Μετάβαση σε περιεχόμενο

ανοιξιατικες μανουλες 2012!!!!!!αρχιζουμε!!!!!!!


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια μου τι κάνετε;; Εμείς ακόμα άρρωστος είναι ο Αργυρακης μια βδομάδα τώρα... Εγω ενα κουρελι...Σήμερα τον πήγα στην παιδιατρο γιατί του έχει μείνει βήχας και μύξες και είναι πεσμένος. Ε τόσες μέρες πόσο να αντέξει το μαναράκι μου; Τελικά έχει και ωτιτιδα πάλι, η τρίτη φορα σε 4 μήνες, είμαστε επιρρεπείς τελικά, και θα αρχίσουμε αντιβιωση. Εντωμεταξυ χθες βράδυ κατα τις 2:30 σηκώθηκα χάλια και έκανα εμετό και πετρωσε η κοιλιά μου και πονουσα τρέλα για καμμιά ώρα. Σήμερα πλευρό αλλαζα και πετρωνε. Πήρα τηλ τον γιατρο μου και μου αύξησε το γιουτοπαρ μου είπε να μείνω εντελώς ξαπλα και αυριο το πρωι θα πάμε να με δει. Μπορει να είναι που αυτές τις μέρες δεν κοιμόμαστε καλα με το αρρωστούλι μου. Έχω αγχωθει λίγο, μακάρι να είναι όλα καλα.

Σόνια καλωσηρθες στην παρέα μας και με το καλο να κρατήσεις αγκαλιτσα τα δυδιμακια σου!

Χριστίνα μου τι έγινε στο γιατρο; Μεγάλωσε η μπουμπού σας;

Χρυσα μαζι αυριο στο γιατρο ε; Άντε όλα καλα θα είναι. Μπηκες τυχερή στο μήνα σου ε; Αχ νιώθω ότι έχω πολυ ακόμα...

Για τα σποράκια σας που λέτε εμένα δεν κουνιέται οσο κουνιοταν ο Αργύρης τουλάχιστον και όλη μέρα είμαι μέσα στο άγχος με το χέρι πάνω στην κοιλιά να τον νιώθω έστω και λίγο να ησυχαζω... Είμαι υπερβολική; Δεν θα έπρεπε να τον καταλαβαίνω έντονα τώρα;; Πείτε ρε κορίτσια γνώμες να ηρεμήσω λίγο..

Φιλακια στις κοιλιτσες θα σας πω νεα αυριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 957
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα εγκυούλες!!!

Εμεις πήγαμε στον γιατρό μας βρήκε μια χαρά 2250γρ πήγαμε κ ο πλακούντας μια χαρά !Η μικρη με το κεφάλι κάτω σε 2 βδομάδες μπαίνω στον μήνα μου , οπότε την επόμενη φορά που θα παμε θα δούμε κ πότε περίπου γεννάμε... :D:D:D

Αχ είχε τα χεράκια της πιασμένα μπροστα στα μουτράκια της τέλεια ήταν!Σήμερα Πηραμε κ το καρότσι οπότε μάλλον συμπληρώσαμε το σετ

Αχ Ναντια μου η ταλαιπωρία τελειωμό δεν έχει..Για το πόσο κουνιέται ο μικρός μην ανησυχεις δεν αισθανόμαστε όλα τα μωρά το ίδιο κ αυτα διαφέρουν μεταξύ τους, να φανταστείς της ξαδέρφης μου δεν την κλώτσησε ποτέ! ειχε πολύ λιγο χώρο κ ίσα που τον αισθανόταν, εγω πάντως έχω ακούσει κ απο κανα δυο φιλες ότι δεν αισθάνονται το ίδιο συχνα με εμένα τα μωράκια τους..Ελπίζω να ησυχάσεις σύντομα κ θα δεις τούμπες θα κάνει!Περιμένουμε νέα σου :P

, αχ αυτα για τώρα ..Καλό βράδυ !!! φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, κοιλίτσες!!!

Sonja, καλωσόρισες στην παρέα!!! Με το καλό να δεχτείς τα διδυμάκια σου!!!!

Χριστίνα, Κική, πολύ γλύκες κοιλίτσες!!! Όλο μεγαλώνουμε, ε;

Νάντια μου, άντε να ησυχάσεις λίγο, να γίνει γρήγορα ο Αργυράκης τελείως καλά (άτιμο πράγμα οι ωτίτιδες. Και ο άντρας μου παθαίνει πολύ συχνά). Περιμένουμε και νέα από το γιατρό, που θα πας σήμερα. Όλα καλά θα είναι, μην ανησυχείς, τόσα δύσκολα πέρασες. θα ταλαιπωρήθηκες αυτές τις μέρες. Αυτό θα είναι.

Όσο για τις κινήσεις του μωρού εμένα συνήθως την ημέρα δεν κουνιέται καθόλου ειδικά όταν κινούμαι εγώ. Την ακούω πολύ την νύχτα μετά τις 2 και το πρωί όταν ξυπνάω. Χθες κατ εξαίρεση μου κουνιόταν όλη μέρα και παραξενεύτηκα. Άλλες δυο φορές με είχε τρομάξει και εμένα που δεν την άκουγα για πολλές ώρες ούτε την νύχτα. Ο γιατρός μου είπε "μην ανησυχείς. Δεν είναι πάντα το ίδιο". Δεν είναι ούτε όλα τα παιδάκια ίδια, για αυτό, Νάντια, μην ανησυχείς και μην συγκρίνεις. Φτάνει να τα ακούμε κάθε μέρα, έστω και λίγο.

Κική μου, μην ανησυχείς για τις ραγάδες. Μετά δεν φαίνονται τόσο. Μακάρι να έκανα και εγώ δυο μωράκια. Χαλάλι η ραγάδες. Εγώ έκανα από την αρχή μόνο στο στήθος, αλλά προλαβαίνω να βγάλω και στην κοιλιά :lol:

Με μας όλα καλά, δόξα τω Θεώ. Αύριο θα πάω για καμπύλη σακχάρου(για να δούμε!) και στον γιατρό από βδομάδα. Άλλα νέα δεν έχω.

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόλις γύρισα κ εγώ απο γιατρό. Μια χαρά όλα! Ψηλό παιδάκι μου είπε ότι είναι!!! Έτσι το μαναράκι μου!

Λίγο με κοίταξε αυστηρά για τα κιλά, έφτασα τα 10. Ρε κορίτσια δεν τρώω πολύ.Αλήθεια! Και ήδη με πήρε απο κάτω που έχω βάλει τόσα.Μου φωνάζει και ο άντρας μου...ουφ...

Την άλλη Πέμπτη έχω το doppler.Μακάρι ν είναι όλα καλά και η υδρονέφρωση να μην έχει παραμείνει...

Να σας ρωτήσω, ποια έχει εμπειρία απο ΡΕΑ; Είναι και εκεί ο γυναικολόγος μου και το σκέφτομαι! Για πείτε εμπειρίες και εντυπώσεις. Mumbasha νομίζω εσύ το ξέρεις,ε; Έχεις νοσηλευτεί κιόλας; Θυμάμαι καλά;

Είμαι να διαλέξω ανάμεσα σε Ρέα και Μητέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!! Πήγαμε σήμερα στο γιατρο και ενώ όλα καλα με το μωρό στον υπέρηχο, φτάσαμε τα 1414γρμ και τα ντοπλερ του τέλεια, η παλιοCRP ανέβηκε 18... Γαμωτι...Γι'αυτο μάλλον είχα αυτα τα πετρώματα μου είπε. Ξεκίνησα αντιβιωση πάλι και ας ελπίσουμε Θεούλη μου και Παναγίτσα μου να κατέβει και να το σκοτωσουμε το παλιομικροβιο που ανεβάζει την CRP. Αγχωθηκα πάλι πολύ...ππφφφ

Χρυσα εσείς τι έγινε στο γιατρό; Όλα καλα ε;

Ζουζουνοβα good luck αυριο με την καμπύλη.

Κορινα δεν ξέρω να σε βοηθήσω, Κοζάνη γαρ...

Χριστίνα μου φτου φτου η μπουμπού σας μεγάλωσε! Μεγιά και το καροτσάκι σας!!

Φιλακια κορίτσια μου, τα λέμε αργότερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...