Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια Χριστουγεννων 2009!αντε γεμιζουμε σπορακια!Νο16


Recommended Posts

Καλημέρα μανουλίτσες!!!!

Χάθηκα αλλά δεν ήμουν πολύ ορεξάτη αυτές τις μέρες...σας τα έγραψα.....

Την περασμένη Τετάρτη πήγαμε ξανά στο Λοιμωδών για τον επανέλεγχο (ευτυχώς δεν έκανε ξανά αιματολογικές, δεν χρειάστηκε), όλα καλά κ η κλινική της εικόνα πολύ πολύ βελτιωμένη! Κ το βλέπω κι εγώ στο παιδί δηλαδή, άρχισε πάλι να τρώει (όχι κ πολύ αλλά πάντα ήταν κακόφαγη), παίζει, κάνει ζημιές.....ξαναβρήκε τον παλιό κακό της εαυτό αλλά την προτιμώ έτσι!!!!!!!!!! Πολύ φοβάμαι ότι το πέρασε κ η Χρυσούλα......είχε τα ίδια συμπτώματα για αρκετές μέρες αλλά τουλάχιστον θα αποκτήσει κ αυτή αντισώματα.

Σήμερα έχει γενέθλια η Μαρκελλίτσα αν δεν κάνω λάθος..........Μαγδουλίνι μου να τα εκατοστήσει!!!!!!!!!! Να την χαίρεστε!!!!!!!

Κ αύριο η Αγγελικούλα κ ο Αντωνάκης!!!!!!!!! Χρόνια πολλά στα χριστουγεννιάτικα ζουζουνάκια!!!!!!!!!!!!!!

Μάγδα μου πραγματικά δεν έχω ιδέα που το κόλλησε αλλά υποψιάζομαι στον παιδικό......όλα άρρωστα είναι......δεν τα κρατάνε ούτε μια ημέρα στο σπίτι οι μανάδες τους για να συνέλθουν!!!!! Κ το κακό είναι ότι η μονοπυρήνωση έχει συμπτώματα κοινής γρίπης οπότε δεν θα ξέρει κ όποιο παιδάκι την έχει (κ φυσικά την κολλάει κ στα άλλα)................Έχω νευριάσει πολύ με αυτό το θέμα.......Εμείς πάντως θα ξαναπάμε σχολείο μετά τις γιορτές!!!!!

Ακόμα δεν καταλάβαμε τίποτα από τα Χριστούγεννα που πλησιάζουν........λέγαμε σήμερα με τον άντρα μου να πάμε τα κορίτσια μας βόλτα στο Meditteranean Cosmos κάποια στιγμή τώρα κοντά, να χαζέψουν λίγο που έχει στολισμένα......την γωνιά του Άη Βασίλη κτλ.....Για να δούμε, ελπίζω να βολέψει!!!!!!

Φιλάκια πολλά σε όλες!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 671
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μάγδα τώρα είδα το τικεράκι σου....εχθές ήταν τα γενέθλια της Μαρκελλίτσας???????? Μα ποτέ δεν το πετυχαίνω...τί κόλλημα έχω φάει ότι το παιδί έχει γενέθλια στις 16?????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια μου!!

μαγδουλι μου να την χαιρεσαι τη μαρκελιτσα σου τη κουκλα,να ειναι γερη κ ευτυχισμενη!!

νασιουλι μου μπαβο που ολα ειναι καλα τωρα με τα κοριτσια!πηγατε τελικα στο κοσμος;

γιωτακο μου να τη χαιρεσαι κ εσυ τη κουκλιτσα σου,ειναι κουκλιτσα,δωστης πολλα φιλακια απο μενα!

αυριο κλεινουμε τα τρια κ η αγγελικουλα,πως περασε ο καιρος..

μαγδακο λιγο δυσκολο για το σοφιτελ..ξερεις οτι εγω κιολας δεν οδηγω οποτε ακομα χειροτερα..καλα να περασεις στα πατρια εδαφη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλιτσες και απο μένα

Μαγδα χρονια πολλα για την Μαρκελλα, χαρούμενη και ευτυχισμένη να ειναι!!!!

Με το καλο να έρθετε Ελλάδα και να περάσετε όμορφα τις γιορτές. Και για μένα αυτη η Πέμπτη ειναι δύσκολη.

Νασια ευτυχώς που ειναι καλυτερα η Μαρία, λες να κόλλησε και η μικρούλα? να πάτε σίγουρα κάτι θα εχει για τα μικρα και θα το χαρουνε τα κορίτσια σου.

Βικακι αυριο ειναι η σειρά των δικών μας και εγω αυτο λέω ποτε πέρασαν τρία χρονια και εχουμε και τα μικρα και βλέπω ποσο πολυ έχουν μεγαλώσει.

Εμεις τα γενέθλια θα τα κανουμε το αλλο σαββατο σε παιδοτοπο γιατι δε λεει με τίποτα να χω καμια δεκαριά παιδάκια στο σπιτι. Τουλάχιστον εκει θα παίξουν και εμεις θα πούμε καμια κουβέντα με την ησυχία μας.

Αυριο θα της πάω τούρτα στον παιδικο έχω παρει και καπελακια και καραμουζες οπότε θα το ευχαριστηθεί και εκει το κοριτσάκι μου.

Φιλακια σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και όμως υπάρχει ακόμα η ομάδα......!!!!

Καλησπέρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

είπα να μπω να πω ένα γεια!!!!Να σας ζήσουν τα μωρά!!!!!!!

Καλά Χριστούγεννα να έχετε και να περάσετε όμορφα!!!!Χρόνια πολλά σε όλα τα παιδάκια που έκλεισαν τα 3 φέτος!!!!! Φαντάζομαι πολλα θα πηγαίνουν και παιδικό όπως και εμεις!!! Να είστε όλες καλά!!!

Φιλιά , καλό βράδυ!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλες με υγεία!!!!!!!!!!!!!!!

Να τα εκατοστήσουν τα μωράκια μας!!!!!!!!!!!!!!!

Εμείς είμαστε μια χαρά οι μικρές έχουν γίνεις δεσποινιδούλες , παίζουν όμορφα , κάνουν παρέα και εγώ τρελένομαι να τις βλέπω!!!!!

Νάσια περαστικά σας!!!

Φιλιά σε όλες και πολλές ευχές για το νέο έτος !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου

Χρονια πολλα καλα Χριστούγεννα να εχουμε με τα παιδάκια μας και τις οικογένειες μας.

Υγεία, ευτυχία, αγάπη, χαμογελά, τύχη, δουλειές και ότι αλλο επιθυμείτε σας το εύχομαι.

Να χαιρόμαστε τα ζουζουνια μας που είχαν ή θα έχουν γενέθλια όλες αυτες τις μερες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Μπήκα να σας ευχηθώ.....

Να εχουμε μια καλη χρονια να είμαστε καλα εμεις και τα παιδάκια μας, να εχουμε υγεία ευτυχία και χαρα και να γίνουν πραγματικότητα οι επιθυμίες μας.

Πολλες ευχές !!!!!!!!!!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας........

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ να εχουμε με υγεια αγαπη και ευτυχια........

να ειστε ολες καλα και τα παιδακια σας......

φιλιαααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή χρονιά φίλες μου!!!!!!!!!!

Μακάρι το 2013 να φέρει μόνο καλά!!!!!!!!! Υγεία πάνω απ'όλα!!!!!!!!!

Σοφάκι μου να χαίρεσαι τον Βασιλάκη!!!!!!!!!! Πολύχρονος!

Βικάκι μου πολύχρονη κοπέλα μου!!!!!!!

Εμείς περάσαμε ήρεμα Χριστούγεννα στην πεθερά (απίστευτο ε?) κ ήρεμη επίσης Πρωτοχρονιά στην μαμά μου, το φλουρί το πήρε ο άντρας μου, τα κορίτσια μου είχαν πολλά δώρα να ανοίξουν............βέβαια δεν έχουμε σηκώσει κεφάλι από ιώσεις κτλ όλο την Δεκέμβριο (ούτε μουτζωμένοι να είμασταν) αλλά το παλεύουμε! Ελπίζω να μην έχουμε άλλες εκπλήξεις............

Να είστε καλά όλες κ να χαίρεστε τις οικογένειές σας!!!!!!!!

Φιλιά!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!!

Καλη Χρονια ευχομαι να εχουμε υγεια και αισιοδοξια οτι θα τα καταφερνουμε .....και ολα θα γινουν καλυτερα

Χρονια πολλα στα παιδακια και στις μανουλες που γιορταζαν.

Και μεις ησυχα και οικογενειακα τα περασαμε.

Φιλιαααααα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα και καλή χρονιά με υγεία!!!!!!!!!!!!!

Γιωτού η μικρή είναι ίδια εσύ !! Τουλάχιστον από την φώτο του προφίλ σου αυτό καταλαβαίνω!! Να είναι καλά όλα τους!!!

Κοριτσάκια εύχομαι όλες να περνάτε καλά!!!! Φιλιά στα μωρά μας!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...

Εχουμε χαθει τελειως :(

Εμεις καλα η Αγγελικη όλο μαθαίνει καινουρια πραγματάκια στον παιδικο και με ξετρελαινει με όσα λεει, την ξεκίνησα πάλι κολυμβητήριο μονη της τωρα οχι σε baby swimming. Ο μικρός ειναι ήδη 8 μηνών εχει βγάλει δυο δοντακια κάτω και να μην τον ματιασω ειναι πολυ καλοφαγος καμια σχέση με την Αγγελική. Μπουσουλαει μαλλον σέρνεται όταν τον βάζω κάτω και κάνει και πλάγια βηματακια μέσα στο παρκοκρεβατο.

Να είστε όλες καλα με τα παιδάκια σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο Κατερινάκι , να χαίρεσαι τα παιδάκια σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Πέρασε ο καιρός να δεις που σε λίγο καιρό ο μικρός θα τρέχει!!!!!

Εμείς όλα καλά , οι μικρές μου είναι μια χαρά!!!!

Σας χαιρετώ!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαθηκαμε.......

ελπιζω και ευχομαι ολα τα μωρακια χριστουγεννων να ειναι καλα και ευτυχισμενα.....

εμεις ειμαστε καλα...μεγαλωνουμε.......ο ιασονας ειναι η μορφη του παιδικου......πολυ σκατιαρης λεμε........

φιλια σε ολες :x:x:x:x:x:x:x:x

μου εχετε λειψει πολυ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουκλες!

χαθηκαμε τελειως....προσπαθω να καταλαβω το νεο μαμμυ.....οι κορες μου μια χαρα!!!!διαλυουν το σπιτι!!!!

σας φιλω ολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε βρε κούκλες που έχετε χαθει ολες?

Εύα Γιωτα θα έρθετε καθολου Αθήνα να κάναμε καμια συνάντηση?

εμεις καλα έχω αρχίσει ετοιμασίες για την βάπτιση τον Ιούλιο θα την κανουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω!!!!!!!!!!!με το καλο κι εσεις!!!!!!!πως θα τον πειτε το μικρο?αμοργο ειμαστε!!!

δε μπορω να αλλαξω τα τικερακια.....για πειτε κανενα κολπακι!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 year later...

εχω να μπω εδω πανω απο ενα χρονο.....δεν σας ξεχναω ομως!!!!!!!!

 

σας φιλω ολες και σας στελνω ολη μου την αγαπη!!!!!!σε μαμαδες και παιδακια!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...