Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΝΙΟΥ 2012


Recommended Posts

αχ ελενα και εγω στο πρωτο προσεχα τα παντα-τωρα που εχω παιδακι δεν μπορω να φροντισω τιποτα-οταν κολλαει κατι κολλαω και εγω-τελοςπαντων δεν πειραζει -απλα δεν μπορεις να παρεις φαρμακα.δεν αντεχεις μεχρι τις 15 ε?θα περασουν οι μερες!

εκλεισες και για αυχενικη απο τωρα? εμενα επειδη την κανει η ιδια η γιατρος-εχει τετοια ειδικευση-οποτε θα το κλεισουμε την αλλη φορα.δεν ειναι τιποτα-ενας υπερηχος ειναι λεπτομερης που μετρουν ενα υγρο στον αυχενα του μωρου (νομιζω πρεπει να βγει μεχρι 2,5) και την υπαρξη ρινικου οστου-ταυτοχρονα κανεις και εξετασεις αιματος και ο συνδυασμος βγαζει ποσοστα για συνδρομο down και αλλες χρωμοσωμικες ανωμαλιες.αυτα.

ποσο χρονων εισαι?εγω 30!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 266
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Charoula den kserw, emena mou edwsan ena xarti pou leei ti tha kanw sto kathe rantebou...den mou eipe na kleisw kapoio rantebou allou, den kserw an to kanei o idios, tha ton rwtisw otan tha paw tin alli ebdomada. Kai mou ta kleinei duo duo ta rantebou, opote kserw ta epomena duo stis 15/11 kai meta stis 20/12.

Se katalabainw pantws kai as min exw allo paidaki, eimai kathigitria kai kanw idiaitera mathimata se paidia apo 8 kai panw kai molis bixei kapoio h einai arrwsto exw ena fobo min kollisw...

Eimai 30 kai egw!!

Mazi eimaste!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενα και εγω καθηγητρια ειμαι - αγγλικών - απλά τα τελευταια χρονια ειμαι αποσπασμενη σε γραφειο εκπαιδευσης στη θεσσαλονικη γιατι η οργανικη μου ειναι στην ξανθη.

εσυ δουλευεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Charoula kai egw agglika kanw!!

Egw douleuw se frontistirio kai idiaitera den eimai diorismeni, kai nai douleuw kanonika. Ta apogeumata.

Twra den kserw fetos pws tha paei giati exw arketa mathimata kai dinoun lower to Maio 2 mathites mou kai den kserw pws tha ta kataferw. Kai den niwthw kala kai na tous afisw giati ta exw ksekinisei entelws apo tin arxi auta ta paidia. Einai kai auto ena apo ta agxi mou.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενα μη στεναχωριεσαι-αν εχεις ευκολη εγκυμοσυνη μπορεις μεχρι το τελος να κανεις-να φανταστεις εχω φιλη που καταλαβε οτι γενναει αλλα πρωτα τελειωσε το μαθημα και μετα πηγε να γεννησει!!!

εγω την πρωτη φορα καθησα μεχρι τους 6 μηνες-μετα ειχα συσπασεις και καθησα σπιτι.σε αυτο ειμαι τυχερη / δικαιουμαι αδειες- και τωρα να πανε ολα καλα λεω με ην καινουργια χρονια να μην παω αλλο-εχω και το μωρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nai eisai polu tuxeri!

Makari bre Charoula na eimai kala...mexri peripou tis 20 Maiou pou einai na dosoun eksetaseis kai meta tha isixasw! Niwthw toso megali euthuni gia auta ta paidia pou den mporw na min agxwnomai oso kai na prospathisw....makari na eimai kai egw san ti fili sou. Kathe mera auto skeftomai kai lew ston eauto mou oti to exoun kanei kai alles...tha to kataferw kai egw! Apla me agxwnei to oti tha eimai 8 minwn mexri tote....kai pios kserei pws tha eimai. Telos pantwn as min to skeftomai apo twra.

Perimenw na paw sto giatro tin Triti na mou pei oti ola einai kala gia na to pw kai stis mamades pou kanw mathima sta paidia tous, na apofasisoume telika ti tha kanoume oloi mazi. Giati kaka ta psemata, prepei gia auta ta paidia pou dinoun eksetaseis na exw ena back up plan gia kathe endexomeno!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι σε αυτο εχεις δικιο-ή πρεπει να βρεις για παν ενδεχομενο εναν ανθρωπο που εμπιστεύεσαι να τα αναλαβει σε περιπτωση προβληματος ή να πεις τις μαμαδες οτι τουλαχιστον το μαιο υπαρχει περιπτωση να σου τα φερνουν σπιτι.

ενα βημα τη φορα-μην ανησυχεις.ολα καλα θα πανε - να ειναι καλα τα μωρακια και τα αλλα θα τα βολεψουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας κοριτσια!!! Εβαλα τη μικρη για υπνο και ειπα να σας δω τι κανετε!

Ελενα μην αγχωνεσαι τι θα γινει μεχρι το Μαιο εσυ και το μωρακι σου να ειστε καλα και ολα ερχονται!!! Το μετα να σκεφτεσαι. Η περιοδος της εγκυμοσυνης ειναι η πιο ωραια περιοδος να δεις μετα που θα σου λειπει η κοιλιτσα σου!!!

Οπως σου ειπε η Χαρουλα η αυχενικη ειναι ενας πιο λεπτομερεστατος υπερηχος και στην κανει ο γιατρος σου και μετα κανεις εξετασεις αιματος για συνδρομο down. Ενταξει δεν ειναι κατι για να αγχωθεις

Χαρουλα εγω ακουω καρδουλα τη παρασκευη 11/11 8:15 το πρωι για αυχενικη δεν ξερω ακομη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κορίτσια!

χαρούλα περαστικά!

έλενα μην αγχώνεσαι από τώρα με τα ιδιαίτερα, θα δούμε τι θα κάνουμε!ας μεγαλώνει το μπεμπάκι μας καλά μέχρι τοτε και βλέποντας και κάνοντας! και γω καθηγήτρια γερμανικών είμαι διορισμένη αλλά έχω και τα ιδιαιτερακια μου!

εγω ξαναπαω στο γιατρο μου την αλλη δευτερα 14/11 μαζι με τις εξετασεις αιματος και ουρων τις οποιες θα κανω αυριο και μετα θα κανονίσουμε για αρχες δεκεμβρη αυχενικη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia!

Euxaristw polu gia ti sumparastasi stis anisixies mou. Me kanei na niwthw kalitera pou kserw

oti kai eseis eiste se paromoia fasi!!

Oi epomenes meres einai krisimes gia oles pou akoume kardoules auti kai tin alli ebdomada!! Ante na perasoun oi meres! Egw exw mia ebdomada akomi kai anipomonw polu!! Einai san na min to exw pistepsei akoma kai thelw tin epibebaiwsi kai auto tha ginei otan akousoume kai meis tin kardoula!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας φουσκωμενες κοιλιτσες πως ειστε σημερα???

Με εχουν ξετιναξει οι αναγουλες και οι εμετοι, ουτε καφε δεν μπορω να πιω. Τωρα εχω ξαπλωσει στο καναπε και ειμαι ετοιμη για νανι. Εσεις πως τα πατε με τα συπτωματα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ-ΕΓΩ ΕΜΕΤΟΥΣ ΟΧΙ-ΑΛΛΑ ΑΝΑΓΟΥΛΑ ΠΟΛΥ ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ -ΑΛΛΕΣ ΜΕΡΕΣ ΑΦΟΡΗΤΑ ΑΛΛΕΣ ΚΑΝΟΝΙΚΑ-ΠΟΛΥ ΥΠΝΗΛΙΑ ΧΑΝΟΜΑΙ.ΠΟΛΥ ΠΡΗΣΜΕΝΟ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ.ΑΥΤΑ.

ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ. ΦΙΛΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera!!

Egw emeto den kanw, liges anagoules alla oxi spoudaia pragmata. Upnilia polu kai kala gia to stithos den to suzitw...ponaei polu kai den xoraei pouthena.

Simera piga me mia fili mou pou eimaste me 1 ebdomada diafora, egw eimai twra stin 8 ebdomada kai auti stin 9, na paroume tzin me lastixo giati den mas koumpwnoun ta tzin mas....einai panakriba! Apo 100 eurw kai panw! Ase pou den brika kai kanena magazi me rouxa egkumosinis tis prokopis, ola itan magazia me paidika rouxa pou eixan kai kamia duo kremastres me liga rouxa gia egkumonouses. Pros to paron tha arkestw sta kolan kai forematakia.

Eseis pou zeite se megales polis eiste pio tuxeres se auto to thema!

A! Allo ena sumprwma pou paratirisa, simera pou piga bolta sta magazia, laxaniazw polu eukola...kai exw kai kati ponakia xamila, mia deksia kai mia aristera...auta ta exei kamia sas?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!

ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ? ΕΤΟΙΜΑΖΕΣΤΕ ΓΙΑ ΓΙΑΤΡΟΥΣ? ΕΓΩ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ!ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΝΑΚΑΤΩΣΟΎΡΑ ΚΑΙ ΑΝΑΓΟΥΛΕΣ! ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΡΗΣΤΕΙ!ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ!ΠΩΣ ΝΑ ΒΕΛΩ ΤΙΚΕΡΑΚΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα σας κοριτσια τσακιζω ενα ψωμακι με μαρμελαδα γιατι με επιασε μια υπογλυκαιμια!!!!

Ελενα μην φοβασαι για τα πονακια μεχρι τον 3ο 4ο μηνα θα τα εχουμε. Θα αρχισουμε να ανησυχουμε αν εχουμε πονακια στο 8ο-9ο!!!! Οσο για τη κουραση ειναι φυσικο..... Παντελονι με λαστιχο θα σου συστησω να μην παρεις γιατι ειναι λιγο αχαρα. Εγω στη κορη μου την εβγαλα με κολαν - παντελονες- στενα και φαρδια φορεματα!

Κικιτσα για να μην σε μπερδεψω υπαρχει θεμα "πως βαζουμε τικερακι" με αναλυτικα τι πρεπει να κανεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο εμενα-

τι κανετε?εγω καλα στη δουλεια-ελενα που μενεις-ζαρα δεν εχει?εγω την προηγουμενη φορα ειχα βολευτεί με τα ρουχα από τα prenatal - περιμενα τις εκπτωσεις τον ιανουάριο και τα πηρα με 70% εκπτωση!και ετσι εβγαλα ολη την εγκυμοσυνη-μην βιαζεστε ακομα για ρουχα-φορα κανενα κολαν ή κανενα φορεματακι και πιο μετα τα πολλά.

αυτες οι συμβουλές της παλιάς. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia!!

Sas euxaristw Aleka kai Charoula gia tis sumboules! Kai egw twra kolan kai forematakia foraw giati ta tzin me sfigoun. Auto to prenatal pou les den kserw an exoume tha to psaksw. Charoula menw sta Xania. Zara exoume kai mou eipan na paw, apla mou eixe teleiwsei h energeia mou kai to afisa gia alli imera!

Den einai oti biazomai idiaitera, apla ena tzin ithela giati sunithws foraw tzin me mpota kai twra den mou mpainoun!

Auta! Egw aurio prwi tha kanw eksetaseis aima/oura kai tin Triti exw giatro!!

Anupomonw na dw ti tha dw giati tin proigoumeni fora eidame mono mia koukiditsa!

Filia koritsia!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια, τωρα γύρισα από το σχολείο και προσπαθ΄ω να βάλω τικερακι. Για ναδώ θα τα καταφέρω?Μόλις πήρα και τις εξετάσεις αιματος και ουρων από τη μικροβιολόγο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα σας και απο μενα αν και τωρα γυρισα απο το καφε μου τσακισα ενα σαντουιτς και ειπα να διαβασω τα νεα σας!!!

αυριο εχω γιατρουλη να ακουσω το πρωτο μας χτυποκαρδι απο τη τελιτσα μας! εξετασεις δεν μου εβαλε να κανω ακομη αλλα αυριο θα του παω ολες τις εξετασεις που ειχα κανει στη πρωτη εγκυμοσυνη για να μου φτιαξει το ιστορικο μου....

ευχηθειτε μου καλη επιτυχια!!! αντε να ακουσουμε ολες μας τις καρδουλες για να φτιαξουμε τη λιστα μας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια και ναι ακουσα τη καρδουλα το ειδα που μεγαλωσε και τωρα εχω αυχενικη 8/12 με ενα κατεβατο εξετασεις. απο φαρμακα συνεχιζω το φολιντεξ τιποτα αλλο

σας ευχομαι ολες να πανε ολα καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...