Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2012


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 999
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πασχαλιτσάκι δεν ξέρω να σου πω αν αλλαζουν ώρα οι ναυτίες πάντως εμένα μονίμως βραδυνές ήταν :)

xtinaki ισως σε βοηθήσει με τις αναγούλες αν τρως κάνα κρακεράκι, καμια φρυγανίτσα ή στη χειρότερη αν τα βγάλεις οπως λέει το Πασχαλιτσάκι υπομονή αυτό δείχνει οτι το σποράκι σου μεγαλώνει άλλωστε σε μερικές βδομάδες τα συμπτώματα υποχωρούν

Καλό βράδυ σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδω ειμαι εδω ειμαι απλως χαλασε το λαπτοπ και μου πηρε 3μερες να το φτιαξω. αυριο ελπιζω να σας πω αναλυτικα τα νεα μου (αν και δεν εχω νεα μονο τρεχω απο δω και απο εκει) και να σας σχολιασω ολες σας και φυσικα να ανανεωσω τη λιστα μας με τα καινουργια κοριτσια και να περασω ημερομηνιες(ισως να μη τα καταφερω παλι να μιλησουμε)

φιλακια πολλα σας σκεφτομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ!!ΕΙΧΑ ΝΑ ΜΠΩ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΔΑ ΠΟΣΕΣ ΠΟΛΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ! ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΜΑΣ!!

ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 7 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΕ ΠΗΤ 29/8! ΑΚΟΥΣΑΜΕ ΠΡΟΧΘΕΣ ΚΑΡΔΟΥΛΑ, ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΟΛΥΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΙ ΑΚΟΥΓΑ ΓΙΑΤΙ ΜΠΕΡΔΕΥΟΝΤΑΝ ΜΕ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΠΑΛΜΟ! ΘΑ ΠΑΜΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΞΑΝΑ ΝΑ ΤΟ ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ.

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ. ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΔΒΟΜΑΔΑ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΛΙΓΑ ΡΟΖ ΥΓΡΑ ΣΤΟ ΕΣΩΡΟΥΧΟ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΥΝΕΣΤΙΣΕ ΞΑΠΛΑ.ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΑΝΗΣΥΧΗΤΙΚΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ?ΑΝΥΣΗΧΩ ΠΟΛΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia k apo mena... oxi elena den mou stamatisan ta fternismata...k twra teleutaia voulonei k to auti mou kathe proi san koufi niwthw... gia tis nauties koritsia den kserw na sas pw egw panta vradu eixa pantos eixa paratirisei oti ama epeina tin wra pou anakateuomoun foliko oksi den ta evgaza den kserw ama isxuei omws sta alitheia k to tsai me anakoufize afou ta evgaza omws... k polles fores anakatebomoun perissotero an meta to fagita epina polu nero.. maraki les na isxuei auto giati egw eixa diavasei gia ta dhmosia oti tha isxusei kati tetoio tha paw sto ika se kamia vdomada gia na vgalw bibliario k tha rwtisw ti dikaioumaste k tha sas pw....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ε............ και φυσικα να ανανεωσω τη λιστα μας με τα καινουργια κοριτσια και να περασω ημερομηνιες

Καλημερα Αλεκα. Αν θελεις βαλε ημερομηνια σε εμενα για το επομενο ραντεβου που εχουμε με τον γιατρουλη....... ειναι στις 20/1. Αντε να περασουν οι μερες να σε δουμε καρδια μου.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 7 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΕ ΠΗΤ 29/8! ΑΚΟΥΣΑΜΕ ΠΡΟΧΘΕΣ ΚΑΡΔΟΥΛΑ, ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΟΛΥΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΙ ΑΚΟΥΓΑ ΓΙΑΤΙ ΜΠΕΡΔΕΥΟΝΤΑΝ ΜΕ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΠΑΛΜΟ! ΘΑ ΠΑΜΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΞΑΝΑ ΝΑ ΤΟ ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ.

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ. ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΔΒΟΜΑΔΑ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΛΙΓΑ ΡΟΖ ΥΓΡΑ ΣΤΟ ΕΣΩΡΟΥΧΟ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΥΝΕΣΤΙΣΕ ΞΑΠΛΑ.ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΑΝΗΣΥΧΗΤΙΚΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ?ΑΝΥΣΗΧΩ ΠΟΛΥ.

Γεια σου Σισσακι. Δεν ειναι η πιο ομορφη μελωδια του κοσμου η καρδουλα του μωρου σου........ εγω οταν πρωτοακουσα του πριγκιπα μου την καρδουλα εκλαιγα απο τη χαρα μου. Σε αυτο το μωρακι ημουν πιο συγκατημενη γιατι ηξερα τι να περιμενω.

Ο γιατρος καλα σου ειπε να ξαπλωσεις. Πιθανον αν συνεχιστουν να σου δωσει και λιγη προγεστερονη. Εγω στον πριγκιπακο μου ειχα οχι απλα ροζ αλλα κοκκινα υγρα για περιπου 2 μηνες. Πηρα μεχρι την 12 εβδομαδα προγεστερονη και μετα σιγα σιγα αρχιζαν να ελλατωνονται. Εγω να φανταστεις τα ειχα καθε μερα και ηταν πολυ ψυχοφθορο. Ο γιατρος δεν μου ειχε πει ξαπλα απλα να κινουμαι στον χωρο του σπιτιου μονο και φυσικα να μην κανω σχεδον τιποτα. Στην περιπτωση μου δεν ειχα αποκολληση, πιθανον να ηταν απο διαταση της μητρας ή απλα οργανικο.

Το πιο πιθανο ειναι να σου σταματησουν. Ολα θα πανε καλα :):):):):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗ ΔΕΚΑΤΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑΣ.ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΑ ΑΠΟΒΑΛΕΙ ΠΡΙΝ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΕΧΩ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΒΙΕΣ ΑΝ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.(ΑΝ ΕΞΑΙΡΕΣΩ ΤΙΣ ΑΝΑΚΑΤΩΣΟΥΡΕΣ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΡΑΒΗΓΜΑΤΑΚΙΑ ΧΑΜΗΛΑ ).

ΕΛΠΙΖΩ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ..ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΟΛΩΝ ΣΑΣ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia mou.sissy mou na kaneis oti sou leei o giatros xapla kai progesteroni kai egw eixa dei ligo aimataki apokollisoula eixa kai imoun xapla 3 vdomades meta perpatousa ligo mesa sto spiti min anusixeis kouklitsa mou tha perasei na prosexeis mono

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia!!!oso mporeite na prosexete..oti sas leei o giatros..to na meinei to spiti ligo ano kato,den mas pareksigi kanenas..alekaaaaaaaaaaaa........pame gia kainourgio laptop???!!!!2-2 exo gia vita epipedou..piga egrapsa ta farmaka ston giatro..parepiptontos,vrika en site gia aytous pou den exoun asfaleia..alla... einai www.stiriksi ygeias..einai 100e to xrono k kaneis oles tis eksetaseis sxedon dorean..symetoxi mporei na einai gyro sta 3e..gia tin genna se kliniki,ean einai 1600e,ayti plironoun 15% k sun tin asfaleia sou pou einai 50%..dld sta 1600e ta 1000 einai kalumena.gia ta idiotika maieftiria pou eipan oti tha einai dorean entos tis bdomadas logika tha to mathoume..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia!

Pwpw ontws giname polles. Ante polla kalokairina mwrakia!

xtinaki to eida to ntokimanter extes to bradu...para polu wraio. Aksizei na to deite an exete xrono.

Gia tis anagoules auto pou kserw oti kanei kalo einai na min trws megala geumata...alla oute na afineis adeio to stomaxi. Mikra kai suxna geumata alla na einai sterea oxi polu ugra.

Maxim nai kai egw me to fternisma sunexizw ston idio ruthmo...tha rwtisw to giatro mou tin Triti...gia rwta kai esu otan pas na doume ti tha pei kai o enas kai o allos.

Ante pernane oi meres, se 5 meres tha dw to sporaki!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ την ανανεωσα και ησυχασα!!! παω να παρω τη μικρη απο το σταθμο και ισως τα πουμε το βραδακι οταν θα ξαπλωσει η σκατουλα μου

Κοιλιτσες μου που μας ηρθατε τωρα βαλτε τα στοιχεια σας ΠΗΤ, ποτε θα ξαναδειτε το γιατρο και τετοια ωστε να ειμαστε ΚΟΠΛΕ!!!! εδω ειμαι εγω δεν σας ξεχναω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσια μολις καθησα, η σαντυ κοιμαται και ο μπαμπας μου φτιαχνει το αυτοκινητο μου. τοσες μερες το ειχαμε για σερβις και τελικα τιποτα δεν εφτιαξαν και μας πηραν και ενα καρο λεφτα και με εχει ριξει πολυ ψυχολογικα γιατι τοσο τρεξιμο και τοσα λεφτα για το τιποτα....

το λαπτοπ το ειχε σκαλιξει ο αντρουλης μου και δεν δουλευε το νετ 3 βραδια μου πηρε να το φτιαξω αφου τα πρωινα μου τα ειχα κλεισμενα με το αυτοκινητο και τα απογευματα μου με τη μικρη στο σπιτι.

πραγματικα το μονο που θελω ειναι να ξαπλωσω και να σηκωθω αυριο να παω να δω το νινακι μου στις 9το πρωι εχω ραντεβου και να μη με νοιαζει αν το αυτοκινητο ειναι ενταξει ή οχι. μου εχουν πεσει πολλα πραγματα στο κεφαλι μου που παει να σπασει....

εγω αν και εχω και πρωτο ζουζουνακι προβλημα με το υπνο δεν εχω, το πρωι πηγαινει παιδικο, δεν μου εχει κρυωσει, δοντια δεν εχει βγαλει και το βραδυ κοιμαται στο δικο της κρεβατι (οχι κουνια) απο τις 9 και κατι μεχρι τις 8 το πρωι σερι (αν κλαψει περιμενω πρωτα να δω τι θελει- πιπιλα- τη βρισκει και ξανακοιμαται), αν επιμενει το κλαμα πηγαινει ο μπαμπας.

βοηθεια οταν ηταν μωρο δεν ειχα απλως αλλαξαμε βαρδιες με το μπαμπα της και ετσι το πρωι ηταν μαζι μου(πρωι δουλευε ο μπαμπας μας) και το βραδυ εμενε με το μπαμπα της και εγω δουλευα βραδυ. ετσι και τωρα με τα δυο θα γινει απλως η σαντυ θα ειναι στο παιδικο και θα ειναι πιο ευκολο και μονο το σαβ/ριακο θα την περνουν μονο τη σαντυ οι γονεις μου οχι το μωρο.

εμετους ειχα διαφορες ωρες ποτε την ιδια (εκτος αν ηταν μολις ξυπνουσα), φτερνισμα ειχα λιγο στη αρχη και αυτο με τη αναπνοη (βαριανασαινω) το εχω ακομη. γενικα οτι δεν ειχα στη πρωτη εγκυμοσυνη τα επεκτησα τωρα. καφε πινω και ντεκαφεινε αν και ειναι πιο επεξεργασμενος αλλα και νες και γαλλικο

σισσυ μου μεινε ξαπλα σε παρακαλω και θα περασουν ολα... και εγω περασα τα ιδια στη σαντυ και εκανα και ενεσεις και ημουν και ξαπλα εκτος απο το ουτρογκεσταν που επινα.

τελικα ειμαστε πολλες οι δευτερες μανουλες αντε να υπαρξουν κοριτσια που θα γινουν τριτομανουλες :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια και από εμένα!

Καλωσόρισαν οι καινούργιες μανούλες!! Σίσσυ κάνε αυτό που σου λέει ο γιατρός σου!!! Εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα μια μικρή αποκόλληση αλλά με λίγη ξεκούραση όλα καλά πήγαν!

Σχετικά με η δύσπνοια μίλησα και με τον γιατρό μου και λέει ότι είναι σύμπτωμα...αυξάνονται οι αναπνοές μας και προσπαθεί ο οργανισμός μας να προσαρμοστεί...Δε λέει το είχα και στην πρώτη εγκυμοσύνη αλλά όχι σε τέτοιο βαθμό.Τέλος πάντων, υπομονή, τι να κάνουμε?

Σήμερα έκλεισα ραντεβού με τον γιατρό στις 26/01, άντε να περάσουν οι μέρες...

Φιλάκια πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο μένα

Καινούριες μανουλες καλως ήρθατε στην παρέα μας ολα καλά θα πάνε να μην έχετε άγχος. Πολλά γερά μωράκια θα έχει το φετινό καλοκαιρι....

Εγώ παλι ανακατωσούρες και σήμερα

Καλο βράδυ πάω για υπνο γιατι δεν αντέχω άλλο [smilie=sleepy1.gif][smilie=sleepy1.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas gkastroules egw to spourtouki twra gurisa eksw hmoun me tis files mou.. sissi sto spiti k krevati min kaneis tpt..... maraki den mou to vgazei auto to site pou evales pws einai akrivos? tha rwtisw k egw gia fternisma an k egw to eixa kata diastimata k prin tin egkumosunh alla oxi toso poli... koritsia egw mallon tin arpaksa simera apo to prwi trexei psilo i muti mou....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα εγκυουλες μου.

Αχ τι ωραια που ηρθε η Παρασκευη :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG: Σαββατοκυριακο που θα ειναι και ο μπαμπας μας εδω οοοοοοοοοοοολη μερα θα ξεκουραστω και εγω λιγακι. Την Τεταρτη που μας ερχεται θα ερθει και η μανουλα μου για 2 μερες να μου κανει καμια "βαρια" δουλεια" γιατι δεν τα καταφερνω μονη μου.....

Σημερα το μενου εχει γιουβαρλακια για τους αντρες και εγω καμια πατατα λεμονατη στο φουρνο λεω να κανω. Ας πουμε οτι "με τραβαει" αν και προτιμω να μη φαω τιποτα παρα να φαω και να γινει το στομαχι μου μυλος!!!!!!!

Παντως ρε κοριτσια εσας που δουλευετε και εχετε αναγουλες και εμετους ΣΑΣ ΒΓΑΖΩ ΤΟ ΚΑΠΕΛΟ. Εγω δεν θα μπορουσα με τιποτα να το κανω, θα ειχα καταρρευσει. Μπραβο και παλι μπραβο σας και ακομη μεγαλυτερο μπραβο στις μανουλες με ναυτιες και εμετους που δουλευουν και εχουν και αλλα παιδακια. Ειστε αξιεπαινες :ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σηκωνομαι το πρωι στις 8 κανω το εμετο μου πλενοντας τα μουτρα μου (μαλλον το νινι φοβαται το γιατρο) και ετοιμαζομαι να φυγω για το νοσοκομειο. φτανω λοιπον και βλεπω αδειο και χωρις κανεναν απεξω απο το γραφειο του γιατρου που παντα γινεται χαμος και ετσι πηγαινω περνω ενα καφεδακι και παω να ρωτησω αν βρισκεται ο γιατρος στο νοσοκομειο. πολυ ευγενικα η νοσοκομα μου λεει αμα θελω μπορει να με εξετασει αλλος γιατρος γιατι ο δικος μου λειπει και δεχτηκα. κατεβαινει αλλος γιατρος και μπαινουμε κατευθειαν για υπερηχο. το μωρο υγιεστατο μα χαρα δυνατη δυνατη η καρδια του αλλα βλεπαμε κεφαλι και πλατη! και τσουπ γυρναει και βαζει το κεφαλι του αναμεσα απο τα ποδια και βλεπαμε επι ενα 10λεπτο μονο μια πλατη και τη σπονδυλικη στηλη... και φευγω απογοητευμενη αφου δεν ηθελε να γυρισει και θα παω τη δευτερα για να μου γραψει ο δικος μου γιατρος οτι χριαζεται ή εξετασεις να κανω!

δεν τελειωνω εδω................

παω που λετε για καφεδακι στη κουμπαρα μου και εκει που καθομουνα αποφασιζω να παω στο γυναικολογο που εχω στο ικα (ας τον πληρωσω δεν με πειραζει αρκει να μαθω θα σκαω απο τη περιεργεια). εεε τι σοκολατα εφαγα, τι κοκα κολα ηπια και φυσικα και νες δυνατο τιποτα επι μιση ωρα το βλεπαμε να τεντωνει τη πλατη του, τα ποδια του και τα χερια του τιποτα αλλο.τι εβηχα, τι κατουρησα, τι περπατησα τιποτα. αλλα το κουφο ειναι οτι αυτος ο γιατρος μαλλον για κοριτσι το ειδε και τωρα ειναι ακομη πιο περιεργη να μαθω τι ειναι!!! κοριτσια θα σκασω αν δεν μαθω μπουμ θα κανω!!!! τετοιο ντροπαλο μωρο δεν εχω ξαναδει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σηκωνομαι το πρωι στις 8 κανω το εμετο μου ....................

Αλεκα ακομη εχεις ναυτιες και εμετους? Ειχες και στην πρωτη σου εγκυμοσυνη και αν ναι μεχρι ποτε?

Και εγω που ηλπιζα οτι σε αυτη θα σταματησουν νωριτερα....... Στον πριγκιπα τους ειχα εντονους μεχρι την 17η εβδομαδα...... Ψεματα οτι στην δευτερη εγκυμοσυνη σταματανε νωριτερα????????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα μανουλες,σημερα πηγα στον γιατρο μου να δειξω τις εξετασεις που ειχα κανει και απ'οτι ειπε ολα πολυ καλα αν και εγω εχω μια μικρο ανησυχια,οι εξετασεις ουρων εδειξαν ιχνη οξονης τα οποια μου ειπε ο γιατρος οτι σχετιζεται με την διατροφη(οταν ειναι ελλειπης) η με ζαχαρο,πραγμα που δεν εχω οπως εδειξαν οι αιματολογικες.

Τελοςπαντων τον μικρο μου ειχα 2 μερες που δεν τον ακουγα οποτε καναμε κι ενα υπερυχο στα γρηγορα και η καρδουλα του ακουγοταν καμπανα,μαλλον ειναι υπναρας απ'οτι φαινεται,θυμαμαι στην εγκυμοσυνη στον Σωτηρη μου τον ακουσα απο την 16η βδομαδα και καθε μερα ηταν πολυ αισθητες οι κινησεις του.

Αλεκα μου ευχομαι το μωρακι σου να κοψει τις ντροπες και να σας παρουσιαστει επιτελους ,για να σας φυγει κ η αγωνια.Υπομονη σε λιγες μερες!!!

jTBrp2.png

o4S4p2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...