Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2012


Recommended Posts

Γεια σας και πάλι, ευχαριστώ κοριτσάκια για το καλωσόρισμα!

Κοιμησα το θηριάκι και μπήκα να δω τα νέα σας

Οντως θα μαζευτούμε πολλές :D:D τι ωραία!!!!

Εγώ έχω ΠΗΤ 20-07-2012, βάλε μας με σειρά ΠΗΤ για να μην μπερδευόμαστε :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 999
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

geia sas k apo mena koritsai kalws irthate oi egkuoules tou augoustou me to kalo ta mwrakia sas... egw eimai i natalia einai to prwto mou paidaki k eimai polu xaroumeni.... ontws aleka zalistika k egw den prolavenw na ta diavasw... gia koka k kafe egw ta eixa kopsei apo moni mou k den itan k kati pou me travouse aman k ti opote den to suzutisa me tin giatro gia tsigaro me eixe rwtisei alla to ekapsa k auto apo tote pou to ematha.... gia ton ntekafeine den ton sunistw idaitera kserw oti einai xeiroteros apo ton kanoniko alla den mporw na thimithw akrivos gt twra tha to vrw k tha sas pw.... an theletai na peinetai kalutera na pinetai kanoniko alla elafri k an mporeite na peinetai gala na ton ftiaxnetai me gala anti gia nero (nes).... egw eixa ponakia stin arxi k ligous emetous alla oxi k tpt idiaitero.. emena o plakountas einai xamila k mou eipan na prosexw ligo parapanw opote den kanw k polla pragmata.... aleka emena ΠΗΤ 26/6/12 mou eixe dwsei i giatros alla stin auxeniki mou to allakse se 20/6 k twra perimenw na paw ston giatro gia na to ksekatharisoume pio einai telika k tha sou pw gia sigoura.... kalo vradi se oles sa fiilakia polla

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia!! Pwpw ontws prepei na mpoume se mia taksi giati giname polles!

Alla auto einai kai polu polu xaroumeno!! Aleka bale mas se mia seira gia na kseroume ti mas ginetai!!!

Egw PHT 29/6/12.

Pasxalitsaki mou parolo pou den exw allo paidaki kserw apo ta alla koritsia, oti an exei o giatros sou to istoriko sou kai exeis kanei kapoies eksetaseis sto prwto den se bazei na tis epanalabeis.

Episis thelw na sou pw, oti den eimai katholou uperboliki, kai eksw trww, kai kamia fora opws eipa prin pinw pou kai pou kamia koka kola an kai den to kanw suxna alla an me piasei pinw...apla h koka kola einai oti pio axristo kai kako mporoume na pioume outos h allos gia ton eauto mas, fantasou poso mallon gia to mwro mas....kai o kafes...den einai aparaitito oti prokalei apo mono tou apoboli...apla mporei na sumballei...alla skepsou mono touto, edw emeis pou eimaste olokliroi antrhwpoi, pinoume kafe kai kamia fora mas prokalei taxupalmia h tremoula h aupnia...fantasou h kafeini ti prokalei se ena toso da sporaki. Kai logika na to skefteis den xreiazesai kamia epistimoniki pliroforia gia na katalabeis poso kako einai.

Egw genika eimai tou metrou....alla an mporeis xwris duskolia na apofugeis kati giati na min to kaneis....Eixa kopsei to tsigaro 1.5 xrono prin, epitides gia na min zoristw stin egkumosuni, poto den epina polu alla kai ena potaki pou epina pou kai pou h ena krasaki to exw kopsei teleios (edw isxuei gia mena to idio me ton kafe, afou emena me zalizei ena potiri krasi kai eimai olokliri gaidoura, fantasou ti pathainei ena toso da sporaki), kai ton kafe ton ekopsa prin meinw egkuos otan ksekinisame prospatheies! Den zitaw tipota apo auta ta 3 gia na eimai eilikrinis opote giauto den to theorw uperbolli.

Sas zalisa omws! Paw na pio to gala mou twra!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα εγκυουλες μου και καλο Σαββατοκυριακο να εχουμε.

Εμας ΠΗΤ μας εδωσε 17/8/2012 με βαση την περιοδο οποτε βαλτε με και εμενα στη λιστα.

Εδω στην Καστορια σημερα εχει παααααααααααααααααααρα πολυ αερα κρυο (μπρρρρρρρ) και ψιλοχιονιζει απο εχθες..... μεσα λοιπον στη ζεστουλα, δεν ειμαστε για εξω!

Εγω κοριτσια κανω ομοιοπαθητικη 10 χρονια και οτιδηποτε περιεχει καφεϊνη το εχω κοψει απο τοτε. Δεν καπνιζω, δεν πινω καθολου και γενικα η μονη καταχρηση που κανω ειναι οταν τρωω απ' εξω (δεν μπορω να αντισταθω σε γυρο μιαμ μιαμ μιαμ). Αλλα σε αυτη την εγκυμοσυνη ειπα να το ριξω λιγακι εγω βρε αδερφε, να κανω και εγω την καταχρηση μου με καφε και κοκα κολα!!!!! Αλλα δεν μου ειναι και απαραιτητα, απλα με τραβανε που και που.....

Ομως γυρο εχω φαει και κανενα σουβλακι κοτοπουλακι αρκετες φορες και το καταευχαριστηθηκε η καρδουλα μου :P:P:P:P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και καλορίζικο το ποστάκι μας , είμαι 13 εβδομάδων και χτες κάναμε την αυχενική διαφάνεια ευτυχώς όλα καλά, περιμένουμε βέβαια αποτελέσματα αλλα γενικά το έμβρυο είναι μια χαρά και επισης μου είπε ο γιατρός με 80% πιθανότητες πως είναι κοριτσάκι και χαίρομαι πάρα πολύ.

Με το καλό σε όλες μας εύχομε μία καλή εγκυμοσύνη και τοκετό

Αχ τώρα που είπα τοκετό χτες μπήκα αναγκαστηκά στον προθάλαμο της αίθουσας τοκετόυ για να μου πάρουν αιμα και φοβήθηκα παρα πολύ μια κοπέλα έκλαιγε απο τον πόνο πάνω στο κρεβάτι και περιμενε να έρθει η ώρα. Ελπίζω να μην πονεσουμε πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και καλορίζικο το ποστάκι μας , είμαι 13 εβδομάδων και χτες κάναμε την αυχενική διαφάνεια ευτυχώς όλα καλά, περιμένουμε βέβαια αποτελέσματα αλλα γενικά το έμβρυο είναι μια χαρά και επισης μου είπε ο γιατρός με 80% πιθανότητες πως είναι κοριτσάκι και χαίρομαι πάρα πολύ.

Με το καλό σε όλες μας εύχομε μία καλή εγκυμοσύνη και τοκετό

Αχ τώρα που είπα τοκετό χτες μπήκα αναγκαστηκά στον προθάλαμο της αίθουσας τοκετόυ για να μου πάρουν αιμα και φοβήθηκα παρα πολύ μια κοπέλα έκλαιγε απο τον πόνο πάνω στο κρεβάτι και περιμενε να έρθει η ώρα. Ελπίζω να μην πονεσουμε πολυ τον Ιούλιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τουλακι μου καλημερα!!! καλως ορισες στη παρεουλα μας!!! αν μπορεις γραψε μου το ΠΗΤ σου για να μπεις στη λιστουλα (ειμαι λιγο πελαγωμενη γιαυτο σου μιλαω αποτομα!!!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τουλακι μου καλημερα!!! καλως ορισες στη παρεουλα μας!!! αν μπορεις γραψε μου το ΠΗΤ σου για να μπεις στη λιστουλα (ειμαι λιγο πελαγωμενη γιαυτο σου μιλαω αποτομα!!!!)

Καλήμερα δεν πειράζει, αλλα δεν κατάλαβα τι είναι το ΠΗΤ??? θέλω και γω να μπω στη λίστα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι το ποτε περιπου θα γεννησεις. στο λεει ο γυναικολογος σου βασει τις τελευταιας σου περιοδου

ακου με για να μη σε μπερδεψω κανε ενα τικερακι πατα στο δικο μου που λεει "make a pregnancy ticker" και βαλε τις ημερομηνιες που σου ζηταει κανε αντιγραφη τον κωδικο που θα σου δωσει ξαναμπες στο μαμμυ και μεσα στη συζητηση μας και πηγαινε πανω πανω που λεει "πινακας ελεγχου μελους" και μπες προφιλ και καμε επικολληση και αποκατω που εχει τρια κουτακια (λεει επιλογες) αστα κενα χωρις τικ για να μπει και πατα υποβολη!!! ελπιζω να μη σε μπερδεψα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουφφφφ ελπιζω να σας αρεσει!!!! τωρα αμα θελετε μπορειτε να λετε ποτε ξαναπατε στο γυναικολογο τα εβαλα σε ταξη !!!!

για οποιαδηποτε παρατηρηση εδω ειμαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κοριτσια για πεστε μου και εσεις γιατι αρχισα να ανυσηχω....

Στις πρωτες εβδομαδες νοιωθατε υπερβολικη κουραση?

Εδω και 1 εβδομαδα, τωρα εχω κλεισει την 8η, νοιωθω πτωμα. Οτι και να κανω με κουραζει. Ειδικα αν το κανω ορθια, πχ μαγειρεμα ή καμια δουλεια. Ολη την ωρα θελω να καθομαι και οταν ξεκουραζομαι νομιζω οτι .......(μη με κοροϊδεψετε) "φτερουγιζει" η καρδια μου.

Ξερω οτι η ναυτια που εχω ολη μερα και οι εμετοι που κανω, καθως και το οτι δεν τρεφομαι σωστα αφου οσα γευματα κανω (3 τη μερα) τα βγαζω καποια στιγμη με εχουν εξασθενησει οσο να' ναι, αλλα να νοιωθω τοοοοοοοοοοοοοοοοοοσο κομματια πια??????

Σκεφτομαι μηπως πρεπει να παω σε κανενα καρδιολογο μπας και εχω κανενα προβλημα, τοσο αδυναμη νοιωθω.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Pasxalitsaki, egw stis prwtes ebdomades eniwtha sunexeia kourasmeni kai de mporousa oute na eimai orthia panw apo 10 lepta gia na kanw mia douleia...imoun sunexeia eksantlimeni kai xwris na kanw emetous...twra esu pou kaneis kai emetous logiko einai na eisai toso eksantlimeni. Alla isws prepei na rwtiseis to giatro sou mipws na arxiseis sidiro, epeidi kaneis kai tosous emetous kai eisai kai toso eksantlimeni, to sidiro tha sou dwsei ligi dunami! Egw eniwtha oti de mporw na kanw tipota kai twra eimai teleios to antitheto, niwthw tosi energeia pou otan sikwnomai ta kanw ola kai exw kai energeia na paw gia pswnia, bebaia meta kourazomai pali, alla kamia sxesi me prin.

A! Na se rwtisw kati, gia prin pou egrapses oti trws guro eksw....giati o guros apagoreuetai stin egkumosuni?? Kai egw trww guro eksw...egw to mono pou kserw oti den prepei na trwme eksw einai salates kai apsita laxanika! Auto isxuei pio polu gia autes pou den exoume perasei to toksoplasma.

Kai na prosexoume ta mudia gia na min pathoume dilitiriasi. Egw rwtisa to giatro mou kai mou eipe mono auta ta duo na prosexw, ola ta alla mporw na ta trww.

Toulaki kalws irthes! Ypothetw oti kai esena einai to prwto sou paidi, afou den ksereis ti einai to PIT(pithani imera toketou) giati kai egw otan to eixa prwto dei den iksera ti itan! Alla edw tha liseis oles tis apories sou. Rwta oti thes kai opoia kserei tha apantaei!

Aleka mou, exeis kseperasei ton eauto sou!! Kai to apotelesma einai teleio!! Se euxaristoume gia tin lista uperparagogi pou mas ekanes! Sigoura thelei polu douleia auto!!! Sou aksizei o titlos Gourou!!!!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Alla isws prepei na rwtiseis to giatro sou mipws na arxiseis sidiro, epeidi kaneis kai tosous emetous kai eisai kai toso eksantlimeni, to sidiro tha sou dwsei ligi dunami!

Σιδηρο δεν μου εδωσε, και στην πρωτη εγκυμοσυνη πηρα μονο για μια εβδομαδα, την τελευταια γιατι εχω ανεβασμενο, επειδη εχω το στιγμα. Στις εξετασεις ειχα 96 τωρα και λιιιιιιγο χαμηλη φεριτινη, 38 μοναδες και ακομη δεν χρειαζεται να παρω.

Στην προηγουμενη εγκυμοσυνη ειχα ξεκινησει με σιδηρο 158 και φεριτινη 112, αλλα σε αυτην ειμαι πιο εξαντλημενη απ' οτι πριν.

A! Na se rwtisw kati, gia prin pou egrapses oti trws guro eksw....giati o guros apagoreuetai stin egkumosuni??

Οχι γλυκουλα μου δεν απαγορευεται, απλα επειδη μπορει να μην ειναι καλα ψημενος ή να ειναι μαπα το κρεας, γι αυτο οι γιατροι λενε να προσεχουμε τι τρωμε και απο που. Εγω ειμαι λατρης του βρωμικου (!!!!!!!) και ειναι το μονο που λιμπιζομαι, ολα τα αλλα μου προκαλουν αηδια. Γι αυτο και φροντιζω να αγοραζω απο μαγαζι που τους γνωριζω για να μην εχουμε παρατραγουδα.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!!

Αλεκα ουαου!!!!Μιλαμε για υπερπαραγωγη!!!!!Συγχαρητηρια!!!!Πολλη οργανωτικη!!!!Σε ευχαριστούμε πολυ!!!!Λοιπόν επειδη ακομα και εγω δεν εχω κανει αυχενικη, συμφωνα με την τελευταια περιοδο, η ΠΗΤ μου ειναι 28/08/2011!!

Την καλησπερα σε ολες!!

Φιλακια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια και καλορίζικο το νέο ποστάκι μας!!!

Δεν μπόρεσα να μπω αυτές τις μέρες και τώρα δεν προλαβαίνω να διαβάσω τα νέα σας! ;)

Σε ό,τι αφορά τον καφέ και την cola, στην πρώτη εγκυμοσύνη μου που είχα ρωτήσει το γιατρό μου, δεν ήταν απόλυτος, απλά μου είπε να μην γίνεται κατάχρηση. Να πω την αλήθεια αποφεύγω να πίνω cola και όσον αφορά τον καφέ, πίνω κανένα ντεκαφεϊνέ ή φίλτρου.

Αλέκα η λιστούλα είναι σούπερ!!!!!ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ!!!Εμένα μου έδωσε ΠΗΤ στην πρώτη επίσκεψη 5/8 και προχθές που πήγα για δεύτερη φορά μου έδωσε 8/8. Θα κρατήσω όμως την πρώτη (5/8), μέχρι να κάνω τον υπέρηχο Β επιπέδου, που θα το δούμε πιο αναλυτικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια

Αλέκα η λίστα είναι τέλεια, είσαι αρχηγός!!

Για τα φαγητά θα συμφωνήσω με την Ελενα για τα οστρακοειδή και για τα ωμά λαχανικά απο έξω γιατι δεν ξέρεις πόσο καλά τα έχουν πλύνει. Επίσης στο πρώτο τρίμηνο καλό είναι να μην τρώμε εντοσθια και συκώτι γιατι περιέχουν πολύ βιταμινη Α και η υπερβολική κατανάλωσή της δεν κάνει καλό.

Εγώ είμαι με μπούκωμα αντε να περάσει γιατι δεν το αντέχω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καθομαι στο μεγαλο υπολογιστη και μες στο κρυο για να σας γραψω για να μη ενοχλω τον αντρα μου (και να μη του περνω το λαπτοπ φυσικα). επειδη εχω πολλα να σας γραψω βαζω τα γυαλακια μου και ξεκιναω

για οσες κοιλιτσες δεν με γνωριζουν ειμαι η αλεξανδρα απο ροδο, εχω μια κοκοπικου τη Σαντυ 19μηνων που μου εχει κανει τη ζωη πανεμορφη και τωρα ετοιμαζομαι -ελπιζω για το γιο-!!!!. ειμαι παλιο μελος στο μαμμυ απο τα μωρακια πανμαιακου 2010 (για το gasperaki το λεω που εγινε κασπερ και δεν τη ξαναειδαμε στο πανμαιακο!!!!)

ειπατε πολλα θεματα και τα περνω απο την αρχη (ονοματα δεν γραφω γιατι τα ξεχασα :lol::lol: )

1. Ποιος παπαρας ειπε οτι κανει να πινεις οχι μονο ασβεστιο και οποιασδηποτε μορφης αναβραζον με κοκακολα ή ακομη και με τσαι??? Ποσο μακακας μπορει ναναι αυτος ο γιατρος που επειδη ξυνει τα @@@αρια του στο ικα πεταει και τις κοτσανες του???

Λοιπον ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΑΥΣΤΗΡΑ οχι μονο στη εγκυμοσυνη αλλα και στη καθημερινοτητα μας να πινουμε οποιοδηποτε φαρμακο σε οποιαδηποτε μορφη με κοκα-κολα, τσαι, καφε, χυμο ή ανθρακοχο χυμο. Μονο καποιες βιταμινες πινονται με πορτοκαλαδα φρεσκια. Αυτο γινεται γιατι η καφεινη "εξουδετερωνει" τις ουσιες του φαρμακου και σε καποιες περιπτωσεις "θεριζουν" το στομαχι, (ελπιζω να με καταλαβαινεται -προκαλλουν αφορητους πονους στο στομαχι)

2. Ολο το πρωτο τριμηνο οι περισσοτερες εγκυμονουσες γυναικες αισθανονται κομαρες, υπνηλιες, κουραση, ναυτιες, εμετους και αλλα πολλα. Μη φοβαστε ολα ξεπερνιονται στο 2ο τριμηνο που νιωθεται παρα πολυ καλυτερα γιατι ο οργανισμος απο τις βιταμινες που μας δινουν "ανεβαινει". Οσες εχετε ενα παιδακι στο σπιτι καλο θα ειναι να το λετε στο γιατρο για να σας γραψει πιο γρηγορα βιταμινες

3. Καποια ρωτησε οτι δεν εκανε καποιες εξετασεις... Λοιπον οταν υπαρχει και πρωτο παιδι και η δευτερη εγκυμοσυνη ειναι κοντα ο γυναικολογος δεν σε βαζει να κανεις καποιες εξετασεις απλως αν δεν ειναι ο ιδιος με της πρωτης εγκυμοσυνης γυναικολογο σου ζηταει τα αποτελεσματα απο τη πρωτη κυηση οπως στιγμα, ρεζους και καποια αλλα που δεν τα θυμαμαι. Και εμενα το ιδιο μου εκανε γιαυτο στο λεω.

4.Εχουμε πολλα πονακια στη εγκυμοσυνη μεγαλωνει η κοιλιτσα μας γιαυτο ειτε το μωρο δεν βολευεται καλα. μη ανυσηχειτε!!! αν επιμενουν τα πονακια τοτε πειτε το στο γιατρο σας

5. Υπαρχει ενας μυθος που λεει "αν πινετε κοκο-κολα στην εγκυμοσυνη θα κουφαθει το μωρο", με συγχωρειτε που θα το πω αλλα τριχες. Ο καφες και η κοκα κολα και το τσαι (εκτος απο το πρασινο τσαι) περιεχουν καφεινη που δεν κανει για την εγκυμοσυνη. Καλο ειναι να αποφευγεται ή αν πινεται κοκα κολα να πινεται με μετρο βοηθαει παρα πολυ στις ναυτιες και στις ξινιλες! Οι γιατροι επιτρεπουν εναν κανονικο καφε την ημερα κατα προτημιση ελληνικο και μετα ντεκαφεινε (ο ντεκαφεινε δεν ειναι πληρως απαλλαγμενος απο τη καφεινη απλως εχει ελαχιστη ποσοτητα).Κοκα κολα πινω συνηθως οταν το στομαχι μου ειναι χαλια ή εχω πολλες ναυτιες και ξινιλες. Εγω πινω γαλλικο που οσο και να σας φαινεται περιεργο εχει πιο πολυ καφεινη απο το νες, απλως οταν θελετε να πιειτε το καφεδακι σας καντε τον ελαφρυ!!!! Λοιπον η καφεινη απο μονη της δεν κανει αποβολη απλως η υπερβολικη χρηση της σου δημιουργει αρκετα προβληματα...Εγω πινω 1 κανονικο καφε οτι ναναι και μια κανατα της καφετεριας ντεκαφεινε γαλλικο πινω δηλαδη παρα πολυ καφε!!!

6. Στην Σαντυ μου ειχα κανει το εμβολιο της γριπης των χοιρων H1N1 και πηγα και διακοπες και ετρωγα οτι ηθελα και περπαταγα αναμεσα σε κοσμο. Απολαυστε τν εγκυμοσυνη σας δεν ειστε αρρωστες ουτε θα λιωσετε απο τη βροχη. Ειμαστε γκραστρωμενες και σε οποιον αρεσει!!!!

7. Τουλακι μου μη σκεφτεσαι απο τωρα αν θα πονεσεις ή οχι!!! Γενικα να μη το σκεφτεσαι καθολου... να χαιδευεις την κοιλιτσα σου και να λες "παναγια μου γερο ναναι"

8. Βρε κοριτσια ειπαμε τρωμε τα παντα. Δηλαδη αν δεν ειμασταν εγκυες και τρωγαμε χαλασμενα μυδια δεν θα παθαιναμε δηλητηριαση??? ΧΑΛΑΡΩΣΤΕ και γυρο μπορειτε να φατε και τζατζικι μπολικο, και σαλατες και μυδια αρκει να ξερετε απο που ειναι το καθενα. Απαγορευεται μονο το ωμο κρεας και κοτοπουλο δηλαδη καλοψημενα. Τοξοπλασμα κολλας και απο τις γατες να το ξερετε αυτο, γιαυτο αν συναντησετε στο δρομο σας καμια κεραμιδογατα και σας νιαουριζει με τα θλιμμενα της ματακια μην την χαιδεψετε.

Επειδη ειμαι των καταχρισεων, επειδη πινω και μπυρες και κρασακι και κοκα κολα και καφε και τρωω οτι σκατο θα βρεθει στο διαβα μου, σας ξαναλεω απολαυστε την εγκυμοσυνη σας ολα με μετρο. Αυτο που ειπε η kangaroo με την βιταμινη Α ισχυει αλλα μονο για το πρωτο τριμηνο (εφαγα μια τηγανια συμωτακια χθες τελεια)!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΑΛΙΤΣΑΚΙΑ

1. LIBERO 800 11 542376 και επιλεγεται το 2. Ζητατε το βαλιτσακι

Επισης αν γινεται μελος στο http://www.liberoclub.gr θα σας στελνουν και κουπονια (οχι πολυ συχνα

αλλα κατι ειναι και αυτο)

2. BABYLINO 800 11 84200 Ζητηστε βαλιτσακι αλλα σου λεει οτι πρεπει και να εγγραφειτε ειτε στο

http://www.babylino.gr ή στο φυλλαδιο που θα σου στειλουν και το ξαναστελνεις πισω

3. MOTHERCARE CAREDIRECT PAMPERS 800 11 82800 (αν καλειτε απο κινητο 2109287600) Ζητηστε το

βαλιτσακι με τα διαφημιστικα και αν σας ρωτησουν "απο που μας μαθατε" πειτε τους οτι ψωνισατε

στο mothercare και σας ενημερωσαν εκει (πιανει). Η Pampers συνεργαζεται με αυτους αλλα αμα γινεται

στη σελιδα της http://www.pampers.gr σας στελνει κουπονια

4. http://www.babyspace.gr γινετε μελος στη σελιδα αυτη και μετα πηγαινετε εκει που λεει

"προσφορες δωρα" πατηστε "δωρα babyspace" ακολουθηστε τις οδηγιες που λεει!

ΚΟΥΠΟΝΙΑ

1. ΔΕΛΤΑ μονο για τα ADVANCE : 800 11 99800 Μια φορα καθε μηνα πρεπει να παιρνετε τηλεφωνο για να σημειωνεται η αποστολη των κουπονιων

2. http://www.epithimies.gr/ Γινεται μελος και σας στέλνουν περιοδικο με κουπονια στο σπιτι με

διαφορα προιοντα σπιτιου

Λοιπον οι εταιριες PRODERM και JOHNSON δεν μας στελνουν τιποτα. Εχω επισης τηλεφωνα απο milupa και νουνου στελνουν μονο κουπονια και επειδη δεν χρησιμοποιω αυτες τις εταιριες δεν τις εβαλα. Αν καποια κοπελα τις θελει ας μου πει να δωσω τα τηλεφωνα τους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον.........

alekagala εισαι ΦΟΒΕΡΗ :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

1ον. Η γκαστρωλιστουλα μας ειναι υπερπαραγωγη, ουτε γραφιστας να μας την εκανε!!!!!!!!

2ον. Σε υπερευχαριστουμε για την λιστα με τα κουπονια και τα προϊοντα καθως για τις πληροφοριες που μας δινεις. Ετσι θα ξερουμε που να καλεσουμε και τι να πουμε και θα μας ειναι πιο ευκολο ;);););););););)

ΥΓ. Η ναυτια με κανει κουρελι. Θελω να πιω εναν κουβα κοκα-κολα :shock::shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειμαι θεα το ξερω!! αχ ψωναρα που ειμαι !!!!

παντως εγω εχω αναψει τζακι πινω το κρασακι μου με λιγη κοκα κολα γιατι ειναι πολυ ξηρο το κρασακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!!!!καλα μιλαμε εχει γινει σουπερ η λιστα αλεκα!!!!μπραβο σου!!!για οσες ηρθατε τωρα καινουργιες μανουλες καλη εγκυμοσυνη να εχετε και καλως ηρθατε κ στην παρεα μας!!!πλακα πλακα πολλες ειμαστε τωρα!!ωραια ειναι..αυτο με την κοκα κολα αλεκα εγω το ακουσα που το ειπε ενας γιατρος στο ικα στην κοπελα..ηθελα να την πιασω να την πω οτι να μην το κανει,αλλα λεω μετα ασε να μη με βρισει και μου πει τι σε νοιαζει..χτες το μεσημερι φαγαμε στην πεθερα μπακαλιαρο με κρεμυδια στο φουρνο,τηγαν.πατατες,τζατζικι,γαριδες σαγανακι κτλ σαλατες και ενα ποτηρι κρασι...ειχα πρηστει..εσκασα..το απογευμα λιξουρευτικα πατατοσαλατα..εβρασα 1κ πατατες,εφαγα το απογευμα ενα πιατο γεματο με μπολικο κρεμμυδια μεσα κ ενα στις 12 το βραδυ που γυρισε ο αντρας μου απο την δουλεια..το τι κρεμμυδια εφαγα χτες απορισα...το αποτελεσμα??το βραδυ να πεθαινω απο καουρα...φωτια ειχε παρει το στηθος..δεν ηξερα τι να παρω..πηρα οπως ηταν το μπουκαλι κοκα κολα και ηρεμησα..νοστιμα ηταν παναθεμα τα!!!Αλεκα εχω τζακι αλλα δεν εχω ξυλα να το αναψω :( αφραγγιες εχουμε τωρα!! :( χαχαχαχαχαχαχαχα....ψωναρα μας!!!!με την καλη εννοια!!!!!!κ παλι μπραβο σου!!τελεια ολα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...