Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2012!Νο3!γεννάμε!!!


Recommended Posts

kalnmera koritsakia k apo mena nan m prwines prwines kai oi duo!!!!ante opoia epikoinwnei me tn giwta molis ma8ei nea tns va ta moirastei mazi mas gt pragmatika oles pisteuw perimenoume me agwnia....maraki ola kala 8a pane me tis e3etaseis t bebe proseuxomaste oles kai perimenoume kai dika s nea....oso gia ta jumbo skeftomai k egw kapoia pragmata na ta parw apo'kei kai 8a ta parw dld gt kai se alla magazia p d lene oti einai kinezika...exei apodeix8ei oti eee d exoun kai tnv teleia poiotnta opote petsetakia klp gt na mn ta paroume ekei????

kon/na m an exeis t kalo s summaxo mn fovasai tpt auto p sas aresei na kanete stnv telikn t eixes 3eka8arisei k an to 2o me t kalo einai agoraki????8elei kai n pe8era kai o pe8eros??exeis kai esu goneis!!!!!.-

bravo kiki m kaln arxn siga siga na mn kourazesai kai ola 8a ta kaneia kai ola 8a ta agoraseis!!!!pws eniwses me tis prwtes agores???

twiggy m lete na er8w kai egw elena??8es na mas peis leptomereies??

k emena tis teleutaies 2 meres einai nsuxes ...afou ex8es toso polu me provlnmatisan pou t epri3a t antra m alla les kai me akougan kai meta apo ligo ekanan kati svouritses!!!t vradu pantws sto krevati eniw8a polu sklnrn thn koilia m....kiki m esu t niw8eis auto??gt exw tnv ais8nsn oti ta dika mas allazoun 8eseis mia t ena dipla ap't allo mia panw katw klp k gi'auto allazei sxnma kai n koilia

pwpw mpourou mpourou prwi prwi p ta vrnka ta kefia xaxaxa filoubes kai perimenoume neaaaaaaaa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 979
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κοριτσακια!!! Τι κάνετε;; Εγω εχω φοβερη ανακατωσούρα στο στομάχι σήμερα και πονάει και ο λαιμός μου. Αφήστε που όλο το βράδυ την έβγαλα καθιστή στο κρεβάτι από τις καουρες!!!! Είμαι στη δουλειά και ούτε να σηκώσω το χέρι μου δεν μπορώ :?:?:? .

Η Γιωτούλα θα γεννάει τώρα... αντε με το καλό να παρει την μπουμπα της αγκαλίτσα χωρις πολύ ταλαιπωρία!!!!

Μαράκι ευχομαι τα καλύτερα για τον μπέμπη σου. Όλα καλά θα πάνε. Σε σκεφτόμαστε πολύ!!!

Όσο για τα jumbo και εγω από εκει είχα πάρει πολλα πράγματα για τον μικρό που στη τελική ακόμα τα έχω γιατί δεν έπαθαν τίποτα. Τωρα από θέμα ποιότητας τι να πω... τα περισσότερα και στα άλλα καταστήματα στη Κινα δεν φτιάχνονται έτσι κι αλλιώς; Απλά πιθανώς να έχουν άλλες προδιαγραφες, αλλά δεν θα πληρώσω και χρυσό ένα σελτεδακι... γιατί έχουν ξεφύγει λιγάκι νομίζω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα εγκυουλες!!Κικη κι εμεις παμε συχνα στην Αγ.Ειρηνη,εδω στη Θεσσαλονικη εχει μια εκκλησια και πηγαινουμε εκει και καθε φορα μετα απο υπερρηχο παω κι αναβω απο ενα κερακι ή μια λαμπαδα,και τη ζωνη φοραω..Κι εγω πιστευω οτι η Αγια Ειρηνη κι η Παναγια προστατευουν το κοριτσακι μας,αλλιως δεν εξηγειται να βγαινει χαμηλη η εξεταση που σημαινει οτι δεν επαρκει η δοση και το μωρακι να τρεφεται φυσιολογικοτατα..Ελπιζω να συνεχισει να μας προστατευει,σε 3 βδομαδες μπαινω στον ενατο,μετα ας γεννησω και την πρωτη μερα,δεν με νοιαζει.Αυτο που φοβαμαι οτι θα σταματησει να τρεφεται και αμεσως θα παθει κατι μαλλον δεν γινεται ε???Για τα ρουχακια που λετε,πανες πηρα ενα σετ που ειχε 4ή5(δεν θυμαμαι καλα),δεν ειναι τελειο υλικο αλλα για τη δουλεια τους μια χαρα ειναι,στο κατω κατω ειναι για το καροτσι,το καθισματακι και γι αυτους που ερχονται να την παρουν αγκαλια,δεν χρειαζεται κατι παραπανω.Εχω και 2 καλες πικε,η μια δικια μου απο μωρο που ειναι ολοκαινουργια και μια που πηρα τωρα κι αυτη πολυ ωραια.Σελτεδακια,πηρα ενα με την καμηλοπαρδαλη που λες κι ειναι μια χαρα και ηταν παμφθηνο,ενω ενα που πηρα απο πρεναταλ πολυ περιεργο ειχε 12€ περιπου(το ενα).Και φορμακια και φανελακια της πηρα απο εκει,οπως και λαβετες(οι λαβετες μου αρεσαν πολυ και ειχαν 0,50€ ενω εξω τις εβρισκα 3,50),ενω οσα φορμακια της εχω παρει απο εξω ειναι ολα μα ολα κινεζικα,και αυτα των 20 και αυτα των 30€,δηλαδη γιατι να τα δωσουμε ειδικα οπως ειναι τα πραγματα??Επισης πολυ ωραια ρουχακια εχουν τα h&m,πηρα ενα σετ φορμακι,φανελακι,παντελονακι κολαν,σκουφακι και σαλιαριτσα 12€ ολα μαζι και ειναι πανεμορφα κι ενα φανελακι επισης τελειο με μια φατσουλα που χαμογελαει και βγαζει τη γλωσσα,εχει πολλη πλακα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σχετικά με τα ρούχα έγω έχω διαπιστώσει πως κυκλοφορούν κυρίως 3 κατηγορίες: Κινέζικα (που έχουν κατακλύσει την αγορά - και τα prenatal κινέζικα έχουν), Τούρκικα και Ελληνικά (συνήθως από βιοτεχνίες, εδώ στη Θεσσαλονίκη έχει, φαντάζομαι και στην Αθήνα). Μερικές φορές κινέζικο από κινέζικο διαφέρει, αλλά άντε να το καταλάβεις... Για την Τουρκία λένε ότι έχει το καλυτερο βαμβάκι οπότε θέλω να πιστεύω ότι τα made in Turkey έχουν και τούρκικα υφάσματα και όχι μόνο κατασκευή. Το ίδιο θέλω να πιστεύω και για τα ελληνικά. Πάντως υπάρχουν εταιρίες που βγάζουν 2 ειδών πχ η Μινέρβα που είναι ελληνική έχει βγάλει βρεφικά εσώρουχα - τα μινερβάκια - ελληνικής κατασκευής και κινέζικης κατασκευής. Τα κινέζικα μινερβάκια είναι περίπου 30% φθηνότερα από τα ελληνικά ή σου προσφέρουν περισσότερα κομμάτια.

Πάντως τα κινέζικα δεν αποφεύγονται με τίποτα. Μου έκαναν δώρο ένα εκπαιδευτικό μπουκαλάκι για κρέμα της Nuby. Η εταιρεία είναι αμερικάνικη λέγεται LUV N’ CARE και στην ελλάδα τα προϊόντα της κυκλοφορούν με την επωνυμία Nuby (για όποια ενδιαφέρεται http://www.facebook.com/pages/NUBY-GR/1 ... 84?sk=info). Στις οδηγίες που έχει μέσα στο προϊόν γράφει ότι κατασκευάζεται στην Κίνα με τις προδιαγραφές της LUV N’ CARE. Φυσικά εγείρονται ερωτήματα κατά πόσο τηρούνται αυτές οι προδιαγραφές και είναι κινέζικα μόνο τα εργατικά και όχι και τα υλικά αλλά δεν νομίζω ότι υπάρχει τρόπος να το μάθουμε ποτέ αυτό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KAΛΗΜΕΡΑ ΚΟΥΚΛΕΣ!!!!!

ΠΩΣ ΠΑΝΕ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ??

ΕΓΩ ΚΟΝΤΕΥΩ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΜΗΝΑ Π.Η.Τ. 24/12 ΔΗΛΑΔΗ,ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ 37 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ!!!ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ!!!!

ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΜΕ ΕΝΑ ΠΟΝΟ Κ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΤΕ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ ΑΓΚΑΛΙΑ!!!

ΦΛΩΡΙΑΝΝΑ ΚΑΛΑ ΕΙΣΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙ???ΣΕ ΕΠΑΙΡΝΑ ΤΗΛ ΓΙΑ ΤΟ ΔΗΜΗΤΡΑΚΗ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΣΕ ΒΡΗΚΑ,ΠΑΡΕ ΚΑΝΕΝΑ ΤΗΛ.ΦΙΛΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσαρες,

μεγεια το νεο μας ποστακι,πωπω ποσα γραψαμε κι ολας

Περιμενουμε την μπουμπα σημερα, ολα να πανε καλα !!

Φλωριανα μου περαστικουλια ποσο σε νιωθω,ουφ

Μαρακι ολα καλα θα πανε με την εξεταση το αντρακι σου ειναι δυνατο !!

κι εμενα καθε μήνα παντος μου γραφει εξετασεις τι να πω μαλον εξαρτατε απο τον γιατρο...αλλα και απο την κατασταση της εγκυου δηλαδη εγω με τον χαμηλο αιματοκριτη οπως και αλλες θα πρεπει να τον ελεγχουμε τακτικα φανταζομαι....

κι εγω ελεγα στα jumbo να παω να δω για τα μικροπραγματακια αυτα....τωρα απο ποιοτητα .....

ναν με το μαλακο οι δουλιτσες εμενα τα κανει ολα η πεθερα και ο αντρουλης (δεν με αφηνουν βλεπεις)αλλα εδω πληντηριο παω να βαλω να πλυνω και κανα πιατο και τα παιζει η πλατη μου....φαντασου να κανα και δουλιες :shock::shock: !!

κορινα και twiggy εμενα ακομα οι κλωτσιες καλα κρατουν αλλα ναι απ οσο μου χουν πει υπαρχουν διαστηματα που ειναι πολυ ησυχα....

rose_d εισαι ηδη σε πολυ προχωρημενη εγκυμοσυνη νομιζω δεν ειναι λιγο δυσκολο να παθει κατι τοσο γρήγορα κι απο τη στιγμη που ειναι ολα καλα? οτι και να συμβεί εδω και τα 7μηνα μορακια μια χαρουλα ειναι ....δεν ξερω απλα ετσι σαν σκεψη....

Κοριτσια εχει παει καποια για την αδεια απο ικα ? παω οταν σταματησω απο τη δουλεια να τη βγαλω ή μπορω να παω απο τωρα? δεν εχω καταλαβει κανονικα τελη Δεκεμβρη θα σταματησω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!! τώρα ξύπνησα με το ζόρι σηκώθηκα από το κρεβάτι...... δεν με άφησαν τα ζουζούνια όλο το βράδυ να κοιμηθώ.... γύρναγα αριστερά κλώτσαγε αριστερά, γύρναγα δεξιά κλώτσαγε δεξιά, ανάσκελα κάπως ηρεμούσαν ..... από τις 00 που ξάπλωσα κατέληξα στις 3 να κοιμηθώ.....

Εβάκι κάποιες φορές την νοιώθω και εγώ λίγο σκληρή την κοιλιά, μια τα νοιώθω χαμηλά μια ψηλά, χαμός γίνεται ...... καλά χθες δεν το πιστεύαμε ότι ψωνίζουμε για τα δικά μας παιδάκια...τόσα χρόνια πηγαίναμε jumbo για τα ανήψια και τα παιδάκια των φίλων μας και τώρα επιτέλους για τα δικά μας, μου ρθε να βάλω τα κλάμματα, αλλά λέω για γίνουμε ρεζίλι...... :oops:

Βρε κορίτσια μάλλον χθες στα jymbo μάλλον επειδή ήμουν αρκετά κουρασμένη και μάλλον δεν τα είδα καλά :-s , το γυρίσαμε και όλο #:-s πήραμε και κάτι δωράκια που θέλαμε για κάτι φίλους, οπότε θα πάω πάλι μια μέρα μόνο και μόνο για τα μπεμπέ!!!!!

Άντε ΝΑΝ με το καλό να φτιάξετε το δωματιάκι και μετά θέλουμε φωτο ;;) !!!! Και να προσέχεις πολύ με τις δουλειές στο σπίτι... ;)

Αχ Φλωριάννα αυτές οι καούρες εφιάλτης είναι, πόσα βράδυα την έχω βγάλει και εγώ ξύπνια.....

άντε υπομονή λίγες μέρες ακόμα και μετά παίρνεις αδειούλα !!! ;)

Rose μην φοβάσαι τίποτα, αφού έχεις δίπλα σου την Αγ. Ειρήνη Χρυσοβαλάντω όλα καλά θα πάνε μέχρι το τέλος....δεν ξέρω αν δίνουν εκεί και το μηλαράκι να το πάρεις να φας κάνει καλό!!!! εγώ όποτε πηγαίνω παίρνω αρκετά και κάθε πρωί τρώω....

Πήγα και εγώ χθες στα h&m και πήρα για μια φίλη μου μια κοριτσίστικη τζιν ολόσωμη φόρμα και κάτι καφέ παππουτσάκια ...πω πω έπαθα πλάκα, είχε τόσο ωραία πράγματα!!!!!

Κορίνα έχεις δίκιο για τις ποιότητες...... εγώ επιμένω στην Γερμανική, τα πιο πολλά από ρουχαλάκια, εισώρουχα μου τα πήρε η μαμά από Γερμανία και περιμένω το δέμα τώρα!!!!!

Πάω να ετοιμαστώ, να συνεχίσουμε τα ψώνια...

Θα τα πούμε αργότερα πάλι.....

Αααααα το μπουρεκάκι τώρα πρέπει να έχει στην αγκαλίτσα τις την μπουμπού!!!!!! αχ τι ωραία!!!! Άντε να μάθουμε γρήγορα τα νέα της!!!!

Φιλάκια κοιλίτσες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:cry::cry: καλα εγω τωρα πηραζει που ειδα το βιντεακι στην δουλεια και βουρκοσα ??? Αχ ατιμες ορμονες !! πολυ ομορφο το βιντεακι και εξυπνο...
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια εγώ ακόμα χωρίς ιντερνετ.. Δευτέρα τους περιμένω να το συνδέσουν...έτσι είπαν..διαβάζω ποτε ποτε αυτα που γραφετε και θα σκασω που δεν μπορω να συμμετέχωωωωωωωωωωωωωω.

Γιωτούλα με το καλό γλυκιά μου!!!

Κορίτσια με εστειλε ο γιατρός σε αιματολόγο λόγω των αντιπηκτικών ενέσεων που κάνω και εκείνος είπε ότι πρέπει να τις σταματήσω 2 μέρες πριν γεννήσω που σημαίνει ότι πρέπει είτε πρόκληση είτε καισαρική... έχετε ακούσει κάτι σχετικο? Δεν ξέρω τι να κάνω... το σκέφτομαι.

Φιλάκια σε όλες και μη με ξεχνάτεεεεεεεεεεεεεεεε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κι απο μενα! :)

σταμυ με το καλο να ερθει το μωρακι σου...

Ευακι, εμενα ησυχη ησυχη, αλλα εχθες το βραδυ εκανε παρτυ παλι!! :P Παντως κι εγω νιωθω τα βραδια πολυ σκληρη την κοιλια μου, ειδικα ψηλα και δεξια.. Προχθες καποια στιγμη, σκληρυνε παρα πολυ για λιγα δευτερολεπτα, ο αντρας μου την αγγιξε και λεει "λες να ειναι το κεφαλακι"? :o Σας συμβαινει εσας αυτο? Οσο για τα μαθηματα θηλασμου στο Ελενα, συμφωνα με τη Μαριαπαπα μπορει να παμε οποια θελει κι ας μην γενναει εκει, ειναι στις 16/12, ωρες 10-12 και πληρωνουμε 5 ευρω. Προσπαθω να επικοινωνησω, μου ειπαν να παρω στο 2106402360 αλλα ακομα δεν εχω πιασει γραμμη..

Μιλησα και με το Λητω, μου ειπαν οτι γινονται ενημερωτικα μαθηματα θηλασμου δωρεαν, καθε μερα 14 με 15 στον 1ο οροφο δωματιο 111, μπορει να παει οποια θελει, προαιρετικα παιρνουμε τηλεφωνο την προηγουμενη για να υπολογισουν τα ατομα στο περιπου..(2106902399)

Παντως δικιο εχετε για τα ρουχαλακια κλπ, πλεον πληρωνεις χρυσα πραγματα αμφιβολου ποιοτητας.. Εγω σκεφτομαι να παρω μονο φορμακια κλπ απο mothercare και τα αλλα απο Jumbo και h&m..

Ααααα.. εφτασε η προικα που ειχα παραγγειλει απο αμαζον και ειναι πολυ ωραια τα πραγματακια!! Μολις μας δωσουν και την κουνια κλπ θα βγαλω φωτο να σας δειξω! Υποθετω ομως ολα αυτα (παντα, σεντονι κλπ) θελουν ολα πλυσιμο ετσι? :?

Φλωριανα περαστικουλια.. η αδεια πλησιαζει, θα ξεκουραστεις...

Ροζε ευχομαι ολα να συνεχιστουν καλα, ετσι θα γινει βεβαια.. απει τωρα μετα τη μαντι παιρνεις σειρα κι εσυ!!

Αντε με το καλο η μπουρεκομπεμπουλα μας σημερα :D:D

φιλια σε ολες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια γεια σας!

μπαινω να σας ενημερωσω οτι τελικα η γιωτα μας το μπουρεκακι μας το γλυκο δεν εκανε προκληση!!

την επιασαν οι πονοι χτες τις 2.30 και γεννησε τις 6.30! την προλαβε η μπουμπα της!!

εβγαλε μια κοριτσαρα 3250!

να σας ζησει γιωτα μου!! να τη χαιρεστε κ να σας κανει ευτυχισμενους καθε μερα!!

με το καλο κ σε οοοοοοοοολες εσας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αααααα τα καταφερε η Γιωτα, τη γλιτωσε την προκληση!!! οχι θα την Αφηνε η μπεμπα.. ΝΑ ΜΑΣ ΖΗΣΕΙ!!!!! :):) να ειναι τυχερη, γερη και ευτυχισμενη!!! αντε συγκινηθηκα τωρα..... :P Μαιμουδακι ευχαριστουμε για την ενημερωση...

Εγω τους πετυχα τελικα στο Ελενα, οπως μας τα ειπε η Μαριαπαπα ειναι. Παμε εκει λιγο πριν τις 10, οποια θελει, βγαζουμε ενα παραβολο των 5 ευρω και το μαθημα γινεται στο κτιριο Βιργινια Σκυλιτση. Η μαια μου ειπε οτι θα ξαναγινει μετα τις γιορτες μαθημα, αλλα αν μαζευτουμε απο εδω ας παμε ολες την ιδια μερα, τι λετε?

φιλιααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ Η ΜΠΟΥΜΠΑ ΓΙΩΤΑΚΙ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!! :ymparty:[smilie=blob1.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif][smilie=angel13.gif]

ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΓΙΟ!!!

Ευχαριστούμε Μαιμουδακι για την ενημερωση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmeraaaaaaa!!!!!bourique perimenoume nea apo to nini sou..elpizw na exeis ksemperdepsei twra..h skepsh mas einai mazi sou..

maraki pes mas opote mporeseis nea apo ton mpemph sou..ola kala elpizw..

evatsi eutuxws o kalos mou einai dipla mou kai 8a kanoume oti 8eloume emeis me to onoma alla mou ftanei pou 8a vlepw ksunismenes moures tous...

aaaa koritsia ema8a oti kanoun ma8hmata 8hlasmou kai sta lhtw..diaforetikh hmeromhnia se ka8e perioxh..opoia endoiaferetai as mpei sto site na dei..pantws sthn phraiws pou voleuei emena exei stis 14/12 stis 6 to apogeuma..

ti mageireuoun pali shmera????????

filakia se oleeeeeeeeeeeeeeeeessss!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσακια!!!

Τι ομορφα νεα ειναι αυτα... :x μπραβο bourique να σου ζησει η μπεμπα!!!Καλοτυχη,με υγεια και ευτυχια παντα στη ζωουλα της!Αντε να παιρνουμε και οι υπολοιπες με το καλο σειρα!!! :lol:

Κοριτσια και εγω χθες νομιζα οτι ειχα συσπασεις γιατι σκληραινε η κοιλιτσα,αλλα μετα καταλαβα οτι η μπεμπα πρεπει να εχει αλλαξει θεση και να ειναι με το κεφαλακι πανω...γιατι ενιωθα χαμηλα τις κλωτσιες και ενα σκληρο,μεγαλο πραγμα να μετακινειται πανω απο τον ομφαλο!Αλλαζουν συνεχεια θεση τα μικρουλια...αλλα εμενα μου αρεσει οταν νιωθω τις κλωτσιτσες ψηλα,αισθανομαι καλυτερα τις κινησεις της!Εγω σελτεδακια κτλ μαλλον θα παρω απο το Ηρα,μου αρεσαν σαν ποιοτητα!Ελα μου ντε...τι να μαγειρεψω σημερα?

Φιλακιαααα [smilie=blob10.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ ΓΙΩΤΑ ΜΟΥ.....ΝΑ ΤΗΝ ΔΕΙΤΕ ΟΠΩΣ ΠΟΘΕΙΤΕ.......ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΕΙΣ.....ΣΤΗΝ ΕΣΚΑΣΕ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΤΙΓΜΗ, ΣΕ ΑΦΗΣΕ ΝΑ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΚΛΗΣΗ.....ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΣΑΣ ΕΚΑΝΕ ΚΟΥ ΚΟΥ ΤΖΑ ΟΠΟΤΕ ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΤΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ.......ΘΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΕΥΣΕΙ Η ΜΙΚΡΗ....ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ...... :YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Pu1hp2.png

uJBhp2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:cry::cry: καλα εγω τωρα πηραζει που ειδα το βιντεακι στην δουλεια και βουρκοσα ??? Αχ ατιμες ορμονες !! πολυ ομορφο το βιντεακι και εξυπνο...

Σοφία μια απ' τα ίδια... Ευτυχώς εγώ είμαι στο σπίτι και τα έμπηξα με την ησυχία μου!! χιχι :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γέννησε η Γιωτούλα!!! :ymparty::ymparty::ymparty::ymparty: Τι καλά ήρθε η μικρή μπούμπα της! Τελικά όντως η μικρή ήθελε το μπαμπά της! :P Πάντως έγινε έτσι όπως το ήθελε, να γεννήσει σήμερα για να είναι προετοιμασμένοι όλοι, αλλά όχι με τεχνιτούς πόνους! Μπράβο ρε Μπουρεκάκι! Να σας ζήσει, να είναι πάντα γερή και τυχερή στη ζωή της και καλή λοχεία!

Μαράκι εύχομαι όλα να πάνε καλά με την εξέταση του μικρού σου! Η θετική μας ενέργεια και οι προσευχές μας είναι μαζί σου!

Rose μην ανχώνεσαι η μικρούλα σου μεγαλώνει και θα συνεχίσει να μεγαλώνει μια χαρούλα έχοντας δίπλα της την Αγία Ειρήνη! Και εγώ φοράω ζωνούλα αλλά όχι από την αγία Ειρήνη αλλά από το Άγιο Όρος. Την φοράω πάνω από 2 χρόνια, από τότε που ξεκινήσαμε τις προσπάθειες γιατί βοηθάει και στη σύλληψη.

Κορίτσια εγώ όταν έχω συσπάσεις πετρώνει μόνο για λίγα δευτερόλεπτα η κοιλιά και γενικά τσιτώνει και νιώθω ένα περίεργο συναίσθημα φουσκώματος που τελευταία σαν να με πιέζει και το στομάχι. Μόνο για 5-10 δευτερόλεπτα και όταν ζουπάς την κοιλιά σε ένα σημείο είναι πέτρα, ενώ μετά χαλαρώνει. Από τον 6ο και μετά είναι φυσιολογικές οι συσπάσεις αρκεί να μην είναι συνεχώμενες και να μην συνοδεύονται από πόνους περιόδου και αιμοραγίες. Καλύτερα να το αναφέρεται στο γιατρό σας να είναι ενήμερος. Εμένα μου είχε πει η γιατρός ότι μέχρι 30 την ημέρα είναι φυσιολογικό αρκεί να μην είναι κάθε 5-10 λεπτά συνεχόμενες και πολλές.

Σας αφήνω κορίτσια προς το παρόν και θα ξαναμπώ μετά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bourique να σας ζήσει!!!! Τι τέλεια!! Να της δώσεις πολλά πολλά φιλάκια από μας!! Όταν μπορέσεις περιμένουμε λεπτομέρειες!

STAMYMAMY με το καλό και το δικό σου μωράκι!!

Εγώ σήμερα έλυσα το πρόβλημα του φαγητού μαγειρεύοντας λαχανόρυζο. Με ελίτσες είναι μούρλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bourique να σου ζησει η μπουμπα καταρχας,το μπαμπα της ηθελε η κοπελα,σου λεει που να βγω πριν ερθει??Να σας ζησει,παντα γερη να ναι...Σταμυμαμυ καλωσηρθες,με το καλο το μωρακι σου!!Secondchance,κι εμενα ετσι μου παν οτι θα σταματησω 2-3 μερες πριν,απλα θα πηγαινω συχνα για καρδιοτοκογραφο και οταν δουμε οτι κοντευουμε θα τις κοψω ειπε ο γιατρος και το πολυ πολυ αν δουμε οτι δεν ερχεται να το βοηθησουμε,αλλα οχι με προκληση ειπε..σημερα εκανα την καινουργια ενεση κι εκανα την προσευχη μου να πανε ολα καλα και να βγει γερη η μπεμπουλα μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...