Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΡΕΛΛΑ ΠΑΙΔΆΚΙΑ ΗΡΑΚΛΕΊΟΥ Νο 3


anm

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 927
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια χαρα νταν κοριτσουδια

τι μου κανετε ?? εμεις τρεξιμο κ αγιος ο θεος ..

Μαριλου εξαφανιζολ εγω το ιδιο κ συ ..χωρις πλακα τωρα , πως ειναι ο μικρος ..συνηλθατε ??

Εμεις στολισαμε δεντρο τρεχουμε περα δωθε για ενα σωρο δουλειες κ γενικα νιωθω οτι κουραζομαι ..καιω φλαντζα κ μπαταρια ταυτοχρονα ..Ιδιαιτερα τωρα που ερχονται σχεδον τεσσερεις οι μεγαλες απο το σχολειο κ μετα δεν κοιμουνται εχω ισα ισα μια με μιαμιση ωρα να ξεκουραστω υποτιθεται μεχρι να ξυπνησει η Αριαδνη ..Σερνομαι λεμε ..

Αυριο μαλλον θα παω στην εφορια γιατι η εκτακτη εισφορα ακομα αφαντη ειναι ..τι στο καλο γινεται με δαυτους ο θεος κ η μοιρα τους ..θα παω καλου κακου να ρωτησω για πολλοστη φορα τι γινεται ..βρε θελουμε να πληρωσουμε κ δεν μας αφηνουν τι ναπω .. :shock::lol::lol::lol:

Οι υπολοιπες τι κανετε , τα μικρα σας ??

Κανενα καφεδακι παιζει ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gεια σας..εγω δουλεια...

εμεις καλα..η μαριλου η ιδιαμε λοιμωξη αναπνευστικου..ο μικρος καλα..

οταν μπει θα σας ενημερωσει..ξεκινησε αντιβιωση!!

ας γινουν ευα καλα αυτοι και μετα κανονιζουμε καφε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα ζουζούνες!!!!

Ουφ τρέχω και δεν φτάνω.....

όπως σας είπε η Σωσω έχω λοίμωξη αναπνευστικού και δυστυχώς παίρνω αντιβίωση :(

Ο Χριστόφορος είναι μια χαρά στην υγεία του αλλά έχει γίνει πολύ μαϊμούνι.... γκρινιάζει και κλαίει χωρίς κάποιο σημαντικό λόγο και έχει κολλήσει πάνω μου πιο πολύ από ποτέ. Έχουν παίξει τα νεύρα μου. Το μεγάλο μας πρόβλημα είναι το ντύσιμο και το γδύσιμο και κατ' επέκταση και η αλλαγή της πάνας. Κλαίει σπαρακτικά και χτυπιέται κάτω γιατί δεν θέλει να βάζει και να βγάζει ρούχα. Από το πολύ κλάμα κάνει πάντα εμετό. Επίσης χτυπιέται και φωνάζει αν δεν γίνει αυτό που θέλει όπου και τις περισσότερες φορές δεν του κάνω το χατήρι με συνέπεια τι άλλο; Τον εμετό. Ρε γαμώτο αυτό το παιδί από την στιγμή που γεννήθηκε του είναι πιο εύκολο να κάνει εμετό από το να κλάσει. Τί να πω;

Δεν ξέρω πως να αντιδράσω. Με το όμορφο δεν γίνεται τίποτα, με τις φωνές πάλι δεν γίνεται τίποτα. Δεν μου κάνει καρδιά να τον δείρω (που δεν νομίζω να αλλάξει κάτι) αν και έχει αρπάξει 2-3 στον κώλο αλλά έχει την προστασία της πάνας. Τον αγνοώ και εκείνος κάνει εμετό, τον βάζω τιμωρία και κάνει πάλι εμετό, τον κανακευω και πάλι κάνει εμετό (χθες την πλήρωσαν τα μαλλιά μου :ymsick: )

Εσείς έχετε τέτοια θέματα με τα καμάρια σας; Για δώστε καμία συμβουλή βρε κορίτσια.....

Α! Να σας πω και τον πόνο μου με την τζακόσομπα! Αυριο θα είναι πανέτοιμη!!! :ymapplause: Μου έκανε βέβαια πολύ σκατοδουλειά και τώρα προσπαθεί ο μπογιατζής με 31.568.749 μερεμέτια να την συμμαζέψει λίγο. Οπότε Κυριακή ξεκινάω γενική καθαριότητα και πιστεύω μέχρι Τετάρτη να έχω τελειώσει και να βάλω επιτέλους χαλιά και να στολίσω. Για γλυκά δεν προλαβαίνω να κάνω για τα Χριστούγεννα αλλά για Πρωτοχρονιά θα κάνω έστω λίγα μελομακάρονα και βασιλόπιτα.

Πάω τώρα να ετοιμάσω επιτέλους το νέο δωμάτιο του Χριστόφορου μιας που τελείωσαν από εκεί.

Μετά την Τετάρτη να κανονίσουμε οπωσδήποτε συνάντηση γιατί έχω λαλήσει και εγώ και ο Χριστόφορος τόσο καιρό μέσα στο σπίτι.

Φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορότσια! Εμένα είχε ο Γιώργος ρεπό Τετάρτη-Πέμπτη και κανονίζαμε διάφορα για την βάπτιση. 12/02 για όσες δεν το ξέρουν και εννοείτε πως είσαστε καλεσμένες.

Μαίρη κι εμένα η δικιά μου δεν πάει πίσω! Εμετό δεν κάνει αλλά χτυπιέται όποτε είναι να αλλάξουμε πάνα! Και το καλύτερο;;;; ενώ καταφέραμε και κοιμόμαστε επιτέλουν στην κούνια και όχι στο χαλί, 4:37 κάθε πρωί ξυπνάει και ξανακοιμάται στις 7...............έλεος! κουτουλάω όλη μέρα! Τί ξυπνητήρι είναι αυτό δεν ξέρω! Ούτε γιατί το κάνει ξέρω! Πιστεύω ότι φάση είναι και θα περάσει. Αυτό να σκέφτεσαι κι εσύ γιατί δεν μπορείς να κάνεις και πολλά..

Εύα την άλλη εβδομάδα σταματάνε οι δικές σου από το σχολείο, ε; πώς θα τις παλέψεις..

Σωσώ, σε μία φίλη μου βρήκαν προχθές μία κύστη στην ωοθήκη 2,5εκ και της είπε ο γιατρός να πάρει αντισυλληπτικά, επειδή όμως δεν ήθελε γιατί φοβάται τις παρενέργειες ( αυτή γενικά έχει τρεχάματα με την υγεία της) πήγε σε άλλο γατρό και της είπε να το ξαναελέγξει σε 2 μήνες γιατί ίσως φύγει..παίρνει και ομοιοπαθητικά και λέει ότι θα της φύγει σίγουρα με αυτά..αν έχει αποτέλεσμα θα σου πω.

Α! Δεν σας είπα τα δικά μας! Πήγαμε σε παιδο-ορθοδοντικό γιατί 1 δοντάκι φυτρώνει αλλού ντ'αλλού και μας είπε ότι κατά 99% θα πάει στη θέση του αλλά δεν είναι σίγουρο ότι δεν θα είναι στραβό. Επίσης μου είπε ότι όταν σταματήσω το γάλα σε σκόνη να της πάρω φρέσκο γάλα και όχι τα παιδικά γιατί έχουν λέει πολλές ουσίες που καταστρέφουν τα δόντια. Επίσης, βούρτσισμα μία φορά την μέρα. Εμείς προς το παρόν παίζουμε με την οδοντόβουρτσα.. και κάτι τελευταίο: ξέρετε κανέναν καλό παιδο-ορθοπαιδικό; τα ποδαράκια μας ώρες-ώρες πάνε λίγο προς τα μέσα και πρέπει να το ελέγξω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω δε ξερω κανενα ορθοπεδικο αλλα μπορω να μαθω..εχω φιλη φυσιοθεραπευτρια:::

ελα ρε νικη..ολους τουε γιατρους θα γυρισετε;;;

7 ξυπναει;;παναγια μου..και τι ωρα κοιμαται;;

να κανονισουμε καφε μεστη βδομαδα..

προχριστουγεννιατικο..

ρε ευα που εισαι;;

να χαιρομαι τον αντρα μου!!ευχαριστω..λεφτερη τον λενε..χαχαχ...

μαριλου τι να σας πω..για τη σομπα,για την υγεια σου!!

υπομονηηηηηηηηηηηηηηη...χρονιαρες μερες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια χ αρα νταν κοριτσουπρες!!

Ρε Σωσω γμτ το μυαλο μου ..να χαιρεσαι τον αντρα σου ..ουτε καν το θυμηθηκα .. :roll:

Μαριλουκι υπομονη χριστουγεννιατικα τι τραβας κ συ ..

Νικη σας ειδαμε σημερις που βολταρατε κ σεις στην αγορα ..κυρια η μικρη οχι σαν την δικη μου την μπουνατσα που της την βαρεσε σημερα κ δεν ηθελε καροτσι με καμια παναγια ..Φεγγαρια εχει παλι ..τι να πω ..

Εγω σημερα το βραδυ ειμαι μονη με τα πιτσιρικια μιας κ ο Νικολης μου παει να παιξει χαρτια ..ειναι μια αντροπαρεα που γνωριζονται 15 χρονια κ καθε τετοιες μερες παιζουν το κατι τι τους στο σπιτι του ενος κ τρωνε πιτσες πινουν μπυρες κτλ ..Πηγαν κ οι μεγαλες σημερα θεατρο κ περασαν τελεια ..Το μικρο κλασικα μαζι μου καναμε δουλειες ..Σταματαμε τον παιδικο αυτη την εβδομαδα κ ο θεος να βαλει κανενα χερακι γιατι δεν θα την βγαλω καθαρη..Εχει παρει κ τα πανω της η μικρη , εχω κ την Σοφια που με στελνει συνεχως με τα οσα κανει ..Πριν μερικες μερες μιλουσα με την δασκαλα στον παιδικο κ τα παιξα με την συμπεριφορα της ..δεν συμμαζευεται πια ρε γμτ ..πως θα εκανα τον δευτερο χιτλερ δεν με προειδοποιησε κανεις ..πως θα της σπασω τον τσαμπουκα χωρις να το λιανισω δεν ξερω αλλα με φερνει τον τελευταιο καιρο στα ορια ..

Αν κανονισετε καφεδακι στειλτε κανενα μηνυμα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

paidia////η προκτερ και γαμπλ...δινει παλι ταπακετα διαβιωσηςε...

σερβιετες απορυπαντ και τετοια..

παρτε τηλ..και προτεινετε 1 ατομο...με ταστοιχεια του και θα τα λαβει μεχρι μεσα ιανουαριου..

εσες μπορει να σας προτεινει ο οποισδηποτε,περα απο το ατομο που προτεινατε...

2111804904

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κι απο μας!!! Εδω και δυο βδομάδες τα πρώτα της δοντάκια εκαναν την εμφάνιση τους!!! Τα δύο κάτω και είναι πολυ αστεία όταν γελάει και φαίνονται!!!αυτο που δεν είναι αστείο είναι ότι με δαγκωνει όταν τη θηλαζω και νομίζω ότι το κάνει επίτηδες!!! Δε παίρνει ούτε απο λόγια ούτε απο λίγο φωνή μόνο με κοιτάει και το ξανακάνει κιόλας!!!εγω είμαι ελαφρώς εξαφανισμενη πάλι γιατι, τι πρωτότυπο.....δεν είμαι και πολύ καλά!!!! Μ'έχει πιάσει ένα πράγμα και αγχώνομαι με τη μικρη,τα ψυχολογικά μου ότι δεν είμαι καλη μάνα ότι το παιδι μου θα μεγαλώσει και στην εφηβεία θα παει να ζήσει με τον μπαμπά της και εμένα θα με μισησει κι αλλα τέτοια όμορφα....... Ευτυχώς έχω και τις γυμναστικες μου κάθε βράδυ και ξεδινω λίγο!!!!

Νίκη το μπαλλετο το σκέφτηκες? εγώ όταν ήμουν μικρη είχα ποδαρακια σαν παρενθεσεις όταν περπατούσα και με πήγαν μπαλλετο σε πολυ μικρη ηλικία δηλαδη απο τριων ετών και σε πολυ λίγο χρόνο δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα χωρίς ιατρικές παρεμβάσεις και με ένα πολυ όμορφο τροπο που μου άρεσε κιόλας και το συνέχισα για χρόνια μετα! Άντε να κανονισουμε κανένα προεόρτιο καφέ!!! Φιλια πολλα στα μπουμπούκια σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπήκα γρήγορα για να ευχηθώ στην Αντωνία για τον Αλέξανδρο!!!!!!!!!!!!!!!

Χρόνια Πολλά και ευτυχισμένααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!! :ymparty: [smilie=occasion13.gif]

Εύχομαι βρε φιλενάδα μου τώρα που έκλεισε τα 3 να ηρεμήσει λίγο βασικά για να ηρεμήσεις και εσυ!!!! :lol:

Να είναι πάντα ευτυχισμένος και γεμάτος υγεία και αγάπη!!!! Ε, και τα λεφτά καλά είναι αν τα έχει κάποιος ε; ;) Θα του βρούμε νύφη όμορφη, καλή και με βαρβάτη προίκα! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρονια πολλα και απο μενα....να χαιρεσαι την οικογενεια σου...

δωρο στη μαμα λεξοτανιλ και στον μικρο αταραξ!!!

φιλακια φιλεναδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κ απο εμενα

Αντωνια να τον χαιρεσαι τον ανταρτη σου ..πολυχρονος με υγεια κ ησυχια !! :lol::lol::lol:

Τι αταραξ βρε για το παιδι ... :lol::lol:

Να τα χαιρεσαι βρε κ τα δυο να μεγαλωσουν να ηρεμισουν να ησυχασεις κ συ λιγουλακι ..

Εγω παλι δεν προκειται να ησυχασω με τα αγριμια που παλευω ..βλεπε μεγαλη κ μικρη γιατι η μεσαια εξελισεται σε ηρεμο παιδακι μεχρι να της γυρισει το ματι αναποδα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://eikona.info/images/52180576552482338303.jpg

52180576552482338303_thumb.jpg

και περασαμε ωραια...και του χρονου..να η τουρτα που εσβησε ο μικρος@@

σε συτο το παρτυ οι μεγαλοι ητανε 3πλασιοι απο τα παιδια..αφου στο τελος δε μοιραζει παιδικα δωρακια..αλλα καρτελες χαπιων!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορες ξερω σας εχω κλασει εντελως τελευταια,αλλα μαθαινω νεα σας απο το ροιτερ(βλεπε Σωσω!!) :lol::lol::lol:

Ευχαριστω για τις ευχουλες σας!!!! :YMHUG::YMHUG::x:x

Καλα ειδατε τη τουρτα;;;;;;; ΠΟΙΗΜΑ!!!!!!!! :-bd:-bd:-bd \M/ \M/ \M/

ΜΑρακι αυτες τις βλαμενες σκεψεις τις κανουμε ολες κατα καιρους κι ας μην ειναι οι πατεραδες στην Ιταλια!!! Αλλα το ξερεις οτι δε παιζει τιποτα απο αυτα που λες!!!! ;)

Για το δαγκωμα τι να σου πω;;;; μολις το κανει να τη βγαζεις αμεσω και να της λες αυστηρα οτι πονας! κι αν το συνεχιζει,να την απομακρυνεις για λιγο μπας και παρει το μνμ οτι αν δαγκωνει-βυζι γιοκ!!! :lol::lol::lol:

Θελω να τη δω τη σκατουλα που ειναι μια μικρογραφια σου!!!!

Λοιπον μου ειπε η Σωσω οτι κανονιζουμε να συναντηθουμε απο βδομαδα να σας δω οκ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι ρε...θα κανονισουμε λεμε...

δευτ πρωι σας βολευει η ακομα θα πηγαινεται σε τραπεζια για να φατε;;

η καλυτερα καθημερινη,ε;;

μαλλον..τι λετε και οι υπολοιπες!!;;

εγ δουλεια..φακ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Κοριτσάκια καλύτερα να βρεθούμε από Τρίτη.... και την Δευτέρα οικογενειακές υποχρεώσεις δυστυχώς...

Εγώ σκατά.... με την κωλόσομπα κάναμε μια τρύπα στο νερό τελικά.... ότι ζεσταίνει απίστευτα το σπίτι είναι σίγουρο. Το θέμα είναι με το μπουρί που έπρεπε να είναι σε εξωτερικό χώρο αλλά επειδή δεν μας άφησε η αδερφή μου το βάλαμε στον φωταγωγό .... με αποτέλεσμα να μπαίνει μυρωδιά και όχι στο δικό μας σπίτι αλλά στης αδερφής επειδή είναι πιο ψηλά. :cry: Κάναμε 200 προσπάθειες μπας και το διορθώσουμε αλλά τζίφος.... λέει ο Γιώργος το καλοκαίρι να την ξηλώσουμε να τελειώνει η υπόθεση και να πάνε περίπατο τα λεφτουδάκια που δώσαμε και η ταλαιπωρία που τραβήξαμε... :twisted:

Τέλος πάντων.... θα τα πούμε από βδομάδα.

Καλά Χριστούγεννα σε όλες και καλά να περάσετε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι λες ρε συ μαριλου;;σιγα να μη ξηλωσετε τη ξυλοσομπα....

δλδλ τελος για φετος;;δεν την ξανα αναβετε;;

δε διορθονεται;;

εμεις καλα..δουλεια..φακ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε ΜΑριλου καλα να παθει που δε σας αφηνε να τη περασετε απο κει που επρεπε!!!! :twisted::twisted::twisted: να κλεινει το παραθυρο του φωταγωγου!!!!

Σιγα μη πεταξετε τοσα λεφτα!!! :twisted::twisted::twisted:

Εγω μπορω και Δευτ και Τριτη! ;)

Σωσω πεθανα με τις καρτελες χαπιων!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: ε μα μη πω για τα κωλοσογα!!!!! :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Ευακι το τριο στουντζες καλα ειναι;;;; :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσουδια μου !!

Χρονια πολλα σε ολες σας , υγεια πανω απ ολα κ τουλαχιστον να εχουμε χαρες απο δω κ περα ..Να χαιρομαστε τα ταρζανακια μας κ να μας χαιρονται κ αυτα ..

Πως τα περασατε , εμεις σπιτι κλεισμενοι ..σπαριλα γενικη απο εμας μεχρι τα παιδια ..πηγαμε στην μαμα μου για φαι κ αυτο ηταν ..ο καιρος ειναι κ λιγο καπως αλλα κ απο την αλλη χτες ξυπνησε με μυξες η μεσαια οποτε μεσα στην εβδομαδα αν βρεθειτε δυστηχως εμεις θ¨απουσιαζουμε :( ..ελπιζω τουλαχιστον να μην μας εξελιχθει πρωτοχρονιατικα παλι κανενα κρυωματακι ..

Παω να παιξω με τα τσουπριδια κουζινικα .. :lol::lol:

κ του χρονου κορες !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...