Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2012


Recommended Posts

kalispera kiapo mena koritsakia :) aleka i lista einai APLA TELEIA!!!seyxaristoiyme polu...kai gia oles tis plhroforeis pou mas dineis..shmera eixame ksportisei hmoun sthn anipsoula mou (5 mhnwn)paw ekei kai vgazw to axti mou opws katalavainete :) exw merika ponakia apo xthes elafria omws kai i mama mou mou eipe oti isws einai epeidi allaksa mhna prin merikes meres(kserete ana isxuei kati tetoio?)o antras mou de shmera to prwi eixe valei to ayti ou sthn koilia kai itan sigouros oti kato akouse??Xaxaxaxaxa o peinasmenos...mexri to stithoskopio efere na akousei thn kardia tou sporakiou mas :D egw pali mono xalasmo akouga ekei mesa!!!oso gia ta themata diatrofis re koritsia mhn fovaste na katavroxthisete oti sas aresei(apla ola mena metro)den eimaste arrwstes ;) egw pantws trww kanonika oti etrwga mono pou prosthesa arketa frouta sthn hmera mou oxi me to zori nomizw oti ta zhtaei o organismos mou..kai fysika ekopsa maxairi kafe kai tsigaro(den mporw na ton piw xwris tsigaro ton atimo...)mhn me rwtisete pws to katafera meta po 15 xronia kapnismatos dn kserw na sas apantisw..THAVMA!!xaxaxaxaxaxax filia polla se oles

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 999
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

geia sas gkastroules.... teleia i listoula mas mpravo aleka eisai i kaluteri ti tha kaname xwris esena... ontws me diatrofes k teteia min treleneste k polu me metro ola mporeis na ta kaneis.... i mana mou kapnize se oli tin egkumosunh an k den eimai katholou sumfwnh oli tin wra malonamai gia auto tespa, o mikroulis mas pantos den exei tpt apolutos... egw to ekopsa maxeri an k den kapniza tosa xronia osa esu xtinaki alla to ekopsa k den me travaei k idiaitera mono kapoies stigmes alla kratiemai... apolauste tin egkumosunh sas einia toso omorfo sunaisthima..... k egw stin arxi eixa panikovlithei ola ta prosexa k ola ta fovomoun oti tha pathw kati i egw i to zouzouni mou oli tin wra me etrwge to anxos.. twra pou xalarwsa ligo nithw polu omorfa k oute kan thelw na ta skeftomai auta se eisagogika.... apolamvanw tin koilitsa mou..... koritsia alli erwtish asxeti egw pou den exw valei kila tha prepei na anxonomai?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια,Αλεκα εισαι Θεεεεαααα!!!! η λιστα τελεια και οι συμβουλες σου για την διατροφη στην εγκυμοσυνη!!!

Η ΠΗΤ μου ειναι 15/06.Σημερα κοριτσια περασα πολυ ωραια ειμασταν σε χιονοδρομικο με τον μικρο μας και καλη παρεα,φυσικα δεν εκανα σκι αλλα εβλεπα τον Σωτηρη μου να τρελαινεται με το χιονι και το ελκηθρο και πραγματικα τους απολαυσα.

jTBrp2.png

o4S4p2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες!!!!

Αλεκακι μου αν ειδες και στην αρχη εγραψα οτι ειμαι μανουλα ενος κοριτσιου 20 μηνων και ημουν πριν 2 χρονια στην ομαδα του θρυλικου "ΠΑΝΜΑΙΑΚΟΥ". Δεν αλλαξα βρε το nickname μου αλλα ισως να με θυμασαι gasperaki επειδη ετσι μου απευθυνονταν τα περισσοτερα κοριτσια!!Οσο για το αν δεν εγραψα παλι στον ΠΑΝΜΑΙΑΚΟ, νομιζω οτι ηταν καθαρα θεμα χρονου. Αν θυμαμαι καλα, η τελευταια μου περιγραφη ηταν η μερα της γεννησης της μικρης μου!!!Μετα δεν πολυκαταφερνα να μπαινω να γραφω, αλλα οποτε μπορουσα παρακολουθουσα συζυτησεις κυριως για τον θηλασμο, με τον οποιο ειχα θεμα στην αρχη!!!

Καλα, οσον αφορα λιστα και πληροφοριες δεν λεω τιποτα!!!!Κορυφη απλα!!!

Καλημερες κοριτσια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μανουλες!!!τρωμε απ/ολα κανονικα!!!!εγω εβαλα 7κ αλλα δεν με αγχωνει καθολου γιατι ημουν 46 οταν εμεινα εγκυος..στο πρωτο μου εβαλα 22κ κ εβγαλα σχεδον ολο τον 9ομηνα..γεννησα φυσιολ.κ τα ειχα χασει μεσα σε 10 μερες..ειχα γινει παλι πετσι και κοκκαλο με 6 νουμερο σουτιεν λογου θηλασμου..χτινακι το μωρο εχω σχεδον 2 βδομαδες που το νιωθω συνεχεια..ο αντρας μου δεν προλαβαινει ο καημενουλης να το νιωσει..1 με 2 φορες κ αυτο να εχει συνεχεια τα χερια του στην κοιλια μου..αχ ειναι τελεια αισθηση!!καπνιζα κ εγω κανονικα,μεχρι που εμαθα για το βεβε..μετα εκανα κανα 2 με 3 τσιγαρα την μερα μεχρι να ακουσω καρδουλα και μετα εγινε 1 την μερα μεχρι τιν 10η βδομαδα..ξαφνικα κοπηκε μαχαιρι χωρις καμια προσπαθεια κ απορισα πως εγινε αυτο..δεν ειχα αναγουλες,ζαλαδες ολο αυτο το καιρο..με ενοχλει κιολας που καπνιζουν διπλα μου!!στο πρωτο εκανα μισο τσιγαρο το πρωι κ μισο το απογευμα με καφε μεχρι το τελους εγκυμοσυνης..το ηθελα παρα πολυ..με τραβουσε..κακο μεν,αλλα δεν ηθελα να το πεταξω..δεν εκανα καταχρηση..το μωρο μια χαρα βγηκε!!μαξιμ λογικα θα βαλεις απο δω κ περα κιλα..η κοιλια κατω χαμηλα με ποναει τωρα τελευταια αλλα ειναι που μεγαλωνει..το μωρο συνεχεια παει στα πλαγια κ με ενοχλει..(κοιμαμαι στα πλαγια παντα)με ποναει σαν να εχω μελανιες..το παταω να παει στη μεση κ αυτο παει απο την αλλη μερια κ αρχιζει παλι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο μενα!!! το κωλοβροχο δεν λεει να σταματησει και δεν εχουν στεγνωσει τα ρουχαλακια της μικρης!!! τους ειπα αυριο να μου τη φερουν μπας και καταφερω και κανω καμια δουλεια στο σπιτι γιατι βαριεμαι, αν και αυριο εχω τρεχαματα παλι οαεδ, σερβις το αυτοκινητο, τραπεζα!

και μενα το κολοκυθι καθεται στα πλαγια και δεν ξεκουναει με τιποτα!!! ετοιμαζομαι παω για καφεδακι αφου ηδη χτυπησα τη σαντουιτσαρα μου!!! φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα εγκυουλες μου.

Σας ζηλευω που μπορειτε και τρωτε οτι λιγουρευεται η ψυχη σας :):):):):):):):):) . Εγω η καημενουλα ουτε νερο δεν μπορω καλα καλα να πιω, ακομη και αυτο με κανει χειροτερα.... Γενικα τρωω με το ζορι γιατι πρεπει, αλλιως δεν θα ετρωγα καθολου μιας και οτιδηποτε μπαινει στο στομαχι μου (σε οποια μορφη) με ανακατευει περισσοτερο. Και σας μιλαει μια ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΛΙΧΟΥΔΑ!!!!!! Μπορω να φαω τα παντα, οχι ομως σε τρελες ποσοτητες μη φανταστειτε. Γενικα ειμαι λεπτη 59 κιλα.

Στην προηγουμενη εγκυμοσυνη ξεκινησα 58 κιλα, εχασα 7 κιλα το πρωτο τριμηνο απο τους εμετους και μεχρι να γεννησω τα εβαλα και επιπλεον αλλα 7. Δηλαδη γεννησα 65 κιλα περιπου. Το καλο ειναι οτι τα εχασα αμεσως. Ισως να βοηθησε και ο αποκλειστικος θηλασμος. Τον θηλασα 15 μηνες τον πριγκιπα μου.

Ποτε θα ερθει η αγιασμενη εκεινη ωρα που θα καταβροχθηζω τον αμπακο.........

alekagala μου και εγω μεχρι να ερθω εδω στην Καστορια (ηρθα πριν 4 μηνες) ημουνα στη Μυτιληνη 3 χρονια και ειχαν σπασει τα νευρα μου με την κωλοβροχη και τον αερα. Δεν μπορουσα να στεγνωσω μπουγαδες με τιποτα!!!!! Ωσπου ηρθα εδω και αγορασα ενα στεγνωτηριο και σωθηκα. Ειναι η πιο χρησιμη συσκευη που εχω στο σπιτι και το σκυλομετανοιωσα που δεν το αγορασα νωριτερα :x:x:x:x:x:x:x .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σου πω την αληθεια το σκεφτομαστε και εμεις για στεγνωτηριο αλλα αυτο που μπαινει πανω απο το πλυντηριο (αφου δεν εχω πλυσταριο). οσο δεν ημουν εγκυος δεν με πειραζε ποτε θα στεγνωσουν αλλα τωρα που βαριεμαι να περιμενω ποτε θα στεγνωσουν για να σιδερωσω με σκοτωνει γιατι δεν θελω να σηκωνομαι και απο το κρεβατι!

ακομα δεν εχω βαλει κιλο και ελπιζω σε αυτη την εγκυμοσυνη να μην βαλω πολλα γιατι μετα το γυμναστηριο δεν το γλυτωνα η φακλανα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πασχαλιτσακι στην καστορια εμενα 15 χρονια σχεδον..στο μαυροχωρι..κ ειχαμε ερθει θεσσαλονικη(μελισσοχωρι) λογου δουλειας..η γουνα ειχε τελειωσει εκει κ αναγκαστικα φυγαμε..ειναι πολυ ομορφα στην καστορια κ μου λειπει η αληθεια ειναι...σημερα εκανα μακαρονια με κιμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsia!

kai edw paliokairos...kai ebala kai pluntirio...kai emeis to skeftomaste gia stegnwtirio polu sobara...eidika twra me to mwraki. Alla kaiei kai polu reuma ap oti kserw! Kai twra me to reuma h katastasi einai asta na pane! Koritsia sas zileuw opoies den exete balei kila....egw mexri 2.5 minwn eixa balei mono 1 kilo...twra ksafnika ebala alla 2. Sunolo 3. Kai me blepw na anebainw kai allo giati exei anoiksei polu h oreksi mou. Hmoun kanoniki sta kila giati eimai kai psuli, kai twra kanoniki fainomai, alla exw arxisei na agxwnomai giati mou fainetai oti auta ta 2 teleutaia kila polu eukola mpikan!! Ase kai o giatros mou einai polu austiros. Mou eipe apo 6 ews 10 kila na parw!! Wraio asteio to 6 kila!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα κιλα μετα τη γεννα τα χανεται ευκολα μην αγχωνεστε απλως εγω επειδη ηθελα να ξαναμεινω εγκυος δεν ηθελα να κανω διαιτες γιατι φοβομουνα μη ξαναχασω μωρακι, γιατι πριν τη σαντυ ειχα μια παλλινδρομη κυηση και επαιξε και ρολο που ημουν κουρασμενη και πολυ μα πολυ αδυνατη λογω δουλειας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φίλες μου

Για τα κιλά εγώ μέχρι τώρα πρέπει να έχω τσιμπήσει ένα κιλάκι. Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη πήρα συνολικά 13 κιλά. Ξεκίνησα 54 και έφτασα 67. Τα έχασα θυμάμαι πολύ γρήγορα μέχρι να σαραντήσω είχα φτάσει στα 57 και μετά τα υπόλοιπα τρία έφυγαν πιο αργά αλλά έφυγαν. Σίγουρα βοήθησε και ο θηλασμός, Πασχαλιτσάκι και εγώ 15 μήνες θήλασα τη ζουζούνα μου. Με το θηλασμό είχα χάσει βέβαια κι άλλα κιλά. Οταν βαπτίσαμε την μικρή εφτά μηνών είχα φτάσει τα 49. Μετά το τέλος του θηλασμού τα ξαναπήρα και επανήλθα στα κιλά μου.

Ελενα τα 6 κιλά μου φαίνονται πολύ λίγα συνήθως λένε οι γιατροι για τις γναίκες με φυσιολογικό δείκτη μάζας σώματος 10-12 κιλά. Νομίζω στις γυναίκες που ξεκινάνε με πολλά κιλά λένε να πάρουν λίγα δεν είμαι και σίγουρη βέβαια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια και από εμένα!

Εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη έβαλα συνολικά 11 κιλά ξεκίνησα από 65 και έφτασα στα 76. Μετά την γέννα τα έχασα μέσα στον πρώτο μήνα (περισσότερο λόγο άγχους...με το νέο μέλος που δεν ήξερα και πολλά τότε). Μετά που ηρέμησα και μπήκα σε κανονικούς ρυθμούς ξαναπήρα κιλά. Να πω την αλήθεια κάθε φορά που σηκωνόμουν το βράδυ να θυλάσω τον μικρό, περνούσα και μια βόλτα από το ψυγείο :D:D Θήλασα μέχρι τον 8 μήνα. Σε αυτή την εγκυμοσύνη ξεκίνησα από τα 63. Αν και το καλοκαίρι είχα φτάσει 61 αλλά μετά πάλι δεν πρόσεχα. Προς το παρόν δεν έχω πάρει κιλά, αλλά ακόμα νωρίς είναι. Να πω την αλήθεια δεν με αγχώνουν τόσο τα κιλά γιατί ξέρω πως μετά αν προσέξω λίγο θα φύγουν από μόνα τους.

Αυτό που δν κάνω δυστυχώς είναι γυμναστική. Παλιά πριν το πρώτο μωράκι μου έκανα και στο σπίτι, πήγαινα και γυμναστήριο. Δυστυχώς πλέον τίποτα...και δεν είναι ότι δεν προλαβαίνω...αλλά βαριέμαι... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!σας διβαζα πολυ ωρα κ σε λιγο θα ξυπνησει κ ο αντωνης κ δε μπορω να γραψω κ πολλα γιατι πειραζει το λαπτοπ κ δεν το εμφανιζω συνηθως οταν δε κοιμαται.

αχ με ποναει το δοντι μου.δε ξερω αν κανει να πιω ντεπον αλλα νομιζω το α τριμηνο δε κανει να πιεις κανενα φαρμακο.μιλαμε με χτυπαει στο κρανιο.

εχετε γραψει τοσα πολλα που δε θυμαμαι τι να σχολιασω.βασικα μην ειστε υπερβολικες κ εγω πιστευω το καλυτερο ειναι ολα να γινονται με μετρο.οσο για τον καφε εγω επειδη δε μπορω να πιω καφε χωρις τσιαγαρο φτιαχνω ενα μονο ελληνικο ελαφρυ το πρωι κανω κ ενα τσιγαρο κ μετα τελος.κ απο καφε κ απο τσιγαρο.στον αντωνη το ειχα κοψει το καπνισμα,τωρα δυσκολευομαι αλλα ειμαι σε πολυ καλο δρομο αφου κανω ενα με δυο τη μερα οποτε ειναι θεμα χρονου να γινει κ αυτο.κ εγω απορω με τον εαυτο μου πως το ξανακαταφερα αυτο αφου ειμαι κανονικη καπνιστρια,αλλα τελικα ολα στο μυαλο ειναι.

κ εγω ειμαι παλιο μελος συκεκριμενα απο τον μαιο του 2009 κ πρωτοξεκινησα με τις μανουλες χριστουγεννων 2009 οπου φυσικα κ συνεχιζω.με καποια κοριτσια εχουμε γνωριστει κιολας απο κοντα κ διατηρουμε κ επαφες!το καγκουρακι που ειμαστε μαζι απο την αλλη ομαδα δεν εχω καταφερει ακομα να το γνωρισω αλλα ισως καποια στιγμη γινει κ αυτο!

αλεκα η λιστα σου ειναι φοβερη,οντως,ευχαριστουμε πολυ για τον κοπο!η δικη μου πητ ειναι συμφωνα με τελευταια περιοδο 28.8.12.πω πω μου φαινεται πολυ μακρινο αλλα περναει γρηγορα ο καιρος,μονο προς το τελος θα κολησει λιγο.θυμαμαι που ενιωθα προς το τελος σαν να ημουν παντα εγκυος,ειχα ξεχασει το πριν. :D

οσο για κιλα εγω ειχα παρει 12 η 13,αλλα εφυγαν πολυ γρηγορα.τωρα ειμαι πιο αδυνατη απο ποτε,ειμαι 57 κιλα ενω στον αντωνη ξεκινησα με 59.κ τον θηλασα λιγο τον γλυκουλι μου γιατι μου εβγαλε αλεργεια στο γαλα κ ειχα τελοσπαντων διαφορα θεματα.

πω πω τι θα κανω με το δοντι μου..απελπισια με πιανει τωρα.

προς το παρον σας αφηνω κοριτσια μου,θα τα πουμε συντομα παλι! [smilie=wave.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βικακι κ εγω ειχα προβλημα με το δοντι μου..εκανα απονεβρωση αυτη την βδομαδα..την δευτερα θα μου το σφραγισει..το 1οτριμηνο μου ειπε ο γιατρος μου ντεπον,μποσκοπαν και παναντολ εξτρα.εχω ομφαλοκηλη..αν δεν επινα αυτα θα το ειχα χασει το μωρο..μιλαμε για πολυ πονο..αναπνοη δεν επαιρνα για 10 λεπτα γιατι φοβομουν οτι θα με πανεσει πιο πολυ..κ ετσι ηταν..οταν με επιανε κρατουσε 2ωρες σχεδον..ο γιατρος δεν μπορει να κανει τιποτα..μονο παυσιπονα..ετσι πηρα τηλ ξανα στον γιατρο για το δοντι κ τον ρωτησα κ μου ειπε κανονικα αυτα που παιρνω κ ο οδοντιατρος να μου κανει ενεση χωρις αδρεναλινη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναψα το αιρκοντισιον βλεπω τιβι και σιδερωνω και σας εχω ανοιχτες για να μαθω τα νεα σας

βικακι ποτε ακους καρδουλα???

μη ξανακουσω για κιλα γιατι ειμαι ηδη 70!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μη με βρισετε....

ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΑΩ ΟΤΙ ΤΡΩΓΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΣ ΓΙΝΩ ΑΡΚΟΥΔΑ :o:o:o:o:o:o:o:o:o:o

Κοριτσια μη στεναχωριεστε για τα κιλα. Φευγουν ευκολα ειδικα αν θηλασετε αποκλειστικα. Εγω εχασα τα 6 κιλα ηδη μεσα στην κλινικη και μεσα σε 40 μερες εχασα αλλα 3!!!!!! Απο την κουραση και την αυπνια δεν ετρωγα επαρκως και ειχα μεινει σαν τον Αγιο Φανουριο (μεγαλη η χαρη του). Ντρεπομουνα να βγω απο το σπιτι γιατι ολοι θα ελεγαν "καλε πως εγινες ετσι, ερεψες εσυ"! Φυσικα μιλαμε για τους καλοθελητες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μολις ξανα εφαγα μακαρονια με κιμα..βαριεμαι πολυ σημερα!!σας εχωανοιχτα για να σας διαβαζω παρεα κ καφε!!!κοριτσια facebook εχετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia to kserw oti exete dikio gia ta kila oti den prepei na agxwnomai...den iksera oti xanontai toso eukola pou lete.

Me agxwse pio polu oti ekei pou den eixa parei sxedon tipota ksafnika ta peira se miso mina kai eilikrina xwris na exw kanei uperboles kai imoun kai sugkratimeni ligo twra stis giortes....fantasteite diladi na min imoun kiolas.

Kangaro kai emena liga mou fainontai, eimai teleiws kanoniki sta kila mou...h toulaxiston hmoun, ksekinisa 62 kila me upsos 1'75. Me eleges kanoniki pros adunati.

Edw o giatros mou edwse kai diatrofi apo diaitologo to ti akribws na trww gia na min parw kila...den kserw mallon autos exei polu kollima me to na min paroun oi pelatises tou kila.

Venus kai egw ekana gumntastiki kai gumnastiria kai diafora prin sunithws to xeimwna giati ta kalokairia epeidi pigaina thalassa kai kolumpousa sxedon kathe mera den ekana ksexwrista alli gumnastiki.

Twra omws parolo pou exw diadromo sto spiti kai epitrepetai ligo na kanw...bariemai kai egw para polu.

An eixa omws thermenomeni pisina tha ekana :), pou tetoia tuxi!!

Auta, as mi sas zalizw me ta kila. Twra etrwga kastana psimena sto tzaki, teleia einai. Lew na paw na ftiaksw spanakorizo (spakanorizo pou elege kai h filipineza tou Dongkanou xixi). Eidate pou sas lew oti mou exei anoiksei h oreksi!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpravo ton giatro..me ekane entyposi pou edose diatrofi!!! sto faceb..einai.. ( maraki zoumpliout )koritsia sas kalinixto giati O GIOS ME PSOFISE SIMERA...2 FOTOTUPIEs MATHIMATIKA ME KLASMATA KTL...PIKRAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!! filakiaa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...