Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ,ΜΑΡΤΙΟΥ,ΑΠΡΙΛΙΟΥ 20011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜ Ν7


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 907
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ax nia mou akomaaaaaaaaaaaaaaaa..............einai apisteyth ayth h anamonh..........kahe mera pou pernaei mou fenete mia aiwniothta!!!!!!!!!!!!ksypnaw kai lew shmera tha genisw erxete to vrady kai tipota...........fffffffffffffffffffff........ma tha me trelaneiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!!!!

emeis shmera trwme mpriam ths manoulas....giam giam mou exei spasei thn myth!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

υπομονη μικρη μου θα βγει που θα παει ο μπομπιρακοσ και μετα θα λεσ που ειναι η κοιλουμπιτσα μου χαχαχαχχαχαχα..........

αχ πολυ μου αρεσει το μπριαμ και γενικα ολα τα φαγητα χαχχαχαχα ειμαι χοντρελαααααααααααααα

α πηρα και τον γιατρο μου και τρομαξε χαχχαχαχα γιατι τετοια εβδομαδα ειχα περισι τα δυσαρεστα που μου εσπασαν τα νερα οποτε μολισ το σηκςσε του λες ελα ειμαι καλα χαχαχαχχα και μου ειπε να περω κατι για τισ καουρεσ οποτε μια χαρα να μπορεσω να κοιμηθω καλε ειναι μαρτυριο να νυσταζω και να μην μπορω.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασακι, κοψε λιγο αγγουρακι ντοματα η πιες κανα δυο ποτηρακια νερο να νιωσεις οτι δεν ειναι αδειο το στομαχακι σου.. Θα δυσκολευτεις λιγο τις πρωτες μερες αλλα μετα θα συνηθησεις και θα περσασει ο καιρος..

Νια, ευχαριστουμε για την φανουροπιτα.. Να σαι καλα κι εσυ και τα μωρακια σου.. Εγω κανω καθε παρασκευη και την παω στην εκκλησια.. Υποσχεθηκα στον Αγιο να του πηγαινω καθε παρασκευη μεχρι να γεννησω.. Προσευχομαι για ολες τις εγκυουλες κι αυτες που θελουν να κανουν παιδακια να τα καταφερουν..

Βανεσακι, με το καλο τα αποτελεσματα..

Μικακι μου, τι κανεις καλη μου?

Νασια μου, αχ αυτα τα δοντια ειναι μαρτυριο.. Εμενα τους πεντε πρωτους μηνες μου εσπασε ενα δοντι και χαλασαν αλλα δυο.. Τελικα την γλιτωσα προσωρινα με σφραγισματακι και μολις γεννησω πρεπει να παω να κανω εξαγωγη εναν φρονημητη που δεν εχει χωρο και το θυμηθηκε τωρα να βγει.. Αλλοι λενε οτι ειναι απο την εγκυμοσυνη επειδη απορροφα το ασβεστιο το μωρο αλλα οι γυναικολογοι δεν το δεχονται και λεΝε οτι δεν χαλανε σε τοσο μικρο διαστημα τα δοντια αλλα ειναι απο παλια.. Ποιος ξερει? πανυως εγω μια ζωη ετρωγα γιαουρτια και τυρια και τωρα που εκοψα το τυρι πινω πολυ γαλα ( μπλιαξ ) αλλα παλι εχω θεμα με τα δοντια..

Ρε κοριτσια η χριστινα και η ευη που ειναι? λετε να γεννησε καμια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

giam giaaaaaaaaaaaaaaaaam ti wraia pou fenete!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kai emena mou aresoun ola ta faghtakia niaki mou!!!!!!!!!!!xixiixixixix

phrame thlefwno twra gia thn dwrea vlastokytarwn sto dhmosio kai tha pame ayrio gia enhmerwsh apo ekei kai gia na mas dwsoun ta aparetita gia thn sylogh tou ylikou!!!!!!!!!ante na teleiwnoume kai me ayto....lete ayto na perimenei o mpempis gia na vgei??????????????

ax pali kaoura me epiase....den to pistevwwwwwwwwwwwwwwwww........fffffffffffff

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία μου όταν πήγα για την β΄ επιπέδου ρώτησα την εμβρυολόγο για το θέμα του καφέ και μου απήντησε κατηγορηματικά ότι δεν δημιουργεί καμία παρενέργεια ή ενόχληση στο μωρό.....οπότε πίνω άφοβα ένα καφεδάκι την ημέρα ..... δοκίμασε το μήπως και σε βοηθήσει λιγάκι κοριτσάκι μου...:)....

Βαννεσάκι μου υπομονή καλή μου......μίλησες με τον γιατρό σου?.....

Νάσια μου σου ανταποδίδουμε τα φιλάκια..;))

Αγγελικη μου είμαστε μια χαρούλα δόξα τον Θεουλη..;)

Νία μου τέλεια η φανουρόπιτα.....πώπππωπωπωππωπω....τί μας κάνεις..!!!!! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Vanessaki μην αγχωνεσαι ακομα κοριτσι μου, λογικα θα σου βαλει να κανεις και την 3ωρη για να εχουν αντικειμενικα αποτελεσματα.Μονο με αυτο δεν αποδεικνυεται τιποτα!Πανε στο γιατρο σου να δουμε τι θα πει πρωτα!

Μικι να σου πω την αληθεια δεν με τραβαει και ιδιαιτερα ο καφες αλλα το θεμα ειναι οτι τον πινω γλυκο και τωρα ζαχαρη ειπαμε οχι! :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νια μου, ωραια φαινεται η φανουροπιτα σου!εμενα η συνταγη μου δεν λεει για σουσαμι..

Αναστασακι μου, εκεινα τα γλυκακια που ειναι για διαβητικους, επιτρεπονται? αν δεν κανω λαθος, πρεπει να εχει και καποιες γλυκαντικες ουσιες που ειναι για διαβιτικους..

Βανεσακι δεν μου φαινονται υπερβολικες οι τιμες.. Για να δουμε τι θα πει ο γιατρος..

Κοριτσια ο καφες ξερω οτι επιτρεπεται αλλα με μετρο γιατι οι πολλοι καφεδες προκαλουν συσπασεις στην μητρα διαβασα. Εγω πριν μεινω εγκυος επινα καθε πρωι εναν διπλο ελληνικο γλυκο αλλα το εκοψα γιατι καφες χωρις τσιγαρακι δεν πινεται.. Στην αρχη δυσκολευτικα πολυ στο ξυπνημα και με επιανε πονοκεφαλος αλλα σε μια βδομαδα μου περασε..

Αυτο με τα βλαστοκυτταρα τι ειναι βρε κοριτσια?

Εγω διαβασα για αυτες τις τραπεζες φυλαξης κυτταρων του ομφαλιου λωρου αλλα ξεχναω να ρωτησω τον γιατρο τι ακριβως ειναι.. Παντως οι τιμες φυλαξης ειναι καπου στα 1600€ και το κανουν και με δοσεις διαβασα.. Δεν ξερω τι ακριβως ειναι αλλα το λαρουσιαζουν σαν πανακεια..

Εσεις βρε κοριτσια που εχετε ξαναγεννησει φυλαξατε κυτταρα απο τον ομφαλιο λωρο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βανεσσακι μπορει απλα να σου πει να προσεχεις λιγο, δεν ειναι απαραιτητο οτι θα κανεις σαν εμενα διαιτα....

Αγγελικη θα τον ρωτησω την παρασκευη αν κανει, αν και νομιζω θα το εγραφε στη διαιτα που μου εδωσε αν μπορουσα να φαω τι να πω....εδω μεχρι και ζαχαρη διαιτης απαγορευεται δεν θυμαμαι πως την λενε,που ειναι σε κουτακι μικρες μπιλιτσες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Εγώ πήγα σήμερα το πρωί και έκανα αναλύσεις (γενική αίματος-σίδηρο-tibc) και μετά πήγαμε με τη μάνα μου και είδαμε για κουρτίνες. Δε βρήκα αυτό που ήθελα για το υπνοδωμάτιό μας, αλλά βρήκα μία πάρα πολύ ωραία. Παιδικές κουρτίνες είχε πολλές, είδα μία παν-τέλεια, πορτοκαλί με καμηλοπαρδάλεις, αρκούδες, και τέτοια. Αλλά ήταν πάρα πολύ έντονα τα χρώματα, και σε συνδυασμό με το έντονο κίτρινο του τοίχου θα είναι λίγο πανηγυρζίδικο, νομίζω. Είχε και άλλες ωραίες, μία σε μπεζάκι με αρκουδάκια. Φυσικά, θα ξαναπάμε με τον άντρα μου, και θα πάμε και αλλού να κοιτάξουμε. Αυτά τα ψώνια μ' αρέσουν!

Νία, ωραια φαίνεται η φανουρόπιτα, κι εμένα η συνταγή δε λέει για σουσάμι.

Αγγελική, την ίδια απορία για τα βλαστοκύτταρα έχω κι εγώ, και επίσης, κι εγώ ξεχνάω να ρωτήσω το γιατρό μου!

Βανεσσάκι, περιμένουμε να μας πεις τα νέα απ' το γιατρό!

Αναστασία, κουράγιο! Είναι ψυχολογική πιο πολύ η πείνα, επειδή ξέρεις ότι δεν μπορείς να φας. Σύντομα θα συνηθίσεις!

Όσο για τον καφέ, δικαιούμαστε μέχρι τρία νες τη μέρα! Εγώ έπινα κάθε πρωί ένα νες σκέτο χωρίς γάλα, και τώρα συνεχίζω να το πίνω ακριβώς έτσι, αλλά με πολύ λιγότερο νες μέσα. Καφέ με ζάχαρη τον σιχαίνομαι!

Αχ, δε θυμάμαι τι άλλο γράψατε... :(

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια αυτο με τα αρκουδακια πιο καλα μου ακουγεται να κολαει με το κιτρινο, νομιζω το πορτοκαλι θα γινει μπερδεμα....κι εγω μπεζ καφε παρειγγειλα για να ταιριαζει με ολα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι, το πορτοκαλί θα είναι σα γύφτικο παζάρι! Αλλά ήταν πολύυυυ τέλειαααααα!!!!! Ίσως σε συνδυασμό με άλλο χρώμα τοίχου να ήταν ιδανικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειχα δει ενα παιδικο δωματιο για αγορακι,αν μπορουσε να το πει κανεις,με πορτοκαλι,κιτρινο,μπλε,λαχανι,ο κακος χαμος γινοταν....ειπαμε ουδετερα χρωματα αλλα αυτοι τα εκαναν ολα μαζι ενα ανακατεμα και ηταν αισχος!!!Βασικα εγω ειμαι της διχρωμιας περισσοτερο αλλα μεχρι και 3 χρωματα το δεχομαι αρκει να ειναι αυτα που κολανε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε σας είπα και το καλύτερο: τώρα που πήγε ο άντρας μου Μυτιλήνη και έφαγε τη φρίκη με τη βρώμα και με το γράψιμο από την οικογένειά του, δε βλέπει την ώρα να έρθει, και μάλιστα, να κάνει δουλειές! Του είπα χτες ότι πρέπει να βγάλει τις μαξιλαροθήκες απ' τις μαξιλάρες των καναπέδων και να τις πλύνει στο χέρι, επειδή στο πλυντήριο μπορεί να χαλάσουν, και μου είπε, ναι, φυσικά, εννοείται, ενώ παλιότερα θα μου έλεγε ότι είμαι ιδιότροπη, ότι αυτά είναι λεπτομέρειες, κ.λπ.!

Όσο για τα χρώματα, εμένα θα είναι κίτρινοι οι τοίχοι, καφετί τα έπιπλα, και οι κουρτίνες ακόμα δεν ξέρω. Ίσως γαλάζιο, ίσως μπεζ με σχέδια πάντα. Την ίδια κουρτίνα που είδα σε πορτοκαλί την είχε και σε μοβάκι (όχι το πένθιμο!), αλλά δεν ήταν τόσο ωραία. Θα κοιτάξουμε και αλλού, βέβαια, για κουρτίνες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σπιτι μου σπιτακι μου λεει ο αντρας σου τωρα Αννα Μαρια,ας γυρισω και ας κανω και κωλοτουμπες!!!

Δεν ειναι ασχημη ιδεα το μωβ αρκει οντως να ειναι απαλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φοβάμαι μήπως είναι κι αυτό λίγο γύφτικο! Δεν ήταν και πολύ απαλό αυτό, ήταν αρκετά έντονα τα χρώματα, πρέπει να είναι το σχέδιο. Θα κοιτάξω και αλλού.

Καλά, πλάκα κάνεις; Δε βλέπει την ώρα να γυρίσει! Αυτή η φορά ήταν η χειρότερη. Ελπίζω του χρόνου το καλοκαίρι να μην έχουμε πάλι τα ίδια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!

βανεσακι ενταξει, δεν ειναι κ πολυ ψηλη η τιμη, θα δεις τι θα σου πει κ ο γιατρος σου

αναστασακοοοοοοο υπομονη κοριτσακι!

αννα μαρια καλα πρεπει να δεις το δωματιο του ανασταση :lol::lol::lol::lol:

οι τοιχοι ειναι γαλαζιο με πρασινο, η κοιρτινα εχει κατι αρκουδακια καμηλοπαρδαλεις σε διαφορα χρωματα, τα επιπλα ειναι ξυλινα, το τραπεζακι ειναι κοκκινο αλλα κατα εναν περιεργο τροπο δενουν!

αν θυμηθω θα σας το βαλω φωτο να τοδειτε!!

αγγελικουλα εμεις δεν κρατησαμε, το ειχαμε ψαξει αρκετα τοτε το θεμα με τα λαστοκυτταρα κ αποτι φαινεται παιζει πολυ λαμογια κ απατη κ δεν κρατησαμε. για τις ιδιωτικες τραπεζες μιλαω. σε αυτον λεμε να κρατησουμε στη δημοσια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...