Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΡΕΛΛΑ ΠΑΙΔΆΚΙΑ ΗΡΑΚΛΕΊΟΥ Νο 3


anm

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 927
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

..καλε τωρα μας πηρα πρεφα οτι μπηκαμε σε καινουργιο .. :roll: αντε να το γεμισουμε κ αυτο ..

τι κανετε ? εμεις τα γνωστα ..ρε μαρια πως εισαι στο φεις να σε κανω φιλεναδα ? οι υπολοιπες ?

εμεις τιποτα καινουργιο ..εχω μια απιστευτη βαρεμαρα σημερα ..εφτιαξα λαζανια μια χαρα ηταν ..ενα ταψι μεγαλο για να μεινει κ για αυριο ..

Ρε παιδια η Νικη χαθηκε τελειως η ειναι η ιδεα μου ??

ποτε θα πιουμε καφεδακι ??

αντε μπας κ παρω κ γω λιγο τα πανω μου γιατι δεν με βλεπω στα καλα μου ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

..ααα κ το μυαλο μου ειναι θολο , πω πω πω πω ..

Σωσω τωρα ειδα οτι ειχες ανοιξει θεμα για το γαλα μετα τα δυο χρονια ..Κοιτα , η καθεμια μας θα σου πει κατι διαφορετικο αλλωστε ολα τα παιδια εχουν το καθενα τον χαβα τους κ τα γουστα τους ..Θα σου πω λοιπον κ την δικη μας εκδοχη- εμπειρια ..Ξεκινωντας απ'τις μεγαλες επιναν το φρισολακ κ την αναλογη σειρα τελοσπαντων μεχρι περιπου τα δυο τους χρονια παρα κατι ..Μετα αφου δοκιμασαμε διαφορα γαλατα καταληξαμε στο ΑΒΓ το οποιο επιναν για παααρα πολυ καιρο ..Τωρα πια αφου δοκιμασαν για λιγο καιρο το Ολυμπος κ δεν το βρηκαν κ πολυ του γουστου τους καταληξαμε στο Νουνου Φαμιλι με τις ευλογιες του παιδιατρου ..Γενικα ακομα κ να αποφασισεις τι γαλα θα δωσεις , βιολογικο , κ τελοσπαντων διαφορες μαρκες , οτι θα ειναι αυτο κ τελος ..Συνηθως με τις φασεις που περνανε ισως αναγκαστεις να κανεις καποιες αλλαγες ισως παλι οχι ..Ευτυχως οι μεγαλες μπορω να πω οτι εχουν πιει τονους γαλα ..μιλαμε για μπουκαλιδια οταν το επιναν με μπιμπερο ..τσακισαν τα 350μλ κ καμια φορα ζηταγαν κ λιγο παραπανω ..Βεβαια τον τελευταιο χρονο το εχουν μειωσει στο ελαχιστο δυστηχως αλλα τουλαχιστον μας καλυπτουν καπως το τυρι κ το γιαουρτι που τρωνε καθημερινα ..Ο παιδιατρος σας προτεινε κατι η το αφησε στην κριση την δικη σου ?

Με την μπουλουκα απ'την αλλη ιδρωκοπησαμε μεχρι να καταφερουμε να πιει λιγο γαλα ..δοκιμασαμε παντως τυπου κ μαρκας μεχρι που εκει γυρω στους 7 μηνες ξεκινησαμε το νουλακ κ εκει παραμενουμε ..Οχι οτι δεν εχει κανει κ αυτη τα πισω μπρος της ..μια θελει μια δεν θελει ..τι ναπεις ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ε ποτε θα βρεθουμε...κανονιστε κανενα πρωινο που τα παιδια σας λειπουν για σχολειο..μιλαω για αντωνια και ευα..

στο δικο μου πρωινο δυσκολο γιατι κοιμαται ο λευτ..

μαριλου τι κανεις καλε εσυ;;

ο μικρος;;

εμαθες το φυλο και δε ξανα μπαινεις;;χαχαχ

οκ ευα για ΤΟ ΓΑΛΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ερχεστε Δευτερα για πρωινο καφε προς τα εδω ?? Μια χαρα θα εχουν παει κ τα τσουπριδια στον παιδικο ..θα εχω μονο την Αριαδνη ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κοριτσάρες και καλορίζικο και το καινούριο......τρέχω σαν την τρελή αλλά θα τα πούμε σύντομα...να είστε όλες καλά

Φιλάκια από μια τρελή-τρελή-τρελή μάνα.. :?::!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω εκτός απροόπτου ψηφίζω ναι για καφεδάκι Εύα αλλα μπορω να φέρω και το τσουπριδιον μαζι γιατί όπου βυζι και μπεμπα μαζι!!! Οι υπόλοιπες τι κάνουν??? αντωνιαααααααα που εισαιιιιιιιιιι????!!!!! :o:o:o:o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α ανοιξατε καινουριο κουτσομπολακια;;;;; :lol::lol:

Το χασα τελειως το προηγουμενο....η γαιδουρα μαθαινω τα συμαντικα απο τη Σωσω και δε μπαινω να πω ενα γεια... :oops::oops::oops: αλλα εσας σας το λεω απο κοντα οταν βρισκομαστε! ;)

Παιδια μεσα ειμαι για το καφεδακι στης Ευας κι οπου αλλου γουσταρετε!!! ειδικα τωρα που ο Αλεξ παει σχολειο παω παντου και χωρις κανενα αγχος!!!! :D:D

Α το κουφο να σας πω...ο Αλεξ ειναι απο τα καλυτερα παιδακια στη ταξη!!!!!! :shock::shock::shock::o:o:o:-o:-o:-o

Καλα λεω κρατατε μικρο καλαθι..δεν εχει ξεδιπλωσει ακομη το ταπεραμεντο του!!!! :lol::lol::lol:

Μαρακι δε φανταζεσαι ποσο συχνα σε σκεφτομαι αλλα ολο κολλαω να σε παρω μη τυχων και κοιμαστε και ενοχλησω... :roll: αντε θα σας δω τη δευτερα μανα και κορη! ;)

Σωσω τι ωρα θα ξυπνησεις αν γυρισεις απο νυχτα και κοιμηθεις;;;; δε θα παμε και αξημερωτα στο σπιτι της Ευας.κατα τις 11:30 δε θα ειναι καλα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα ..

αντε μαζευτειτε σιγα σιγα ..1130 την Δευτερα ..Μαριλου μπες νατο δεις καλο μου ..μαρια αμν κ συ το ιδιο ..

Μπραβο βρε Αντωνια για τον Αλεξακο ..ειδες μπηκε σ'ενα προγραμμα θα δεις οτι θα τρελαινετε για τον παιδικο ..τι στα λεω τα ξερεις αλλωστε απο πρωτο χερι ..

Το μικρο ειχε παλι χτες δυο ξυπνηματα με τρελο κλαμα ..τι να κανω γμτ ..τι σοι κατασταση - φαση ειναι παλι αυτη ..Δεν ξερω αν βγαζει δοντι αλλα τοσο πολυ να ζοριζεται ..ξερω κ γω ..παντως δεν βλεπω να φαινεται κατι στον οριζοντα ..Μηπως να ξανακανω εκπαιδευση υπνου απ'την αρχη ?? Για πειτε καμια ιδεα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλορίζικο το Νο3!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εδώ είμαστε και εμείς....! Ο Χριστόφορος από χθες το απόγευμα είναι μέσα στην γκρίνια και στα σάλια... το ούλο του είναι λίγο πρισμένο και μάλλον το 19ο δοντάκι θα μας δώσει το παρόν σε λίγες μέρες! Αντε να ηρεμήσουμε από αυτό το βάσανο...

Κατά τα άλλα σχετικά καλά..... εχω κάποια θεματάκια και εχω βρεθεί στην μέση να πάρω μια απόφαση μεταξύ αδερφια - Γιώργος..... ουφ...πολύ δύσκολο.... να μην τσακωθώ με τα αδερφια μου αλλά να μην ακυρώσω και τον αντρούλη μου....πως γίνετε αυτό;;;;;; Αν και μάλλον θα φάνε Χ τα αδερφάκια μου και ας πάνε να κουρευτούν.... θα σας πω από κοντά να μου πειτε τη γνώμη σας.

Είμαι μεσα για Δευτερα 11:30 στης Ευας! Εκτός απροόπτου φυσικά!

Οχι ρε Σωσωκα...ακόμα δεν μάθαμε το φύλο! Την Τετάρτη εχω τον επόμενο υπέρηχο και αν είναι καλό σποράκι και μας ανοίξει τα πόδια του :oops: θα δούμε τι είναι!

Αντωνία μου μπράβο στον Αλεξανδρο!!!!! Γιατί καλέ είσαι απαισιοδοξη;;; Και ο ανηψιός μου που είναι σε χειρότερη φάση από τον γιο σου, στον παιδικό είναι υποδειγματικό παιδάκι! :shock: Στο σπίτι βεβαια γυρνάει με τον παλιό "καλό" του εαυτό! :lol: για να μην χαλαρώσουν λίγο οι γονείς!

Μαράκι μου πολύ χαίρομαι που θα σε δω και ειδικά την μπουμπούκα σου!!!!! Αντε να πάρω μια μυρωδιά μέχρι να ερθει το δικό μου! Αν θελεις περνάμε να σε πάρουμε! Απλά πες μου από που....

Ελσα μου χαιρομαι που πηγαίνει καλύτερα ο μικρός σου! Αφού τωρα εχει και στερεη τροφη θα πάρει τσακ μπαμ τα πάνω του! Απλά μετά θα πρεπει να προσέχεις λίγο τους υπολοιπους που κάνουν χαζι όταν δίνουν στα μωράκια να δοκιμάζουν κάποια φαγητά (και κυρίως μαλακιούλες τύπου σοκολάτας, κλπ που μπορεί να πειράξουν το μωρό)....εκεί θέλει να είσαι απόλυτα αυστηρή μαζί τους και να τους εχεις ενημερώσει πλήρως.

Αχ νυστάζω πολύ..... δυο βραδια τωρα δεν κοιμάμαι καλα.... χθες ξύπνησα από τις 04:30 :shock: και τωρα είμαι πάλι με 4-5 ώρες ύπνου και αυτές διακεκομμένες.... και το καμάρι μου το μικρό σημερα είχε εγερτήριο στις 06:20 ... πάνω που είχε στρώσει λίγο τώρα με το δόντι ξανακυλήσαμε... ουφ.... τεσπα..... πάω να την πεσω λίγο μπας και κοιμηθώ....ο μικρός είναι κάτω στης μανας μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριλου εχεις δικιο σ'αυτο που ελεγες για τον παιδικο κ την συμπεριφορα των παιδιων ..Εμενα μου κανουν τα απιστευτα στο σπιτι ενω στον παιδικο ειναι υποδειγμα παιδιων ..αφου οταν καποια στιγμη που το ελεγα με την δασκαλα τους μου φαινοταν οτι ειχα να κανω με δρ τζεγκιλ & χαιντ σε συσκευασια διδυμων ..τι ναπω ..νιωθουν στο σπιτι τους οτι μπορουν να κανουν το οτιδηποτε γιατι ειναι στον χωρο τους ..ενω στο σχολειο λειτουργουν αλλιως ..

Αντε λοιπον σας περιμενω την Δευτερα ..να τα πουμε λιγακι ..ρε γμτ ενω μου τελειωσε η περιοδος εδω κ αρκετες μερες σημερα ειχα κατι περιεργες σταγονες ..εχει γουστο να ξεκινησει τιποτις ορμονικο δεν ειμαι κ μπεμπεκα .. :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ορμονικο η εγκυμοσυνη;;καλα ντε..πλακα κανω..κοτοσνιτσελ για μας...ακους ευα;;κοτο...κοτο!!

συνεχιζεις ακομα την αηδια με το κοτο;;

ρε παιδια..καμια συνταγη ευκολη για μπεσαμελ;;

λεω να κανω παστιτσιο και να μοιρασω αυριο σεφιλους..ως τωρα την επαιρνα ετοιμη..

για πειτε!

α και αυριο μπορει να κανω και γαλακτομουρεκο!!αλλα δε σας το λεω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σακουλλ.....αισθανομαι ασχημα....που δε σε εχω παρει..ολο το θυμαμαΙ ΚΟΥΛΕς ΩΡΕς..

γιατί εγώ σε έχω πάρει???? Αστα φιλενάδα και μεταξύ μας δεν υπάρχουν τέτοιες μαλ@@@2κιες :o:o

πάντως εγώ κολλάω γιατί επίσης σε σκέφτομαι και μπορώ κουλές ωρες και δεν ξέρω τι γίνεται με το πρόγραμμα της μικρής σου. Τώρα που θα γυρίσω δουλειά θα έχω περισσότερο :?::?::?: χρόνο έστω και για λίγο κουτσομπολιό.

Φιλάκια σε Μαριλού, Ευάκι, Τόνια και την μωρομάνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Hello κι απο μένα! Θα σας δω επιτέλους κι απο κοντά τη Δευτέρα!!! Μαριλου μου στην Εύα μάλλον θα πάω με τα πόδια γιατί είμαστε σχετικά κοντά αλλα στείλε μου το κινητό σου σε πμ μπας και! Σήμερα έκανα την πρώτη μου απόπειρα να θηλασω σε παγκάκια έξω απ'το hondos αλλα δε τα πολυκαταφερα, είμαι λίγο ντροπιαρα είναι κι η μπεμπα μου περίεργη που θέλει λίγο βυζι μετα λίγο ρεψιματακι μετα πάλι λίγο βυζι, δε βοηθάει και πολυ το κουβερτακι στον ώμο που την καλύπτει την καημενη και δε τη βλέπω να τη βοηθήσω να πιάσει το βυζι και ήταν λίγο ταλαιπωρία τελικά! Αλλα που θα μου παει θα το ξεπερασω καποια στιγμή γιατί αλλιώς δε γίνεται!!!Στο Facebook για όσες κυρίες ενδιαφέρονται είμαι Anastasaki Maria , εκει εχω και πολλές φωτο το μπεμπιδιον!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

στριγγλιζουν ..τα νευρα μου τσακωνονται οι διδυμες κ προσπαθει το μικρο να τις ξεχωρισει ..ελεος ..

Ρε μαρια στο φεις τι εχεις σαν φωτο προφιλ δεν σε βρισκω ..ψαξε με εσυ αν θες ..Εva Papanicolaou ειμαι ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και καλό μήνα!!!

Μαρία μου σε λίγο καιρό θα έχεις εξοικιωθεί αψογα με τον θηλασμό και θα είναι πιο ευκολο να θηλασεις δημόσια.... δεν θα έχεις κολλήματα και υπάρχουν λύσεις χωρίς κουβερτάκια και τέτοια.

Αρχικά θα σου πρότεινα να παραγγείλεις ένα ring sling από το "αστερακι". Είναι βολικό για τους θηλασμούς και έχεις και τα χέρια ελευθερα....τωρα βέβαια που λες οτι θέλει ρεψιμο και μετά πάλι θηλασμό δεν ξερω αν αυτό εξυπηρετήσει. Εγώ πάντως θα πάρω διοτι με μωρό κρεμασμένο στο βυζί συνέχεια και τον Χριστόφορο από δίπλα απλά να βλέπει, δεν λέει...τουλάχιστον θα έχω ελευθερα τα χερια μου να ασχολούμε και με τον μεγάλο αδερφό!

Αλλη λύση είναι να φοράς μέσα από την μπλούζα σου ένα ελαστικό φανελάκι έτσι ώστε να κατεβάζεις λίγο την εσωτερική μπλούζα να βγάζεις το στήθος-να ανεβάζεις την εξωτερική, να θηλάζει το μωρό και να μην βλέπει κανείς το τζιτζί σου! Ασε που έχω δει στο ιντερνετ και ειδικές μπλούζες θηλασμού.

Εγώ βέβαια αυτό που έκανα ήταν πολυ απλό....ειχα εφοδιαστεί με κρουαζε μπλούζες και εβγαινε ο βύζος έξω στο λεπτό! Θηλαζα δημόσια χωρίς να σκεπάζομαι.... αν ντρεπόταν κανείς επειδή τάϊζα το μωρό μου, ας κοιτούσε από την άλλη :D

Σωσωκα παστιτσακι ετοιμάζεις;;;; Μιαμ! Την σπιτική μπεσαμέλ συνήθως καίνε το βούτηρο στην κατσαρόλα με το αλευρι και μετά βάζουν σιγά σιγά το γάλα και μετά τα υπόλοιπα υλικά....επειδή ομως εμένα μου σβολιάζει ετσι, απλά ζεσταίνω το γάλα και αντί αλευρι βαζω κορν φλαουρ και μόλις αρχίσει να πήζει βάζω μια κουταλια βούτυρο, λίγο αλάτι, τυρί τριμμένο και μοσχοκάρυδο. Αλλοι βάζουν και ένα αυγό αλλά εγώ όχι....

Ευα μου είδες τα σκατούλια τί κάνουν;;; Που μετά να κάνεις παραπονα για την συμπεριφορά τους και να σε λένε και υπερβολική! :lol:

Γιουλη μου όντως είναι απίθανη η φωτο των μικρών!!!!! Η τρυφοερότητα ήταν στα πλαίσια της φωτογραφησης ή το συνηθίζει η τσουπρίτσα;;;; Οχι τίποτα αλλο....για να ξέρω αντιδρασεις από τα μεγάλα στα μικρά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελικα εκανα ετοιμη..και τωρα κανω γαλακτομπουρεκο..να δω ποιος θα 1φαει..

το απογ στη συνα;δερφο μου θα παμε αν εχει καλο καιρο..αλλιως στο σπιτι μου..

εκανα και ψαροσουπα στη μικρη..

την τσακισε..οτι ναναι αυτο το παιδι..

αυριο παστιτσιο..

εμεις ψαρια ψητα..

η μικρη εχει ξεφυγει ομολογω..

ανμ εχω 1 σλιγκ αν θελεις μπορω να σοτ δωσδω τη δευτερα..

μην αγορασεις τζαμπα..δεν ειμαστε για εξοδα..

μαριλου τι κανετε ρε;;

τσακωνονται ευα τα δικα σου;;αποκλειεται!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kale poy eiste;;εγ ειχα παλι κοσμο..παλι σκουπισμα μετα...η μικρη παντως τισ τελυταιες μερες δε κοιμαται πανω απο 1 ωρα το μεσημερι!!!

ελεος!!

ρε παιδια δινω απο χθες το βραδυ φρεσκο γαλα...

δε το πινει με ορεξη..με δοσεις..αυτο ειναι ενδειξη οτι δε ψηνεται πολυ;;να της το αλλαξω στο παλιο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια χαρα νταν κ απο εμενα ..

Σωσω αν εκανες την αλλαγη στο γαλα ισως για λιγο να της φανει καπως κ να στραβομουτσουνιαζει ..αν δεις οτι για συνεχομενες μερες σου το κανει πηγαινε σ'αλλη μαρκα κτλ..μεχρι να καταληξει σ'αυτο που της αρεσει ..υπομονη ..

Ειδα την μπεμπουλα της Μαριας αμν στο φεις , τι καληηηηηηη..

οι υπολοιπες τι κανετε ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κσλα πηρα οτι νανα ιφρεσκο...

οτι βρηκα μπροστα μου..και το επομενο ειναι αλλο...

ψαχνει την βανιλιλα και τη χαζαρη του αλλου..

εμεις θα τη δουμε τη δευτερα τη μπουμπου με το καλο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...