Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΜΑΡΤΙΟΥ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜ Ν10


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 953
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

hlianna mou kala einai o glykoulis mou kanei nani!!!!!gia na doume gia poso akom :))))))))))

pantws egw eixa polla ygra htan kai eygoustos tote kai me thn kwlozesth pou eixe idrwna kiolas kai den hxera ama htan ygra h apo thn zesth pou eniotha etsi!!!!!!!!!!!!!!eixa paei kai sto meeytirio kiolas na me doune mhpws htan amniaka alla telika den htan tipota!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α μαλιστα χριστινα μου!!!!!!πω πω μπερδεμα με τη ζεστη δεν ξερεις τι γινεται..!!!!!!

αχ τι ωραια ξεκουραζεσαι τωρα που κοιμαται!!!εχει ηρεμησει καπως???

μαρακι μου λες να σε προλαβουμε???χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινάκι το ίδιο άγχος είχα γιατί και τον Σεπτέμβριο ίδρωνα πάρα πολύ, δεν προλάβαινα να κάνω μπάνια και αγχωνόμουν μήπως ήταν αμνιακά υγρά.

Αλλά έψαξα σε αρθρα και ησύχασα!!!!

Κοιμάται μωρέ ο κούκλος σου!!!!!!!

Ηλιάννα έτσι το κόβωωωωωωω........εκτός αν μου έρθει ουρανοκατέβατα!!!

Για να πέσουν στοιχήματα κορίτσια ποτε λέτε να γεννήσω;;; Ημερομηνίαααααα;;;; :lol::lol::lol:

2011.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααα τι καλα εχουμε νεο ποστακι εεε...δεν προλαβα να τα διαβασω ολα...αν τα διαβασω παλι δεν θα μπορεσω να γραψω....οσο για τα υγρα εμενα που μου εσπασαν τα νερα...ουτε που το καταλαβα...ηταν απλως σαν οταν εχουμε περιοδο να βγαινουν λιγες μπουρμπουλιθρες απο κατω..ειχε λεει σπασει ψηλα ο σακος και οχι κοντα στον κολπο για αυτο και ηταν ετσι..βεβαια μετα που πηγα στο νοσοκομειο οσο περνουσε η ωρα τοσο πιο πολυ υγρο εβγαζα γιατι κατεβαινε και το παιδι ...αλλα πριν δεν το ειχα καταβει αλλα λεω ας το πω στη γιατρο μηπως και ειναι ...και καλα που το ειπα γιατι πρεπει να το ξερουν..μου εκαναν μια εξεταση εβαλαν ενα χαρτακι στον κολπο και αυτο αλλαξε χρωμα που σημαινε οτι τελικα αμνιακα ηταν τα υγρα και πρεπει λεει να ξερουμε ποτε περιπου μας εσπασαν για αν το πουν στο παιδιατρο...οποτε το νου σας για τα υγρα..εγω βεβαια ειχα και πονους δυνατους και πηγε εκει ο νους μου αλλιως αν δεν ειχα δεν θα το ειχα καταλαβει μεχρι να αρχισουν να τρεχουν πολυ...σας αφηνω...νιαουριζει το κινεζακι....φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό να έχουμε και άλλα ευχάριστα γεννητούρια σε λίγες μέρες...;).......

Μαρία μου θεωρώ ότι ο μπέμπης σου θα σας κάνει την εμφάνιση του γύρω στις 10-11 του μήνα...;)......όπως και να έχει όμως......οι μέρες είναι πλέον ελάχιστες....οπότε απήλαυσε την κάθε στγιγμή καλή μου..;)

όσον αφορά τα υγρά, και εγώ έχω αρκετά όχι όλη την ημέρα αλλά κάποιες στιγμές......νομίζω ότι είναι φυσιολογικό γιατί όταν το είχα αναφέρει στον γιατρό μου μου είχε πει να μην ανησυχω...:)....

Ηλιαννάκι μου μην αγχώνεσαι καλή μου....όλα πάνε μια χαρά...:)

Αναστασία μου τέλειες οι κουβερτούλες της φραουλίτσας σου...;)....ροζζζζ...ροζζζζ....αχχχχ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινάκι μου όσο πάει όλο και περισσότερο ηρεμείτε μαμά και γιος!!!!!!

Εγώ λέω θα γεννήσω 12.10 αλλά ο αντρούλης μου πιστεύει στο ΣΚ......... :lol::lol::lol:

Ευούλα τώρα με άγχωσες λίγο με τα αμνιακά!!!!!!!!

Αν και μου εξήγησε η μαία αναλόγως από που θα σπάσει ο σάκος!!!!!!

Μικάκι μου γλυκό 10-11 λες;;;;; Σίγουρα πρέπει να το απολαμάνω το τέλος....αλλά και σήμερα να γεννούσα!!!!!!!!!!Δε θα έλεγα όχι!!!!!

Θα δεις στο τέλος δε θα κρατιέσαι!!!!!!!!!!

Αυτό που λένε καλή λευτεριά........ισχύει!!!!!!!! ;)

Για να δούμε πότε θέλει ο μικρός μου να έχει γενέθλια;;;;;;;

2011.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλενάδες,

σήμερα είχε έρθει μια φίλη μου που μένει μόνιμα Ξυλόκαστρο και άργησα να σας

διαβάσω!!!

Καλορίζικο το ποστάκι με το νο10!!

Marie να σας ζήσει ο μπεμπάκος σας!!!Να είναι γερός, καλότυχος και ευτυχισμένος!!

Καλή λοχεία κοριτσάκι μου!!!

Αγγελικούλα μου ελπίζω να μην ταλαιπωρήθηκες φιλενάδα!!!Μην στεναχωριέσαι

για τον ίκτερο καλή μου, είναι φυσιολογικό, από ότι ξέρω πολλά μπεμπεδάκια

κάνουν ίκτερο!!φιλιά στη μαμά και στον γαμπρούλη μας!!

Άννα Μαρία συγχαρητήρια για το άρθρο σου!!

Λενάκι τι αγένεια ήταν αυτή;Απορώ πως δεν την έχεσες αυτή τη βλαμένη...

Ηλιαννάκι, Νασιούλα ξεματιαστείτε και οι δύο!!!

Πλησιάζουμε κορίτσια!!

Μαράκι εγώ λέω ότι θα γεννήσεις στις 9!!!

Βανεσσάκι περιμένουμε νέα σου από τον γιατρό!!!

Αναστασάκο οι κουβερτούλες σας σκέτη γλύκα!!

Σας φιλώωωωωωωωωωωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δωρακι σημερα η ημερα των φιλεναδων ηταν! :lol: Θα σας αφησω νωρις σημερα να δω τον αντρα μου γιατι 2 ημερες ειμαστε στα μαχαιρια, ωρα ανακωχής φτανει!!!Καλο βραδυ σε ολες και μη γραψετε καλε πολλα και αυριο θελω 2 ωρες να τα διαβασω :lol::lol:

Φιλια στις στρουμπουλες κοιλιτσες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία μου καλό βράδυ και καλή ξεκούραση!!!!!!!

Τα φιλιά μου στη φραουλίτσα!!!!!!!

Μου αρέσει η ώρα ανακωχής!!!!!!! :lol:

2011.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου καλησπέρα!!

Τ ι κάνετε??Είχα σκοπό να μπω το προηγουμενο Σάββατο που παρέλαβα τον υπολογιστή απο τον τεχνικό αλλά με προλαβε ο μικρουλης μου!!

Μπηκα στην κλινικη γιατι ειχα συσπάσεις κ Κυριακή μεσημέρι γεννησα το γλυκο μου παιδάκι!!

Δεν ταλαιπωρηθηκα μπορω να πω κ κοριτσια ευχομαι σε οσες περιμενετε να ζησετε αυτη τη μαγικη στιγμή με ολη σας την ψυχή!!Δεν υπάρχει πιο ομορφο συναίσθημα!!

Δεν σας εχω διαβασει καθόλου κ δεν ξερω τι γινεται, τι κανετε που βρισκεστε..Ε'υχομαι να ειστε ολες καλα κ θα μολις μπω σε ενα ρυθμό, ειναι λιγο ζορικα στην αρχη η αληθεια ειναι, θα τα λεμε πιο συχνά!!

Σας στέλνω τη θετικη μου ενεργεια κ ευχομαι υγιη κ καλοτυχα μωράκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινούλα μου να σου ζήσει αγάπη μου!!!!!!

Να είναι γερός και καλότυχος στη ζωή του!!!!

Καλή λοχεία!!!!!!!!!!!!

Δηλαδή πότε γέννησες;;;

Έχουμε και άλλα γεννητούριααααααα ...........

Από Αγγελικούλα και από Μαρία Σαραντοπούλου!!!!!!!!!!!

2011.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινούλα κι εσύ γέννησες; Πω πω, ρε κορίτσια, λιγοστεύουμε οι έγκυες!!!

Σου εύχομαι να σας ζήσει και καλή λοχεία!!!!!

Εγώ κουράστηκα πολύ σήμερα. Απ' το πρωί κάναμε τη ζωγραφιά. Τελείωσε, αλλά το ένα από τα δύο σπιτάκια δε μου άρεσε καθόλου. Η μάνα μου το έβαψε σχεδόν στο χρώμα του τοίχου, και δεν ξεχωρίζει απ' τον τοίχο. Χτυπιόμασταν ότι δεν είναι καλό, κι αυτή επέμενε ότι κάνει αντίθεση με τα άλλα χρώματα που είναι έντονα. Ευτυχώς πέρασαν το βράδι να πάρουν το αμάξι μας και να μας αφήσουν το δικό τους, και το είδε ότι όντως δεν ξεχώριζε απ' τον τοίχο και είπε θα έρθει τη Δευτέρα να το φτιάξουμε. Ούτε τα παράθυρα που έφτιαξα εγώ μου άρεσαν. Θα τα φτιάξουμε ξανά όλα από Δευτέρα.

Εν τω μεταξύ, οι γονείς μου πήραν το αμάξι μας, γιατί πήγαν σε ένα θείο μου που κάνει πάρτι για την επέτειο του γάμου του (πενήντα χρόνια), και το κάνει στο χωριό που είναι το εξοχικό του, σε ένα βουνό. Εν τω μεταξύ, αυτός ο θείος ουδέποτε μας κάλεσε (τον άντρα μου κι εμένα) στα διάφορα πάρτι που κάνει, για γενέθλια, επετείους, κ.λπ., ούτε και εκδήλωσε την επιθυμία να με δει, ενώ όποτε έρθει ο αδελφός μου, κάνει σαν τρελός να τον δει. Να μην πω για δώρα που έκανε στον αδελφό και στον ξάδελφό μου, ενώ σ' εμένα και στην ξαδέλφη μου τίποτα. Όχι ότι ήθελα δώρα, αλλά με εκνευρίζει το φτύσιμο.

Ουφ, εκνευρίστηκα τώρα...

Δε θυμάμαι τι γράψατε, θα καθίσω να χαλαρώσω τώρα...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγησπερα φίλες μου...... Καλορυζικο το νούμερο 10 με το καλο στα κορίτσια που θα γίνουν μανουλες σε αυτο .... Να ευχηθώ στην Μαρια μας την σαραντοπουλπου και στην κάτερινα μασ να τους ζήσουν τα μωρακια τους να είναι γερα και ευτυχισμένα πάντα στην ζωουλα τους.....και καλη λοχεια στις μανουλες ...

Εγω κορίτσια απο ότι βλέπετε δεν κοιμάμαι,και όχι μόνο σήμερα αλλα εδω και 3-4 μέρες είμαι χάλια με έχει πιάσει μια φαγούρα σε όλο το σώμα και δεν ξέρουμε τι είναι εκανα εξετάσεις αίματος και δεν έδειξαν κάτι πήγα δερματολογο τίποτα και αυτός το πρωι θα πάω ιασω μάλλον να με δουν και εκει δεν την παλεύω άλλο έχω τρελαθεί όλη τη μέρα φαγούρα .......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξύπνησα για να θηλάσω κ σας στελνω τα φιλιά μου!!

Γεννησαν κ η Αγγελικούλα με τη Μαρία??

Πολύ χαίρομαι!!

Εγω γέννησα την Κυριακή που μας πέρασε,αύριο κλείνουμε εβδομάδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου και καλο μηνα!!!!

κατερινουλα ,να σας ζησει το μωρακι σας!!να ειναι παντα υγιες και καλοτυχο!!!

τι γινεται βρε κοριτσια, δεν προλαβαινουμε τα γενητουρια!!!με το καλο και οι υπολοιπες!!!

αννα μαρια, συγχαρητηρια για το αρθρο σου!!! Ελπιζω να ολοκληρωσετε συντομα τη ζωγραφια σας και να γινει τελεια!!!

ηλιαννακι ερχεται κι εσενα ο χρηστακος σου, ε???τι ωραια αναμονη!!!

λενα, αυτες οι κυρατσες στα νοσοκομεια με το υφακι 45 καρδιναλιων πολυ μου τη δινει!!!κι εγω ομως δε χαριζω !!!τους απαντω με το ιδιο και χειροτερο στυλ!!!!τι νομιζουν οτι ειναι???ελεος!!!

νασιουλα τι κανει εσενα η κορακλα σου????

αναστασια μου, αντε επιτελους εφτασε η ωρα της ανακωχης!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσιαααααα και καλό μήνα!!!!!!

Καλημέρα σεε όλες τις μανούλες, σε όλες τις κοιλίτσες και σε όλα τα μπεμπέ μας!!!!

Με ένα πόνο και οι υπόλοιπες!!!!!!!

Νια μου το έχω ακούσει και σε άλλες εγκυμονούσες που είχαν φαγούρα σε όλη τους την εγκυμοσύνη, αλλά δε ξέρω το λόγο. Δε θα είναι τίποτα μην ανησυχείς....αλλά φαντάζομαι τι σπαστικό που θα είναι! :cry:

Εύχομαι να σου περάσει γρήγορα!!!!!!

2011.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α,ξεχασα να σας πω,πηγαμε γιατρο χτες.2100 εφτασε η μικρουλα μας!!!!δε μπορεσαμε να δουμε καλα το προσωπακι της γιατι το ειχε κολλημενο πανω στον πλακουντα!!!ευτυχως εχει ισχυακη προβολη και ολα καλα!!!!τωρα θα ξαναπαω 19 οκτωβρη για καρδιοτοκογραφο!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βανεσάκι μου μια χαρά η μπουμπού σου!!!!!!

Ο μπέμπης μου 32 +1 ζύγιζε 1.889γρ. και 32+4 σαν και την μπουμπού σου δηλαδή ήταν 2.099γρ.! Το ίδιο!

Αυτό έχει σημασία ότι όλα είναι καλά!

Εγώ έχω ραντεβού τη Δευτέρα πάλι!!!!!!!!!!

Για να δούμε........πιστεύω ότι χτες έγινε εμπέδωση....αλλά δεν είμαι και σίγουρη για αυτό!!!!

Θα το επιβεβαιώσω την Δευτέρα.

2011.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες μου τις φίλες!!!!!!!!!!!!!1

Κατερινούλα να σας ζήσει το αστεράκι σας!!!Να είναι γερό, καλότυχο και

πάντα ευτυχισμένο!!!

Τι καλά έχουμε συνέχεια μωράκια!!!!!

Αναστασάκο ανακωχή εχθές διάβασα!!!Έχεις πολύ πλάκα!!

Μαράκι τι κάνεις ο μπεμπάκος;Ετοιμάστηκε καθόλου;

Βανεσσάκι μια χαρούλα η μπεμπούλα σας, ολόκληρο κορίτσι!!!

Άννα Μαρία με το καλό να τελειώσετε τη Δευτέρα τη ζωγραφίτσα σας!!!

Όσο για το θείο πα πα πα, μακριά!!!

Νια μου τι είναι πάλι και αυτή η φαγούρα;να πας να σε δουνε φιλενάδα!!

ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ ΜΕ ΠΟΛΛΑ ΜΩΡΑΚΙΑ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δωράκι καλημέρα και καλό μήνα!!!!

Με το καλό να δεκτείς την πριγκηπέσσα σου και μέ ένα πόνο!!!!

Ο μπέμεπης μου νομίζω....ότι χτες εμπεδώθηκε....θα ξέρω την Δευτέρα!

Ετοιμάζεται, αλλά αυτό εννοείταιιιιιιιιιι πιαααααααααα!!!!!!! 38 +2 πήγαμε! :lol::lol:

2011.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALHMERAAAAAAAAAAAAA EGGYOULESKAI KALO MHNA...ANTE THA KSEFOUSKOSOUN POLES SE AYTO TO POSTAKI!!!!!!!!ME TO KALOOOOOOOOOOOOO!!!!!!!!

KATERINAKI MOU NA SOU ZHSEI TO AGORAKI SOU KALOTYXOS KAI GEROS NA EINAI!!!!!!!

EMEIS PERASAME DYSKOLO VRADY O MIKROS EIXE POLY KLAMA OTAN EFTANE H WRA NA FAEI.....DENHREMOUSE ME TIPOTA.....KAI AFOU ETRWGE DEN MPOROUSE NA KOIMITHEI ME TIPOTA....EIXE APISTEYTH YPERENTASH KAI KOUNIOTAN SAN KOMPRESER..DEN KOIMITHIKA SXEDON KATHOLOU....ALLA TI NA TON KANW POU TON AGAPAW TOSO.....XALALI TOU OTAN ME KOITAEI ME AYTA TA MATAKIA TOU LIWNWWWWWWWWWWWWWWWWWW :P:P:P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...