Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου Φεβρουαρίου 2012 Νο2


Recommended Posts

Γιωτα μου καλά θυμάσαι αλλά τελικά είπαμε να την κάνουμε....ήθελα κι εγώ να δω τον μπεμπουλη χιχι.

Κοριτσάκια εγώ έχω facebook εδω και πολλά χρόνια μια και ζούσαμε στην Αμερική... όποια θέλει ας με κανει add. Jenny Giannopoulou και εχς τωρα την ιδια φωτογραφια με εδω.

Πάω για το επόμενο μάθημα. φιλάκια στις κοιλίτσες σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 935
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας κοριτσακια!

Τι κανετε?Εμεις σημερα καναμε τη β-επιπεδου και ολα πηγαν μια χαρα απο οτι μας ειπε και ο γιατρος,επιβεβαιωσαμε και το φυλο,οποτε μπεμπα 100%!!! :D Αχ,πολυ χαρηκα γιατι ειχα ενα αγχος να πανε ολα καλα...Τωρα σε ενα μηνα παλι θα το δουμε!Μας βγαλανε και οτι ειναι 447gr,μεγαλωσαμε!Ολο με τα χερακια στο προσωπο ειναι :lol:

Αυριο θα παραγγειλω και τα επιπλακια (κουνια,σιφονιερα,στρωματακι και προικα)!Και αναμενω μεσα στη βδομαδα αυτα που παρηγγειλα απο το site (Mybabycenter) λεγετε για οποια με ρωτησε,εχει φοβερα πραγματακια!

Φιλακιαααα σε ολες :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζενη καλα εκανες.....ειναι μια πολυ ομορφη εμπειρια.....

Elinoulini μπραβο στην μπεμπουλα σας....αντε καλα ψωνια τωρα :D

εμενα σημερα η μπεμπα με εχει ταραξει στη κλωτσια.....βασικα πιο πολυ με ταρακουναει......σπρωχνει απο εδω σπρωχνει απο εκει..πιανω διαφορα αλλα δεν ξερω τι ειναι...αναρωτιεμαι καθε φορα...εχει πολυ πλακα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια καλημέρα στα γρήγορα :) .

Σας διάβασα αλλα δεν προλαβαινω να γράψω, τρέχω

Ελινουλινη τέλεια τα νεα σου ε την Β επιπέδου!!!

χχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια.

τι μου κανετε;;;;

εμεις καλα......μαγειρευω...βαζω πληντηρια...απλωνω...ουφφφφφ.....τωρα καθησα και ειπα να μπω να δω τα νεα σας...αλλα μου φαινεται οτι εχουμε πολλες απουσιες...

μα καλα που ειστε;;;;

μαντι τι εγινε κουκλα μου ολα καλα;;;εχεις μερες να μπειςςς

φιλια κουκλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλες!! πως τα πατε?

ελινουλινι μπραβο για τη β' επιπεδου... μια χαρα! κι εγω αυτη περιμενω τωρα με αγωνια...

secondchance με το καλο να μπειτε στο νεο σπιτακι..

εγω καλα ειμαι.. το μωρακι το νιωθω καθε μερα πια αλλα οχι το ιδιο εντονα.. φυσιολογικο δεν ειναι αυτο? επισης ηθελα να σας ρωτησω 2 πραγματα:

1. εκεινο το μαξιλαρι που εχετε παρει μερικες για τον υπνο που κανει και για το θηλασμο μετα, σε ποια βδομαδα το χρειαστηκατε? θυμαστε? εγω ακομα γιατι κοιμαμαι μια χαρα? :?

2. για τις δευτερομανουλες... σκεφτομουνα οτι επειδη εχουμε πολυ μικρο και σχετικα κρυο μπανιο, θα χρειαστουμε μπανιεριτσα με βαση για να την εχουμε στο δωματιο.. Ειχε παρει καμια σας στο προηγουμενο μωρακι? και αν ναι την βολεψε ή τσαμπα τα εξοδα?

πολλα φιλια σε ολες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδώ είμαι και εγώ! Καλημέρσ! Τι έγινε που χαθήκαμε όλες;

Χθες πήγαμε στο νοσοκομείο και την είδαμε ξανά την μικρή! Μέσα σε 3 μέρες πήρε 100 γραμμάρια και έφτασε τα 1600! Και γύρισε το κεφαλάκι κάτω! Βέβαια μου είπε ο γιατρός ότι μπορεί να ξαναγυρίσει αλλά λόγω καισαρικής δεν μας παιράζει. Τελικά τώρα μου έδωσε ΠΗΤ 19/12/11. Άντε να δούμε κάθε φορά μας το αλλάζουνε.

Εγώ με τα πράγματα για το νοσοκομείο σχεδόν τελείωσα. Μου μένουν μόνο κάτι ψιλά πιπίλες μπιμπερό κτλ και να βάλω τα πράγματα στην βαλίτσα. Τα έκανα νωρίς για να μην τα έχω τελευταία στιγμή και ανχώνομαι. Θέλω τις τελευταίες μέρες να είμαι χαλαρή και να τις ευχαριστηθώ.

Βλέπω ότι όλες με τις Β-επιπέδου σας πήγατε μια χαρά και χαίρομαι!

Βourique τι κάνουν τα παλικαράκια σου; Αληθεια πως το έχουν πάρει για το μωρό; Ο μεγάλος φαντάζομαι θα καταλαβαίνει περισσότερα ε; Ζηλεύουν;

Εμένα άρχισε πάλι ο βήχας και τα φλέματα γμτ! Μπορεί να με πείραξαν τα χρώμματα που βάψαμε το δωμάτιο ή μπορέι να κρύωσα πουθενα. Τι να πω! Ελπίζω να μην με πιάσουν πάλι οι δυνατές συσπάσεις. Αντε πάλι με τα φυτικά σιρόπια, τα τσαγια, τα μέλια και τα λεμόνια! Εκεί που έλεγα ότι ξεμπέρδεψα για φέτος φτού και από την αρχή. Έχω και τον άντρα μου που με μαλώνει γιατί λέει δε προσέχω και δε ντύνομαι πιο χοντρά. Του λέω ότι ζεστένομαι και έχω εξάψεις και μου λέει δε πειράζει εσύ φόρα και μια ζακέτα! :evil:

Την άλλη εβδομάδα περιμένω καρότσι και επιπλάκια! Ελπίζω να μην τα αργήσουν!

Twiggy και εμάς ψιλοκρύο είναι το μπάνιο αλλά θα πάρουμε ένα μικρό αερόθερμο (20-30ευρω) και θα το βάζουμε πρώτα στο μπάνιο λίγο να ζεστάνει και μετά στο υπνοδωμάτιο που θα την αλλάζουμε. Το μπανάκι στο δωμάτιο δε θα πεφτουν νερά κάτω; ειδικά αν έχεις και χαλιά κάτω. Δε ξέρω πόσο βολικό θα είναι. Πάρε μπανιερα με βάση που λες και αν δε χωράει με τίποτα στο μπάνιο τότε να το κάνεις στο δωμάτιο. Εχω ακούσει ότι η μπανίέρα αλαξιέρα δε βολεύει πολλές γιατί είναι πολύ μικρό το μπανάκι και είναι μόνο για τους πρώτους μήνες.

Αυτά κορίτσια! Αν μπορέσω θα μπω και αργότερα! Φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω κοριτσια δεν χρειαστηκε ποτε να χρησιμοποιησω μπανακι...πηρα στον πρωτο...τον εβαλα κανα 2 φορες μεσα αλλα δεν με βολεψε καθολου...ετσι και τους δυο μεχρι και 3 με 4 μηνων(μπορει και παραπανω,δεν θυμαμαι)τους εκανα οπως κανουν τα μωρακια στα μαιευτηρια...μου ειναι πολυ πιο ευκολο....το ειχα κανει και πολλες φορες οταν εκανα πρακτικη στο ελενας...οποτε μια χαρα.....αλλα πιστευω οτι αυτο το μπανακι που λες twiggy μαλλον ειναι αβολο για τους λογους που λεει η μαντι....

μαντι μια χαρα η μπεμπουλα...πως και πηγες παλι στη γιατρο;;;;19-12 πητ οποτε λογικα αρχες δεκεμβρη γεννας ε;;;;αντε με το καλο.....εγω εχω την αλλη βδομαδα ντομπλερ...αντε να δω ποσο θα ειναι η μπεμπουλα,αν θα εχει γυρισει...ουφφφφφ αγχος και αυτο...εσυ ποτε πας για ντομπλερ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

twiggi εγω εχω μπανάκι -αλλαξιέρα αλλα δεν με βολεψε ποτέ να κάνω μπάνιο την μικρή τους πρώτους μήνες. Μετα εβγαλα το μπανάκι που ειναι σαν μεγάλη λεκάνη κ το εβαλα μεσα στην μπανιέρα. Στην αρχη με βόλεψε πάρα πολύ (τους πρώτους 2 μήνες) 1 μαξιλαράκι με φενιζολ μεσα που ειχα πάρει απο το τζαμπο, εχω μεγάλο νιπτήρα στο μπάνιο στο δωμάτιο μου, με <<ψιλοκρεμαστή>> βρύση κ εκανα εκει μπανάκι την μικρή πανεύκολα. Μετά στην μπανιέρα στο μπανάκι της, πάλι με το μαξιλαράκι. Θα σου προτεινα κ εγω να βάλεις ενα αερόθερμο στο μπάνιο γιατι στο δωμάτιο δεν βολεύει γενικά καθόλου. Επίσης οταν κανει κακάκια το μωρούλι (στην αρχη κάνουν συχνά) καλο ειναι να το ξεπλένεις πάντα με νεράκι οχι μονο με μωρομάντιλα.. οπότε θα θέλεις ζεστο το μπανιο κ τρεχουμενο νερο ..

Γιωτούλα νομίζω οτι πρέπει να ξεκουραστείς λίγο, σαν να ετρεξες αρκετα σήμερα

Madi μεγάλωσε πολύ το νινι σου!!! Περαστικά με τον βήχα, ρε γαμωτο πράγματι δεν αντέχετε κ στην εγκυμοσύνη ειδικά είναι μπελάς. Πολλλλλά υγρά

παω να βαλω στην μικρή να φαει

χχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τζενουλα τι να κανουμε......με δυο μικρα οι δουλειες ειναι απαραιτητες....και παλι καλα γιατι τις περισσοτερες τις κανει η μανα μου.....αλλα ποσα να κανει και εκεινη...δουλεια σπιτι δουλεια ειναι....και δεν μπορω να καθομαι σε ενα καναπε και να τα κανει ολα εκεινη...δεν ειμαι τετοιος ανθρωπος...

twiggy το μαξιλαρι θηλασμου το εχω και εγω...στον υπνο δεν το χρησιμοποιω...αλλα στο θηλασμο που ηθελα να ειχα τα χερια μου ελευθερα γιατι ολο και κατι ηθελε ο μεγαλος να φαει μου φανηκε πολυ χρησιμη...στον υπνο ακομα βολευομαι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαντι μου μπραβο μια χαρα η μπεμπα!!! :) ολα καλα, ελπιζω ο βηχας να ειναι περαστικος και να μην αρχισεις παλι τα σιροπια...

ευχαριστω για τις συμβουλες σας, θα τα σκεφτω πολυ ολα!

φιλια στις κοιλιτσες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλά!!!

Σέρνομαι από το μπούκωμα και είμαι και στην δουλειά :|:|:| Ουφ... Και ο μικρός επίσης με μυξούλες αλλά είναι λίγο καλύτερα ;)

Twiggy μην πάρεις τέτοιο μπανάκι, δεν θα σε βολέψει σίγουρα. Τους πρώτους μήνες θα το πλένεις στο νιπτήρα και μετά πάρε ένα μπανάκι τύπου flexibath που κλείνει και δεν πιάνει και χώρο και θα το βάζεις στην μπανιέρα σου ;)

http://www.mariaevita.gr/index.php?disp ... ory_id=651

Madi τέλεια η μπεμπούλα!!! Περαστικά και σε σένα... Συμπάσχω... :?:?:?

Bourique κουράγιο μάνα!!!

Anthropaki σε έκανα add στο face.

Ξεχνάω κάποια, ε;;; Φιλάκια σε όλες :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βourique πριν 3 μέρες πήγα στην παλιά γιατρό μου εδώ Κομοτηνή, ενώ χθες πήγαμε στον γιατρό που θα με ξεγεννήσει Αλεξανδρούπολή. Κρατάω ακόμη και την παλιά γιατρό γιατί έχει καλύτερα μηχανήματα και κάθε φορά μας κάνει πολύ λεπτομερή έλγχο ενώ ο άλλος νιώθω λίγο να με ξεπετάει. Είναι και η απόσταση για το νοσοκομείο μεγάλη για τα δεδομένα τα δικά μας και νιώθω μια ασφάλεια να έχω κάποιον κοντά μου σε περιπτωση κάτι έκτακτου. Είπαμε χαλάλι τα 40 ευρώ παραπάνω που θα δίνουμε μια φορά το μήνα και την κρατήσαμε. 19/12 θα είναι η καισαρική μου! Κανονικά εγώ δε θα πρέπει να γράφω ΠΗΤ αλλά ΠΗΚ (πιθανή ημερομηνία καισαρικής) :D Για ντοπλερ θα πάω 18 Νοεμβρίου! Έχω ακόμη. Άντε και από ότι φαίνεται η δική σου μπεμούλα θα μας κάνει ποδαρικό!

Μαράκι πως τα πας κοριτσάκι; Υπομονή και κουράγιο το μπεμπάκι σου μεγαλώνει και όλα θα πάνε καλά! Πάλι καλά έχεις και το λαπτοπ και περνάς την ώρα σου και κάνεις και τα ψώνια σου για τον μικρό! Σε φαντάζομαι μόλις γεννήσεις και σαραντίσει ο μικρός θα ξεκινήσεις τις βόλτες και δε θα συμαζεύεσαι! Θα βγάζεις αποθημένα! :D

Twiggy αν δεν το χρειάζεσαι το μαξιλάρι ακόμη τότε μη το παίρνεις. Πάντως αν το πάρεις μόνο για θηλασμό πάρε το λίγες μέρες πριν και άφησε το έξω να ξεμυρίσει γιατί μπορεί να μυρίζει πλαστικούρα.

Νinaki2 και εσύ μια από τα ίδια ε; Υπομονή και περαστικά μας τι να κάνουμε! Ευτυχώς πάει καλύτερα και ο μικρός σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νινακι σε ευχαριστω πολυ! πολυ μου αρεσε το flexybath, βολικο και οικονομικο! και περαστικουλια...

μαντι πολυ καλο το ΠΗΚ, μου αρεσε!! :lol: αντε θα κανεις και τοξοτακι!!

εγω θα παρω τελικα 3 μερουλες αντιβιωση γιατι ειδαμε κατι μικροβιακια στα ουρα, αλλα τιποτα σοβαρο. Απλα ειπε η γιατρος αφου ειμαι εγκυος να προσεχουμε λιγο περισσοτερο. Αυτη η αντιβιωση λεγεται ceclor και συστηνεται σε περιπτωση κυησης. Εχει παρει ποτε καμια? Ουφ πολεμος στα μικροβια ηταν αυτος ο μηνας!!! αντε να τα ξεφορτωθω να ησυχασω...

πολλα φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γεια απο εμένα. Καλά τα νέα σας και εγω μια χαρά είμαι. Μου άρεσε και εμενα αυτό το μπανάκι τo flexi μάλλον θα το παραγγειλω. Εγω το μωρό το εκανα στην πολύ αρχη στον νιπτηρα και μετα σε μπανάκι στην μπανιερα με σφουγγαρι απο τα Τζαμπο αλλα το μπανακι το εχω χάσει οπότε θα χρειαστώ ενα καινούργιο. Και εμενα δεν νομιζω να με βολευε μπανακι μέσα στο δωματιο. Κουβάλα νερό στο δωμάτιο, μετα θα πλατσουρίζει θα πετάγονται νερά αστω καλύτερα.

Σημερα έκανα την καμπυλη ζαχάρου και ταλαιπωρηθηκα γιατί είχα σχεδόν όλη την ώρα αναγουλες με το που ήπια αυτή την αηδία την γλυκόζη αλλά τελος πάντων περασε και αυτό.

Μαρία περνάει ο καιρός στο νοσοκομειο? μακάρι να επιστρέψεις σύντομα σπιτι σου.

Τζενη καλή μετακόμιση δεν μπορεις να φανταστείς πόσο σε καταλαβαίνω. Στα 8 χρονια γάμου σύν αλλά 2 που συζούσαμε εχω κάνει 4 μετακομίσεις.

Κορίτσια φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α Twiggy το μαξιλαρι που πήρα εγω της omega ειναι στα 45 ευρώ με αποσπωμενο ύφασμα και δεν μυριζε καθόλου. κάνε μια ερευνα αγοράς αν θηλασεις θα σε βοηθησει πολύ το πρώτο καιρό. Δυστηχως το αγόρασα απο επαρχιακό μαγαζί και δεν μπορώ να σου πω πηγαινε εκει να το αγοράσεις. Τα φιλιά μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ninaki 2 den εχω λόγια για την φώτο στο προφιλ σου!!! Αλλά ξετρελάθηκα με τον γιο, είναι κουκλι να τον χαίρεσαι!!!

Γιωτούλα μην νομίζεις σε καταλαβαίνω απόλυτα. Και εγω πλέον απο την στιγμή που είμαι καλύτερα με την εγκυμοσύνη δεν εχω βοήθεια κ κουράζομαι πολύ ολη μέρα με τις δουλειες κ την μικρή.. Ο καλός μου είναι γενικά ενας υπέροχος μπαμπάς κ βοηθάει σε ολα αλλά δυστυχώς αυτό τον καιρό δουλεύει σχεδον 2 βαρδιες, το σπίτι είναι πολυ μεγάλο κ η μικρη περνάει την φάση που εχει κολλησει σχεδόν επάνω μου..οπότε σε καταλαβαίνω απόλυτα :) . Εισαι όμως κοντα κ πρέπει λίγο να ξεκουραζεσαι για την μπουμπου.χχχ πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α Twiggy το μαξιλαρι που πήρα εγω της omega ειναι στα 45 ευρώ με αποσπωμενο ύφασμα και δεν μυριζε καθόλου. κάνε μια ερευνα αγοράς αν θηλασεις θα σε βοηθησει πολύ το πρώτο καιρό. Δυστηχως το αγόρασα απο επαρχιακό μαγαζί και δεν μπορώ να σου πω πηγαινε εκει να το αγοράσεις. Τα φιλιά μου

ναν μου σε ευχαριστω πολυ! εννοειται πως σκοπευω να θηλασω, δεν το συζητω.. οποτε θα το χρειαστω σιγουρα, ισως και νωριτερα οταν θα γινω τεραστια! :P παιδευτηκες με τη γλυκοζη ε? αχ ελπιζω να εισαι καλυετρα τωρα, παει κι αυτο!!

φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μαι πάλι!!!

ααα θα σας ανοιξω την όρεξη ;) , κάνω αλευρόπιτα. Υπέροχη, πανεύκολη πιτούλα, δοκιμάστε την http://syntagesapospiti.blogspot.com/20 ... st_19.html μιαμ μιαμ . Η κόρη μου την λατρεύει :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια τι κανετε? εγω απο εχθες εχω την μεση μου, ποναω παρα πολυ λογω οσφυαλγιας που εχω! δεν πτοήθηκα ομως πηγα για να δω κουνια κ καροτσι, και πηρα και μια ζωνη για την μεση που πραγματικα ειδα αμεσως διαφορα! δεν παρήγγειλα κατι αλλα αποφασισα να ειναι μια απλη κουνια που να ανεβοκατεβαίνει το καγκελο! οι δευτερομανουλες ποια ειναι η γνωμη σας?

σε αυτο το μαγαζι που πηγα μου δωσανε δωρο το μαξιλαρι εγκυμοσυνης, που τωρα το απογευμα το χρησιμοποιησα στον καναπε και ειναι πολυ βολικο! αυριο θα σας πω εντυπωσεις για τον υπνο!

αχ κοριτσια αυτο με το μπανιο ειναι ενα θεμα! δεν ξερω τι να κανω! εμενα το μπανιο μου ειναι το πιο αβολο σημειο του σπιτιου, ειναι μικρο και με ντουζιερα! που θα το κανω μπανιο το μωρο μου??? εχετε καμια ιδεα??? ειχα σκεφτει και εγω για αυτες τις μεταφερομενες μπανιερες... λετε οχι ε???

αχ κοριτσακια εσεις που εχετε και αλλα παιδακια πρεπει να ειναι πολυ τρεξιμο ε??? προσοχη τωρα γιατι ολοι ειναι αρρωστοι! μην σας τα κολλησουν τα καημενουλια!!!

μμμ...ανθρωπακι δεν εχω φαει ποτε αλευροπιτα! θα την κανω μια μερα να την δοκιμασω! εγω το απογευμα εφτιαξα χαλβα σιμιγδαλενιο!!! τρελαινομαι για αυτο το γλυκο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια σας!!

Σήμερα είμαι λίγο πιο λάσκα ( με μάλωσε ο αντρούλης μου) γιατι χθες το παράκανα με μάζεμα πραγμάτων και το βράδυ πονούσα λίγο αλλά τώρα είμαι οκ.Εκείνος ακόμα παιδεύεται με γκρεμίσματα τοίχων, σοβαντίσματα κλπ στο καινούριο σπίτι αλλά προχωράει πολύ γρήγορα οπότε σύντομα θα είμαστε μέσα.

Και στα δυο παιδιά μου δε με βόλεψαν τα μπανάκια καθόλου...στην αρχή τα έκανα μπάνιο στο νιπτήρα και μετα είχα ενα από αυτά που μπαίνουν στη μπανιέρα σα το flexi περίπου.

νανούκα μια μικρή αλλαγή στη λίστα να σου ζητήσω? Τελικά αποφασίστηκε να γεννήσω στο νοσοκομείο Σερρών γιατί το επισκέφτηκα και έπαθα πλάκα. Έχει μια μαιευτική..τύφλα να χουν οι κλινικές!! Και όταν το είπα στο γιατρό μου συμφώνησε απόλυτα...θα έρθει και αυτός φυσικά όταν γεννήσω. Για μας η απόσταση είναι ίδια μια και είμαι στη μέση Θεσσαλονίκη-Σέρρες (ζουμε στην Ασπροβάλτα) οπότε θα πάμε εκεί. Παιδιά οι γιατροί του όλοι απίστευτοι...καθαριότητα να γλυφεις το πάτωμα...εξυπηρετικότητα.. και τα δωμάτια είναι σαν σουίτες.Άσε που δεν έχει πολύ κίνηση και τα μισά είναι άδεια.

Μη μιλάτε για γλυκά γιατί έχει καμιά βδομάδα που με έχει πιάσει λύσσα!! Γενικά δε τα πάω καλά με τα γλυκά αλλά τώρα έχω γίνει άλλο πράγμα. Να φανταστείτε έκανα προχθες 3 κιλα γλυκό κουταλιού σταφύλι.. και το ένα βαζάκι το ρήμαξα μόνη μου η γουρούνα!!!

Σε λίγο φεύγω να πάω να δω τι κάνει το "συνεργείο" στο καινουριο σπίτι..και πισω μετά εδώ για μαγείρεμα τις μπριζολίτσες μου στο φούρνο..μιαμ μιαμ.

Εσείς τι κάνετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!! Τι κάνετε;;

MARIAPAPPA αστα με τη μέση. Κι εγώ το μαύρο μου το χάλι έχω. Δεν μπορώ να κοιμηθώ το βραδύ σε καμία στάση!!! Τα έχω παίξει κυριολεκτικά :shock::shock: Τι μαξιλάρια βάζω, τι να στριφογυρνάω, τίποτα...

SECONDCHANCE μη τρελλένεσαι παιδάκι μου με το σπίτι, μη σε πιάσει τίποτα χειρότερο... Καλά τώρα σου μιλάω εγώ που βλέπω λεκέ στο πάτωμα και σφοργγαρίζω όλο το σπίτι :shock::shock::shock: Ο άντρας μου με λέει τρελλή :?:? . Αλλά προσπάθησε να ξεκουράζεσε και λίγο εεε;;;

Όσο για το μπανάκι, στον γιό μου είχα ένα πλαστικό απλό ξέρετε αυτά που πουλάνε παντού είχε και δύο πλαστικές μπάρες και καθόταν πάνω στη μπανιέρα - ξερετε στο χείλος της - , οπότε δεν χρειαζόταν να σκύβω και πολύ. Είχε τάπα από κάτω και όταν την άνοιγα έβγεναν τα νερά μεσα στη μπανιέρα και δεν πέφταν απ'εξω. Αυτό θα χρισημοποιήσω και στην μπέμπα, με βόλεψε πολύ ;)

Φιλάκια σε όλες κοριτσάκια μου.

Και ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ στους εορτάζοντες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια!!!

Σήμερα ο αντρούλης μου δουλευει βραδινή βάρδια κ θα ειμαστε ολη μερα μαζι :D:D:D !!!

Εχτες με ειχε πιάσει μεγάλη μελαγχολία, με ολα αυτα που συμβαίνουν, ήμουν μονη μου κ ολη μερα μονο με την μικρή μου μαιμου η οποία εχει βηχα κ δεν ηθελα να την βγάλω εξω.. Τεσπα, ελπίζω σήμερα να έχουμε μια καλυτερη μέρα, γιατι αυτές οι ημέρες ειναι πολύ αγχωτικές με ολα αυτα που γινοντε στην χώρα μας..

Συνονόματη μια χαρά σε βρίσκω με τα γλυκάκια!!! Και εμένα εχει ανοιξη η ορεξη μου κ προσπαθω να την μαζεύω, αλλα το στομάχι μου φωνάζει ταισε ταισε με :lol: .. Εχτες εφαγα αργα το βράδυ μια γκοφρέτα (η γουρουνιτσα). Το παλεύω ομως οσο μπορω χεχε

Καλημέρα κ χρόνια πολλά στις εορτάζουσες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα......

εμενα ποναει η μεση μου απο χθες.....ηθελα να φαω σπανακοπιτα...και φτιαξαμε με την μαμα μου....ανοιξα το φυλο για δυο ταψια και με πεθανε η μεση μου...νιωθω πολυ αχρηστη κατι τετοιες ωρες...οτι κανω βαρυγκομω...γιατι ρε γαμωτο στις αλλες 2 εγκυμοσυνες δεν ημουν ετσι...δεν καταλαβαινα τιποτα...τωρα ειμαι χειροτερα απο μια γιαγια 90 χρονων....

μαντι πολυ γελασα με την πηκ..χαχαχαχα!!!!!!!!!!αντε χριστουγεννα θα εισαι αγκαλιτσα με την μπεμπουλα σας...

twiggy εμενα το μαξιλαρι θηλασμου βγαινει το υφασμα και πλενεται...να βρεις κατι τετοιο..γιατι λερωνεται...

μαρια στην δικια σου περιπτωση το μονο που βολευει ειναι η αλλαξερια μπανακι εφοσον εχεις ντουζιερα...

τζενη μην κουραζεσαι βρε τοσο...χαλαρωσε...και να μπειτε 3 μερες αργοτερα στο σπιτι δεν τρεχει και κατι..

τζενουλα αντε σημερα θα ειστε ολη παρεα.....οσο για τις ειδησεις δεν ειναι να βλεπεις....εγκεφαλικο σου ερχεται με αυτα που ακους.......

nan φιλια....

τα λεμε πιο μετα...παω να μαγειρεψω κοτοπουλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...