Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΘΙΝΟΠΟΡΙΝΕΣ Κ ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 20011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜΕ Ν1


Recommended Posts

Καλησπέρα φιλεναδες τι κάνετε ξενύχτια ολες εε??? εμένα είχαν απίστευτη γκρίνια και τα δυο εχτες δεν κοιμήθηκα καθολουυυυυυυυυυ αχχχ τι θα κάνω είναι και δυο εμένα χαχαχαχαχα ....όλη μέρα σήμερα εινα οκ αλλα τα βραδια τα πιάνει τι κακο είναι αυτο??? Σήμερα κλείσαμε τον πρώτο μας μηνα αχχχχ πως περνάει οκαιρος ε?? τα μικρα μας θα μεγαλώσουν και θα αναπολουμε τα βραδια που ξενύχταμε χιχιχιχιχιχι

Ηλιανακι μου να ζήσει και εσένα ο μίκρουλις σου που γίνετε 2 μηνών πολλα φιλακια σε όλους σας.."

Αννα μαρια εμένα μου έχει πει ο γιατρός ότι δεν πρέπει να μένουν παραπάνω απο 5 ώρες αταιστα .......

Λυδιακι σου απάντησαν οι φίλες μας για το μπανακι.....οπότε καλα πλατσουρισματα απο σήμερα....

Καλε η συμπεθερουλα μου που γυρνάει πάλι ?? περιμένουμε το βιντεακι. Άντε .."

Φιλακια σε ολες φίλες μου τα λέμε πάλι πιο μετα αν με αφήσουν τα μπεμπινια μου.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

:shock: Γειά σας κοριτσάκια!!!!!!!!

Ξενύχτια διαβάζω......μια από τα ίδια κι εμείς!!!!!!!! Συνήθως ξυπνάει κάθε 3.5 με 4 ώρες τα βράδια για μαμ......την μέρα πεινάει κάθε 2.5 με 3 ώρες.....αλλά κι εμείς πολύ γκρίνια και τσιρίδα ρε κορίτσια!!!!!!!!!!! Και πολλά χούγια η μπεμπίκα!!!!!!!!!! Μας έχει ξετινάξει.....όλο αγκαλιά θέλει και πάνω κάτω στο όρθιο, μόλις καθήσω (μέση είναι αυτή δεν αντέχει) αρχίζει η κλάψα!!!!!!!!!!!!! Αλλά ακόμα κι αν καταφέρουμε να την πάρει ο ύπνος, μόλις την βάλω στην καλαθούνα ξυπνάει και τσιρίζει............γιατί λένε ότι τα μωρά κοιμούνται κοιμούνται περίπου 18 ώρες το 24ωρο?????? Η δικιά μου ζήτημα αν κοιμάται 8 ώρες το 24ωρο :-w

Αυτή τη στιγμή έχει τόοοοοοοοοση γκρίνια που ειλικρινά το σκυλομετάνιωσα που άφησα τον άντρα μου να βγεί (πάλι) για να ξεσκάσει!!!!!!!!!!! Αν ήταν εδώ θα με βοηθούσε λίγο που από το πάνω κάτω κοντεύω να φτιάξω δρομάκι στο χαλί.......η πλάτη μου νομίζω ότι θα "κοπεί" στα δύο.........Θα αναλάβει το νυχτερινό όμως γιατί το παραγαϊδούρεψε αυτές τις μέρες κι εγώ έχω κουραστεί πολύ!!!

Νία μου εσύ τα έχεις εις διπλούν.....φαντάζομαι τί πανηγύρι γίνεται όταν κλαίνε και τα δύο μαζί πρίμο σεκόντο!!!!!!

Ηλιαννάκι φιλεναδίτσα μου χαρούμενα μηνογενέθλια κουκλίτσα!!!!!!!! Πότε πέρασαν κιόλας δύο μήνες........

Άννα Μαρία τον υπνώτισε ο άντρας σου τον Αντρεάκη?????? 8αωρο ύπνο?????? Μπράβο.........

Μίκι μου αφού έπεσε ο αφαλός κάντε άφοβα μπανάκι!!!!!!!!!! Εμείς πάντως και πριν πέσει ο αφαλός κάναμε μπάνιο.....ο παιδίατρος της κλινικής μας έλεγε να τα λούζουμε άφοβα, ο αφαλός δεν παθαίνει τίποτα αν βραχεί.

Teddy μου αν δείς ότι έχει ανησυχία από το εμβόλιο η μπουμπού σου δώστης λίγο ντεπονάκι.....θα την ηρεμήσει! Όσο για τον άντρα σου.....είδες αναισθησία?????? Ακόμα κι όταν μας βλέπουν να δεινοπαθούμε δεν κουνάνε ούτε ένα δάχτυλο αν δεν τους κράξεις!!!!! Τους βολεύει να κάνουν ότι δεν καταλαβαίνουν...... :@)

Μαρία μου (Σαραντοπούλου) θα κάνεις πάρτυ στο γιόκα σου?????? Χαρά στο κουράγιο σου.....πραγματικά σε ζηλεύω.......εμείς προχθές μια τούρτα κόψαμε και κατακουράστηκα μέχρι να συμμαζέψω το σπίτι μετά (και πριν φυσικά)!!!!!!!!!! Και να σκεφτείς ότι δεν κάναμε πάρτυ......μεταξύ μας είμασταν!!!!!!!!!!! Αν έλειπαν και τα πεθερικά θα είμασταν ακόμα καλύτερα :lol:

Μαράκι12 τί κάνεις κουκλίτσα μου?????? Ο μπεμπίνος?????

Βανεσσάκι μου μην στεναχωριέσαι καλό μου......

Το Μαϊμουδάκι μας δεν έχει μπεί καθόλου....λέτε να γέννησε???????????

Τιτινάκι πότε παίρνεις τα αποτελέσματα της βιοψίας???????

Αχχχχχχχχχ τα νεύρα μου κρόσσια...........πάλι κλαίει...........πάλι αγκαλιά θέλει, τώρα μόλις την έβαλα στην καλαθούνα κι άρχισε την μίρλα η κεβεζού!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύη, πλιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιζ, γράψε για τον ύπνοοοοοοοοοοο!!!!!!!!! Το χρειαζόμαστε όλες νομίζω!!!

Εμένα σήμερα ήταν κάπως πιο ήσυχος. Ρε κορίτσια, μήπως φταίει που χτες έφαγα τούρτα σοκολάτα και ήταν τόσο ανήσυχος; Σήμερα δεν έφαγα και είναι πιο ήρεμος. Τώρα, βέβαια, ξύπνησε και άρχισε η σειρήνα. Τον αλλάζει από κει ο άντρας μου και θα ρίξει την πολυκατοικία με το κλάμα του!

Νία, εμάς ο παιδίατρος μας είπε ότι αν κοιμάται πολλές ώρες, σημαίνει ότι είναι χορτάτος. Τώρα, βέβαια, οκτάωρο ίσως είναι λίγο τραβηγμένο, αλλά με τί-πο-τα δε θα τον ξυπνούσα!!!! Αφού εγώ μετά ξανακοιμήθηκα! :P

Νάσια, τουλάχιστον ο δικός μου δε βγαίνει καθόλου πλέον. Όλη μέρα είναι σπίτι, βγαίνει μόνο για ψώνια και πήγε και δύο φορές μάθημα αυτοάμυνας. Κατά τα άλλα, δεν πάει πουθενά, είναι σπίτι και βοηθά, όταν δεν κολλά στον υπολογιστή.

Σήμερα στολίσαμε και το δέντρο! Ευτυχώς κοιμήθηκε αρκετές ώρες το απόγευμα το γκρέμλιν και μας άφησε και το στολίσαμε με την ησυχία μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!

καλε αναστασια φεεεεεετα!! μωρο ειναι, θα κλαψει.. ολα κλαινε κ γκρινιαζουν!! αλλα λιγοτερο κ αλλα περισσοτερο αλλα ολα γκρινιαζουν!!!

α αυτο τον αναρροφητηρα μην τον πολυχρησιμοποιεις, ειναι πολυ μικρη ακομα κ μπορει να προκαλεσει ωτιτιδες απο την αποτομη πιεση. καλυτερα να χρησιμοποιεις τον ορο κ μη φοβασαι, δεν πνιγεται

συμπεθερα τι βλακειες ειναι αυτες καλε?? τιποτα δεν εχεις, αντε κ εσυ, μην αγχωνεσαι...

δεν ειναι φυσιολογικο να ξεφυσας με την κοιλαρα μεχρι απεναντι??

μαρακι σε φιλω!

μαρια σ μια χαρα βρισκω τα παιδακια σου με τον μικρο!!

χαχαχα αννα μαρια μονο πενταλεπτο κραταει ο αντρας σου μ το νανουρισμα?? ε θα συνηθισει που θα παει.. αρχη ειναι ακομα. με τον υπολογιστη καλυτερα?

νασια κοριτσαρα μου τι κανεις? κριμα μωρε το μαρακι που τρομαξε... ψυχουλα μου!

δωρα κανονικα κανεις μπανακι την περιοχη του αφαλου, απλα θα τον στεγνωνεις καλα κ αν θυμαμαι καλα εγω του εβαζα ακομα μπεταντιν για καποιο διαστημα

ηλιαννα 2 μηνων κιολας ε???

σας φιλω κοριτσαρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας μανούλες! Τι κάνετε; Σας ζορίζουν τα μικρούλια ε; Υπομονή και όταν ξεπεταχτούν θα στρώσουν που θα πάει.

Πήγαμε στον καρδιολόγο πριν και δόξα το θεό όλα καλά! Τελικά δεν υπάρχει πρόβλημα με την καρδιά μου απλά μάλλον επειδή η πίεση μου είναι λίγο χαμηλή στο 9,5 για αυτό νιώθω την μόνιμη ατονία και τις ζαλάδες. Το ότι δε μπορώ να περπατήσω και το λαχάνιασμα είναι καθαρά από το βάρος του μωρού, μια και πιέζει όλα τα όργανα. Μου έφυγε ένα βάρος γιατί όσο και αν προσπαθούσα να το δω θετικά, όλο και σκεφτόμουνα μια μικρή πιθανότητα να έχω κάτι τώρα στα τελείωματα και να τρέχουμε. Τώρα απλά περιμένουμε. Σε μια εβδομάδα με το θέλημα του θεού θα την έχουμε στην αγκαλιά μας! :D

Λένα ακόμη εδώ; Τι κάνει ο γαμπρούλης μου; Το κουνιαδάκι; Μέσα στην εβδομάδα σε έχω σίγουρη πάντως!

Να δώσετε πολλά φιλάκια στα μωρούλια σας! Ανυπομονώ να έρθω και εγώ στη θέση σας!

Καληνύχτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμπεθερονι μου ακομα εδω! κ πολυ "φοβαμαι" οτι θα παρω αρκετες μερες απο τα περιθωρια που μου εχει δωσει η γιατρος μου! :lol::lol::lol:

καλα εγω ημουν σιγουρη οτι δεν εχεις τιποτα... ας δοκιμαζε αυτος να περπαταει κ να κινειται με ενα πλασμα 3 κιλων σε μια κοιλαρα κ θα σου λεγα εγω αν θα λαχανιαζε η οχι!!!!

εγω σημερα εκοβα γλυκο να κερασψ μια καλη μου φιλη κ λαχανιασα :lol::lol::lol: εκατσα εξουθενωμενη στον καναπε!! :lol::lol:

αντεεεεεεεεεε σε πολυ λιγες μερες θα εχεις την κορουλα σου κοριτσακι μου!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε ολες!

Χθες η νυχτα ηταν περιεργη....2 ωρες δεν κοιμοταν με τιποτα,γκρινιααααααα και μετα πουλακι....4 ωρες σερι κοιμηθηκε.....εκει που πηγαινε να κοιμηθει εκανε κακα,μετα κατουρουσε,μετα πεινουσε.....τι πραγμα ειναι αυτο μονο η δικια μου παθαινει ετσι συνεχομενα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!!!!!!!

Σήμερα ο μπεμπάκος μου κοιμήθηκε από τις 23.00 ως τις 6.00 και μετά κατά τις 7.30 ως τώρα…..για να δούμε ……μια χαρά πάει με το βραδυνό ύπνο, την ημέρα δε κοιμάται …αλλά προτιμώ το βράδυ και την ημερα να παίζουμε!!!!!!

Ηλιαννάκι τι κάνουν τα μωρά σου;;;

Εσύ φαντάζομαι θα τρέχεις και δε θα φτάνεις!!!!

Το μικρούλι σου έγινε δυο μηνών, να τα χιλιάσει εμένα αύριο θα γίνει 2!!!!!

Νασιούλα μου γλυκιά, τι κάνουν οι κοράκλες σου;;;

Εσύ είσαι καλά;;; φιλάκιαααααα

Συμπεθερούλα μου πώς είναι η νυφούλα μας;;;

Πότε πάτε παιδίατρο;;;

Εμείς Παρασκευή κάνουμε τα πρώτα μας εμβόλια!!!

Μαράκι κουκλιάααααα τα παιδάκια σου , να τα χαίρεσαι!!!!

Άννα Μαρία μπράβο το αγόρι σου να κοιμηθεί οκτάωρο!!!!!!! Μακάρι να συνεχίσει έτσι να ξεκουράζεσαι και εσύ!!!!!!!!

Δωράκι το κάνετε το πρώτο σας εμβόλιο, γερό να είναι!

Το βράδυ πώς κοιμήθηκε;;; εμείς θα τα κάνουμε την Παρασκευή…

Λυδία μου πως είναι το κοριτσάκι σου;;; και κανονικό μπανάκι η μικρή μπράβο!!!!!!

Λενάκι μου γλυκό τι κάνεις;;;;;;; ακόμα εδώ;;;;;φιλάκιααααααα

Μάντι δεν είχα καμιά αμφιβολια ότι όλα θα ήταν μια χαρά με την καρδιά σου!!!!!!φιλάκια στην κοιλιτσα

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KAΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ!!!ΚΑΛΕ ΜΙΚΙ ΓΕΝΝΗΣΕΣ????????????ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΚΟΥΚΛΑ!!!!!!!!!!!!

ΑΧΧΧ ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΠΟΤΕ!!!!!!!!!!ΕΧΩ ΚΑΤΑΡΕΥΣΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΤΕΒΕΙ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΑΚΟΜΑ Κ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΧΑΛΑΡΩΣΕΙ Ο ΤΡΑΧΗΛΟΣ!!!ΠΟΤΕ ΘΑ ΚΑΤΕΒΕΙ????ΟΕΟΟΟΟΟ????? :lol::lol:

ΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΤΩΡΑ???ΓΕΝΝΗΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΚΟΠΕΛΑ???ΓΙΑ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΚΟΥΚΛΕΣ ΤΑ ΝΕΑ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθερουλα η νυφουλα καλα ειναι,την παρασκευη εχουμε παιδιατρο.Καλα λες ας ειναι την ημερα γκρινια και το βραδυ να ηρεμουν!Απλα ακομα δεν εχει κατασταλαξει στα γευματα της,και στις ωρες που τρωει ....και στεναχωριεμαι!

Ρε κοριτσια αν οταν παμε στον παιδιατρο ειναι η ωρα να φαει τι γινεται τοτε?Την ταιζω εκει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλενάδες μου, τι κάνετε?

Εμεις όλο βόλτες είμαστε τις τελευταίες μέρες..Στολισαμε και δεντράκι χθες κι ο μικρός χαζευει τα φωτακια..κι ο λαλακης κλασικά έβαλε στο μάτι τις μπαλιτσες και όταν είναι μόνος του παει και προσπαθει να τα πιάσει..

Διάβασα τα νέακια σας και βλεπω μια χαρα είστε όλες..

Λενακι μου, καλε, μπηκες 40η φιλενάδα!πωσντην είδες ?θα το χώνεψεις το μωρο?

Δωράκι,κι ο γαμπρουλης σας κάπως έτσι αντέδρασε στο εμβόλιο..την νύχτα όμως και την επόμενη μέρα γκρινιάζε..δώσε φιλία στα πατουσακια της νυφουλας μου..

Αναστασακι εννοείται πως το παιδι το ταιζεις όταν πειναει όπου και να είσαι..εγω έτυχε και θηλασα και στην παιδίατρο 2-3 φορές..εχει πλάκα κι ο άντρας μου που καθε φορα που πάμε κάπου,αποστειρωνει μπιμπερο,ετοιμάζει θερμό , νερά κτλ για να μην θηλαζω έξω και τελικα θηλαζω..μια φορα θυμάμαι είχαμε παει στην θεία του και το μωρο πεινασε..εγω φορούσαν φόρεμα που για να θηλασω έπρεπε να το ξεχείλισω και τελικα πήρε την πρωτοβουλία ο άντρας μου να του κάνει ξενο αλλα ειχε παρει τα παντα εκτοσ απο μπιμπερο ..

Σταμμυ σε ποια εβδομάδα είσαι?

Μαντι, πως τα καταφέρεις κι εχεις χαμηλή πίεση?εγω μια ζωη έχω υποτάς.η (5-9η πίεση μου) αλλα στην εγκυμοσυνη ήταν 7-12 και πήγαινε και 13 κάποιες φορές και είχα κόψει το αλάτι απο τον τέταρτο μήνα..μόλις γέννησα ,ύστερα απο λίγες ώρες η πίεση μου ξανά έγινε φυσιολογική..

Α,δεν σας ειπα..βγάλαμε διαβατήριο στο μωρο επειδη θα έρθουμε Αθήνα την άλλη βδομάδα και στην φωτο εχει βγει πολυ κατσουφης..μιλάμε πολυ μούτρα όμως..του έχω βγάλει τόσες φωτο αλλα ποτε δεν καταφερα να βγάλω με τέτοια φατσουλα..

Την άλλη βδομάδα πατάμε..με ψιλό αγχωνει λίγο το θέμα μωρο και αεροπλανο..

Αν πεινασει πως θα θηλασω στο αεροπλανο?αν ξεκινήσει την γκρίνια τι κάνω?εννοειτε πως σε προσγείωση και απογείωση πρέπει να θηλαζει η να εχει πιπιλα ..σήμερα θα μιλήσω και με την αεροπορική να δώ για το επιτρεπόμενο βάρος και για μέχρι που δικαιούμαι να έχω το καρότσι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλενάδες μου, τι κάνετε?

Εμεις όλο βόλτες είμαστε τις τελευταίες μέρες..Στολισαμε και δεντράκι χθες κι ο μικρός χαζευει τα φωτακια..κι ο λαλακης κλασικά έβαλε στο μάτι τις μπαλιτσες και όταν είναι μόνος του παει και προσπαθει να τα πιάσει..

Διάβασα τα νέακια σας και βλεπω μια χαρα είστε όλες..

Λενακι μου, καλε, μπηκες 40η φιλενάδα!πωσντην είδες ?θα το χώνεψεις το μωρο?

Δωράκι,κι ο γαμπρουλης σας κάπως έτσι αντέδρασε στο εμβόλιο..την νύχτα όμως και την επόμενη μέρα γκρινιάζε..δώσε φιλία στα πατουσακια της νυφουλας μου..

Αναστασακι εννοείται πως το παιδι το ταιζεις όταν πειναει όπου και να είσαι..εγω έτυχε και θηλασα και στην παιδίατρο 2-3 φορές..εχει πλάκα κι ο άντρας μου που καθε φορα που πάμε κάπου,αποστειρωνει μπιμπερο,ετοιμάζει θερμό , νερά κτλ για να μην θηλαζω έξω και τελικα θηλαζω..μια φορα θυμάμαι είχαμε παει στην θεία του και το μωρο πεινασε..εγω φορούσαν φόρεμα που για να θηλασω έπρεπε να το ξεχείλισω και τελικα πήρε την πρωτοβουλία ο άντρας μου να του κάνει ξενο αλλα ειχε παρει τα παντα εκτοσ απο μπιμπερο ..

Σταμμυ σε ποια εβδομάδα είσαι?

Μαντι, πως τα καταφέρεις κι εχεις χαμηλή πίεση?εγω μια ζωη έχω υποτάς.η (5-9η πίεση μου) αλλα στην εγκυμοσυνη ήταν 7-12 και πήγαινε και 13 κάποιες φορές και είχα κόψει το αλάτι απο τον τέταρτο μήνα..μόλις γέννησα ,ύστερα απο λίγες ώρες η πίεση μου ξανά έγινε φυσιολογική..

Α,δεν σας ειπα..βγάλαμε διαβατήριο στο μωρο επειδη θα έρθουμε Αθήνα την άλλη βδομάδα και στην φωτο εχει βγει πολυ κατσουφης..μιλάμε πολυ μούτρα όμως..του έχω βγάλει τόσες φωτο αλλα ποτε δεν καταφερα να βγάλω με τέτοια φατσουλα..

Την άλλη βδομάδα πατάμε..με ψιλό αγχωνει λίγο το θέμα μωρο και αεροπλανο..

Αν πεινασει πως θα θηλασω στο αεροπλανο?αν ξεκινήσει την γκρίνια τι κάνω?εννοειτε πως σε προσγείωση και απογείωση πρέπει να θηλαζει η να εχει πιπιλα ..σήμερα θα μιλήσω και με την αεροπορική να δώ για το επιτρεπόμενο βάρος και για μέχρι που δικαιούμαι να έχω το καρότσι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Εμάς χτες βράδι μας έσπασε λίγο τα νεύρα, αλλά τελικά κοιμήθηκε πεντάωρο, 2.30-7.30 και μετά 8.30/9.00-11.00. Μετά τον θήλασα, τον κρατούσα δυο ώρες και χτυπιόταν συνέχεια. Αυτό το παιδί όταν αρχίσει το κλάμα, απλά ξεχνά να σταματήσει. Τελικά κοιμήθηκε και τον έβαλα στο πορτ μπεμπέ, αλλά τώρα κάθε λίγο κλαίει και πρέπει να τρέχω να τον κουνάω... Ο άντρας μου επιμένει ότι έχει πονάκια, επειδή έτσι του λένε όλοι, αλλά εγώ το βλέπω το μωρό ότι δεν πονάει. Απλά γκρίνια είναι.

Αναστασία, εμείς τυχαίνει όποτε πάμε στον παιδίατρο να είναι ταΐσμένος. Παρ' όλα αυτά, του δίνει και καταλαβαίνει με το κλάμα!

Αγγελική, αν πεινάσει στο αεροπλάνο, εννοείται ότι θα τον σκεπάσεις με μια πάνα ή ένα σεντονάκι και θα τον θηλάσεις. Έχω φίλες που έχουν θηλάσει στο αεροπλάνο.

Μαρία, κι εγώ προτιμώ να κοιμάται το βράδι, αλλά και τη μέρα που είναι ξύπνιος όλο γκρινιάζει. Δεν έχει παιχνίδια και τέτοια. Όταν είναι ξύπνιος συνήθως κλαίει.

Σταμούλα, σε ποια βδομάδα είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φίλες μου!!

MaDi μου ήμουν σίγουρη ότι θα είσαι μια χαρά.Άντε κοριτσάκι μου με

το καλό να γίνεις μανούλα σε λίγες μέρες!!

Λενάκι φιλενάδα μου πλησιάζεις φιλενάδα!!

Αγγελικούλα συμπεθέρα μου πετάτε την άλλη εβδομάδα;τι καλά;

πόσες μέρες θα καθίσετε;θα είναι μεγάλη χαρά να σας δούμε!!!

Μαράκι με τοκαλό να κάνετε και εσείς το εμβολιάκι.

Η μικρούλα μου αμέσως μετά το εμβόλιο ήταν πολύ πεσμένη, κοιμόταν ή μισοκοιμόταν

για κανένα πεντάωρο-πέρασα μεγάλη στεναχώρια που τηνέβλεπα έτσι

αδύναμη...-και μετά μια χαρά.το βρ'αδυ κοιμήθηκε κανονικά και από

γκρίνια μπορώ να πω λίγα πράγματα.

Αναστασάκο να την ταϊσεις τη φραουλίτσα στον παιδίατρο δεν το συζητώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα αγάπες μου...;)

Μάντι μου σε λίγες μερούλες θα έχεις την μπέμπα σας αγκαλίτσα....;).....

Στάμυ μου πλησιάζεις και εσύ καλή μου...λίγη υπομονή..;)

και εμείς μια από τα ίδια χθες το βράδυ....απίστευτη γκρίνια η μικρούλα μας....:(...πολλές ώρες`άυπνη....ξύπνησε κατα τις 12:30 για μαμμμμ και μετά μέχρι τις 5:30 γινόταν χαμός....:(.....ήταν πολύ ανήσυχη....Αναστασάκι μου και εμείς έτσι χθες.....την μια έτρωγε, την άλλη έκανε κακά και την ενοχλούσαν, την άλλη πάλι πεινούσε κτλ......είμασταν όλοι στο πόδι.....:)...αλλά δεν μας πειράζει...χαλάλι της τα ξεν'υχτια....:)....

σας φιλούμε πολυ΄γλυκά.....:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω βρε κορίτσια, δηλαδή εγώ δεν πρέπει να παραπονιέμαι καθόλου με τον Αντρεάκη... Καμία σχέση μ' αυτά τα τρελά ξενύχτα (ελπίζω να μην το γρουσούζεψα τώρα).

Λυδία, έλα ντε; Πότε σταματάνε; Εμένα πάντως ακόμα δε σταμάτησε το αίμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άσε Άννα Μαρία μου.....:)..ο Αντρίκος σου είναι λεβένταρος...φτουυυ...φτουυυ... :P:P .....

αν ακόμα έχεις αίμα εσύ που είσαι 2 εβδομάδες μπροστά από εμένα τότε έχω ακόμη μέλλον...;).....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εμένα το αίμα σταμάτησε μετά τις σαράντα μέρες,

προς το τέλος είχα πολύ λίγο αλλά για να σταματήσει οριστικά

χρειάστηκαν σαράντα μέρες.

Άννα Μαρία ο Αντρίκος είναι φοβερός, φτου φτου!!

Γλυκιά Λυδία στην αρχή τα είχαμε και εμείς αυτά τα κολπάκια με το κοριτσάκι

μας, να ξέρεις ότι η κατάσταση θα βελτιώνεται συνέχεια από δω και πέρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δωράκι μου γλυκό σε ευχαριστώ πολύ την υποστήριξη...;).....ξέρεις είναι παρήγορο να γνωρίζεις ότι έτσι αντιδρούσαν και άλλα μωράκια...σε φιλώ γλυκά...:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα και απο εμας!!!λυδιακι,μην ανησυχεις,κι εμεις μια απο τα ιδια.η μικρουλα καποια βραδια ειναι πολυ ανησυχη,μαλλον λογω κολικων ,γιατι κατα τα αλλα δεν κλαιει χωρις λογο το ψυχουλακι μας.οσο για το αιμα, κι εγω πουειμαι 28 μερες μετα τη γεννα , εχω ακομη.πολυ λιγο βεβαια, αλλα το σερβιετακι ειναι παντα απαραιτητο!!!

αχ βρε κοριτσια μας εχει τρελλανει το κοριτσακι μας!!!ειδικα ο μπαμπας της που τη βλεπει μονο σαββατοκυριακα, δε μπορει να την αποχωριστει ουτε λεπτο οταν ερχεται!!!

να ρωτησω τις εμπειρες σε θεματα θηλασμου.εγω τη βαζω στο στηθος σε ατακτα χρονικα διαστηματα και τρωει το γλυκουλι μου, αλλα δεν ξερω τι ποσοτητα.τωρα δεν ξερω τι να κανω.την προηγουμενη εβδομαδα, επειδη ειχα απογοητευτει απο την ποσοτητα που εβγαζα με το θηλαστρο ειπα να παω στο γιατρο μου να μου δωσει χαπια να κοπει τελειως το γαλα.(μου ειχε πει να τον ενημερωσω αν διακοψω το θηλασμο).τωρα ομως λεω να μην το κανω και να τη βαζω οποτε μπορω στο στηθος και οτι παρει.αραγε με αυτο τον τροπο θα μου ερθει περιοδος η θα καθυστερησει οπως στις πραγματικα θηλαζουσες???

αννα μαρια, κοιμαται για τα καλλα ο αντρεας ε???εμας παντως η παιδιατρος μα ειπε αν δεν εχει ξυπνησει

απο μονη της να φαει, να την ξυπναμε εμεις στις 4.30 ωρες για να τρωει...

χριστινακι που εισαι???περιμενουμε το βιντεακι!!!

λενακι τι γινεται, πως τα παμε???αναστασια μου εσεις ποσο θηλαζετε???ξενο ποσο δινεις??

?νασιουλα, ηλιαννακι, αγγελικουλα, φιλακια σε ολες και στα μωρακια σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βανεσσακι μου τελικά τα περισσότερα μωράκια έτσι αντιδρούν....μέχρι να προσαρμοστούν και αυτά στην κατάσταση...;)....τα μαναράκια μας...:)...σας φιλούμε γλυκά με την μικρούλα μου...;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑGGT EIMAI STHN 38 K 2 HMERES,ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΠΑΕΙ ΘΑ ΒΓΕΙ ΣΤΙΣ 40 !!!!ΕΤΣΙ Κ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 39 Κ 5 ΜΕ ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΤΟΚΕΤΟΥ Κ ΜΕΣΑ ΣΕ 2 ΩΡΙΤΣΕΣ ΗΤΑΝ ΓΕΝΝΗΜΕΝΗ,ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΗ ΘΑ ΔΟΥΜΕ!!!!

ΜΙΚΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ ΟΠΩΣ ΞΕΡΕΙΣ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ!!!ΓΚΡΙΝΙΑΡΑ Η ΜΠΕΜΠΑ ΣΑΣ Ε???ΥΠΟΜΟΝΗ ΘΑ ΣΑΣ ΜΑΘΕΙ Κ ΘΑ ΤΗΝ ΜΑΘΕΤΕ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βανεσσακι εγω την βαζω οποτε δινω ξενο και δεν χορταινει σαν συμπληρωμα και φυσικα αυτη το εχει κανει πιπιλα για να κοιμαται,αλλα κατι πρεπει να τρωει γιατι τρεχει γαλα απο το στομα της οταν της το βγαζω κοιμισμενη.Ξενο δινω γυρω στα 700 ml το 24ωρο!Δεν ειναι στανταρ το γευμα της, καθε φορα τρωει και διαφορετικα...εχει τυχει να φαει και 120 σε γευμα ...ετυχε και 20 με 40....αναλογα μαλλον την διαθεση της τι να πω.Μην το κοβεις κατι παιρνει και απο το θηλασμο!!

Το αιμα σταματησε σε μενα στις 25 ημερες και μετα ειχα κατι αλλα υγρα περιεργα και σημερα παλι ειχα λιγο αιμα και μου φανηκε σαν περιοδου γιατι ειχα και πονακια...τωρα θα δειξει αυριο τι παιζει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυδια μου βλεπω ολοι τα ιδια σεναρια ακολουθουμε...καλα ειναι απιστευτο αυτο που συμβαινει...εκει που λεω την κοιμησα....κανει κακα....μετα λοξυγκας,μετα τσισα μεταπεινα ....τα νευρα μου εχουν γινει λαστιχο!! :lol: χαλαλι τους μωρε τι να πω....

Λενακι αντε μαναρι μου εφτασες κι εσυ..Σταμουλα κι εσυ κοριτσι μου ολα καλα θα πανε!!

Δωρακι τι κανεις βρε ψυχη μου?Τωρα οπου παμε πρεπει να εχω το γαλατακι της μαζι μου μην πεινασει το μαναρι μου!!Δυστυχως δεν ειμαι απο τις τυχερες να θηλαζω αποκλειστικα θα ημουν και πιο ηρεμη αλλα τι να κανουμε!!

Αννα Μαρια ουτε στον παπα μην το πεις....μια χαρα ο Αντρικος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια! Ήθελα λίγο την γνώμη σας, σε όσες έχετε γεννήσει. Πριν μείνω έγκυος είχα θετικό τεστ ωορρηξίας 14-15η μέρα. Είχα βέβαια κ πολύ έντονα συμπτώματα, πονάκια και αίμα την ημέρα της ωορρηξίας, οπότε την καταλάβαινα. Τώρα είναι ο πρώτος κύκλος μετά την γεννά κ είμαι 16η μέρα κ δεν έχω νιώσει τίποτα. Έκανα κ τεστ ψηφιακό που έχω κ η γραμμή είναι τρομερά άχνη. Δεν το ρωτάω για να προσπαθήσουμε, αλλά κυρίως για να δω αν υπάρχει περίπτωση να «χάλασε» ο κύκλος μου. Επίσης, ενώ είχα έντονη ροή για 5-6 μέρες, αυτήν την φορά ήταν 4 μέρες. Αλλάζει δλδ ο κύκλος μετά από γέννα;
    • ραφ μου μιλάμε για 2 εντελώς διαφορετικές γνώμες..εκεί τσαντίζομαι δηλ..μιλάμε για εικόνα σε υπέρηχο, ούτε καν για υποκειμενική άποψη σε καποιες εξετάσεις..τι να πω.. Η προλακτίνη μου είναι γύρω στο 45-50..έχω κάνει με τον ενδοκρινολόγο και μια πιο ειδική εξέταση που ονομάζεται μακροπρολακτίνη και από αυτό ουσιαστικά μου είχε πει ότι ακομη και που είναι ανεβασμένη δεν με επηρεάζει κάπου..πήρα ντοστινεξ 2 φορες την εβδομαδα για 3 μήνες, μετά το διέκοψα και σε επανέλεγχο μετά από 2 μήνες είδαμε ότι είχε ανέβει ξανά..έκανα και μαγνητική και ήταν καθαρή! Τώρα παίρνω μισο χάπι την εβδομάδα γιατί είχα παρατηρήσει μια μείωση στη ροή της περιόδου και είπαμε μήπως παίζει ρόλο η προλακτίνη..και ο ενδοκρινολόγος παντως και η νεα γυναικολόγος μου είπαν ότι δεν επηρεάζει την σύλληψη στην περίπτωση μου..
    • δυστυχώς δεν θα σταματήσει..είναι θέμα τύχης καθαρά που θα πέσουμε.. ισχύει αυτό με το ιντερνετ..είναι λίγο δίκοπο αλλά αν ξέρεις πως να χειριστείς τις πληροφορίες νομίζω πως λειτουργεί υπερ μας...
    • Σωστά! και μπορεί η λύση να περιμένει.. επέβαλε μία παύση κι όταν είσαι έτοιμη τότε να πάρεις τις οριστικές αποφάσεις..
    • Δεν ξέρω αν λύνεται με συμβιβασμό ή με ολοκληρωτική ρήξη της σχέσης. Θα δείξει! Για μένα πια το πολυτιμότερο πλάσμα της ζωής μου βρίσκεται στην κοιλιά μου! Και θα κάνω τα ΠΆΝΤΑ για να είναι εκείνη καλά!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...