Μετάβαση σε περιεχόμενο

ανοιξιατικες μανουλες 2012!!!!!!αρχιζουμε!!!!!!!


Recommended Posts

kalispera koritsares mou ti kanete na mpo kai ego sti parea sas!!!simera pira ti deyteri xoriaki kai apo 101 pou itan ti deytera simera eine 263 kali ri lete?i giatros mou eipe poli kali kai mou edose filiko oxi kai tha pao tin alli tetarti na me dei !!!ax makari na pane ola kala!!! se 9 mines na exoume oles ta morakia mas agkalitsa!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 957
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερουδιααααααααα!!!!!!! ;)

μαρακι,με το καλο το δευτερο μωρακι σου!!!!!!!!!!!! :D:D:D δεν κανει να παρουμε τιποτα ε????κι ελεγα να ρωτησω το γιατρο για κανενα σιροπακι αλλα μαλλον δε χρειαζεται.... :roll:

babycalling,περιμενουμε νεα απο το αυριανο ραντεβου!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D

τινκεμπελ,εχεις κι αλλο παιδακι????ποσο ειναι?????απο κιλα εγω ειχα παρει καμια 15αρια....τωρα ειμαι 54 και ελπιζω να μην παω πανω απο 65.... :roll:

μαριλου,εισαι απο κρητη?????η τρελο-σωσωκα ειναι η μονη απο ολοκληρο το μαμμυ που εχει ερθει στο νησι που μενω!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

λιτσακι,καλως ηρθες!!!!!!μια χαρα ειναι η χοριακη σου!!!!μην ανησυχεις καθολου!!!!!!με το καλο και ο υπερηχος!!!!!! ;)

εγω μια απο τα ιδια....ευτυχως βηχω λιγοτερο αλλα εχω συνεχεια δεκατα και δεν νιωθω πολυ καλα....ειναι φυσιολογικο να εχουμε ανεβασμενη θερμοκρασια λογω εγκυμοσυνης???????γιατι κατω απο 36,9 δεν πεφτει ο πυρετος μου.... :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γρουσακι μου στην εγκυμοσύνη έχουμε δέκατα! Το 36,9 δεν είναι τίποτα και ούτε να το σκέφτεσαι καν! Μετρήθηκα τώρα και έχω 37,1 αλλά είμαι καλά! :D

Καλέ από που είσαι;;;; Καλά γενικότερα η Σωσω κάνει ΤΑ απίστευτα! είναι φοβερή!

Λιτσα καλωσήρθες και εσύ!!!!Με ενα υγιές μωράκι σου ευχομαι! Μια χαρα είναι η χοριακή! Εχει παραπάνω από 2πλάσια τιμή οπότε είναι σούπερ!!!!!! Με το καλό να ακούσετε καρδούλα!

Μια που ανέφερε η Λίτσα τα χάπια...εσας τί σας έχει δώσει ο γιατρός σας προς το παρόν; :?:

Εμένα μόνο φυλλικό οξύ και την επόμενη εβδομάδα ξεκινάω σιδηρο και ασβέστιο.... μου κάνει εντύπωση γιατί στην προηγούμενη εγκυμοσύνη (σε άλλον γιατρό ημουν) έπαιρνα μαζί με το φυλλικό οξύ και ουτροτζεστάν (προληπτικά μέχρι τον 6ο μήνα) και κατευθείαν σιδηρο... μόνο το ασβέστιο μου το είχε δώσει στον 4ο μήνα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsia ti kanete?grousi ti akoyw eisai arrwsth??perastika!prosoxh krevataki kai zesta e?

egw koritsia apo anagoyles exw elaxista pragmata kai ponakia periodoy pote pote.sth prohgoymenh eixa poly entones anagoyles opote prostoparon lew doksa to theo!ayrio exw to prwto moy yperhxo kai apla eyxomai ola na einai kala.

shmera exw fasina sti spiti kai variemaiiiii polles doyleis exoyn mazeytei :-t:-t:-t

gia ta xapia de thymamiai tipota mono oti kathysterisa na parw asvestio..ki egw epairna utrogestan prolhptika(mono ena to vrady)twra tha dw apo ayrio ti exei to menu :?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

grousi περαστηκουλια. ρωτα τον γιατρο σου μηπως κανει να πιεις κανα depon. εγω προχθες που ειχα κατι πονακια και πηρα την γιατρο μου , μου ειπε οτι επιτρεπεται . δεν πηρα βεβαια γιατι τελικα υποχωρησαν . αμαρτια ειναι κοριτσι μου να ταλαιπωρησε. παντως και παλι περαστικα.

καλως ηρθατε στις καινουργιες τισ παρεας και καλη εγκυμοσυνη σε ολες!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια σε όλες τις πρωτοφουσκωμένες κοιλίτσες και στις δευτεροφουσκομένες κοιλίτσες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! [smilie=blob6.gif]

Γκρούσι μου όλα καλά πάνε.Περνάει με λίγη υπομονή!

μπεμπακο μου,είσαι πολύ τυχερή αυτήν την φορά όσον αφορά τις αναγούλες σου!!! :ymapplause::ymapplause::ymapplause:

Ολα καλά θα πανε στον υπέρηχο σου!Να δεις μία καλή σύλληψη με το σακουλάκι βαθειά βαθειά!χεχεκαι μετά το μωράκι που θα βρίσκεται και θα φιλοξενείται εκεί για τους υπολοιπους 8 μήνες! :P

Μαριλού ΝΑΙ έχω μια κορούλα που θα πάει τρίτη Δημοτικού δλδ τον Νοέμβριο θα κλέισει τα 8 χρόνια της και είναι όλη μας η ζωή.Το ότι δεν έχω βάλει τικεράκι δεν είναι επειδή δεν χωράει εδώ ,απλά δεν ξέρω να το βαζω δυστυχώς.ΚΑΙ ΑΥΤΌ ΠΟΥ ΈΧΩ ΜΟΥ ΤΟ ΚΌΛΛΗΣΕ ΜΙΑ ΦΊΛΗ ΑΠΌ ΕΔΏ ΜΈΣΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ ΠΟΛΎ, :YMHUG:

Το έχω επιχειρήσει πάαααααρα πολλές φορές αλλά δεν μου αποθηκεύεται. :((:((:((

Μαράκι 1978 καλώς ήρθες στην παρέα μας.Με ένα γερό μωράκι στην αγκαλιά σου.Ολα καλά θα σου πάνε.Να έχεις μια γερή τελειόμηνη εγκυμοσυνη και εσύ! :D:D:D:D:D:D

Σήμερα όπως σχεδόν κάθε πρωί με ξύπνησαν οι αναγούλες μου!!!Δεν κοιμάμαι καλά.Δεν ξέρω ίσως έχω λίγο αγωνία μέχρι να το ακούσω! :D:D:D:D

Τώρα τα κιλά που έχασα στην πρώτη εγκυμοσύνη μου ,τα έχασα με πολύ κόπο αλλά μεσα σε 5 μήνες και απλά επειδή είναι η δευτερη φορά τώρα απλά μένουν πιο ευκολα επάνω σου και δύσκολα τα χάνεις! :-?:-?

Απο χάπια κοριτσάρες μου ο γιατρός μου προς το παρόν μου έχει δώσει φυλλικό οξύ.Και παίρνω από πριν Μαγνήσιο που έχω ελλειψη σε αυτό(είχα άσχημα μουδιάσματα στα άκρα μου-ευτυχώς βρήκα την αιτία).Αυτά.Φιλάκια πολλά και περιμένω νέα σας!!!!!!!!!!!!! ;;);;):x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααααααα!!!!!! πως ειστε σημερα? TINKYBEL υπομονη . η αρχη ειναι δυσκολη....εμενα πλεον μου φυγαν. ειχα στην αρχη αναγουλες ,ζαλαδες και πολλους πονοκεφαλους.....χαλιαααα. τωρα ευτυχως εχουν υποχωρησει και δεν νιωθω τιποτα . απο χαπια και γω προς το παρον μονο φυλλικο οξυ. θα δουμε τωρα απο βδομαδα που εχω ραντεβου . πλησιαζει και η ωρα της αυχενικης!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Ούφ! Σήμερα είναι η μεγάλη μέρα! Εμένα ο γιατρός μόνο filicine μου έχει δώσει από την μέρα που έκανα χοριακή. Τώρα διανύω την Πέμπτη εβδομάδα. Τί λέτε να δούμε στο υπερηχογράφημα> Τις βετεράνους ρωτάω...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλο μηνα κορίτσιααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Αντε και καλό χειμώνα! Πάει το καλοκαιράκι.... πάει... :cry:

Στα δικά μας τώρα... αρχικά TINKYBEL να σου ζήσει η κορούλα βρε! Αυτή είναι κοτζάμ κοπέλα! Αντε θα έχεις και βοήθεια! ;) Λογικά θα ανυπομονεί να γεννηθεί το αδερφάκι της ε;

babycalling με το καλό να δειτε σημερα το σπορί!!!! Μην περιμένεις να δεις να σε χαιρετάει κιολας :lol::lol: ενα σακουλάκι θα δεις στην εβδομάδα που είσαι! Αντε να δεις και μια κουκιδίτσα...το μωράκι σου!

koupaki πότε έχεις ραντεβού για αυχενική; Εγώ 20/9.... μου φαίνεται λίγο αργά.... θα είμαι στην 14 εβδομάδα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και παλιιιιιι!

Ευχαριστω για τα καλοσωρισματα!!!

Καλα οποια πετρα και αν σηκωσω τη Σωσω βρισκω απο κατω! χαχαχαα

Ειναι η ψυχη του μαμμυ!

Την αγαπαμε πολυ!

Γκρουσι εισαι καλυτερα κοπελια? Κανενα ντεπονακι οντως κανει αλλα πονας καπου? Ετσι και αλλιως τα δεκατα μαλλον της εγκυμοσυνης ειναι.

Για το βηχα ουτε σιροπι δε κανει.

Εγω θυμαμαι ειχα παρει κατι καραμελιτσες ομοιοπαθητικης φυτικες. Και αυτες δηλαδη τις περασα απο κοσκινο για να δω αν κανουν.

Ελπιζω παντως να εισαι καλυτερα!

Και γω φυλλικο οξυ παιρνω μονο προς το παρον.

αλλα με βλεπω να ξεκιναω και μαγνησιο απο αυριο. Αυριο ειναι το 1ο μας ραντεβου και εχω λυσσαξει!

Babycalling λογικα θα δειτε σακο. Και μαλλον και το εμβρυακι μικρακι μικρακι. Και λεκιθικο ασκο. Ο ασκος κανει τη δουλεια του πλακουντα τον πρωτο καιρο. Υποστηριζει την εγκυμοσυνη.

Μετα στο επομενο ραντεβου θα ακουσετε καρδουλα. Μαλλον θα σε βαλει σε κανα 2 βδομαδες. Μπορει και μια βεβαια... Εξαρταται.

Θα στα εξηγησει και ο γιατρος ολα αναλυτικα σημερα! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ!! Θα είπα να είμαι συγκρατημένη μέχρι να ακούσουμε καρδιά αλλά και μόνο που διάβασα το post σου μαράκι νιώθω μια απέραντη ευτυχία! Ευχαριστώ για την απάντηση! :P Θα σας ενημερώσω αύριο για την πρώτη φωτογράφιση του bebe!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maryloo μου δεν ξερω ακομα. αυριο θα παρω για να κλεισω το καθορισμενο ραντεβου του μηνα οποτε μεσα στη βδομαδα θα ξερω. εγω τωρα διανυω την δωδεκατη βδομαδα οποτε δεν πρεπει να γινει κι αυτο σιγα σιγα???

στην προηγουμενη εγκυμοσυνη μου τετοια βδομαδα την ειχα κανει , τωρα με την καινουργια γιατρο δεν ξερω.

(μετα το συμβαν που ειχαμε τον μαρτιο αλλαξα γιατρο καταλαβαινετε γιατι) . θα σου πω οταν μου πει....οντως δεν ειναι λιγο αργα???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας φρεσκοεγκυουλες!!!!!!

μαριλου,μενω μονιμα αμοργο αλλα τωρα ειμαι ναυπλιο στο εξοχικο...εδω ειναι ο γιατρος μου.στην αμοργο εχει μονο αγροτικους και τιποτα αλλο....

μπεμπακο μου,ειμαι καπως καλυτερα θα ελεγα σημερα.... ;)

κουπακι,ντεπον πηρα εννοειται....αλλιως δεν παλευοταν η κατασταση με τιποτα.... :?

τινκερμπελ,κι εγω με την αδερφη μου εχουμε 9 χρονια διαφορα!!!!!!!!μια χαρα αγαπημενες ειμαστε!!!!!δεν τη ζηλεψα ποτε γιατι την περιμενα πως και πως!!!!!!! ;) με τα τικερακια που μπερδευεσαι ακριβως?????

babycalling,πως πηγε το ραντεβου????ειδατε το σακουλακι σας????????? :D:D:D:D:D

μαρακι,συμφωνω για τη σωσωκα!!!!παντου βρισκεται!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol: καλυτερα ειμαι σημερα.μαλλον απο την εγκυμοσυνη ειναι τα δεκατα.... :?

εγω απο χαπια παιρνω σιδηρο και φολικο οξυ.θα ρωτησω ομως και για ασβεστιο λογω θηλασμου....βγηκαν τα αποτελεσματα των εξετασεων που εκανα και μου βρηκαν ενα μικροβιο στα κολπικα υγρα....τωρα θα πρεπει να παρω αντιβιωση σε μορφη υποθετου....μου ειπε ο γιατρος δεν πειραζει το εμβρυο αλλα το σκεφτομαι....νιωθετε πονακια κοριτσια?????δεν ξερω αλλα καμια φορα νιωθω περιεργα....δεν μπορω να το περιγραψω....σαν να με πιεζει κατι χαμηλα....μεχρι να ακουσω καρδουλα δεν ειμαι ηρεμη τελικα.... :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικα οσες φορες και να το περασουμε αγωνια θα εχουμε!

Εγω δε ξερω αν θα κοιμηθω αποψε! χαχαχαχα

Πονακια εχω και γω! Σα περιοδου. Και στη μεση. ΠΟυ δεν ειχα στον μικρο μου. Μονο στη κοιλια.

Να σα ρωτησω! Εσας που εχετε και αλλα μωρακια! Τα παιρνετε αγκαλιτσα? Εχετε αλλαξει σε αυτο το κομματι?

Εγω ακομη τον παιρνω. Τι να κανω?

Προσπαθω να μη κουραζομαι οπως πριν ομως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α το αλλο δε σας το εχω πει!

Εχουμε κληρονομικοτητα και απο μενα και απο τον αντρα μου για διδυμα. Οι παππουδες μας διδυμοι. Εγω εχω θειες διδυμες, ξαδελφια τριδυμα.

Εχω ενα επιπλεον αγχος!

Βεβαια οτι και να ειναι καλοδεχουμενο/να! χαχαχαχα

Λετε αντι για 1 σακο να δω 2????????????????????????

Τεσπα ολα καλα να ειναι!!!!!!!!!!!!! Και ας ειναι οτι θελει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούύυυυυυυυδια κοριτσάκια μου γλυκά με τις γλυκοφουσκωμένες κοιλίτσες!!!!! :ympeace::ympeace: Σήμερα είμαι καλύτερα.όντως καθώς μεγαλώνει η εγκυμοσύνη υποχωρούν οι αναγούλες και μπορώ να πω ότι κρατάνε πολύ λιγότερο.

Μετράω τις μέρες μέχρι τις 7/09.Αντε μωρέ.Ανυπομονώ!!!!!!!!! [smilie=toothy10.gif] [smilie=toothy12.gif] Η κοιλίτσα μου έχει αρχίσει να φένεται σιγά σιγά.

μαρακι μου,εύχομαι να δεις αυτό που θέλεις πραγματικά.Είτε ένα σακουλάκι είτε δύο,είτε τρια :D Μου φένεται ότι και εγώ θα ρωτήσω για συμπλήρωμα ασβεστίου γιατι σε αυτο το μωρο θέλω πάρα πολύ να το θηλάσω πράγμα που δεν μπόρεσα να κάνω στην μικρή μου αφου μου είχε κοπει ΄λογω του ότι είχε κάνει ίκτερο και εγώ σαν πρωτάρα μανούλα έσκασα από την στενοχώρια μου.

groosi μου καλή ανάρωση πια!

babycalling περιμένουμε τα υπέροχα σημερινά νέα σου!!!!!!!!!!!!!!! ;)

μαράκι γνώμη μου είναι εφόσον έχεις ενα μικρό μπόμπιρα στο σπίτι ,ε εντάξει να τον παιρνεις αγκαλίτσα αλλά όχι συνέχεια.Εγώ δεν θα σήκωνα κανένα βάρος.Αλλο δεν μου είπε ο γιατρός μου.Αρα νομίζω εξαρτάται απο την εγκυμοσύνη.Εμένα π.χ. δεν με αφήνει να σηκώνω κανένα βάρος και ειδικά πάνω από 5 κιλά.Αν ο γιος είναι μέσα στα πλαίσια αυτά.Κάνε τα κουμάντα σου και πρόσεχε κοπέλα μου τουλάχιστον μέχρι τους 6-7 μήνες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Groosyyyy tinkerbeeeeell....Το είδαμεεεεε! Και τα μυαλά στα κάγκελα! :D:D:D Όλα είναι πολύ καλά και σε 2 βδομάδες μας έδωσε ραντεβού για να ακούσουμε καρδιά! Νομίζω το σακουλάκι μου χαμογέλασε σε κάποια φάση... :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κούκλες!!!!!

babycalling συγχαρητήρια κορίτσι μου!!!!!!!!!!!!!!! Αντε με το καλό να ακούσετε μια δυνατή καρδούλα!!!!

Μαράκι μου ωραία θα ήταν να έκανες διδυμάκια!!!!! Με το καλό σου εύχομαι όσα και να είναι!!! Οστόσο έχουμε και παρόμοια φωτο στο προφίλ....μόνο που εμενα είναι ο γιός μου!!!! Το πιτσιρίκι σου είναι και εσένα;;;; Οσο για το σήκωμα.... είναι η ηλικία τέτοια που δεν μπορείς να μην το σηκώσεις για να το αλλάξεις-πλύνεις-κλπ.... το αποφευγω όσο μπορώ αλλά είναι αδύνατον να μην τον σηκώσω καθόλου... βαρύς δεν είναι... 10,8 κιλά είναι αλλά ξέρω οτι ειδικά τώρα στις αρχες δεν πρεπει να σηκώνουμε βάρη.

Εκανες τον υπέρηχο;;;;; Περιμένουμε νέα σου!

TINKYBEL μου ήδη αρχισαν να υποχωρούν οι αναγούλες;;;; Μπράβο! Καλή συνέχεια ευχομαι!!!!!

Γκρούσι μου, είσαι καλύτερα;;;;;

Κουπάκι όλα καλά;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια χθες ειδαμε το καλα ριζωμενο σπορακι μας!ακουσαμε και καρδουλα.η συγκηνηση ηταν η ιδια με τη πρωτη φορα...αξεχαστες στιγμες!

μαρακι εγω τον σηκωνω ειναι βεβαια 10 κιλα :?:?:?:? ισως δε θα επρεπε αλλα τι να κανω???ειναι τετοια η ηλικια που δεν μπορεις να μη τα παιρνεις αγγαλια.οδικος μου δεν περπαταει ακομα

μαριλου τυχερη που σου κοπηκαν οι αναγουλεσ!θελω κι εγω!τα πρωινα τα περναω αγκαλια με τη τουαλετα!

babycaling με το καλο να ακουσετε και καρδουλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!!!!

ολα καλα πανε. εκλεισα ραντεβου για τριτη πρωι και λογικα θα κανονιστει και ποτε θα κανουμε την αυχενικη.

χαιρομαι που ειστε ολες καλα και καθε μερα και καλυτερα. :D:D:D:D:D

η κοιλιτσα αρχισε να φαινεται , ακομα δεν μπορω να το πιστεψω μετα την απωλεια μας το μαρτιο. πραγματικα νιωθω τυχερη.

κοριτσια συγχαρητηρια σε ολες και περιμενω κι αλλα υπεροχα νεα απο ολες . πολυ χαιρομαι που τα λεμε.....

:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Babycalling και μπεμπακος μπραβο!!!!!!!!!!! Να εχετε μια τελεια εγκυμοσυνη! :D:D:D:D:D

Σημερα ειναι η σειρα μας! Στις 6 ραντεβου! Αγωνιαααααααα! χαχα

ΘΑ τα πουμε το βραδακι!

Φιλακιαααααααααα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...