Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΝΙΟΥ 2012


Recommended Posts

kalimera koritsia!!!!k ego apo vdomada tha paro mia futiki pali gia na ta skourino ligo (giati eimai ksanthia tora)k tin alli vdomada tha pao gia antaygies!!gia ta xristougenna na omorfunoume ligo!!gia na po tin alitheia,den ksero giati m'epiase etsi paratisa teleios ton eayto mou!den kanei to ena den kanei to allo,aaaaaaaaaaa..... leo telos!!!!irthe i ora mou!!!!pote gurnaei charoula o andras sou?kaka ta psemata,san to spiti sou pouthena den einai..k emena ayrio erxete.athina leipei.giortazei kiolas ayrio(andrea ton lene)k leo na kano 2 gluka simera!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 266
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kalimera koritsia!

Ti kanete simera? wraia mera!

Delphine sunfwnw mazi sou den prepei na parameloume ton eauto mas.

Kai egw exw skopo prin tis giortes na ta bapsw kai na ftiaxtw ligaki!

Koritsaki esu apo oti blepw simera kleineis 12 ebdomades! Mprabo! Ante kai sta dika mas!

Kamia fora mou fainetai oti den pernane oi meres.

Re koritsia zugistika simera kai auto to miso kilo pou eixa parei to exasa. Einai fusiologiko auto?

H na anisixisw?? Trww kanonika alla ugeiina. Mono otan exw anakatosoures isws trww ligotero alla kai pali trww suxna geumata.

Exw na sas kanw kai mia protasi...mipws na allaksoume tin onomasia sto postaki mas kai na to poume mwrakia Iouniou/Iouliou gia na erthoun kai alla koritsia pou isws emeinan egkuos meta apo mas??

Charoula esu pou anoikses to postaki ti les??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nai elena ekleisa 12 vdomades!!!ontos mou fainetai oti den pernane oi meres..k ego eixa valei 4 kila k exo ena mina sxedon pou den exo valei gmr ..kollise sto 50..den ekopsa geymata..troo opos etroga k stin arxi tis egkumosunis.oso gia to spotaki ontos..mporei na mpoun k alls mamades!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

E kala esu eisai miniatoura! Ti na pei kaneis! Diladi esu osa kai na baleis de tha fainetai tipota ektos mia kilitsa pisteuw! An kai lene oti oso pio adunati eisai tosa pio polla kila prepei na pareis. Oso gia ta gluka...egw eftiaksa kati wraia koulourakia/mpiskota boutigmena se sokolata. Eutuxws den mou exei anoiksei polu h oreksi kai den ta exw faei ola! Na xairesai ton antra sou!

To postaki nomizw oti mono h Charoula mporei na allaksei titlo giati auti to anoikse...den kserw kiolas eimai asxeti! Tha mas pei auti!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φυσικά και να αλλάξουμε για να αρχισουν να ερχονται και άλλα κορίτσια ηδη η σουσου μας ανακοίνωσε εγκυμοσύνη απλά περιμένει και 2η χοριακή.΄να το κάνω εγώ?

ο αντρας μου γυρναει το σαββατο το μεσημερι αλλα εγω θα ειμαι ολη μερα σε πειμορφωση και θα τον δω το βραδυ-δεν πειρασει να ξεκουραστει και λιγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalos na ton dexteis charoula!!sto proto mou elena eixa valei 22kila.apo piso eimoun kanonikos anthropos k apo mprosta ma terastia koilia pou otan pernouse apo mia porta evlepan prota tin koilia k meta apo 2 lepta evgena k ego!!!! :lol: eixa kleisei olo ton 9 mina k eimoun 60 kila.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mmmmmmmmmm......nostima akougonte ta koulourakia me sokolata!!k eyxaristo gia tis eyxes!!molis ekana ekmek kai milfeig kai evala ta kanelonia na psinontai tora!!pos k pos perimeno na psithoun!!!!! :) parepiptontos charoula ti einai (pimorfosi)?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Pwpw Delphine!! Tosa polla kila pires?? 22 mou fainontai para polla...egw ama parw tosa pisteuw pws tha eimai san agelada!! Egw twra eimai kanonika gia to upsos mou. 62.3. Tha ithela na min perasw ta 75 (ta opoia kai mono pou ta akouw mou fainontai para polla!!) alla tha deiksei o kairos, einai to prwto mou kai den exw idea ti tha ginei! Esena Delphine afou einai to deutero exeis eksikiwthei me ta kila!

mmm wraio akougetai to milfei!

Charoula nai lew na to allaksoume giati ta koritsia apo to palio mas postaki pisteuw tha arxisoun na erxontai siga siga! Makari diladi, euxomai na erthoun suntoma oles! Kai ws eidiki esu mallon tha to allakseis!! :)

Kalws na dextite tous antres sas kai oi duo!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναμαι και εγω!!! εφαγα σαλατα του σεφ και μια μους σοκολα οπως καταλαβαινετε αυτο ειναι το φαγητο μου για σημερα γιατι απο το απογευμα και μετα ξεκιναω τις αναγουλες και τους εμετους και ετσι δεν ξανατρωω.... γιαυτο παρακαλω μη λετε για γλυκα γιατι μπορω να τρωω μονο γλυκα και καθολου φαι!!! μη λετε για κιλα απο τωρα ειναι πολυ νωρις για να κανουμε σχεδια απλως να ξερετε η υπερβολικη ορεξη ερχεται στο 8ο μηνα λυσσαρες!!!!!

delphine μου καλως να τον δεχτεις τον αντρα σου και να τον χαιρεσαι!!!!

χαρουλα μου που να παμε φετος δεν το νομιζω ετσι και αλλιως η οικογενεια μου (μαμα - μπαμπας) θα μεινουν εδω στη ροδο μιας και η νυφη μου τωρα σαραντωνει για να κανουμε ολοι μαζι γιορτες. απο ροδο θελω αρκετα λεφτα μεχρι το αγρινιο και φετος το καλοκαιρι ηταν ψιλοαναποδο για μας μετα ερθει και το χαρατσι της εφοριας, μετα το αλληλεγγυης, τωρα περιμενουμε τη δεη, τα σηματα των αυτοκινητων, τις ασφαλειες, μας ηρθαν ολα μαζι αστα να πανε.

να σου πω να μεταφερθουμε στο αλλο ποστακι ή θα παραμεινουμε να γραφουμε εδω???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας..

χωραω και εγω στην παρεουλα σας???? :roll::roll:

με λενε καρολινα και ειμαι εγκυος στο δευτερο μωρακι...αυτη τη φορα αγορακι..εχω ηδη ενα κοριτσακι τη λυδια που ειναι σχεδον δυομιση ετων... :D:D θα χαρω να τα λεμε...κανονικα γενναω αρχες Ιουνη..αλλα επειδη θα χρειαστει να κανω καισαρικη..μαλλον θα γεννησω μεσα μαίου..

αυχενικη καναμε και βγηκαν ολα πολυ καλα.. :D:D το μονο που μου δινει ειναι φυλλικό οξύ και ειπε ότι δεν χρειαζεται ακομη να παρω σιδηρο και ασβεστιο...

χαρουλα μου και εσυ εδώ????είμαστε και στο αλλο παρεακι μαζι ε?

τα φιλια μου σε όοοοοοοοοοολη την μαμαδοπαρεούλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σαι καλα δελφινακι :D:D:Dκαλως σας βρηκα!!!!!!

αληθεια πως σε λενε?

ειμαι στην 13 βδομαδα κοριτσακι μου...

και δεν θυμαμαι πως βρισκουν τα τικερακια για την εγκυμοσυνη... :oops::oops::oops: θελω αυτο που εχει τη φατσουλα του μωρου...αν μπορει καμμια ας μου πει...

μενω αθηνα και ειμαι ιδ.υπαλληλος...απο δουλεια δεν μπορω να μπαινω μας τα απαγορευσαν ολα :evil::evil::evil: αλλα οταν ευχαιρω μπαινω απο το σπιτι...πειτε μου και εσεις λιγα λογακια για σας να σας γνωρισω... :D:D:D τοξοτακι γαρ κοινωνικο και πολυλογουδικο όν... :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Karolina kalws irthes stin parea mas!!

Egw eimai h Elena kai apo oti blepeis sto tikeraki mou eimai sxedon 10 ebdomadwn. Einai to prwto mou.

Kala esu eisai mono 13 kai sou eipe idi oti einai agori?? Apo poso nwris ta blepoune? Egw nomiza ston 4 mina oti to blepoun!! Diladi mexri tis giortes mporei na kseroume kai emeis???? Ti wraia!

Aleka wraia akougetai h mous! An kai eimai glukatzou kai opws eipes kai esu, mporw na trww gluka oli mera anti gia fai, den kserw ti paizei twra, alla den mou exei anoiksei katholou h oreksi gia gluka. Oxi oti an mou to edeines den tha to etrwga, alla an den to dw as poume den skeftomai "pwpw na eixa mia bafla me noutela kai pagwto kai 2 pastes" opws tha ekana prin! Pantws kalo einai auto giati sou lew tha ginomoun san tin falaina an eixa tetoies ligoures apo twra.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Telika den katalaba, me to postaki ti egine? Tha allaksoume postaki h allazoume ton titlo kai sunexizoume edw?? Karolina an einai to tikeraki pou thes auto pou exoume kai emeis, apla pigaine panw sto diko mou ekei pou leei Make a pregnancy ticker katw deksia, kane klik ekei kai pigaine na ftiakseis ena diko sou. Meta kane copy ti dieuthinsi pou tha sou dwsei kai pigaine ston pinaka elegxou stis plirofories sou kai kane to paste. Elpizw na boithisa!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • κι εμένα μέχρι στιγμής είναι πολύ καλά το αμνιακό υγρό και τα κιλά του μωρού, στον μέσο όρο μας είπε! εγώ έχω το contour ascensia.. για να δούμε τ θα δείξει.. εσύ ποιο έχεις? οπότε υπολογίζεις με αφαίρεση πόσο έχεις θεωρώντας ότι δείχνει 16 μονάδες πάνω?
    • Εγω θα πω μην κοιτάτε πως ήταν η περίοδο πριν την γεννά και πως τώρα όλα αλλάζουν εκεί μέσα δεν είναι τίποτα πλέον ίδιο μετά από μια γεννά.. ειδικά στις πρωτες περιόδου μας καμία σχέση.. θέλει χρόνο να στρώσει πάλι το πράγμα ☺️ εγω παράδειγμα είχα πάντα καφέ υγρά πριν έρθει η περιοδος.. μετά την γεννά αυτό σταμάτησε είχα αμέσως αίμα 
    • Είχα θέμα και εγω με προλακτινη άλλοι λένε εμποδιζει στην σύλληψη άλλοι λένε όχι από την δικιά μου εμπειρία θα πω εμποδίζει… η αγωγή που σου έδωσε 2 χάπια την εβδομάδα ήταν μεγάλη έπρεπε με πιο μικρή δόση κάνετε επανέλεγχο και αν δεν είχε αποτελέσματα τότε αυξάνουν την δόση σιγά σιγά.. αυτά ξέρω εγω από την δίκη μου εμπειρία  τωρα όσο για τους γιατρους αυτό γινόταν και θα γίνετε πάντα,υπάρχουν πολλοί που δεν ξέρουν τι τους γίνετε και κοιτάνε να αρπάξουν και κάποιοι καλοί γιατροί μου προσπαθούν να βοηθήσουν πρέπει να έχουμε και μια άλφα αντίληψη μην καταπίνουμε αμάσητο ότι μας πασάρουν  Καλά εκανες και πήρες δεύτερη γνωμη και αν χρειαστεί και τριτη να πας ☺️
    • Ελπίζω να μην φτάσετε μέχρι την ρήξη κορίτσι μου θα είναι δύσκολο για όλους σας κάτι τέτοιο 
    • Από τιμές πάνω κάτω ο Ενδοκρινολογος τα ίδια μας έδωσε 120 μετά το φαγητό και το νηστείας κάτω από 95 εμένα τώρα τα είπε ο γυναικολογος αυτά γιατί στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν πήρε θέση για το ζαχαρο αλλά επειδή είχα θεματάκι και στη πρώτη και το μωρο γεννήθηκε με καλά κιλά το αμνιακό ήταν φυσιολογικό και εγω δεν πήρα πολύ βαρος 12,5 κιλά ούτε είχα παραπανίσια κιλά όταν άρχισε η εγκυμοσύνη τώρα σε αυτήν είπε και λίγο πιο πανω πηγαίνεις μια στο τόσο δεν πειράζει μόνο να μην τρώω κάθε μέρα γλυκά μου λέει πες πχ κάθε Σάββατο θα τρώω ένα παγωτο και τέλος  εμενα το Μηχανάκι μου με τις μετρησεις από την μικροβιολογικό είναι ότι να ναι είχε 16 μονάδες διαφορά πάνω το μηχανάκι από το μικροβιολογικό εχτές πήγα έκανα πάλι εξετάσεις να δω τι θα με στείλουν σήμερα  Αλλά τώρα αλλαξα γυναικολόγο όποτε ο καινούργιος δεν ξέρω τι γνωμη έχει για το ζαχαρο περιμενει την καμπύλη μου 😬
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...