Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΘΙΝΟΠΟΡΙΝΕΣ Κ ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 20011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜΕ Ν1


Recommended Posts

Αναστασακι μου.....και εγω ετσι κανω αλλα πειναει πολυ και χαλαει τον κοσμο μεχρι να την αλλαξω....χιχι...πολυ γελιο......εμενα τωρα εφαγε και κανει νανι....

Χριστινάκι μου...την πάτησα έτσι και εγώ με το γάλα.....την άλλαξα μετά το φαγητό και έβγαλε σχεδόν όλο το γάλα το κοριτσάκι μου.... :roll::roll::roll::roll: .......την έπιανε και μετά λόξυγκας και άσε τα να πανε......χιχιχι.....αλλά τελικά θα το πράξω έτσι.....θα την αλλάζω προ μαμμμμμ....:)))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

NAI KALYTERA PRIN NA EISAI HSYXH!!!!!!LOKSIGAS STHN ARXH TA PIANOUN SYNEXEIA NA XEREIS!!!!!!!!!

AAAAA KORITSIA FTIXNW VIDEAKI GIA TOUS 3 PRWTOUS MHNES TOU MPEMPH KAI EXW RIXEI POLY KLAMA................EXW SYGINITHEI APISTEYTA POLY!!!!!!!!!!!!!!!!!

OTAN TO OLOKLHRWSW THA SAS TO VALW NA KLAPSOUME PAREOULA!!!!!!!!!! :P:P:P

EINAI KAI TO TRAGOUDI POU EXW VALEI..................AX................ :cry::cry::cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια;

Ο μικρός κοιμόταν σχεδόν όλο το απόγευμα, ξύπνησε κατά τις οκτώ, έφαγε, κοιμήθηκε και τώρα πάλι κλαίει. Είπα στον άντρα μου να έρθει να τον κουνάει στο πορτ μπεμπέ μήπως και κοιμηθεί. Ήρθε τώρα, τον κούνησε για τρία λεπτά, και άρχισε να γκρινιάζει ότι δεν κλείνει τα μάτια του. Αμάν πια, δηλαδή αυτός δεν μπορεί να τον κοιμίσει; Μόνο εγώ θα τον κοιμίζω;

Για την αλλαγή της πάνας που λέτε, εμείς τον αλλάζουμε πάντα πριν το φαγητό, γιατί σίγουρα έχει κάνει κακά ανάμεσα στα γεύματα. Συνήθως τον αλλάζει ο άντρας μου και μου τον δίνει να τον θηλάσω. Αλλά τις πιο πολλές φορές κάνει κακά και ανάμεσα στα δύο βυζιά, οπότε τον αλλάζουμε και ανάμεσα στα βυζιά. Γάλα δεν έχει βγάλει ποτέ στο άλλαγμα, το πολύ-πολύ να βγάλει καμιά μικρή γουλίτσα.

Ορίστε, τώρα του έδωσε πιπίλα και τον άφησε ξύπνιο μέσα στο πορτ μπεμπέ κι έφυγε, γιατί όπως λέει "ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ". Άρα, δικαιολογείται να μην τον κοιμίσει και να τον αφήσει έτσι, να κοιμηθεί από μόνος του.

Προηγουμένως πήρε τηλέφωνο η πεθερά να μου ευχηθεί. Ευτυχώς δεν μπορούσα να μιλήσω εγώ. Για χιλιοστή φορά άρχισε για το μπανάκι του μωρού. Αμάν πια, το έχει πάρει πολύ προσωπικά. Κάθε φορά που θα πάρει, θα μας πει να μην τον κάνουμε κάθε μέρα μπάνιο, και το πολύ να τον κάνουμε δυο φορές την εβδομάδα. Το είπε μία, το είπε δύο, αυτήν τι τη νοιάζει κάθε πότε κάνουμε μπάνιο το μωρό; Επειδή αυτοί κάνουν μπάνιο μια φορά την εβδομάδα και μας κοιτάνε λες και είμαστε εξωγήινοι κάθε φορά που πηγαίνουμε Πάτρα και θέλουμε να κάνουμε μπάνιο περισσότερες από μία φορά, θα μας πει και τι θα κάνουμε στο σπίτι μας και με το παιδί μας;

Πριν απ' αυτήν, παίρνει ο κουνιάδος. Μου εύχεται και μου κάνει "ακόμα το θηλάζεις;". Τι ακόμα, δυόμιση εβδομάδων είναι το μωρό!!!!! Του λέω ότι το θηλάζω και μου λέει "α, καλό αυτό, η γυναίκα μου δε θήλασε καθόλου, δεν είχε καλό γάλα". Συγγνώμη, πώς ακριβώς ορίζουμε το "όχι καλό γάλα";;; Μήπως είναι ανάλογο της βαρεμάρας της μάνας να ασχοληθεί;

Όσο για τον λόξυγγα, παθαίνει κι ο δικός μας συχνά. Στην αρχή το βλέπει με στωικισμό, στην πολλή ώρα εκνευρίζεται και κλαίει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ε οχι ρε γμτ..εγραφα μια ωρα ..απλωσα σεντονι και με πεταξε..

θα τα ξαναγραψω εν συντομια κι οτι θυμαμαι..

καλοριζικο το νεο μασ ποστακι..μανουλες!!!

ηλιαννακι να σου ζησει το κοριτσακι φιλεναδα..

νασιουκο να χαιρεσαι κι εσυ το ταλιμπανακι σου..

αναστασακι,γενεθλιαζεισ?χρονια σου πολλα..φιλια στην φραουλιτσα σου..

αννα μαρια, χρονια πολλα για την γιορτη σου..

εχω νευρα με τουσ γειτονεσ - κουνιαδοπεθερικα..θα μπω μετα να σασ πω τι παιχτηκε..

η λενα που ειναι?φανηκε καθολου?μηπωσ εχουμε καμια εξελιξη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθέρα που είσαι καλέ; Σε τρέχει ο Αναστασάκος ή τρέχεις να γεννήσεις; :P Μπες να μας πεις!

Εγώ εδώ σταθερή! Αύριο έχουμε γιατρό και περιμένω να δω τι θα μας πει. Πονάκια περιόδου δεν έχω ακόμη, απλά κουράζομαι με το παραμικρό και κλασικά πονάνει η λεκάνη μου το βράδυ στον ύπνο. Υπάρχει λέτε πιθανότητα να σπάσουν έτσι ξαφνικά τα νερά χωρίς να έχουν προηγηθεί τις προηγούμενες μέρες πόνοι περιόδου; :roll:

Χρόνια πολλά σήμερα σε όσες γιορτάζουν ή έχουν γενέθλια οι ίδιες ή τα παιδάκια τους! Προέκυψαν πολλές εορτάζουσες σήμερα και έχασα την μπάλα! Αν σας ευχηθώ ονομαστικά σίγουρα θα ξεχάσω κάποια!

Αγγελική τι σου έκανε βρε το φαρμακερό δίδυμο και τα πήρες;

Ρε Άννα Μαρία πέρασαν πάνω από 2 εβδομάδες και ακόμα θηλάζεις; Αν είναι δυνατόν! :lol::lol: Τι άλλο θα ακούσουμε!

Λυδία πως είναι οι πρώτες μέρες με την ζουζούνα σας; Ανχωμένη ή ψυχραιμη;

Χριστίνα περιμένουμε το βιντεάκι!

Δεν θυμάμαι τίποτα άλλο καορίτσια. Πολλές καληνύχτες και φιλάκια στα μωρούλια σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαντι μου, εσυ θα τερματισεισ το ποστακι με τισ εγκυουλες..αφησαμε λιγες σελ για να παμε να ξαναγραψουμε οταν γεννησετε εσυ κι η λενα..χαχαχα..

σημερα γιορταζε κι η κουνιαδα διπλα..ειπε στον αντρα μου οτι θα κανει τραπεζι(οικογενειακο)..ετοιμαστικα κι εγω και εννοειτε θα παιρναμε και τον μικρο..παει πιο πριν ο αντρασ μου να τουσ πει να ανοιξουν να μην εχει καπνους απο τα τσιγαρα και ερχεται σπιτι..ξαναπαει υστερα απο κανα τεταρο να δει τι γινεται και τελικα ειχαν καθισει ολοι και ετρωγαν και εννοειτε πωσ ηταν τεκεσ εκει μεσα απο τον καπνο..τουσ ειπε πως δεν προκειτε να φερουμε το μωρο εδω μεσα..ερχεται και μου λεει τουλαχιστον ν α παω να τησ πω χρονια πολλα..πωσ να παω δλδ?βγαινω και βλεπω ειχε κατεβασει και τα ρολλα..(τα σπιτια ειναι διπλα και φαινεται η κουζινα του ενοσ απο την κουζινα του αλλου)..δεν πηγα..

βρε κοριτσια ειμαι εγω υπερβολικη?πωσ να παω καπου που καπνιζουν εφτα ατομα το ενα τσιγαρο μετα το αλλο?καπνιζα κι εγω δεκα χρονια αλλα ποτε μπροστα σε εγκυο και μωρο..και φυσικα το εκοψα οταν εμεινα εγκυοσ..εχω να αναψω τσιγαρο απο τισ 5φλεβαρη..κι ο αντρασ μου πλεον δεν καπνζει μεσα στο σπιτι ..κανεισ δεν προκειτε να καπνιζει μεσα στο σπιτι για τα επομενα χρονια..

η αληθεια ειναι οτι καποιεσ φορεσ μου λεπει ενα τσιγαρο αλλα δεν τολμω..δεν θελω να αγκαλιαζω το μωρο και να μυριζω..

καπνιζε καμια απο σασ πριν μεινει εγκυοσ?μετα τι κανατε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελική, και να καπνίζεις, σίγουρα δε θα καπνίζεις μπροστά στο μωρό, ούτε μέσα στο σπίτι γενικώς. Άσε που ο καπνός κάθεται και στα μαλλιά και στα ρούχα, οπότε και στην αυλή να βγεις να καπνίσεις, θα τον κουβαλάς μαζί σου μετά μέσα στο σπίτι.

Από εμάς δεν καπνίζει κανείς, ούτε εγώ, ούτε ο άντρας μου, ούτε κανένας από την οικογένειά μου. Από την οικογένεια του άντρα μου καπνίζουν όλοι αρειμανίως με ολέθρια αποτελέσματα (ο πεθερός είναι με ένα τέταρτο από πνεύμονα και στο παρά πέντε έκοψε το τσιγάρο). Κάπνιζαν μπροστά στην πρώτη τους νύφη όταν ήταν έγκυος, κάπνιζαν μέσα στα μούτρα του μωρού όταν γεννήθηκε, κάπνιζαν μέσα στο αμάξι με κλειστά τζάμια με το μωρό μέσα... Η δεύτερη νύφη ήταν πιο εξελιγμένη. Κάπνιζε κι αυτή, το μωρό βγήκε με αναπνευστικά προβλήματα, και συνεχίζει να καπνίζει μέσα στο σπίτι, το ίδιο και ο άντρας της.

Όλα αυτά τα θεωρώ συμπεριφορά ανθρώπων αμόρφωτων και χαμηλού επιπέδου. Εννοείται ότι ούτε κι εγώ θα πήγαινα το μωρό σε ένα περιβάλλον όπως αυτό της κουνιάδας σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάντι, είδες; Δυο βδομάδες και επιμένω ακόμα να θηλάζω! Εντάξει, χωρίς πλάκα, αυτός για καλό το είπε που θηλάζω, γιατί και οι δύο του γυναίκες δε θήλασαν, φαντάζομαι και οι δύο λόγω αδιαφορίας.

Άντε βρε, γεννάτε εσύ και η Λένα να τελειώνουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!

καλε χρονια πολλα σε ολες οσες γιορταζουν!

νασια να χαιρεσαι τη μπουμπουκα σου!!

αννα μαρια χρονια πολλα κοριτσαρα μου αστερατη!!! κ τωρα που το ειδα ακομα θηλαζεις?? απα πα πα πα

αναστασακο χρονια πολλα!! χιλιοχρονη!

γιορταζει καμια αλλη?

αγγελικουλα μου εγω πριν μεινω εγκυος στον ανασταση καπνιζα ελλεεινα.. μιλαμε για ενα ολοκληρο πακετο καπνο σε λιγοτερο απο μια μερα. οταν εμαθα για την εγκυμοσυνη το εκοψα μαχαιρι αλλα ξεκινησα να κανω 1-2τη μερα οταν ο αναστασης ηταν 6 μηνων. ειναι οτι χειροτερο για το μωρο παντως.. ακομα κ αν καπνιζεις μονο εξω απο το σπιτι

το μαναρι σου ειναι ενα κουκλιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

συμπεθερααααααα ναι ρε δνε ειναι αναγκη να πονας.. επισης δεν ειναι αναγκη να σου σπασουν τα νερα, μπορει να σε πιασουν αμεσως οι πονοι ;) μην ετοιμαζεσαι για σφουγγαρισματα :lol::lol:

εγω εχω συνεχεια αυτα τα σπαστικα πονακια... κ μου τη δινουν.. ο αντρας μου εχει φαγωθει να παμε την τεταρτη να με δει η γιατρος κ να με εξετασει απο κατω, βιαζεται να δει το μπεμπη :lol:

η αυτο η βαρεθηκε να με ακουει να γκρινιαζω οτι ποναω κ δε μπορω κλπ κλπ :lol::lol:

καλο βραδυ κοριτσαρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέραααααααααα!!!!!

Το αγοράκι μου έφαγε και κοιμάται και εγώ είπα να κάνω τις δουλειές μου ….

Καλορίζικο το νέο μας ποστάκι!!!!!!

Καλή λευτεριάααααααα φιλενάδες!!!!!!!

Μυριάμ σε τρέχει το αγοράκι σου φαντάζομαι ……γιατί σε χάσαμε.

Συμπεθέρα να τα χιλιάσεις για χτες!!!!!

Να χαίρεσαι την φραουλίτσα σου!!!!

Άννα Μαρία πολύχρονη για χτες κοριτσάρα μου!!!!! Να χαίρεσαι τον Αντρίκο σου!

Ηλιαννάκι να χαίρεσαι την μικρούλα σου!!!!!

Νασιούλα να τα εκατοστήσει το κοριτσάκι σου , υγεία πάνω από όλα!!!!!!

Λυδιάκι εγώ τον αλλάζω πότε πριν πότε μετά…….γιατί σχεδόν πάντα τα κάνει όταν τρώει…οπότε δε την γλυτώνω την γουλιά και χάνει και τον ύπνο του και άντε πάλι να τον νανουρίσεις!!!!!

Χριστινάκι καλή επιτυχία στο βιντεάκι!!!!!

Γειά σου Αγγελικούλα με τον κούκλο σου!!!!!!!!

Ούτε εγώ πάω τον μπέμπη σε τσιγάρα, συμφωνώ μαζί σου!!!!!

Λενάκι μου σε φιλώωωωωωωωωωω

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιμάστε κοριτσάκια μου;;;

Μακάρι!!!!!!!

Εγώ έβαλα τα πλυντήριά μου, σιδέρωσα, μάζεψα, έκανα χειροποίητο μιλ φέιγ :shock: και κατσικάκι με πατάτες στη γάστρα :roll: οπότε τώρα σε λίγο θα ξυπνήσει ο μπέμπης μου να φάει και μετά μου μένει μια σκούπα ένα σφουγγάρισμα και θα με έχει αποκλειστικά δική του!!!!!! :lol::lol::lol:

Μπορεί να κοιμάμαι κάθε μέρα περίπου 3 ώρες αλλά είμαι πιο χαλαρή γιατί κάνω τις δουλίτσες μου και μετά ασχολούμαι μονο με τον έρωτά μου , αλλιώς δε μπορώ να κάνω τίποτα άλλο για την ώρα, ίσως μεγαλώνοντας να φτιάξει!

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια κοριτσακια μου....καλορυζικο το νέο μας ποστακι με το νέο μας θεματακιιιιιιιι... Λενακι και Madi μου σας περιμένουμε με αγωνία .......

Εδω και εγω με τρέχουν τα μικρα μου έχουν πολλούς πόνους απο έχθες το μεσιμερακι και είναι όλο γκρίνια.

Κάνετε κάτι εσείς για τα πονακια εγω τίποτα μόνο αγκαλιτσα και τους χαϊδεύω την κοιλιτσα...

Αναστασακι χρόνια πολλα και απο εδω κοριτσάκι μου να χαίρεσαι την οικογένεια σου......

Αννα μαρια μου χρόνια πολλα και σε εσένα με υγεία φιλακια στον αντρικο σου.....

Νασιακι μου χρόνια πολλα για το μαρακι σου να την καμαρωνειΣ πάντα πολλα φιλακια να της δώσεις.....

μυριακι σε τρέχει ο μπεμπακος και χαθηκες ε?? πολλα φιλακιαααααα

Κάτι είδα για το τσιγάρο εγω κάπνιζα πριν .......τώρα ακόμα όχι αφου

ΘΗλαζω αλλα απο ότι καταλαβενω θα το αρχίσω πάλι ..γιατι μου λείπει αλλα δεν υπάρχει περίπτωση μέσα στο Σπιτι με τα μωρα καΙ ούτε θα πηγενω σε κοσμο που θα καπνίζουν ...

Φιλακια σε ολες κοριτσακια μου ελπίζω κανά μπω πάλι πάω να κάνω καμία δουλίτσα τώρα που κοιμούνται .......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια κοριτσια....

βοηθεια δεν ξερω τι να κανω...ξυπναει η μικρη την ταιζω και υποτιθεται μετα θα πρεπει να ηρεμει και να κοιμαται ή εστω να καθεται χορτατη κι αυτη γκρινιαζει?μηπως την ενοχλει το γαλα?πως να το καταλαβω? λενε πολλα μωρα εχουν διασανεξια στο γαλα,τι σημαινει αυτο δηλαδη? εμενα 'η το βραδυ δεν θα κοιμαται ή την ημερα....κολικους απο οτι φαινεται δεν εχει...μηπως κατι τρωω εγω και με το θηλασμο την πειραζει? Οταν αρχιζει και κλαιε σκεφτομαι παντα...εφαγε?την αλλαξα?ζεσταινεται?κι αν ολα αυτα ειναι οκ μετα δεν ξερω τι αλλο να σκεφτω...μονο εγω ειμαι ετσι στον πανικο ρε κοριτσια?

Νια κι εσενα γκρινιαζουν τα γλυκουλια?Που τα χαιδευεις στην κοιλια ηρεμουν?τι γαλα ξενο τους δινεις?

Καλημερα σε ολες.....Αγγελικουλα ουτε για αστειο το μωρο σε τετοιο περιβαλλον,αστους να κουρευονται!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθερουλα τι κανεις?Μια χαρα ο γαμπρουλης μου βλεπω.....ειναι ησυχος,γκρινιαζει καθολου? Μηπως εσυ μπορεις να με βοηθησεις με την φραουλιτσα?Δεν ξερω τι να σκεφτω....αφου φαει τωρα που το σκεφτομαι γκρινιαζει-ουρλιαζει και μαζευει ποδια ....μολις της βαλω παλι το μπιμπερο στο στομα σταματαει λιγο και μετα το βγαζει και ξανα κλαει.....τι να ειναι αυτο τωρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερααααααααααα :)

πρωι σαββατου σημερα, και περνω μια ανασα μιας και ειναι και ο αντρας μου εδωω..

να ευχηθω χρονια πολλα γιατι χθες δεν προκαμα να μπωω,

αννα μαρια μου να χαιρεσαι το ονοματακι σου, ο,τι επιθυμεις ευχομαι, να χαιρεστε τον αντρικο :)

νασια μου να σου ζησει η μαρια σου, χιλιοχρονη να ειναι..ευχομαι Ο,ΤΙ καλυτερο για το κοριτσακι σου :D να τις καμαρωσεις και τις δυο οπως επιθυμεις :D

ηλιαννακι μου σου στειλα για την αννα μαρια σου, να την χαιρεσαι την ζουζουνα,παντα γερη να ειναι :D

αναστασακι μου και εσυ πολυχρονη, να δεις την ζουζουνα σου να μεγαλωνει και να σας χαριζει χαμογελα.. πολλα πολλα φιλιααααα :D

αγγελικη, δεν εχεις καθολου αδικο και στο κατω κατω αμα θελαν να σας δουνε την προειδοποιηση την πηραν, να ανοιξουν να αεριστει το σπιτι, απο την στιγμη που δεν το κανανε, εκεινων ειναι το λαθος! πολυ σωστα εκανες και δεν πηγες!

καλε και τι φατσα ειναι ο γιοοοοοοος σου? μαναριιι μου, φιλα του τα μπουτακια απο μεναααα :D:D

χριστινακι το βιντεο περιμενουμε εε? μην μας ξεχασειιιις :D

λυδιαα πως τα πας με την μπουμπου? σας εχει παρει τα μυαλιααα? :D:D

εμεις σημερα θα φαμε μπριζολες στον φουρνο και θα φτιαξω και κανενα μακαρονακι, μην τις φαμε σκετεεες! βρισκω και ωραιο λαχανο τελευταια και μαρεσει παρααα πολυ αυτη η σαλατααα :)

ο μπεμπης σημερα ξυπνησε απο τις 5 το παιδιι μου, και μετα δεν τον επαιρνε ο υπνος ξανακοιμηθηκε 7και, και ξυπνησε στις 10 τωρα ακομα το ματι γαριδααα.. ελπιζω να κοιμηθει το μεσημερι και να μην το παμε σεριιιιιιιιιι..

λενακι με ειχες ρωτησεις πως τα πανε τα παιδια με τον μικροο?

κοιτα το κατερινακι ειναι πιο κοντα του, παει τον χαιδευει, ευτυχως δεν του εχει ριξει καμια :lol: με ρωταει για το νινι και γιατι δεν παιζει μαζι της, αχαχαχα και της λεω οτι ειναι μικρος ακομα και σε λιγο καιρο να παιζουν συνεχεια μαζι... μαλιστα μια φορα μου ειπε "μαμα α του ζωσω οοοοοοοοοοοοες μου τις κουκες οταν σα μεζαλωσειιιι" (= μαμα θα του δωσω ολες μου τις κουκλες οταν θα μεγαλωσει) :lol: . δεν εχει δειξει σημαδια ζηλειας ειναι καλα μπορω να πω..

ο μεγαλος αντε 5 φορες να ειχει ασχοληθει μαζι του.. συνηθως δεν του δινει σημμασια και εχει κολλισει με τον μπαμπα του, ολα θελει να τα κανει μαζι του, ακομα και το διαβασμα τωρα πια.. δεν λεει κατι, σχεδον ποτε δεν μιλαει για το μωρο.. να σου πω την αληθεια το περιμενα απο την αρχη αυτο γιατι και οταν γεννηθηκε η κατερινα ειχε γινει το ελα να δεις μεσα στο σπιτι , βεβαια τοτε ειχε εκδηλωσει σε πολυ μεγαλο βαθμο την ζηλεια του.. τωρα δεν ειναι ετσιι.. αλλα γαμωτο ειναι ενα θεμα που με βασανιζει.. και δεν ξερω τι να κανωω :?:?

πολλα φιλια σε οοοολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο μαςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς...

κοριτσια η μικρη μας εχει οντως παρει τα μυαλα....πωπω....μιλαμε για πολυ ερωτα....χιχι....

Μάντι μου και Λενακι μου....λιγο εμεινε....

Αναστασακι μου μηπως δεν χορταινει η φραουλιτσα γι αυτο και γκρινιαζει?

σας φιλω ολεςςςςςςςςςςςς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάρες! Ευχαριστώ για τις ευχές σας!

Εμείς κλασικά, χορταίνουμε ύπνο! Εγώ πάντως προτιμώ να κάνω λιγότερες δουλειές και να ξεκουράζομαι για να έχω αντοχές, από το να κάνω συνέχεια δουλειές και να μην μπορώ μετά να πάρω τα πόδια μου. Χτες σιδέρωσα ένα ολόκληρο πλυντήριο ρούχα του Αντρέα. Είχα να σιδερώσω από την 25η Μαρτίου και κουράστηκα τρομερά... Μάλλον θα κάνω μια-δυο δουλίτσες κάθε μέρα, βοηθά και ο άντρας μου, για να μην εξαντληθώ.

Αναστασία, κι εμένα τα ίδια κάνει. Τρώει, αφήνει μόνος του το βυζί, τον κουνάω να κοιμηθεί, κι αρχίζει κλάμα πάρα πολύ δυνατό και γκρίνια. Του ξαναδίνω το βυζί, το αρπάζει, πιπιλίζει για λίγα λεπτά και μετά το φτύνει και ξαναρχίζει γκρίνια και δυνατό κλάμα. Δε νομίζω ότι έχει κάτι, απλά γκρινιάζει. Χτες βράδι που ξύπνησε κατά τις τρεις πάλι άρχισε τα ίδια. Ο άντρας μου εκνευρίστηκε γιατί τον έπαιρνε ο ύπνος και κάθε λίγα λεπτά τον ξυπνούσε ο μικρός με την κλαούνα του, κι έτσι τον πήρε αυτός να τον ηρεμήσει. Τον κούνησε λίγο και σταμάτησε το κλάμα, έκλεισε και τα μάτια, και ο πανέξυπνος θεώρησε ότι κοιμήθηκε και τον έβαλε στο καρότσι. Τον κούνησε κι εκεί λίγο, και τον άφησε, ενώ είχε τα μάτια ανοιχτά! Για τον άντρα μου το "κουνάω το μωρό πέντε λεπτά στην αγκαλιά, κουνάω το μωρό πέντε λεπτά στο καρότσι, κι αν δεν κοιμηθεί το αφήνω να κοιμηθεί από μόνο του" είναι ένας απόλυτα θεμιτός και πετυχημένος τρόπος νανουρίσματος. Τέλος πάντων, εννοείται ο Αντρέας άρχισε γκρίνια, τον έπιασε και λόξυγκας, είπα στον άντρα μου να τον πάρει μέχρι να του περάσει ο λόξυγκας και μετά μου τον έδωσε, του έδωσα λίγο στήθος και τον κουνούσα στην αγκαλιά μου για κανένα μισάωρο μέχρι να κοιμηθεί. Κοιμήθηκα κι εγώ εννοείται, ξύπνησα και τον έβαλα στο κρεβατάκι του. Γκρίνια είναι, μάλλον περνάει κάποια φάση.

Εμείς σήμερα θα φάμε κοτόπουλο γιουβέτσι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!

να ευχηθω χρονια πολλα για χθες στην αννα μαρια και στην αννουλα της ηλιαννας για τη γιορτη τους και στην αναστασουλα μας και το μαρακι τη νασιας για τα γενεθλια!!!!παντα υγιεις και ευτυχισμενες!!!

κοριτσια εγω ειμαι πολυ στεναχωρημενη που δε μου βγηκε ο θηλασμος, αλλα ακομη δεν το εχω συνειδητοποιησει και το ψιλοπαλευω!!!εβλεπα και χθε φωτο που μας ειχε βγαλει ο αντρας μου οταν τη θηλαζα και ηταν τοσο μικροσκοπικουλι και γλυκουλι....ποσο λυπαμαι που δεν τα καταφερα....

παω να ταισω και ξαναμπαινω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια εδω είμαι και πάλι εκανα και τις δουλιτσες μου εκανα και φαγακι κοτόπουλα για εμένα και κόκκινιστο κοτόπουλο με χυλοπιτεσ απο την βεροια που μασ εστειλε η θεια και τραχανα μασ εστειλε και ειναι τελειοσ.....για αντρουλι και Μαμα

Αναστασακι μου δίνω και ξένο και δικο μου ....όταν τους χαϊδεύω την κοιλιτσα σταματούν αλλα για λίγο μη φανταστείς πολλα πράγματα τα καημενουλα μας πονάνε μωρε και παθαίνουμε πανικό εμείς ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Εμείς μόλις γυρίσαμε από τον γιατρό. Η μικρή έφτασε τα 3100 και είναι υγιαίστατη! Απλά λίγο μας ανησύχισε ο γιατρός. Με είδε που μπήκα στο ιατρείο του λαχανιασμένη και ένιωθα και μια κλασική ατονία και αφού αναλύσαμε γενικά τα συμπτώματα μου είπε ότι πρέπει να επισκεφτώ το συντομότερο καρδιολόγο, για να σιγουρευτούμε ότι δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα στην καρδιά, γιατί η καισαρική είναι στην ουσία ένα χειρουργείο και θέλει πολύ προσοχή! Λίγο ανχωθήκαμε είναι η αλήθεια. Θέλω να πιστεύω ότι απλά είναι συμπτωματα εγκυμοσύνης και όχι κάποιο πρόβλημα. Είμαστε τώρα και στην τελευταία εβδομάδα και φοβάμαι μήπως δεν προλάβουμε να ρυθμίσουμε ένα υποθετικό πρόβλημα αν προκύψει. Τώρα κατάφερα και έκλεισα ραντεβού με καρδιολόγο αύριο απόγευμα οπότε περιμένουμε τι θα μας πει. Ο γυναικολόγος μου είπε για τις υπόλοιπες 9 μέρες που μένουν πολύ ξεκούραση. Άντε να πάμε αύριο να δούμε τι θα μας πει! :roll:

Αυτά κορίτσια δεν σχολιάζω τίποτα άλλο γιατί δεν είμαι και στα πολύ καλά μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακιι μου μην ανησυσηχειιις, ευχομαιι να ειναι ολα καλαα, και απλα να κουραστηκες λιγο παραπανω και να μην ειναι τιποτα το ανησυχητικοοοο, να εχεις θετικη σκεψη και ολα καλα θα ειναι, θα το δειιις :D

η μπουμπουκα σου ειναι μια χαρααα, και εχει φτασει και στα 3 κιλακιαα, πολυ χαιρομαιιιι, λιγες μερουλες μεινανε και θα την εχετε αγκαλιααααα :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάντι, μην αγχώνεσαι βρε! Εγώ ατονία έχω όλη μου τη ζωή! Είμαι σίγουρη ότι είσαι μια χαρά!

Βανεσσάκι, ευχαριστώ για τις ευχές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας φιλεναδες..καταφερα να μπω και εγω λιγο..καλα εε οι λαχανοντολμαδες μουρλια...εβαλα και στην καταψυξη μαζι με τα γιουβαρλακια...χαχαχα πλακα πλακα παντως με εχει σωσει αυτο...δεν ξερω τι θα εκανα με το μαγειρεμα καθε μερα...

Αναστασιααα..ξεκολλααα δεν κλαιει παντα γιατι κατι εχει...βαριουνται και κανουν γκρινια καλεεε θα παθεις τπτ απο το ανχος...ηρεμισε μια χαρα ειναι η φραουλιτσα εμενα η νευρικια εκει που τρωει το κανει αυτο γιατι δεν θελει να φαει αλλο..και αντι απλα να σταματησει να τρωει αρχιζει να ουρλιαζει και τωρα εχω βρει το κολπο την σηκωνω ορθια και κανω πανω κατω βολτες και ηρεμει..αμα την ξανα βαλω και ουρλιαζει τοτε αυτο ειναι δεν θελει αλλο..παντως δεν θα πνιγει με τον ορο καλεε..απο τη μυτη θα βγει η απο το στομα..εγω ορο και μπατονετα χρησιμοποιω αλλα και πολλες φορες τις λεω κανεε ΦΟΥΟΥΟΥ..και οταν κανει της λεω μπραβο και τοτε ξανα κανει αυτη για να της ξανα πω μπραβο και να γελασει

Αννα Μαρια δηλαδη εγω που θηλαζω 3 μηνες ντροπηη εεε???Να σε χαιρομαστε κιολας φιλεναδα να εισαι καλα...

Χριστινα περιμενω το βιντεο...

Βανεσακι εσυ να εισαι καλα και θα τα καταφερεις στο επομενο παιδι ουτε και εγω καταφερα και πολλα στο πρωτο...τωρα παμε μια χαρα

α Αναστασια εσυ που θηλαζεις ακομα και εχεις ανχος ακου..εχτες εβαφα μαλλι οποτε λεω ας βγαλω γαλα με το θηλαστρο να πιει να μην με μυριζει εμενα με την μπογια...λοιπον..θυμησου θηλαζω 3 μηνες και εχω ππαρα πολυ γαλα μπορω να πω...εε εκανα μια 1 με τι θηλαστρο και στα 2 στηθη και εβγαλα με το ζορι 90ml...οχι για να μην νομιζεις πως δεν εχεις..και το χειροτεροοο???Δεν το ηθελε το μπιμπερο και ουρλιαζε και τωρα πρεπει σιγα σιγα να την μαθω να πινει και απο εκει...πιπιλα εγω εδωσα αμεσως..το αλλαγμα την ημερα το κανω οποτε δω την πανα γεματη η αμα εχει κανει κακα(πλεον)πιο μικρη το εκανα πριν το φαι...τη νυχτα δεν τρωει και δεν την αλλαζω το πρωι που θα φαει δεν εχει κανει τσισα οποτε στο επομενο γευμα θα την αλλαξω πριν το φαφητο γιατι μετα κοιμαται αμεσωα αυτααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύη, εμένα όπως θηλάζει αφήνει το βυζί και αρχίζει κλάμα και ουρλιαχτά. Αμέσως μετά αρχίζει πάλι να ψάχνει για βυζί με μανία. Του το ξαναδίνω, πιπιλά για 2-3 λεπτά και μετά πάλι τα ίδια. Σίγουρα δεν πεινά και θέλει το βυζί για πιπίλα, αλλά μετά πάλι το φτύνει.

Σήμερα κοιμάται και κάθε λίγο βάζει τα κλάματα και πρέπει να τον κουνάμε για να ξανακοιμηθεί. Πριν που μαγείρευα άφησα τον άντρα μου να τον προσέχει, και σε κάποια φάση μου φωνάζει ότι ο μικρός ξύπνησε και πρέπει να τον ταΐσω. Αφήνω το φαΐ να το τελειώσει αυτός, τρέχω στον μικρό, και τελικά με το ζόρι έφαγε λίγο. Δεν πεινούσε, μου βγήκε το λάδι να τον ξανακοιμήσω, και τώρα πάλι τα ίδια, κάθε λίγο ουά ουά για να τον κουνήσουμε...

Αυτό με την κατάψυξη το έχει μανία η μάνα μου. Αγοράζει κιμά σε μεγάλες ποσότητες και φτιάχνει μπιφτέκια, ντολμαδάκια, ρολό, κανελόνια και διάφορα άλλα και τα βάζει στην κατάψυξη. Σωτήριο όντως, αλλά πήγε να φτιάξει και προχτές μπιφτέκια και ντολμάδες και την ξανάπιασαν οι αρρυθμίες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...