Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια Χριστουγεννων 2009!αντε γεμιζουμε σπορακια!Νο16


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσάκια.

Νάσια έτοιμη σε βλέπω με το καλό κοριτσάκι μου να κρατήσεις αγκαλια και το δεύερο κοριτσάκι σου. Να μας ενημερώσεις!

Πασχαλάκι καλά αποτελέσματα απο την αυχενική ολα τέλεια θα είναι.

Πάτσυ θα φύγετε? Ετσι όπως είναι εδώ τα πράγματα νόμιζω οτι είναι καλή επιλογή το εξωτερικό αν και δύσκολη. Σκέψου οτι κάνετε το καλύερο για τα παιδάκια σας, όλα να σας έρθουν δεξια :D και να προσαμοστείτε χωρίς πολλές δυσκολίες.

Οι υπόλοιπες που είστε?

Εγώ άλλαξα look και διάθεση μαζί. Εκανα τα μαλλια μου σγουρά και μ΄αρέσουν πολύ (είχα μια αγωνία πως θα βγούν γιατι δεν το είχα ξαναεπιχειρήσει).

Αυτά φιλιά σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 671
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Δεν έχω προλάβει να διαβάσω νέα σας μπήκα για να ευχηθώ στη Νάσια με ένα πόνο και με το καλό να έρθει το κοριτσάκι σας!!!

Εμεις καλά είμαστε τα μωρά μεγαλώνουν και είναι απόλαυση!!

Σας φιλώ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

"Όταν τα φύλλα πέφτουν, εμείς.;;;"

Το Κέντρο Παιδαγωγικής και Καλλιτεχνικής Επιμόρφωσης «Σχεδία»

και το Δίκτυο για τα Δικαιώματα του Παιδιού

οργανώνουμε εκδήλωση με θεατρικά παιχνίδια και ζωγραφική

για τα παιδιά

το Σάββατο, 8 Οκτωβρίου στις 11 πμ. στην πλατεία Αυδή,

μπροστά από την Πινακοθήκη του Δήμου Αθηναίων (Λεωνίδου και Μυλλέρου στο Μεταξουργείο).

Σας περιμένουμε, μικρούς και μεγάλους!

Δίκτυο για τα Δικαιώματα του Παιδιού

Τηλεμάχου 3, Αθήνα

Τ.Κ 114 72

http://ddp.org.gr

http://www.facebook.com/www.ddp.org.gr

Κορίτσια ξέχασα να σας το πω εχθές ... Μου στείλανε την παραπάνω πρόσκληση και σκέφτηκα να σας την προωθήσω ...

Όποιες κοπέλες είναι Αθήνα , μπορούν και ενδιαφέρονται να έρθουν στην παράσταση που διοργανώνει το Κέντρο Παιδαγωγικής και Καλλιτεχνικής Επιμόρφωσης «Σχεδία» με το Δίκτυο για τα Δικαιώματα του Παιδιού ας κάνουν μια προσπάθεια να έρθουν... θα είναι σημαντικό για τα παιδάκια μας να παρακολουθήσουν θέατρο αλλα πιο σημαντικό είναι να βοηθήσουμε το δίκτυο για τα δικαιώματα του Παιδιού, το οποίο προσφέρει πολλά στα παιδάκια που έχουν ανάγκη. Η συμμετοχή μας σε αυτήν την παράσταση βοηθάει οικονομικά το ιερό σκοπό που έχουν.

Αν κάποιος μπορεί να το δημοσιεύσει σε κάποια σελίδα του μάμμυ με αντίστοιχο θέμα , θα του είμαι ευγνόμων (δεν γνωρίζω πως να το κάνω) Φιλιά!!

Ααα και όποια μπορεί να έρθει .. θα τα πούμε εκεί!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλες!!!!!!!!!!!!!1

Ειμαι πολυ χαρουμενη η αυχενικη και το papp A βγηκαν και ειναι πολυ καλα και τα δυο.μου εφυγε ενα αγχος!καλα μιλαμε κουνιοταν συνεχως!μου εκανε εντυπωση γιατι ο Μακης ηταν πολυ υσυχος στην κοιλια...ωχ ζωηρο μωρο θα μου βγει!Φυλο τελικα δεν μας ειπε, μας ειπε πως δεν μπορεσε να το δει καλα και θα μας πει ο γιατρος στην επομενη επισκεψη.Καλα εγω το περιμενα γιατι και στο Μακη δεν μας ειχαν πει, απλα ελεγα μηπως, επειδη μου χε πει ο γιατρος μου πως αυτος που θα καναμε την εξεταση συνηθως παιρνει το ρισκο και κανει προβλεψη φυλου.Δεν πειραζει!Αντε να δουμε!

πατσυ μου πραγματικα σε ευχαριστω παρα πολυ, αληθεια με καθυσηχασαν πολυ τα λογια σου.Δεν ηξερα οτι ετοιμαζεστε για εξωτερικο....ευχομαι ο,τι καλυτερο μεσα απο την καρδια μου!

Σοφακι δεν θυμαμαι αν σε ευχαριστησα και σενα , δεν ηξερα οτι αντιμετωπιζεις τοσο θεμα με το φαγακι του μικρου...υπομονη και σε σενα κοπελα μου!

Συμπεθερουλα μου αντε απο μερα σε μερα περιμενεις!αντε με το καλο!

Χρυσουλινι μου χαιρομαι που ναι καλα οι τσουπρες σου!να μου τις φιλησεις!

Κανγκουροκατερινουλα με γεια το νεο λουκ!Βαλε φωτο να σε δουμε!

φιλακια σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια

εμεις αυτες τις μερες ειχαμε ενα θεμα,ο αντρας μου καθως πηγαινε για δουλεια το πρωι πριν λιγες μερες δεν ειχε ξημερωσει ακομα καλα καλα και μετα απο μια στροφη επεσε σε ενα κοπαδι προβατα που ηταν μεσα στο δρομο,σκοτωσε τα τρια και τραυματισε ακομη μερικα,ευτυχως ο ιδιος δεν επαθε τιποτα μονο το αυτοκινητο μας επαθε ζημια εσπασε η μασκα,το ενα φαναρι και τρυπησε το ψυγειο απο το air condition,ο βοσκος απο πανω του ζητουσε να του πληρωσει τα προβατα,η αστυνομια μας ειπε οτι ολο το φταιξιμο το εχει ο βοσκος που δεν ειχε καθολου μετρα προφυλαξης ,τελοσπαντων σκεφτομαστε να του κανουμε αγωγη αλλα και παλι εγω αγχωνομαι και δεν θελω φασαριες και μπλεξιματα δεν ξερω τι θα κανουμε να μην σας ζαλιζω αλλο με τα δικα μου.................

Πατσυ μου ευχομαι να πανε ολα καλα με την καινουργια σας ζωη!!!!πιστευω οτι κανατε πολυ καλα που φυγατε

Πασχαλια χαιρομαι που ειχες καλα αποτελεσματα,οσο για τον Μακη σου το ξαναειπα να μην αγχωνεσαι καθε παιδι ειναι μοναδικο και εχει τους δικους του ρυθμους

Κατερινιω και εγω θελω φωτο να δω το μαλλι σου το ειπα και στο καφε!!!

Νασουλα αντε κοπελα μου με το καλο να υποδεχτεις την μπεμπουλιτσα!!!να πανε ολα καλα κοριτσι μου ευχομαι με ενα πονο!!!

Γιωτα εσυ πως πας;;ολα καλα;;τα ταλιμπανακια ειναι καλα

Σοφακι μου γλυκο πολλα φιλια θα σε παρω οταν μπορεσω,φιλακια στον Βασιλακο μας

Ευακο μακια και σε σενα ,το σπορακι καλα ειναι η Αναστασια;;;

χαθηκατε ρε κοριτσια για μπειτε να μας πειτε νεα!!

και πολλα φιλια και σε ολα τα υπολοιπα κοριτσια που χαθηκανε και να ξερετε εμεις δεν σας ξεχναμε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας...

αυτη τη βδομαδα ειχαμε γιατρο...η μπουμπου ειναι χοντρουλα,ετσι λεει η γιατρος...εφτασε τα 1637γρ και την βγαζει και μια βδομαδα μεγαλυτερη....στις 3 νοεμβριου εχουμε το ντομπλερ...απο χθες ειμαι χαλια....συναχωμενη....βουλωμενη μυτη..κομαρες και ποναει ο λαιμος μου...

πασχαλακι μπραβο για την αυχενικη...

πατσυ ευχομαι ολα να πανε καλα...

νασια τι εγινε με τον καρδιοτοκογραφο;;;;δεν εχω κανει ποτε :roll:

κακγουρο με γεια το χτενισμα...χρειαζεται που και που μια αλλαγη......

κατερινιω τι κανουν τα αντρακια σου;;;

χρυσουλινι φιλακια......

η ματινα που χαθηκε;;;εχει καμια νεα της;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια μου!!!!!!! Τί κάνετε??????

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ευχές σας!!!!!! Θα τις έχω μαζί μου όταν με το καλό έρθει η ώρα της γέννας!!!!!!!!!!!

Σήμερα πραγματικά θέλω να δαγκώσω άνθρωπο..... :evil: Η ταλιμπανίτσα μου ξύπνησε από τις 7 με τρομερή γκρίνια....ζήταγε μπισκότα, μετά ζήταγε να της βάλουμε τραγούδια στον Η/Υ και ο έξυπνος ο άντρας μου έβαλε παιδικά τραγούδια στο λάπτοπ και σύνδεσε τα εξωτερικά ΗΧΕΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!! Στις 7 το πρωί ο αναίσθητοςςςςςςςςςςςςς!!!!!!!!!! Έκανε το σαλόνι Καφέ Σαντάν.......Αφού δεν μας ξέχεσαν οι γείτονες πάλι καλά!!!!!!!!! Και φυσικά το θέατρο του παραλόγου συνεχίστηκε.....η μικρή να μην ξέρει τί θέλει και να σκορπάει τα παιχνίδια της από δώ κι από κεί, σκόρπισε σχεδόν την μισή βιβλιοθήκη κάτω, την κυνηγούσα να την ταϊσω....ο άντρας μου αραχτός στον καναπέ με το λάπτοπ έπαιζε τάβλι κι εγώ να τρέχω σαν την τρελή προσπαθώντας παράλληλα να καθαρίσω και λίγο!!!!!!!!!!! Κάαααααααποια στιγμή φιλοτιμήθηκε να προτείνει να την πάει μια βόλτα μπας και ηρεμήσει...δεν καθόταν με τίποτα να την ντύσω......μόλις της έβγαλα τα πυτζαμάκια δεν ήθελε να βάλει ρούχα, έπεφτε κάτω και κοπανούσε το κεφάλι στο πάτωμα ουρλιάζοντας και λέγοντας "κακή μαμά" και με κλωτσούσε όπου έβρισκε.......Τελικά την κατάφερε και έφυγαν με το ποδήλατο.....

Κατά τα άλλα είμαι έξαλλη με τους τεχνίτες που ΘΑ ερχόταν εδώ και 3 μήνες να μας αλλάξουν νεροχύτη στην κουζίνα (έχει σπάσει και είναι επίφοβο να πέσει όλος ο νεροχύτης μέσα στο ντουλάπι)......έχουν έρθει 289764321987130 φορές στο χωριό για άλλες δουλειές αλλά όχι σε μας.......τους ψάχνουμε επίμονα στα τηλέφωνα αλλά δεν απαντάνε πουθενά!!!!!! Πρίν λίγο εδέησε να πάρει τηλέφωνο ο γιός του, το τί του έσουρα δεν λέγεται!!!!!!!! Τελικά μου είπε ότι θα έρθουν μέσα στην επόμενη εβδομάδα και του απάντησα ότι ελπίζω να μην χρειαστεί να χαιρετήσουν πάλι την πόρτα γιατί θα έχω φύγει για να γεννήσω........Εεεε μα πιάαααααα, ούτε χρυσό να ψάχναμε!!!!!!!!!

Μπουρεκάκι μου όλα καλά πήγαν με τον καρδιοτογράφο...αν και σε κάποια φάση η μπουμπού κοιμήθηκε :lol: και την περιμέναμε να ξυπνήσει για να καταγράψει λίγο ακόμα το μηχάνημα!!!! Εσύ πώς πας?????? Γριπώθηκες????? Περαστικούλια σου!!!!!!!!!!

Κανγκουράκι μου μεγειά το νέο look....βάλε μας φωτο να σε καμαρώσουμε!!!!!!!!!!

Κατερινάκι μου τί λαχτάρα περάσατε πάλι????? Πωπω ευτυχώς που δεν τραυματίστηκε ο άντρας σου!!!!! Αυτό το θέμα με τα κοπάδια μέσα στους δρόμους το συναντάμε κι εδώ και ειλικρινά εκτός απόεπικίνδυνο είναι και άκρως εκνευριστικό...ειδικά άμα βιάζεσαι να πρέπει να περιμέεεεεεεενεις να περάσουν αργά και βασανιστικά όοοοοοολα τα προβατάκια και τα κατσικάκια και τα σκυλάκια (ή οι αγελάδες εναλλακτικά) και στο τέλος και ο βοσκός!!!!!!!!!!!!

Πασχαλάκι μου τέλεια νέα!!!!!!!! Μπράβο στο σποράκι!!!!!! Λες να είναι κοριτσάκι??????? Εμείς οι γυναίκες είμαστε πιο τσαχπίνες!!!!!!!!!!!!

Χρυσουλίνι μου σ'ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ευχές!!!!!!! Να μου φιλήσεις τα κοριτσάκια σου!!!!

Φιλάκια σε όλα τα κοριτσάκια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανουλίτσες τι κάνετε?

Πασχαλάκι τέλεια τα αποτελέσματα της αυχενικής μπραβο. Και εγώ κοριτσακι λέω οτι θα χεις :lol:

Γιωτάκι περαστικά είσαι καλύτερα σήμερα? Η μπεμπούλα μεγαλώνε γρήγορα, κοντευέις και εσύ. Τι λένε τα αγοράκια σου για την μπεμπούλα που έρχεται?

Για πείτε μου ιδέες για απογευματινό. Τις τελευταίες μέρες δίνω μάχη για να φάει το γιαούρτι δεν το θέλει με τίποτα. Κάποιες μέρες της δίνω αυγό άλλες τοστακι με τυρί μόνο αλλά δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο.

Νομίζω οτι έχω το αντίθετο πρόβλημα με την Πασχαλια δεν θέλει τα λιωμένα (πχ γιαούρτι, πουρέ πατάτα).

Τι άλλα νέα, νομίζω άλλαξε για τα καλά ο καιρός και πρέπει να μαζέψω τα καλοκαιρινά και να βγάλω και τα χειμωνιάτικα τα δικά μας, της μικρής τα έχω φτιάξει ευτυχώς. Χθες την πήγαμε και σε παιδότοπο και δεν ξεκόλαγε με τίποτα, καλά περάσαμε.

Φιλιά σε όλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειασας μανουλιτσες ...Αρχισε να κανει κρυο και δεν μπορουμε να παμε πουθενα ..Πανε οι βολτουλες πρεπει να κλειστουμε μεσα..Με εχει πιασει μια ψιλοκαταθλιψη ..

Νασια με το καλο !!!!Με ενα πονο και μετο καλο η δευτερη μπεμπουλα..

Πασχαλακι μπραβο μια χαρα τα αποτελεσματα της αυχενικης...Ελπιζω να ηρεμησες τωρα...

Γιωτα περαστικα ...Ελπιζω να σαι καλυτερα ..

Οι υπολοιπες που ειστε? Ελπιζω να στε ολες καλα !!!

φιλια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

Πασχαλάκι μπράβο με την αυχενική και εγώ κοριτσάκι λεω ότι θα είναι ... άντε να δούμε!!!!!!

Γιώτα μου το ντόμπλερ είναι σαν τον υπέρηχο δεν αλλάζει κάτι σας εξέταση ο γιατρός όμως βλέπει άλλα πράγματα... αυτή είναι όπως κατάλαβες η χωριάτικη εξήγηση του ντόμπλερ.. χαχαχα ελπίζω σε κάτι να βοήθησα...Ρε συ όλο λέω να σε π΄παρω και όλο το αμελλώ.... :x Πραγματικά θέλω να έχω λίγο χρόνο να μιλήσουμε λίγο γιατί έχουμε να τα πούμε .. ουουυυυ.. .εδώ και καιρό...

Νάσια χαιρετίσματα στους τεχνίτες... πες τους ότι η ζημιά εξαπλώθηκε και κάποια ντουλάπια παρουσιάζουν μούχλα και ότι ο κουζινάς σου είπε ότι προέρχεται από την ζημιά του νεροχύτη... (καλά μην απορήσεις αν δεις μούχλα) και ότι εννοείται η ξαδέλφη σου η Δικηγόρος θα καθαρίσει την υπόθεση... για να δούμε θα πετύχεις τίποτα τουλάχιστον πριν γεννήσεις καημένη....

Καγκουράκι ανυπομωνώ να δω και εγώ το νεο σου λουκ!!!! Είμαστε λίγο άρρωστοι αυτήν την εβδομάδα και δεν μας βλέπω να κάνουμε κάτι αν είναι το επόμενο ΣΚ κανονίζουμε κάτι με τα κορίτσια μας!!

Την Ματίνα την βλέπω εγώ, είναι καλά , μένουμε κοντά και τυχαίνει κάμια φορά να τα λέμε με τις μικρές μας..

Τα υπόλοιπα κορίτσια που έχουν χαθεί?? Νομίζω ότι η Μάγδα ,το Βικάκι, η Λέμον έχουν εντελώς χαθεί συνέβη κάτι που το έχασα ή οι πολλές δουλειές δεν τις επιτρέπουν να μπουν??

Όποια ξέρει κάτι έστω αν όλα είναι καλά ας μας το πει ... Να είστε καλά κορίτσια αν μας βλέπετε!! Τα φιλιά μου και μην χάνεστε αν μπορείτε!!!!!

Θα βάλω φώτο στην ομάδα να δείτε πόσο μεγάλωσαν οι μικρές μου!!

BYEE!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωτίνι, τώρα το είδα ότι για τον καρδιοτοκογράφο έλεγες... :D

Πραγματικά χονδρούλα η μικρή σου!! Φαντάζεσαι να τους βάζει κάτω τους γιούς σου??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια....

τι μου κανετε;;;;

εμεις ειμαστε αρρωστοι...εγω και τα παιδια....συναχομενοι οικογενειακως :lol:

χρυσουλινι αντε παρε ρε!!!!!!!!!!!!!!!λοιπον τωρα που εχετε απεργια(το ακουσα στο ραδιοφωνο)παμε για καφεδακι....

οι αλλες τι κανετε;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουκλες μου!

τι κανετε;

βρε κοριτσια ολοι στη δουλεια μου λενε πως εχω κοριτσι και γω δεν ξερω, ετσι νομιζω, εκτος από την αδερφη μου, την πεθερα μου και τον αντρα μου που ειναι σιγουροι πω ς θα εχω αγορι!(δε ξερω γιατι)ειδικα η πεθερα μου κοβει το κεφαλι της, δεν το συζητω!

Εγω παλι νομιζω πως θα ειναι κοριτσακι, αν και δε θα με χαλαγε ναναι και αγορακι να βγαλω και τον μπαμπα μου γιατι η μαμα το χει ακουσει το ονομα και θα χει πιο πολυ χαρα, αλλα ο,τι να ναι μωρεζ!γερο να ναι!26/10 θα ξερω!εχω ραντεβου στο γιατρο!

παω να δω φωτο χρυσουλινι φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πασχαλακι γερο να ειναι και οτι να ναι....αυτο εχει σημασια....

περιμενουμε νεα σου απο το γιατρο...με το ζαχαρω πως πας;;;;;μετριεσαι καθολου η τα τυπικα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου τι κανετε;;;

επιτελους σας βρηκα,εχω χαθει τελειως αλλα δεν εχω κ πολυ χρονο,τα γνωστα.

γενικα καλα ειμαστε,ολο τα ιδια κ τα ιδια με εχει πιασει απογοητευση με αυτα που ζουμε σαν χωρα κ φοβαμαι πολυ για το μελλον αλλα μη σας ζαλιζω τωρα με αυτα,εχω τοσο καιρο να μπω.

δεν ξερω κ τι να σχολιασω γιατι δεν διαβασα ολα παρα μονο τη πρωτη σελιδα κ ειδα για την αυχενικη της πασχαλιας,μπραβο που ολα πανε καλα,αχ βρε κοριτσια πως περναει ο καιρος πριν δυο χρονια οι πιο πολλες ετοιμαζομασταν να φερουμε στον κοσμο τα πρωτα μας παιδακια,τωρα μανι μανι πατε για το δευτερο κ η γιωτου φυσικα για τη μπεμπουλα της!με το καλο ευχομαι σε ολες σας!!!

γενικα καλα ειμαστε,ο αντωνακης μου μεγαλωνει,σε γενικες γραμμες ειναι καλο παιδακι,δεν εχω ιδιαιτερο προβλημα αλλα κ εμεις δεν τον αφηνουμε ανεξελεγκτο στις κινησεις του,θα ακουσει κ το μη κ γενικα οπου παμε τους κανει εντυπωση οτι δε πειραζει πραγματα στα σπιτια ξενων κ γενικα δε δημιουργει θεμα.τουλαχιστον ως τωρα ειναι ετσι,πως θα εξελιχθει δε ξερω.αλλα κατι θεοτρελα να κυλιεται κατω κ να κανει ζημιες κτλ δεν τα κανει,απλα ωρες ωρες εχει νευρα.παντως δεν μιλαει ακκομα μονο μαμα κ καμια φορα μπαμπα κ απλα λεει κατι συλαβες που δε καταλαβαινουμε φυσικα τι εννοει.για να δουμε...

εμενα στη δουλεια με εχουν λιγο μπαλακι,μια στο κεντρο σε πολυκαταστημα κ καποιες μερες στο mall που γενικα εκει εχει δουλειτσα.αλλα δε μιλαω γιατι ειναι πολυ δυσκολα τα πραγματα κ δεν ειναι να μεινω χωρις δουλεια.παντως γενικα πολυ κουραση κ αγχος να τα προλαβω ολα,το βραδυ πεφτω ξερη για υπνο,παλια μου αρεσε να σκεφτομουν οταν ξαπλωνα διαφορα,τωρα πραγματικα ξεραινομαι.

σας ζαλισα με τα δικα μου,παω να διαβασω νεα σας!

την αλλη εβδομαδα εχω αδεια κ θα μπαινω πιο συχνα.

προς το παρον φιλια πολλα ευχομαι να ειστε ολες καλα,μανουλες κ παιδακια!!! :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια

δεν βλέπω πολύ κίνηση τελευταία.

Εγκυούλες πως τα πάτε να μπαινετε να μας λέτε για τα σποράκια σας.

Εχουμε κανένα νέο απο τη Νάσια?

Χρυσουλίνι δεν θα είμαστε Αθήνα αυτό το σκ και μάλλον ούτε το άλλο που είναι η 28η αλλά θα τα πούμε σίγουρα σύντομα.

Εμείς είμαστε μια χαρά περνάμε τη φάση του 'μονη μονη' θέλει ολα να τα κάνει μόνη της και δε μας αφήνει εμάς να ακουμπάμε. Την πήγα και στο τσίρκο την προηγούμενη βδομάδα, δεν περίμενα να κάτσει τόση ώρα και να παραολουθεί, καλά περάσαμε.

Κοριτσάκια να είστε ολες καλά

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια :D

Έχουμε χαθεί...

Βλέπω όμως πως όλα τα μωράκια -κι αυτά που είναι σε κοιλίτσες- είναι καλά κι αυτό έχει σημασία :D

Εμείς έχουμε μπει πλέον σε μια ρουτίνα. Η Μαρκέλλα πάει σταθμό κι εγώ δουλεύω πλέον κανονικά. Καλά είμαστε, καλό μου κάνει που δουλεύω και ξεφέυγω, αλλά να πω την αλήθεια μου λείπει το μωράκι μου και η ελευθερία που είχα πριν. Που την έπαιρνα και γυρνούσαμε όλη μέρα.

Η Πάτσυ κορίτσια πήγε Γερμανία τελικά? Έχει καμία νέα της?

Α! Γεια σου κανγκουράκι! Μαζί γράφαμε :D Κι η Μαρκέλλα περνάει τη "μόνη μου" φάση και με δυσκολεύει πολύ... Μέχρι να ντυθούμε το πρωί γίνεται χαμός... Έχουμε και άποψη σταρούχα πλέον :shock:

Ωραία που πήγατε τσίρκο! Φαντάζομαι θα το καταευχαριστήθηκε η μικρή!

Φιλιά σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα φιλενάδες μου!!!!!!!!

Ακόμα εδώ είμαι...... :lol: εεεεε πού θα πάει θα γεννήσω, 11 μέρες έμειναν μέχρι την ΠΗΤ!!!!! Λέτε να το τραβήξει μέχρι τέλους η μπέμπα??????? Δεν νομίζω, αν και ο γιατρός την περασμένη εβδομάδα μου είπε ότι ο τράχηλος είναι ακόμα πολύ ψηλά......αύριο θα ξαναπάω (αν δεν γεννήσω την νύχτα) να δούμε πώς πάμε!!!!!!!!

Κατά τ'άλλα, το Μαράκι μας έχει τεντώσει με την γκρίνια και τις παραξενιές της αυτές της μέρες...όλα της φταίνε και επιπλέον τα έχει πάρει στο κρανίο με μένα (δεν ξέρω γιατί), με χτυπάει και λέει ότι είναι κακή η μαμά (νομίζω σας το ξαναέγραψα αυτό αλλά στεναχωριέμαι που δεν με θέλει το παιδάκι μου!!! :cry: ) Προσπαθώ να ασχολούμαι όσο περισσότερο μπορώ μαζί της παρόλο που έχω γίνει πάααααρα πολύ δυσκίνητη και δυσκολεύομαι να την κυνηγάω....είναι και υπερκινητικό παιδάκι οπότε ακόμα δυσκολότερο.....το Μαρούλι όμως δεν ευχαριστιέται με τίποτα, ούτε που να με φτύσει!!!!!!!!!!!!!

Μάγδα μου πού είσαι βρε εξαφανισμένο????????? Πώς τα πάει η Μαρκελλίτσα στον παιδικό???

Κανγκουράκι μου έκατσε η Αγγελικούλα στο τσίρκο τόση ώρα????? Μπράβοοοοο.....η Μαρία μου ούτε 5 λεπτά δεν συγκεντρώνεται σε ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!!!! Τη φάση "μόνη μου" την περνάμε κι εμείς......χαμός γίνεται αν θέλει να κάνει κάτι μόνη της και τα κάνει μαντάρα και προσπαθούμε να την βοηθήσουμε....

Βικάκι μου τί καλά που είναι τόσο καλό παιδάκι ο Αντωνάκης!!!!! Εμείς (η Μαμία δηλαδή) είμαστε θηριάκια......πουθενά δεν βρίσκει ησυχία!!!!!!!! Κάνε υπομονή με την δουλειά κορίτσι μου γιατί τα πράγματα όσο πάνε και χειροτερεύουν....όλοι στο ίδιο καζάνι βράζουμε.....

Μπουρεκάκι μου κοντεύεις κι εσύ.....

Συμπεθερούλα κι εγώ για κοριτσάκι σε βλέπω.....έτσι μου κόλλησε από την αρχή αλλά έτσι κι αλλιώς ότι και να είναι μόνο γερό να είναι!!!!!!!!!!!!!

Χρυσουλίνι μου τί κάνετε????? Οι κουκλίτσες???? Είδα τις φωτογραφίες που έβαλες αλλά δεν σχολίασα......μα τί ζουζούνες που είναι τα γλυκουλάκια μου!!!!!!!!!! Όσο για τους τεχνίτες......τους σκυλόβρισα γιατί υποσχέθηκαν να έρθουν και τελικά αναγκάστηκα να φέρω άλλον να μου περάσει τον νεροχύτη γιατί με "έγραψαν" κανονικά παρόλο που τους εξήγησα ότι είμαι και ετοιμόγεννη.....τί να πείς, χόρτασαν λεφτά και δεν μας έχουν ανάγκη!!!!!!!!

Η Όλια, το Κατερινάκι, το φιρφικοΣοφάκι, έχουν καιρό να εμφανιστούν......

Τα φιλάκια μου σε όλες!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια....

βικακι μου τι κανεις κουκλιτσα;;;σου στελνω τα φιλια μου και ευχομαι να περνας καλα...

μαγδουλινι που εισαιμωρη χαμενη...ετσι κανουνε;;;;μωρε μπραβο...φιλια στη μαρκελλα...

καγκουρο ποτε θα τα πουμε;;;;

νασιουλα ακομα εγκυουλα;;;;αντε ευχαριστησου τις τελευταιες μερες γιατι μετα θα ειναι ζορικα για αρχη τουλαχιστον.......φιλακια στην μικρη και στην κοιλιτσα σου...

εμεις καλα ειμαστε..ανυπομονω να ερθει ο νοεμβρης για να κανω το ντομπλερ......και να δω αν εχει γυρισει η μικρη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!!!!ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΝΕΥΡΙΑΣΜΕΝΗ..ΕΧΕΙ ΠΟΣΕς ΜΕΡΕς ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΟΣΟ ΨΟΦΟΚΡΥΟ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΕΔΩ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ ΛΟΓΩ ΑΠΕΡΓΙΑς ΜΗΝ ΠΩ ΚΑΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΒΡΙΣΙΑ ΚΑΙ ΓΕΝΝΗΣΕΤΕ....@#$%&*^&%^%^ ΤΗΝ ΟΙΚΟΔΟΜΗ ΜΟΥ ΜΕΣΑ.....καθομαι με μπλουζες ,ζακετες,κλπκλλπ και απο πανω βαζω και καμια κουβερτα και παλι κρυωνω...

απο την προηγουμενη δευτερα μεχρι σημερα ειχα παρα πολυ αρρωστα τα παιδια..η νεφελη ειχε ακατεβατο 40 αρι ποολλες μερες και θελανε να μας κανουν εισαγωγη στο νοσοκομειο αλλα υυπεγραψα και φυγαμε γιατι που να αφηνα το μωρο.και αυτος πολυ αρρωστος,μονο θηλαζει κ πρεπει να του δινω φαρμακα..αλλα δεν δεχτηκαν να μας κανουν κ τους 3 εισαγωγη.μονο την νεφελη.πηραμε αντιβιωση.ημουν με δυο παιδια μονη στο νοσοκομειο και τρεξε για αιμα,ουρα,ακτινα θωρακος..βαλανε κ τον μικρο με μασκα με νεφελοποιητη με αδρεναλινη για μιση ωρα κ ουρλιαζε..ζω εφιλατικες τιγμες.τωρ ηρεμησαν με την αντιβιωση.ο πυερτος δνε υπαρχει πια,βξχα πλεον πολυ ελαφρυ,αλλα η νεφελη ποναει ου κ που στο κεφαλι και στην κοπιλια στα πλαγια.οχι δεξια,αριστερα..την εξετασε 2 φορες ο γιατος απο πανω μας κ ειπε οτι ειναι καλα η κοιλια,την πηγα κ σημερα στο ικα κ παλι ειπε οτι ειναι καλα...αλλα η νεφελη πολυ κ που κλαιει κ μερικες φορες συχνα κ αγχωνομαι που ειμαι μονη μου....φρικη σας λεω..εχω μια βαλιτσα ετοιμη για νοσοκομειο...

απτην αλλη μαχευω τα ρουχα,τα παιχνιδια,ολα τα σιντι,το βιος μου ολο και πεταω κ πεταω πραμα και ποναει..τοσα χρονια μαζευα μαζευα,αγοραζα και τωρα πρεπει να τα πεταξω..

ηρθε κ μια γνωστη κ αγορασε την παιδικη ντουλαπα ,τηννβιβλιοθηκη κ το φωτιστικο των παιδιων και στεναχωριεμαι..αλλα τι να κανεις..

ο κωστας ολα καλα.δουλευει το πρωι και καπακι παει σχολη γερμανικων.οποτε και δεν μενει χρονος να ψαξει για σπιτι..εγω ειμαι εγκλωβισμενη προς το παρων να μεινω με την πεθερα μου..

ερλπιζω το κοριτσακι μυ να μην εχει κατι σοβαρο.σας φιλω.νασια!!!καλα γεννητουρια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάγδα χάθηκες ...για πες μας πως τα πάει η Μαρκέλλα στον παιδικό πόσες ώρες την κρατάνε ?

Γιωτάκι πως τα πας θα γυρίσει η μικρή που θα πάει. Να κανονίσουμε με τη Χρύσα και όποια άλλη μανούλα μπορεί να βρεθούμε. Εγώ εκτός από Δευτέρα και Τετάρτη που έχουμε κολυμβητήριο τα υπόλοιπα απογεύματα μπορώ.

Πάτσυ περαστικά σας μην απελπίζεσε και μη στεναχωριέσε όλα θα γίνουν είναι πολύ δύσκολα τα πράγματα αλλά η απόφαση που πήρατε να φύγετε θα σας βγει σε καλό για τα παιδάκια σας κυρίως και σε λίγα χρόνια απο εκεί θα μπορείτε να τους προσφέρετε περισσότερα απ ότι αν μένατε εδώ. Να κοιτάς το μέλλον με αισιοδοξία.

Βικάκι ήσυχος ο Αντωνάκης μπράβο όχι σαν τα ανταρτάκια τα δικά μας. Με τη δουλεια να κάνεις υπομονή έτσι που είναι η κατάσταση δε μπορείς να πεις και τίποτα.

Νάσια σε ξεγέλασε η μικρή σου έκανε νερά πριν κάνα μήνα και αν θυμάμαι καλά με τις συσπάσεις που είχες αλλά τώρα σα να της αρέσει στη κοιλίτσα. Με το καλό πάνως όλα να πάνε καλά και να την έχεις σύντομα αγκαλίτσα. Φιλάκια στο θηριάκι σου έχουμε να δούμε ακόμα πολλά :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πατσυ τι να πω...ελπιζω να ειναι οι τελευταιες ασχημες στιγμες που περνας...και ευχομαι γρηγορα να πατε κοντα στον αντρουλη σου και στο καινουργιο σας σπιτακι.....ολα θα πανε καλα....θα το δεις....

κατερινιω απο βδομαδα κανονιστε να παμε για καφεδακι....αντε θελω να σας δω πριν γεννησω...

εγω καλα.....σημερα η μικρη με πεθανε στις κλοτσιες..παρα πολυ ανυσηχη...λετε να γυρισε;;; :roll:

εκανα και εξετασεις αυριο περνω αποτελεσματα.ελπιζω να ειναι οκ...

αυτα.πολλα φιλιααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλιτσες!!!!

Εμεις καλα ειμαστε ο Νικολακης καλα ειναι ..Γενικα και μενα ειναι ησυχος οταν βγαινουμε εξω αλλα μεσα στο σπιτι καποιες φορες επειδη δεν ξερει τινα κανει ανοιγει τα συρταρια και τα βγαζει ολα εξω..

Νασια με το καλο !!!!Που θα γεννησεις?

Βικακι και Μαγδα να μπαινετε πιο συχνα!!Φιλια πολλα στα ζουζουνια σας !!!!

Πατσυ μου υπομονη ..Περαστικα στη Νεφελη και στον Πετρο ...Ελπιζω να τα πουμε αυριο!!!!

Χρυσουλινι ,Κανγκουρακι ,Γιωτα ,Πασχαλακι πολλα φιλια !!

Το Σοφακι τι κανει ?Πως τα παει με το Βασιλακη??

Εγω αυτες τις μερες εκανα γενικη και εστρωσα τα χειμωνιατικα χαλια..Ευτυχως με βοηθησε ο ανδρας μου!!!!

Καλο βραδυ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας........

μια χαρα οι εξετασεις μου.....τωρα μενει η γενικη ουρων...

ολια λογικο ειναι να βαριουνται και αυτα......εμενα παλι ο ιασονακος μια ειναι τσογλανι μεγαλο..μια ειναι ησυχος...αναλογα με τις μερες...βεβαια εχει να περνει και μαθηματα απο τον μεγαλο......

φιλακια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κουκλες!!!!!!!!!!!!!!!!!τι κανετε????????????????????

καλα...εχω χαθει τελειως.....και τωρα για λιγο μπηκα..... :(

νασιακο,ακομα βρε θηριο??????????αντε,με το καλο και με εναν πονο!!!!!!! ;)

συμπεθερουλα μου,που εισαι?????καιρο εχεις να μπεις μου φαινεται κι εσυ..... ;)

πασχαλακι,στα εγραψα στις ανοιξιατικες για τις κραμπες...μην ανησυχεις!!!!!ολα μια χαρα ειναι!!!!!!!! ;)

μαγδουλα,συνηθισε η μαρκελλα στον παιδικο??????

γιωτου,να σε ρωτησω ρε.....ησουν στο ιασω την τριτη που μας περασε??????ειδα στα γρηγορα μια κοπελα που νομιζα οτι ησουν εσυ αλλα εμπαινα για εξεταση και δεν προλαβα να δω καλα.... ;)

χρυσουλινι μου,παλι δεν προλαβα για καφε....θα τον πιουμε ομως που θα παει.....

κανγκουρακι,ζηλευω που πατε κολυμβητηριο.....ειδα στην τηλεοραση μερικες ασκησουλες που κανουν και μου αρεσε πολυ..... ;)

ολια μου,κι εμενα βαριεται μεσα....αυτη καταστρεφει κι εγω μαζευω!!!!! :lol::lol::lol:

πατσουλινι μου,περαστικα σας.....τι να πω.....ευχομαι ολα να πανε τελεια απο δω και περα...να περασουν τα δυσκολα,να τακτοποιηθειτε στη γερμανια και ολα-μα ολα-να φτιαξουν!!!!!!!κι ετσι θα γινει!!!!!!!

βικακι,εχω να σου πω οτι εχεις ενα πολυ-πολυ καλο παιδακι!!!!!!!!!!!!!!!! ;) που να δεις τα δικα μας..... :lol::lol::lol:

εμεις ολα καλα ευτυχως.εκανα αυχενικη και ηταν μια χαρα.περιμενω τα αποτελεσματα απο το pap-a τωρα.παραδεχομαι ομως οτι σ αυτη την εγκυμοσυνη δεν προσεχω και πολυ λογω της αναστασιας....οποτε οταν ειδα στον υπερηχο οτι ολα ειναι καλα μου εφυγε ενα βαρος.... ;) η αναστασια ειναι καλα!!!!!ανταρτης!!!!!! :lol::lol::lol: ακομα θηλαζει που και που....καμια φορα το ξεχναει ολη μερα αλλα το βραδυ δεν παιζει να μη θηλασει ολιγον.... ;) το στηθος μου ομως ποναει πολυ πια και μονο που το ακουμπαει....τωρα περιμενω να τελειωσει η απεργια στα καραβια για να γυρισω αμοργο!!!!αυτα!!!!!σας φιλω ολες και σας αγαπω!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ελπίζω να μην φτάσετε μέχρι την ρήξη κορίτσι μου θα είναι δύσκολο για όλους σας κάτι τέτοιο 
    • Από τιμές πάνω κάτω ο Ενδοκρινολογος τα ίδια μας έδωσε 120 μετά το φαγητό και το νηστείας κάτω από 95 εμένα τώρα τα είπε ο γυναικολογος αυτά γιατί στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν πήρε θέση για το ζαχαρο αλλά επειδή είχα θεματάκι και στη πρώτη και το μωρο γεννήθηκε με καλά κιλά το αμνιακό ήταν φυσιολογικό και εγω δεν πήρα πολύ βαρος 12,5 κιλά ούτε είχα παραπανίσια κιλά όταν άρχισε η εγκυμοσύνη τώρα σε αυτήν είπε και λίγο πιο πανω πηγαίνεις μια στο τόσο δεν πειράζει μόνο να μην τρώω κάθε μέρα γλυκά μου λέει πες πχ κάθε Σάββατο θα τρώω ένα παγωτο και τέλος  εμενα το Μηχανάκι μου με τις μετρησεις από την μικροβιολογικό είναι ότι να ναι είχε 16 μονάδες διαφορά πάνω το μηχανάκι από το μικροβιολογικό εχτές πήγα έκανα πάλι εξετάσεις να δω τι θα με στείλουν σήμερα  Αλλά τώρα αλλαξα γυναικολόγο όποτε ο καινούργιος δεν ξέρω τι γνωμη έχει για το ζαχαρο περιμενει την καμπύλη μου 😬
    • Καλημέρα κορίτσια! Ήθελα λίγο την γνώμη σας, σε όσες έχετε γεννήσει. Πριν μείνω έγκυος είχα θετικό τεστ ωορρηξίας 14-15η μέρα. Είχα βέβαια κ πολύ έντονα συμπτώματα, πονάκια και αίμα την ημέρα της ωορρηξίας, οπότε την καταλάβαινα. Τώρα είναι ο πρώτος κύκλος μετά την γεννά κ είμαι 16η μέρα κ δεν έχω νιώσει τίποτα. Έκανα κ τεστ ψηφιακό που έχω κ η γραμμή είναι τρομερά άχνη. Δεν το ρωτάω για να προσπαθήσουμε, αλλά κυρίως για να δω αν υπάρχει περίπτωση να «χάλασε» ο κύκλος μου. Επίσης, ενώ είχα έντονη ροή για 5-6 μέρες, αυτήν την φορά ήταν 4 μέρες. Αλλάζει δλδ ο κύκλος μετά από γέννα;
    • ραφ μου μιλάμε για 2 εντελώς διαφορετικές γνώμες..εκεί τσαντίζομαι δηλ..μιλάμε για εικόνα σε υπέρηχο, ούτε καν για υποκειμενική άποψη σε καποιες εξετάσεις..τι να πω.. Η προλακτίνη μου είναι γύρω στο 45-50..έχω κάνει με τον ενδοκρινολόγο και μια πιο ειδική εξέταση που ονομάζεται μακροπρολακτίνη και από αυτό ουσιαστικά μου είχε πει ότι ακομη και που είναι ανεβασμένη δεν με επηρεάζει κάπου..πήρα ντοστινεξ 2 φορες την εβδομαδα για 3 μήνες, μετά το διέκοψα και σε επανέλεγχο μετά από 2 μήνες είδαμε ότι είχε ανέβει ξανά..έκανα και μαγνητική και ήταν καθαρή! Τώρα παίρνω μισο χάπι την εβδομάδα γιατί είχα παρατηρήσει μια μείωση στη ροή της περιόδου και είπαμε μήπως παίζει ρόλο η προλακτίνη..και ο ενδοκρινολόγος παντως και η νεα γυναικολόγος μου είπαν ότι δεν επηρεάζει την σύλληψη στην περίπτωση μου..
    • δυστυχώς δεν θα σταματήσει..είναι θέμα τύχης καθαρά που θα πέσουμε.. ισχύει αυτό με το ιντερνετ..είναι λίγο δίκοπο αλλά αν ξέρεις πως να χειριστείς τις πληροφορίες νομίζω πως λειτουργεί υπερ μας...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...