Μετάβαση σε περιεχόμενο

MΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2012


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε;έχω μέρες να μπω γιατί έχει πέσει δουλεία στο γραφείο και δεν προλαβαίνω να μπω.

Λοιπόν πρέπει να μαζευτούμε σιγά σιγά γιατί έχουμε χαθεί!!!!!! :lol:

Αχ εμείς πάμε αύριο στον γυναικολόγο και ελπίζω 1) να μας πει καλά λόγια και 2) να μου φανεί καλός γιατί αλλιώς θα πρέπει να ψάχνω για άλλον.Αλήθεια θα δούμε τίποτα,αν και έχουν περάσει μόνο 2 χρόνια από την προηγούμενη τα έχω ξεχάσει τελείως. :D

Εσείς κοριτσάκια τι κάνετε; Τα είδατε τα σποράκια σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Nai na mazeftoume giati ontos exoume xathi kai den prepi na afisoume parapomemena ta morakia maiou 2012 :) . Marianna me to kalo na dite to mikrouli sas efxome na pane ola kala ! Ego exo proino rantebou tin deftera gia na akousoume kardoula k den fantazese poso to perimeno !

alithia ta simptomata sas paramenoun ta idia??? emena distixos alla3an :( . eki pou ixa mono prismeno stithos kai ligi sixnouria tora pleon exo apoktisi anagoules enan monimo kompo sto stomaxi miomeni ore3i gia fagito kathos kai mia aisthisi aidias molis antikriso i skefto kati pou trogete .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Veloudenia μου ξεκινήσανε ε τα συμπτώματα ε;Δεν πειράζει έχουν και αυτά την γλύκα τους αφού σου στέλνει μηνύματα το σποράκι σου ότι μεγαλώνει!!!!!! :lol:

Εγώ ευτυχώς ακόμα τίποτα αλλά και στις προηγούμενες δεν είχα τίποτα παρά μόνο μια ζαλάδα κατά περιόδους.

Δεν περνάνε με τίποτα οι ώρες ....άντε να φτάσει το απόγευμα να δούμε τι κάνει το σποράκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Veloudenia νομίζω πως έχουμε μείνει οι δύο μας σε αυτό το ποστ :lol: .Τέλεια πήγαμε σήμερα ,νιώθω υπέροχα.Είδαμε το σποράκι και μια καρδούλα να αναβοσβήνει.Έχουν πολύ καλό υπέρηχο στη Λαμψάκου δεν το περίμενα και ο γιατρός μου φάνηκε πάρα πολύ καλός.Είναι υπέρ του φυσιολογικού αλλά δυστυχώς εγώ λόγω καισαρική το 2009 πρέπει μάλλον να ξανακάνω , δεν δίνει εύκολα χάπια ούτε κάνει άσκοπους υπερήχους.Γενικά μου φάνηκε πολύ καλά καταρτισμένος.Θα δείξει...... Αχ είμαι πολύ χαρούμενη σας το είπα; :lol: .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βελουδενια κι εγωωω τα ιδια εχωωω!πολλες αναγουλες και γενικα εκοψα και το καπνισμα ευτυχωωωωςςςςςςςςςς...και στην προηγουμενη εγκυμοσυνη ετσι το εκοψα εντελως :lol:

Απο ορεξη ομως ...καλα παωωωω...δεν μου κοπηκε... :P

Αναγουλες ξε αναγουλες εγω εκειιι....τρωω...αφηστε τα ...

Εμεις εχθες ειδαμε και ακουσαμε την υπεροχη καρδουλα μας!!!κοριτσια μου ηταν μαγικο εστω κι αν το εχω ξαναζησει!Συγκινηθηκαμε κι δυο μας παρα πολυ!

Εμαθα και την Πητ μου...χαχαχχαχα :lol:[smilie=wav.gif]

11 ΜΑΙΟΥ 2012 ΤΟ ΑΡΓΟΤΕΡΟ MY [smilie=angel13.gif] ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΑΣ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξεχασα να σας πω οτι ειχα βαμμενα τα μαλλια μου πορτοκαλι σαν της Ταμτα ενα πραμα..και ειμαι μελαχρινη στο φυσικο...καταλαβανετε πως εχω γινει ε???? [smilie=tongue1.gif]

Ρωτησα τον ιατρο και μου ειπε να τα βαψω οποτε θελω αλλα...φοβαμαι ρε παιδια...εσεις τι λετε?εμενα παντως μου ειπε οτι δεν υπαρχει κανενας φοβος.επισης δεν υπαρχει καμια μελετη που να επιβεβαιωνει οτι οι βαφες κανουν κακο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κι απο μένα!Εγω ακόμα δεν έχω κλείσει ραντεβού γιατί ο γιατρός μου έλειπε στο εξωτερικό...θα πάρω την Δευτέρα και θα μου κλείσει η αυτή η την επόμενη εβδομάδα!Έχω κι εγω πολυ άγχος...πιο πολυ γιατί είχα πάρει βάρος στην πρώτη εγκυμοσύνη , το οποίο δεν το έχασα , μετα πήρα και στο θηλασμό...ύστερα έχασα τον πατέρα μου και δε μπόρεσα ψυχολογικά να μπω στη διαδικασία της δίαιτας...όποτε το νινακι μου με βρήκε χοντρουλα!Έχω αγχωθε μην παθω τίποτα λόγω βάρους...και γενικότερα είμαι αγχωμένη,,.στην πρώτη μου εγκυμοσύνη δεν είχα τέτοιες διακυμάνσεις ψυχολογίας...Απο συμπτώματα ... Μόνο πρησμενο στήθος έχω...τίποτα άλλο προς το παρών...άλλα στο γιο μου είχαν ήδη ξεκινήσει οι αναγουλες!Κρατούσα ημερολόγιο!Mariannap κι εμένα ο γιατρός μου στο Αλεξάνδρας είναι...έμεινα πάρα πολυ ευχαριστημένη κι απ το γιατρο κι απο τη Μαϊά κι απ το νοσοκομείο!Είναι το καλύτερο στην Αθήνα...όλες οι γυναίκες γιιατρων έκει γεννανε!Αργυρώ μου στο εξωτερικό δεν απαγορεύουν τις βαφες κατα τη διάρκεια της εγκυμοσύνης...ωστόσο εγω θα σου πρότεινα να αφήσεις το πρώτο τρίμηνο να περάσει κι ύστερα να τα βαψεις προτιμοντας κάποια φυτική!Veloudenia...υπομονή!Κάθε αρχη και δύσκολη!Πολλα φιλάκια κοριτσάκια!Δεν προλαβαίνω να μπαίνω συχνά...άλλα σας παρακολουθώ!Καλη σας νύχτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsakia poli xerome pou epanilthate :) .argiro imaste poli konta e ?,k me niothis me tis anagoules e ? :).

Oso gia to themataki pou exis me ta mallia den ime i katalili gia na sou apantiso mias k den exo vapsi ta mallia mou pote mias k to xroma tous ine tetio k afou pistevo oti den tha mou pigene tipota allo. Mono kati pou dini gialada sto malli k tonizi to fisiko xroma exo perasi pou k na min ta peraso tora den tha me piraxi idietera. Ti skeftese na kanis? Na vapsis riza i na to perasis sto fisiko sou gia na glitosis tous "mpelades" stous epomenous mines?

Felicity min anisixis ola kala tha pane! Kali thelisi na iparxi k aisiodoxia!!!!!

Ego avrio to proi exo rantevou ston giatro gia tin kardoula k exo poli agonia!axxxxx

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσακια μουυυυ.....χαιρομαι να βλεπω νεα σας!!!

FELICITY MOY,Kαλως ηρθες στην παρεα μας αλλλλαααααααααααααααα μην μιλας για κιλα γιατιιιι αμα σου πωωω με ποσα ξεκιναω θα με λυπηθεις....δεν προλαβα να χασω, οχι την εγκυμοσυνης μου που ηταν 16 (αυτα ευτυχως τα εχασα πολυ γρηγορα) αλλλα αυτα που ειχα βαλει πριν την 1η εγκυμοσυνη....για να καταλαβεις ξεκινησα με 83 κιλα και στην 1η και στην 2η....τωρα...δηλαδη....οποτε μην μιλας για κιλαααααααααααα γιατιιιιι θα βαλω τα κλαμματα [smilie=banghead.gif] [smilie=banghead.gif]

ΒΕΛΟΥΔΕΝΙΑ ΜΟΥ ,ειμαστε παρα πολυ κονταααααααααααα!!!!χαιρομαι παρα πολυ που θα κανουμε παρεα!την πρωτη φορα δεν ετυχε καποια κοπελα να γενναει κοντα μαζι μου.Εγω οπως ειπα εχω ηδη ενα κοριτσακι και θελωωωω τωρα ενα γεροοοο μωρακι αλλα αν γινεται να κατουραει ορθιο.... :lol:

φιλακια σε ολες!!!!χαιρομαι να μπαινω και να σας διαβαζωωω!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οσο για τα μαλλια...θελω να βαψω ολο το υπολοιπο εκτος της ριζας μου.χαχαχχχα θα το γυρισω στο φυσικο να ξεμπερδευω μια και καλη!!!να τα βαψω μια φορα σε ολη την εγκυμοσυνη αλλα η φυτικη χλωμο να πιασει σε ντεκαπαζαρισμενο μαλλι...οποτε θα περιμενω μετα την αυχενικη!

ΑΑΑΑ...ναι δεν σας ειπα...αυχενικη κανω 25 Οκτωβρη!!!!!γιουπιιιιιιιιιιιιιιι!!!!στον ιατρο μου...80 ευρουλακια.......και papp -a σε καποιο διαγνωστικο εξω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε;Πολύ χαίρομαι που μαζευόμαστε σιγά σιγά.

Veloudenia περιμένουμε τα νέα σου ,να μας πει δηλαδή πόσο δυνατά χτυπούσε η καρδούλα σας :D .

Αργυρώ εγώ κανονικά έχω καστανά σκούρα και έχω ανοίξει την βάση με ανταύγιες ξανθές.Ε λοιπόν και στην προηγούμενη και τώρα βάφω κανονοκά την ρίζα αλλά όπως είπαν και τα κορίτσια με φυτική βαφή και δεν υπάρχει καμία διαφορά από την κανονική παρά μόνο στην τιμή!!!!

Εμείς κλείσαμε αυχενική 9/11 στο Αλεξάνδρας οπότε δεν ξέρω πόσο θα κοστίσει,ελπίζω λιγότερο από 150 που είχαμε δώσει το 2009 στο Ιασώ. Πητ έχω 20/05 αλλά βάζω στοίχημα ότι θα σας περάσω όλες ;) στον μικρό μου είχα ΠΗΤ 07/11 και τελικά γέννησα 05/10.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsiaaa akousame kardoulaaa axx ime toso eftixismeni k makari na pane ola kala gia oles mas!!!! Se 15 meroules tha xanapame gia iperixo stis 10/10 diladi kai stis 19 gia kati aimatologikes k kapou eki trigiro gia tin exetasi gia to sidromo down , gia afti den eklisa rantebou , logika tha mou pi tin epomeni fora .

Poli xerome pou iste k esis kala , perimeno,nea sas ! Filiaas

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Veloudenia μου μπράβο!Όλα να πάνε καλα εύχομαι!Είναι πολυ συγκινητική η στιγμη που βλέπεις μια τοοση δα καρδούλα να χτυπά!Αργυρουλα μου κι εγω είμαι 83!!!Στην πρώτη ξεκίνησα 65 και έφτασα 77 μετα στο θηλασμό εφαγα το καταοετασμα!12 μήνες...σαν οικοδόμος!Άλλα πήγα σε μια διαιτολογο , φίλη μου , και μου είπε πως μέχρι τον 6ο με πολυ προσεκτική διατροφή και με διατροφή εγκύου μπορω να χάσω 7-8 κιλά...είναι καλο για την υγεία του μωρού και τη δικη μου!Και στην πρώτη εγκυμοσύνη ως τον 7ο είχα πάρει μόνο 4 κιλά μετα ήρθε η κατρακύλα!χαχαχαχα Αυτη τη φορα πρώτα ο Θεός να πάνε όλα καλα ... Δε θα την πατησω στο θηλασμό ... Θα γίνω στυλακι!Κι εγω...θέλω ένα γερο μωράκι...θα μου αρεσε να είναι κοριτσάκι άλλα πάνω απ όλα θέλω να είναι καλα!Κάτι μου λέει όμως πως για δεύτερη φορα θα γίνω αγορομανα!Mariannap κι εγω στο Αλεξάνδρας είχα πάει για α επιπέδου ... Ήταν κάτω απο 150 πριν δυο χρόνια!Άλλα στη β επιπέδου πήγα στη Σουκα!Και τώρα εκει θα πάω...είναι παααρα πολυ καλη κι εγω είχα και θέμα και με βοήθησε πολυ!

Τα πιο σημαντικά νέα όμως είναι...ότι έκλεισα ραντεβού με το γιατρο για τις 6 Οκτωβρίου...έλειπε στο εξωτερικό γι αυτο πήγαμε λίγο πίσω άλλα δεν πειράζει!Πάνω κάτω τα ξέρω...χαχαχαχαχα...Είμαι πολυ ευτυχισμένη!!!Το αγγελουδακι μου...κοιμάται με ένα μικρο πλαστικό νινι αγγαλίτσα!Του λέω για το αδερφακι του και γελάει...μου φιλάει και την κοιλιτσα!Ελπίζω να μη ζηλεύει...είναι τόσο καλο πλάσμα!Όλο γελάει και αγαπάει τα παιδάκια...τα φιλάει και τα αγγαλιάζει!

Καλη σας νύχτα εγκυουλες!Μου άρχισαν κι εμένα ο αναγουλες...πουφ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια

μπράβο Veloudenia μου πολύ ωραίος αυτός ο ήχος της καρδούλας ε;

felicity πόσο χρονών είναι το μικρό σου;Εμένα νομίζω ότι θα ζηλέψει αρκετά όταν με το καλό έρθει το δεύτερο,αν και έχει μεγαλώσει σε παιδικό γιατί γύρισα νωρίς στην δουλειά.ΠΗΤ πότε έχεις;

Κορίτσια να φτιάξουμε μια λίστα με το πότε έχουμε ΠΗΤ.Και εγώ στις 6/10 είχα κλείσει ξανά πρωινό ραντεβού στους υπερήχους από μόνη μου για να ακούσουμε το σποράκι,έλεγα να μην πάω αλλά τώρα ζήλεψα και θέλω να ακούσω και εγώ καρδούλα.Η Σουκά που είναι έχω ξανακούσει καλά λόγια ,μπορεί την Β΄επιπέδου να την κάνω και εγώ αλλού γιατί δεν διάβασα τόσο καλά νέα για το Λαμψάκου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsia !! xerome pou xarikate me tin xara mou :) makari na pane ola kala kai na kratisoume ta aggeloudakia mas agkalitsa !!!!

felicity se pia bdomada briskese??? to ranteboudaki pou eklises ine gia na akousete kardoula??

Marianna me to kalo na akousete kai esis kardoula ! Poli orea i idea sou gia tin listoula me tis PHT !!! pia tha tin ftiaxi?????? emena apo oti mou ine o giatros i PHT mou ine 14/05/12

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!Ο μικρουλης μου είναι 17 μηνών...είναι μαμακιας...όλο το πρωι παίζουμε...τραγουδάμε...μετα φεύγω κατα τις 4 και γυρίζω 9...είμαι φιλόλογος και κάνω ιδιαίτερα.Κάθεται όμως με τον μπαμπα του...Παιδικο σκέφτομαι να τον στείλω 3...τότε που αρχίζει η κοινωνικοποίηση του κι εγω δε θα μπορω να τον κάλυψω...θα θέλει παιδάκια στην ηλικία του για να παίζει!Έκλεισα το πρώτο μου ραντεβού...ναι...για να ακούσουμε καρδούλα και να μου δώσει οδηγίες και εξετάσεις...Εγω είμαι 6 εβδομάδων και 4 ημερών...Μάλλον 18 Μαίου έχω ΠΗΤ.

Η Σουκα είναι πολυ κοντα στο Αλεξάνδρας..δε θυμάμαι πολυ καλα το δρόμο...αν θες να κοιτάξω να σου πω λεπτομερώς...Στη Λαμψακου καλοί είναι απλά λίγο απότομοι...άλλα μη μασάς...Φιλάκια στα σπιτάκια σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια τι κάνετε;

έφτιαξα την λιστούλα μας,αν θέλετε μπορώ να προσθέσω και άλλες πληροφορίες όπως ημερομηνία αυχενικής κτλ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

poli orea i listoula mas marriana ! mporis na prosthesis oti thelis !! opos px imerominia epomenis exetasis kai argotera to filo !

na rotiso kati bre koritsia ? i ore3i sas gia fagito pos ine ??? emena exi perioristi para poli , akomi k otan pinaw dio mpoukies troo kai xorteno !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα

εγώ Veloudenia πεινάω συνέχεια και εννοείται τρώω συνέχεια :lol: !!!!!!!Βέβαια και πριν μείνω έγκυο έτρωγα συνέχεια απλά τώρα νιώθω να μην χορταίνω και έχω αγχωθεί γιατί ο γιατρός μου ζήτησε να επαναλάβω το ζάχαρο νηστείας γιατί το βρήκε οριακό.Καλά δεν θα αντέξω χωρίς φαγητό!!!!!Στον Δημητράκι ο γιατρός μου ήταν πολύ άνετος και δεν ασχολιώταν με κιλά κτλ,να φανταστείς δεν με ζύγισε ποτέ και καμπύλη σακχάρου δεν με έβαλε να κάνω γιατί με έβρισκε φυσιολογική.Τώρα με τον καινούριο νομίζω θα "κακοπεράσω" :cry: .

Οπότε Veloudenia μου εσύ δεν θα πάρεις και πολλά κιλάκια αφού σου έχει κοπεί η όρεξη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου γλυκα συγνωμη που καθυστερω να μπαινω αλλα δουλευω και εχω και το μωρο και μαγειρεμα και στις 10 το βραδυ ειμαι σαν φυτο.Ρε κοριτσια κουραζομαι πολυ ευκολα ,βαριεμαι να καθαρισω το σπιτι...γενικα ενας κακος χαμος....ειμαι με αναγουλες και εντονες ζαλαδες ακομη....προχθες επεσα με το μωρο στην αλαξιερα επανω κι εγω επεσα στα γονατα απο την ζαλη....αφηστε τα...ειναι και 12 κιλα η χοντρουλα μου!

Επισης ,παρα τις αναγουλες,τρωω σαν γουρουνι...πειναωωωω συνεχεια...ενω στην 1η εγκυμοσυνη εως και τον 5ο μηνα ειχα βαλει 4 κιλα μονο..τωρα δεν με βλεπω καλα....

Μαριαναπ μου ,λες δηλαδη να τα βαψω???εχω ενα γαμο ρε συ το αλλο σκ και βαφτιση και θαμαι σαν τσιρκο.... :lol: μου λενε οτι ειναι καλυτερα μετα το πρωτο 3μηνο αλλα ο ιατρος μου μου ειπε οτι μπορω να τα βαψω ανετα...και μαλιστα με οτι βαφη θελω.ισως αν πω τι κομμωτρια να τα βαψει πιο κατω απο την ριζα???τι λετε ρε κοριτσια???πειτε γνωμες!!!φιλακια!

Φελισιτι μου,ωστε στα ιδια κιλα ξεκιναμε???αχχαχαχαχα κουραγιο κοπελα μου!!!!μετα θα κανουμε διαιτα ....ουφ.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Αργυρω και εμένα μου λένε όλοι οι γνωστοί να μην τα βάψω αλλά αφού και εμένα μου δίνει το οκ ο γιατρός μου θα τα βάψω,έχω κλείσει και εγώ ραντεβού την επόμενη εβδομάδα αλλά θα τα βάψω με φυτική.Άλλωστε και στην πρώτη τα έβαφα,και να σου πω εγώ τα έβαψα ξανά 03/09 που ήμουν έγκυος απλά ακόμα δεν το ήξερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κι απο μένα...Κι εγω δεν την πολυπαλευω...Ο μικρός είναι ζιζανιακι και όλο τρέχει...εγω απο πίσω...Καλα το σπίτι μονίμως το φτιάχνω και μονίμως χΛια είναι...Νομίζω φταίει το γεγονός ότι έχω να κάνω 3 χρόνια γενική τακτοποίηση...Χρειάστηκε να μείνω στο κρεβάτι στην πρώτη μου εγκυμοσύνη για 4 μήνες...μετα ήρθε το αγορκι μου και θηλάζε κάθε 2 ώρες εώς 5 μηνών...ρουπι δε μπορούσα να κουνησω...Κι όταν ψιλοηρεμησα έχασα τον παππού μου κι ύστερα τον πατέρα μου και δεν ήμουν καλα ψυχολογικά...όποτε όλο καθαρίζω και ταχτοποιω τα πάνω πάνω...Δε μιλάω για ντουλάπες...Δεν ξέρω τι να κάνω...Να πάρω γυναίκα...άλλα απο την άλλη δεν είναι εποχές για έξοδα!Θα ξεκινήσω δωμάτιο δωμάτιο μου φαίνεται σιγά σιγά...Κι εγω ζαλιζομαι , έχω υπνηλια , αναγουλες και νιώθω να μη μπορω να πάρω τα πόδια μου.,.Προετοιμαζω και μαθητές για Πανελλαδικες κι έχω πολυ δουλειά!Απο τις 6 έχω σηκωθεί για σημειώσεις!

Εσείς έχετε βοήθεια?Εγω ευτυχώς έχω τον άντρα μου , που με στηρίζει και με βοηθάει άλλα κι αυτός τρέχει πολυ με τη δουλεια του και δεν έχουμε κανέναν άλλο να μας βοηθήσει!Η πεθερά μου είναι μακρυά...ούτε και πότε με έχει βοηθήσει...κι η μαμα μου μακρυά και σε άσχημη ψυχολογική κατάσταση επειδή ο πατέρας μου έφυγε ξαφνικά απο τη ζωη και σε μπορει να το ξεπεράσει...

Πιστεύω θα τα καταφέρω...Μερικές φορές φοβάμαι μήπως παθω τίποτα απο την κούραση άλλα έχει ο Θεός...τα παιδάκια είναι ευλογία!

Αργυρώ μου...κι εγω πειναω πάρα πολυ!Στην πρώτη εγκυμοσύνη καμια σχέση...Απλά προσπαθώ να τρώω πολλα φρούτα , σαλάτες , γαλακτοκομικά , νερό...Έχω χάσει 1 κιλό...Τώρα που είναι αρχη δε θέλω να πάτωμα πολυ βάρος...γιατί στον 8-9 στο γιό μου είχα πάρει 8 κιλά!Εκεί πέφτει η μεγάλη πείνα!

Να τα βαψετε τα μαλλιά σας...δεν επηρεάζουν...εγω κάνω ανταυγειες...θα κάνω σε κάνα μήνα γιατί ακόμα δε χρειάζεται...είμαι και ξανθιά...όποτε δε φαίνεται άσχημο...

πολλα φιλάκια εγκυουλες!Συγνώμη για τη φλυαρία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντι να μου βγάλει πάρω ... Το λεξικό μου έβγαλε πάτωμα...χαχαχαχαχα...Διαβάστε τι έχω γράψει και θα καταλάβετε...Το παθαινω κι άλλες φορές...όποτε τώρα πια θα ξέρετε αν κάτι δε σας κολλήσει...χαχαχαχα...Δεν το χω χάσει ακόμα!

Πολλα φιλάκια...πάω να ξαπλωσω λιγάκι δίπλα στο αγγελουδακι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...