προσκλητηριο στην ομαδα στο αλμπουμ τις μπεμπας.

κοριτσια εγω αντι για κουτι βαφτισης κτλ θα τις παρω βαλιτσα παιδικη τρολευ να την εχουμε για τα ταξιδια μας!!!μαλλον απο το http://www.mypetitboutique.eu/ θα φερουν σε λιγες μερες και μου αρεσει πολυ αυτη με την πεταλουδα.αααα μαλλον την εμφανιζει μονο στην σελιδα τους στο facebook και λεει οτι σε καμια 10ρια μερες θα την φερουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παρασκευη εγω απο αυτο το σαιτ πηρα ολα μου τα υλικα για να φτιαξω τις μπομπο/προσκλ μονη μου περιπου 130 κομματια...πηρα επισης κ τα χωνακια για τα ζαχαρωτα των παιδιων (70τμχ) κ τα κουφετα κ τα ζαχαρωτα κ τα κουτακια των γλυκων (250 τμχ) που θα τα διακοσμησω μονη μου...για την ωρα μου εχουν κοστισει ολα αυτα 274Ε συν περιπου 150 ευρω τα γλυκα απο το ζαχαροπλαστειο που βρηκα....παμε στα 424Ε για ολα ;););) νομιζω πως ειναι καλα...τι λετε? τωρα μου μενει μονο ο στολισμος να ψαχτω...ρωτησα σε μια φιλη αλλα μου φανηκαν πολλα 120Ε για κολυμπηθρα κ ενα τραπεζι για τα γλυκα...τραπεζι χωρις τεντα ή ομπρελα...σκετο...θα ρωτησω κ αλλου...εσεις για στολισμο ποσο βρηκατε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μιχαελα και γω μονη μου θα τις δεσω ε ναι θελω νασχοληθω πολυ και μαρεσει!ποτε βαφτιζεις εσυ δεν θυμαμαι?τα χωνακια θα τα φτιαξω μονη μου,ειναι πανευκολα!θα μου κοστισουν 5 ευρω με απλο κιτρινο κανσον χαρτονι με θα κολλησω το ονομα της.θα κανω γυρω στα 30 δεν εχουμε πολλα παιδακια.απλα τις παιδικες μπομπο θα κανω 80 για τις κυρες που θα θελουν να εχουν κ θα παρουν με το ζορι...καταλαβαινεται..

σουπερ θα σου βγει η βαφτιση,ομορφα και οικονομικα!εμεις δεν θα στολισουμε μας το απαγορεψε ο παππας αλλα δεν με χαλαει καθολου γλιτωσα απο ενα εξοδο.μας επιτρεπει για τον γαμο 2 ανθοστηλες και την λαμπαδα βαφτησης εννοειται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πες το ψεματα...ενα επιπλεον εξοδο ειναι κ αυτο...η κοπελα που ρωτησα για την κολυμπηθρα μου ειπε 40Ε με ρανερ κ κποια στοιχεια πεταλουδας...με αληθινα λουλουδια παει πιο ακριβα...κ το τραπεζι 80...αν ηθελα με ομπρελα παει 100 κ με τεντα 120....αν δεν βρω πιο φθηνα σκεφτομαι πολυ σοβαρα να παρω ρανερ κ γαζες κ να τα φτιαξω μονη μου κ να πω σεδυο φιλες να μου τα βαλουν....θα ρωτησω αργοτερα κ απο εκει που θα παμε για ταβαφτιστικα με την νονα μηπως κ κανουν αλλη τιμη ;););)

κ εμενα μην φανταστεις...τα παιδακια ειναι γυρω στα 50 αλλα κανω παραπανω γιατι σιγουρα θα περνουν κ για τα εγγονια...κ αν περισσεψουν θα τα μορασω στα παιδακια φιλων κ στο σχολειο της μικρης ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...