Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΘΙΝΟΠΟΡΙΝΕΣ Κ ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 20011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜΕ Ν1


Recommended Posts

Αννα Μαρια εμενα το κανει αυτο οταν θελει απλα να πιπιλισει και επειδη ειναι στηθος βγαζει γαλα και νευριαζει γιατι δεν πειναει...τωρα κανει και παιχνιδι...τραβαει τη ρογα δυνατα την αφηνει γελαει και μετα κανει ναζια και γυρναει απο την αλλη και ξανα το ιδιο...το χει βρει παιχνιδι..ναι με εχει σωσει δεν γινεται δεν μπορω να γυρναω απο το μαγαζι και να μαγειρευω..σημερα πηγαμε στο ποδοσφαιρο γυρισα ηθελα να μαγειρεψω και να μαζεψω οσο προλαβω γιατι με τη μικρη ειναι πολυ δυσκολο..εβγαλα το παστιτσιο απο την καταψυξη και απλα εκανα της δουλειες μου...δεν παλευεται αλλιως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα μανουλίτσες (και εγκυούλες!!!!!)

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκια μου για τις ευχές σας για το ζιζανιοκτόνο μου!!!!!! Πώς είναι τα ζουζουνάκια σήμερα??????? Εμείς κλασσικά έχουμε γκρινίτσα αλλά το παλεύουμε!!!!

Εχθές στα γενέθλια η Μαρία πλάνταξε στο κλάμα....ενώ όλη μέρα κάναμε πρόβα το τραγουδάκι και πώς θα έσβηνε τα κεράκια, τελικά μάλλον κάτι φοβήθηκε και έσκασε στο κλάμα....σταμάτησε μόνο όταν άρχισε να βουτάει τα δαχτυλάκια της στην σοκολάτα!!!!!!! Γενικά ήθελε να φύγει......τραβούσε τον μπαμπά μου από το χέρι και του έλεγε "πάμε παππού στο χωριό".......τους άλλους παππούδες (τα πεθερικά) τους είχε ψιλοχεσμένους και πολύ το φχαριστήθηκα γιατί τους είχαμε προειδοποιήσει ότι εφόσον δεν ασχολούνται και δεν έρχονται να την βλέπουν το παιδί δεν θα τους γνωρίζει και θα απομακρυνθεί!!!!!!!!!

Μετά πήγαμε επίσκεψη στην νονά της Μαρίας που γιόρταζε και η μικρή ξεσάλωσε....έτρεχε, έριχνε πιάτα κάτω, σκάλιζε το χριστουγεννιάτικο δέντρο, πείραζε τα άλλα παιδάκια (που ήταν και πολύ πιο μεγάλα), δεν έβαλε κώλο κάτω (εννοείται ότι την κυνηγούσαμε από πίσω)......αφού να φανταστείτε όσοι ήταν εκεί μου έλεγαν ότι με λυπούνται γιατί είναι πάρα πολύ ζωηρή η μικρή και πρέπει να με ξετινάζει στο σπίτι!!!!!!!!! Τους είπε όμως και ποιήματα, τραγουδάκια, έκανε χαριτωμενιές........είχε πολύ πλάκα!!!!!!!!!! Μετά άρχισε την κλάψα και την μίρλα η μπέμπα και σηκωθήκαμε και φύγαμε!!!! Ευτυχώς μας σεβάστηκαν και δεν κάπνιζαν μπροστά στο μωρό!!!!

Αγγελικάκι μου καλά έκανες και δεν πήγες στην κουνιάδα.......μα τί βόδια!!!!!!!!!! Σαν να σας έλεγαν να μην πάτε.........πωπω πρέπει να είναι πάαααααρα πολύ αχώνευτη κοπέλα, αν δεν ήταν παντρεμένη θα σου πρότεινα να την προξενέψουμε στον κουνιάδο μου τον επίσης αχώνευτο!!!!!!!!!!! Για το τσιγάρο που ρώτησες....εγώ έχω έξι χρόνια που το έκοψα οπότε δεν "παίζει" να το ξαναρχίσω......κάπνιζα όμως πάαααααρα πολύ, όταν έβγαινα μπορεί και να έφτανα τα τρία πακέτα (συνήθως έκανα ενάμιση με δύο πακέτα την μέρα) με αποτέλεσμα να είμαι σχεδόν μόνιμα με φαριγγίτιδα! Ένα πρωί σηκώθηκα και είπα δεν γεννήθηκα με ένα τσιγάρο στο στόμα.....και το έκοψα έτσι απλά.............Κούκλος ο μπέμπης φιλενάδα!!!!!!!!!!

Μαρία (Σαραντοπούλου) μια χαρά τον έχουνε τον μπέμπη τα μεγάλα σου......το Κατερινάκι θεά!!! Θα του δίνει και τις κούκλες της το γλυκάκι μου μωρέ!!!!!!!!!!! Η Μαρία μου παρόλο που την αγκαλιάζει την μπέμπα και την φιλάει και την χαϊδεύει, την έχει κοπανήσει κάμποσες φορές την κακομοίρα!!!!!

Μίκι μου σας έχει ξετρελάνει η μπουμπού?????? Αχχχχχχ και πού είσαι ακόμα.........Κάθε μέρα θα σας παίρνει τα μυαλά περισσότερο με αυτά που θα κάνει το ζουζούνι!!!!!

Άννα Μαρία μου κι εμένα ο άντρας μου τα ίδια κάνει (πρέπει να το ψάξουμε μήπως είναι συγγενείς γιατί παρατηρώ πολλές ομοιότητες :lol: ), την κουνάει λίγο την μπέμπα και νομίζει ότι κάτι έκανε και κουράζεται κιόλας!!!!!!!! Νομίζουν ότι τα μωρά είναι κούκλες για να παίζουμε και όταν βαριόμαστε τα παρατάμε......Σε λίγο θα βγεί βόλτα για καφέ και αυτή τη στιγμή, αντί να με βοηθήσει με το μωρό να ξεκουραστώ λίγο (έχω σηκωθεί από τις 6μιση τα χαράματα) εφόσον μετά θα με αφήσει ολομόναχη, αυτός έχει πέσει με τα μούτρα στον υπολογιστή!!!!! Θα φταίω εγώ μετά αν τον σκυλοβρίσω?????????

Βανεσσάκι μου μην στεναχωριέσαι κουκλίτσα μου που δεν σου πήγε καλά ο θηλασμός.....κι εγώ έτσι την έπαθα....ούτε οι πρώτες είμαστε, ούτε οι τελευταίες!!!!! Τα μωράκια μας να είναι καλά............

Νία μου πότε πρόλαβες βρε θηρίο και έκανες δύο φαγητάκια??????

MaDi μου δεν νομίζω ότι έχεις πρόβλημα με την καρδιά βρε κορίτσι μου.....μήπως στα παραφούσκωσε λίγο ο γιατρός σου? Απλά είσαι στο τέλος τώρα, βάρυνες και γι'αυτό λαχανιάζεις....εγώ στο τέλος δεν μπορούσα να πάρω τα πόδια μου και ξεφυσούσα όλη την ώρα!!!!!!!

Συμπεθέρα τί κάνετε????? Ο μπέμπης??????

Τί άλλο γράψατε δεν θυμάμαι.......θα επανέλθω όμως.....Πωπωωωωω τί σεντόνι άπλωσα πάλι!!!!!!!!

Φιλάκια!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθέρα από την περιγραφή καταλαβαίνω ότι η φραουλίτσα σου έχει κολικούς.

Μάντι μια χαρά η μικρή σου μπράβο!!! Όσο για σένα πιστεύω ότι απλά βάρυνες..δεν έχεις κανένα πρόβλημα , μην αγχώνεσαι!!!!!!

Λυδία μου σας έχει ξετρελάνει η κοράκλα σας?????? Αχχχχχχ και πού είσαι ακόμα.........Κάθε μέρα θα σας παίρνει τα μυαλά περισσότερο με αυτά που θα κάνει, όλο και κάτι διαφορετικό!

Βανεσάκι, Μαράκι , Εύη, Άννα Μαρία φιλάκιαααααααααα

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νασιούλα μου και Μαράκι μου σας στέλνω τα πιο γλυκά φιλάκια μας....;)...από μενα και την μπέμπα ασφαλώς...χιχι....ναι...μας έχει τρελάνει......είναι ΥΠΕΡΟΧΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΖΟΥΝΕ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ.....ΑΠΕΡΙΓΡΑΠΤΟ...!!!.......

Μάντι μου...μην αγχώνεσαι...το μωράκι σου είναι μια χαρά....και θα δεις ότι όλα καλά θα πάνε και με τον καρδιολόγο....σε φιλώ....

Άννα Μαρίαααααααααααααα....τί κάνει ο Αντρίκος σου???????????????????????????????? :P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυδία ανταποδίδουμε τα φιλιάαααααααα μας!!!!!!!!!

Τέλειο συναίσθημα, και που να αρχίσει να σου γελάει και να βγάζει κραυγούλες!!!! :P

Θα τρελαθείς!!!!!!!

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφ, τα νεύρα μου σήμερα... Είναι πάρα πολύ ανήσυχος ο μικρός. Όλη μέρα κλάμα και γκρίνια και από ύπνο ελάχιστα πράγματα. Μου έσπασε τα νεύρα. Ταϊσμένος, αλλαγμένος, κολικούς δεν έχει και χτυπιέται. Το απόγευμα τον κοίμισα μετά από πόση ώρα, λέω στον άντρα μου να τον προσέχει να κάνω αποτρίχωση και μπάνιο, και ξύπνησε. Τον παίρνει πέντε λεπτά, "έλα γρήγορα, πεινάει το παιδί, βάζει τα χέρια στο στόμα". Να επιμένω ότι δεν πεινάει και να με βγάζει άχρηστη μάνα που δε λυπάμαι το παιδί μου. Τελειώνω την αποτρίχωση, κάνω μπάνιο, τον μισο-θηλάζω, μου βγαίνει το λάδι να τον ηρεμήσω. Σαν τρελός κάνει, κλαίει γοερά και δυνατά συνέχεια. Αποκοιμιέται, τον βάζουμε στο καρότσι, τρώμε, ξαναρχίζει. Λέω στον άντρα μου να αναλάβει γιατί κουράστηκα. Τον παίρνει πέντε λεπτά, να επιμένει ότι πεινάει γιατί βάζει τα χέρια στο στόμα. Να του λέω ότι δεν πεινάει, και τι μου λέει; Ότι οι νέες μάνες είμαστε για τα πανηγύρια... Τον βάζω στο στήθος, θηλάζει ένα λεπτό, το φτύνει. Ξαναθηλάζει, το ξαναφτύνει. Το βούλωσε τώρα, και πήγε να τον αλλάξει. Αλλά το θέμα είναι ότι δεν καταλαβαίνει ότι με το να τον κρατήσει πέντε λεπτά δεν καταφέρνει και πολλά πράγματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάσια, τουλάχιστον εμένα έχει κόψει όλες τις εξόδους και βοηθά στο σπίτι. Τώρα επιτέλους κατάλαβε ότι όσο μπορώ εγώ να ηρεμήσω το μωρό μπορεί κι αυτός, αφού τώρα δε ζητά βυζί, και προσπαθεί να τον νταντέψει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα Μαρία ούτε κι ο δικός μου βγαίνει πλέον συχνά αλλά δεν έχει κόψει και τελείως τις εξόδους (εγώ έχω να βγώ από τις περασμένες Απόκριες)......αλλά ειδικά σήμερα νευρίασα γιατί ήθελε να βγεί και αύριο πάλι θα γυρνάει όλη μέρα εφόσον εγώ θα λείπω σχεδόν όλη μέρα με τα παιδιά (θα είμαι στην μαμά μου)......οπότε εγώ ΠΑΛΙ δεν θα ξεκουραστώ και εκείνος θα χαλαρώωωωωωωνειιιιιι είτε βγεί είτε καθίσει στο σπίτι!!!!!! Αλλά του το χάλασα....πατήσαμε σκυλοκαυγά και τελικά δεν θα βγεί και πολύ το φχαριστήθηκα.........Τώρα προσπαθεί να κοιμήσει την μπέμπα και σκέφτομαι να πάω για νάνι αλλά προβλέπω ότι θα νευριάσει και μάλλον θα πρέπει εγώ να την κοιμήσω τελικά!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησοερα κοριτσαια μου, πως ειστε??τα μωρακια??? μπηκα κ χθες το μεσσημερι να σας γραψω αλλα κατι κανανε εδω τα μικρουλια μου (δεν θυμαμαι τι, που μυαλο....) κ εκλεισα το λαπτοπ κ το ανοιξα παλι σημερα το απογευματακι!! ειχα γραψει κ ολοκληρο κατεβατο, εκανε ο αντρας μου μια αναβαθμιση στο λαπτοπ μου κ μου τα εσβησε!γκρρρρρρρρρ

δεν θυμαμαι κ πολλα...

εμεις καλα ειμαστε δοξα το θεο μια χαρουλα!!!!!κ τα 3 μικρουλια μου κ εμεις!!

σας ευχαριστω πααααρα πολυ ολες κοριτσακια μου για τις ευχες σας για την κορουλα μου!!!!!!!!!!!!!!!

βασω να σας ζησει η κορουλα!!!!!να ειναι παντα γερη κ καλοτυχη!!!καληλοχεια να εχεις!!!!!

αννα μαρια μου χρονια σου πολλα , να εισαι παντα καλα κ να χαιρεσε τον αντρεακη σου!!!!

νασιουλα μου πολυχρονο να ειναι το μαρακι!!!!!!!!!!!!!να το χαιρεσε!!ναειναι παντα καλα κ να το δεις οπως επιθυμεις, κ τα δυο σου κοριτσακια!!!!!!!

ξεσσαλωσε ο μικρουλα, ε??χαχαχα

αναστασια να τα εκατοστησεις, να χαιρεσε τη φραουλιτσα σου!!!!!!!

μυριαμακι μου γλυκο τι κανεις???ο μπεμπακος σου??τρεχεις,ε???πολλα φιλακια!!!

λυλδιακι μου η απολυτη ευτυχια,ε?!!!!!!!!!!!!!!!!!!! αχχχχχχχχχχχχχχ πολλα φιλακια στην μπουμπουκα σου!!!!!!!!!!

δωρακι μου τι κανεις καλη μου???η μικρουλα σου πως ειναι????φιλακια δωστης!!!!

νιακι μου τα διδυμακια σου κουκλακια ειναι!!!!!!!!!!!!φτου φτου!!!!!!!!!!!

αγγελικουλα μου αχ τι καλος που ειναι ο γιος σου φτου φτου!!!!!!!!!!!!!! εχω παθει πλακα μαζι του!!!!!!! δωστου πολλα πολλα φιλακια φιλεεναδα

μαρακι12 μου τι κανεις φιλεναδιτσα μου???ο γιοκας σου πως ειναι??φιλακια γλυκια μου

βανεσσακι μου μην στεναχωριεσαι κοπελιτσα μου για τον θηλασμο, ξερω πως το μητρικο γαλα ειναι το καλυτερο αλλα τι να κανουμε.... οτι γαλα κ να πιουνε τα παιδακια μας μεγαλωνουνε...

καλα να ειναι....φιλησε μου την κορουλα σου!!!!

μαρακι μου (σαραντ) φιλεναδιτσα μου τι κανεις κουκλιτσα μου???? τα κουκλακια παιδακια σου??

πολλα φιλακια, θα τα πουμε...

μαντι μου μην αγχωνεσαι καλη μου, μι χαρα εισαι καθως κ το μωρακι σου!ολα καλα θα πανε!!!!!!απλα οι τελευταιες μερες ειναι πολυ ζορι...

πωπωπω τι εγραψα παλι, ολοκληρο κατεβατο χιχι

καλο βραδυ φιλεναδες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την κατάφερε και την κοίμησε :ymapplause::ymapplause::ymapplause: και μάλιστα χωρίς να νευριάσει (και χωρίς να τον πάρει ο ύπνος γιατί συνήθως η Μαρία μου καταφέρνει και τον κοιμίζει εκείνη πρώτη :lol: ) [smilie=blob10.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif]

Πάω κι εγώ να ξαπλώσω πριν ξυπνήσει.............

Καληνύχτα!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιουπιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ειδες τελικα φιλεναδα ολα μπορουν να τα κανουν αλλα δεν θελουν!!θελουν την καλοπεραση τους οι κυριουληδες!!!!!!!!χαχαχαχαχα

αντε πεστηνα τωρα κ εσυ να ξεκουυραστεις λιγο...!!!!!!!!!!!!!

πολλα φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα ,καλη Κυριακη σε ολες μας!

Ειχαμε καλουτσικο βραδυ,ευτυχως βοηθησε και ο αντρας μου.Η φραουλιτσα εχει μυξουλα στο ενα ρουθουνι αλλα ειναι βαθυα και δεν μπορω να την βγαλω,ουτε το μηχανημα την πιανει και αγχωθηκα...νομιζω δυσκολευεται να ανασανει!

Συμπεθερουλα δεν ξερω τελικα τι ειναι....θα παμε στον παιδιατρο και ελπιζω να μας λυσει ολες τις αποριες μας !

Νασιουλα τελικα θελουν λιγο το ζορισμα τους οι αντρες για να βοηθανε.

Ηλιανακι πως τα πας με τα θηρια σου?

Αννα Μαρια στο ξανα λεω ευτυχως δεν εχεις μπουκαλια να φτιαχνεις γαλα..συνδεεις και τελειωνεις... αλλα βλεπω κι ο δικος σου φυγε κακο απο τα ματια μου ειναι...μολις γκρινιαζει λεει οτι πειναει να φευγει απο αυτον :lol::lol: Ο δικος μου ακομα δεν καταφερε να την κοιμησει μονος του!

Ποσο πρεπει να γινει η μικρη για να την βαλω στο ριλαξ?

Σημερα τρωμε κοτοπουλακι με πατατουλες στη γαστρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα φιλεναδεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεες!!!!!!!!!!!!!!!πως ειστε???????

εμεις πολυ πολυ καλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!κοιμηθηκαμεεεεεε κ ξυπνησμε φρεσκαδουρα!!!!!!!!!!!!!!χαχαχαχα :lol:

ανασστασια μια χαρα , τελεια τα περτναω κ με τα τρια μου παιδακια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

αχχχχ ΣΗΜΕΡΑ ΓΙΝΑΜΕ ΔΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ ΜΗΝΩΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝ !!!!!!!!!!!!!!

καλε πως μεγαλωνουνε ετσι... κ τι ωραια πραγμαρα κανουν.... αχχχχχχ ........

να εχετε ομορφη μερα ολες!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααααααα κοριτσιααα μου,

καλη Κυριακη να εχουμεεεεε :) πως ειστεεεε?

νασια μου τι κανεις βρε θηριοοο? σας τρεχει το μαρακιιι? μωρε για την ηλικια της ειναι αυτα αμα δεν ξεδινουν στα 2 ποτε θα το κανουν.. ειναι μια γλυκααα, ειδικα και οταν λεει ποιηματακια, τραγουδακια φανταζομαιι.. ααχαχα :):):)

ηλιαννακι ειδα αργα την κληση σου γιατι το ειχα στο αθορυβο, θα μιλησουμεε :)

σε μια βδομαδα εχει γεννεθλια το παλικαρι μου, και δεν ξερω τι να κανουμε.. λεμε για παρτυ αλλα ποσα παιδακιαα? και ποτε θα προλαβω να το οργανωσω :? τι λετεε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααααχ ηλιαννακι μου χαρουμενα μηνογεννεθλιααααααααααααα, να κλεισετε ακομα πολλους πολλους μηνες ευτυχιααααααας :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάσια, κι εμένα κατάφερε και τον κοίμισε χτες! Κι όχι απλά τον κοίμισε, αλλά τον παρακοίμισε! Ρεκόρ έκανε ο μικρός χτες βράδι! Χτύπησε οκτάωρο!!! Δώδεκα με οκτώ κοιμήθηκε! Κατά τις τεσσεράμιση ξύπνησα και τον άκουσα να ρουθουνίζει, να μουγκρίζει και να κάνει μιαμ-μιαμ. Του έδωσα την πιπίλα κι ευτυχώς την πήρε και κοιμήθηκε μέχρι τις οκτώ! Φυσικά μέχρι εκείνη την ώρα το στήθος μου είχε γίνει πέτρα, αλλά χαλάλι!

Σήμερα πάλι τα ίδια. Κοιμάται στην αγκαλιά μου και κάθε λίγα λεπτά βάζει τα κλάματα και πρέπει να τον κουνάμε. Πάλι καλά, όμως, που κοιμάται. Χτες ούτε στην αγκαλιά μου δεν κοιμόταν, έκλαιγε συνέχεια γοερά.

Αναστασία, μόνο που σκέφτομαι τη διαδικασία του μπιμπερό, με πιάνει φρίκη... Πλένε μπιμπερό, αποστείρωνε μπιμπερό, βράζε νερό, φτιάχνε γάλα, απαπαπα... Εσένα, όμως, ο δικός σου γιατί την αφήνει ότι πεινάει; Αφού δίνεις ξένο, μπορεί να το δώσει και αυτός.

Ηλιάννα, να σου ζήσει ο μικρός! Πωπω, εγώ δε βλέπω την ώρα να μεγαλώσει λίγο, μήπως και ωριμάσει και σταματήσει να μου κάνει τα νεύρα κρόσια με την κλάψα. :P

Μαρία, παρτάκι ε; Χαρά στο κουράγιο σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φίλες μου!!!

σήμερα κάναμε το πρώτο μας εμβόλιο και η μικρούλα μας η καημένη είναι σαν μαστουρωμένη...

με έχει πιάσει μια στεναχώρια...ευτυχώς δεν έκλαψε πολύ, σε όλη τη διαδικασία μόνο όταν

την τσίμπησε η βελόνα και μόλις την πήρα αγκαλίτσ ασταμάτησε!!Κατά τα άλλα είναι μια

χαρούλα το κοριτσάκι μου, σε ένα μήνα πάλι έχουμε το δεύτερο εμβόλιο!!

Εχθές το απόγευμα το ζουζουνάκι μου είχε τρελή γκρίνια...και επειδή λέτε για τους συζύγους

σας θα σας πω ότι ο δικός μου έβλεπε τηλεόραση ατάραχος ενώ άκουγε την απίστευτη γκρίνια!!

κάποια στιγμή που απελπίστηκα του έδωσα την μικρή και την κράτησε μέχρι που την πήρε ο ύπνος!!

Καλά ήθελα να ήξερα δεν πήγε καθόλου το μυαλό του ότι χρειάζομι βοήθεια;

Νάσια μου να χαίρεσαι τη μικρούλα σου!!!

MaDi μου και εγώ πιστεύω ότι απλά έχεις βαρύνει, μια χαρούλα θα είναι όλα θα το δεις!!

Λενάκι πλησιάζεις φιλενάδα!!!

Αγγελικούλα συμπεθέρα μου τι φάτσα τρομερή είναι αυτή!!!Ο άλλο πράγμα ο γαμπρούλης μας,

φτου φτου το ζουζουνάκι!!Όσο για την τσιγαρίλα και την κουνιάδα όχι απλά απαράδεκτοι και αυτή

και όλοι τους αλλά εμετικοί.

Μαρία Σαρ. τι γλυκά που αγκαλιάζει το κοριτσάκι σου το μπεμπάκι, τέλεια!!!να κάνεις παρτάκι

στο αγοράκι σου θα είναι όμορφα, αν βέβαια εχεις το κουράγιο καλή μου

Αναστασάκο η φραουλίτσα μου φαίνεται ότι έχει κολικούς από τις περιγραφές σου, λίγη υπομονή και

θα περάσουν φιλενάδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα και από μας κουκλίτσες μου...;)

καταλαβαίνω τελικά ότι όλες λίγο πολύ χρειαζόμαστε κάποιες ώρες ύπνου εεεε?..... :lol::lol::lol: .....

Άννα Μαρία είναι σημνατικό τουλάχιστοον που έχεις ολη την ημερα τον αντρούλη σου σπίτι να σε βοηθάει όσο μπορεί βέβαια.....εγώ θέλω να κάνω μπάνιο και να ξαπλώσω λιγακι γιατί πονάει η μεσούλα μου αλλά είμαι μόνη μου στο σπίτι, ο αντρούλης μου είναι στην ομάδα....δεν έχω πολύ χρόνο ούτε να γράψω, οπότε σας στέλνω την αγάπη μας και τα φιλιά μας,,,:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σας ρωτήσω.....όταν πέφτει ο ομφαλός μπορούμε να κάνουμε πλέον μπάνιο κανονικά και στην περιχή της κοιλιάς ή δεν πρέπει να πέσει νεράκι?.....για βοηθήστε με λιγάκι...;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυδια μου μπορεις κανονικα να κανεις μπανιο τωρα την μικρουλα δεν υπαρχει προβλημα.Δεν εχεις βοηθεια απο μαμα και πεθερα?

Κι εμας επεσε ο αφαλος αλλα ακομα δεν μπηκε τελειως μεσα,ετσι πρεπει να ειναι?Ναι κατορθωμα, εβαλα ορο στη μυτουλα της και ρουφηξα τις μυξες της....το τι ειχε μεσα δεν περιγραφετε το μαναρι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυδία, εμείς από την κλινική ήδη τον κάναμε μπάνιο κανονικά και μετά καθάρισμα του αφαλού με ένα ειδικό απολυμαντικό.

Ουφ, και σήμερα πολλή γκρίνια. Εμένα με θέλει μόνο για φαΐ. Για κάποιο λόγο μόνο στον άντρα μου ηρεμεί, αλλά μόλις τον βάλουμε στο καρότσι αρχίζει γκρίνια και πρέπει να τον κουνάμε κάθε πέντε λεπτά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκιά Λυδία κάνεις κανονικά μπανάκι τώρα στη μικρούλα σου!!!

Πολλά φιλιά στη μπεμπούλα και στη μανούλα φυσικά!!

Αναστάσκο φυσιολογικότατο είναι να είναι λίγο προς τα έξω ο αφαλός της φραουλίτσας!!

Άννα Μαρία είσαι τυχερή που ηρεμεί ο Αντρίκος στον άντρα σου, η μπεμπούλα μου

δείχνει προτίμηση σε μένα και δεν μπορώ να πάρω ανάσα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπωω βρε Ηλιαννα ποτε περασε ο καιρος ρε παιδι μου..πωπωωω να σου ζησει το μικρουλακι Αναστασια μου εγω απο νεογεννητο την βαζω στο ρηλαξ τι ρηλαξ εχεις παρει λεει οτι ειναι απο 0?αν λεει τοτε βαλε την εμενα ενα διαστημα εκει κοιμοτανε δεν ηθελε καλαθουνα δεν ηθελε μεσα και ηθελε εκει...τωρα την εχει δει με το γυμναστηριο εκει καθεται και εκει κοιμαται..κοριτσια μου εδωσαν ενα περιοδικο παλιο τευχος το γονεις εν δραση το οποιο εχει θεμα απο το θηλασμο στο μπιμπερο μιας και δεν ξερω αν σας ειπα δεν θυμαμαι αλλα δεν πιανει μπιμπερο με τπτ..και θελω να την μαθω...εχει ομως και ενα μεγααλο αφιερωμα στον υπνο και ποτε κοιμαται το παιδι..επειδη κλασικα μολις τα αφηνουμε ξανα ξυπνανε..μολις βρω χρονο θα γραψω οσα μπορω ειναι πολυ ωραια οσα λεει...πχ οταν δουμε οτι το μωρο ανοιξει τις μπουνιτσες στα χερια του τοτε εχει πεσει βαρια για υπνο και μπορουμε να το αφησουμε και αλλα πολλα...σας φιλωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...