Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΜΑΡΤΙΟΥ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜ Ν11


Recommended Posts

Αναστασία, δε νομίζω ότι έχει σχέση το πόσο τρως με το πόσα κιλά θα είναι το μωρό. Αυτό τρώει από πάνω σου, το πολύ-πολύ να αδυνατίσεις κι άλλο! Π.χ. η μάνα μου σ' εμένα έβαλε 30 κιλά και βγήκα 2700 ή και λιγότερο και στον αδελφό μου έβαλε καμιά δεκαπενταριά και βγήκε γύρω στα τρεισήμισι κιλά.

Μαρία, στο σκελετό μείναμε! Έβαλε το καροτσάκι από πάνω, αλλά είναι ξαπλωτό και δε βρίσκουμε πώς σηκώνεται!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 949
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ναι οντος δεν έχει σχέση το πόσο τρώμε εμείς...... Μια χαρα είναι τα μπουλουκια μου χιχιχιχι.... Και εγω λέω να πάμε λίγο μέσα τώρα στο παιδικό και να βάλουμε την αλλαξιερα και τις κουνουπιερες και κάτι ραφακια που θέλω άλλα δεν ξέρω αν θα μπορει με το δάχτυλο ο τραυματίας μου χιχιχι θα διουμε Χαχαχα ααα και εμείς το καρότσι στην κουτα το έχουμε ακόμα .......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια σε εμενα εμπλεκετε το ζαχαρο, ξεχασες!!Κανω διατροφη και τρωω συγκεκριμενα πραγματα για να μην βγαλω μεγαλο(μακροσωμια)μωρο!Αν δω ειναι μικρουλα κοντα στις μερες μας θα πλακωθω στις αμαρτιες! :P

Καροτσι εμεις δεν πηραμε ακομα!!!Πηρα κατι νεραιδες και πεταλουδες να βαλω στις κουρτινες!Δεν μπορω να βρω αυτοκολλητα για τον τοιχο!!Δεν θελω να παραγγειλω απο το ιντερνετ,θελω να τα δω απο κοντα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου, τι κανετε?

Μπηκα και διαβασα στα γρηγορα τα νεακια σας..

Μαρακι 12, ααααα το παρακανε ο δικος σου.. Ακομα δεν γεννηθηκε κι δειχνει δειγματα μαμακισμου..αναστασια μου, μαμακιας ο γαμπρος σας..πες στη φραουλιτσα να κανονισει..

Αννα μαρια, με γεια το καροτσακι!τι πηρατε τελικα?

Νια μου, τελειο το βαρος των μικρων..μια χαρα ειναι!μπραβο!σου ειπε ποτε θα σε βαλει για γεννα?

Σημερα ειχαμε και μια επισκεψη..στα πολυ γρηγορα ομως..θηλαζα το μωρο εκεινη την ωρα, ηρθε η πεθερα της κουνιαδας μου..τουλαχιστον η γυναικα ειναι πολιτισμενη..ειδε το μωρακι δυο λεπτα, ουτε καν το αγγιξε κι εφυγε και ειπε οτι θα τα πουμε αλλη φορα γιατι σεβεται την κστασταση μου..κσι οχι δεν μας εφερε ρουχα για 0-3 οπως κανουν ολοι αλλα μεγαλυτερα..καλη γυναικα αλλα η κουνιαδα μου δν την πολυχωνευει..

Για το θεμα των χωρισμενων γονιων εγω πιστευω πως το παν για ενα παιδι ειναι να μεγαλωνει σε ενα ηρεμο περιβαλλον..ασχετα αν μεγαλωνει με εναν απο τους δυο γονεις..τι να το κανεις αν ειναι μαζι οι γονεις κι ολοι την ωρα τσακωνονται..εκει δΗμιου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια!!!τι κανετε???νιακι μια χαρα τα μωρακια σου!!!αχ, τι μου εκανες χτες!!!εβαλες τη φωτο με τα λαχταριστα πτι φουρ και δεν αντεξα!!!εστειλα τον αντρα μου να μου παρει κι εμενα!!! :lol::lol::lol: βεβαια τα δικα σου,ως σπιτικα, θα ηταν πολυ πιο ωραια!!!

μαρακι,ακομη εδω ε!!!

αναστασια μου,υπομονη!!!εσυ θα γεννησεις και θα εισαι κορμαρα οσο εμεις θα παλευουμε να χασουμε τα κιλα!!!

α σημερα παραγγειλαμε και το χαλι μας!!!1βαζω φωτο να το δειτε!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου αγγελικακι μου τι κανείς κουκλιτσα ......όχι δεν μου είπε αυτός εγω του είπα να με βάλει 6 Νοεμβρίου που είναι τα γενέθλια μου χαχαχαχαχαχαχα και μου λέει θα δούμε δεν είπε και όχι .....όσο πιο πολυ μπορέσουμε θα τα αφήσουμε μέσα ..μου είπε αν θα αρχίσω και διαμαρτυρόμαι θα τα πάρει αλλα να πανε 2300 τουλάχιστον θελουμε......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εκει δημιουργουνται τα προβληματα και περνανε λαθος προτυπα στο μωρο..δεν θελω να φανταζομαι σκηνικα με τον πατερα να βριζει την μανα η το αντιθετο η να κατηγορουν ο ενας τους συγγενεις του αλλου..μπαχαλο..πρεπει να προσεχουμε πολυ τι περναμε στα παιδια μας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νια μου σκορπακια τα μωρακια σου,ε?καλε το βαρος τους ειναι οχι απλα καλο αλλα τρι-καλο..αυτη η φιλη μου που εκανε τα διδυμα γεννησε στην 34η και τα κοριτσακια της ηταν πιο λιγα γρ απο οτι τα δικα σου τωρα..καλα για δυδιμα ποσο πρεπει να γεννηθουν?πολλα δεν ειναι τα 2300?σορυ κιολας αλλα δεν εχω ιδεα..εγω ενα ειχα και στην 38η βγηκε 2900γρ και πηγε στα 2630 τις επομενες μερες.. Δεν ηξερα πως να το πιασω..

Παντως ειναι ωραια να εχετε και οι τρεις την ιδια μερα γενεθλια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια για τις επισκεψεις που λετε στο χερι σας ειναι να μη δεχτειτε κοσμο.. μη σκεφτεστε αν θα παρεξηγηθει ο ενας η ο αλλος.. κ στο κατω κατω κ να παρεξηγηθει... μπολικο ξυδι!!

αχ αννα μαρια.... ποσο σε καταλαβαινω ναξερες... με τους δικους μου εχω πολλα αναλογα προβληματα..

σημερα πατησα εναν καβγα τεραστιων διαστασεων με τον πατερα μου γιατι αυτος διασκεδαζει να παει ο αναστασης κ να του κανει ντα κ γενικοτερα να χτυπαει κ εγω δε θελω καθολου να το κανει αυτο!!! τον ενθαρρυνει τοσο πολυ κ μετα μου λεει οτι κανει παρεα με παιδακια που τον χτυπανε γιαυτο λεει ολο ντα :lol::lol::lol::lol::lol: κ να του διινω κ καμια που κ που γιατι θα τον κακομαθω κοταν παει σχολειο θα τρωει ξυλο... αχχχχχχχχχχχχχχχχχ

για τα ρουχα οπως λεει κ η αναστασια, μιση πλυση, βαζεις κ σεντονακια..

αναστασακο για τα ρουχα δες κ στις οδηγιες στις ετικετες αν κ δε νομιζω να παθουν τιποτα..

για το μωρο οσο κ να τρως εσυ αυτο παλι τα ιδια γραμμαρια θα βαλει!! μην ανησυχεις!

μαρακι κουκλαρα μου ακομα εδω εισαι?? :-w:-w:-w

αχ δωρα πως τα πατε με τη μικρη??? πως ειναι το αστερακι σου??

αχ κ εμενα χωρισε μια φιλη μου καλη, παλια μου συμμαθητρια, εχουν ενα αγορακι 6 χρονων κ ειναι πολυ πιο ηρεμοι ολοι τους τωρα. αλλα η γιαγια της κοπελας ηθελε να βαλει μαλλια του αντρα της μεσα στο μαξιλαρι της (αν θυμαμαι καλα) ελεος!! :lol::lol::lol:

νια μια χαρα τα μικρα σου!

βανεσσακι πολυ ωραιο το χαλακι σας!!!!!!!!!!!!!

αγγελικουλα μουυυυ πως εισαστε καλη μου? η τομη σε ενοχλει ακομα?

ο μικρος με τον υπνο πως τα παει?

ο αφαλος φανταζομαι επεσε ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!

Αγγελική, το πλίκο σουιτς πήρα, ένα μπεζ με σχέδια. Μας είχε αρέσει και αυτό που έχει δύο αποχρώσεις του μωβ, αλλά το ύφασμα ήταν πάαααααρα πολύ πλαστικό. Ήμασταν ανάμεσα σ' αυτά τα δύο, και τελικά πήραμε το μπεζ. Τελικά, το βρήκα εγώ πώς σηκώνεται το κάθισμα!!! Απίστευτο; Ήταν πανεύκολο. Αυτό που δεν μπορούμε με τίποτα να κάνουμε, είναι να βάλουμε αυτό το σαν καλάθι από κάτω, στη βάση του καροτσιού, που το χρησιμοποιείς για να βάζεις διάφορα πράγματα. Κατ' αρχήν, δεν έχουμε καταλάβει καν ποιο απ' όλα τα εξαρτήματα/αξεσουάρ είναι αυτό το πράγμα για να το βάλουμε!

Τέλος πάντων, δε θα το χρησιμοποιήσουμε και αύριο.

Λένα, άσε, εγώ προβλέπω μεγάλους καβγάδες με τους γονείς μου γενικώς. Ευτυχώς είναι τα πεθερικά μακριά, γιατί δε θα άντεχα να έχω δύο ανοιχτά μέτωπα. Κι ένας θείος μου έτσι, έχει τέσσερα παιδιά κι όλη μέρα σκοτωνόταν με τους γονείς του. Τους είχαν και μεγάλη ανάγκη, γιατί δούλευαν πολλές ώρες και οι δύο, και αναγκαστικά τα άφηναν σ' αυτούς. Μέχρι που κάποια στιγμή σκοτώθηκαν και για πολύ καιρό δε μιλούσαν καν. Οι γονείς του μας είχαν πει ότι είχαν τσακωθεί και καλά επειδή είχαν δώσει στο μεγάλο του γιό τραχανά και μετά πορτοκαλάδα, κι αυτός θύμωσε, γιατί δεν συνδυάζονται, αλλά τελικά μάλλον πρέπει να του είχε φάει πολλάαααααααααααααα λεφτά ο πατέρας του κι αυτός ήταν ο λόγος του καβγά.

Βανεσσάκι, ωραίο το χαλάκι, αν και δε μ' αρέσουν αυτά με χαρακτήρες από καρτούν. Πολύ ωραίο πάντως!!! Σκέφτομαι κι εγώ να πάρω κανένα χαλί, αλλά απ' την άλλη, μαζεύει πάρα πολλή σκόνη... Αλλά το δωμάτιο είναι άδειο, έχει κι αυτό το απαίσιο πάτωμα... :(

Αναστασία, σωστά, έχεις και το ζάχαρο... Εντάξει, για να σου λέει ο γιατρός ότι πρέπει να είναι μικρόσωμο το μωρό κάτι παραπάνω θα ξέρει!

Όσο για τα διαζύγια, εγώ στο οικογενειακό και φιλικό περιβάλλον έχω από όλες τις κατηγορίες. Τραγικά διαζύγια με τρομερές επιπτώσεις στα παιδιά, φιλικά διαζύγια με τα παιδιά να μεγαλώνουν φυσιολογικότατα, φρικτούς γάμους που συνεχίζονταν με επίσης τρομερές επιπτώσεις στα παιδιά. Π.χ. ο κουνιάδος μου είναι δύο σε ένα. Πέτυχε στο διαζύγιο και απέτυχε στο δεύτερο γάμο, αλλά δε χώρισε. Έτσι, η κόρη απ' το πρώτο διαζύγιο βλέπει τους γονείς της να είναι φίλοι, βγαίνουν και οι τρεις μαζί, πηγαίνουν στο τσίρκο, σε παιδότοπους, σε καφετέριες, ενώ αντίθετα, η κόρη από το δεύτερο γάμο που δεν έχει διαλυθεί καθημερινά ζει σε ένα πολεμικό τοπίο, με τους γονείς όλη μέρα να βρίζονται και να σκοτώνονται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ήρθα και εγώ αφού κατάφερα επιτέλους να κοιμήσω την μικρή...ήταν ξύπνια από τις 7 το απόγευμα και κοιμήθηκε στις 10.30 δεν γκρίνιαζε απλά δεν ήθελε να κοιμηθεί :o μέχρι να πλύνω και να αποστειρώσω και τα μπιμπερό της πέρασε η ώρα...δεν θυμάμαι και πολλά από αυτά που διάβασα γιατί είμαι και πτώμα από την κούραση...θυμάμαι σίγουρα ότι το Μαράκι έχει συσπασούλες...άντε να δουμε :) και για τα ρούχα που λέγατε...μαζέυονται μια χαρά μην νομίζεται λίγο οι πάνες αγκαλιάς κανένα σεντονάκι και καμια πετσετούλα και τα φορμάκια μαζί εγώ τα βάζω και στο μικρό το πρόγραμμα και βάζω πλυντήριο τα ρούχα της περίπου 2 φορές την εβδομάδα!!!!!!

Α επίσης είδα και το χαλάκι σας vanessaki πάρα πολύ ωραίο!!!!!!! Εμείς έχουμε τον winnie σε φουξ χρώμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάνσυ, απλά αναρωτιόμουν πόσα φορμάκια θα πρέπει να έχουμε αγοράσει για να μαζευτούν αρκετά ώστε να γεμίσουν ένα ολόκληρο πλυντήριο, και να μείνουν αρκετά για να φοράει το παιδί. Εγώ δεν πήρα πολλά, αν και, πήρα πολύ περισσότερα από όσα μου λέγανε να πάρω επειδή "θα μου φέρουν". Για να δούμε...

Ουφ, τελικά δεν πρέπει να μας έχουν βάλει αυτό το δίχτυ που μπαίνει από κάτω... Θα τους πάρω τηλέφωνο να τους ρωτήσω αύριο...

Αποστολία, πας απάντηση-συνημμένα αρχεία-επιλογή αρχείου και διαλέγεις αυτό που θες να βάλεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα-Μαρία καταρχάς ευχαριστώ για την βοήθεια ελπίζω να καταφέρω να τις βάλω :) Τώρα για τα φορμάκια κοίτα εγώ είχα πάρει 10 φορμάκια βαμβακερά λεπτά και 5 βελουτέ, τα πιο χειμωνιάτικα.Εσύ πόσα πήρες?? Υπολόγισε ότι θα λερώσει ένα φορμάκι την ημέρα οπότε εγώ που βάζω 2 φορες την εβδομάδα πλυντήριο βάζω 4-5 φορμάκια(άρα αν έχεις καμια 10αρια θα περισσέψουν στο συρτάρι για να φοράει μεχρι να πλυθούν τα άλλα), 4-5 ζιπουνάκια, 4-5 πάνες αγκαλίας καμιά πετσέτα πανάκια για γουλίτσες και σελτεδάκια, σαλιάρες καλτσάκια για το μικρό το πρόγραμμα που είναι μέχρι 1 κιλό ρούχα μια χαρά γεμίζει...αυτό εξαρτάται βέβαια και από πόσα ρουχαλάκια λερώνει το κάθε μωράκι...Ακούω και στα δύο :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομίζω πήρα περισσότερα απ' ό,τι εσύ, οπότε είμαι εντάξει! Τα βελουτέ, όμως τι είναι; Δε βάζουμε το μακρυμάνικο ζιπουνάκι από κάτω και το βαμβακερό φορμάκι από πάνω; Γιατί μέχρι τώρα αυτό ήξερα. Έχει κι άλλο;

Να σας βάλω και το καρότσι μας να το δείτε:

http://global.pegperego.com/babyproduct ... ct+Modular

Τελικά το από κάτω το διχτάκι άφαντο, εκτός αν έκανε ο άντρας μου καμιά ταχυδακτυλουργία και το εξαφάνισε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχα αφού το βρήκατ εμια χαρά...πολυ ωραίο το καρότσι σας!!!!!!!!!!!!!!Τότε μια χαρά αφού έχεις μπόλικα μια χαρά θα γεμίζει το πλυντήριο...εγώ να σου πω 0-3 νούμερο πήρα μόνο αυτά που σου είπα βάλε που μου έφεραν ήδη καμιά 10αρια 0-3 είναι αρκετά και να φανταστείς κάποια που είναι πολύ μικρά ήδη άρχισαν να μην της κανουν...τα βελουτέ είναι τα φορμάκια που είναι σαν βελούδο στην υφή και αυτά πάνω από το ζιπουνάκι τα βάζεις α΄πλά είναι πιο χοντρά από τα άλλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ, δεν πήρα τέτοια βελουτέ που λες... :( Έχω πάρει μόνο μία στολή εξόδου και κάτι κοστουμάκια (παντελονάκι-μπλουζάκι) που του πήρε ο αδελφός μου που είναι αρκετά χοντρά. Αυτά τα βελουτέ είναι για μέσα στο σπίτι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ τετοια βελουτε θελω να παρω κ εγω..

πηγαμε σημερα απο τα λητω για να ριξουμε μια ματια αλλα μου φανηκαν πολυ ακριβα

ειχαν 20-25 ευρω το ενα! τοσα λεφτα για κατι που θα βαλει 3 μηνες? δεν ξερω..

κ εγω τα κλασικα τα φορμακια εχω κ μια στολη εξοδου κ μαλλον μαυτα θα τη βγαλουμε

μεγεια το καροτσι! το ιδιο εχουμε!! ;) απλα το δικο μας ειναι κοκκινο μα μαυρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά τα βελουτέ είναι απαραίτητα ή δεν είναι;

Χμ... Λένα, καλούτσικο το καρότσι σας, αλλά το δικό μας δεν παίζεται... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκιααααααα έχω κάτι πονάκια στη μέση και συσπασούλες!!!!

Δεν είναι σταθερές όμως……..εσείς οι έμπειρες τι λέτε;;;

Νιάκι μου μια χαρά τα μπουμπουκάκια σου!!!!!!!

Όπως πας στο τέλος θα γεννήσεις πιο γρήγορα και από εμένα!!!!!!

Αγγελικούλα μου μακάρι όλοι οι επισκέπτες να ήταν σαν την πεθερά της κουνιάδας σου!!!!!!!!!Δεν θα είχαμε πρόβλημα!!!!!!

Βανεσάκι ζήλεψες τα πτι – φουρ;;;

Εγώ δε το έπαθα καθόλου αυτό σε όλη την διαρκεια της εγκυμοσύνης!!!!!!

Πολύ ωραίο το χαλάκι σας!!!!!!!!!!

Λενάκι ακόμα εδώ είμαι!!!!!!

Εκτός αν φύγω σε λιγο!!!!!

Άννα Μαρία πολύ όμορφο το καρότσι σας!!!!!

Με γεια!!!!!

2011.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι εγώ της τα φοράω στο σπίτι βλέπεις εδώ βόρεια που είμαστε άρχισε το κρύο οπότε χρειαζόμαστε κάτι πιο ζεστό εσύ θα δεις αν θα τα χρειαστείς ή όχι...το βράδυ που κοιμάται της βάζω από τα λεπτά αλλά την ημέρα τα βελουτέ!!! Λένα όντως πολύ ακριβά...εγώ τα πήρα από 10 εως 15 το πολύ...όπωε ειπες θα τα φορέσουν για τόσο λίγο δεν είανι για να δίνεις πολλά λεφτά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχχχχχ Μαράκι ακριβώς έτσι ξεκίνησαν εμένα....με συσπασούλες και πονάκια στην μέση ανα 20 λεπτά αρχικά κάθε πότε πονας????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...